Landbouwbericfiten. Provincial© Staten. GEMENGDE BERICHTEN. Naar «Zel." meldt heeft het door de justitie te Clinge naar aanleiding van een gerezen vermoeden ingesteld onderzoek, geen aanwijzingen opgeleverd, dat de over- leden persoon aan vergiftiging gestorven is, doch zijn de ingewanden thans tot nader onderzoek opgezondeo naar het Acadernisch Ziekenhuis te Leiden. SLUISKIL. Een elfjarige jongen B. B. alhier, had Vrijdagavond de aardigheid met een karabiju- patroon te spelen en er met een hamer op te slaan. Opeens or.tplofte de patroon, reet de hand van den jongen open en ver- brijzelde den kleiuen vinger. Hoe kwam die jongen aan zulk gevaarlijk goedje. Hij zeide de patroon gevonden te hebben. Onmid- dellijk moest de dokter gehaald worden om de hand te verbinden en den vinger te amputeeren. AXEL. Op de Vrijdag jl. gehouden interuationale bakkerij tentoonstelling te Amsterdam, onder Hooge beseherming van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, behaalde de heer J. F. Scheele Jz. alhier, de bronzen medaille in het beschuitbakken. SINT JANSTEEN. In de Vrijdag te Hulst gehouden ver- gadering van Stembevoegde Ingelanden van den polder Wildelanden werd o. m. met algemeene stemmen besloten met de gemeente Sint Jansteen in overleg te treden ter tot standkoming verharding door kei- bestrating van begin der Magdalenastraat, alhier tot A. Beeckman. KOEWACHT. Zondag namiddag had ten huize van A. Baert eene algemeene vergadering plaats van de vereeniging tot veredeling der geiten- fokkerij alhier. Het bestuur, dat in de vorige vergadering was opgedragen of het wenschelijk en mogelijk is of de vereeniging zich afscheidt van den Provincialen Geiten- bond, gaf uitvoerig verslag van hare werk- zaamheden en onderzoekingen omtrent dit punt. Het was van meening, dat afschei- ding wenschelijk en mogelijk is en zette in het breede uiteen op welke wijze de ver eeniging dan zou werken. Na eenige dis- cussie werd met algemeene stemmen besloten zich at te scheiden en te trachten een gewestelijken bond lot stand te brengen waartoe a. s. Zondag te Hulst eene ver- vergadering wordt gehouden met het bestuur van andere bonden uit Zeeuwsch-Vlaan- deren 0. D. Besloten werd op Zondag 19 Juli a. s. een tentoonstelling van jonge en oude geiten te houden op het erf van A. Baert waarvoor 10 prijzen werden uitgeloofd. Zondag werd bier eene afdeeling op- gericht van Onderlingen Bijstand waarvan zoovelen bestaan in Noord-Brabant en die vooral werkzaam is tot stoffelrjke en zedelijke verbetering van den werkman. Een honderd- tal leden traden toe, toen bepaald werd, dat de geitenbond alsdan een onderdeel van Onderlingen Bijstand zal uitmaken. Tot leden van het bestuur van de nieuwe ver eeniging werden gekozen de heeren A. Geerards, Oh Swartelee, A. Baert, Aug. van Geersum en P. J. de Bock, die te zamen met het bestuur van den Geitenbond het bestuur der vereeniging zullen uitmaken. Tot onder-voorzitter werd benoemd de heer A. Dierick, burgemeester, tot onder-voor- zitter de heer A. Geerards en tot secretaris- penningmeester de heer Ch. Swartelee. Alhier is eene feestcominissie gevormd om den nieuw benoemden burgemeester, de heer A. Dierick feestelijk in te halen, als hij terugkomt van zijne eedsaflegging te Middelburg. Staande de vergadering werd door den Raad en de feestcommissie voor zulk een bedrag geteekend, dat verdere oinhaling in de gemeente onnoodig werd geacht. Verhooging subsidie Ver. tot verb, geitenras. Het bestuur der vereeniging tot verbe tering van het geitenras in Zeeland ver- zoekt het jaarlijksch subsidie van 500 te willen verhoogen tot f 800. Sedert 1912, toen aan de vereeniging tot wederopzegging een jaarlijksch sub sidie ad 500 werd verleend, is de geiten- fokkerij in Zeeland zeer toegenomen. Blijkens het jaarverslag over 1913 waren er op het einde van dat jaar bij de vereeniging aan- gesloten 62 plaatselijke geitenfokvereeni- gingen met 2973 leden, houders van 4021 geiten, tegen 56, 2448 en 3487 op het einde van 1912. De thans gedane aanvrage vindt voornamelijk haar grond indegroote uitgaven, welke de vereeniging zich moet getroosten voor de instandhouding van het te Serooskerke bestaande fokstation, waar van het groote nut voor de verbetering van het geitenras niet kan worden be- twijfeld. Het Rijk ging dan ook reeds met een subsidieverhooging voor. In overeenstemming met de berichten van den provincialen veearts en van het dag. bestuur der Z. L. M. stellen Gedep. Staten voor aan de vereeniging een jaar lijksch subsidie ad 800 te verleenen, onder voorwaarde dat 300 worde over- gedragen aan de commissie voor de ex- ploitatie van de onderafdeeling fokstation te Serooskerke (W.) Wijziging reglement cal. pol ders ot water schappen. Naar aanleiding van het dezer dagen door ons gepubliceerd voorstel tot regeling van het recht op pensioen van de seqre- tarissen-ontvangers en de weduwen en weezen der ambtenaren zijn ingekomen een mede- deeling van het bestuur van den Zaamslag- polder, dat de vergadering van ingelanden bezwaar heeft tegen de voorgestelde wijzi ging, omdat daardoor de polderlasten, zij het dau niet belangrijk, toch eenigszins worden verhoogd en omdat de betrekking van secretaris-ontvanger niet het hoofd- bestaan dier titularissen doch slechts eene bijbetrekking is, waarvoor eene pensioen- regeling niet zoo dringend uoodig is mededeelingen van de besturen van de polders Margaretha, Kleine-Huissens, Een- dracht, Groote-Huissens en Nieuw-Othene, dat de vergaderingen van ingelanden zich niet met het voorstel kunnen vereenigen, omdat de betrekking van secretaris-ontvanger over het algemeeu wordt vervuld door personen, wier financieele draagkracht wel van dien aard is, dat zij zelf voor hun pensioen kunnen zorgen omdat bovendien die betrekking voor hen niet de hoofdbron van bestaan isen eindelijk, omdat door deze reglernentswijziging eene onbillijkheid zou ontstaan tegenover de ontvangers- griffiers. Het bezwaar van den Zaamslagpolder be- treffende de verhooging van polderlasten achten Gedep. Staten weinig overtuigend, om eene op zich zelf gewenschte verande- ring tegen te houdende aangrenzende polders, waaronder de Zaamslagpolder be- hoort, zijn slechts dan, wanneer de geld- middelen van den cal. polder te kort schieten, tot bijdragen verplicht tot een bepaald maximum, zoodat het verleenen van pensioen door het waterschap voor de waterkeering van den cal. polder daarop weinig of geen invloed zal hebben. Evenmin achten Gedep. Staten gegrond het bezwaar, dat de betrekking, waaraan recht op pensioen verbonden wordt, niet de hoofdbetrekking is en de betrokkenen zelf voor pensioen kunnen zorgen. Er bestaat toch geene enkele reden, om aan het bekleeden van zekere betrekking geen recht op pensioen te verleenen, omdat de titularis nog andere betrekkingen be- kleedt. Yerscbeidene bij betrekkingen samen staan voor den belanghebbende gelijk met eene hoofdbetrekking en men zou daarom veeleer tot de conclusie moeten komen, om aan alle, dan om aan geene bjjbetrek- kingen pensioen te verbinden. Verder is de vermogensgesteldheid te recht nimmer in aanmerking genomen bij de vraag, of al dan niet pensioen zal worden verleend, evenmin als de bepaling eener jaarwedde daarvan afbankelijk wordt gemaakt. Dat eene onbillijkheid zal worden be- gaan tegenover de ontvangers-griffiers, indien aan de secretarissen-ontvangers, recht op pensioen wordt gegeven, kunnen zij niet toegeven. Het reglement voor de calamiteuze polders of waterschappen kent alleen eigen, weduwen- en weezen-pensioen voor de waterbouwkundige ambtenaren en andere beambten en bedienden, niet voor de secretarissen-ontvangers, zoodat deze laatsten daarvan tegenwoordig uitgesloten zijn. Daarentegen zijn de vergaderingen van ingelanden krachtens het algemeen reglement voor de polders of waterschappen geheel vrij, om dit punt te regelen, zooals haar goeddunkt, en derhalve bevoegd, om al dan niet recht op pensioen te geven aan de ontvangers-griffiers. Van die bevoegd- heid is dan ook reeds in enkele polders gebruik gemaakteene verplichting daartoe op te leggen achten Gedep. Staten voor- alsnog onnoodig. Wijziging Regl. Wegen en Voetpaden. In de jongste najaarszitting werd door den heer Jbr. W. Z. van Teijlingen een voorstel ingediend om Gedep. Staten uit te noodigen een voorstel in te dienen tot wijziging van het reglement op de wegen en voetpaden, waardoor: i,a. een gebodsbepaling wordt vastgesteld, omtrent het behoorlijk verwijderen van aan- hangend slijk van de wielen van voertuigen, komende van het land of aarden wegen, zich begevende op kunstwegen i/b. een gebodsbepaling wordt vastge- steld, waardoor voor het openbaar verkeer hinderlijk houtgewas, Jangs bochten van kunstwerken, staande aan die wegen of de daaraan grenzende landerijen, op aanzegging van Burg, en Weth. moet worden opge- snoeid z/C. teneinde eens vooral de heerscbende onzekerheid weg te nemen, in art. 85 te bepalen of de openbare voetpaden al dan niet met rijwielen mogen bereden worden." Hoewel de Staten zich reeds tweemaal (in 1901 en in 1908) tegen een dergelijke bepaling hebben verklaard, meenen Gedep. Staten toch thans een voorstel als in a bedoeld te moeten doen. Aangaande het ad b gevraagde schrijven Gedep. Staten De mogelijkheid te openen, om voor het verkeer hinderlijk houtgewas alzoo hak- hout en boomen - hetwelk in bochten van kunstwerken op de aan die wegen grenzende landerijen staat, op aanzegging van Burg, en Weth. te doen opsnoeien, schijnt ons niet zonder bedenking. Al mag het waar zijn, dat het hier in den grond der zaak slechts eene kwestie van appreciatie geldt, eene vraag van meer of minder, daar immers ook nu reeds in het provinciaal wegenreglemeDt het bijzonder belang meermalen wordt achtergesteld bij bij het algemeen belang zoo schijnt ons toch de voorgestelde eigendomsbeperking op particulier terrein een te ingrijpende maatregel, welke door de vrees voor od- gelukken niet voldoende gewettigd is. Bovendien zou de consequentie, wanneer het voorschrift tot opsnoeiing niet het ver- wachte resultaat mocht opleveren, moeten leiden tot het maken van bepaliogen, krachtens welke het houtgewas zelfs geheel zou kunnen worden opgeruimd en ook andere het uitzicht belemmerde zaken en getimmerten in het belang van het verkeer zouden kunnen verwijderd worden. Aan de noodzakelijkheid, om aan zoodanige be- palingen eene regeling tot schadeloosstelling voor de onteigende boomen of gebouwen te verbinden zou niet te ontkomen zgn. Bestaan er alzoo onzerzijds ernstige be- zwaren tegen het uitstrekken van de bemoei- ingen van het reglement op dit punt tot de beplantingen op de aan de wegen grenzende landerijen, anders staat het ten opzichte van de beplantingen op de wegen. Uit de bestaande bepalingen vloeit voort, dat een bevel tot opsnoeien van boomen in het belang van den weg niet mogelijk is, tenzij hunne takken over de rijbaan hangen en dat hakhout slechts kan verwijderd worden, wanneer het belang van den weg het vordert. Ofschoon nu eenerzijds deze bepalingen op sommige punten reeds van verdere strek- king zijn dan de door den heer Van Teijlingen bedoelde, daar zij niet slechts gelden voor de bochten van kunstwegen, maar voor alle wegen zonder onderscheid en in hun geheel, en het voorstel van verwijdering van houtgewas niet spreekt, zoo kan toch anderzijds niet ontkend worden, dat zij onvolledig.schijnen en weinig eenheid vertoonen. Naar wij meenen, moeten de boomen op de bermen van wegen in alle gevailen, waarin zij schade aan den weg aanbrengen, opgesnoeid worden, onverschillig of hunne takken al dan niet over de rijbaan hangen, terwijl voorts behalve het hakhout ook boomen moeten kunnen verwijderd worden, zoowel in het belang van den weg, als van de veiligheid van het verkeer. De meening, dat onzekerheid bestaat, of de voetpaden met rijwielen mogen worden bereden, deelen Gedep. Staten niet. Reeds de woorden van art. 85 ,/Op de voetpaden mag alleen met kruiwagens gereden worden" sluiten rijwielen ondubbelziDnig uit en ook in de praktijk is steeds het standpunt ge- huldigd, dat met rijwielen niet op voetpaden mag worden gereden. De nieuwe booten voor den Provin cialen Stoombootdienst. In de vergadering van de Provincialen Staten van 8 Juli 1913 werd besloten tot het aanschaffen van eene reserveboot voor de Provinciale Stoombootdiensten en tot inrichting van een stoombootdienst van Ter Neuzen naar Hansweert, de kosten voortvloeiende uit deze besluiten werden geraamd op respectievelijk 65000 en 100,000. Het is gebleken dat deze sommen niet toereikend zgn. Mede in verband met den wensch, uitge- drukt in het algemeen verslag omtrent eerstgenoemd voorstel en met de vraag gedaan in de vergadering van 8 Juli 1913 of namelijk niet een der booten van den Ooster-Schelde-dienst voor reserveboot zou kunnen worden gebruikt, is aan den des- kundige, wien het maken der bestekken voor de nieuwe booten is opgedragen, de vraag voorgelegd, of er mogelijkheid bestond, met een schroefstoomboot met eene schroef te alien tijde eene smalle haven achteruit uit te loopen. De deskundige verklaarde, dat bij geene inlichtingen had kunnen inwinnen, die hem konden doen besluiten, eene enkel- schroetboot met een voorroer aan te raden, zoodat de boot achteruitvarende de haven zou kunnen verlaten. Met het oog op dit antwoord kon het boven aangegeven denkbeeld niet worden opgevolgd. Ook in verband met de moge lijkheid, dat zwaaien met de boot zou zijn buitengesloten, eensdeels door de kleine spanne tijds, die in sommige gevailen tusschen aankomst en vertrek kan over- blijven, anderzijds tengevolge van versperring in den mond der havens te Hansweert, Ter Neuzen en Breskens, hebben Gedep. Staten gemeend voor de beile te bouwen schepen de voorkeur te moeten geven aan een dubbel schroefboot met voorroer. De aangewezen deskundige heeft de be stekken voor zoodanige booten opgemaakt en raamt de kosten van de boot voor den dienst Ter NeuzenHansweert 105.000, van de reserveboot op 88.000. Bij deze sommen komtnog een op ongeveer 3000 te stellen bedrag voor kosten van bestek en toezicht en ongeveer 5000 voor den bouw van eene wachtkamer met berg- plaats en kantoor te Hoedekenskerke, terwijl zich tijdens den bouw van de booten allicht eenige omstandigheden kunnen voordoen welke tot vermeerdering van kosten aan leiding geven. Gedep. Staten meenen daarom het totaal der in dezen bedoelde uitgaven te moeten stellen op ongeveer 210.000. Het aanvankelijk beschikbaar bedrag wordt daarmede belangrijk overschreden. Toch meenen Gedep. Staten te moeten adviseeren, met den bouw der booten overeenkomstig de voorstellen van den deskundige door te gaan. De nieuwe booten zijn duurder dan die op de Ooster-Scbelde, maar dat is in hoofdzaak toe te schrijven aan bet gebruik van dubbele machines, wat, zooals boven is uiteengezet niet kan worden ontgaan. Besparing zou alleen te verkrijgen zijn ten koste van de snelheid en het gerief. Nu eenmaal op de Zeeuwsche stroomen booten varen met eene snelheid in de geregelde vaart van 11 Engelsche mijlen en met alle geriefelgkheden voor de passagiers, welke in den laatsten tijd op dergelijke booten zgn aangebracht, zou teruggang zijn, indien daarin vermindering kwam. De booten zullen 20 a 25 jaar dienst moeten doen eisch is daarom, dat zij op de meest moderne wijze worden ingericht en de grootste snel heid hebben, welke in redelijken zin te bereiken is. ||Arbitrage in Paarden- en V eehandel. Het Zeeuwsch Landbouwblad bevat de namen en woonplaatsen van de leden van de commissies voor veearbitrage, die door de afdeelingen der Maatschappij tot bevorde- ring van Landbouw en Veeteelt zijn aange wezen om uitspraak te doen over verscbillen, die bij den paarden- en veehandel kunnen voorkomen. Secretarissen dier commissies zijn voor Schouwen en Duiveland J. J.Geluk, Schudde- beurs voor Tholen en St. Philipsland Chr. Hartog Az., Scherpenissevoor N. en Z.- Beveland I. P. van der Weele, Colijnsplaat; voor Walcheren C. Franse, Kleverskerke voor Axel B. C. Puylaert, Zuiddorpevoor Oostburg, A. van Waes, Schoondijke voor Hulst P. Vael Ysebaert, St. Jansteen. Prinses Juliana en liaar witte muizen. 't Is van algemeene bekendheid, de Prinses veel van dieren houdt, schrijft de Yl. Crt. In het voorjaar ontving zij een viertal witte muisjes ten geschenke, waarmede zij zich geruimen tijd vermaakte, kijkende naar de evolutien en de duikelingen, die deze vlugge diertjes in hun verblijf maakten. Doch het viertal vermenigvuldige zich in korten tijd naar der muizen aard reusachtig, zoodat het ledental dezer familie thans ongeveer 80 beliep, zoodat tot een finale opruiming besloten werd. H. K. H. Prinses Juliana deelde deze week persoonlijk aan de liefhebbers van het paleispersoneel een viertal dezer knaag- diertjes in een net kooitje uit. Een ware verrassing voor de kinderen van het per- soneel. lets nieuws. Een goede bekende van de Ter Neuzensche kermis, Laurent Benner, heeft thans te Rotterdam op de Yeemarkt opgericht een auto-8-baan. De baan is namelgk in een 8 opgesteld. Langs een klein smal trapje gaat ge naar boven en na een kaartje gekocht te hebben, wandelt men naar de plaats van instappen. Na plaats te hebben genomen, wordt men door een zwaren ijzeren ketting zeer hoog opgetrokken om vervolgens in vlugge vaart langs een kronkelende baan beneden te komen. Deze rit moet voor jongelui heel amusant zijn en veel aardiger dan een ge- wone mallemolen of caroussel. Groot Rotterdam. Aan den Rotter- damschen gemeenteraad is thans in aan- sluiting met het uitbreidingsplan der ge meente rondom Beukelsdijk by Overschie aangeboden door Burg, en Weth. het plan van den aanleg benoorden de spoorbaan naar Schiedam. In het uitvoerige stuk zijn ontworpen nieuwe groote straten,een kolosaal wandelpark en een groot sportveld van circa 4 bunders. De bedoeling is nu ook slechts de voorloopige vaststelling van het plan, zoodat daarmede een ruim tijdperk is bemoeid. Ook is voorgesteld het electrisch tramnet uit te breiden met drie nieuwe lijnen, de lijnen 11, 12 en 13, welke door nieuw Rotterdam zullen loopen en in aan- sluiting zijn met de reeds bestaande. Binnenkort zal te Rotterdam een antiek gebouwtje met eenige typische huisjes aan de Hoogstraat worden afgebroken ter verbreeding van den verkeersweg naar de Van Spaanstraat. Het is het vroegere Oude Yrouwenhuis naast het Bevolkings- bureau. Een groot bosch in den grond. Op 3 Juli wordt te Rotterdam aanbesteed het heiwerk van het nieuwe stadhuis. Daarvoor zijn noodig 8300 gave rec'nte boomstammen van 16 19 meter, derhalve een groot bosch. Niet minder dan 2000 palen worden in den grond geslagen voor den middenbouw die den toren draagt. De kosten van het heien worden geraamd op 180.000 gulden. Door den Minister van Binnenl. Zaken is verleden week het nieuwe gebouw der Rijks-kweekschool voor vroedvrouwen aan de Henegouwerlaan te Rotterdam geopend. De geneesheer-directeur Dr. De Snoo dankte de Regeering voor haar steun, waarna Dr. Bierens de Haan de genoodigden in het gebouw rondleidde. Nabij Oud-Beijerland ontspoorde ver leden week de Rotterdamsche stoomtram. De locomotief sloeg om en een wagen werd half vernield. De stoker A. Schipper oud 18 jaar overleed aan zgn brandwonden. De eenige passagier in den eersten wagen bleef ongedeerd en de andere reizigers in de laatste wagens kwamen met den schrik vrij. Een groot Hotel-Restaurant zal te Amsterdam op den Dam verrijzen dat aan alle moderne eischen moet voldoen. Op de Westkruiskade te Rotterdam is een 4jarig meisje door de tram overreden en gedood. Vreeselijk. Vrouw W., wonende in de Kraanstraat te Breda was onlangs uit het gemeentelijk ziekenhuis, waar zij drie maanden verpleegd werd, teruggekeerd. De geneesheer wilde, dat ze zou gezonden worden naar een krankzinnigengesticht, maar de man verzette zich daartegen. Hij had een betrekking als reiziger, zou echter een schoenenzaak beginuen, zoodat hij al- tijd thuis kon zgn en dan zou 't wel gaan. Gisterenmorgen echter heeft de vrouw in een vlaag van krankzinnigheid haar kind van vijf maanden en daarna zich zelf den hals afgesneden. Het tweede kindje huilde verschrikkelijk, zoodat de menscheu op straat het hoorden. Zij drongen binnen en vonden de vrouw in een plas bloed, acbter in den gang van het huis. Naast haar lag het kindje en het mes. De vrouw had drie kinderen, het oudste was op school, de twee andere thuis. Het jongste is gedood. De vrouw had vroeger ook al dergelijke aanvallen. Eenige maanden geleden heeft de grootmoeder het kleine kindje uit de handen der moeder moeten redden. Daarna is vrouw W., naar het Zieken huis gebracht. De lijken van moeder en kind zijn naar het stedelgk ziekenhuis getransporteerd. (Dgbl. v. N.-Br.) Tegen eene dienstbode te 's Heereu- hoek is proces-verbaal opgemaakt wegens vervalsching van postzegels. Ze had n.l. door van gebruikte postzegels het gestempelde af te knippen de onge- schonden deelen aan elkaar te lijmen van de aldus verkregen zegels gebruik gemaakt ora een brief aan hare vriendin te frankeeren. Verdaehte gaf voor uit armoede te hebben gehandeld. De gehuwde vrouw v. d. B. te Arnhem stond reeds geruimen tijd in intieme ver- standhouding tot zekeren G. aldaar, die eveneens gehuwd is. De vorige week was het echter tot oneenigheden gekomen, zoo zelfs, dat de politie tusschenbeide moest komen. Donderdagmiddag omstreeks 4 uur ontstond er ruzie tusschen beiden hij pakte haar bij de keel, doch liet haar los toen zij begon te schreeuwen. Twee uur later kwam hij terug, gewapend met een revolver. De vrouw barricadeerde de deur, waarop G., na eerst een schot op het huis gelost te hebben, door een raam naar binnen klom. Op het aehterplaatsje, waarheen de vrouw vlucbtte, ontstond toen een worsteling. Vrouw v. d. B. slaagde er in, G. de revolver uit de hand te slaan, toen hij wilde schieten, zoodat zij alleen een schampschot kreeg aan het hoofd. Buren snelden toe, waarop G. vluchtte. Later keerde hij weer naar de woning van vrouw v. d. B. terug, waarop de politie hem arresteerde. Vrijdagavond is hij naar het huis van bewaring over- gebracht. Het //Vad." heeft de doorsnede en beschrijving gezien van den vStatendam", het nieuwste schip van de Holland-Amerika- iijn, tevens het allergrootste Nederlandsche schip en een der grootste van de werela. Het schip met de drie reusachtige schoorsteenen maakt een overweldigenden indruk. Het meet in de lengte 740 voet, in de breedte 86 voet en in de diepte 48 voet en het heeft een inhoud van 35000 ton. Het tot dusver grootste schip der maatschappij had een inhoud van 24000 ton, zoodat de //Statendam" nog een stuk grooter wordt. In het voorjaar van 1915 hoopt men het schip in de vaart te kunnen brengen. Hoewel de cijfers nog niet definitief zijn, rekent men toch ongeveer 700 passagiers le kl., 500 2e kl. en 2500 3e kl. te kunnen vervoeren. Telt men daarbij de bemanning op ongeveer 800 koppen te zamen, dan zal dus de ,/Slatendam" een stadje van 4500 zielen over den Oceaan kunnen voeren. Louis Bouwmeester en z'n kippetjes Op een avond aldus wordt in de »Tel." verteld speelde Louis Bouwmeester in het Paleis voor Volksvlijt ,/Lodewijk XI". Onder de vele liefhebberijen van den groote Louis heeft steeds behoord het houden van raskippen en misschien nog meer het timmeren van rennen voor die kippen. Zoo was hij ook dien geheelen dag aruk in de weer geweest om in zijn tuin een prachtig mooi, nieuw kippenhok te fabriceeren, ge- heei naar eigen ontwerp, doch ondanks zijn zwoegen moest hij 's avonds naar den schouwburg, voordat het hok gereed geko men was, het dakje moest namelijk nog met asfaltpapier bedekt worden. Tijdens het laatste bedrijf van het genoemde drama barstte boven de stad een hevig onweder los, gepaard met een geweldige donderbui, en de regen kletterde een roffel op het zinken dak van het Paleis. Louis speelde juist de groote sterf-scene zijn zoon Raphael stond achter de coulissen. En plotseling fluister- de Lodewijk XIuZeg, Raaf, wat zullen die arme kippetjes nat worden 1" Van een kikker, die een vogel ving 't Gebeurde volgens het R. N. dezer dagen, in den polder te Nieuwkoop, dat een ge- wone musch neerstreek aan een slootkant. Een groote kikker, zoo'n echte groene //worker" die zich in de nabijheid bevond, scheen op die visite niet gesteld en hap 1 het pootje van den vogel zat in zijn kik- kermuil. Een worsteling volgde. De kikker trok den vogel in de sloot en daar ging hetmusch onder kikker boven, kikker onder musch boven, totdat beiden aan de overkant van de sloot arriveerden. Toen ontsnapte de vogel, en de kikker zat met een leuk gezicht, schijnbaar te peinzen over de ontmoeting met den vogel, die nu gevlogen was. Sinds Zaterdagmorgen tien uur wordt van een der bewoners aan de Keizersgracht te Amsterdam een ruim driejarig zoontje vermist. De moeder had zich met het knaap- je op de stoep begeven en toen ze, na een oogenblik in huis te hebben vertoefd, zich weer naar de voordeur begaf, was de kleine jongen verdwenen. Men heeft den ganschen dag te vergeefs getracht het kind op te spo- ren. Ook de politie heeft alle mogelijke pbgingen in het werk gesteld, en is omL streeks vier uur Zaterdagmiddag met politie- honden gaan werken. (Hdbl.) De nieuwe dienstbode. Door de politie te Rotterdam is aange- houden de 17jarige S. S., wonende Sion- dwarsstraat, die bleek te zijn het dienstmeisje dat deze week te 8 uur, bij mej. II. in dienst kwam en reeds half 9 verdwenen was met mtedeneming van een aantal voorwerpen, toe- behoorende aan mej. L. E. W. Een deel van het gestolene is nog in haar hezit gevori- den. De rest was bij een goudsmid aan den Binnenweg verkocht. Een lord als spion gearresteerd. Tijdens het Duitsch-Engelsche „verbroe- derings-feest" te Kiel, heeft zich een zeer onaangenaam incident voorgedaan.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2