Laatste Berichten. Nier- en Blaaskwalen. Een gedeelte van den inboedel werd nog gered. Verzekering dekt de schade. In een ander gedeelte van het dorp werd een boom getroffen en werden in 2 in de nabijheid staande liuizen glasruiten vernieM. De bliksem sloeg voorts, naar de „Zw. Ct." meldt, in een boerderij te Zeesse, aan den straatweg Ommen—Marienberg, toebe- hoorende aan den heer Ph. baron van Pal- landt, en bewoond door H. J. Schurink. A1 spoedig stond alles in lichte laaie. Door het flink optreden van de bewoners werden 2 paarden en 16 koeien gered, doch 6 kal- veren en 4 geiten kwamen in de vlammen om. Van den inboedel kon niets gered wor- den. Huis en inboedel waren verzekerd. Op verschillende plaatsen in Zuid-Duitsch- land kwamen weer onweders voor. Boven het Zwarte Woud ontlastten zich hevige onweders en wolkbreuken. Het Donaudal twerd daarbij bijzonder zwaar getroffen. Te Villingen werden in 20 minuten tijds 15 donderslagen gehoord, teNeudingen werden vele huizen meters hoogjonder water gezet en te Meszkirch dreigt een zwaar be- schadigd gebouw ineen te storten. Van den Furstenberg stortten zware stuk- ken steen, en rotsblokken naar beneden, die de landstraten versperden en het verkeer belemmerden. Bij Schapbach had een aardverschuivmg plaats, die de Wolftalstraat over een breedte van 25 meter versperde. Te Mehr in hetWie- sendal sloeg de Wehrabrug «weg. Het Eiche- ner meer dreigt buiten zijn oevers te treden. In de fabriek Wliylen sloeg de bliksem in en vernielde de isolatoren, zoodat de elec- trische stroom voor licht- en krachtver- bruik afgenseden was. De bewoners van Hallwangenmoesten door de brandweer met touwen uit de door het water bedreigde huizen gehaald worden. In de Badensche Tweede Kamer heeft de afgevaardigde Stockinger reeds de vraagtot de regeering gericht, welke maatregelen deze nemen zal, om de geteisterde gemeenten te hulp te komen. Ook opnieuw hebben zware onweders het zuiden van Frankrijk geteisterd. Te Vau- cluse heeft de hagel de wijngaarden en korenvelden vernield. In het departement Gard zijn alle gewassen vernietigd. In het dorp Cluisclan hebben de hagelsteenen een prachtigen wijngaard, waarvan deroepover de geheele wereld uitging, verwoest. Te Thollon is een herdersknaap van 17 jaar de jonge Andrien Vesin, door den bliksem getroffen. Te Tournon werd de wagenmaker S6ra- phin Sarzier, die op zijn bed lag teslapen, door den bliksem, welke zijn weg vond door den schoorsteen, op slag gedood; een hond, die naast hem lag, bleef ongedeerd. De familie Sarzier is reeds meermalen bloot- gesteld geweest aan het hemel'vuur. De laatste maal verloor de ongelukkige Sera- phin zijn vader en zijn zuster, die eveneens door den bliksem gedood werden. De levcnde fakkel. Men herinnert zich, aldus schrijft de Tel., de film, die Louis Bouwmeester destijds voor Patlie speelde: een oude schipper, die met een reeder overeenkomt, het schip op zee te verbranden. Een jeugdige matrons blijft achter op het brandende schip en komt om in het vuur. Sablon, de acteur, die voor den jeugdigen matroos speelde, vertelt thans in „Lectures pour tous", hoe dit avontuur hem bijnazijn leven kostte. „Op het oogenblik", zoo vertelt hij, „dat de film opgenomen moest worden, bemerkte men, dat niemand geneigd was zich aan den vuurproef bloot te stellen, om daarna in het ijskoude water ('twas in December) te springen! Daarom bood ik mij toen voor die gevaarlijke rol aan. De boot werd ge- reed gemaakt, met petroleum en benzine begoten en geheel met stroo gevuld. Een lout verbond de verschillende deelen van het schip. Ik zelf had een met olie be- smeerd matrozenpak aan, dat 12 kilowoog. Om mij heen stapelde men de met petro leum gedrenkte zakken en op een teeken van den regisseur werd de lont aangestoken. Beusachtige vlammen sloegen omhoog. De rook verstikte mij bijna. Ik Hep heen en weer, van 't eene einde naar 't andere, bran- dend als een levende fakkel. Toen ik het niet meer uit kon houden, sprong ik over boord. Het water was onder nul. De plotse- linge koude beving mij en door de liooge zee had de reddingboot meer dan een kwar- tier noodig, om mij te bereiken. Het was meer dan tijd. Want door mijn zware klee- ren was ik bijna gezonken! Den volgenden dag heb ik de scene opnieuw gespeeld. En heel Volendam woonde op den dijk dit schouwspel bij. De vrouwen weenden, den mannen schudden het hoofd en voor- spelde mij, dat het nog m'n leven zou kosten. Ondanks deze waarschuwingen liet ik mij tweemaal zonder ongeval verbranden!" Donderdag was het de 99e jaardag van den slag bij Waterloo. Talrijke delegaties zijn uit Brussel naar de vlakte van Waterloo gegaan. Te Quatre-Bras zijn in 'tFransch en in 't Vlaamsch redevoeringen geliouden, op de plek waar het Nederlandsch-JBelgische monument zal verrijzen. Elders, waar de Duitschers vielen, herdacht men in de Duitsche taal de slachtoffers. De Engelsche kolonie deed een pelgrimstocht naar Hou- goumont, waar bloemen werden neergelegd voor de soldaten van Wellington. Een tal- rijk publiek was bij die plechligheden tegerv Woordig. De verseheurdc leeuwentemmer. In een circus werd dezer dagen een tem per door zijn leeuwen verscheurd. 4Den avond, waarop deze gebeurtenis phats greep, trad de man, wiens naam Ihttrichs was, de kooi binnen, waar zes lee*vven in het donkfcr lagen. Nauwelijks had1 hij eenige passen gedaan, toen een der bees^u hem annviel. Ook de andere spron- gen cmmiddellijk op hem toe en na hem doodgeVlen te hebben, verscheurden zij hem gedeeltfck. Ten einde aan de wvide dieren hun prooi te ontrukken, was hex. noodzakelijk het lichaam te besproeien m«\ een sterk rie- kende vloeisiof, zoodat de leeuwen door de lucht verdreven werden. Gedurende de opwinding ontsiv,vl(e een an. dere leeuw, die door de straten >,ioop en ddus de inwoners van de 1 u'iVx^is'0lkte jk den schrik op het lijf joeg. d,.A gC_ te ten slotte, het dier in zijn kooi \<.ru<i te drijven, voordat het iemand had kunnen schaden. Geprikkeld door de lucht van bloed bleven de leeuwen den geheelen nacht aan het brullen. Bertha von Suttner. f Bertha von Suttner, een in burgerlijke kringen veel gelezen schrijfster en propa- gandiste tegen den oorlog, is Zaterdag over- leden. Haar meest bekende boek is de roman „De Wapens Nederl", in 1889 ver- schenen. Zij was van geboorte eenOosten- rijksche barones en de dochter van den Oostenrijkschen luitenant veldmaarschalk, graaf Kinsky en werd den 9den Juni 1843 geboren. In 1876 trad zij in het huwelijk met baron Arthur Gundaccar von Suttner. Zij was vice-presidente van het internalionale Vredesbureau te Weenen. In 1905 ontving zij den Nobelprijs voor den vrede. Het hoofdbestuur van den Bond Vrede door Recht heeft telegrammen met betui- ging van deelneming in het overlijden van Bertha von Suttner gezonden aan de familie van deze strijdster voor den vrede te Weenen en aan den bond aldaar voor de vredes- beweging ter voorbereiding van het congres. Op het graf van Bertha von Suttner zullen vanwege den bond Vrede door Recht bloe men worden gelegd, Opuieuw zijn in Engelaml menschen door den bliksem getroffen, die nu totaal 10 menschen heeft gedood. Te West Thurrock in Essex trof de bliksem een 4jarig meisje, dat naast de moeder over een voetpad liep en doodde het kind onmiddellijk. Te Haugh-- field in Nottinghamshire werd een boeren- knecht, die van het melken terugkeerde, door den bliksem gedood. Te Richmond trof de bliksem een ruiter. Zpn paard werd onder hem gedood en hij zelf zoo ernstig aan het hoofd verwond, dat hij ater in het hospitaal overleed. Gisteren is de bliksem in het Fransche legerkamp bij Cercottes geslagen, waardoor 20 soldaten gewond werden, enkele heel ernstig. Dinsdag is in de Sing Sing gevangenis te New-York de moordenaar Piedro Rebacci op den elektrischen stoel ter dood gebracht. 's Morgens in de vroegte toen hij werd weg- gevoerd, legde hij een volledige bekentenis af en bekende den Italiaan Marro te hebben gedood. Yoorts bekende Rebacci, dat hij jarenlang de leider en het hoofd was ge weest van een rooversbende, die tegen een nauwkeurig vastgesteld tarief menschen uit den weg ruimde. Als gevolg van deze bekentenis zijn nog vier medeplichtigen gearresteerd. Luitenant Borislawsky, een leerling van de vliegschool te Petersburg, die met een Farman-tweedekker in gezelschap van een passagier opgestegen was, viel van een hoogte van 60 M. Beiden werden gedood. Het ongeluk was te wijten aan het breken van een vleugel. Een prins gevallen. De 20jarige prins Frederik van Bentheim Steinfart is naar het Hbl. meldt te Berlijn gevallen, toen hij met een vliegmachine, bestuurd door een aviateur Keller geheeten, was op gestegen. Op een hoogte van 30 M, scheen het, dat men het stuur verloren had. De aeroplane viel. De prins brak beide beenen de aviateur kreeg eenige sehrammen. Solidariteit De notaris K uit A. zou te Veen (N.-Br.) een verpachting houden van hooilanden. Tegen de gewoonte in, werden vooraf eenige namen voorgelezen van personen, die de pachtpenningen van't vorige jaar nog niet hadden voldaau. Het publiek ergerde zich hieraan. En toen de notaris de landerijen liet opveilen, werd geen bod ge daan, zoodat de verpachting niet kon doorgaan. In zeker deel van Utrecht klaagden de houders van muntgasmeters er over, dat het geld uit die meters geregeld verdween, zonder dat gelukken mocht er achter te komen, wie dat deed. Een rechercheur van politie ontdekte den schuldige een knaap van 12 jaar Waarom de jongen dat gedaan had vraagt het »U. D." Omdat hij zijn zinnen had gezet op een toover- lantaren, waar zijn hart naar uitging, en die hij van het gestolen geld waarlijk had gekocht. Woeusdagnacht is op het Rijnschip *Anna" liggende in de Maashaven te Rotter dam, in het voorlogies brand ontstaan, vermoedelijk doordat iemand zich met een brandende sigaar te slapen had gelegd. De schippersknecht, een Duitscher, is door den rook gestikt. Een ernstig ongeval heeft zich Zondag- avond op den boulevard St. Germain te Parijs voorgedaan. Door de onvoorzichtig- heid van een taxibestuurder moest de chauffeur van een auto-omnibus om een botsing te vermijden, zijn wagen plotseling een scherpe wending laten maken. De om nibus vloog het trottoir op en kwam midden tusschen de talrijke voetgangers terecht. Twaalf personen werden gewond, van wie zes zwaar. Op eigenaardige wijze is in de haven van Cherbourg een duiker aan een wissen dood ontkomen. Terwijl bij zich op den bodem der zee bevond, om naar een torpedo te zoeken, werd de buis van zijn duikerpak, waardoor hem lucht werd toegevoerd door de schroef van de torpedo, die zich weer in beweging stelde doorgesneden. Half bewusteloos klemde hij zich aan de torpedo vast en werd zoo naar de oppervlakte ge bracht, waar hij gered kon worden. llatavia. Een hevige aardbeving heeft het zuiden van Sumatra en vooral de assistent-residentie Benkoelen geteisterd. Er zijn vele dooden en gewonden. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur I In uw nummer van j. 1. Dinsdag hebt u overgenomen uit het Hulsterblad het raadsverslag van Boschkapelle van 12 Juni 1914. Omdat dit verslag op sommige punten veel afwijkt van mijne aanteeke- ningen, verzoek ik u beleefd, mijne opmer- kingen, als het kan, te willen opnemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. De punten die met mijne aanteekeningen overeenkomen, zal ik niet herhalen. 3o. Van CampenMag ik den heer StallaertPerdaen vragen blijft hij bij zijn bewering, dat hij dat weet van den heer Van Rompu O'ffic.eeel wordt u hier met het handteeken van den Commissaris der Koningin er onder voor leugenaar uitgemaakt. StallaertPerdaen Neen, dat weet ik van u. Van Campen: Jij liegt als een gauwdief. U hebt zelf aan een hier zittend lid ver- klaard, dat u den laatsten aan Burgemeester en Wethouders gerichten brief gelezen hebt. En daar ik het als mijn plicht beschouwde, dat, wanneer een Raadsiid in openbare ver- gadering zooiets durft verklaren hiernaar een onderzoek te doen instellen. Te meer omdat ik reeds vroeger aan uw gezegden wel eens heb getwijfeld. (Een ander spreek- woord, hier toepasselijk, was mij niet bekend. Tegenover een Raadsiid, dat tot staving van zijn beweren, zich niet ontziet, den naam van een Gedep. Statenlid te gebruiken, die hoogsticaarschijnlijk daar niets van weet, behoeft men in zijn uitdrukkingen toch zoo zacht niet tezijn. Dergelijke halgenhumor verwachtte ik nooit in een raadsvergadering te hooren. Daardoor geraakt men wel eens een oogenblik zijne kalmte kwijt.) Punt id. Van Campen Mag ik den heer Stallaert Perdaen vragen, wat hem zooal Dekend is, wat op het Veer wordt gekonkeld Stallaert PerdaenJa, ja, wij weten ret wel. Maar hij««noemt geen enkel feit. De niet te volgen discussie bij 4h. liep over het al of niet laten komen van het Tramcomite. Op het gezegde van Stallaert- Perdaen geen mannen van een stuk, werd door niemand geantwoord. Waarschijulijk omdat alle leden evenals ik dachtenwij weten nog maar al te goed, hoe Stallaert- Perdaen uit een stuk was, bij den bouw van het gemeentehuis). Bij punt bi. Van Campen: Mag ik Stallaert-Perdaen vragen, door welke feiten de raad er is ingeloopen, door soms met mijne voorstellen mede te gaan Stallaert-Perdaen kan geen enkel feit opnoemen, maar zegtdat ziet u toch wel, daar Gedep. Staten ons toch niet geven wat wij vragen. Van Campen Ik kan niet zeggen, dat Gedep. Staten ooit in gebreke zijn ge- bleven te adviseeren om het tekortkomende door subsidie vanwege het rijk aan te vullen. Misschien hebben wij soms wel wat te veel aangevraagd. De Voorzitter Ook andere noodlijdende gemeenten krijgen altijd niet alles wat zij vragen. Stallaert-Perdaen: Tengevolge van al die, door Van Campen zoo geroemde sub sidie, komen wij hoe langer hoe dieper in de schuld, en zullen de lasten steeds zwaarder worden. Van Campen Zou Boschkapelle na de invoering der laatste sociale wetten, het verbouwen der school, bet bouwen van het gemeentehuis enz. zich zelf hebben kunnen bedruipen Onmogelijk Maar hebben Gedep. Staten bezwaar gemaakt tegen de door mij voor- gestelde verbeteringen Nog laatst omtrent de pensioensbijdrage voor de onderwijzers Dat raadsbesluit werd in eerste behandeling door Gedep. Staten niet goedgekeurd, tenzij zij daartegenover konden stellen verhooging van plaatselijke belasting. En toea dit schrijven in de vergadering van Burg, en Weth. werd behandeid, vroeg mijn collega aan den Voorzitter, of het hem bekend was waarop Gedep. Staten deze belasting zouden gelegd hebben Op den hoofdelijken omslag of verhooging der opcenten op de perso- neele belastiDg. En ook die heeft het bekende bezwaarschrift, waarop niets dan leugens voorkomen, geteekend. (M. a. w. mijn collega wees direct een paar koeien aan, waaraan nog wel wat meer kon ge- molken worden). Direct nadat op mijn voorstel en toe- lichting Ged. Staten de reden waren mede- gedeeld waarom wij die 3 pet. voor reke- ning der Gemeente namen keurden G. S. dat Raadsbesluit goed zonder verhooging van plaatselijke belasting. Bij 5,/. Scheele Ik vind dat er niets tegen is, wanneer men hier een geheelen dag gratis zit, dat men fatsoenlijk goed eten en drinken krijgt. Van Campen lk zou je danken, om met een kruik drinken en den knapzak op den rug hier een heelen dag te komen zitten. Vroeger heb ik er nog eens over gesproken, toen was het te mager. De VoorzitterEr gebeurt hier niets overdrevens, ik denk dat het zoo wel mag. Van VoorenHet is zoo goed, daar blijft het niet aan. Bij 5, z. Van Campen Mag ik St.-P. vragenAls de begrooting nu nog niet goedgekeurd wordt, waaraan ik sterk twijfel, of hij dan een voorstel heeft om de be grooting sluitend te maken. Stallaert-PerdaenNeen, dat niet. Stallaert-AernoudtsOnderbrekend. Gij hebt elkaar nu lang genoeg voor leugenaar uitgemaakt, ik zou nu maar doorgaan, burgemeester. Aldus gebeurd. Bij II, g. Deze vraag werd blijkbaar door geen enkel lid begrepen, want noch door den Voorzitter, noch door een lid, werd zij beantwoord, reden, waarom ik het niets zeggend antwoord gafDat weten ze wel in Middelburg. (En lang kan men er niet over practiseeren, als men zelf aan de discussie vyil deelnemen en tevens notuleeren. Ook ik begreep Stallaert-Perdaen niet, aan- gezien toch alle af- en overschrijvingen door den Raad moeten worden goedgekeurd en niet door Burg, en Weth. alleeu. Zoo- doende, als ik het goed begreep, verklaarde Stallaert-Perdaen door het stellen dezer vraag van zich zelf: Mijn geheugen speelt rnjj parten of ik heb geslapen bij het goed- keuren, dat de gelden, geleend ter her- bouwing van het oude arrestantenlokaal, zijn overgeschreven op andere posten, want toen was Stallaert-Perdaen nog niet ziek. Bij de rondvraag. bij a. 3. Stallaert- Perdaen houdt zijn bewering vol, maar kan geen enkel feit of bewijs leveren of noemen. Bp a. 5. Van Campen Deze zaken zijn verhooging subsidie bewaarschool, idem jaarwedde veldwacbter, de 3 procent der onderwijzers-pensioenen en ik tart Stallaert- Perdaen te bewijzen, dat de gemeente hierdoor in zwaarder lasten is gekomen. Integendeel is door mij meer overeenkomstig de werke- lijkheid het eindcijfer van het vermoedeljjk inkomen der belastingplichtingen met ruim f 11.000 verminderd, wat na vele correspon- dentie door Gedep. Staten is goedgekeurd. Die beroepsommen waren toen veel te noog. Was dat niet gebeurd, dan zou reeds lang de hoofdelijke omslag belangrijk hoo- ger zijn. Bij. c 7. Deze opmerking van Stallaert-Perdaen was zeer juist, in letterlijken zin opgevat is het door mi) zoo gezegd. (Maar men spreekt in een vergadering gewoonljjk van voor- en tegenstemmers en hier was door mij het was dan duidelijker geweest, beter let woord tegenstander gebruikt. Temeer wijl Stallaert-Perdaen ook tijdens zijn ziekte door het teekenen van het bekende bezwaar schrift van zijn tegenstand liet blijken). Bij c 11. Van Campen Noem mij die getuigen, zijn er weder leden van Gedep. Staten bij Neen, ik wist niet dat gij lier met dergeljjke leugens voor den dag zoudt gekomen zijn. Maar ik zal U beicijzen dat ik daaraan nooit gedacht heb, getuige dat hier door een der tegenstemmers het voorstel is gedaan om op kosten der Ge meente den opril op 't Veer te verharden met sintels en dat hiertegen direct door mij bezwaar werd gemaakt als zijnde dit geen komweg, of komende deze niet voor op den Digger der voetpaden en wegen. Dit staat icel in de notulen. Of ik dien true doorzien heb Stallaert- Perdaen noemde geen enkele getuige. Bij d 3. Van Campen Zijn u klachten lekend. Stallaert-Perdaen Dat niet, maar het was toch gemakkelijk, wanneer men wist dat de Burgemeester die uren zeker op het Gemeentehuis was. Scheele Ik geloof niet, dat het opgaat om den Burgemeester zoo maar eenige uren per dag in een kotjen op het Ge meentehuis te steken. Van Vooren Het is zoo goed, laat het zoo maar blijven. Na d 9 sluit de Voorzitter de vergadering nog niet. Er zijn toen nog eenige onin- bare posten behandeid, en het verwondert mij, dat de verslaggever van het Hulsterblad daarvan met geen enkel woord rept. Te meer wijl het alsdan door mij gezegde, vooral omtrent de beslissing door Gedep. Staten op twee reclames wel vermeldenswaard was. De Raad waagde het, ondanks al het voorgevallene, weder, om met mijn voorstel tot oninbaar-verklaring mede te gaan. Tegenover het slot wil ik gaarne toegeven: Wanneer de verslaggever zich had voorge- steld, dat zal een zeer kalme bijeenkomst zijn der vroede vaderen, wier gesprekken waarschijnlijk meer zullen loopen over ,/Buurman, hoeveel kacheltjes hebt u dit jaar En zijn het nog al wat schoone dan wel over gemeentezaken, deze in het eerst wel zal hebben opgezien, of hij bet in Keulen boorde donderen. Alleen rnoet ik hem deze opmerking maken: Het is wel heel toevallig, dat u, ondanks het rumoer, en dan toch vrij goed, sommige door Stallaert-Perdaen tot mij gerichte vragen gehoord hebt, en zoo goed als niets van de antwoorden. Maar, aangenomen dat u pas de eene vraag had aangeteekend, of de andere was daar ook al, zoodat u mijne antwoorden niet kondt volgen, hoe komt het, dat u geheele punten achterwege laat, zooals 1. Oninbare posten. 2. Waar u schrijft: een stem! En daar wij geen Raadsiid hebben, van dien naam, bekend u zelf dat het toen stil was. Waarom dien naam er niet voor? 3. Waarom ook niet, het was toen zeer kalm Het wedervaren van dat paar schoenen niet vermeldt 4. Zie ook uwe aanteekeningen nog ee is na, omtrent de rondvraag 6, en u zult zien, dat ook daar geheel andere uitdrukkingen zijn gebruikt, dan uw verslag vermeldt. Een raadsverslag moet zijn een beknopt of uitgebreid verhaal van al wat er gezegd is, zoo wel hethumoristischealshetsatirische. En hiermede zal ik voorloopig sluiten, mijnheer de Redacteur, ik zou anders te veel ruimte vragen, in de hoop, dat, wanneer wij nog eens een verslaggever krijgen, het dan een onpartijdige mag zijn. Handigheid komt er misschien minder op aan. G. VAN CAMPEN, Wethouder. Boschkapelle, 24 Juni 1914. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,736 a f 47,76 Engelsch per n 12.a r/ 12- VOOIl BELANGHEBBENDEN. Eerste Kwartier Dinsdag 30 Juni namid- dag 7,44 uur. 27 Juni Zon op 3,41, onder 8,24, uur. 28 3,42, n 8,24, n 29 n n n 3,42, n 8,23, u De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na Zonsondergang branden. Bureaux van den Inspecteur der dlrccle belastlngen, invoerrechlen en accijnzen te TerNeuzen, geopend van voorm. 912, nam. van 2—5 uur, elken werkdag. Kantoor van den Ontvanger der direete belastlngen, invoerrechlen en accijnzen te Ter Neuzen. Voor invoerrechten en accijnzen elken werkdag van 912 en van 25 uur. Voor direete belastingen behalve op Vrijdag en Zaterdag elken werkdag van 912 en van 2—31/2 uur. Zitdag te Iloek in het gemeentehuis, voor direete belastingen den tweeden Vrijdag van elke maand (behalve in Januari, Februari en December), van 111 uur. Zitdag te Zaamslag in het gemeentehuis, den derden Vrijdag van elke maand (behalve in Januari, Februari en December, van 91/212 en van 13 uur. Gelegenheld tot het vrijmaken van goe- deren aan het station, elken werkdag van 9—12 en van 2—5 uur. ZEETIJDLNGE N. Van 24 tot en mat 25 Juni. Ter Neuzen. Aangekomen: Vertrokken: Aangekomen: Vertrokken: Van 24 tot en met 25 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 42 binnenvaartuigen op- en 40 afgescbutdoor de Middensluizen 16 op- en 19 afgeschutdoor de Westsluizen 7 opgeschut. Positie der Stoomschepen. Velen hebben versehrikkelijke kwellingen doorstaan tengevolge van nier- en blaaskwa len, waarvan zij geen hinder zouden gehad hebben, wanneer zij de waarschuwende eerste verschijnselen niet veronachtzaamd hadden. Hoofdpijn, pijn in den rug, pijnlijke ledematen, duizelingen, verstoorde slaap, een voortdurend vermoeid gevoel, koude handen en voeten, blazen onder de oogen, rheuma- tische pijnen, urinekwalen van velerlei aard, dit alles zijn waarschuwingen, dat uw nieren haar werk niet behoorlijk verrichten. En van het werk der nieren hangt de gezond- heid van het geheele lichaam af, want de nieren filtreeren de onzuiverheden uit het bloed. En als deze vergiften want het zijn vergiften in het bloed achterblijven, volgen ongetwijfeld ziekten van zeer pijn- lijken en verwoestenden aard als niersteen, (nierkoliek), jicht, rheumatiek, waterzucht, ischias, uremie (urinezuurvergiftiging.) Het geeft geen doel om de plaatselijke verschijnselen te behandelen. Werkt onmid dellijk in op de oorzaak van uw kwaal de nieren door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, welke rechtstreeks op de nieren werken en haar opwekken, versterken en genezen. Zij hergeven aan de nieren haar oude kracht en gezondheid, waardoor de oorzaak van uw kwalen wordt opgeheven. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eischt deechte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerk. 24 Juni. Engelsch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., van Londen, stukgoed. Noorsch s.s. ELLA, 2487 kub. M., van Geffle, gezaagd hout. Engelsch s.s. QUENTIN, 3607 kub.'M., van Leith, ijzer. 25 Juni. Engelsch s.s. RIVER THAMES, 2242 kub.M., van Londen, stukgoed. 25 Juni. Engelsch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., naar Londen, stukgoed. Gent. j. 24 Juni. Deensch s.s. FRISIA, 4830 kub M., \an Narva, hout. Noorsch s.s. ST. SUNNIVA, 3226 kub. M., van Goole, steenkolen. 25 Juni. Engelsch s.s. SEA HOUND, 3085 kub. M., van Londen, stukgoed. Engelsch s.s. GLENGOIL, 8385 kub. M., van Dardera, erts. Deensch s.s. E. M. DALGAS, 4166 kub. M. van Repola, hout. Noorsch s.s. IDA, 3318 kub. M., van Soderham, hout. Duitsch s.s. VELOX, 2752 kub. M., van Rouaan, ledig. 24 Juni Engelsch s.s. MERSEY, 3075 kub. M., naar Goole, stukgoed. Engelsch s.s. JUNO, 2562 kub. M., naar Hull, stukgoed. Engelsch s.s. SEVEN SEAS, 3378 kub. M., naar Londen, stukgoed. Engelsch s.s. ALGOL, 1552 kub. M., naar Kingslynn, phosphaat. Zweedsch s.s. GODHEM, 1513 kub. M., naar Danzig, phospliaat. Duitsch s.s. OREST, 1848 kub. M., naar Rotterdam, ledig. Deensch s.s. FIJEN, 3936 kub. M., naar Hull, ledig. 25 Juni. Deensch s.s. RUSSIA, 4575 kub. M., naar Methil, ledig. Russisch s.s. GEN. RADETZK.Y, 6000 kub. M., naar Burnt Island, ledig. Noorsch s.s. ODDFRID, 1897 kub. M., naar Blyth, ledig. Duitsch s.s. IIANSA, 2102 kub. M., naar Danzig, phosphaat. s.s. RICHARD in lossing te Ter Neuzen. s.s. ELISABETH vertrok 23 dezer van Immingham naar Kroonstad. s.s. HELENA vertrok 24 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA vertrok 24 dezer van Hull naar Kroonstad. s.s. CORNELIS in lossing te Kroonstad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 7