ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6087. Zaterdag 27 Juni 1914. 54e Jaargang. Befcendmaking. ABONNEMENT: ADVERTENTltN TeleSooe 25. Bit Blad versGhijnt Maandag-, Woaisdag- en Yrudagavond, uitgezonde^d op Feestdagen, bij de Flrrna P. J. YAM BE SANDE te Ter Neuzen. BLAD. PAARDEN- en VEEMARKT BINNENLAND. Provincial e Staten van Zeeland, GEMENGDE BERICHTEN. Per 3 maanden binnen de stad Franco per post voor Nederland 1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie /1.4Q, voor Ned.-Indie en Amerika 1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10. Bij direct© opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 iA&U" op den dag der uitgave. Burgemeester en Wethouders van ZAAM- SLAG, brengen ter algemeene kennis .A., dat de gewone jaarlijksche in deze gemeente zal plaats hebben op Donderdag 2 Juli 1914, aanvan- gende des voormiddags ten 9- en eindigende des namiddags ten 3 ure dat iedere eigenaar of aanbrenger van vee zal verplicht zijn dadelijk bp zijn aan- komst zich bij den Marktmeester (Lensen) aan te melden tot opgaaf van het aantai, de soort en de ouderdom van de door hem ter markt gebrachte dieren dat geen ander dan gezond vee ter markt zal worden toegelaten dat onmiddellijk na het sluiten der markt de navolgende premien zullen worden uitgereikt 1°. Yoor het grootste getal paarden van een eigenaar (minstens 5 stuks) 4, 2°. V oor het grootste getal hoorn vee van een eigenaar(min stens 5 stuks) h 4, 8°. n n grootste getal varkens van een eigenaar(min stens 5 stuks) 2, 4°. schoonste merriepaard van 4 jaar of ouder le prijs een verguld zilvereu medaille en 8, 2e prijs 5,— 5°. schoonste merriepaard van 8 jaar oudle prijs een verguld zil- vei*en medaille en 1,50 2e prijs3, 6°. a h schoonste merriepaard van 2 jaar oudle prys een zilveren medaille en 3, 2e prijs2,— 7°. u a schoonste merriepaard van 1 jaar oud: le prijs een zilveren medaille en 2,50 2e prys2,50 8°. n beste veulen le prys u 3, 2e prijs2,— 9°. de beste baatgevende of kalfdragende koe le prijs4,— 2e prijsn 2,50 10°. i beste kalfvaars le prijsa 3, 2e prijsn 2,— 11°. n u vetste koe, vaars, os le prijs4,— 2e prijs2,50 12°. n het beste rund zonder tanden le prijs 2,50 2e prijsn 1,50 13°. de beste fokstier le prijsn 3,— 2e prijs2,— 14°. a u beste geit le prijs2,— 2e prijs1,— Geen bekroning kan plaats hebben voor dieren na 11 uren voormiddag ter markt gebracht. 13. dat de kermis zal worden gehouden te beginnen Donderdag 2- en eindi gende Zaterdag 4 Juli aanstaande. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FE1JTER, Burgemeester. J. STOLE Lzn., Secretaris. Zaamslag, 3 Juni 1914. Gelapte kleeding. De Minister van Oorlog heeft ter kennis van de autoriteiten van het leger gebracht, dat vele uitrustingstukken in de magazijnen als ,/Voor verder gebruik ongeschikt" worden ingeleverd, welke na herstelling en reiniging nog geruimen tijd gebruikt bad kunnen worden. De toch reeds zoo hooge kosten, aan de kleeding en uitrusting verbonden worden er op verkwistende wijze door opgevoerd, terwijl de op die wijze als bet ware weg- geworpen gelden reel beter konden worden besteed in het belang van de strijdvaardigheid van bet leger, waarvoor nog zooveel noodig is. Het is de uitdrukkelijke wensch van den Minister, dat de kommandanten van kom- pagnies enz., met nauwkeurigheid nagaan, op welke wijze eenig kleedingstuk nog dienstbaar kan gemaakt worden, alvorens het als volslagen onbruikbaar in te leveren. Het strekt den soldaat toch geenszins tot oneer, wanneer bij met gesleten of ge lapte kleedingstukken zijn oefeningen of andere diensten verricht, mits deze kleeding stukken zindelijk worden onderhouden. De Minister vertrouwt, dat het voren- staande voldoende zal zijn om de komman danten van kompagnies enz. aan hun plichten te herinneren en iedere autoriteit te doen inzien dat een streng toezicht op een spaarzaam gebruik van kleeding voor 's Lands belang wordt geeischt. (H. Crt). ZOMERZITT1NG 1914. Begraven biljartballen. Spelende jongens vonden Dinsdagmiddag op het em placement aan bet Stationsplein te Rotterdam in het zand begraven 3 biljartballen. Deze ballen bleken te zijn van M., uit wiens cafe aan den Stationsweg zij in Augustus 1913 werden gestolen Suelheid van postduiven. In het geilustreerdeweekblad ffde Piuimgraai" wordt bet volgende staaltje vermeld van groote snelheid door postduiven bereikt. Zaterdag 1.1. hield de Nieuwe Rotterdamsche Postduivenbond een wedvlucht uit Kreutz. De duiven werden 's raorgens te 4 uur ge- lost bij gunstigen Oostenwind. Op een snelle vlucht werd dus wel gerekend, maar men had toch niet kunnen denken, dat reeds om half twaaf de eerste duiven geconstateerd zouden worden. In 7!/2 uur tyds hebben deze vogels den afstand van 800 kilometer afgelegd ze be- reikten dus een snelheid van 1800 meter in de minuut Nog nimmer is in Nederland op een af stand als deze met zoo' n snelheid gevlogen. Woensdagmiddag ging een tweetal H. Burgerscholieren, de 15jarige Henri Timmermans en de 13jarige Johan Steenken, op den Schinkel zeilen. Op een gegeven oogenblik wilde, naar het Hbl. meldt, de oudste het zeil inhalen, doch plotseling schoot de mast uit den koker en met den jongen overboord. De 13jarige Steenken, niettegenstaande zijn jeugdigen leeftijd reeds een geoefend zwemmer, bedacht zich geen oogenblik en sproDg zijn kameraad na. Hij dook, zwom, doch alles tevergeefs. Na een kwartier waren zijn krachten uitgeput en moest hij zelf om hulp roepen. De kreten werden gehoord door eenige arbeiders die in de omgeving werkzaam waren. Niet zonder moeite slaagden zij er in althans dezen jongen op het droge te brengen. Onmiddellijk werden nog verdere pogingen aangewend, om ook den anderen drenkeling te vinden. Niettenstaande voortdurend dreggen had men het lijk Woensdagavond nog niet gevonden. Het ongeluk had plaats op de Nieuwe Meer onder Nieuwer-Amstel. Dinsdagmorgen 8 uur kwam ten huize van me]. H. aan den Oostzeedijk te Rotterdam een dienstmeisje in dienst, dat te half 9 reeds weder verdwenen was, doch met medeneming, ten nadeele van mej. vV., aldaar op karners wonende, van een gouden horloge, gouden broche en oorknoppen en een medaljon. Daar zij een valschen naam bleek te hebben opgegeven, is zij nog niet opgespoord. Niet van de partij. Te Hilversum werd bij een vorige verkiezing een kiezer met 'n auto afgehaald en naar het stem- bureau gebracht. Teruggekeerd bedankte hij by het uitstappen vriendelijk voor de genomen moeite, met de mededeeling, dat als de heeren meenden, dat hij den candi- daat hunner partij had gestemd, zij zich vergisten. Deze week, bij de herstemming, werd dezelfde kiezer weer per auto afgehaald. Hij stapte in en met een mooi gangetje ging 't er van door. Niet echter in de richting van het stembureau. Dit trok wel 's kiezers aandacht, maar de verzekering dat er nog een paar andere kiezers moesten worden opgehaald, stelde hem gerust. Nabij den tol op den weg Hilversum Baarn werd hem verzocht uit te stappen, onder mededeeling, dat hij niet van de partij was. En al had hij alle mogelijke bezwaren, er uit moest hij. Terugkuieren den langen weg naar Hilversum was iiu de boodschap. (N. v. d. D.) Een ontaarde moeder. De politie te Delft, heeft procesverbaal opgemaakt tegen vrouw Bakker, wonende aan de Pieter- straat, die haar kind van vier maanden het voedsel onthield. Zij bekende, waarbij ze zeide dit te hebben gedaan, omdat ze een hekel had aan haar man. Het kind heeft de politie in het Kinderhuis ter ver- zorging doen opnemen. Dinsdagavond wilde een 19jarigjor,g- mensch, O.-I. militair, met verlof te Leiden, in een tuin op vogels schieten. Hij heeft toen uit een dubbelloops jachtgeweer een schot hagel gelost en trof twee jongens, die toevallig over een schutting keken. Een der jongens is, ernstig in het gelaat en lichaam gewond, in het acad. ziekenhuis opgenomen. De andere jongen is vrij ernstig in het gelaat gewond. Goede morgenwekker. In't Meer bij Heerenveen werden in de laatste dagen tal van bewoners 's morgens vroeg gewekt door het tikken op de ruiten. Men ging op onderzoek uit en de vroege porder bleekeen ekster te zijn, die met zijn snavel tegen de ruiten tikte. (Tel.) Door den machinist der stoomtram 's Bosch—Helmond, P. Kuipers is, volgens het R. N., Zaterdag een groot ongeluk voor- komen, hetgeen te daDken is aan zijn oplettendheid maar ook aan zijn berekend optreden Te Uden aan de Bitswijk zag hij een kinderwagen op de rails staan, en daar hij de tram niet meer geheel tot stilstand kon brengen, sprong hij, na alles te hebben stop gezet van de machine af, en liep hard voor de tram uit, greep den kinderwagen, waarin zich een kiDdje bevond en sprong er mede van den weg af in een ondiepe sloot. Het kindje bleef alzoo ongedeerd en de moeder ervan, die een oogenblik een huis was binnengegaau, toonde zich zeer dankbaar jegens den oplettenden machinist. Zondagmorgen vroeg ging een jonge bakkersgezel te IJmuideD, die zich na zijn nachtelijken arbeid wilde verfrisschen, een bad nemen bij de Noorder pier, en of hij zich nu te ver waagde, dan wel kramp kreeg, hij verdronk. Een paar vletterlieden vonden den jongen man na een korten tijd drijvende. In plaats van den man in hun vlet te leggen, naar den wal te roeien en van de semaphore af om een dokter te telefoneeren, bonden zij een touw om het lijk en sleepten het achter hun boot naar de semaphore. Een bootje van de firma "Volker Bos lag daar met stoom op, nam de vlet en het daarachter hangende lijk op sleeptouw en toen ging 't met voile kracht naar de sluizen. Aldaar aangekomen, zou men meenen, dat het lijk behoorlijk op den wal zou worden gedragen Och neen, het werd op de meest ruwe manier met hetzelfde touw langs de trappen van den steiger naar boven gesleurd en men kan nog aan het lijk zien, hoe het boven kwam. En dat gebeurde ten aanschouwe van een honderdtal menschen, die geen van alien een hand uitstaken of hun stem verhieven over zoo iets ergerljjks. Waarlijk, wannee die Franschman van Harderwijk dat had gezien, dan kon bij met nog veel meer recht van IJmuiden zeggenbarbaarsch Nederland. Het was eenvoudig schandelijk. Wat iemand na een bezoek aan het paardenspel overkwam Onder de vele bezoekers, die Zaterdag- aVond de voorsteliing in het paardenspel te Leiden bijwoonden, waren o. a. ook een 3-tal mannen uit Lisse. Het beviel den mannen uitstekend en ze konden er niet toe komen, voor de voor steliing geheel was afgeloopen, de tent te verlaten. Den doodensprong moesten ze zien. Het gevolg was, dat ze te laat kwamen voor de laatste tram. Toen was goede raad duur. Logeeren kostte geld, naar Lisse wande- len in den nacht was ook niet prettig en daarom besloot het 3-tal zich maar te rus- ten te leggen in een leegen goederenwagen van de stoomtram LeidenHaarlem, om dan den volgenden morgen met de eerste tram naar Lisse te gaan. En zoo legden ze zich neer op de harde plauken van den bodem van den goede renwagen, dien ze, zooals hun bleek, moes ten deelen met een zwervende vrouw, die daar ook haar legerstede in had gezocht. Weidia sliepen ons 3-tal en het reizend koopvrouwtje, dat het een lust was, totdat ze gewekt werden door een dienaar van de heilige Hermandad, die het ronkend 4-tal had opgemerkt. //Er uitcommandeerde hij. Laat ons slapen, zuchtte geeuwend het drietal, mitsgaders het daklooze koop vrouwtje. Onze politieagent gaf echter geen par don en zoo kwamen zij in 't holle van den nacht op den Rijnsburgerweg te staan, ter wijl de politieman hen uitgeleide deed. Zoo gemakkelijk en rustig als wij dit schrijven, ging dit echter niet: het viertal speelde geducht op en het liep eindelijk zoover, dat een der mannen den politie man B. bij de keel greep. B. dacht, dat men hem zou worgen, wat ons koopvrouwtje zonder tranen had kun nen aanzien, zeide' ze, en hij trok zijn sa- bel, bracht daar den man, die hem aan- greep, zulke gevoelige klappen mee toe, dat een van diens armen op twee plaatsen brak, terwijl hij bovendien eenige verwon- dingen aan 't hoofd bekwarn. De man moest in het Academiscb Ziekenhuis wor den opgenomen. (R. N.) In de rivier Mohawk, ten westen van Albany, Vereenigde Staten, zagen eenige visschers den romp eener vrouw. De grieze- lige vondst werd ter kennis gebracht van den coroner, die onmiddellijk een onderzoek instelde. De rivier wordt thans afgevischt, teneinde het hoofd te vinden waardoor men de persoonlijkheid van het lijk hoopt te kun nen vaststellen. De romp was in rood was- doek gehuld. NEUZE COURANT (VERVOLG). Te behandelen voorstellen van Gedep. Staten Tot afwijzing van het verzoek van C. H. Marsman te Amsterdam, om vergoeding van geleden schade bij de uitoefening van de betrekking van opzichter bij den aanleg van den tramweg HansweertViake. Adressant grondt zijn verzoek hierop dat hij buiten zijn schuld verplicht is geweest om buiten Hansweert te wonen, omdat hij daar geen huis meer kon vinden toen het werk langer duurde dan aanvankelijk ver- wacht was. Gedep. Staten deelen mede dat dit niet aan Adressant is opgedragen elders te wonen en dat hij hiervan eerst kennis gaf toen de verhuizing reeds had plaats gehad. Tot vaststelling van eene regeling voor de belooning van het personeel der Provinciale stoombootdiensten. In de vergadering van 44 November werd een door Gedep. Staten ingediend voorstel tot regeling der bezoldiging van het personeel, verbonden aan door de Provincie geexploiteerde stoombootdiensten aangehouden na aanneming van een motieDe Veer, waarbij Gedep. Staten werden uitgenoodigd eene regeling te ontwerpen, waarbij rekening wordt ge houden met den wensch om de Provinciale Stoom bootdiensten onder leiding van den directeur te brengen. In verband hiermede heeft deze aangelegenheid opnieuw een onderwerp van nauwgezet onderzoek bij Gedep. Staten uitgemaakt. Met het in de motie uitgesprokene kunnen zij zich tot hun leedwezen ook na herhaalde overweging niet vereenigen. Gedep. Staten verdedigen hun standpunt, op grond van de ervaring sedert het exploiteeren van den stoombootdienst op de Wester-Schelde, breedvoerig, en stellen thans de volgende salarisregeling voor Voor den dienst op de Wester-Schelde Directeur /2200 met verhoogingen (alle verhoogingen zijn om de twee jaar) van /')00 tot een maximum van /3000; hoofdmachinist 4400, verhooging 400, maximum f 4800 eerste klerken f 900 tot f 1200 tweede klerken f 300 tot f 900. Het personeel der booten wordt verdeeld in drie klassen eerste klasse dat van de lijnen Vlissingen— Breskens en VlissingenTer Neuzen, dat der tweede klasse op de lijnen Ter NeuzenHansweert en dat der derde klasse op de lijn HansweertWalzoorden. De jaarwedden zijn: kapitein derde klasse 900 tot /1100; tweede klasse 4000 tot 1200eerste klasse f 1100 tot f 1400 (verb, f 50)stuurman tweede klasse /800 tot /950, eerste klasse 850 tot /1000 (verb. 25); dekknecht 550 tot J 700, 600 tot 750, 650 tot f 800 (verh. 25)ma chinist f 900 tot 4400, 1000 tot 1200. 4100 tot f 1400, stoker f 600 tot 750, 650 tot f 800, 700 tot 850 (verh. 25); conducteur /600 tot 800, 700 tot 900, 800 tot 4100 (verh. /25). De agenten van dezen dienst verdienen aanteeken- geld van 2£ cent per verzonden en ontvangen adres en bovendien een jaarwedde vanVlissingen 600 (maximum jaarwedde en aanteekeogeld 1800), Breskens f 600 4200), Borsele f 600 800), Ter Neuzen 600 1800), Hansweert 600 4200), Walzoorden 400 1000) en Hoedekenskerke f 400 800), Verder wordt voorgesteld voor de gcederenklerken 300 tot /9O0 (verh. 400); voor de pontknechts te Vlissingen wordt een maximum van f 600 voorgesteld, die te Breskens, Borsele en Ter Neuzen blijven onver- anderd terwijl die te Borsele van 364 op f 446 vast salaris komt. De knecht te Hansweert tevens steenkolenwerker zal verdienen/ 450 tot 500(verh f 25)de steenkolenwerkers te Vlissingen vast f 675 of f 625, de bankvverker f 800, de draaier f 800, de werkman f 650, de werkman met uurloon minstens 450 per jaar. Voor den agent te Hoedekenskerke wordt het minimum van het aanteekengeld bepaald op 200. De jaarwedde voor het personeel verbonden aan den tramdienst HansweertVlake zalbedragen: chef-machinist f 840 tot 936 (verh. 24); machinist f"732 tot 840 (verh. 27); conducteur 468 tot 528 (verh. 15). Voor den directeur van den Ooster-Scheldedierist blijft de jaarwedde op vast 4200, het personeel van dezen dienst staat gelijk met die van de tweede klasse voornoemd. De agenten van dezen dienst ontvangen: Middelburg 400 (maximum met aan teekengeld f 700), ICortgene f 350 f 600), Goes 200 500), Zierikzee 400 4000), die te Wolfaartsdijk en Katsehe Veer vast f 200 en f 480 zonder aanteekengeld. De regeling der vergoeding bij verhuizingen tengevolge van bevordering wordt aan Gedep. Staten overgelaten. Bij deze regeling is uitgegaan van de veronder- stelling, dat, in verband met den tijd gedurende werkelijk dienst wordt gedaan, de groote en waarde der schepen en de daarmede samenhangende ver- antwoordelijkheid, de slandplaats der bemanning, de dienst BreskensVlissingenTer Neuzen behoort te worden gesteld boven de diensten Middelburg Zierikzee en Ter NeuzenHansweert en deze weder boven den dienst WalzoordenHansweert. De gewenschte eenheid bracht ook mede, dat het op een der diensten genoten kostgeld werd afge- schaft en opgenomen in de jaarwedde, dat alle agenten in de regeling werden opgenomen en dus ainbtenaar werden, met aanspraken op eigen en weduwen- en weezenpensioen, en dat dit ook ge- schiedde met de werklieden aan de werkplaats. Ten slotte kwam het Gedep. Staten billijk voor, ver goeding in verhuiskosten toe te kennen. Tot afwijzing van het jngehouden verzoek van den raad der gemeente Serooskerke (Sch.) om een subsidie van f 205 voor dc kosten harer huishouding voor 1914 en tot toekenning van zoodanige subsidies van 375 aan Nisse en van 250 aan Veere. Tot het verleenen van een subsidie van 4000 voor 4945 aan de te Middelburg opgerichte industrie- en huishoudschool. Gedep. Staten twijfelen niet of waar de Staten steeds het vakonderwijs voorjongens steeds steunden, zij dit ook met dat voor meisjes zullen doen. Tot afwijzing van een verzoek van den Bond van Nederlandsche schilderspatroons om subsidie voor in Middelburg te houden patroonsleergangen. Gedep. Staten herinneren eraan dat in November 4913 na uitvoerige discussien een gelijk verzoek is afgewezen en zij meenen dat sedert geen verandering in den toestand is gekomen. Tot het verleenen aan de gemeente Zierikzee van eene subsidie van 100 per jaar voor het onderhoud van de zwaaiplaats aldaar, zulks in verband met het feit, dat de booten van den I'rovincialen Stoom bootdienst het meest van deze zwaaiplaats gebruik maken. Tot het verleenen van een bijdrage van 2700 aan het waterleidirigcomite voor Schouwen en Duive- land in de kosten van voorbereidende werkzaamheden voor den aanleg van een drinkwaterleiding. Tot het verleenen van een crediet van f 3750 voor de kosten van een voorbereidend onderzoek naar de beste wijze om Walcheren van drinkwater te voorzien. Tot het verleenen van een renteloos voorsehot van ten hoogste de helft van het door het rijk te ver- strekken voorsehot en ten hoogste 5 pCt. van het maatschappelijk aandeelen-kapitaal aan de door de gemeente op Tholen op te richten Naamlooze Ven- nootschap ten doel hebbende de stichting en de ex- ploitatie van een drinkwaterleiding. Hierbij merken Gedep. Staten op dat hun college vroeger niet voor het verleenen van zulk een voor sehot was, maar in zijn nieuwe samenstelling wel en dat zeker ook andere stieken later wel een zelfde verzoek zullen doen, zij achten echter het aanwezig zijn van goed water voor mensch en dier van zeer groot belang. Tot afwijzing van een verzoek van den raad van Ritthem om subsidie voor het herstel van den toren. Tot nadere regeling van de jaarwedden der vaste arbeiders op de I'rovinciale wegen en van de bureel- ambtenaren bij den ProvL., i den' Waterstaat. Tot overlating aan Gedep. Staten van een adres van de Landelijke federatie van bonwvakarbeiders in Nederland omtrent het put- en keetbazenstelsel en het loon der arbeiders, omdat het vaststellen der plannen en voorwaarden van aanbesteding aan Gedep. Staten zijn overgelaten. Tot weder voor een jaar thans tot 4 October 1915 verlengen van den termijn voor het in exploitatie brengen van een stoomtramlijn BrouwershavenBurgh door de Rotterdainsche tramwegmaatschappij. Tot afwijzing van een verzoek om subsidie van 800 voor de bediening van het overzetveer Kats- Wilhelminadorp met een motorboot. Gedep. Staten wijzen er op dat wel herhaaldelijk belangrijke uitgaven zijn gedaan voor de verbeteringen van toegangen tot sommige veeren doch nimmer subsidien werden verleend voor veeren, die aan par- ticulieren toebehooren. Tot afwijzing van de verzoeken van St- Philipsland, Westkapelle en Schore om subsidies voor wegsver- betering en van Wissekerke om een renteloos voor sehot voor eenzelfde doel. Tot afwijzi'ig van een verzoek van de vergadering van ingelanden van den Onrustpolder om aan polders geld te leenen voor de uitvoering van noodzakelijke werken. Ged. Staten deelen niet de meening van adressante dat het behoud van polders voor de provincie van niet minder belang is dan het ver- harden van wegen, doch wijzen er op dat het ver- harden van wegen een vrijwillige daad is die moet worden aangemoedigd, doch de verdediging der polders is verplichtend. Tot verkoop van een gedeelte slool langs den weg van Buitenlust naar Groede. Tot het verleenen van 150 subsidie voor de jaren 1914 en 1915 aan de Maatschappij tot bevor dering van landbouw en veeteelt in Zeeland ten be- hoeve van een cursus in hoefbeslag en het openen van een crediet van 4000 per jaar voor 1915 en 4946 aan dezelfde maatschappij tot bevordering en aanmoediging van de verbetering der paarden- fokkerij. Tot verhoogen van 500 op /800 van het sub sidie aan de vereeniging tot verbetering van het geitenras in Zeeland. Tot afwijzing van de verzoeken van de Openbare leeszalen te Middelburg en Vlissingen, om subsidies van 300 voor elk. Tot wijziging van de wijze van uitzetting en opnemen van basgeld. Tot het sluiten van eene geldleening van tenhoogste 435,000. Tot vaststelling der rekening over 4912. in ont- vangstenop /8746'!7,.39i en in uitgaven op/784247,97i, alzoo met een goedslot van f 90419,42. Tot wijziging van de begrooting voor 1914 en tot vaststelling van die voor 1915, in ontvang en uitgaaf op een bedrag van 828.998,441 en een post voor on voorzien ad 18 301.541. Tot heffing van 44 opcenten op de grondbelasting voor ongebouwde en 33 voor gebouwde eigendommen en 28 op de personeele belasting.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 1