Opsnbare Verkooping. Aanbesteding. PAUWEN-EIEREN Aanbesteding'. Aanbesteding. Tan darts MEIER Mond- en Tandziekten, Te pacta een flofsteeflje, Zit- en Slaapkamer Het Christendom in Beeld en Woord Laatsta Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen AD VERTENTIEN. welgewassen GERST, Het vernieuwen van het dak op een Woon- huis staande in den Ond Westenrijkpolder te Hoek. bij ABR. DE KOEIJER, Siuiskil. aanbesteden: Specialist voor Te huur: een gemeubileerde In September a. s. verschijnt Firma P. J. VAN DE SANDE, Wedstrijd tusschen postduiven, en een automobiel en een spoortrein. Het Engelsche parlementslid Handel Booth heeft met zijn collega Percey lllingwortb, beiden hartstochtelijke postduivenliefhebbers. een weddenschap aangegaan, dat hij den afstanc tusschen Londen en Pontefract, het land- goed van laatstgenoemde, sneller zou afleggen dan de duiven. Voor iedere duif, die voor hem was aangekomen, zou hij 6 betalen Zaterdagmorgen om kwart voor tienen werden op Palace Yard in Westminster, 140 duiven losgelaten, in tegenwoordigheid van verscheidene parlementsleden en over- heidspersonen, terwijl de minister-president Asquith het sein tot de loslating gaf. Tegelijk stapte Handel Booth in een auto en reed naar het Kingscross-station, dat hij nog tijdig bereikte om met den om 10.10 vertrekkenden Schotschen sneltrein Londen te kunnen verlaten. Omstreeks 1 uur kwam de trein te Don- caster, waar Handel Booth uitstapte en een automobiel vond gereedstaan, die hem naar het 25 K.M. verder gelegen Pontefract bracht. De eerste duif kwam daar om 1.30 aan en twee andere enkele minuten later, terwijl Handel Booth om 1.45 het landgoed bereikte. Hij had dus zijn weddenschap verloren, ofschoon dit verlies hem slechts 18 kost, want alle duiven kwarnen later aan. De drie duiven hebben echter automobiel en sneltrein in snelheid overtroffen. VEEBTIG I) UIZEN I) P. K. Als een modern sprookje doet het aan de sterkte van 40000 paarden is in een machine samengeperst, welke in haar zwart ijzerpantser er als een voorwereldlijk mons ter uitziet. Deze machine werd volgens de »Koln. Ztg." in zeven maanden te Mannheim ge- bouwd. Ze zal naar Hagen (Westfalen) vervoerd worden, om daar als krachtbron voor het groote electriciteits-bedrijf dienst te doen. Het blad noemt dit gevaarte de grootste machine van het vasteland en prijst de stoom-turbine in't algemeen boven de kolenmachine. Met de sueeesvolle ver- spreiding der eerste ging hand in hand een stage verbetering, die in de vervaar- diging van een nieuw type, de gecombineerde turbine, haar hoogtepunt bereikte. Tevens konden de afmetingen tegelijk met ver- hooging van het aantal wentelingen evenals van het daardoor tot stand gebrachte steeds kleiner worden gemaakt. De stijgende kracht-behoeften van de groote electrische centrales moesten tot steeds grootere machine-eenheden leiden, als de inrichtingen niet al te hooge kapi- talen wilden verslinden, onoverzienbaargroot worden en oneconomisch arbeiden zouden. XJit deze eischen is eveneens de nieuwe machine voor Hagen ontstaan. De turbine doet 1000 wentelingen in de minuut en brengt een stroom van 10 tot 11000 volt en 50 perioden in de seconde voort. Parijs op wankelenden bodem. Nog telkens komen te Parijs nieuwe grondin- stortingen voor. Zoo bezweek Zaterdag weer de bestrating op den boulevard Hauss- mann, waarbij 4 voorbijgangers werden meegesleurd. Gelukkig konden zij nog intijds gered worden en kwarnen zij er met lichte kwetsuren af. Op een andere plaats van denzelfden boulevard verzakte de straat over een lengte van 5 meter en op een diepte van 2l/3 meter,-waarbij geen menschen werden gekwetst. In de geheele wijk, die de afgeloopen week zoo zwaar geteisterd werd, heerscht een paniek onder de bewoners, terwijl zij, die elders wonen, zich in de anders zoo drukke straten niet meer durven wagen. Zaterdagmiddag brak opnieuw een hevig onweer met hagelslag boven de stad los. Men vreest, dat de in aanleg zijnde ondergrondscbe spoorlijnen daaral weer van geleden zal hebben. De lijst van de dooden bij de grondin- stortingen wordt nog steeds grooter. Zater dag werden in de rue du Havre twee lijken opgehaald en in den nacht van Zaterdag op Zondag werden een derde en vierde ljjk ontdekt, die men pas na verscheidene uren arbeid, vrij kreeg. Het zijn de lijken van den 13jarigen Gabriel Veron en van den ingenieur De Malman. Het lichaam van het kind was deerlijk gehavendde rug opengescheurd, de ruggegraat en het hoofd verbrijzeld. Beide lichamen waren overdekt met een dikke laag slijk. TWEEDE KAMER. De heer Dr. De Visser, het nieuw benoemd lid van Katwijk, heeft na eedsaflegging zit- ting genomen. Na verwerping, met 56 tegen 8 stemmen, van het amendement van den heer Ter Laan (Rotterdam), om den uitvoer van wijn op fust uit verlengbaar crediet, reeds bij een alcoholgehalte van 12 procent toe te laten, werd aangenomen een wetsontwerp houdende nadere bepalingen, omtrent wijnaccijns. Yoorts werd goedgekeurd de suppletoire begrooting voor Binnenlandsche Zaken, o. a. tot dekking der overschrijding met 150.000 van de ramingskosten voor verbouwing van het gesticht Medenblik. De Minister van Binnenlandsche Zaken verzekerde maatregelen te hebben getroifen, voortaan bij waarschijnlijkheid van over schrijding der ramingen, zulks dadelijk aan de Kamer zal worden medegedeeld, en dat overwogen wordt, te bevorderen eene betere controle bij de uitvoering van rijkswerken. De heer Duymaer van Twist heeft verlof gevraagd, den Minister van Oorlog te mogen interpelleeren over de bevoraering van sergeanten-majoors-instructeurs, tot adju- aant-onderofficier. Morgen zal omtrent dit gevraagd verlof worden beslist. GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN. Vergadering van Maandag 22 Juni 1914. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Aanwezig de heeren Visser, Dees, Moggre, R. Scheele, Lensen, De Feijter, Eijke, Van Borssum Waalkes en D. Scheele. Afwezig de heeren Wieland, De Jager, De Bruijne en Donze. De voorzitter opent de vergadering en deelt niede, dat de heer Donze heeft bericht, wegens ongesteldheid de vergadeong niet te kunnen bijwonen. Hij stelt verder aan de orde: 1. Nolulcn. Daar de notulen der vorige vergadering nog niet gereed zijn, wordt overeenkomstig het voorstel van den voorzitter besloten, de vaststelling daarvan aan te houden tot de volgende zitting. 2. Ingekoinen stukken. a. Een schrijven van Ph. Haak, grafdel ver te TerNeuzen, (die daarin den raad dank betuigt, voor de hem op 8 dezer toege- zegde gratificatie. De voorzitter deelt naar aanleiding hier- van mede, dat de zaak van de ontslagaan- vraag van Haak, sedert de vorige vergade ring in een ander stadium is gekomen. Zijn verzoek om ontslag 'was aan den raad gericht en is in handen van burgemeester en wet houders gesteld om advies. Bij onderzoek is echter gebleken, dat de benoeming van den grafdelver competeert bij burgemeester en wethouders en dat dit college dus ook het ontslag moet verleenen. Verder zijn burgemeester en wethouders met het nog op de wet betreffende de pension- neering van gemeenteambtenaren tot de conclusie gekomen, dat in dezen de meest gewenschte weg was Haak ontslag te ver leenen. Hij is daarom, met ingang van 1 Juli aanstaande eervol uit zijne betrekking ontslagen en zal tot dien datum zijn voile jaarwedde genie ten. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een schrijVen van A. L. de Bruijne, G. Faas, E. J. Bakker, J. A. Adriaansen, R. Kurvink, C. J. Hangoor en C. Leunis, ge- meentewerklieden, die daarin dank betuigen voor de hun toegekende gratificatie. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van C. Meulbroek, J. Witte, M. A. Kwaak, W. van Doorn en M. C. Annot, alien agenten van politie der gemeente Ter Neuzen, die daarin hun dank betuigen voor de gratificatie hun voor het jaar 1914 toegekend. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een schrijven van den Minister van Waterstaat, d.d. 8 Juni 1914, waarin deze, beschikkende op het adres van burgemeester en wethouders van TerNeuzen, d.d. 6 April 1914, houdende verzoek de brug over den oostelijken arm van het kanaal van Ter Neuzen aldaar te doen verbreeden of wel door een nieuwe brug te vervangen, gezien de ingekomen ambtsberichten, aan adres- santen te kennen geeft, dat verbreeding van de bedoelde brug niet mogelijk is en dater vooralsnog geen termen bestaan, om die brug van rijkswege door een nieuwe, breedere te vervangen. De voorzitter merkt op, dat de aandacht dus hierop zal moeten gevestigd blijven, om daarop later, bij vernieuwing aan te dringen. Het schrijven 'wordt voor kennisgeving aan genomen. e. Het proces-verbaal van de op 22 Juni 1914 door burgemeester en wethouders bij den gem een le-on t vanger gehouden opneming der boeken en kas, waarbij is gebleken, dat over het jaar 1913 was ontvangen 151.252,821/2 en over het jaar 1914 35,891,081/2, samen 187,143,91, en dat is uitgegeven over het jaar 1913 f 150,156,791/2 en over het jaar 1914 36,938,98, samen J 187,095,771/2, zoodat m eer is»ontvangen dan uitgegeven een bedrag van 48,13i/2, welk bedrag in kas aanwezig was. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Benoemcn van een leeraar in de Duitsche taal aan de gemeente H. B. S. De voorzitter verzoekt de leden over te gaan tot het benoemen van een leeraar in de Duitsche taal en letterkunde, aan de gemeente hoogere burgerschool, ter voor- ziening in de vacature ontstaan door het aan den heer Noordlioek, wegens vertrek verleend eervol ontslag. Hij noodigt de heeren R. Scheele en Lensen uit met hem het stembureau te vormen, waaraan deze voldoen. Verder deelt de voorzitter mede, dat op de aanbeveling zijn geplaatst: mej. M.» J. van der Mohlen te Baarn, de heer J. F. Rabbinowitsch te Amsterdam en mej. H. M. van Gulpen te Utrecht. De heer Waalkes vraagt, de redente mogen vernemen waarom de heer Rabbinowitsch als tweede candidaat op deze aanbeveling voorkomt. De voorzitter deelt mede, dat de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs de dames op de aanbeveling had geplaatst; door den directeiir waren op de lijst ge plaatst mej. van der Mohlen en de heeren Rabbinowitsch en Stratingh, en burgemee ster en wethouders hebben gemeend de aan beveling te moeten doen zooals die thans is opgemaakt. Tot stemming wordt overgegaan, waarvan het resullaat is, dat mej. Van der Mohlen met algemeene stemmen wordt benoemd. Op voorstel van den voorzitter wordt de indiensttreding bepaald op 1 September a.s. 4. Vaststelling koliier schoolgelden voor het lager onderwijs, 2e kwarlaal 1914. De voorzitter stelt namens burgemeester en wethouders voor, het kohier van het schoolgeld voor het lager onderwijs, over het 2e kwartaal 1914 vast te stellen op een bedrag van f 638,44i/2- Dit voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 5. Vaststelling koliier no. 2, selioolgeld voor m. u. 1. onderwijs. De voorzitter stelt namens burgemeester en wethouders voor, liet kohier no. 2 van het schoolgeld voor het meer uitgebreid lager onderwijs vast te stellen op een bedrag van 834,371/2- Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 6. Vaststelling kohier no. 2 schoolgeld voor middelbaar onderwijs. De voorzitter stelt namens burgemeester en wethouders voor het kohier no. 2 van het schoolgeld voor middelbaar onderwijs vast te stellen op een bedrag van 273,33. Dienovereenkomstig wordt met algemeene stemmen besloten. 7. Adres van den gemeentebode om iege- moetkoming in de bijdrage voor pensioen Naar aanleiding van het in de vorige vergadering om bericht en raad in handen van burgenfeester en wethouders gestelde verzoek van den gemeentebode H. Sonne- vijlle, om hem evenals aan andere gemeente ambtenaren is geschied, een bijdrage tewil- len verleenen, in verband met de storting voor zijn pensioen, stellen burgemeester en wethouders voor, op grond van de omtrent zulke verzoeken reeds gebleken meening van den gemeenteraad, hem voor het jaar 1914 eene gratificatie te verleenen. Zij meenen echter, dat er in dit geVal wel eenig ver- schil is met vorige verzoeken van dien aard en stellen daarom voor hem eene gratificatie te verleenen van f 20. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 8. Af- en oversehrijving in de begroo ting voor 1913. De voorzitter vraagt namens burgemeester en wethouders de goedkeuring van den raad op eene af- en oversehrijving in de begroo ting voor 1913, waarbij de post „kosten van invordering van plaatselijke belastingen" wordt verhoogd met 4 daar het geraamde bedrag niet voldoende was, en met een gelijk bedrag te venninderen den post deronvoor- ziene uitgaven, waarop zonder machtiging van gedeputeerde staten kan worden beschikt. Dit voorstel wordt met algemeene stem- men aangenomen. 9. Onlheffing belastingen. Overeenkomstig het voorstel van burge meester en wethouders wordt met algemeene stemmen afschrijving verleend wegens hoofde- lijken omslag, aan Th. van Look 4,55 en aan A. C. Berwald f 10,88. 10. Gebruik raadzaal. De voorzitter vraagt, of de raad er bezwaar tegen heeft, dat de raadzaal op 15 Augustus aanstaande, ter gelegenheid van het alhier te houden festival, wordt gebruikt voor het ontvangen van de besturen der muziekge- zelschappen en voor de uitreiking der me- dailles. Dit festival gaat wel niet recht- streeksch van eene feestcommissie uit, maar het is bij die gelegenheden gebruik, aldus te handelen. De raad blijkt geen bezwaar tegen dit ver zoek te hebben en wordt met algemeene stemmen het verzoek toegestaan. 11. Omvraag. a. De heer Waalkes vraagt, of het niet gewenscht zou zijn maatregelen te nemen in verband met het rij- en voertuigverkeer door de Noordstraat. Het wordt steeds drukker in die straat, en daardoor gevaarlijker, ter wijl de huizen hevig dreunen, door de zware vrachten, die door die straat worden ver voerd. De voorzitter merkt op,, dat verschillende maatregelen zouden kunnen worden geno men, men zou het gewicht der vrachten, die daar langs vervoerd mogen woi-den kun nen beperken, het stilstaan met voertuigen in die straat verbieden en ook verbieden om die van meer dan 1 zijde in te rijden. De heer D. Scheele meent, dat het meer j noodig zou zijn bepalingen te maken tegen het veel te hard rijden met stoomfietsen en auto's door de straten. De heer Dees stemt daarmede in, in ver band met de vele korte krommingen in de straten, was het zeer aanbevelenswaard, tegen dat te snel rijden maatregelen te nemen. De heer Lensen herinnert, dat onder het bestuur van den ambtsvoorganger van den voorzitter, ook reeds gevraagd is, daartegen bepalingen te maken, doch dat deze toen zijn uitgestelfd, onder toezegging, dat daar mede rekening zou worden gehouden bij de herziening der politieverordening; daar van is echter niets meer vernomen. Hij wil deze gelegenheid te baat nemen, om dat onder de aandacht van burgemeester en wet houders te brengen. De voorzitter geeft te kennen, dat de her- ziene politieverordening bijna zoover gereed is, dat die bij burgemeester en wethouders kan worden aanhangig gemaakt. De heer Lensen vraagt, om dan daarbij ook rekening te houden met de snelheid, waarmede gereden mag worden. De voorzitter zegt toe, de gemaakte opmer- kingen bij burgemeester en wethouders te zullen bespreken en daarmede rekening te zullen houden. Of het echter mogelijk "zal zijn, dat in de algemeene politieverordening te regelen, zal nader moeten blijken. Dit is, in verband met de rijksvoorschriften daarop in de rijwiel- en motorwet een ingewikkelde zaak, die ook met bedachtzaamheid moet be- handeld worden en waaraan veel vasthangt. De heer Moggre herinnert, dat er nog onlangs een verzoek is afgewezen, waarin werd verzocht een bepaling te maken, dat de Noordstraat maar van een zijde mag in- gereden worden. De voorzitter erkent dat, maar merkt op, dat dit ook een teer punt is. Zoodanigen maatregel zou nadeelig kunnen werken voor de in die straat bestaande zaken, doordat men een deel van het verkeer er aan ont- trekt. lets anders is, het beperken van het rijden met zware vrachten. De heer D. Scheele merkt op, dat, als de huizen in de Noordstraat schudden van de zware vrachten, die aan de Lange Kerkstraat dat toch ook zullen doen. De voorzitter voert hiertegen aan, dat men het verkeer voor zware vrachten ook langs de Grenulaan zou kunnen leiden. Overigens herhaalt hij, de verschillende geuite wen- schen bij burgemeester en wethouders onder de aandacht te zullen brengen. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. YOOR BELANGHEBliENDEN. j) Eerste Kwartier Dinsdag 30 Juni namid- dag 7,44 uur. 25 Juni Zon op 3,40, onder 8,24, uur. 26 n u n 3,41, u 8,24, 27 n 3,41, n 8,24, u De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na Zonsondergang branden. ZEETIJDINGE1V. Van 22 tot en met 23 Juni. Ter Neuzen. Aangekomen: Vertrokken: Gent. Aangekomen V ertrokken Aangekomen Van 22 tot en met 23 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 52 binnenvaartuigen op- en 48 afgeschutdoor de Middensluizen 21 op- en 14 afgeschutdoor de Westsluizen 5 op- en 1 afgeschut. Positie der Stoomschepen. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 25 Juni 2.36 2 55 Vrijdag 26 3.15 3.34 Zaterdag 27 3.55 4.16 Zondag 28 n 4.38 5.— Maandag 29 5.23 5.49 Dinsdag 30 n 6.16 6.44 VVoensdag 1 Juli 7.13 7.44 Allen die een gift, 't zij groot of klein, willen schenken voor het nHoefijzerverbond" JNederl. kinder- herstellingsoord te Nun^ieet) kunnen dit doen aan dhr. J. HI. DE VOSte Zaam- slag, en ontvangen daarvoor een speldje in den vorin van een hoefijzer. De minste gift voor een speldje is 10 cent. Steunt dit hoogst nuttige doel. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer J. R. SCHEELE, landbouwer te Zaamslag, op Hlaandag den 6 Juli 1914, des na- middags 2ll2 tire, verkoopen Ongeveer Hectare staande te groeien op landen in den Krekepolder, gemeente Zaamslag. Te vergaderen aan den Reuzenhoek. Door den architect L. de Bruijne te Ter Neuzen zal namens den Heer JOZ. HAAK te Hoek, op Maandag 29 Juni 1914, 's nam. 6 uur, in het cafe van den heer C. Barker te H o e k, worden aanbesteed Plaatselijke aanwijzing op Donderdag 25 Juni, voorm. 9 uur. Bestek en teekening zijn a 40 cent verkrijgbaar bij den architect. te bekomeu a 1,00 per stuk, Het Bestuur van het Water- schap ,/DE VEREENIG DE POLDERS VAN OSSEN13SE", zal behou- deDS nadere goedkeuring van Ged. Staten op Donderdag 25 Juni 1914, des namiddags ten 2 uur, ten huize van L. G. Heruans te Ossenisse, Het leg gen ran een PERM tegen den zeedijk van het Water- schap tusschen de dijkpalen 20 en 26, ter lengte van 56A M., met het bekleeden van fiet voor- beloop van dezen berm met Tilvoordsche steen enzetbasalt. Aanwijzing op den dag der besteding des morgens te 10 ure. Plaats van samenkomst bij dijkpaal 20. Het bestek met teekening ligt ter lezing bij den Ontvanger-Griffier van het Water- schap te Ossenisse en is aldaar verkrijgbaar tegen betaling van f 0.75. Het Bestuur van het Waterschap z/De Vereenigde Polders van Ossenisse", P. J ADRIAANSENS, Dijkgraaf. A. HERMANS, Ontvanger-Griffier. De architect Joh. A. Eelj te Ter Neuzen, zal namens zijn principalen op ^rijdag 3 Juli, des namiddags ten JV< in het //Ter Neuzensch Koffiehuis" a/d Nieuwstraat te Ter Neuzen trachten aan te besteden le, Ilet afbreken van het be staande en het bouwen van een Woon- en Winkelhuis aan de Nieuivediepstraat no. 13 te Ter Neuzen. En direct daarna 2«\ Het gedeeltelijk verbouwen van het Woon- en Winkelhuis, staande hoek Korte Kerkstraat en Nieuwstraat no. 2 en A te Ter Neuzen. Bestek en teekening voor elk werk afzon- derlijk zijn a 0,75 verkrijgbaar bij den architect voornoemd en liggen in boven- genoemd cafe ter inzage. Plaatselijke aanwijzing van het werk onder le genoemd op Dinsdag 30 Juni, des namiddag I1/, uur, direct daarna voor het werk onder 2e genoemd. De Besturen van den HOOFDPLAAT- en WILHELM1NAPOLDER te Hoofd- plaat en Biervliet zijn voornemens op Maandag 6 Juli 1914, des namiddags na afloop der aanwijzing (ongeveer 4 uur) in het Cafe van A. C. Maes te Hoofdplaat aan te besteden a het maken van twee perceelen grindweg in den Hoofdplaat- polder, gemeente Hoofdplaat b het maken van drie perceelen grindweg in den Wilhelmina- polder, gemeente Biervliet. Aanwijzing Maandag 6 Juli 1914, des namiddags 1 uur, te beginnen bij perceel 3 van het bestek. Bestekken tegen 0,50 verkrijgbaar vanaf 26 Juni 1914 bij de Ontvanger- Griffiers J. J. Pateer te Hoofdplait en G. B. Carpreau te IJzeudijke. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den Waterbouwkundig Ambtenaar, A. M00LD1JK te Hoofdplaat. alsook voor walsche tanden. Bagattenstraat 36, GENT. bestaande uit ongeveer 20gemeten weiland, en eenig bouwland, met liuis en schuur. Brieven onder letters A. C., aan bet bureau van dit blad. met pension. Adres Bureau dezer Courant. door Ds. B. ROGGE. 400 Bladz{jden. 346 Illustratien. 40 Kunstplaten. Prijs per aflevering 45 cent. Men teekent in bij TER NEUZEN, Noordstraat 55-57. Boekhandel. 22 Juni. Engelsche sch. CARRIE BELL, 344 tub. M., van Charleston, pijpaarde. 23 Juni. Nederl. s.s. RICHARD, 4850 kub. M., van St. Petersburg, hout. Noorsch s.s. CASSIOPEIA, 4683 kub. M van Viborg, hout. 22 Juni. Engelseh AYDON, 4911 kub. M., naar New-Castle, ledig. Belgisch s.s. MARTHA, 1914 kub. M., naar Goole, ledig. 23 Juni. Nederl. s.s. ZUID-HOLLAND, 5205 kub. M., naar Rotterdam, ledig. 22 Juni. Duitsch s.s. OREST, 1848 kub. M., van Dantzig, hout. Noorsch s.s. LARGO, 3607 kub. M., van Sundsvall hout. Deensch s.s. FEIJEN, 3936 kub. M., van Riga, gemengd. 23 Juni Noorsch s.s. ODDFRID, 1897 kub. M., van Arendal, papierpap. Noorsch s.s. BAMSE, 2711 kub. M., van Fred;rikstad, steenen. 22 Juni. Russisch s.s. ALEXA, 1718 kub. M. naar Stolpinunde, phosphaat. Deensch s.s. SVEND, 3777 kub. M., naar Blyth, ledig. 23 Juni. Engelseh s.s. BIRTLEY, 4069 kub. M.. naar New-Castle, ledig. Duitsch s.s. DIANA, 1460 kub. M., naar Bremen, ledig. Selzaele. 22 Juni. Engelseh s.s. MARTIN, 5387 kub. M., van Toulon, erts. s.s. RICHARD in lossing te Ter Neuzen. s.s. ELISABETH vertrok 23 dezer van Immingham naar Kroonstad. s.s. HELENA vertrekt heden van St. Petersburg naar Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA in lading te Hull voor Kroonstad. s.s. CORNELIS wordt heden te Kroonstad verwacht. K II ii

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3