Kampioenschap Land van Waes op Een WOONHUIS Een WOONHUIS, Best Wagensmeer en Ledersmeer. Maak nu groenten in. Week's systeem isjnwaro. een nette Dienstbode. Firm P. J. YAH DE Sill 1! en Eomans. I I! wi GEMEN6DE BERICHTEN. ADVERTENT1EN. Algemeene Vergadering Laatsie Berichten, Loop der bevolking van Ter Neuzen. „De Vereenigde Werklieden Rugpijn is nierpijn. Huis- en Rijtuigschilder te koop of te huur, T E KOOP: Steeds in mime sorteering Yoorhanden bij D. E. Wolfert Hz., Wiegen Kinderwagens Sportkarren Kindarstoelen en Hobbeipaarden, ft;' m $4 Majoor Kroon is van plan, Woensdag- ochtend tusschen vier en vijf uur den vpand aan te tasten, terwijl hii zelf dezen uitval zal leiden. De overige Nederlandsche offi- cieren zullen hem steunen door met aeht kanonnen en tien mitrailleurs de insurgen- ten te beschieten. Mijn persooDlijke meening is dat de positie der Nederlandsche officieren op bet oogenblik uiterst gevaarlijk is. Er bestaat reden, om ons over onze dappere mannen ernstig bezorgd te maken en ik vrees, dat weldra nieuwe dooden te betreuren zullen zjjn. Er is nader bepaald, dat bet overbrengen van het stoffelijk overschot van majoor Thomson van Durazzo naar het vaderland zal geschieden met Hr. Ms. oorlogsschip Noord-Brabant, dat daartoe Vrijdag a. s. naar Durazzo vertrekt. ALBANIE. Dillon, de correspondent van de Daily Telegraph, zegt, dat er omtrent den dood van overste Thomson tegenstrijdige geruch- ten loopen, en zou, volgens een hardnekkig gerucht door een verrader van zijn eigen corps zijn doodgeschoten. Erg betrouwbaar lijkt dat gerucht niet, wanneer men het verhaal van den corresp. van „De Telegraaf" leest, die omstandig het sneuvelen ^van majoor Thomson vermeldt. De Albaneesche regeeringstroepen bebben inmiddels bp een strpd met de opstandelin- gen weer een nederlaag geleden. Uit par- ticuliere bron wordt daaromtrent aan de N. R. Crt. geseind De Mirdieten waren ongeveer 1000 man sterk en stonden onder bevel van Marc Gion500 anderen stonden onder bevel van Issa Boletinats. Twee bataljons marcheerden den straatweg van Sjak al in aangesloten geledereD. Toen zp de vuurlijn bereikt hadden verspreidden zij zich in de vlakte en zochten dekking achter boschjes. Rechts en links van den straat- weg werden twee kanonnen naar voren gebracht. De Mirdieten bezetten den heuvel bp Rasboel. Toen zp voor de vijandelijke stelling aangekomen waren, werden zp door de op- standelingen hevig aangevallen en met een machinegeweer beschoten. De aanvallers stormden den heuvel af en drongen voor- waarts en voerden met succes een omtrek- kende beweging uit. De Mirdieten werden verslagen en vlucht- ten. Enkelen konden de brug over het moeras niet meer bereiken zij sprongen in het water en verdronken. Anderen werden omsingeld en afgemaakt. De Malissoren weigerden eerst Durazzo te verlaten, doch lieten zich eindelpk over- reden. Toen zp met den vijand slaags raakten, was bun gedrag verre van dapper en tegen den middag poetsten zij de plaat naar de stad terug en lieten de Neder landsche officieren met de vrijwilligers, die het geschut bedienden, in den steek, zoo- dat de kanonnen slechts met de grootste inspanning door de officieren en vrijwilligers gered zijn. Sedert de mislukking der expeditie winnen de opstandelingen terrein, ondanks den heldenmoed en de bovenmenschelijke in- spanning, waarmede de Nederlandsche officieren de Malissoren en Mirdieten tot den opmarseh trachten te bewegen en de daden van opoffering der vrijwilligers. De strijd rooet moorddadig zijn, want het aantal hier binnengebraehte dooden en gewonden is al grooter dan Maandag. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 19 Juni de volgende vonissen uitgesproken A. A. W., oud 17 j., werkman te Oost- burg, is wegens mishandeling veroordeeld tot 15 boete of 1 maand tuchtschool. (Eisch 3 maanden tuchtschool). J. A., oud 29 j., stoker, thans zonder vaste woonplaats, gedetineerd te Middelburg, is wegens verduistering veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. (Eisch idem). Ch. L. v. d. M., oud 25 j., muzikant te lJzendijke, is wegens het niet voldoen aan een bevel van een ambtenaar, ver oordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. (Eisch idem). Voor bovengenoemde rechtbank stond heden terecht L. M., oud 49 j., veldarbeider te Biervliet, thans gedetineerd.te Middelburg. Beklaagde werd ten laste gelegd, dat hij op 13 April 1914 te Biervliet met het oo"tnerk om zpn huis, tegen brandschade verzekerd, evenals zijn daarin staanden inboedel, in brand te steken, om zich ten nadeele van de verzekerende maatschappijen wederreehtelijk te bevoordeelen, op den zolder van dat buis petroleum heeft ge- goten op spanen, klorapenboorsel en ander hout en dat alles met een lucifer heeft aangestoken, vervolgens petroleum heeft gegoten op de gordijnen van een ledikaut, en toen ook die gordijnen met een lucifer heeft aangestoken, tengevolge waarvan dat huis en dien inboedel in brand zijn geraakt en gedeeltelijk zpn verbrand. Een drietal getuigen waren gedagvaard, Mr. F. B. Evers was aan den als verdediger toegevoegd. De eerste getuige de rijksveldwachter B. Raes, werd op 13 April des avonds om kwart over tien gewaarschuwd, dat er brand was in de woning van beklaagde. Bij onderzoek bleek, dat zoowel beneden als boven brand was. Beklaagde bekende aan getuige met petroleum de brand te hebben gesticht. Ook thans bekende bekl. volledig, hij deed dit orndat hij in onrnin met zpn leefde en omdat hij de assurantie- f 2400 wilde bekomen, op een vraag van de verdediger Mr. F. B. Evers, verklaarde de getuige, dat beklaagde gun- stig bekend staat, maar den laatsten tijd nogal misbruik maakte van sterken drank, hij staat niet als abnormaal bekend. Vervolgens traden nog als getuigen op H. P. de Smet en G. Oarpreau, beiden te lJzendijke en agenten van de assurantie- maatschappijen, waarbij respectievelijk de woning en de inboedel waren verzekerd, hetgeen zij bevestigden. De substituut-officier van justitie eischte 6 maanden met aftrek van het voorarrest. De verdediger, Mr. Evers, uitte zijn ver- wonderirg, dat er geen nader onderzoek naar beklaagde's toerekenbaarheid is gesteld vooral daar de plaatselijke geneesheer daar- over geen gunstig advies gaf. De ver dediger meende dat dit niet is geschied, omdat de brand geringe omvang had, en het onderzoek langer zou duren dan de vermoedelpk op te leggen straf. Pleiter vroeg daarom of een lichte straf, of een onderzoek als bo.ven bedoeld. Vervolgens stond terecht de 28jarige M. J. K., handelsreiziger te Vlissingen thans gedetineerd te Middelburg, beklaagd van verduistering in dienstbetrekking. De eerste getuige A. de Marius, te Vlis singen, verklaarde, dat beklaagde reeds tien jaar bp hem in dienst was en dat hij als reiziger gelden mocht innen, op die manier heeft hp ongeveer 4000 verduisterd. Beklaagde bekende verduisterd te hebben, hoeveel weet hij niet, het kan wel f 2000 zpn hij heeft echter niet opgegeven geld van twee personen uit Ter Neuzen te hebben ontvangen. De volgende getuige H. van Leeuwen, winkeljuffrouw te Vlissingen, heeft een onderzoek te Ter Neuzen ingesteld en heeft wel een bedrag van 4000 ontdekt, die openstonden in het boek, doch reeds betaald waren. De volgende getuige B. M. Morit te Ter Neuzen, echtgenoote van een klant van den eersten getuige, heeft aan bekl. betaald en kwitantie ontvangen. Ereneeus deed dit getuige L. B. Berger te Ter Neuzen. De eisch laidde negen maanden met aftrek. De verdediger, Mr. H. J. C. Groot, wees er op, dat bekl. niet terecht staat voor verduistering van 2000 of 4000, maar van twee kleine bedragen, welke hij wel aan zijn patroon gaf maar onder een anderen naam. Er is hier wellicht sprake van be- drog, met verwijzing naar een juris pro- dentie, meende pleiter, dat bekl. volgens de wet niet strafbaar is. Pleiter wees op het gezin van bekl. en op het voornemen van bekl. om het geld te trachten terug te geven door hard werk. Na re- en dupliek werd het onderzoek gesloten. De derde gedetineerde, die op het be klaagde bankje plaats nam was M. R., een man zonder bekende woonplaats, beklaagd van diefstal van een rijwiel. De eerste getuige, Dr. J. C. Bolle, zette een door hem van den rijwielhandelaar Van der Harst gehuurd rijwiel, eenige oogen- blikken buiten een woning op de Houtkade laten staan, toen hij buiten kwam was de Sets weg. Beklaagde bekende volledig, hij gaf zich zelf bp de mareehaussee te Roosen- daal aan. Eisch zes maanden gevangenisstraf. Voorts stonden terecht C. S. B. te Axel, beklaagd van mishandeling, en A. de P., te Ter Neuzen, wegens wederspannig- heid. Tegen beiden was de eisch f 15 boete of 15 dagen hechtenis. heid aan, en nu begon voor den armen studios een paradijs op aarde. Want niet alleen stopte de goede vrouw hem alles toe, wat hij maar lekker voud, en werd hij over geen huur meer lastig gevallen, maar de jonge dochter der weduwe, Paula, werd naar voren geschoven, om op den duur Russisch vorstin te worden. Den student leek deze vrijerij wel, en hij werd onder zijn studiebroeders welira niet anders meer genoemd als doorluchtigheid, zoowel om de vreemde mystificatie als om zijn goede luim en vrijgevigheid om anderen in zijn geluk te laten deelen. Een paar dagen geleden is echter ook deze droom vergaan. De oude Abramassow had een koe verkocht en kwam zijn zoon opzoeken om wat geld te brengen, daar hij niet begreep, waarom deze nooit meer geld vroeg. De vorst senior bleek een heel ge- wone Russische boer te zijn. De moeder was zoo ontdaan, dat ze op staanden voet de Russische vorstenfamilie de deur uitzette, maar Paula moet van andere meening zijn. en te kennen gegeven hebben, dat ook zonder doorluchtigheid Abramassow haar keuze is. Op de spoorlijn Brussel—Luik heeft een moeder haar jong kindje vermoord door het uit den trein te werpen. Spoorwegar- beiders, die langs de liju aan het werk waren, zagen het vreeselijk feit gebeuren en von- den toen de trein voorbij was, een vermor- zeld kinderlijkje. Het onweer van Zondag te Louden heeft zeven menschen het leven gekost. Toen het noodweer op het hevigst was werden twee groepen menschen, die op de gemeen- teweide van de voorstad Wandsworth onder een boom schuilden door den bliksem ge- troffen. Bij de eene groep werden een jon ge vrouw en vier kinderen onmiddellijk ge- dood terwijl een jonge man -- haar ver- loofde later in het hospitaal is over- leden. De andere groep bracht er het leven af, doch verscheidene personen werden min of meer ernstig gewond. Het is noodweer geweest, de hagelsteenen waren hier en daar van een verbazingwek- kende afmeting en bloembedden en broeikas- hebben groote schade geleden. Het was Vertrokken: S. R de Pauw, dienstbode, Noordstraat 53, naar Assenede 1. Sturm, bakkerskn., Noordstraat 5, naar Domburg O. Buijze, dienstbode, O 191, naar Hoek A. S. Dees, zonder beroep, Klaassenstraat 19, Rotterdam; G. T. A. E. Boso, zonder beroep, O 160, Hulst beklaagde vrouw penniugen, Twee meisjes van acht jaar te Hooge- veen waren aan het gras snijden voor de konijnen. De eene wist een mes te 'oemacb- tigen op een gegeven moment kwam ze te vallen, ze viel met den hals in het mes, waardoor de slagader werd afgesneden. Twee doctoren verleenden heelkundige hulp de kleine verkeert in hoogst zorgwekkenden toestand. Te Kockengen ging de 24jarige Jansje R. zich's avonds bekwamen in hetfietsrijden. Plotseling schijnt zij haar stuur te zijn kwijt- geraakt en reed zp in de vrij breede, doch ondiepe sloot, die langs den stillen weg loopt. Niemand was evenwel in de nabijheid om haar te redden. Toen men haar na een kwartier vond, kon de geneesheer slechts den dood constateeren. Nabij Elbing (Pruisen) heeft zich een ernstig bootongeluk voorgedaan. Een bootje, waarin zeven personen gezeten waren, kan- telde, toen deze van plaats verwisselde, om, en alle zeven inzittenden vielen in het water. Op het hulpgeschrei kwamen een viertal jongelieden toeschieten, die zich in een boot naar de plaats van het ongeluk begaven. Ongelukkig echter konden ze slechts een persoon redden. De andere zes kwamen jammerlijk in de golven om. Bijna waren de vier redders zelf omge- komen, daar hun boot lek was en binnen weinige minuten met water was gevuld. Een bedrogen kostjuffrouw. Te Weenen is een brave burgeres, die kamers verkuurde aan arme studenten, het slacht- j offer geworden van een mystificatie. Kort geleden huurde een jonge lius, die zich Abramassow noemde, kamers bij haar. Hij onderscheidde zich in niets van andere jonge Russische studenten te Weenen, dan door het nog vaker voorkomen van geldgebrek. Hp leende dan ook braaf van zpn hospita, die daaraan gewend was. Na een maand echter vernam de hospita van een anderen Russischen student, dat de heer Abramassow eigenlijk heel anders heette, een Russisch vorst was en met »zijn doorluchtigheid" aangesproken werd. Het vrouwtje nam, wat als een grap bedoeld was, voor waar- sen alsof het plotseling berfst was geworden zoo ontbladerd waren boomen en struiken. Daar- bij veroorzaakten de zondvloedachtige regens overstroomingen, die sommige wegeu onbe- gaanbaar maakten en het verkeer stremden. De St. Marks Church aan den Clarendon Road (Lewisham) is op verschillende plaatsen door den bliksem getroff'en een bronzen altaarkruis werd een eind weggeslingerd. In sommige districten bedraagt de schade honderden ponden sterling. In een station van de South-Eastern and Chatham Railway te Bellinghara sprongen de vonken uit het telefoontoestel, waarna een hevige ontploffing volgde een deel van den schoorsteen stortte omlaag en een steen van ongeveer 150 Kg. werd een heel eind weggeslingerd. Het onweer duurde van halftwaalf tot drie uur. Yoor 12.000 gulden radium wegge- worpen. In een sanatorium te Charlotten- burg bij Berlijn had bet bestuur voor 12.000 gulden radium besteld, doch nog niet betaald, om daarmee een ziekte te behandelen. Een bediende zag het buisje op een schoteltje en, niet wetende welk een waarde het ver- tegenwoordigde, wierp hij het in de goot. Toen de artsen kwamen en het radium zochten, was het verdwenen en tot hun ontsteltenis verhaalde nu de bediende, wat hij met het nietige buisje gedann had. Er werd onmiddellijk een belooning van 1200 gulden uitgeloofd voor hen, die het buisje terechtbrachten en de Charlottenburgsche gemeentereiniging liet onmiddellijk de riolen nauwkeurig onderzoeken. Tot heden is echter het radium nog niet teruggevonden. naar C. W. Schuit, kommies R. B. Rosegracht 17, naar Amsterdam. G. de Zwart, meubelmaker, Donze Vis- serstr. 64, naar Rotterdam. L. F. E. Noteris, stationsbeambte, Sta- tionsweg 12, naar Aalst. E. F. van den Bos, veedrijver Q 181, naar Axel. ZEETIJDINUE IV. Van 17 tot en met 18 Juni. Ter Neuzen. Aangekomen V ertrokken: Gent. Aangekomen Vertrokken: Van 17 tot en met 18 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 50 binnenvaartuigen op- en 44 afgeschut door de Middensluizen 12 op- en 20 afgeschutdoor de Westsluizen 8 op- en 4 afgeschut. Positie der Stoomschepen. van aandeelhouders der N. V. Neuzensclie Handel in Bouwmaterialen „T)e Hoopte Ter Neuzen, op Vrijdag 3 Juli 1914, des namiddags 2 are, in het tHotel Centraal". Punten van behandeling liggen ter inzage ten kantore der Vennootschap. Aandeelhouders worden herinnerd aan art. 16 der Statuten. De Directeur, G. F. P. VAN DER PEIJL. EERSTE KAMER. In de zitting van heden werden een reeks kleine ontwerpen goedgekeurd, o. a. het onteigeningsontwerp voor verbouwing en uitbreiding van het gebouw der Tweede Kamer. Daarna is de vergadering verdaagd tot den avond van 7 Juli a. s. '8 Gravenliage. 19 Juni. Bij Kon. be- sluit is benoemd tot ontvauger der rijks- belastingen te Hilvarenbeek, de heer A. van Diermen, thans te Breskens. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. de Wilde, onderluitenant der artillerie, Tholensstraat 35, uit Soerabaja. M. Smallegang, veldarbeider, P 77, uit Zaamslag. E. J. Roose, zonder beroep, P 77, uit Hoek. A. J. de Smet, slagersknecht, Q 128, uit Droogen. A. Geirnaert, machinist, Donze-Visser- straat 127, uit Kruiningen. L. Herrebout, leurder O 155, uit Hoek. P. J. Scheepers, koffiebuisbediende, Nieuw- straat 13, uit Vlissingen. N. J. Feijkes, assistente in de huishouding, Noordstraat 54, uit Alkmaar. M. Kerape, dienstbode, O 23, uit Zaamslag. L. M. van Aerde, dienstbode, Statioos- weg 12, uit Axel. S. J. Donze, zonder beroep, O 105, uit Boek. J. Boer, winkelbediende, Van Bovenstraat 39, uit Axel. K. Wisse, zonder beroep, Van Bovenstraat 89, uit Zaamslag. J. C. Sol, agent van politie, Klaassen straat 6, uit Zaamslag. C. de Meij, koewachter, O 185, uit Zuiddorpe. zending geschiedt VOOR BELANGHEBBENDEN. Nieuwe Maan Dinsdag 23 Juni namid- 3,53 uur. 20 Juni Zon op 3,39, onder 8,23, uur. 21 n u u 3,39, 8,24, n 22 n h 3,39, n 8,24, n De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur Zonsondergang branden. MUZIEKGEZELSCHAP Iemand met gezonde nieren zou haast ver- geten, dat hij een rug heeft, maar zij, die een nieraandoening hebben, zijn altijd lijdend. Zij staan 's morgens steeds met pijn in den rug op. Wanneer zij zich bukken of iets zwaars optillen, trekt een scherpe pijn door de lendenen. Het zelfde's avonds en's nachts. hun rug gunt hun geen rust. Pjjnlijkheid, in den rug en de zijden moet onze aandacht vestigen op de nieren. Zij liggen onder het smalle gedeelte van den rug, en wat als rugpijn beschouwd wordt is ge- woonlijk nierpijn. Daarom wordt rugpijn spoedig gevolgd door andere verschijnselen van een nieraandoening, zooals waterzuchtige zwellingen onder de oogen of der voeten, bewolktheid, branderigheid van het water, bezinksel. Nierzand, jicbt, rheumatiek, ont- steking der blaas, niersteen (nierkoliek), zijn andere gevolgen van het verwaarloozen der nieren. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen enkel voor het genezen der nieren en blaas. Zij herstellen deze organen en bewerken, dat zij het bloed behoorlijk filtreeren en de onzuiverheden daaruit afvoeren. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a f 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eischt, de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerk. na op Zondag 2i Juni 1914, 's namiddags 5 uur, in den tuin van dhr. JOZ. DE FE1JTER, alleen toegankelijk voor leden donateurs. en De ondergeteekende maakt het geachte publiek van Slniskil en omstreken bekend, dat hij zich alhier gevestigd heeft, als en wat, verder tot het Schildersvak behoort en beveelt zich door dezen be- leefd in de gunst bij een ieder aan belovende door een nette en solide bediening zich het vertrouwen waardig te maken. Voorloopig adres bjj den heer W. J. Vermeulen, wagenmaker te Sluiskil. Aanbevelend, A. G. VAN BREEN. Sluiskil, 20 Juni 1914. staande op de Griete. Te bevragen bij C. SOL, Zaamslag, Griete. staande te Spui. Te bevragen bij P. HAMELINK, Kerkhoflaan, Ter Neuzen. LIJST van onbestelbare brieven en briefkaarten van hier verzonden gedurende de eerste helft der maand Juni. Karel Geers, Wormerveer. Pauline Moredak, Gent. Josef Nordof, Copenhagen. NOTA. ,/Aan de afzenders wordt aanbe- „volen, hun adres op de stukken te „vermeldenr opdat deze bij onbestel- ,/baarheid aan hen knnnen worden „teruggegeven." KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,75 a 47,775 Engelsch per 12.a 12 P. J. V1SSER fflarkt, Ter Neuzen. STERILISEERKETELS, HOLDERS, FLESSCHEN, BEUGELS, RING EN, ENZ. ENZ. Ter Neuzen, Juni 1914. verschillende modellen en prijzen. Aanbevelend, B. H. POT, Axel. in Mevrouw BUWALDA, post- kantoor Ter Neuzen, vraagt TER MEUZER. Steeds voorhanden een prachtige sorteering in I 17 Juni. Nederl. s.s. ZUID-HOLLAND, 5205 kub. M., van New-Castle, steenkolen. 18 Juni. Engelsch s.s. RONAN, 3391 kub. M., van Leith, stukgoed. 17 Juni. Nederl. s.s. ZUID-HOLLAND, 5205 kub. M., naar New-Castle, ledig. Engelsch s.s. NEPHRITE, 1904 kub. M., naar Glasgow, phosphaat. 18 Juni. Nederl. s.s. MAGDALENA, 6157 kub. M., van St. Petersburg, hout. Deensch s.s. SVEND, 3777 kub. M., van Ulcaborg, hout. Deensch s.s. RUSSIA, 4575 kub. M., van Archangel, lijnkoeken. Noorsch s.s. NYGAARD, 11996 kub. M., van Ant- werpen, phosphaat. Russisch s.s. GEN. ZI .iMERMAN, 4398 kub. M., van Riga, gemengd. Zweedsch s.s. COMMERCE, 1806 kub. M., van Rouaan, ledig. 17 Juni. Engelsch s.s. JUNO, 2562 kub. M., Hull, stukgoed. Engelsch s.s. SEVEN SEAS, 3378 kub. M., naar Londen, stukgoed. Engelsch s.s. BALVENIE, 2469 kub. M., naar Llanelly, ijzer. Duitsch s.s. STAHLECK, 3193 kub. M., naar Neu- fahrwasser, phosphaat. Noorsch s.s. ELLIDA, 3182 kub. M., naar St. Peters burg, cokes. 18 Juni. Engelsch s.s. OUSEL, 3633 kub. M., naar Belfast, stukgoed. Engelsch s.s. LESTRIS, 3916 kub. M., naar Liverpool, stukgoed. s.s. RICHARD \ertrok 16 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. s.s. ELISABETH vertrekt heden van Immingham naar Kroonstad. s.s. HELENA in lossing te Kroonstad. s.s. MAGDALENA in lossing te Gent. s.s. CORNELIS vertrok 18 Kroonstad. dezer van Hull naar 1 fi)e St/ Transvalia,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 6