Kantoor- Eerstg MM ZoulBYiscli D AMESRIJWIEL. 1H0SSELEN, Het zwakke punt. Bekendmaking Weggeloopan i Algemeen Belang. Slooperij. Zuid-LKmburg, Aken en Lnik, Hoogwatergetij te Ter Neuzen ADVERTENTIEN. DAN KBETU1GI N G. Dankbetuiging. Een Sint-Bernardshond, 8000 Kg. Tarwegrint. 3000 Tarwebloem 00. 3000 Ma'is, en 2000 Schepmeel. Wederom ontvangen GROOTE DROGE VIS0H. J. M. DE ZEEUW, Te koop voor f Versche ingelegde bij J. v. LUIK, Ter Neuzen. p. PLATTEEDW. VOORHANDEN Een gids voor Toeristen Firma P.J. van de Sande, Om tien uur gingen twee Oostenrijksche torpedobooten naar Medua om de zich daar bevindende Malissoren ter versterking naar Durazzo over te brengen. De aanvallen der opstandelingen duurden den geheelen dag bij tusschenpoozen voort, zoowel van de heuvels ah uit de moerassen. Toen de nacht aanbrak kield het vuren op. Op de verschansingen bij Durazzo werden zoeklichten opgesteld, om het afslaan van nachtelijke aanvallen te vergemakkelijken. Op de heuvels en ook langs de kust zag men troepen kampeerende opstandelingen, die nog korten tijd een zwak geweervuur onderhielden, blijkbaar om de verdedigers niet tot rust te laten komen. Men ver- wachtte 's nachts of deu volgenden dag nieuwe aanvallen van nog sterkere afdee- lingen. De verliezen der regeeringstroepen zijn 20 dooden en 100 gewonden, die der op standelingen worden op vijfmaal zooveel geschat. Met draadlooze telegrafie wordt aan het Oostenrijksche oorlogschip //Szigetvar" ge- meld De strijd begon Maandag, doordien sterke afdeelingen opstandelingen de voor- posten op 3 K.M. van de stad Durazzo overrompelden. Toen zij voor de stad ver- schenen, werden zij door gendarmerie, Mirdieten en Malissoren aangegrepen. Om 4.44 uur begon een geweervuur. Tengevolge van een goed-onderhoudeukanonvuurgelukte het de regeeringstroepen de opstandelingen terug te drijven. Vorst Wilhelm reed langs de geheele vuurlinie. De verliezen aau beide zijden zijn zeer groot, vooral hebben de opstande lingen veel dooden en gewonden tengevolge van het kanonvuur. Maandagavond 7 uur eindigde het gevecht. Te middernacht hoorde men een levendig geweervuur. Overigens ging de nacht kaim voorbij. De versterkingen Mirdieten zijn hier aangekomen en ontscheept. Dinsdag 4 uur arriveerde het Engelsche oorlogsschip //Gloucester" onder bevel van admiraal Troubridge. De Oostenrijksch-Hongaarsche regeering heeft aan de Nederlandsche regeering haar deelneming betuigd met den dood van overste Thomson en haar bewondering te kennen gegeven voor zijn heldenmoed. Er- kentelijkheid wordt uitgesproken voor Thomson's correcte houding en voor de buitengewone diensten, die bij aan den Albaneeschen staat heeft bewezen. In de Italiaansche Kamer heeft de Minister van Buitenlandsche Zaken, San Giuliano, met achting van Thomson gewaagd, hjj was een dapper man, bij de vervulling van zijn plicht gevallen. Duitsche en Oostenrijksche bladen wijden aan den Nederlandschen overste woorden van groote hulde en verheerlijken zijn heldendood. Telegram van den honing van Albanie aan honing in Wilhelmina. De vorst van Albanie heeft volgens de H. Grt. aan de Koningin in het Duitsch een telegram gezonden, waarvan de ver- tolking als volgt luidt Koningin Wilhelmina, Den Haag. Diep ontroerd deel ik U den heldendood van overste Thomson mede, die heden voor mijn land en voor mij zijn leven liet. Aan zijn dappere en omzichtige leiding hebben wij de overwinning te danken. De dood van dezen buitengewoon edelen en plichts- getrouwen man en dapperen soldaat is een onoverkomenlijk verlies voor mijn land en mij en tegelijk een schitterend voorbeeld voor alien. Hij heeft zijn vaderland in alien deele tot eer gestrekt en zijn naam zal steeds in het land overgetelijk blijven. Wilhelm. De N. R. Crt. meldt H. M. de Koningin heeft aan mevrouw de weduwe Thomson te Groningen tele- grafisch Haar deelneming met het overlijden van haar echtgenoot betuigd. In het telegram worden de woorden aangehaald, die de Mbret van Albanie bezigde in zijn telegram aan H. M. De broeder van majoor Thomson, de kapitein der marechaussee Thomson te Arnhem, vertrok hedenochtend naar Triest, waarheen het lijk van den majoor uit Durazzo vervoerd zal worden. De begrafenis van het stoffelijk overschot van majoor Thomson zal te Groningen plaats hebben. De begrafenis zalgeschieden met militaire eer, tenzij de overledene een andere wilsbeschikking heeft gemaakt. Reuter seint ons uit Rome De Italiaansche regeering heeft haar gezant in Den Haag opgedragen de Neder landsche regeering te condoieeren met den dood van den dapperen overste Thomson. TER NEUZEN, 17 Juni 1914. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 769.8 Horta. Laagste barometerstand 757.7 Vestmauoer. Verwachting tot den avond van 18 Juni Zwakke tot matige winden uit westelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijn- lijk droog weer behoudens eenige kans op onweer, warmer. Op de aanbeveling voor de benoeming van een leeraar in de Duitsche taal en letterkunde aan de gemeente Hoogere Burgerschool alhier komen voor mej. M. J. van den Mohlen te Baaru, deheerJ.F. Rabbinowitsch te Amsterdam en mej. H. M. van Gulpen te Utrecht. Dezer dagen zijn herbenoemd tot lid der gezondheidscommissie te Ter Neuzen de heer A. E. C. Kruijsse te Axel, tot lid dier commissie te Hulst de heer Mr. G. Leignes Bakhoven en tot lid dier commissie te Aardenburg de heer Dr. J. Doijer te Aardenburg. De door een aantal dames alhier gehou- den collecte ten bate van het Hoefijzer-Ver- bond, heeft in de kom der gemeente 151,345 opgebracht In de Zaterdag alhier gehouden al- gemeene vergadering van het uitkeerings- fonds bij ziekte //Hulp in Nood" werd onder instemming der vergadering, door den voorzitter een gelukwersch gericht tot den 2en secretaris, den heer Th. Bruggeman, die dien dag gedurende 20 jaren bestuurs- lid der vereeniging was, waaraan hij den wensch vastknoopte dat het den heer Bruggeman gegeven mogen worden, nog lang in het belang der vereeniging te mogen werkzaam zijn. Uit het verslag van den penningmeester over het afgeloopen jaar bleek, dat was ontvangen contributie der leden/1958,81, idem der donateurs 186,50, rente Groot- boek N. W. S. 45,—, idem rijkspost- spaarbank 28,95, entree, reglementen, boeten enz. 25,46, busgeld 6,655, vrije giften 5,samen 2301,375. Dat werd uitbetaald wegens uitkeering aan zieken 14111,3, bodeloon 197.90 gratificatie aan het bestuur 62,50, druk- werk en schrijfbehoeften f 54,68, kosten der viering van het 20jarig bestaau der vereeniging 26,975, nieuwe vlag 25, uitkeering bij overlijden van 2 leden 20, bodeloon donateursgeld 18,123, vertering- kosten van het Bestuur 15,54, vergoeding verlet aan bestuursleden 4,60, Jreparatie- kosten 2,70 samen 1832,15. Er is alzoo een batig slot van f 462,225. Het goed slot der vorige jaarrekening beliep 2568,655, zoodat de vereeniging thans een kapitaal bezit van 3030,88. Uit de rekening der Steuukas bleek dat daarvcor in het afgeloopen boekjaar aan contributie is ontvangen 190,63, rente rijkspostspaarbank f 7,89, samen 198,52. Uit dat fonds werd uitgekeerd wegens ondersteuning van zieken f 147,grati ficatie aan den bode 5,samen f 152, Het goed slot beiroeg alzoo 46,52. Het goed slot van het vorig jaar bedroeg f 338,44, zoodat er thans in kas is 384,96. Uit dit verslag valt dus te constateeren, dat de door werklieden gestichte en steeds beheetde vereeniging in bloeienden toestand verkeert. Gedurende den tijd van haar be- staan was zij velen, die door ziekte werden getroffen, ten zegen. Zij heeft kwade tijden gekend, tijden dat de kas gestadig inkromp en en het bestuur met bezorgdheid de toekomst tegemoet zag. De laatste jaren gaven weer een bemoedigend vooruitzicht. Waar deze vereeniging op uitnemende wijze voorziet in de behoeften van de leden die door ziekte worden ge troffen, wordt het wel betreurd, dat het aantal donateurs niet grooter is. Waren de inkomsteu hooger, de vereeniging zou nog meer kunnen doen dan nu het geval is. Reeds nu wordt getracht een zoo hoog mogelijke uitkeering aan de zieken te ver- leenen en dat zoo lang mogelijk te doen voortduren. Thans is besloten om de uitkeering voor het ingetreden boekjaar weer wat te ver- hoogen, zoodat de leden der eerste klasse 4,63, die der tweede klasse 5,83 en die der derde klasse (dat zijn de z.g. volie leden, wat men wordt na twee jaar lid zijn geweest en zijne verplichtingen te zijn na- gekomen) f 7.per week zuilen ontvangen. Door den voorzitter werd gewezen op het nut van een onderling ondersteuningsfonds als „Hulp in Nood," dat doet wathetkan en hoopt, bij krachtiger steun, nog meer te zullen doen, voor hare leden, en dat daarbij gunstig afsteekt bij sommige ver- zekeringsmaatschappijen die wel onder mooie beloften trachten leden te krijgen, maar als het op uitkeeren aankomt slecht te spreken zijn. De zomerzitting van de Provinciate Staten van Zeeland zal worden geopend Dinsdag 7 Juli a. s des avonds half acht ure. In de Dinsdag te Axel gehouden vergadering van stembevoegde ingelanden van den polder //Catharina" werd het dijk- geschot vastgesteld op 6,25 per H. A. De begrooting voor 1914/1915 werd vast gesteld in ontvang en uitgaaf op /3807,026 met een post van onvoorziene uitgaven van 92,57. In plaats van den heer W. Scheele, die byna 30 jaar dijkgraaf van den polder is geweest, werd als dijkgraaf be- noemd de heer Jac. Dekker, gezworene. Namens het Bestuur en de ingelanden werd aan den aftredenden dijkgraaf bij monde van den heer V. Blommaart, een prachtigeD inktkoker aangeboden, ter her- innering aan de langdurige waarnemitig van het dijkgraafschap. In plaats van den heer B. C. IJsebaert, periodiek aftredend werd als gezworene gekozen de heer B. L. IJsebaert en in plaats van den heer ■Jac. Dekker als gezworene de heer Joh. Scheele. Zaterdag is te Gadzand in een weide een 2jarig paard van den heer U. Risseeuw— Luteiju door den bliksem getroffen en ge- dood. Door den Minister van Financien is afwijzend beschikt op het verzoek van de schippevsvereeniging //Schutt.evaer" om te Bath een stoom- of motordeclaratieboot te stationneeren. Het schip „Margaretha Maria" kapi tein Haaksbergen, dat geregeld zand aan- voert voor de glasfabriek te Sas van Gent, is Maandag, zand ladende op de rivier voor YVoudrichem, middendoor gebroken en ge- zonken. De opvarenden konden zich redden, door op den nabijliggenden baggermolen over te springen. Naar men vermoedt is het orgeval ontstaan door te zware belasting van een deel van het schip. De Staatscourant bevat de bij Kon. besluit goedgekeurde statuten van de ver eeniging van handelaren in aardappelen /-Eendracht maakt macht" te Axel. Bij Kon. besluit van 13 dezer is aan G. H. A. van Trotsenburg, in verband met zijn bestemming tot andere onder het de- partement van justitie ressorteerende func tion, met ingang van 1 Juli, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van districts- commandant, tevens inspecteur der Rijks- veldwacht te Middelburg. Schietoefeningen tot verhooging van '.s Landsweerkracht. De Majoor Commandant van het 39e Bataljon Laudweer Infanterie, maakt bekend, dat bovenstaande oefeningen voor de deel- nemers uit Neuzen zullen gehouden worden op Zaterdag namid. van 5 7 uur en op Zondag voormid. van 11 12 uur, aan- vangende 20 Juni a. s. AXEL. Voor het examen van ambtenaar bij de rijks directe belastingen is o. m. geslaagd de heer G. Dieleman. De Book makers- kwestie. Te Y'lissingen is Maandagavond eene ver gadering gehouden waarin de pogingen werden besproken welke zouden kunnen worden aangewend om het daarheen testuren dat de bookmakers hier weder bun bedrijf mogen uitoefenen. Besloten werd een adres te zenden aan den Minister van Justitie waarin er aan herinnerd wordt dat in door de wet van 1911 de bookmakers van hier moesten vertrekken hetgeen groote schade berokkende. Yerder wordt er in het adres o. a. op gewezen dat, naar adressanten meenen, niet kon worden verwacht dat dit voor ons land vrij onschuldig bedrijf 't welk reeds jaren hier werd uitgeoefcnd, zonder dat ooit publiek, zelfs niet op andere wijze daartegen werd geageerd, en trouwens daarvoor ook niet de minste aanleiding bestond, tegelijk met het befaamde hazardspel der speelholen, waartegen de Rijkswetgever terecht strenge bepalingen bedcelde te maken, omdat daarbij, met het oog op de gevaavlijke verleiding tot hooge inzetten, de felle aanwakkering van spelhartstocht, de verderfelijkheid van de omgeving der speelgeiegenheid, de pu- blieke moraliteit in hooge mate was ge- moeid, eensklaps zou worden bestempeld tot een voor de zedeu gevaarlijk bedrijf, dat de uitoefening daarvan een door zware gevangenisstraf bedreigd misdrijf zou op- leveren. In het adres wordt er verder aan her innerd hoe de actie tegen de wetsbepalingen, die het bedrijf raakte, o. a. is gevoerd door hoog geplaatste personeu en zelfs door het gemeentebestuur. Er woidt op de groote nadeelen van het vertrek der bookmakers nog eens uitvoerig gewezeu en op het weinig gevaarlijke van het bedrijf mede door de lage inzetten, om dan het adres te beein- digen met de mededeeling dat adressanten zich vleien, dat bij nader inzien zal worden toegegeven, dat indertijd ten onrechte immers zonder geldige redenen, is toegegeven aan de verkeerde voorstelling van den aard van bet bookmakersbedrijf hier te lande, dat daarom ten onrechte dit bedrijf onder het misdrijf van art. 254bis wetboek van straf- recht is gebracht, en dat, nu dit is geschiedt ten koste van honderdduizenden voor de schatkist, ten koste van den bloei der Zeeuwsche steden, waaronder ook YUissingen, de Minister termen zal meenen te vinden, om het daarheen te leiden, dat hetzij door het schrappen van de desbetrefifende be- paling in bedoeld wetsartikelDaaronder worden begrepen al'le //kansovereenkomsten over den uitslag van wedstrijden" of verdere //spelen" hetzij door aan het slot van het bedoelde artikel een uitzondering te voegen voor het z g.n. bookmakersbedrijf, onder voorwaarden bij een maatregel van bestuur vast te stellen, opdat de eerlijke uitoefening van dat bedrijf worde gewaar- borgd, aan de stad Vlissiugen de talrijke bookraakerskantoren worden teruggegeven welke haar.door de bewuste bepaling zpn ontnomen. YOOR BELANGHEBBENDEN. Het is erkend, dat de verarming van het bloed samengaat met de ontwrichting der menschelijke machine. Oorzaak en gevolg. De storing doet zich voor, bij verschillende personen op verschillende wijzen en vestigt zich in het bijzonder op //huu zwakke punt." Bij dezen is zp het meer aan den kant van het verteringsorgaanbij gencu doet zij vooral de afdrij vingsorganen aan lever, nieren, darmen bij anderen doet zij zich gevoelen doorschelehoofdpijnen, duizelingen, verlies van het herinneringsvermogen, tee- keuen dat de hersenen zijn aangedaan. Bij de meeste zieken is de storing algemeen en kan men zeggen,/Niets gaat meer". Zoodra echter het bloed zijn rijkdom van samenstelling wedervind, neemt men on- middelljjk waar, dat de ongemakken ver- dwijnen en dat alles langzamerhand weer in orde komt. Het zekerste middel om het bloed rijk en zuiver te maken, is de Pink Pillen te nemen, het geneesmiddel dat juist tot dat doei is saamgesteld en dat aliijd uitmuntende uitkomsten heeft gegeven. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en a 9,per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam Voor Ter Neuzen en om- streken bij A, van Overbeeke -Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en om- streken bij Verhaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Nieuwe Maan Dinsdag 23 Juni namid- 3,53 uur. 18 Juni Zon op 3,39, onder 8,23, uur. 19 3,39, 8,23, n 20 3,39, 8,23, De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na Zonsondergang branden. ZEETIJDINGEN. Van 15 tot en met 16 Juni. Ter Neuzen. Aangekomen: V ertrokken: Gent. Aangekomen Vertrokken: Van 15 tot en met 16 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 52 binnenvaartuigen op- en 49 afgeschut door de Middensluizen 12 op- en 25 afgeschutdoor de Westsluizen 2 op- en 3 afgeschut. Positie der Stoomschepen. D A GEN. Voorm. Nam. Donderdag 18 Juni 9.49 10.19 Vrij dag 19 10.46 11.12 Zaterdag 20 11.37 11.59 Zondag 21 12.21 Maandag 22 0.41 L- Dinsdag 23 1.20 1.40 Yoensdag 24 1.58 2.17 Heden overleed plotseling onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer W. VERLINDE J in den ouderdom van bjjna 77 jaar. Namens de Familie, J. G. VERLINDE. Harlingen, 16 Juni 1914. Voor de talrijke bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader den heer Francois Dekker Wzn, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. F. DEKKER—de Feijter en Familie. Ter Neuzen, 17 Juni 1914. Voor de vele blijken van be- langstelling en deelneming, ont vangen gedurende de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer W. J. Bos, betuigen wij onzen harte lijken dank. Wed. R. BOS—Gijsel. Ter NeuzeD, 17 Juni 1914. De Commissie betuigt haren dank voor de ontvangen bijdragen in de gehouden Collecte, en zij die nog een gift voor het lloeijzer Verbond willen afzonderen, worden beleefd verzocbt deze te bezorgen bij een der ondergeteekenden. De Commissie, Mej. L. DE SMIDT. ,z P. J. DREG MANS. K. L. F. HAGEMAN. Ondergeteekende betuigt zijnen welgO- meeuden dank aan de „Onderlinge VeeverzekeringmaatscJiappiJ in het voormalig T'e district van Zeeland voor de vlugge en prompte uitbetaling van zijn gestorven paard. A. VAN ACKER. Hoek, 17 Juni 1914. en SCHRUFBOESCESII in verschillende formaten en liniaturen voorhanden in den boekhandel van de Firma V. J. VAN I)E SANDE, Ter Neuzen. volgens art. 28 Wetb. van Koophandel. Bij akte op den 12 Juni 1914 voor den Notaris L. J. VAN DER MOER te Ter Neuzen verleden is door ondergeteekenden EDUARD JAN LODEWIJK NOLSON, particulier te BrusselenRAIMONDGASTON EMILE NOLSON, expediteur te Ter Neuzen, opgericht eene commanditaire vennootschap onder de firma //L. NOLSON", gevestigd te Ter Neuzen, voor den tijd van 10 jaar, aangevangen 1 Januari 1914, ten doel hebbende de uitoefening van de bedrijven van expediteur, van scheepsmakelaar, van commissionnair en van cargadoor en het op zich nemen van handelsagentschappeu alles in den ruimsten zln. Ondergeteekende E. J. L. NOLSON is daartoe alleen als commanditair toegetreden. Zijne toestem- ming is evenwel noodig voor alle handelingen en overeenkomsten, welke niet bepaald binneu den werkkring der vennootschap valleti. Ter Neuzen, 16 Juni 1914. E. J. L. NOLSON. R. NOLSON. Ondergeteekenden hebben be- sloten met 1 Juli de MUTSEN te verhoogen op 10 cenf« JEL. JANSEN. P. RIEMENS. M. KERVINK. bruinbont, teef, gedeeltelijk geschoren. Tegen belooning hem terug te bezorgen, ot aan te houden met kennisgeving. J. WEIJNS, Spui, Axel. Door het Bestuur van deze Vereeniging zal op Zaterdag 27 Juski e. k., 's avonds 6 are, bp P. DIELEMAN— Koole te Driewegen (Ter Neuzen) onder A. H. V. worden aanbesteed, de levering van Formulieren, waarop de inschrij ving ver- plicht is, zijn verkrijgbaar bij den Secretaris a id cent. Het Bestuur, A. DE BRUIJNE, Voorzitter. M. R. DE FEIJTER Jz., Secretaris. (^oorsii'angst), alsmede Aanbevelend, Nieuwediepstraat 87, TER NEUZEN. een gebruikt, doch in zeer goeden staat zijnd J. M. D1S V08, Zaamslag. Stationsweg. Ter Neuzen. in- en van afbraak enz. VOOBHiiQEii: Lucht- en Lichtkappen lang 6 M. breed 1,80 M. eene partij ijzeren Buizen, Balken, Kolommen, Hekken, Balcons en Kettingen, Eiken Balken, Bocht- en Dampalen, Afheiningsparren, Rigasparren voor aan- nemers, een groote partij Ramen, Deuren, Kozijnen, Vaten, Hangen, Sloten, Biels, Masten, zwaar Hout geschikt voor sckuren enz. enz. Alle materialen zijn te huur. Aanbevelend, met wandelkaarten en plans. Prijs @0 cents. Ter Neuzen. Boekhandel. 15 Juni. Engelsch s.s. I.ESTRIS, 3916 kub. M., van Whitehaven, ijzer. 16 Juni. Engelsch s.s. RIVER LAGAN,2272kub. M., naar Londen, stubgoed. Engelsch s.s. FACTOR, 3333 kub. M., van New- Castle, ledig. 15 Juni. Engelsch s.s. OUSEL, 3633 kub. M., van Liverpool, stukg. 15 Juni. Russisch s.s-. GEN SKOBELEW, 5647 kub. M., naar Hull, ledig. 16 Juni. Russisch s.s. AMANDA, 4340 ku M. naar Antwerpen, ledig. Nederl. s.s. ITTERSUM, 3634 kub. M., naar West Hartlepool, ledig. Engelsch s.s. INO, 3500 kub. M., naar Hamburg, ledig. Engelsch s.s. MERSEY, 3075 kub. M., naar Goole, stukgoed. s.s. RICHARD rertrok 16 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. s.s. ELISABETH vertrok 16 dezer van Duinkerken naar Immingham. s.s. HELENA wordt heden te Kroonstad verwacht. s.s. MAGDALENA in lossing te Gent, s.s. CORNELIS in lading te Hull voor Kroonstad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3