Opgave Friescbe Eigenheimers (planters). BURGERLIJKEN STAND. Laatste Berichten. Handeisberichten. Leverkwalen, Voedingsstoornissen. ADVERTENTIEN. HENDRIK WISSE, "De schipbreukelingen van de „Newa". Omtrent de redding van de opvarenden van de Russische sleepboot ,/Newa", die verleden week voor den Waterweg gezouken is, verneemt de N. R. C. de volgende bij- zonderheden De stoomloodsboot No. 3 hoorde aan- houdend fluiten en zag de //Newa", die ten gevolge van de hooge zee wilde terug- keeren, plotseling scheef vallen. Een stuk water had blijkbaar de //Newa" getroffen, die niet meer rechten wilde en in zinkenden staat verkeerde. Onmiddellijk ging de loodsboot rond en werden de drie beschik- bare booten gereed gemaakt, docb voor de loodsboot in de nabijheid van de ,/Newa" was, was deze reeds plat opzij gevallen en zag men hare bemanning op de buitenbuid van het schip zitten. Er liep een zeer moeilijke hooge eb-zee, tengevolge van krachtigen noordelijken wind. In een oogenblik waren acbtereenvolgens de drie booten uitgezet, bemand door de aanwezige loodsen, kweekelingen en matrozen. De Rotterdamsche Ioods, die de #Newa" uit- bracht, was met een der leden van de be manning reeds over boord gesprongen, terwjjl alle 11 anderen door het zinken van de //Newa" eveneens in zee lagen. Met inspanning van alle krachten en met gevaar voor het eigen leven van de redders mochten de drie booten erin slagen resp. 4, 2 en 1 man te redden. De loodsboot, schipper Plooy, wist zoo te manoeuvreeren, dat alle drenkelingen aan lij van de boot kwamen. Met veel moeite gelukte het den anderen door middel van lijnen te redden. Met een van de schipbreukelingen had men ontzettend veel moeite. Toen men dezen boven water had, liet hij de lijn slippen en geraakte voor de loodsboot om. Gelukkig wist hij een tweede toe- geworpen lijn te grijpen, doch blijkbaar begaven hem de krachten en liet hij los, juist toen men zijn handen wilde grijpen. Weer boven komende, kreeg men hem weer te pakken en met veel moeite werd hij aan boord gehaald. De man was be- wusteloos, maar werd door toepassing der bekende middelen weer bijgebracht. Nadat alien nu behouden aan boord van de loodsboot waren, werden de booten binnengehaald en stoomde schipper Plooy naar de Berghaven, waar de schipbreukelingen werden geland. Na eerst in het gebouw van het loodswezen appel te hebben ge- houden en door een goede kop koffie te zijn verkwikt, werd de equipage overge- bracht naar het Harwichhotel, waar door de goede zorgen van het comite alien van droge kleeren werden voorzien. Een woord van hulde mag niet worden onthouden aan de opvarenden van de loodsboot No. 3. Een geschiedenis van inbrekers. In den nacht van Zaterdag op Zondag gingen, naar de N. R. Crt. meldt, dieven te Londen aan het strand een onbewoond huis naast een juwelier met een looper binnen. Op de vierde verdieping begonnen zij in den tusschenmuur een gat te breken. Daardoor kwamen zij op het kantoor van een post- zegelhandelaar. Zij openden zjjn schrjjf- bureau en namen er uit wat van van bun ga- ding was. Zij haalden het slot van de deur en kwamen zoo op de gang. Toen naar beneden. Drie deuren werden nog opengebroken. Bij een deur boorden zij een gat in het hout en trokken den grendel weg. Zij bevonden zich nu boven de juwelierzaak. Zij begonnen bjj den schoorsteen een gat in den vloer te boren, maar toen het daar niet lukte, probeerden zij het op een andere plek. Hier ging het naar weusch eerst werd een vierkant uit het linoleum gesnedende planken werden er afgelicht en zij braken een groot gat in de zoldering open. Dit was boven het kantoor van deD juwelier. Met een touwladder daalden zij er in af. Zij waren nu vuil en moe en besloten den winkel nog even met rust te laten. Zjj begaven zich naar de kelderverdieping wieschen zich en schuierden zich af. Er was een flesch haarwater, waar zij zich van bedienden, en daarna gebruikten zij kammen en haarborstels. Ook de schoenen, die zjj boven hadden uitgetrokken, werden opgepoetst. Zij zetten water op een gas- stelletje op, haalden trekpot, kopjes, thee en suiker te voorschijnen aten straks onder genot van een kopje thee een brood op. Toen aan het werk Aan de batte- rjjen van de electrische schellen werden de draden doorgesneden, opdat er geen alarmseinen gegeven konden worden, en door het kantoor den winkel inMaar nauwelijks hadden zij den knop van de deur omgedraaid of in den winkel ging woedend een electrisch sein af. Zij zagen het toestel en rukten het af, maar er was blijkbaar een tweede dat onophoudelijk doorraasde. Zij konden het niet vinden. Door paniek bevangen renden zij naar het kantoor, den touwladder op, naar de bovenste verdieping, kropen weer door het gat, stormden in het leege huis de trappen af, en vluchtten de straatdeur uit. De alarmschel bleef gaan tot een politieagent het hoorde. Het huis werd omsingeld, maar de inbrekers waren gevlogen. Van de schatten in den winkel hadden zjj niets meegenomen. De geschiedenis van hun daden was gemakke- ljjk uit de sporen op te maken. -Een indringer. Zondagochtend in de vroegte stootte een onbekende de deur open van een vertrek op de hoogste ver dieping in het Buckinghampaleis (Londen), waar een page des konings sliep. Toen hij den indringer vroeg, wat bij wilde, antwoord- de deze, dat hij zich met de deur had vergist waarna hij wegliep. De lakei riep echter een vakgenoot en volgde den vreemdeling waarna deze gepakt werd. Dinsdag had hij zich voor 't gerecht te verantwoorden. De beklaagde vertelde zelf, dat hjj den avond te voren veel gedronken had. Hij is een getrouwd man en had huiselijke moeilijkheden. Zjjn vrouw is van hem weggeloopen. Dit schijnt zijn geestvermogens lichtelijk te hebben gekrenkt in 't hoist van den nacht is de man toen over den binnenmuur geklommen, die den pa- leistuin omgeeft. Daarna is hjj_dit zelf bin- nengeslopen en op steelsche wijze geraakt tot de gang, waar de bedienden huizen en vanwaaruit hij geheel het paleis had kunnen bereiken. Aan verschillenle deuren heeft hij gerukt. De meeste bleken gesloten. Een vond hp er open. In dat vertrek trok hij andere kleeren aan. Ook stak hij daar het ten en ander van toilet-benoodigdheden bij zich, o. a. twee scheermessen. Daarna vertoonde hij zich nog in een kamer waar twee jonge dames sliepen. Deze, outwakend, schrikten erg, waarop de oogevaarlijke dwaas weer heenging om zich bij den page te vervoe- gen, waarvan we boven verhaalden. Booze bedoelingen schijnt de man vol- strekt niet gekoesterd te hebben. Volgens de //Westminster Gazette" verstond men hem nauwelijks voor het gerecht, maar de slotsom van zijn verklaring was dat hij zich verbaasde, hoe het mogelijk was, ongehinderd het Buckinghampaleis binnen te komen. Dit is dan ook wel het eenige gewichtige punt, dat nog gevolgen zal hebben voor de verantwoordeljjke personen in deze zaak, die de schuldige zelf een ,/dwaze gril" noemde. Het vonnis werd niet terstond uitgesproken. Op het ver leden van den beklaagde is niet veel aan te merken. Vliegen. CJit Warscbau wordt aan ,/1'Auto" bericht, dat Pegoud daar een vliegdemonstratie gaf op 9 Juli 1.1. Hp volvoerde zijn toeren daar boven een vallei, toen, op 60 M. hoogte zijn toestel door een hevigen rukwind werd gegrepen en zijn evenwicht verloor. De beroemde aviateur verloor zijn tegenwoordigheid van geest niet en stuurde zijn machine, die wel vleugellam, maar nog wel te sturen was, naar een groepje boomen. En terwijl het toestel op den grond te pletter viel, wist Pegoud een boomtak te grijpen en redde hij zich daar door van een anders haast wissen dood. Pegoud is geheel ongedeerdhij zou Zater dag en Zondag weer te Warschau vliegen. In Krefeld herdacht onlangs een echtpaar zijn GOjarig huwelrjksfeest, dat verlnp onder treurige omstandigheden. Ten eerste gleed de diamanten bruidegom, toen hij zich naar de kerk wilde begeven uit, waarbij hij een been brak en des avonds bleef de schoonzoon van de jubi- larissen bij het feest in de stedelijke hal ten gevolge van een beroerte dood. De oude heer is nu aan de gevolgen overleden. De //Koln. Ztg." herinnert er aan, hoe de gouden bruiloft van het paar evenmin gelukkig was. Toen werd de schoonzoon, die thans, op den tweeden feestdag overleed, eveneens door een beroerte getroffen, waarvan hij echter herstelde. Vrjjdagnacht is op 200 mijien ten oosten van Nantcket aangevaren de paket- boot New-York, door het stoomsctiip Pretoria. De aanvaring geschiedde bij dichten mist. De New-York heeft aan bakboordszijde een gat gekregen van 12 voet hoog en 32 voet lang, 15 voet boven de waterlijn. Volgens een telegram aan de N. R. C. was de schok zoo hevig, dat het anker van de Pretoria van den boeg van 't schip werd afgerukt en in het gat in de New- York bleef hangen. Bijna alle passagiers sliepen toen de aanvaring geschiedde. Door den schok wakker geworden, stormden zij aan dek. Sommigen zeggen, dat zij den boeg van de Pretoria konden aanraken. Toen de Pretoria achteruitsloeg wisten kapitein Roberts en de eerste stuurman Turner de passagiers gerust te stellen. Ongeveer tien minuten voor de aanvaring, even nadat de Pretoria de seinen met de stoomfluit van de New-York was begonnen te beantwoorden, had kapitein Roberts de waterdichte schotteu doen sluiten. Gelukkig was het personeel, dat in het beschadigde gedeelte sliep, bp de aanvaring in de maehinekamer aan het werk, anders zouden er waarschijnlijk slachtoffers ge vallen zijn. De eerste geredden van de //Empress of Ireland" zijn aan boord van de //Corsican" te Glasgow aangekomen, 62 passagiers en 174 leden van de equipage. Bij de be- groeting der overledenen door vrienden en verwanten speelde zich menig dramatisch tooneel af. Onder de geredden bevindt zich ook een stoker, William Clark, die ook de ramp van de „Titanic" heeft medegemaakt. Toen de aanvaring plaats had, was hij aan zijn werk. Hp dacht dat het schip op iets gestooten was en toen het water de maehinekamer kwam binnenstroomen snelde hij aan dek. De machines hadden gestopt door den schok en het schip was dadelijk na de aanvaring vreeselijk gaan hellen. Wjj klommen hooger en hooger" vertelde hp, als muizen die aan den verdrinkings- dood traehten te ontsnappen en ik begaf mjj naar mjjn boot. Hoe wjj die te water hebben gelaten weet ik niet meer. Ik heb dat ook bij de ,/Titanic"-ramp vergeten. Wel herinner ik mjj hoe wij op handen en voeten over den hellenden kiel moesten kruipen om de sloep vrij te krijgen. Ik heb niemand zijn plicht zien verzuimen en ik herinner mp nog dat ik de bemanning van de andere booten bij de davids op hun post heb zien staan, in afwachting van bevelen. Clark had met groote levendigheid verteld, doch toen hp aan dit punt gekomen was, werd zjjn gevoel hem de baas. //Vraag mij er niet meer naar," zeide hij, //ik kan het niet ver geten, ik kan er 's nachts niet van slapen." Andere geredden verhalen hoe zjj, in het water drijvende en voortzwemmende, andere drenkelingen die zich aan hen vastklemden, van zich af moesten slaan, dat zij als het ware tegen die ongelukkigen hebben moeten vechten voor hun leven. Het gekerm en gegil bp het zinken van de //Empress" was iets om nooit te vergeten. Zaterdagmorgen maakte de kassier van eene fabriek te Sclessin nabjj Luik zich gereed het weekloon aan de arbeiders uit te betalen. Hp had daartoe een bedrag van 8000 francs voor zich liggen. Plotseling hield een persoon, die zich door een zwarten doek voor het gelaat te binden onkenbaar had gemaakt, den beambte een revolver voor en maakte zich van het geld meester, waarmede hij zich uit de voeten maakte. Op het alarm van den kassier werd hij echter door eenige werklieden achtervolgd. De bandiet loste verscheidene schoten op hen zonder echter iemand te raken. De werklieden slaagden er ten slotte in zich van den vluchteling meester te maken en hem aan de gendarmes over te leveren. 'tis een 17jarige jongeling, Stroobants ge- naamd. Men vermoedt dat hp een mede- plichtige heeft, welke hem bp de uitvoering van zijn roofdaad behulpzaam was. Sneeuw en koude worden van de hoogten van het Badensche Zwarte Woud gemeld. In het gebied van den Feldberg begon het Zondagochtend bij mistig weer zwaar te sneeuwen. Het sneeuwde den heelen dag en nacht door en ook gisteren- ochtend nog, zoodat er tot op 1250 M. een laag sneeuw lag. Ook op de kammen van den Herzogenhorn. Belchen en Stiiben- wasen is veel sneeuw gevallen. Het vee is weer op stal gezet. In de Yogezen sneeuwt het, alsof men midden in den winter is. De temperatuur is op 2 graden beneden het vriespunt gedaald. TER NEUZEN. In de heden gehouden opbare terecht- zitting van den Raad van Beroep voor de ongevallenverzekering werd uitspraak gedaan in de zaak van M. H., wed. P. D., te Hoek, waarbjj de beslissing der Rijksverzekerings- bank werd vernietigd en aan klaagster werd toegekend de rente bedoeld bij art. 369 der invaliditeitswet. Rome, 15 Juni. (V. D.) De Italiaansche gezant te Durazzo telegrateerde heden- morgen om 8 uur aan zijne regeering, dat de opstandelingen de stad Durazzo om 4 uur aan 3 zijden hebben aangevallen. Bij het gevecht dat ontstond, werd de commandant van Durazzo, kolonel Thomson gedood. De matrozen werden geland, om de ge- zantschappen en het paleis te verdedigen. In de eerste oogenblikken vreesde men dat Durazzo in handen der opstandelingen was gevallen, men hoopte evenwel de stad te kunnen behouden. Het persbureau Yaz Dias teekent hierbij aan, dat omtrent dit bericht, dat dit bureau via Rome en Berlijn bereikte, van andere zjjde geen bevestiging is ontvangen. Hulst, 15 Juni 1914. Rotterdam, 15 Juni. Binnenl. Granen. Voortdurend is Tarwe in vasten prjjs en zal dit wel zoo blijven tot den nieuwen oogst. Andere graan- soorten weinig ter markt. Meel. In verband met gunstiger oogst- berichten was de markt iets flauwer en Amerik. noteeringeu lager. Noteering on- veranderd. Weinig kooplust. Men noteert: Tarwe per hectol. van 80 kilo 8,a 8,50 en per 100 kilo Essex 11,50 a 12,75; Puike Wil- helmina 10,50 a 11,overige soorten 9,50 a 10,Rogge per hect. 6, a 6,25 en per 100 kilo 8,— a/8,50. Zomergerst per hectol. 5,a 5,50 Wintergerst 5,75 a 6,Chevalier 6,25 a 6,75; Gerst per 100 kilo 9,50 a 10,50 Chevalier 11,25 a 12,en extra zware daarboven. Haver per hectol. lange 4,75 a 5,dikke 5,50Haver per 100 kilo 8,50 a 10,— Paardenboonen /10,— a/10,50 Witte Boonen f 15,— a 16,50 Bruine Boonen 14,a 16,Kookerwten /ll,a 12,50 Voedersoorten 6,50 a 7,Kanariezaad Priesch 17,50 a f 20,— en per 100 kilo 24, a /26,- Buitenl. Granen. Tarwe onder den invloed van de Amerik. markt flauwer en minder vast. Rogge vaster en schaars aan- geboden. Gerst willig. Ma'is kalm. Grutten vast. Tarwe per 2400 kilo 220 a 245 Rogge per 2100 kilo Helena 170 a /172 Taganrog f 160 Gerst Zwarte Zee f 142 Ma'is Galfox 137 gele La Plata 142 per 2000 kiloBoekweit 198Dito Grutten 285 per 2100 kilo; Haver y7,15 a 7,50 per 100 kilo. Meel. Prima inl. en prima Belgisch 12,75 a 13,le soort inl. en Belg. 11,75 a 12,ZeeuwscheTarwebloem patent 13,25 Prima Duitsch 13,— a 13,50; Extra puik Hongaarscb 24, a 25, Puik 20,— a 21,50; Middelsoorten 17,50 a 19,Prima Amerik. patent 13,25 a 14, - le soort 12,50 a 13,— 2e soort Bakers 11,25 a 11,75 Roggebloem 9,75 a 11,50 per 100 kilo. Veemarkt. Runderprijzen 76 a 84 Ossen 74 a 82 Stieren 68 a 76 Kalveren 100 a 115; Schapen 54 a 60Varkens 45 a 50 licht soort 46 a 48 cents per kilo. Melkkoeien /165 a 280 Kalf- koeien 180 a 300 Stieren 140 a 275; Vaarzen 140 a /210; Pinken 95 a 120 vette Kalveren 60 a 90 fokkalveren 20 a 28 nuchtere /10a 17 Biggen 11 a 16 alles per stuk Aardappelen. Zeeuwsche blauwe 4,— a 4,25; dito Eigenheimers /3,80 a 4,Puike Bravo's 4,75 a 5,25 Magnum Bonum 3,Duitsche 3, nieuwe Andjjker en Westl. muizen groote 6,50 a 7,50 kleine 4,75 a 5, per mud. Maltha's 10 a 12 cents per kilo. Boterprijzen in vaten 48 a 54, stukken van l/i kilo 70 a 75 cent. Zoetemelksche kaas 29 a 34 per 50 kilo. Leidsche kaasle /30 a 32,50 2e 27 a 29. Zeeuwsche eieren 4,a 4,25. Veilingseieren 3,80 a 5,Buitenl. 3,10 per 100 stuks. V 1 a s. Blauw Holl. 1,80 a 2, Zeeuwsch wit 1,60 a 1,80 per steen. Lijnzaad lla 13, Karwijzaad 15,75 a 16,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco 13,50 Antwerpen 221/s fr. Per kan 9 a 9'/2 cent. Java-koffiein balen gewone soorten 407j cent. Prima Santos 33^2 cent per half kilo. Beetwortel-Suiker 115/s Geraffineerde 151 8 Ter Neuzen, 15 Juni. Boter per 1/2 K.G. 0,57a/3 Eieren per 26 stuks 0,90. Axel, 13 Juni. Veilingseieren V. P. N. 4,40 per 104 stuks. Aanvoer 4500 stuks. Hulst, 15 Juui. Veilingseieren V. P. N. 4,45 per 104 stuks. Aanvoer 8000 stuks. VEEHANDEL IN BELGIE. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,80 tot fr. 1,95 per kilo, geslacht vleesch; kalveren van fr. 2,10 tot fr. 2,60 per kilo geslacht vleeschschapen van fr. 1,85 tot fr. 2,— per kilo, geslacht vleesch varkens, van 70 tot 100 kilo en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,90 tot fr. 1,volgens kwaliteit. Wanneer gij aan de lever of voedings stoornissen lijdt, zult gij verschijnselen als de volgende opmerken Galachtigheid, hoofdpijn, last van het zuur, slechte spijsvertering, hartwater, be- slagen tong, onaangename smaak in den mond, slechte adem, geen eetlust, maagpijn, brakingen, gele gelaatskleur, huiduitslagenz. Foster's Maagpillen geven uieuw leven aan de trage lever, bevorderen een vrije vloeiing der verterende sappen, en her- stellen de natuurlijke werkzaamheid der ingewanden. Zoodoende nemen zij de grond- oorzaak der bovenstaande verschijnselen weg. Foster's Maagpillen zijn zuiver plantaardig, zij werken zacht en aangenaam, en bet is niet noodig, dat de hoeveelheid in te nemen pillen voortdurend vergroot wordt. Foster'sMaagpillen zijn te Ter Neuzen verkrijgb. bij A.vanOverbeeke- Leunis, W.-Kolkstraat, a 0,65 per flacon, of 3,60 per zesflacons. Eischtdeecbte en weigert elke flacon, die nietvoorzienisvan neven- staand handelsmerk. VOOR BELANGHEBBENDEN. Nieuwe Maan Dinsdag 23 Juni namid- 3,53 uur. 16 Juni Zon op 3,39, onder 8,22, uur. 17 u 3,39, 8,22, 18 n u 3,39, a 8,23, De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na Zonsondergang branden. ZEETIJDINGEN. Van 12 tot en met 14 Juni. Ter Neuzen. Aangekomen: V ertrokken: Gent. Aangekomen: Vertrokken: Van 12 tot en met 14 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 47 binnenvaartuigen op- en 49 afgeschut door de Middensluizen 85 op- en 50 afgeschutdoor de Westsluizen 6 op- en 1 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen op VVoensdag den 17 Juni onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, PIETER FA AS MARIA MAGDALENA DE PUTTER, hunne 50jarige Echtvereeiiiging te her- denken, dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Othene (Zaamslag). Tengevolge van een droevig ongeluk overleed plotseling te Nieuw- poort (Belgie) mijn geliefde broeder, in den ouderdom van 67 jaren. J. WISSE Jzn. Zaamslag, 12 Juni 1914. Heden overleed zacht en kalm in zijnen Heer en Heiland onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer GERARD WEIJNS, in den ouderdom van 82 jaren en ruim 4 maanden. De Heere doe ons berusten in Zijnen keiligen wil. Algemeene kennisgeving. Namens de Familie, Wed. G. WEIJNSde Kraker. Axel, 18 Juni 1914. Voor de vele blijken van w deelneming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. NEELTJE KWAAK, Wed. van D. W. de Koster, betuigen wij onzen hartolijken dank. W. J.DE KOSTER, BALLODRiE,Beverwqk. J. M. DE KOSTER, Ned. Indie. H. HAMELINK—de Koster, Den Haag. A. H. DE KOSTER—Broere, Vlissingen. M. J. DE KOSTER-van Duke Kloosterzande. J. NIELSEN—Ballourie, Den Haag. wordt ingewacht s. v. p. zoo spoedig mogelijk bij een der ondergeteekenden voor goede soort A. VAN WIJCK, Slaiskil. W. BEDET, Ter Neuzen, - Huwelijks-aangiften. 12 Juni. Karel Willem Bauts, oud 26 j., jm. en Johanna (le Doelder, ond 21 j., jd. Martinus Verschoor, oud 35 j., weduwn. en Maatje Coomans, oud 25 j., jd. Reinier Gerard us Wieland, oud 26 j. jin. en Anna Jozina Frederiksen, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Juni. Pieter Izaak de Hullu, oud 24 j., jnj. en Cornelia Francoise Klaassen, oud 25 j. jd. 11 Juni. Julius Theodorus van Giesen, oud 24 j., jm. en Jacoba Neeltje Meijer, oud20j.,jd. Geboorten. 9 Juni. Clementine, d. van Rosalia Maria Obrie. 12 Juni. Maria Levina, d. van Gerard Hermanus Kooman en van Johanna Pladdet. 13 Juni. Cornelia, d. van Cornelis .Daniel van Wijck en van Clasina Sara Maria Vermeulen. Mathilda Geertje, d. van Francois Jacques Hubert Gramme en van Geertje van Loo. Overlijden. 7 Juni. Adriana Ileijnsdijk, oud 47 j., wed. van Jacob 't Gilde. 10 Juni. Margaretha Jo hanna de Groot, oud 76 j., wed. van Franciescus van Driessen. Middenprijs per 100 KG. Tarwe 10,50, Rogge, 8 50, Wintergerst Zomergerst Haver 8,50, Erwten 11,50, Witteboonen 15,— Bruine boonen f 17,—, Duivenboonen 11,25, Paardenboonen 10,25, Boekweit .Lijnzaad 12,25, Koolzaad fAardappels 4,—. Boter per kilo 1,05. Eieren per 26 stuks 0,90. Ter weekmarkt waren aangevoerd 13 stuks rund- vee 28 varkens, waarvan verkocht 7 stuks rund- vee, 19 varkens. 13 Juni. Deensch s.s. LARS KRUZE, 4132 kub. M., van St. Petersburg, hout. Belgisch s.s. LA FLANDRE, 1980 kub. M., van Middlesbro, ijzer. 14 Juni. Engelsch s.s. FACTOR, 3333 kub. M., van New-Castle, steenkolen. Engelsch s.s. NEPHRITE, 1904 kub. M., van Barrow ijzer. Engelsch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., vrn Londen, stukgoed. 12 Juni. Engelsch s.s. RIVER LAGAN,2272kub. M., naar Londen, stukgoed. Engelsch s.s. BRENTHAM, 2327 kub. M., naar Newport, ijzer. Deensch s.s. ULRIK HOLM, 4250 kub. M., naar Methil, ledig. Nederl. s.s. CORNELIS, 6894 kub. M., naar Hull, ledig. Noorsch s.s. PAN, 2252 kub. M., naar Middlesbro, ledig. 12 Juni. Engelsch s.s. WHARFE, 2586 kub. M., van Goole, stukgoed. Nederl. s.s. ITTERSUM, 3634 kub. M., van Aruba, guano. 13 Juni. Engelsch s.s. INO, 3500 kub. M., van Cardiff, steenkolen. Noorsch s.s. ELLIDA, 3182 kub. M., van Rotterdam, ledig. Duitsch s.s. STRALECK, 3193 kub. M., van Middel- burg, ledig. 14 Juni. Engelsch s.s. MERSEY, 3075 kub. M., van Goole, stukgoed. Engelsch s.s. JUNO, 2562 kub. M., van Hull, stukgoed. Engelsch s.s. SEVEN SEAS, 3378 kub. M., van Londen, stukgoed. Belgisch s.s. MARIE LOUISE, 399 kub. M., van Ostende, ledig. 12 Juni. Engelsch s.s. AVOCET, 3985 kub. M., naar Liverpool, stukgoed. Engelsch st.j. EVENINGSTAR, 541 kub. M., naar Antwerpen, ledig. Deensch s.s. ELSBORG, 4379 kub. M., naar Methil, ledig. Deensch s.s. VERATYR, 4037 kub. M., naar Methil, ledig. Zweedsch s.s. FERMIA, 1507 kub. M., naar Riigen- walde, phosphaat. 13 Juni. Deensch s.s. ARNOLD MAERSK, 5534 kub. M., naar Pillau, phosphaat. Engelsch s.s. COASTER, 762 kub. M., naar Sout hampton, phosphaat. Engelsch s.s. RONAN, 3391 kub. M., naar Leith, stukgoed. Engelsch s.s. SEA HOUND, 3085 kub. M,, naar Londen, stukgoed. Russisch s.s. GEN, KUTUSOW, 5469 kub. M., naar Hull, ledig. Russisch s.s. GRAF TOLSTOI, 3776 kub. M., naar Rotterdam, ledig. Noorsch s.s. ST. SUNNIVA, 3228 kub. M„ naar Goole, ledig. Deensch s s. ANNA MAERSK 3868 kub. M., naar Hull, ledig. 14 Juni. Duitsch s.s. CAPELLA, 3248 kub. M., naar Immingham, ledig. Engelsch s.s. WHARFE, 2586 kub., M., naar Goole, stukgoed. s.s. RICHARD in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. ,s. ELISABETH in lossing te Duinkerken. s.s. HELENA van Hull naar Kroonstad passeerde 14 dezer Elseneur. .s. MAGDALENA vertrekt 10 dezer van St. Petersburg naar Gent. s.s. CORNELIS in lading te Hull voor Kroonstad. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3