v warn ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENT1EBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6079. Dins dag 9 Juni 1914. 54e Jaargang. 8LAICA'B illlll. ADVERTENTIEN ABONNEMENT: Bit BM verschijat laanflag^, Wooasdag- en Vrljdagavoiid, uitgszonderd op Feestdagen, liij de Firma P. J. YAM BE SANDE te Ter Neuzen. GEMENQPE BEB8CHTEN. FEUILLETON, I - 1 I Per 3 maanden binnen de stad 1.Franco per post voor Nederland 1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika /l.65, overig Buitenland f 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Telefoosi Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10. Bij direct© opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 uur op den dag der uitgave. Zijn eigen kind gered. Woensdag- middag werd de veercommissaris A. de Yisser van kefc 's Gravendeelsche veer bij Dordrecht door eene vrouw gewaarschuwd, dat er een kind te water lag bij den aan- legsteiger der veerstoomboot. Zonder te dralen begat' De V. zich gekleed te water en had het geluk dadelijk den drenkeling te grijpen en boven water te brengen. Men kan zich zijn blijdschap voorstellen, toen hij zag, dat hi] zijn achtjarig zoontje van den dood gered had. Uitgezonderd een tweetal scbrammetjes bij het oog, heeft de kleine geen lefsel bekomen. (Dordt. Ct.) Zaterdagmiddag ontwaarden de gebroe- ders De Wolf te Leeuwen bij Tiel, volgens het Hbl., een kraai, die herhaalde malen hun kuikens had gestolen. Een geweer werd geladen om den roover te schieten. Op onverklaarbare wijze ging het schot te vroeg af, waardoor de 36jarige Johannes de Wolf in de herseneD werd getroffen. De dood trad onmiddellijk in. Donderdag is, volgens de Tel., te Tongelen door den 22jarigen H. W. een moordaanslaggepleegd op het 21jarige meisje B. M. B., uit destel, waarmee hij tegen den zin van haar ouders verkeerde. Hij opende haar met een lancet de polsaderen. Tijdige hulp voorkwatn den moord. Het meisje is naar het ziekenhuis vervoerd. W. is gearresteerd. Uit Haarlemmermeer. Een ,/hij" en een //Zij" zijn door banden van den echt vereenigd al eenige jaren. De echt werd gezegend met enkele spruiten en alles ging naar wensch tot op zekeren dag de broer van „hem" als kostganger zijn intrede deed. Spoedig werd de genegen- heid van haar voor den vnieuw,eu hem" grooter dan voor den „ouden hem". Gevolgzij ga&t er met pak en zak en de spruiten van door Doel der veiseen pas gehuurde woning waar broerlief van man haar wacht met open armen en een groot deel van stiekem getransporteerd huisraad. Edoch, men waar3chuwt den wettigen echtgenoot en deze achterhaalt haar op de fiets, al laat ze ook kinderwagen metkinderen en bagage in den steek en holt wat ze hollen kan. Hij brengt onmiddellijk in toepassing pDie men lief heeft zal men kastijden". Na de beoefening dezer schoone spreuk wordt zy meegenomen, terug naar de ech- telijke woning, evenals de kinderen, die intusschen met kinderwagen en al in een sloot waren geraakt. (R. N.) Een ingeschrevene voor de loting der nationale militie te Molenaarsgraaf, werd afgekeurd omdat hij te kort en te licht was. Hij woog maar 41 kilo. 50) Had zij ook niet geslapen? Zijzagbleek en was zoo onrustig, als Bertlia nog nooit bij haar had opgemerkt. Zij hoorde de vra- gen, of zij goed geslapen had, of de hoofd- pijn beter was, of zij zich wel gevoelde doch slelde er geen belang in. Bertha's ant- woorden waren bevredigend. Het onlbijt smaakte haar goed en na het ontbijt begon de kamenier aan demoeilijke taak van het kleeden der bruid. Om tien uur kwamen de bruidsjuffers, die de bruid omringden en een kwartier later stond het trouwrijtuig voor de deur, gevolgd door een zwerm van prachtige equipages. Het was een schitterende stoet, die daar naar de kerk reed. Nog allijd verkeerde Bertha in dien toe- stand van gevoellooslieid. Droomerig staarde zij door het raampje van liet rijtuig. Zoo bereikte men de kerk. De weeskinderen uit het dorp strooiden bloemen op den weg en begroelen haar met gezang. Graaf Wohnar, de oom van barones Leonore, geleidde haar. In liet mid den der kerk stond een dicht opeengedron- gen menigte. Was haar liuwelijk zoo de moeite waard, om er naar te gaan zien- In de voorste banken zaten de genoodigde gasten, tante Elisabeth in een robe van grijs atlas, de schare bruidjuffers, de bruidegom, met bleek angstig gelaat, alien wacht ten de bruid. Voor het altaar stond de geeste- lijk, in vol ornaat gekleed, om hetkerkelijk liuwelijk te sluiten. Er pntstond een aljge- Uit Dinxperlo vertrokken 23 April eenige arbeiders riaar Canada in de hoop daar een betere positie te vinden. Ze hebben hun betrekkingen nu, volgens het R. N., bericht gezonden, dat ze weer naar Holland terugkeeren, daar de economische toestanden er bijzonder slecht zijn. Te Tilburg heeft Zondagnacht een ernstig ongeval plaats gehad. Drie personen maakten met een auto van de Centrale Autogarage een pleiziertocht, waarbij omlig- gende gemeenten werden bezocht. Even buiten de stad op den Hoeveusckeweg schijnt de chauffeur het stuur niet meester te zijn geweest en reed hij in een vrij diepe water- sioot. De auto sloeg over den kop, de drie inzittenden, genaamd Kerkhof, Van Door- malen en Huijgevoort, konden zich met groote moeite redden, doch de chauffeur, Van Eindhoven, werd gedood. Na geruimen tijd arbeidens werd zijn lijk onder het zvvare voertuig uit het water opgehaald. Hij was gehuwd en vader van een talrijk gezin. De heer Huijgevoort werd vrij ernstig aan het hoofd verwond. Prins Hendrik der Nederlanden' te Noordwijk met Zijn auto opgehoudeu. Dat was Vrijdagmiddag op den Geo weg te Noordwijk een heel relletje. Eenige Noordwijkerhoutsche jongelni waren naar #de keuring" geweest. Ze hadden zeker wat te diep in het glas gekeken. Op den Gooweg stond een orgelman muziek te maken. Spoedig waren de jongelui aan het zingen en springen, maar toen de orgelman wilde ophouden, begonnuen ze haldadig te worden. Ze wiiden met een laddertje, dat ze brutaalweg uit een slop grepen, boveuop het orgel klimmen. De orgelman was gewoon overgeleverd aan de batdadige Noordwijkerbouters. Ze versperden den weg zoodanig, dat de Koninklijke anto, waarin Prins Hendrik was gezeteu met eenige heeren, die uit Aerdeuhout terug- kwaraen en van de Voorstraat kwam gereden, niet passeeren kon en geruimen tijd voor villa //Miguon" moest wachten. Intusschen had een der bewoners van den Gooweg het politiebureau getelefoneerd. Spoedig kwam de agent B. opdagen, die een der praatsmakers inrekende. De agent B. voerde het jongmensch naar het bureau, geassisteerd door een burger wantdearrestant was aanvankelijk wat brutaal en watonwillig. Later ging dat wel over. Prins Hendrik zal geen al te aangenamen indruk mede hebben genomen van Noordwijk, waar Z. K. H. op een doodgewonen dag en bij helder daglicht zoo'n tooneel zag gebeuren. 't Is natuurlijk weer de drank (R. N.) Een lOOjarige die geen LOOjaarwas! Te's Hertogenbosch zou, volgens het R. N., Dina Verheugt in het St. Annagesticht, 3 Juni haar lOOsten verjaardag vieren. Voor de lOOjarige was de zaal versierd, de stoel volop in de bloemen, alles riekte meen gemompel en gefluister toen zij ver- scheen. Hoe voornaam en hoe kalm was haar bonding! Nog een oogenblik en zij knielde riaast graaf Victor voor het allaar. „Is het uw vrije wil om miss Bertha Dar- rell te nemen tot uw wellige huisvrouw? Antwoord dan met een duidelijke stemja!" Zoo sprak den priester tot den graaf. Toen deed hij dezelfde vraag aan Bertha. „Ja!" klonk het van haar lippen. De ringen werden gewiss'eld, de geestelijke sprak den zegen over het paar uit en de plechtigheid was' afgeloopen. Nu was zij niet meer miss Bertha Darrell, zij was gravin Nor Ion en er was niets gebeurd van al wat zij gevreesd had. Het paar ging de sacristy binnen en daarfrverden hun namen in het register geboekl. Een kring van vrienden drong om lien heen en Wenschte lien hartelijk geluk. Ber- tha beantwoordde alien met een beminne- lijken lach, terwijl graaf Norton stil en sloim naast haar stond. Het sclieen wel, of zijn blik zekeren angst voor haar verried inaar neen, daarin vergiste zij zich zeker. Aan den anil vail haar echtgenoot verliet zij de kerk en in een lange rij equipages keerden liet bruidspaar en de bruiloftsgasten naar het slot Powsys terug, waar hun een groot feeslmaal wachtte. Allen waren vroo- lijk geslemd, alleen de graaf was somber. Tevergeefs trachtie hij zicli te bevrijden van den last, die liem drukte. Hij trachtie zijn dank te beluigen, ook dit mislukte. Ervolg- de een drukkende, pijnlijke stilte, en aller oog richtte zich op den graaf. Ieder voelde zich verlicht, toen eindelijk het bruidspaar zich terugtrok om de laatste maatregelen voor de reis te treffen. Bertha verwisselde haar bruidsloilet tegen een smaakvol reiskleed en bij liet afscheid laclilc naar feest, totde registers van den Burgerlijken Stand van de gemeente Tilburg uitmaakten, dat Dien niet 100 jaar, doch sltchts 99 jaren oud was. Met de verzekering dat haar lOOste ver jaardag luisterlijk' zal gevierd worden, be- rustte Dien in 't noodlot. Te duur. Op de secretarie vervoegde zich te Oosterbeek iemand met het verzoek om zij:! papieren voor zijn aanstaand huwelijk in orde te maken. En ook die van zijn meisje. Door omstandigheden had hij ver- schillende stukken noodig. Dit stuk kost zooveol en dat zoOvecl. //Is dat zoo veel Hoeveel is 't dan bij elkaar De ambtenaar telt op en zegt ./Samen is 't negen gulden zestig cent." Zoo veel Neen, dat is me te duur. Dan trouwen we maar niet," en de man tnop- perend af. (N. A. Ct.) Weer eenzaam. Op het eiland Urk, waar wegens de voorjaarsvisscherij weken lang tal van elders wonende visschers ver- toefd hebben, is een ougewone stilte inge- treden nu ruim 200 Urkermannen enjongens naar de loggers van Maassluis, Vlaardingen en Kutwijk vertrokken zijn om deel te nemen aan de haringvisscherij op de Noordzee. Te meer is die stilte merkbaar na de di ukte der Pinksterdagen, toen ougeveer 150 Urker meisjes, die op den vasten wal als dienst- bode werkzaam zijn, naar hun familie op het eiland teruggekeerd waren en ongeveer 300 oud-Urkers, die thans in de Zaansteek in West Frieslamj te Enschede en eldei'3 werkzaam zijn, hun geboortegrond bezochten. Koos voorheen bijna ieder Urker het visschersbedrijf, het joncer geslacht oordeelt anuers en traoht, zoo het moet elders, een andere broodwinning te bekomen. (Hbl.) Te Zoeterwoude is, volgens het Hbl., Vrijdagnatr iddag de 18jarige C. K., dienst- bode bij den heer Van Wijk, aan den Hoogen Rijndijk, toen zij water wilde scheppen uit den Rijn, te water geraakt en verdronken. Menschen aan de over- zijde van de rivier zagen het ongeval plaats grppen, doch konden geen hulp bieden. Uit het gesticht Nieu.v-Veldzicht, aan den Amersfoortschen weg bij Apddoorn een der doorgangshuizen van de Verecniging tot Stenn, is, naar de N. R. Crt. meldt, een paar nachten geleden een minderjarig meisje ontvlucht. Zij is daaibij geholpen door een gehuwd persoon, vader van kinderen in wiens gezelschap zij naar Rotterdam is vertrokken. Een dame heeft Vrijdagtiamiddag bij de politie te Apeldoorn haar beklag geaaan, dat zij in de Wilsche bosschen, aan den Amersfoortschen weg, door een z. g. naakt- looper lastig was gevallen. Een bewoner van de St. Anthonies- breest-raat, wiens slaapkamer uitzicht geeft op de Klovenierssteeg te Amsterdam, hoorde, volgens het Hbl., Vrijdagnachteenig verdacht geluid. Opstaande bemerkte hij, dat in ge- zij met evenveel gerustheid als te voren. Heimelijk was men verwonderd over de onverstoorbare kalmle, waarmee zij in het rijtuig staple. Er volgde een vaarwel van alle kanten, de dames wuifden met liaarzakdoek en toen was het voorbij. Bertha leunde tegen de kussens van liet rijtuig, dat haar naar liet station braeiit. Na weinige minuten wachtens bracht hetstoom- ros lien in vliegende vaart verder. En daar zaten de jonggehuwden naast elkaarZe had den nog geen woord gewissetd. Weer kwam die gedach te van's morgens bij haar op. Ja, hij vreesde liaar! Hoe keek hij liaar aan, hoe angstvallig blcef liij op een afstand van haar. Hoe duidelijk bleek, dat liij opzettelijk uit het raampje zat te kijken em niet naar liaar te zien! Was liij nu reeds waanzimiig, of zou hij liet worden? Zij waagde liet niet liem aan te spreken. Achlctoos keek zij ook door het raampje naar buiten, doch plotseling dacht ze weer aan die voorspelling omirenl hetgeslachtder Nor tons. Ach, z& kon die gedachte maar niet verjagen. Steeisgewijze keek zij naar den man, wiens eclitgenoote zij nu was. Hij had haar uit liefde genomen, nil lnirtstochtelijke liefde! En de dag van haar huwelijk verliep koud en vreugdeloos. Wat zou het huwelijk met dezen man haar brengen. [Zij bereikten Wales. Aan het station Car narvon waclilte een rijtuig, dat hen naar buiten bracht. Daar lag de villa, waar zij eenigen tijd zouden blijven. Haar kamenier en de kamerdienaar waren daar reeds om den graaf en de gravin te ontvangen. Op den arm van haar echtgenoot leunende trad Bertha liet liuis binnen. Onmiddellijk trek ze zich terug om wat uit te rusten. Mel eenige omgerijmde, stollerende wo or den noemde steeg twee mannen bezig waren aan de deur van een pakhuis te morrelen. Kwam er iemand voorbij, dan staakten de heeren hun arbeidom dien eenigeoogenblikken later weder voort te zetten. Ook toen er een politie- agent langs kwam wiiden ze met een on- schuldig gezicht verder gaan. Op dat oogenblik achtte echter de bewoner van de St. Anthoniesbreestraat het oogenblik ge- komen om van zijn aanwezigheid blijk te geven. Van uit het venster riep hij den politie-agent toe den mannen aan te houden. Op zijn beurt floot de politie-agent om assistentie en weldra zaten de beide mannen aan het bureau St. Pietershal. Daar bleek, dat zy goed voorzien waren van allerlei inbrekersbenoodigdheden en den vorigen dag juist in den Haag, waar zij onder verdenking van diefstal waren aangehouden, in vrijheid waren gesteld. De nog joDge mannen, onderscheidenlijk 18 en 22 jaar oud, behooren tot een familie, van wie de meeste leden meerdere malen met de justitie in aanraking kwamen. Bijtijds gered. Weer heeft, volgens het Hbl., een Urker visscher, Jan Baaissen geheeten, ondervonden, hoe vol gevaren het visschersberoep is. In den vroegen morgen was de U. K. 49 de haven van Urk uit- gegaan om de ansjovisnetten te halen. Terwijl de twee andere opvarenden beneden bezig waren, zette hij het roer vast om het zwaard onder te steken, doch de haak schoot uit en Baarssen plofte in zee, zonder dat het gezien of gehoord werd. Eerst toen de anderen door de beweging van het voort- zeilend schip begrepen dat er iets haperde en naar het dek snelden, merkten ze wat er geschied was. Ver achter den hotter worstedde den drenkeling, die den haak omkneld bad, om het hoofd boven water te houden. Snel werd het roer gewend en juist toen men den jongemau bereikte, begon hij te zinken. Hij kon echter bij het haar gegrepen en vervolgens binnen boord gehaal worden. Gevecht met zigeucers te Zoeterwoude. Zaterdag kwamen naar de 11. Crt. meldt een drietal woonwagens met Zigeuners in de gemeente Zoeterwoude, met het doel Dinsdag 2 Juni de Leidsche paardenmarkt een bezoek te brengen. Op last van den burgemeester verzocht de politie de men schen de Weipoovt, waar zij hun bivak hadden opgeslagen, te verlaten. Zij wiiden daaraan geen gevolg geven en gingen den veldwachter Degenaars te lijf met een zeis. Deze maakte gebruik van zijn revolver en loste eenige revolverscboten, voorloopig echter in de lucht. Dat bracht een oogen blik den schrik er in, waarop boeren kwamen aangeloopen, om de politie bij te sfaan. Men verdreef de Zigeuners, die zich naar Leiden begaven, waar zij aau de grens der gemeente door een politiemacht werden ontvangen, die hen door de gemeente leidde in de richtiDg Oegstgeest. In die gemeente hebben ze daarna bur tenten opgeslagen. verliet de graaf haar hij wilde voor liet diner nog een sigarelte rooken en een wan- deling doen. Maar nauwelijks was liij uit- gesproken of Bertha was alleen. Zij trok haar handschoenen uit, verkoelde gelaat en handen en ging in de kleine, maar smaakvol gemeubileerde woonkamer van de benedenverdieping. Daar was niemand. Zij nam plaats in een leunstoel bij hetgeopende venster en staarde doelloos in de verte, waar de maan met haar bleek schijnsel de zee verhchtte. Als een beeld der oude sage slak de eeuwenlieugcnde burcht Carnarvon boven de golven uit. Hoe betooverend, hoe droo merig dit alles voor haar was! Terwijl zij daar zoo zat, Iwerden haar [oogleden al z\v a ar dor en zwaarder, haar oogen vielen dicht en zij verzonk in een diepe simmering. En ver van huis, waar zijn jonge vrouw vertoefde, dwaalde graaf Norton aan het strand rond in de eenzaamheid. Als een ontvluelite galeislaaf snelde liij voort als ware zijn eenige gedachte: Niet weer naar het bagno! Plotseling blecf liij staan; liij had een besluit genomen. Hij knielde en de han den ten hemel lieffende, bad liij. Alleen God hoorde hem daar viel hij in zwijm. Had de waanzin zijns vaders hem ook aangegrepen Een uur lag hij daar, toen kwam liij weer bij en stond op. Zijn gelaat toonde geen zenuwachtige trekken meer; hij had de over- winning behaald over de gedacliten, die liem kwelden. Zoo aanvaardde liij den terugtocht naar de villa. Zijn gelaat toonde vastberadenheid, maar het' was bleek, spookachlig bleek. Hij bereikte de villa. Het eerst, wat hij zag, was Bertha, die in een leunstoel aan Woensdagavond was te Vlaardingen een 27jarige koperslager bezig met het nazien van een carbidlantaarn, toen deze ontplofte en uit elkaar sprong. De koper slager werd zoodanig aan het hoofd verwond, dat hij bijna onmiddellijk na het ongeval overleed. Ernstig fietsongeluk. Op den weg naar Vechten, onder die ge meente, is 2en Pinksterdag een ernstig fietsongeluk voorgevallen; Een heer en een dame reden naast elkaar elk op de fiets, en zooals men dit meer ziet, hadden zij links en rechts de armen door elkaar gestrengeld. Vlak voor een bruggetje, waar de weg eenigszins hoog opliep, kwamen ze een rij tuig tegen, waarvoor de heer uitweek. De dame week ook uit, maar ze waren op een gegeven oogenblik door het plotseling zwen- ken, beiden de macht over hun stuur kwijt, wat tengevolge had, dat heer en dame met fiets en al in een sloot terecht kwamen. De heer kwam er vrij goed af, maar de dame was onder de fiets geraakt, in de mod- der, en kon slechts met de grootste moeite uit haar lastige positie worden bevrijd. De personen, die in het rijtuig gezeten hadden, boden onmiddellijk de helpende hand. In een tweede rijtuig, dat achter het eerste aanreed, was toevallig een geneesheer gezeten, die een oollega uit Bunnik per tele- foon waarsehuwde, en de dame onderzocht, die door het schuren langs de fiets een opengereten been had, terwijl dit op twee plaatsen was gebroken. Aan 'n motorfietser, die passeerde, wiens fiets van een zijspanwagen was voorzien, werd verzocht zijn wagen beschikbaar te stcl'.en voor de verwonde dame, teneinde haar naar de stad te vervoeren. De motor fietser gaf aan dat verzoek gevolg en op deze wijze werd de deerlijk geblesseerde wielrijdster naar de klinieken overgebracht, om daar te worden verbonden. (Utr. Dagbl.) Kwaadwilligjieid? Men meldt uit Culemborg aan de Tel.: Omtrent de ontdekking van een dwars- ligger op de spoorbrug over de Lek alhier, welke nog juist bijtijds door een machinist ontdekt werd, oan een ongeluk, misschien een ramp, te voorkomen, kunnen wij lhans mel- den, dat het betrokken spoorwegpersoneel door de politie-autoriteiten is gehoord, het- welk alleen vaststelling van het feit, doch geen aanwijzing van vermoedelijke dader(s) tengevolge had. Sonmiigen beweren, dat, daar de verzwa- ring nog niet geheel voltooid is, het niet tot de onmogelijkheid belioort, dat een bat ting van het bovengedeelte der brug zou zijn losgeraakt, en dus aan kwaadwilligheid daarom geen waarde zou moeten worden ge- hecht, terwijl bovendien de brug dag en nacht bewaakt wordt. Deze meening wordt evenwel tegengespro- lcen door Ret feit, dat men aan het eene einde der brug niet meer kan zien, wat aan het andere plaats vindt, zoodat de bewaker dus moeilijk kan constaleeren, indien even na zijn controle iets dergelijks voorvalt. Bij liet langs koinen van den brugwacliter, kan de dader zich genoegzaam verborgen houden. het open venster sliep. Hoe lieflijk waren haar trekken, hoe vreedzaam. En toch trad de graaf verschrikt terug. „Ingesluimercl!" fluisterde hij. „Ingeslui- merd evenals mijn moeder!" Hij stond vastgenageld, twee, drie seconden, toen snelde hij naar binnen. Hij trad in de eetzaal. De tafel was gedekt en prijktemet zilver en kristal, benevens heerlijke geu- rende bloemen. Hij sloeg daar geen acht op, maar schreef haastig eenige regelen op een blad papier, vouwde het dicht en bracht het met loome sehreden naar de kamer, waar Bertha sliep. Op den drempel twijfelde hij nog; hij scheen bevreesd, angstig om liaar te nade- ren, Eindelijk trad hij vooruit. Behoedzaam legdc hij het papier op een tafel naast haar, knielde en drukte kussen op den zoom van haar kleed, op haar handen, op haar voor- hoofd. Juist mompelde zij iets in haar droom. Verschrikt sprong hij op en ver liet de kamer en het huis. Een uur later vertrok een trein van Car- narvor naar Londen. Een enkele passagier nam plaats in een coupe eerste klasse. Dat was graaf Norton! Was hij waanzinnigge- worden? De maan scheen helder op Bertha's ge laat, toen zij uit haar vasle sluimering ont- waakte. Zij glimlachte npg, ze had van Char les gedroomd. „Sehei Locli uit, plaaggeest!" In den droom had zij dezelfde woorden herhaald, die zij vroeger te Sandypoint zoo dikwijls gebezigd had. In haar droom was zij nog eens zoo gelukldg met Charles samen geweest. Zij ontwaakte, zag de maan boven de boomen schijneq, hoorde de zee ruisclien en herinncrde zich, wie zij nu was. (Wordt vervolgd.) COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 1