Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. 54e Jaargang, BLAICA'S 11111M. Landbouwberichten. BLAD. BINNENLANO. FKPILLBTOK, Loop der bevolking van Ter Neuzen. PEEDIKBEURTEN. Arrondissements-Rechtb. to Middelburg. Zondag 7 Juni I@I4 Stamboek voor het Nederlandsclie trekpaard van Belgisch type. In de gisteren ter directie van den Land- bouw gehoudeii vergadering van afgevaar- digden van de besturen der vereenigingen /Stamboek van het Zeeuwsch-Belgische Trekpaard", //het Limburgsch Paarden- stamboek", //het Geldersch Paardenstam- boek" //het Groningsch-Belgische Trek- paardenstamboek" en van de /,Nationale Vereeniging ter bevordering der Paarden- fokkerij in Nederland", zijn de grondsla- gen vastgesteld voor de samenwerking der genoemde vereenigingen, teneinde te ge- raken tot opbefling van de bestaande stamboeken of bun afdeelingen voor //het zware trekpaard en tot oprichting van een stamboek voor het Nederlandsche trekpaard van het Belgische type. TER SEEZEJTSCHE COURMT. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Stuwadoorswet. Aan de orde is arlikel 91 van liet wets- ontwerp, bevattende bepalingen in liet be- lang van de personen, werkzaam bij liet laden en lossen van zeescliepen. De heer Van Raalte verdedigt, volgens bet verslag der H. Crt., zijn amendement (een nieuw artikel Ibis, bepalende, dat de wet uitsluitend van toepassing is op gemeenten, waar per jaar in liet vorig jaar ten mindte 20 zeescliepen goederen hebben gelostofge- laden). Spreker wijst er op, dat in deklei- nere havens hel haastig werk, nachtarbeid en Zondagsarbeid, met voorkonien en men ze dus niet behoefl lastig te vallenmet den rompslomp dezer wet. De heer Van Nispen (Nijlnegen) bestrijdt liet amendement. Een bezwaar van het amendement is, dat het wegblijven van een scliip zou kun- nen maken, dat een gemeente het eene jaar wel, het andere jaar niet onder de wet valt. Ook zouden de reeders de macht hebben door een scliip een andere haven te doen binnenvallen, de wet uit te schakelen. Minister Treub, het arlikel verdedigend, sluit zich aan bij den vorigen spreker en gelooft, dat de heer Van Raalte de loestanden in de kleinere gemeenten door een rosea bril beschouwt. Wat den rompslomp der wet betreft, er is sleclils sprake van een arbeidskaart, die geen geld kost. Of de kiezers te Middelburg bun afgevaardigde daarvoor dankbaar zullen zijn voor zijn zinspeling over bet niet vlug lossen te Mid delburg, betwijfelt spreker. De heer Van Raalte, repliceerend, begrijpt niet, waaruit men afleidt, dat bij speeiaal Middelburg op bet oog beeft en verdedigt het amendement. Minister Treub, bemerkcnde, dat de af- gevaardigjde van Middelburg zijn woorden serieus heeft opgeval (terwijl ze niet als zoo-' danig waren bedoeld), biedt gaarne zijn excuses aan. Verder bestrijdt spreker nog- maals bet amendement. De heer Van Raalte wil de Kamer een stemming besparen en trekt zijn amende ment in. Artikel 1 wordt vervolgens ongewijzigd aangenomen. Bij artikel 2 verdedigt de beer Van der Voort van Zijp zijn amendement, om in te voeren een vergunning tot liet drijven van een stuwadoorsondcrneming, zooals bet ont- werp-Talma die had verlangd. Echter vraagt dit amendement niet de retributie, die bet ontwerp-Talma aan de vergunning wilde verbinden. De heer Spiekman verdedigt vervolgens zijn amendement van gelijke strekking. De Minister heeft betoogd, dat zulk een vergun ning voor drankwinkels, landverlmizerslbu- reaux en bureaux voor plaatsing gerecht- vaardigd lean zijn, docb niet voor bet slu- wadoorslbedrijf. De drankwinkels laat spre ker buiten bescliouwing, docb landverhui- zersbureaux en bureaux voor plaatsing kun- sing kunnen toch ook zeer nuttig werk verrichten. Spreker aclit door demisbrui- ken in het stuwadoorsbedrijf, bet eischen van een vergunning alleszins gerechtvaar- digd. Spreker cileert, lioe de commissie van het bavenbedrijf sprak van bet cynisme van sommige stuwadoors. Een vergunning acht spreker ook in het belang van de goede pa- troons noodig. Voor de pauze braeht de beer Teens tra rapport uit over eenige verzoekschriften. Naar aanleiding van een pensioen-adres eener weduwe van een onderwijzer, wees de heer Otto er op, dat weduwen van onderwijzers, die voor 1903 overleden zijn, geen pensioens- 49) jx Stormachtig omhelsde bij Bertha; bij scheen veel verouderd en in zijn gelaat lag iets, dat zij daarin nog nooit te vo- ren had opgemerkt, iets, dat niet door den dood zijns vaders alleen te verlda- ren was. Zij keek hem vragend aan. Zou hij haar niets te zeggen hebben? Op den grond starende, herhaalde bij werktuigelijk, wat hij bereids in zijn brief gemeld had. Zwijgend stond zij voor hem en luisterde, instinchuatig gevoelde zij, dat hij niet alles zeide, wat bij wist. „Miss Blanca blijft zeker op het land- huis, niet waar?" vroeg zij onverschillig om de ingetreden stilte te verbreken. „Ja, vooreerst blijft zij nog daar, later gaat zij op reis", antwoordde hij gedrukt. „Keert zij niet naar Cheshire terug?" „Neen, zij keert niet naar Cheshire terug Haar leven blijft belast met een misdaad", antwoordde hij, smartelijk aangedaan. „En is zij onscliuldig?" vroeg zij onbarm- hartig verder. Hij sloeg de oogen naar haar op, zijn liarl scheen te bloeden. „Zij is onscliuldig!" Bertha vroeg niets meer. Tante Elisabeth vertoonde zich dien avond niet. Eerst den volgenden morgen begroette zij Bertha aan het ontbijt. Het meisje ont- stelde, toen zij haar zag. Lady Carley was een vervallen, oude vrouw geworden, haar voorhoofd was zwaar gerimpeld, haar han- den beefden. Zij wendde echter het oog aanspraken kunnen doen gelden en drong hij, ten behoeve dier weduwen, aan op een regeling, waardoor zij wel in het genot van pensioen kunnen komen. De heer Van' Idsinga zal gaarne vernemen, op welke gronden de Minister het amende- ment-Van der Voort Van Zijp ontraadt. Spreker vraagt voor Is den Minister of de gemeenteraden, indien het artikel ongewij zigd wordt aangenomen, bevoegd zijn aan- vullende bepalingen te maken. Het amen- dement-Spiekman gaat spreker deels te ver, deels niet ver genoeg. De heer Roodenburg verdedigt't stand- punt van clcii Minister. Spreker vraagt of het de bedoeling is van den Minister, dat voor overlreding liechtenis zal worden toe- gekend. De heer Van Nispen (Nijmegen) verdedigt het stelsel, neergelegd in de amendemenlen. Spreker herinnert o.a. aan een liier in de Tweede Kamer gehouden rede van den heer Plate, die er op wees, dat er groote vrees bestond, dat vele stuwadoors de Ongevallen- wet zouden ontduiken. De Minister anlwoordt op de vraag, of de gemeenten aanvullende bepalingen kunnen maken, dat de geineente, die kade verhuurt, of werklieden in dienst heeft, daarvoor natuur- lijk bepalingen zal kunnen ontwerpen. Spre ker bestrijdt vervolgens de amendementen en verdedigt het ontwerp. Met een eenvou- dige registratie kan spreker zich wel vereeni- gen, welke echter niet mag zijn een soort toelating, en dus alleen een administratieve maatregel zonder rechtsgevolg. Het is dus eenvoudig een lijst, waarvoor men zich vrij- willig kan aamnelden. Den heer Spiekman is spreker dankbaar voor zijn voortreffelijke rede, die-spreker het verdedigen van het ont werp gemakkelijk maakt. De Overheid heeft zeker de bevoegdheid niaalregelen te ont werpen in het belang van de gezoAdheid/ veiligheid enz., docb mag niet het uiloefenen van het bedrijf zelf aan banden leggen. Verder zet de Minister uiteen, dat er in het stuwadoorsbedrijf minder goede elemen- ten zijn, dat deze door het amendement Spiekman niet zullen kunnen geweerd wor den. En de heer Spiekman, noeh anderen, zijn er in geslaagd aan te toonen, dat voor de uitvoering van de wet, een toelating noo- Lig is. De Minister waarsehuwl de Kamer ernstig te gaan in de richting der sociaal- demokratische idee van bedrijfsuitoefening, alleen krachtens vergunning van Overheias- wege. Hierda word I gercpliceerd. Bij de replieken oppcrde de heer Van Idsinga, het denkbeeld van invoering eener verplichte registratie van sluwadoorsonder- nemingen, en slelde met 9 andere leden op artikel 3 een amendement voor, bepalende dat een stuwadoorsonderneming ingeschre- ven moet zijn in een daarvoor bestemd re gister, en dat die inschrijving niet mag wor den gewcigerd, indien de onderneming vol- doet aan de in art. 3 gestelde eischen; a. dat tenminste een hoofd of bestuurder der der onderneming ingezetene des Rijks moet zijn, en b. de hoofden of bestuurders niet in een andere onderneming werkzaam mogen zijn, tenzij als hoofden of bestuurders. De heer Spiekman liandhaafl zijn amende ment, en de heer V. d. Voort van Zijp trekt het zijne in, daar hij door het nu ingediende amendement-Van Idsinga bevredigd is. De Minister blijft zijn standpunt tegen een toelatingsbepaling handhaven, maar ver- klaart zich bereid aan art. 14 een alinea toe te voegen, dat hoofden van sLuwadoorson- dernemingen, die zich niet houdenaaneen gesloten collectief contract wat aangaat de loonuitkeering, strafbaar worden gesteld. Het amendement-Van Idsinga neemt de Minister over. De heer Spiekman eindelijlt neemt op zijn amendement het door den heer V. d. Voort van Zijp ingetrokken amendement belref- fende de toelating over. Het amendement-Spiekman (vergunning voor de uitoefening van het stuwadoorsbe- niet af van haar neef, dien zij nog nooit zoo bemind scheen te hebben als thans. De verandering, die in dien jongen graaf had plaats gegrepen, bleek meer uit zijn hande- lingen, dan uit zijn uiterlijk. Een koorts- achlige onrust had zich van hem meester gemaakt. Hij werd zoo ongeduldig, dat Bertha's zenuwen zelfs onder zijn rusteloos- heid leden. Soms lion hij urenlang zitlen peinzen en dan vloog hij plotseling op en was uitgelaten vroolijk, wat Bertha, met het oog op het recente slerfgeval, een sclirik op het lijf joeg. Maar hoe zijn stemming ook was, hij moesl haar altijd zien. Hij volgde haar als een sehaduw, overal liield hij liet oog op haar gevestigd, zoodat Bertha er eindelijk hel ge- duld bij verloor. Aanvaardde graaf Norton de erfenis zijns vaders en werd hij nu ook waanzinnig? Intussehen verliep de tijd, October naderde. Van dag tot dag nam de onrust van den graaf toe. De tweede October kwam, den volgenden dag zou het huwelijk gesloten worden. Bertha had voortdurend een gevoel, alsof de grond onder haar voeten beefde, alsof de grond zich zou openen om haar of iemand anders op lieL beslissende oogen- blik te verzwelgen. Er moest iets gebeuren, die gedachte bleef liaar bij. Binnen vier-en-lwintig uur zou zij liier meesteres zijn! Zij doorliep de pracli- tige zalen van het slot Norihminster om alles eens te overzien.f Het plan van een huwelijksreis was met zorg opgemaakt, haar iruidstoilet lag gereed. Zou zij hel morgen wel aantrekken, vroeg zij zichzclven af en, vreemd genoeg ze gevoelde zich bij die vraag toch niet ongelulckig. Ze was in een staat van gevoelloosheid geraakt en ging nu drijf) wordt liierop verworpen met 32 tegen 13 stemmen. De overige amendemenlen-Spiekman Kwa- men liierdoor te vervallen. En de artt. 2 en 3 werden goedgekeurd. TER NEUZEN, 5 Juni 1914. Het weerberickt van bet meteorolo- gisch instituut te De Kilt van beden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 771.2 Valentia. Laagste barometerstaud 748.0 Haparanda. Yerwacbting tot den avond van 6 Juni Meest malige noordelijke tot westelijke wind, zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. De St. Crt. bevat een kon. besluit van 19 Mei (Stbi. 211) tot aanvulling van verscbillende kon. besluiten betreffende locale rijkstelefoonnette;i, o. a. te Ter Neuzen waarbij de gelegenheid wordt geopend tot het rumen van seizoenabonnementen, voor den tijd van ten hoogste 6 achtereenvolgende maanden en tegen betaling van s]s van bet jaarlijksehe abonnement. Dit besluit treedt reeds den 6en dezer in werking. In de dezer dagen gehouden ver gadering van stembevoegde itigelanden der na te noemen polders werden herbenoemd tot gezworene van den Margarethapolder de beer A. de Kraker Kz., ^an den Een- dracbtpolder de heer 0. de Putter Jz., van den Aan- en Genderdijkepolder de heer H. de Zeeuw te Boschkapelle en van den Groote Huissenspolder de beer J. de Kraker Cz. te Axel. In de gisteren gehouden vergadering van stembevoegde ingelanden van den Kreke- polder is herbenoemd tot dijkgraaf de heer W. de Mul en benoemd tot piaatsvervangend dijkgraaf de heer P. de Ruijier Fz., beiden te Zaamslag. Bij de Ned. Herv. gemeente te St. Kruis is tot predikant beroepen de beer P. Glas, cand. te Leiden. Tot leeraar in de wis- en natuurkimde aan het gymnasium te Amsterdam is be noemd de beer Dr. J. Wolff, leeraar aan de R. H. B. School te Middelburg. Bij de op jl. Woeusdag door het bestuur van de calamiteuse Hoofdplaat- en Thomaespolders gehouden aanbesteding van het verrichten van hersteilings- en onder- houdswerken aan de waterkeeiing, tot 30 Apt i! 1915, werd ingeschs even door de beeren A. du Burck te Breskens voor f 10.580, J. P. van de Sande te Breskens voor 10.198, W. Woittiez te Breskens voor f 10,100, J. Maas te Biervliet voor 9790, J. Cambiev te Retranchement voor 9673, II. la Gasse te Cadzand voor f 9562 en J. de Bree te Ter Neuzen voor 9477. Blijkens opgave in de St. Ct. kwamen in de week van 27 Mei tot en met 2Jur.i uit Zeeland ter kennis van den centralen gezondkeidsraad 1 geval van febris typhoidea of typhus te Vlissingen, 2 gevallen van rood- vonk te Hoek en 1 geval dier ziekte te Breskens en Scherpenisse, 1 geval van diph- teritis te Kloetinge en te Vlissingen. E C H T S Z A R E R. Wegens landlooperij gepleegd op 4, 5 en 6 Mei te Middelburg werd heden over- eenkomstig den eisch, staande de zitting L. C. Su., veroordeeld tot 2 dagen hechtenis en 3 jaar opzending. Vervolgens stond terecbt de klompen- maker A. P. uit Olinge, beklaagd van heling kalm haar noodlot tegemoet. Wat de toe- komst haar brengen zou, wist zij niet, maar zij zou het aanvaarden. In den laatsten lijd dachl zij dikwijls aan die voorspelling omtrent het einde van het geslacht der Nortons. A1 sclierlsende had graaf Victor haar die voorspelling eens voor de grap verteld. Zooals een enkele toon soms in ons oor naklinkt, zoo- herinnerde zij zich telkens weer een volzin uit zijn verhaal „Als op den dag van het huwelijk bruid en bruidegom gescheiden worden, zai het geslacht der Nortons uitsterven!" Den avond voor den huwelijksdag had Bertlia zware hoofdpijn. Lady Carley be- woog haar om vroeg naar bed te gaan en braeht haar naar haar slaapkamer. „Goeden nacht, mijn kind", sprak zij met aandoening. „Moge het je gelukken liem ge- lukkig te maken, moge de dag van morgen je geluk bezegelenf Met tranen in de oogen keek zij het meisje aan. Er scheneu woorden op haar lippen te zweven, waarvoor haar de moed onlbrak om die uit te spreken. Bertha omhelsde haar liefderijk en verborg haar hoofd aan deborst der oude dame. „Ik zal mijn best doen, tante!" fluisterde zij. „Waarlijk" hij zal in mij een trouwe en goede levensgezellin vinden!" Zoo scheiden zij. Bertha was eindelijk alleen. Zij lag in haar bed en staardeonbe- stemd voor zich been. Maar denken deed zij niet. Zij kon niet geregeld denken. Zij volgde de schaduwen, die het haardvuur op den muur wierp; zij hoorde het suizen van den wind en de slagen van den torenklok, negen, tien, elf slagen. Zij hoorde ze, maar had er geen bewustheid van. De kamcnier kwam om haar laalste bcvelen dien avond van 75 meter gaas. De jacbtopziener P. Brun, uit St. Gilles Waes, had het draad vermist uit het huis van zijn jaehtheer en vond bet met den tweeden getuige Ph. d'Olieslager, brigadier der marechaussee te Hulst, op den zolder van beklaagde. Deze tweede getuige zeide, dat beklaagde eerst na voortdurende dandrang, bet draad aanwees. De derde getuige B. Rijckaert, werkman te Clinge (Belgie), verkocht bet draad dat hij gestoleu had van beklaagde voor 7,5 frank. De laatste getuige J. Bauvvens, gemeente opzichter te Clinge (Nederland), zeide, dat beklaagde hem gezegd heeft gestolen draad van Rijckaert te hebben gekocht. Beklaagde ontkende niet geweten te hebben dat het draad gestolen was en dit ook niet te bebben gezegd. De eisch luidde een maand gevangenis- O O straf wegens heling. De verdediger Mr. J. Adriaause, meende, dat wel bewezen is, dat het draad gestolen was, en dat beklaagde het van Ryckaert kocht, maar niet is bewezen, dat beklaagde op het oogenblik van den verkoop wist, dat bet draad gestolen was, en dus het opzet niet bewezen is. Pleiter gelooft dat getuige Bauwens een wrok tegen beklaagde heeft en daarom tegen hem getuigt. De verdediger vroeg vrijspraak. Wegens strooperij met een wagen, werd bij verstek tegen A. H. v. 0., uit Breskens f 15 boete, subsidiair 15 dagen hechtenis geeischt. Het Hof te 's Gravenhage deed uit- spraak in de zaak van M. C. P., land- bouwer te Philippine, door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, wegens bedriegelijke bank- breuk. Het vonnis werd vernietigd en opnieuw rechtdoende, beklaagde veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Do raad van beroep te Middelburg heeft Donderdag de beslissing der rijksbank ver nietigd en aan klager toegekend de rente bedoeld in art. 369 der invaliditeitswet in7ake S. C. N. te Oostburg. De vorderingen weiden ontzegd en de beslissingen bevestigd inzake H. L. v. C., Clinge, P. H., Breskens, L v. d. C., Axel, W. v. B., Zuiddorpe, C. L d. K., Clinge, E. P., Clinge, P. D. wed. I. N., Biervliet, M. Th. V., Hulst, E. M. 1 B. echtgenoote A. M., Breskens, R. L. wed. C v. E., Clinge, J. S. K. echtgenoote P. d. D., Philippine, C. S., Hon'tenisse, C. 1 wed. P. J. H., Aardenburg, C. v. D. echtgenoote G. v. W Hoek, J. C. V. wed. H. A. W., Aardenburg en F. J. A., Ter Neuzen. Inzake firma de S., Ter Neuzen, werd klaagster niet ontvankelljk verklaard, terwijl ook het beroep van A. R.Philippine niet onfvankelijk werd verklaard. Gedurende de afgeloopen week zijn uit deze gemeente vertrokken M. F. de Smet, dienstbode, Q 128, naar Gent. W. Huizinga, kantoorbediende, Heeren- gracht 1, naar Haarlem. J. G. Wind, opzichter, Noordstraat la, naar Westdorpe. A. F. Tolhoek, krankzinnigenverpleger, Donze-Visserstraat 109, naar Bergen op Zoom. M. van Ast, kellner, Nieuwstraat 13, naar Vlissingen. J. A. Yinke, zonder beroep, Dekker- straat 28, naar Waterlaudkerkje. te vernemen. Zij wenschle haar goeden nacht en liet haar heengaan. Toen sprong zij op. Zij kon daar niet slapeloos blijven liggen. De klok sloeg twaalf. Twaalf uur. Een nieuwe dag begon de dag van haar huwelijk. Zij schoof de|n gren- del op de deur en begon been en weer te loopen. Zoo verliep weer een uur de klok sloeg een. Daar herinnerde zij zich iets! Zij ging aan de schrijftafel zitlen en nam daaruit een cassette, die zij opende met een sleulellje, dat haar nooit verlict. Uit die cassette nam zij een pak brieven en een portret het portret van Charles Stuart. De brieven waren die, welke hij haar naar Sandypoint gesclireven had. Zij begon die langzaam door te lezen van het begin lot liet eind, een dozijn brieven. Toen zij ze alien gelezen had, vouwde zij alles dicht en nam het portret in de handen. „Wat was hij schoion!" fluisterde zij on- willekeurig. Wat zou hij nu doen? Hij had haar zeker vergeten, zooals zij verdiende. Zou hij er nog aan denken, dat zij ging trouwen? Zou hij daar verdriet van hebben! Zij laehtte hitler om haar eigen vraag. Zou hij, Charles, nog een oogenblik zorg om haar hebben? Ongetwijfeld had liij Ber tha Dan-ell reeds lang ten onnutte ballast uit zijn gcheugen verbannen. En zij had geen recht zicli daarover te beklagen; zij had het zelf gewild. Werktuigelijk sloot zij het pakket weer in de cassette. „Vaarwel Charles!" fluisterde zij. „Vaar- wel!" Ook daar had zij nu afsclieid van ceno- men. Zoolang zij de echtgenoote van graaf Norton was, zou zij die brieven niet meer inzien, maar ze vernieligen, die laatste her- Hervormde KerJc. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. Sh.iskii. 9 u., dhr. L. Dek. Axei. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamsjag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams Jr. Huist. 10 u., Ds. De Boer. Sas van Gent. 9£ u., Ds. Akersloot v. flouten Roos. Gereformeerde Kerlten. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. v. Hulsteijn Jr. Axel, Kerkdreef. 9 u., Ds. Chr. Bruins en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. Axel, Stationstraat. 9 u., Ds. J. H. Lammertsma en 2 u., Ds. Chr. Bruins. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wat. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat), Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., Ds. H. den Hengst, van Veenendaal. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leeskerk. Lokaal Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., leeskerk. Lokaal „Eben-lIaezer" (Kerkhoflaan) Ter Neuzen. 51 u., Evangelisatie. De premiekeuringen van merries van 313 jaar zullen dit jaar o. m. plaats hebben te Oostburg op Dinsdag 23 Juni des voorm. 7 uur, te lJzenaijke op Woensdag 24 Juni des voorm. 7 uur, te Hulst op Woensdag 1 Juli des voormiddags 7 uur, te Axel, denzelfden dag des namiddags 5 uur en den volgenden morgen te 7 ure, te Ter Neuzen Donderdag 2 Juli des nam. 2 uur. Blijkens het Zeeuwsch Landbouwbiad waren o. m. te Kloosterzande te weinig merries aangegeven om daarvoor een af- zonderlijke keuring te beleggen. Deze grondslagen zijn i Alle paarden, thans ingeschreven in het stamboek van 't Zeeuwsch-Belgische Trek paard, in het Limburgsche Paardenstamboek, in het Geldersch Paardenstamboek, afdeeling B, in het Groningsch-Belgische Trekpaarden- stamboek, en in het Stamboek voor het landbouwtrekpaard der Nationale Ver eeniging ter bevordering der Paardenfokkerij in Nederland, worden kosteloos ,overge- schreven in de stamboeken B en A der op te richten vereeniging //Het Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard (Belgisch type)." In het stamboek B worden zender keu ring ingeschreven alle paarden met bekende afstamming (van ouders van het Belgische inneringen aan het verleden, dat had zij niet kunnen doen. Daar zat zij nu onbeweeglijk aan haar schrijftafel, en vergat, dat de tijd verliep. Zij bemerkte niet, dat de dag reeds aan- brak. Zij scheen aan bet leven ontrukt. Zes uur! Hoe lang had zij daar wel ge- zeten? Werktuigelijk stond zij op en borg de cassette in de schrijftafel. Toen keerde zij zich om en zag de zonnestralen, die in het vertrek vielen. Vielen zij op de weg van haar geluk? IIOOFDSTUK XXIX. Berllia trad aan het venster, sloeg degor- dijnen terug en keek naar het zonnige land- schap, waar de dauw op het gras en aan de takken der boomen parelde. Het was een schoone Octoberdag. Sleclits een kort oogenblik slond zij aan het venster, toen trad zij voor den Spiegel. Neen, zij zag er uit als gewoonlijk, alleen wat bleeker, maar dal mocht wel voor een bruid. Zij nam zich voor, de laalste vrije uren alleen door te brengen en te wachten, tot men liaar zou komen afhalen. Lang- zamerhand kwam er beweging in liuis. Wel- dra zag zij den graaf, die in het park zijn gewone morgenwandeling deed. Hoe ver- stoord stond zijn gelaat! Was dat een ge- lukkige bruidegom, die weldra zijn vurig begeerde bruid naar hel allaar zou leiden? Met ernstig gelaat volgde zij zijn bewegingen, tot hij nit liaar oog verdween. Hel sloeg zeven uur acht uur. Eindelijk werd zij gestoord. Er werd geklopt en lady Carley trad binnen, gevolgd door de kamenier der bruid. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 5