V erpa.ch.ting Eouwland MACADAM 1 op 3. m ir Beddenmagazijn J. de Smi&t-Pothoven, tan- en ImMki Bloedarmoede, Slapte, Verval van krachten. FERWERDA TIEMAN, Depot bij JAN D0NZE A.Hzn. Bij wien koopt men het "bests RIJWIEL? Bij wien koopt men het sterksto EJJWTEL Bij wien koopt men het gosdkoopste RIJWIEL Bij H. VAN DOESELAAR. Kerkboeken ea Bijbels Bruine- en Koolteer Boerempn r i Petten. Ernstige waarschuwing voor Wielrijders. 0500 KM. Mais en 1200 Wikken. Kavel 44, groot 3.9730 HA, Wolien-, Chitsen- en Moltondekens. Wollen-, Kapok-, Zeegras- en Stroomatrassen. Vruchten in ffacons Tafelzuren jam's etc. Uit de hand ts koop (een drieling), E ti i d L i m b u r g Akan en Luik. In't belang der Landbonwers 200000 (twee hoaderd duizend) E.G. M. DE KEIZER, Axel. ZEELAND'S RGEM RIJVVIELFABRIEK, - - HOEK bij TER NEUZEN. - - Firma P. J. van de Sande, Ter Neuzen. Oroenten in biik op bestelling te Momen. Fa D. J. OGGEL. VERZEKERT Urine-Organen. GeheimeZiekten - Nieren. Prof. Br. P. RUITiKGA, Prof. Br. R. H. SALTET, Prof P. v. d. WIELEN, Hoog- leeraren aan de Universiteit ie Amsterdam, geeft U de meest mogelijke garantie voor hygie- nische behandeiing en volko- men zuiverheid der artikelen. geen conssrveeriMddelen aoch kleurstoffen gebmikt. Vraagt Uwenleverancier. NIEUWE ZENDING Prachiigg keuze. Nieuwsto kleuren. C. P. GEELHOEDT. V00HHA5TDEN Een gids voor Toeristen Firma P.J. van de Sande, TEREENIGIN6 te ZAAMSLAG. Het Bestuur van bovenstaande Vereeni- ging, zal op Sosiderdag 4 Juni iei4, des namiddags ten 3ll2 live, ten huize van C. P. de Regt te Zaamslag, trachten aan te besteden, de levering van Voorwaarden van inschrijving te ver- krijgen bij den Secretaris der Yereeniging. Het Bestuur, D. DEKKER Fzn, Voorzitter. E. J. DE KLERK, Secretaris. Bij inschrijving voor 7 jaren te pachten gelegen in den Kanaalpolder, ge- meenten Hoek en Philippine. Aan- vang der pacht na het rooven van den oogst 1914. Jnschrijvingen worden ingewacht tot 55 Juna a, S=J bij den ondergeteekende eigenaar, bij wien inlichtingen te ver- krijgen zijn. F. VAN DRIEL, landb., Axel. tfqumP** Het Bestuur van den polder BE- OOSTENBLIJ BENOORDEN, gemeente Axel vraagt prijsopgaaf van Vaststelling van het gewicht op de weegbrug te Axel. Te leveren franco station Axel voor 1 Juli 1914. Betaling 15 Juli 1914. Brieven te richteu tot den Dijkgraaf tot Zaterdag 30 Mei a.s. Axel, 23 Mei 1914. Het Bestuur voornoemd, M. W. KOSTER, Dijkgraaf. A. E. C. KRUIJSSE, Ontv.-Griffier. Tertegenwoordiger voor Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen TER NEUZEN. GROOTE SORTEERING TJiterst concurreerende prijzen Levering franco. Mejuffronw C. ROCKW1TZ, geb. BOONSTOPPEL, Dordrecht, Houttuinen 4, schrijft ons eene dankbetuiging wegens de Sanyuifiose. //Ik ben lijdende geweest aan bloedarmoede en verval van krachten, maar door de Sanguinose ben ik weer geheel beter geworden en thans weer zoo gezond en frisch als voorheen. A1 bij gebruik van de eerste flesch kon ik beterschap bespeuren. U moogt dit gerust publiek maken ik hoop dat nog velen liier nota van zullen nemen". Wanneer gij lijdt aan bloedarmoede, zwakte of algemeene verslapping, doe wat de schrijfster van bovenstaanden brief gedaan heeft, en probeer ook de Sanguinose. Elken dag breidt de kring zich uit, waar de Sanguinose met succes genomen wordteen groot aantal geneesheeren en leeken bevonden de Ssngy inose //een beproefd middel bij bloedarmoede, zenuwzwakte en algemeene verslapping." Bij alle Apothekers en goede Drogisten. Sanguinose I kost per flacon van ruim 300 gram f 1.50, de 6 fl f 8. 12 ft 15.-. WACHT U YOOR NAMAAK. Riemerstraat 2c/4. YAN DAM Co. Den Haag. Te Ter Neuzen bij A. VAN OYERBEEKE LEUNISte Axel bij JOZ. DE FEIJTER. Wijnhandelaren bevelen voor de a. s. feestdagen de navoigende merken aan St. Estepbe Medoc0.70 La Rose Ludon0.85 Medoc superieur0.90 Graves Blanc0.85 Witfe Bergerac1.15 Wachenbeimer0.80 Hochheimeri. Riidesbeimer1.30 Zeltinger0.90 Oude Roode Portwijn1.20 Oude Wifte Portwijn1.20 Fine Old Gold Sherryl._ Fine Madeira1 20 Vermouth Dom Bellardi1.30 Bij 12 flesschen a contant met 5 °/0 korting. Onovertroffen zijn de sSe Puraiimerst© s Omval Ameiei*dam a Axel. Uwe goederen tegen brandschade bij de Maatschappij ^HOLLAND". Alle inlichtingen bij den Agent J. fSfl. SE UOS, Zaamslag, een goed ©ndephouden bij L. DE VISSElt, Axel (Magrette). Geaeeskumlig Cabinet te GENT 54 Savaenstraat 54. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Trydag van 9 tot 12 ure. Genezing van 1 feat3- en Troeteel wsstes* en alle versche en verouderde sgeheiiss® 2£s©kt@*§, kings vrouwenziektea. De Geneeskundige Cornmissiejj Door de Puralimento worden Minzaam aanbevelend, met wandelkaavten en plans. Prijs ©O Ter Neuzen. Boekhaudel. Knip deze advertentie uil en hewaar ze zorgvuklig; zij heeft groote waarde. Wij adverteeren in het jaar 1914 slechts ecnmaat. Evenals vorige jaren lieb ik het genoegen, U hierbij onze nieuwe prijslijst voor 1914 te doen toekomen. Wij leveren het geheele jaar door iederen particulier aan handelaars- en fabrieksprijzen, en uit de eerste hand, zoodat aan rijk en arm, aan alle standen der maatschappij aan eenen zeer lagen prijs, doch uitsluitend a contant wordt geleverd. Alle onderdeelen van welk merle ook, zijn aan onze fabriek tegen grossiersprijs voor iedereen verkrijgbaar. Garantiedeelen moeten franco en zonder briefwisseling aan ons hoofd- kantoor te Arnhem worden opgezonden en wordt garantie op de prompste wijze en binnen 4 dagen retour gezonden. Aangezien met prijscouranten altijd veel geld verloren gaat, zullen wij geen prijscouranten uitgeven en de rijwielen en onderdeelen in deze prijslijst zeer duidelijk omschrijven, zoodat ieder weet wat hij bestelt. Wat met passend is of nietnaar genoegen is, kan met 2 maanden nog voor denzelfden prijs worden geruild of terug gege- ven worden; rijwielen, welke na 2 maanden na de aflevering niet zouden bevallen of niet aan de gestelde eischen voldoen, nemen wij voor den gekochten prijs retour, en hopenwij dan ook door deze zeldzame en vertrouwelijke aanbieding het vertronwen van lietgeachte publiek rneer en meer waardig te worden. Daar mijn omzet in 1913 ruim twintigduizend nieuwe rijwielen bedroeg en dit door goede waar te leveren nog dagelijks toeneemt, stel ik U, geachte afnemers, in staat aan prijzen te leveren, welke in Holland, Duitschland, Belgie en in geheel Europa onbekend zijn. Door het koopen aan onze algemeen bekende rijwiel- fabriek bespaart men veel geld, men lcoopt uit de eerste hand gewaarborgd fabrikaat en vergoeden wij bij het koopen van 2 rijwielen de reiskosten 3D unr in den ojmtrek van Arn hem, bij het koopc-n van een rijwiel de halve reiskosten. Bestelt de kooper per brief of briefkaart een rijwiel, dan voegen wij gratis een prachtige carbid- of kaarslantaarn naar keuze, bij of een zware voetpomp. Doch is een reisje naar Arnhem zeer aan te bevelen, dan kan ieder zich overluigen van onze prima kwaliteit. Onze voorraad is ontelbaar. Alle goederen, welke uit onze fabriek verzonden worden, staan onder de scherpste controle, en worden tweemaal gecontroleerd voor de verzending. Hierbij de prijzen als onderstaand geldig voor 1914. Wij verzenden uit onze fabriek, uitsluitend onder rembours, met vrij zacht. Een prachlig, nieuw Heerenrijwiel, geheel compleet voor den spotprijs van/26. Een Engelsch rijwiel met dubbele remmen, half nikkelen velgen met bies, kogelvrijwiel, eerste klas binnen- en buitenbanden, met 2 jaren garantie op het rijwiel en 1 jaar opde banden, kortom een prachtvolle luxe-machine, voor den spotprijs van 37.85. Verderno- teeren wij onder N. 1 A voor onderstaand slagers of boodschappenrijwiel voor dagelijksch gebruik, van stalen buizen gebouwd, gegarandeerd voor een gewicht van 400 K.G., metge- patenleerd dubb. klokkenlager, geheel stofvrije naven, roestvrrje spaken, welk rijwiel, bij dagelijksch gebruik, 5 jaren wordt gegarandeerd en 1 jaar op de banden en voorzien is van eerste klas transportbanden.. Dit rijwiel is zwaar gebouwd, doch Iichtloopend en is bij duizenden slagers, posfboden en rijkspobtie al jaren met het grootste succes in ge bruik en is ook zeer aan te bevelen voor werklieden, om iederen dag en door alle slecht weer te gebruiken. Dit rijwiel behjoeft geen verdere aanbevebng, is genoegzaam door zijn soliditeit bekend en kost slechts 19.75 fabrieksprijs. De echte Belgische racemachine waarmede duizenden prijzen zijn behaald en welke onmisbaar is op de renbaan, kost slechts /44.— per stuk. Verder noteeren wij onderstaande onderdeelen beneden fabrieksprijs: Bui tenbanden in alle maten: 1.55 per stuk. Binnenbanden 1.35 per stuk. In het bijzonder vesligen wij de aandacht van onze geachte afnemers om een goeden band te bestellen, daar wij in 1914 in staat zijn een band te leveren, niet alleen in goedkoopen prijs, doch ook Iicht loopend en duurzaam. Deze band overtreft ieder ander fabrikaat en wordt voor dagelijksch gebruik in vertrouwen aanbevolen, is 1 jaar gegarandeerd zonder 1 cent bijbelaling (dus 12 maanden garantie) en kost slechts per buitenband /3.G0, per binnenband /1.95; zeer aan te bevelen voor slagers, bakkers en werklieden, welke dagelijks en veel gebruik moe ten maken van hun rijwiel. Transportbanden onverslijlbaar per stuk 3.90, Iransportbin- nenbanden per stuk /2.25. Zadels, zeer zwaar, met veeren, 1.50 per stuk; kettingen in alle gewenschte malen /1.20 per stuk. Bel ten, zeer groot 20 cents. Lak per pofije 13, cent. De echte solide lantaarn met haak, geheel van koper, zwaar vernikkeld (model „Solar" of jWilhe.lmina"), met dubbele bak, /4.35, zeer aan te bevelen. Een mooie carbid-of kaars lantaarn 1.25, een prachtige, groote lantaarn, geheel van koper, licbtsterkte 110 M.,<voor den spotprijs van 2.95 per stuk met 2 jaar voile garantie. Trapassen B. S. A.-model in alle maten, gegarandeerd staal, /0.35; voornaafassen met conus en moeren /0.20 per stuk; achlernaafassen 0.25. Voetpomp met omwoelde slang /0.50 per stuk; een groote zware voetpomp met zware slang in stalen voet, zeer aan te bevelen voor cafe's, hotels of werkplaatsen, aan opruimingsprijs, zoolang de voorraad strekt 1.55 per stuk; branders, passende op iedere lantaarn, /0.08; Solarbranders /0.13 per stuk. Lantaarnglazen 3 cent. Leeren gereedschapiasscben voor acliter aan bet zadel /0.50. Vilten zadeldekken /0.30, zij- den pluclie-dekken /0.35. Broekveeren met slot /0.05 per paar, gewone broekveeren, staal 1 cent per paar. Groote celluloid handpompen met slang, opruimingsprijs /0.35;handen voetpompen van 2.—, thans wegens te grooten voorraad slechts /0.75 per stuk, zoolang de voorraad strekt. Bagagedrager met riem voor op 'tachterwiel /0.35. Gesloten ketting- kaslen, passend voor dames- en heerenrijwiel 2.—. Damesnetjes of dameskoordjes met haken /0.40 per stel; kurken bandvatten /0.10 per paar, celluloid handvatten /0.25. Voor- en achternaven /1.60 per stel; kamwieltjes /0.20; vrijwielen in alle maten/0.75. Een echt Engelscli kogelvrijwiel /1.50; pedalen van staal /0.75, met gummie 1.met edit rubber, gegarandeerd sterk, 1.50 per paar; remblokjes /0.08 per stuk; solution /0.08 per tube. Spatborden met stangen en moertjes per compleet stel /0.45. Van Duyl's imitatie-schroefsleutel, gegarandeerd, sterk 0.75, 2e kwaliteit goedkoop /0.25. Voorwielen in alle maten 2.Achterwielen /2.25. Conustang /0.30. Gamaschen per paar 0.20, zeer groote, voor jagers, landbouwers of werklieden, /0.55 per paar. Een compleet heerenframe, goud of groen gebiesd, Engelsch model met spatborden, kamwiel en stuur, eigen fabrikaat, zwaar verlakt en vernikkeld, van stalen buizen gebouwd in alle maten en met 3 jaar garantie, verkrijgbaar aan 14.—Damesframes /0.50 hooger in prijs en worden deze geheel compleet geleverd. Verder noteer ik ter kennismaking een prach lig nieuw Engelsch rijwiel met doorloopend spatscherm, prima, prima rijwiel, het nieuw- ste model met dubbele remmen, kogelvrijwiel, h alf nikkele velgen met bies, stalen getrok- ken buizen, gewaarborgd en sierlijk fabrikaat voor den vasten prijs van /46. Dit rijwiel is uitsluitend sterk geconstrueerd, is zeer Iichtloopend en zeer aan te bevelen. No. 2 B is het rijwiel van den dag. Dalzelfde rijwiel, het beste der besten, wat bij eenig fabrikant vervaardigd werd. Dit rijwiel No. 2 is voorzien van gepatenteerd dubbel-klokkenlager, met onzichtbare verbindingen, gelieel en al stofvrije naven, roestvrije spaken, doorloopend spat scherm. Het rijwiel is goud gebiesd, lieefl half nikkelen velgen met bies, 5/8 kogelvrijwiel, 2 beste rollerremmen, stalen getrokkeri buizen, draagt de zwaarste persoon en wordt door ons gegarandeerd voor een draagvermogen van 500 Kilo, met schriftelijke garantie voor 5 jaren en 1 jaar voile garantie op de banden, zonder bijbetaling. Alles prima en over- treffendeze rijwielen zelfs liet beste en duurste en beroemdste merk, wat ter wereld be- staat of te koop is. Duurder rijwielen zullen er wel verkocht worden en waar meer door een handelaar aan verdiend wordt, docli kan deze kwaliteit niet overtr off en worden en kost dit rijwiel bij ieder handelaar minstens 110, doch lever ik het voor den specialen uitzonderingsprijs van 57.50. Dit rijwiel is trots zijn elegante bouw zeer sterk, en is dan ook aan een ieder aan te bevelen voor verre tochten. Dit rijwiel is vertrouwen het ge- luk voor de toekomst en wordt bereden door de voornaamste personen der maatschappij. Wij verkochten van dit rijwiel No. 2 B in 1909 500 stuks; in 1910 1800 stuks; in 1911 4000 sluks; in 1912 5200 en in 1913 ruim 10.000 stuks, en brachlen wij door deze steeds grooter wordende aanvraag, onzen voorraad op pi. m. 25000 stuks. Verzendingen naar Oost- en West-Indie, Amerika, Engeland, Duitschland, en zelfs door geheel Europa, waar ieder dit rijwiel bewondert en er op roemt en kunnen de beroemdste deskundigen niet beoordeelen hoe het mogelijk is, dat zulk een prachtexemplaar tegen zulk een lagen prijs kan worden geleverd. Bijzonder vesligen wij Uw aandacht op rijwiel No( 1 A, welk rijwiel, alsook rijwiel No. 2 B, welk 2 Imaanden op proef gegeven wordt; vol- doet bet niet aan de eischen, nemen wij bet voor den volleti prijs retour of ruilen het gratis tegen een nieuw. Damesrijwielen per stuk /5 duurder. Ieder rijwiel wordt geheel compleet geleverd met tasch, sleutel, pomp, \bel en smeerpotje. Filialen of Depots worden door mij nog op alle plaatsen gevestigd. Waar wij nog niet verlegenwoordigd zijn, wordt dan de alleenverkoop en bet Agentschap onzer Rijwielen enz. gegeven tegen geldelijke borgstelling of de eerste zending a contant. Wij kunnen onze Agenten dan ook een flinke verdienste garandeeren en waarborgen. Zij, die dus nog een rijwielzaak zouden willen beginnen, of grossiers, welke per wagonlading tegelijk kunnen betrekken, wenden zich tot ons kantoor. Rijwielen ook verkrijgbaar met eigen merken en zonder banden. Een bestelling (of een reis naar Arnhem, welke door mij iwordt vergoed) 'zal U overtuigen van mijne prima kwaliteiten en nieuwste modellen rijwielen voor het seizoen 1914. De verzendingen geschieden onder rembours met vrij zicht, ongefrankeerd en wordt voor de verpakliing van ieder rijwiel /0,50 extra berekend. Gelieve bij bestellingen zoo duidelijk mogelijk te willen opgeven tot welk station de le vering moet geschieden. Brieven en bestellingen voor Holland te richten aan ons hoofd- kantoor A. BoMERS, Eerste Zitid-Ncderlandscbe Bijwielfabriek en Verzendhuis, le Arnhem, Slcenstraat 19 en 10a. Telefoon latere. 829. Brieven en bestellingen voor Belgie aan ons hoofdkanloorA. B6MERS, Eerste Belgische Bijwielfabriek en Verzendhuis, te Leuven, Slatiesiraal 57. Zie bovenstaande Advertentie met aandacht in en overhandigt ze aan uw kennissen en Familieleden, dat bun ook eindelijk het ware en goede adres bekend wordt. N.B. Prijscouranten worden niet verzonden. Huis van vertrouwen. Matige prijzen. Bij den Bond niet aangesloten. <9 TT VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3