flet Gjarig dochtertje van den heer Baans aan de Brouwerstraat te Nijmegen is tengevolge van het spelen met lucifers in brand geraakt. Met hevige brandwonden overdekt werd bet meisje naar het zieken- huis overgebracht, waar het eenige uren later aan de brandwonden bezweek. Door den bliksem gedood. Vrijdag ochtend omstreeks zes uur ontlastte zich boven het dorp Neede een kort doch zwaar onweder. De bliksem sloeg in een huis zonder brand te veroorzaken. Van de vijf menschen die in het huis aanwezig waren werden twee terstond gedood. (,Zutph. Ct.") Het Willemsparkkwartier te Amsterdam wordt onveilig gemaakt door een individu, dat er op uit is, kindereD mee re troonen, Een 8jarig meisje, dat de Agatha-Deken- school bezoekt, en woont in de Valerius- straat, kwam onlangs thuis met de mededee- ling, dat bij het naar huis gaan, een man haar bij den arm had gegrepen. Eerst toen zij een keel opzette, had hij los ge- laten. Eenige dagen later zeide zij, wederom door denzelfden man te zijn gevolgd. En deze week had het kind zich onder bescher- ming van een haar vreemde dame gesteld, toen de man haar andermaal volgde. Deze dame bracht het kind naar huis en stelde de ouders in kennis van het gebeurde. De man scbijnt, naar we in de //Tel." lezeD, ook reeds andere kinderen te hebben gevolgd. Een dame uit de Lohmanstraat werd opgebeld door de politie, die haar waarschuwde haar zoontje niet te laten spelen op het land achter de Joh. Verhulst- straat, daar het individu weer in de buurt rondzwierf en hij geregeld vreemde kinderen aansprak. Het grootste schip ter wereld, het nieuwe zee-kasteel der Hamburg-Amerika- Lijn, is Vrijdag, na een zeer voorspoedige reis, te New-York aangekomen. De gemid- delde snelheid waar 't reuzenscliip den over- tocht volbracht, was, naar de VI. Crt. meldt, 23.2 knoopen. Bij aankomst in de haven lieten alle schepen hun sirenen hooren en was een talrijke menigte ter begroeting aan wezig. Carlisle, den bouwer van de „Titanic", maakte de reis mede en gaf zijn bewondering over de gemakkelijkheid waar- mede de „Vaterland" bestuurd wordt, als- mede over de afwezigheid van trillingen van het schip te kennen. Het reusachtige gewicht van het schip was echter oorzaak, dat de schaar van kleine sleepbooten, die aan- gewend worden om groole schepen binnen te brengen, onvoldoende was, zoodat het bin- nenkomen met groote moeilijkheden gepaard ging. De sterke vloed rukle de „Vaterland" van de sleepbooten los, en dreef het, in de breedte liggend, stroomafwaarts naar den open bocht terug, zoodat de scheepvaart in de haven ernstig gevaar liep. Nadat het schip ongeveer 1V2 kilometer was voortge- dreven, gelukte het den sleepbooten, de „Vaterland" weder meester te worden en het schip naar het dok te brengen. Een treffend voorval lieeft naar deAmeri- kaansche bladen melden, tijdens de reis plaats gehad. Op Maandagavond tijdens een schitterend bal in de groote zaal van het schip, ontving de telegrafist van de „Vater- land" een draadloos telegram van het Ameri- kaansche observatievaartuig „Miami", dat ijsbergen in de buurt waren. Zonder dat ook maar 66n der passagiers zulks bemerkte, liet de kapilein aanstonds alle mogelijke voor- zorgsmaatregelen nemen; de geheele beman- ning werd gealarmeerd en alle schijnlichten in werking gesteld, die den nacht rondom het schip bijna in een klaarlichten dag lier- schiepen. Hij zelf bleef met zijn officieren den geheelen nacht op de commandobrug. Echter werden geen ijsbergen opgemerkt. Pickpocket-trust. Een der New-York- sche politie-rechters lieeft, volgens het Hbl., belangrijke mededeelingen gedaan over het bestaan van hetgeen de Amerikaansche kran- ten dadelijk met een sprekenden naam, als Pickpocket-trust" aanduiden. Rechter Edward Swann decide n^melijk mede, dat het hem in zijn loopbaan van magistraat reeds lang geleden was opgeval- len, hoe gemakkelijk liet een aanlal van zijn boeven viel, om de g'evraagde cauties voor voorloopige in-vrijheid-stelling te stor- ten. De rechter heeft in den loop der jaren getracht er achter te komen, waaraan hij dit moest toeschrijven; en eindelijk heeft hij de zekerheid gekregen, dat er in New- York een organisatie bestaat van zakken- rollers en straatdieven, die op uitnetnende wijze is ingericht, en voor haar leden lioogst nutlig weet op te treden. Wat rechter Swann hierpmtrent meedeelt, toont ons wel hoe ver we op dit gebied nog ten achter bleven in het oude Europa. Eenige treffende voorbeelden omtrent het werken dezer trust van misdadigers volgen hier. Een zeker Thomas Mack werd herhaal delijk gearresteerd op het oogenblik, dat hij zijn hand in een zak stak, wellce niet van hem was; telkens werd binnen het etmaal na zijn arrestatie de vereischte cautie ge- stort. Doch bij ditzelfde individu ontbrak het ook nooit aan een aantal getuigen a d6charge; dan weer was het een oude schreiende vrouw, die de onschuld van haar schuldeloozen zoon kwam bezweren, dan weer was het een jonge vrouw met een zuigeling in de armen, die 10m toegevend- heid voor haar jongen echtgenool kwam vragen en hem voor de schande van de ge- vangenis hoopte te vrijwaren. En zoo ging het telkens weer, waarvan dan het gevolg was, dat de bestolene medelijden kreeg en zijn aanklacht terugtrok; hetgeen bij de Amerikaansche justitie blijkbaar mogelijkis. Zulke gevalien kwamen herhaaldelijk voor. Maar als men zoo al ©ens op onderzoek uittrok, dan bleek, dat de beklaagde geen moeder rneer bezat, en evenmin gehuwd was, noch vader van een zuigeling; het waren alien personages, die door de trust-directie in actie werden gebracht, om het tot de trust toegetreden leden uit zijn eel te redden. Over een aantal van dergelijke boeven- stukjes weet rechter Swann te vertellen; ook heeft hij kunnen vasLstellen, dat de midde- len, waarover de trust beschikt aanzienliik zijn. Hij komt er echter voor uit, dat het hem niet gelukl is, de draden van de pickpoc ket-trust in handen te krijgen. En dit ware eigenlijk het belangrijkste geweest! fn'tOeralgebergte en de aangrenzende streken duren de overstroomingen voort Er heerscht in Karmisjlow, Tjoemen en Jaltorowsk een ontzettende hoDgevsnood Negentig plaatsen zijn zwaar geteisterd veertig dorpen zijn totaal verwoest. Velen verdronken en voor miliioenen waarde aan timmerkout is weggespoeld. Alle spoorweg- verbindingen zijn gestoord. Een Chineesch journalist doodge- geeseld. De //Times" publieeert een telegram van zijn correspondent te Peking, dat melding maakt van een opzienbarenc geval, in verband met de nieuwe perswetten in China. Dezer dagen werd te Kanchou, in de provincie Kiangsi, de hoofdredacteur van een blad, de #Ta Kung Pao", genaamd, gearresteerd door een generaal. De redacteur had in zijn blad de getuigenverklaringen en het vonnis gepubliceerd van een proces tegen zekere ter doodveroordeelde opstan delingen gevoerd. De redacteur werd met zwar3 straffen bedreigd, wanneer hij niet den naam noemde van dengene, die hem de bijzonderheden over het proces had ver- schaf't. Hij weigerde dit op grond van het beroepsgeheim. De generaal veroor- deelde daarop de redacteur tot een geeseling. Daar hij onder de op hem toegepaste martellng bleef weigeren te spreken, werd de geeseling zoolang voortgezet, tot de man na een ontzettend lijden bezweek. De correspondent doet een beroep op de Europeesche mogeudheden, om een parle- mentair onderzoek in te stellen naar deze babaarsche methoden, vooral met het oog op het feit, dat verscbeidene dagblad-redac- teurs, die gevangen genomen zijn, vreezen, eenzelfde lot te zullqn ondergaan. Verder herinnert de correspondent er aan, dat, ofschoon de Chineesche pers nog vele fouten aankleven, de Chineesche journalisten hun best doen, het voorbeeld van hun Europeesche collega's te volgen. De vooruitgang van de Chineesche dugbladpers is het directe resultaat der verspreiding van de Europeesche beschaving in Azie. Uit bovenstaand geval blijkt duidelijk aldus besluit hij dat de intellectueele Chinees wil sterven voor zjjn principe en dat zij waard zijn beter geregeerd te worden dan tot dusverre het geval is. De verhoogde bioscoopbelasting heeft in Berlijn tot gevolg gehad, dat niet minder dan 24 theaters den laatsten tijd zijn ge- sloten. In de Berlijnsche voorsteden staau een groot aantal kino's op de nominatie om te verdwijnen. De slim me zanger. Een van Duitsch- land's meest bekende operazangers, kreeg, volgens de Tel., op een avond eene parti- culiere invitatie. Toen hij het salon binnen- kwam, fluisterde een van zij.i vrienden hem in, dat de gastvrouw plan had, hem na het diner uit te noodigen iets ten beste te geven. De zanger, gepiqueerd, dat men hem blijkbaar alleen had uitgeuoodigd, als //tafel- versiering" en als //muzikale vermakeiijk- heid", besloot wraak te nemen. Hij naderde in den loop van 't gesprek de piano onder het voorweudsel eenige portretten, die er bovenop stonden te bekijken ongemerkt draaide hij den pianosleutel om en stak hem in zijn zak. Na het eten, toen de gasten in het salon waren teruggekeerd, trad de gastvrouw op hem toe en noodigde hem uit een kleinigbeid te zingeu. Met genoegen, mevrouw, glimlachte de zanger. De gastvrouw wilde het klavier openen en was hoogst verbaasd, het gesloten te vinden. Overal werd gezocht naar den sleutel, men opperde zelfs het plan, 't klavier open te laten breken door den smid, maar de z/zuinige huisvrouw" zag tegen die //ruine" op. Zoo ging de avond voorbij toen de zanger afscheid nam, liet hij kalm den sleutel op het tapijt in de voorkamer vallen, waar hij den volgenden morgen tot ieders verbazing gevonden werd. Een absoluut veilige vliegtnachine. De koning, de koniugin en prinses Marie hebben, volgens het R. N., het vliegkamp te Farnborough bezocht en de vlucht gade- geslagen van een nieuwe vliegmachine, die op automatische wijze een vaste, stabiele vlucht waarborgt. Majoor Wigham, 's ko- nings stalmeester, vloog als passagier mede en getuigde later, dat noch hij, noch de bestuurder gedurende de vlucht een of ander deel der machine hadden in werking gesteld om de vlucht te regelen. Weinige dagen tevoren had de Minister van oorlog, overste Seely, een vlucht met dezelfde machine ondernomen en hij had zich overtuigd, dat zij een zeer regelmatige vlucht had. De autoriteiten gelooveu eindelijk een absoluut veilige vliegmachine gevonden te hebben en zij moeten er eenige dozijuen van besteld hebben. Het eigenaardige der machine is, dat zij zichzelve in de juiste richting stelt, wanneer zp naar een of andere zijde over- helt. De bestuurder heeft niets te doen dan te sturen en de snelheid te regelen. Electrisch pekelvleesch. Een firma in Oincinnatie gebruikt sedert eenigen tijd 'n wisselstroom bij het zouten van ham, met het gevolg, dat de duur van het zouten vau 3 maanden is rerkort tot hoogstens 35 dagen. Er wordt de gewone oplossing van zout, suiker en salpeter gebruikt en een stroom van 30 a 40 ampere met 60 perioden. De hammen liggen in groote houten kuipen opgestapeld en worden be- goten met de oplossing tot op 2 a 1 graad afgekoeld. De vloeistof wordt gedurig in beweging gehouden. De stroom wordt aangevoerd door kool-electroden. Latere onderzoekingen hebben geleerd, dat de stroom niet aanhoudeud behoeft te werken. Om de drie dagen is voldoende. De lucht voor iedereen. Lang zijn de tijden voorbij dat een rit in den stoom- draaimolen, of ommetocht door den dieren- tuin op een olifantsrug, do meest opwin- dende genoegens van onze jeugd waren. Het jagende leven eischt zelfs voor de kinderen meer intense gebeurlijkheden ter verstrooi'ing. De meeste groote aerodrome's hebben reeds georganiseerde pleiziervluchten maar tot nu toe was dit genoegen slechts voor weinige uitverkorene bereikbaar. Sinds kort echter vliegt te Ramilly een zekere aviateur Alexandre dagelijksck rond met groote vrachten kinderen, die voor luttel geld den luchtdoop ontvangen. Een zevenjarig knaapje, dat de geheele week goed had opgepast, mocht van zijn vader mede, en een meisje van dertienjaar kwam terug met een kleur van pret, zon der eenige zeuuwaehtigheid. Ten slotte liet zich een tachtigjarige invaliede 's mor- gens een paar uurtjes rond toeren boven het bosch, en kwam zielsvergenoegd intijds voor z'n noenmaal thuis. De exploitant van deze eerste goedkoope kinder- en grijsaards-vluchten, kondigt een nieuwe reeks luchttoeren aan voor dagjes- menschen, dus goedkoope excursies en wij stellen ons het genoegen voor van zulke dagjesmenschen die binnenkort Zondags boven het land zullen rondvliegen. Laten wij hopen, dat tegen dien tijd het euvel der papieren en sinaasappelschillen verdwenen zal zijn. (Hbl.) De Aigemeene Veiligheidsdienst te Parijs heeft, volgens het Hbl., de hand gelegdopeen Duitscher, een zekeren Johannes Hermann Kehr, den chef van een inter- nationale bende valsche spelers. Den laatsten tijd waren geleidelijk alle handlangers van Kehr gearresteerd, maar hij zelf wist steeds te ontkomen. Dan werd hij in die badplaats, dan in deze gesignaleerd, telkens onder andere namen werkende. YVoensdagavond echter was de Parijsche recherche hem te vlug af. Hij werd gevangen genomen in een bekende speelzaal. In zjjn bezit werden eenige spellen //bewerkte" kaarten gevonden, be- nevens een lijst met namen van beruchte oplichters en valsche spelers. Kehr' s vrouw hielp dapper mee; zij diende als lokvogel voor jeugdige rijkaards, die dan een duel of een schandaal konden afkoopen met het onderteekenen van een wissel. Kehr verklaarde met groote zelfvol^oening aan de politie, dat hij binnen enkele jaren op deze wijze 500.000 frs. had verdiend, ter wij 1 hij bovendien al die jaren er vroolpk en goed van geleefd had. Kehr zal aan de Duitsche justitie worden uitgeleverd. Nieuwe toepassing. - De bioscoop heeft te Milaan zijn intrede gedaan in... een chauffenrschool. De directeur van de£e instelling heeft een bioscoopzaal aan de inrichting verbonden, ten einde door middel van de film zijn leerlingen de verschillende constructies te toonen van auto's der meest voorkomende rneiken. Ook vertoont men op het doek de kleine reparaties, die onderweg soma aan den auto moeten geschieden, de onge- makken met den motor, die zich kunnen voordoen en de wijze, waarop deze hersteld worden. Een Amerikaansch rooverstukje. Maandag drongen vier roovers den grooten schouwburg te Ne.w-York binnen, onder voorweudsel detectives te zijn en belast te zijn met de opsporing van een diamant, dien een bezoekster van den schouwburg den vorigen avond daar verloren had. De vier personen overweldigden den bediende en het verder schouwburgpersoneel en sloten len in een kelder. Toen wikkelden zij de brandkast in tapijten en boorde haar open, waardoor een buit van 24000 gulden in lun handen viel. Eerst kort voor de voor- stelling werd de diefstal ontdekt, van de dieven werd geen spoor gevonden. grootendeels verwoest. Bij het ruimings- werk heeft men twee dooden en 23 ge- kwetsten, waaronder vijf zwaargekwetsten, gevonden. Twee personen worden nog vermist. In een onderhoud met den corres pondent van de ,/Giornale d'ltalia", heelt professor Ricco, directeur van het obser- vatorium van den Etna de volgende zeer pessimistische verklaringen afgelegd Op mij rust de plicht aan te kundigen, dat binnen een tijdvak van twee of/Hrie jaren, deze streek, die reeds zoo wreed ge teisterd is, andermaal een nog vreeselijker crisis zal doormaken. Moge Catanie aan deze nieuwe catastrophe het hoofd kunnen bieden Men mag het hopen, want zijn hechte bouw heeft het tot nu toe bewaard, door den schok der aardbeving ineen te storten. Ik heb geconstateerd, dat verscheidene nieuwe vuurmonden zich in den ouden krater gevormd hebben tusschen den gewonen en wat wij noemen den ouden krater heeft zich zeer zuiver een nieuwe afgeteekend. De vloeiende lava vormt 'n werkelijk vuur- meer. Het koken van deze lava is nu nog dat een reeks van zoozeer verschillende die- ren gelijktijdig op d6n plaats een grafvond, weet de „Naturw. Umschau" een als zeer bevredigend aandoend antwoord te geven. Eersl zijn, zegt ze, de argelooze planteneters in het asphaltmoeras verzonkentoen storten zich de viervoetige roofdieren op hun slacht- offers, waarbij roofdier en prooi te zamen in de weeke brei wegzonken. Het lijken- veld lokte naluurlijk, zoolang er van de „vastgelijmdedieren nog iets te zien was, tal van andere dieren, voornamelijk vogels, aan en zoo heeft men eene verklaring, hoe het mogelijk was, dat mettertijd een waar „dierenkerkhof" zich ergens Icon vormen. De Engelsche suffragettes hebben haar plan, om op HemelvaSrtsdag een poging te wagen, tot den Koning door le dringen, uit- g'evoerd. De ontvangst van een deputatie was door Minister Mac Kenna namens den Koning geweigerd en dus werd gepoogdmet geweld in Buckinghampaleis door te drin gen. Naluurlijk levergeefs, maar flink ge- vochten is er wel. Er waren geduehte maat- regelen genomen en (de omtrek van helpaleis was streng afgezet. Builen liet cordon politie- mannen wachtte een nieuwsgierige menigte. Tegen vier uur bego 11 de aanvaleen groep suffragettes naderde met mevrouw Pankhurst id het midden. Zij wisten tot dicht voor politie te voet en te paard. Daarvoor was echter een hardnekkig geveclit noodig, waar bij de politie gebruik moest maken van haar vuisten en soins ook van den wapenstok, want vele der dames waren eveneens met stokken gewapend. Menig kleedingstuk bleef op het slagveld achter, en menig gelaat kwam bebloed uit den slrijd te voorschijn. Mevrouw Pankhurst en haar dochler Sylvia werden gearresteerd. De menigte was den suffragettes vijandig gezind en juichte luid voor de politie. Juffrouw Mary Richardson, die de Rokeby- Venus heeft lcapot gemaakt, is, na op vrije voeten gesteld geweest te zijn, weer gearre steerd. onbeteekenend, maar een toeneming in ijzeren deuren door te dringen, maar daar hevigheid, lijkt mij onvevmijdelijk. werden zij lceer op keer leruggeslagen door Bij een brand in een woning te Darm stadt vond men 't verkoolde lijk van den 38jarigen leeraar Heydrich in zijn studeer- vertrek. Daar hij veel scheikundige proeven nam, onderstelde men dat bij bij 'n expert- ment in brand geraakt en verbrand was. Bij nader onderzoek vond men op 't lijk verwondingen, die er op wezen, dat de leeraar vermoord was. De 25jarige student Vogt, die bij Heydrich aan huis kwam, heeft nu bekend den leeraar met een poot van een stoel doodgeslagen te hebben. Daarna moet hij bet lijk met spiritus begoten en in brand gestoken hebben. De dood wordt te onbegrijpelijker, omdat Hey drich Yogt voorthielp, die met een nicht van den leeraar zou trouwen Men onder stelt dat de student krankzinnig is geworden Baronesse De Vaughan, inderlijd de zeer begunstigde vriendin van Koning Leopold II van Belgie, is, gelijk men weet, kort na het overlijden des Belgischen Konings in het huwelijk gelreden met een zijner lakeien, den heer Durieux. Door dit huwelijk werden de beide zoontjes der gravin, Philippe en Lucien, de legatieme kinderen van den heer Durieux. Maar in 1912 is de barones De Vaughan van haar -man gesclieiden. De reclilbank wees de kinderen aan de moeder toe, maar verleende den „vader" hetrecht de kinderen iederen Donderdag en Zondag van 11 to;t 3 uur bij zich te hebben. Toen nu de barones haar zoontje Lucien Phi lippe is inmiddels gestorven Zondag- middag met haar auto wilde afhalen bij den heer Durieux, werd het kind nietmedege- geven. Tusschen de beide voormalige echt- genooten ontspon zich naar aanleiding van die weigering een woorden twist, die zeer de aandacht der omwonenden en der toevallige voorbijgangers getrokken heeft. Weldra ver drong zich een lionderdlal nieuwsgierigen voor de deur. Men zag niet veel, doch hoor- de des te meer, en allerlei, dat niet bepaald van adel des bloeds getuigen Icon. Eindelijk Pjaats volgens het reeds vermelde program. Aan het Maasstation scheepten de Koningin met Hare Vorstelijke gasten zich in aan boord van de Portunus, om een tocht door de havens te maken. Daarna werd beklommen het panterschip Heemskerck alwaar een noenmaal werd gehouden. De Portunus bracht het hooge gezelschap terug aan den Veerdam. Tenslotte volgde een rijtoer langs het mooie westelijk deel van Rotterdam naar het binnenste der stad en van daar langs Oostplein, Goudschensingel naar het station D. P. om verder de reis voort te zetten naar 's Gl-avenhage. Deze gemeente gaf een luisterrijke gala-soiree. Zondag was er godsdieustoefening in de Waalsche kerk familie-dejeuner in het Huis ten Bosch, diner in de Galerijzaal en rjjtoer. Heden Maar.dag vertrokken de Hooge Gasten van het paleis naar het S. S. station te circa 10 uur om de reis naar Amsterdam andermaal te aanvaarden, vanwaar de Ko ningin en de Prins te 12,15 naar de IRsi- dentie terugkeerden. Het Deensche Konings- paar was erkentelijk voor het bezoek aan Nederiand. Centraal testamenten-register Naar de Tijd verneemt, kan zeer spoedig worden tegemoet gezien de indiening van een wetsontwerp tot instelling van een centraal testamentenregister, een zaak, waarop bij de begrootingsdebatten reeds herhaaldelijk de aandacht werd gevestigd. Yakonderwijs Bij de Regeering is een wetsontwerp in voorbereiding, regelende de rijkssubridies voor het vakonderwijs. Het moet in de bedoeling liggen, de subsidie te bepalen op de helft. Vroeger was die meestal iets minder, (40 °/0). Het Deensche Koninklijk bezoek. Zoowel te Amsterdam, Rotteidam en den Haag is het Koninklijk Echtpaar met bijzou- deren luister ontvangen. Vrijdagmiddag om 4 uur arriveerden de KoniDg en de Koningin van Denemarken uit Biussel aan het Oentraal-Station te Amsterdam. Een half uur te voren waren H. M. de Koningin en Prins Hendrik aldaar uit den Haag aangekomen om de Vorstelijke gasten te ontvangen en begeleid door een grooten stoet van autoriteiten hun naar het Paleis op den dam te vergezellen. Een talrijke menigte was getuige van ,de blijde incomste". Voor het paleis werd door het 7e reg. Inf. de eerewacht betrokken. Aan den gala- maaltijd werd door den Koning een rede gehouden, welke door onze Koningin werd beantwoord. Verder hadden plaats een gala-voorstelling in den Sebouwburg en een verlichting van oorlogschepen enz. erz. Het bezoek aan Rotterdam had Zaterdag Na een langdurige afwezigheid is oud-president Roosevelt Diusdag op zijn terugreis van Zuid-Amerika te New-York aangekomen. Een aantal vaartuigen met familieleden, journalisten, photografen en anderen aan boord, waren hem tegemoet gevaren en toen het schip, waarmede hij de terugreis had gemaakt, in het gezicht kwam werd het door honderden met davereud gejuich begroet. Roosevelt deelde mede, dat hij van 5 tot 15 April zoo ernstig ziek geweest is, dat hij vreesde te zullen sterven. Hij had voortdurend zeer hooge koorts en was telkens geheel bewusteloos. Hij bad zijn mede- reizigers voorgesteld om hem in Djungel achter te laten en alleen verder te gaan. Wat de rivier aangaat, die Roosevelt beweert ontdekt te hebben, deze is, ver klaarde hij, zoo lang als de Rijn. Gedurende de tien dagen, die ik in Amerika zal ver- toeven, voor ik naar Spanje vertrek om het huwelijk van mjjn zoon bij te wonen, zal ik het Nationaal Aardrijkskundig Ge- nootschap te Washington het noodige daar- omtrent mededeelen. Ik zal dan zorgen gewapend te zijn tegen alle opmerkingen, die door bevoegden gemaakt mochten worden. Nadat Roosevelt aan de douaneformali- teiten had voldaan, is hij aanstonds met zijn familie naar zij 11 buitenverblijf te Oyster Bay vertrokken. In de fabriek van schietkatoen der Duitsche maatschappij tot fabricage vau outplofbare stoffen te Duren is Zaterdag door 't afgaan van een patroon een ont- ploffing ontstaan. Daarop volgden meer ontpIofBngen, die in de stad groote verwoes- ting hebben aangericht. In een kring van een kwartier zijn duizecden vensters ver- brijzeld en daken afgerukt. De fabriek is stormde de barones ©enigszins geliaveiul naar buiten en sprong zij in haar auto met de woorden: „Naar het politiebureau!" ter- wijl de lieer Durieux met een losgescheurd boord voor het venster verscheen en van de da,me in weinig galante bewoordingen af scheid nalm. De eolmmissaris van politie begaf zich op verzoek van mevr. De Vaughan naar de wo ning van den lieer Durieux om lilt kind, dat de laatsle aan zijn voormalige vrouw wei gerde mede te geven, weg te halen. Hij werd door den heer Durieux, die liet jiongentje aan de hand had, met een min- zamen glimlach ontvangen en met de vol gende merkwaardige woorden: „U bentge- lcomen voor dit kleine ding? Wel, liier is het. Breng dien jongen maar naar zijn moe der. Weet u, als ik een beetje spektakel ge maakt heb was liet alleen maar om mij te amuseeren. Ik hen de laatste dagen in zoo'n vreeselijk landerige stemming!" „Kerkhoven" van voorwersldlijke dieren. Herhaaldelijk zijn hij opgravingen door pa- laeontologen op een plaats tal van reslen van een groote reeks voorwereldlijke dieren aun- getroffen, sdirijfI de Tel. Meestentijds waren die dieren in modderlagen weggezonlcenve len was echter ook het asphalt (ot verderf geworden. Zullc een asphaltgraf is onlangs door Dr. Matthew onderzochl geworden. In de buurt van het tegenwoordige Rancho la Brea, een plaats in California, Imoelen le- gen het einde van liet tertiaire tijdperk as(- plialthronnen te voorsjehijn zijn getreden, die talloozen dieren noodlottig werden. Zelfs nu zijn zij nog niet geheel lot rust gekofnen en vol,1men nog steeds een gevaar voor het dier, dat den voet op den schijnbaar vasten, in werlcelijkheid verraderlijken bodetm zet. Vroeger zijn de omstandigheden nog onein- dig ongunstiger geweest; voor de wctenschsjp onzer dagen bieden zij echler dil voordeel, dat de resten der omgekomen dieren in de aspliallbrei goed geconserveerd zijn ge worden, en zij een hij uitstek mooi studie- materiaal leveren hij de beoordeeling der vraag, welke dieren in een hepaalde periode hebben geleefd. Het interessante der vondst te Rancho la Brea is, dat niet alleen landdieren in hoofdzaalc leeuwen, tijgers en wolven, docli ook vogels, in totaal zelfs meer dan 50 soor- ten, voornamelijk evenwel gieren en arenden in de asphaltpap zijn verzonken. Wat Matthew voor leeuwen aanziet, zijn vermoedelijk poema's geweest; immers van liet voorkomen van leeuwen tijdens een vroe- gere periode in deze streek is uit andere vondsten nog ergens geblelcen. De tijgerfe behooren lot een tlians uitgestorven soort, om den vorm zijner tanden, de sabeltand- tijger genoemd, die ook in de oude wereld eenmaal voorkwam. Behalvc roofdieren zijn op liet „reuzeiilcerkliof" vooral skeletten ge vonden van groote planlenetende dieren als buffets en paarden; ook luipaards zijn ge vonden. En voorls tal van loopvogels. Been- deren van kleine viervoetige dieren zijn be- trekkelijk zelden aangelroffen. Op de vraag, lioe men zich lieeft voor le stellen, TER NEUZEN, 25 Aid 1914. Het weer b eric lit van bet meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 776.2 Horta. Laagste barometerstand 756.2 Nice. Verwaehting tot den avond van 26 Met Matige noordelijke tot noord-oostelijke wind, zwaar t.ot half bewolkt, weinig ot geen reg. n, iets zachter. In het afgeloopen Iecsseizoen werden door de Volksbibliotheek alhier ruim 5000 boeken ter lezirg uitgegeven. Naar //De Belastingambtenaar" meldt, wordt met ingaiig van 1 Julie, k dekommies 2e kl. C. W. Scliuit overgeplaatst van Ter Neuzen naar Amsterdam. - In eene op jl. Zaterdag in het Hotel Centraal" alhier van wege de afdeeling Axel van de Zeeuvvsche Landbouwmaat- schappij belegde vergadering, werd door

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2