ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEELAD VOOR ZEEUWSGH-VLAANDEREN. No. 6073. Zaterdag 23 Mei 1914. 54e Jaargang. DRANKWET. ABONNEMENT ADVERTENTlfiN GEMENGDE BERICHTEN. Telefoon 25. Dit Blast verscliiint Maandag-, Woensdag- en Vriidagavonfl, nitgezonflerfl op Feestdagen, bj] da Firma J. YAK DE SAHDE te Ter Neuzen. ZEJEHE&STID BLAD. wmmm Per 3 maanden binnen de stad I.—. Franco per post voor Nederland 1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika j 1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten ler Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10. Bij direct© opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 Ulir op den dag der uitgave. Rurgemeester en Wethouders w van ZA.AMSLAG herinneren be- langhebbenden dat krachtens leeningsbeslait van 1899 op 1 September 1913, o. a. aflos- baar zijn gesteld obligatienummers, 12, 14 en 15, ieder groot 200, der leening groot 14.200. Spoedige inlevering daarvan wordt ver- zocht. Zaamslag, 20 Mei 1914. Burgemeester en Wethouders voorn., JOBS DE FEIJTER, Burg. J. STOLK Lz., Seer. Een zelfde natuurverscbijnsel als te Heerenveen is, volgens het N. v. d. D., aan de Noordzeekust bij Umuiden voorgevallen Een bijna ondoorzichtige, zwarte wolk kwam van de zuidzijde opzelten en streek op het Zuiderhavenhoofd neer. Eenige jongelui, die zich daar bevonden, zaten in minder dan geen tijd vol met iusecten. Ze drongen zelfs tot in hun onderkleeding. De heele pier was zwart. Op de in de nabijheid zijnde stoomhoppers en vletten streken ze by duizenden neer. Den menschen werd het gezicht benomen. Op het dek lagen de insecten eenige centimeters dik. Ge- lukkig waren ze van een onschuldig soort. Bp determinatie bleek dat het een soort van vliegjes was, van de familie Bibonidae, waarvan, volgens Oudemans, in ons land 14 geslachten voorkomen. Ze waren onge ongeveer 7 m.M. groot. Een lOjarig zoontje van den heer Briukman aan'de Nieuwe Huizen te Breda speelde Dinsdagnamiddag met een met benzine gevulden sigarenaansteker in de nabijbeid van een fleschje dat met benzine was gevuld welke daardoor in brand geraakte. De 21jarige naaister mej. v. Scbijndel, die toevallig in de nabyheid was, bad het ongeluk met hare kleeding met de brandende benzine in aanraking te komen, waardoor zij brandwonden opliep, die door Dr. Ileijl werden verbonden, nadat de politie de eerste hulp had verleend. Verduistering van f 27.500. De heer J. B., fabrikant te Dusseldorp, tijdelijk in hotel Coomans te Rotterdam vertoevende, is Zaterdag daar ter stede in aanraking gekomen met een makelaar, wien hij een cheque, groot 27.500, op de Nederh Handel-Mii. ter inning gaf. De makelaar heeft het "geld ge'iad en is met de noorder- zon verdwenen, zonder aan den Duitscher iets af te dragen. (N. R. Ct.) Dure kachels! Ter gemeenlesecretarie le F.emnes (Utrecht i schijnt het duur branden te zijn: De genaeenteontvanger aldaar lieefl n.l den raad doen toekomen een schrijven, waarin hij wees op de toenemende uit- gaven van brandstoffen ter gemeenlesecre tarie. Onder dezelfde omstandigheden was daaraan besteed in 1906 27,80, in 1907 49,60, in 1908 in 1909 65,30, in 1910 68,50, in 1911 96,30, in 1912 f 128,50 en in 1913 119,55. Er staat in de gemeentesecretarie een sala- manderkacheltje van geringe afmeting, dat 6 dagen in de week wordt gestookt van 's morgens 8 uur tot s middags 3 uur. In de raadzaal staat ook een kacheltje, dat slechts hoogst zelden brandt. De burge meester zeide, dat de secretariekachel een echte verslinder is. Hij stelde voor een vul- kaehel aan te schaffen, te meer daar de oude po,t versleten is. pen der leden merkte daarna op, dalliet vroegere schoollioofd voor elke kacliel ge- durende den winter /40 vergoeding kreeg en daar alle verdere kosten onder begrepen waren, dat de sohoolkachels ook salaman ders waren, van grooter afmetingecliter dan die op de secretarie en dat die vijf dagen in de week moeten branden van 's morgena 8 tot's avondis 7 'uur en dat het schoollioofd nooit geklaagd heeft over een le geringe tegemoetkoming. Er vielen daarna nog harde woorden,maar het slot was, dat de zaak in een volgende vergadering opnieuw ter tafel zal komen De gemeente-ontvanger kreeg ondertusschen alvast een pluim, omdat hij den raad de oogen had geopend op dit punt. (Tijd). Broedermoord? Met tie Paaschdagen had le Hoensbroek (Limburg) een vreeselijke misdaad plaats: De mijnwerker Corvers werd na een ltor- te woordenwisseling, daar de personen door den drank verliit waren, doodges token. Men vond het lijk op een meslhoop. Enkele personen werden gearresteerd, doeh alleen de gevangenhouding van den hroer van Corvers, milicien te Roermond, die de Paaschdagen met verlof doorbracht, bleef" bestendigd. Boewel liij van den beginne af alle schuld onlkende, en ook bij de lijkconfronlatie vol- hield geen Kain te zijn, werd hij loch naar de gevangenis te Maastricht overgebracht, en eenige weken later overgegeven aan den gar- nizoenscommandant le Roermond. Zaterdag is Corvers zwaar geboeid naar Hoensbroek voergebracht; daar had op de plaats der misdaad een onderzoek plaats in tegenwoordiglieid van den rechlercom- missaris te Maastricht, en den majoor Donleben, garnizoenscommandant te Roer mond. Ter plaatse werden verscliillende luigen door de justitie gelioord. (Tijd.) Toen Woensdagavond scliipper M. van Dokkum vertrok, miste hij, volgens het N. v. d. D., zijn hond. Geroepcn: „Max!'", ge- floten tevergeefs. Nu, wachten kon niet, „vooruit rnaar, 'tis maar een hond". Scliipper vaart naar Groningen, ligt Vrijdag voor de sluis aldaar, endaar stapt Max kalm de plank op. Hoe de hond hen heeft gevonden? Niemand had het schip Verlaten Er was geen spoor achtergelaten. De scliipper wil nu den hond voor niet nogzooveel missen. De kazernebranden le Ede. De sergeant D. W. Binckhorst te Ede, die Vrijdag j.l. door den ltrijgsraad te Arnhem veroordeeld werd wegens brandstichting en diefstal in de kazerne le. Ede, beweert thans, dat hij ook de andere branden in de kazerne te Ede lieeft aangestoken. Naar het „IIbl. opmerkt, kan evenwel de allereerste brand stichting (einde 1912) niet voor zijn rekening komen, daar hij toen nog niet te Ede was. Wat hem tot zijn misdaden heeft gedreven, is nog slechts een raadsel. Want steeds heeft hij (behalve dan de laatste maal)den brand trachten te stichten op plaatsen, waar alleen wat materieele scliade kon worden aangericlit, en waar voordeel voor hem lo- laal was uitgeslolen. Niemand te Ede heeft ooit eenig vermoe den op hem gehad. Adverteeren is een kunst. Adverteeren van landgoederen, piano's en automtobielen in een krant, al heeft ze ook nog zoo vele abonne's, helpt niet, ais zulk een blad niet gelezen wordt door een koopkrachtig pu- bliek. Men moet weten waar en hoe te adverteeren. Het publielc, dat de krant leest geeft waarde aan de advertentie. De schrijvers van het boek zeggen nog dit: De gevolgen van den verkoop van een onbekend, jniet geadverteerd artikel nemen een einde bij elke transactie. Maar als het geadverteerd wordt, helpt elke volgende advertentie om aan liet pilbliek de gewoonte te geven om juisl dit artikel waardoor als resultaat van de eerste adver- steeds te koopen en het aan te bevelen, tentie voortuurende verkoop verkregen wordt een cresendo vraag er naar, welke een winst oplefvert buiten alle evenredigheid met de betrekkelijk geringe kosten van de adver tentie. (Hbl.) Het rooken! Het gebruik van tabak als genotmiddel is een uitvinding van de Indianen in Ame rika. Ten tijde van de ontdekking van Amc rika was de gewoonte van .rooken, snui- ven en pruimen reeds over het grootste gedeelle van de Nieuwe Wereld verspreid. in Zuid-Amerika werd meer gepruimd en gesnoven, in Noord-Amerika gerookt. In Euro pa werd de tabak aanvankelijk alleen in snuifvorm gebruikt, eersl als ge- neesmiddel, later ook als genotmiddel. Het rooken schijnt pas later in zwang le zijn gekomen; liet heet, dat Sir Walter Raleigh dit gebruik voor het eerst heeft ingevoerd aan het hof van Ivoningin Elizabeth van Engeland. De invoering van het rooken ging niet zonder bezwaren Tal van vorsten, o.a. Jacobus I van Enge land, en geeslelijken liebben zieli hardnek lag er tegen verzet en overtreders van ver- bodsbepalingen daartegen werden in ver- schillende landen vaak met zware straffen bedreigd. Ip Nederland schij./ het rooken (uit aarden pijpen) in het '.>egin der 17e eeuw ingevoerd te zijn door Engelsche studen- ten, die de loenmaais beroemde Universi- teit te Leiden bezochten. Onder de patri- ciers schijnt het gebruik minder spoedig ingang te hebben gevonden dan onder het meer democratisch gedeelte der bevolking. Het pruimen is vermoedelijk in zwang gekomen door de zeelieden, die indertijd wegens het brandgevaar op de houten schepen niet mochten rooken. Ook hi a* te lande werd het tabaksgebruik aanvankelijk door de burgerlijke, militaire en kerkelijke overlieden bestreden. Ten tijde van Prins Maurits en Piet Hein was het rooken in het leger en bij de vloot verboden; de Overheid trachtte door keu- ren en belastingen het rooken tebeperken; de regenten van wees- cn armenhuizen ver boden liet; de kerkelijke autoriteiten dreig- den de rookers met de censuur en de prcdi- kanten ijverden zoo krachiig mogelijk tegen het misbruik van liet ..pestigh cruvdt". Doch al deze maatregelen misten de uit- werking, die er van verwacht werd: liet rooken, pruimen en snuiven nam onder alle standen voortdurend toe. (Moleseholt.) De Londensche havenarbeiders. Bet havenbestuur van Londen heeft de vorige week, naar de Tel. meldt, 3000 werklieden in zijn dienst vast aangesteld, zoo schrijft haar correspondent te Londen, d.d. 14 Mei. Zij zullen worden aangevuld door losse havenarbeiders, die een z g. //voorkeurskaart" van het havenbestuur bezitten. De vaste staf krijgt, voor zes dagen werk van acbt uur, een minimum-weekloon van 16,80, dat met opslag van telkens een shilling na tweeuiaal twee jaren tot het maximum van 18 zal slijgen. Voor extra men tusschen des morgens 7 en des avonds 6 uur zal, ever.als voor ander overwerk, de indertijd na de dokwerkersstaking vastgestelde ver- hoogiug worden betaald. Behoudens de gewone feestdagen, krijgt de vaste staf jaarlijks ook zes dagen vacantie met behoud van loon. Uitkeeringen voor ziekte of pensioenen worden niet verleend, maar in buitengewone gevallen kan het havenbestuur aan oude en verdienstelijke werklieden, die uit den dienst zijn getreden, een klein jaargeld verzekeren. De spaarpenningen van den leerjongen. Een Berlijnsch koopman van de August- strasse, had voor ongeveer twee jaar een klerkje aangenomen van 16 jaar oud, Moritz Reich genaamd, die zich weld ra zoo ijverig en vlijtig toonde, dat de baas hem zijn vertrouwen schonk. Groot was zijn ver- rassing. toen onlangs op een nacht, terwpl de baas bij toeval een ronde deed door zijn magazijn, hij den jongen klerk voor zijn kas vond zitten, ijverig bezig met het open- mnken der scbuif. Voor hem lag zijn portemonnaie. De patroon vond er vijf briefjes van 1000 mark in en een honderd- tul marken in goud en zilver. De jonge Reich bekende ten slotte, dat sedert zijn kornst in het huis hij elken avond uit de kas 10 tot 15 mark had gestolen. Toen hij een zekere som bijeen had, wisselde hij die in een bank tegen briefjes. Daar zijn leertijd op zijn einde liep, zou hij nu spoedig zijn baas verlaten met zijn ,/spaargeld", om een andere betrekking te zoeken. De baas legde evenwel beslag op den inhoud van de portemonnaie, maar bij diende geen aanklacht in. De geschiedenis werd evenwel ruchtbaar, de politie bemoeide er zich rnee, maar de jonge Moritz Reich bad de vlucht genomen. Liefde-staking. Men moet zeggen dat de suffragettes voor niets terugdeinzen, om haar doel te bereiken, schrijft het R. N. De Amerikaansche suffragettes hebben iets beters gevonden dan haar Londensche zusters zij willen een liefdesstaking procla- meeren. Bet voorstel gaat uit van mevr. Bavelock Ellis uit New-York. „'t Is beter harten te breken, dan ruiten" zegt zip ,,Als de vrouweu weigeren de wascb te doen, of voor haar echtgenooten te koken, geloof ik, dat zij spoedig het. stemrecht zouden hebben. Ik heb in mijn geboorte- land Cornwalis aan een boer gevraagd, wat bij van mijn voorstel dacht en hij heeft mij geantwoovd, dat de vrouwen op die wijze binnen veertien dagen bet stemrecht zoudtD hebben. Maar bet voorstel van mevrouw Bave lock-Ellis loopt groot gevaar bij de suffra gettes zelf niet veel succes te hebben. Een kikvorseh onder het biljart. Het bekende restaurant Dressel te Berliju is voorloopig gesloten wegens een onaan- genamen reuk, die in het lokaal ontstaan is en waarvan men de oorzaak niet op 't spoor kan komen. Dat herinnert aan een voorval voor ongeveer 15 jaar, ook in een Rerlijnsche restauratie, dat met een rechtzaak eindigde. In een zeer beklante zaak bespeurden de bezoekers op zekeren avond een zeer onaangenamen reuk, dit iederen volgenden dag erger werd, zoodat. de bezoekers allengs wegbleven en de eige- naar vreesde, dat hij ten gronde zou gaau. Vergeefsch was alle zoeken. Het behangsel werd afgescheurd, de vloer opengebroken, maar alles vruehteloos. Eiudelijk bleek, dat een doode kikvorseh onder aaii bet bil jart met een spijker bevestigd was, en dat dit dier, hetwelk reeds in verregaaude staat van ontbinding verkeerde, den onaange namen geur verspreidde. Men bleek te doen te hebben met de wraakoefening van een ontslagen bedieude, die tot een gevoelige straf veroordeeld werd. Eenige ruwe kerels hebben in den nacht van Woensdag op Donderdag den eerste- steen van de Piuskerk te Keulen-Zollstock, die door den aartsbisscbop Dr. v. Bartmann Zondag plechtig was gelegd, door hamer- slagen verbrijzeld. De bussen, die de oor- konden en bedragen in geld bevatten, zijn met geweld geopend en de doeu men ten zijn gestolen. Van de daders vond men tot heden geen spoor. (R. N.) Te Hirscbberg in Silezie heeft Dr. Timme, een leeraar van de hoogere burger- school, zijn vrouw, die aan een ongeneese- lijke ziekte leed en vreeselijke pijn te ver- duren had, op haar herbaald dringend ver- langen doodgeschoten. Daarna joeg hij zichzelf een kogel door het boofd. Bij zelf werd ernstig gewond. Als hij van zrjD wonden opkomt, zal bij in elk gevai het gebruik van ziju oogen moeten missen. De siiheepskat van den kruiser //Sap phire". In de Engelsche oorlogshaven Chattam viel dezer dagen een eigenaardige historie voor. Tervvijl de equipage van den kruiser //Sapphire", die daar met een vaste bemanning ligt, met verlof was, sprong de scheepskat, die bet waarschiju- lijk aan boord wat eenzaam en vervelend vond, in 't water en zwom over naar den bonderd meter verder liggenden kruiser //Lowestoft". Daar aan boord, waar men haar bad zien aankomen, werd zij met groot gejuicb ontvangen. Weldra echter na de ontvangst verdween zij en bereikte de ,/Low.estoft" langs denzelfden weg, waar- langs eerst zij gekomen was. Maar dozen keer droeg zij een jong katje tusschen de tanden, dat zij in het voor haar gereed gemaakte nest legde. Nog tweemaal maakte de kat de reis heen en weer en bracht telkens een katje mee. Weldra had zich de kattenmoeder met haar drie jongen op de //Lowestoft" ingeburgerd en nu zal zij aan boord van haar nieuw verblijf de reis naar de Kaap De Goede Hoop aaiivaarden. Door den staat aangestelde katten. [let buitengewoon toenemen der ratten in de havens van Liverpool en Manchester is, volgens bet R. N., oorzaak geweest van het ontstaan van stedelijke kattenkorpsen. De naam klinkt vreemd, maar de zaak zelf is niet nieuw. Zoo heeft by gelegenheid, daf, eenige jaren geleden, de builenpest te Hongkong woedde> de regeering uit Japan en Amerika eenige duizenden katten doen aauvoeren tot bestrijding der ratten. In Frankrijk onderhoudt de staat katten om de voorraden levensmiddelen voor 't leger tegen de aanvallen der knaagdieren te be- veiligen. De katten, daarvoor aangesteld, worden eerst aan boord van koopvaardij- schepen aan een onderzoek onderworpen en eerst als dat gunstig uitva't, tot den rang van staatskatten verheven. Zoo ook houdt de regeeriDg van Malta er katten op na voor de onderaardsche korenmagazynen en de Engelsche regeering bedient zich ook van een kattenkorps aan de posterijen om de correspoudentie te beschermen. De katten bij de posterijen hebben zelfs aan- spraak op pensioen. Als deze katten bun ambt eenigen tijd hebbeu bekleed, mogen zij rusten en worden op staatskosten tot baar dood toe verzorgd. Wat een goede komiek verdienl. Een bekende onderneming van variele- theaters zoo schrijft de Londensche cor respondent van de Tel. vervolgde den ver- maarden. Engelschen komiek \Y ill Evans, wegens contracthreuk. Evans is 47 jaar, de zoon van een vroegeren clown en in de loop van 30 jaar werkte hij zich tot een zeer gezocliten komiek op. Meestal treedt hij in dolle klucliten op en zijn grimassen zijn uitermate laehwekkend. Hij spant zich daar- bij duch lig in, hetgeen zijn gezondheid sehc(k- te. Hij werd door voornoemde onderneming geengageerd tegen een salaris van f 960 per week, waarvoor hij iederen avond viermaal in twee verseliillende music-halls moest op- treden. De opwinding en ook de slechte atmosfeer aldaar knakte zijn gezondheid. Op mediseh advies moest hij het optreden in die variete-schouwburgen staken. Het optreden in operettes e.d. werd hem door zijn artsen nog veroorloofd. Dezen winter trad hij in Drury Lane Theatre, in een pantomime op. Hij had daar niets anders dan leelijke ge- zichten te trekken en ontving daarvoor een salaris van /960 per week. Datzelfde ont- vangt liij voor zijn optreden in een nieuwe operette van het Gaiety Theatre. Zijn con tract met de music-halls liet dat niet toe/ De rechter lieeft nu uit te maken, of zijn contracthreuk door gezondheidsredenen werd gewettigd. Tot zijn verdediging verklaarde Will Evans, dat hij zeer voordeelige contracten van mu- sic-lialls, die over vijf jaar liepen en henf in dien tijd een inkomen van f 198,920 ver- zekerde, om zijn gezondheid had moeten opgeven. Voor die kolossale som behoefde hij slechts van 36 tot 38 weken per jaar te werken. De contracten waren als volgt; Dit jaar 36 weken voor 2960 p. st. in 1915 38 weken voor 3060 p. st., in 1916 37 weken voor 3670 p. St., in 1917 36 weken voor 3860 p. St., hetzelfde salarjs voor 38 weken in 1918. Dat is in die vijf jaren gemiddeld 1087 per week. Benijdenswaardige komieken Wat Will Evans betreft lieeft de rechter uitgemaakt, dat de verklaring der dokters voldoende aanleiding gaf voor beeindiging van zijn contract en werd hij dus in het gelijk gesteld. Een hond gedecoreerd. In de New- Yorksche diergaarde heeft een eigenaardige pleclitigheid plaats gehad. De kleine fox- terrier, Spot, van den hoofdoppasser Snijder, heeft een eeremedaille voor het redden van het leven zijns meesters gekregen. Snijder en de oppasser Hurton waren op zekeren keer bezig Iewel, den grootenolF fant uit de diergaarde te masseeren, toen door een onhandigheid Hurton het dier pijn deed. Het woedend geworden dier sloegmet zijn slurf Hurton tegen den grond en keerde zich vervolgens tegen Snijder, dien het wilde verpetleren. Op dit oogenblilc kwam de kleine fox-terrier zijn meester te hulp. Hij viel den dikhuid zoo plotseling en heftig aan, dat de olifant op de vlucht sloeg. Te Shroveportc (Louisiana) was een neger onder de beschuldiging, zich aan een Licnjarig blank meisje vergrepen te hebben, in de gevangenis geworpen. Dinsdag was een volksmenigte van ongeveer duizend per sonen op klaarlichten dag gedurende drie uur bezig, om de gevangenispoort open te breken. Toen dit eindelijk gelukt was, drong het gepeupel de eel van den neger binnen, wierp hem een strik om den hals, en sleep- te hem naar buiten. Aan een telefoonpaal legenover het paleis van justitie werd hij vervolgens opgehangen. Een gelieel Bulgaarseh hataljon gefusllleerd. Het officieuse Budapester blad „Pester Lloyd" drukt een telegram uit Monastir af, meldend, dat een hataljon miliciens van Bulgaarschen landaard, die te Ristovac, Macedonie, onder de Servisclie wapenen waren geroepen, Maandag weigerden om den eed van Irouw af te leg'gen, met de ver klaring, dat zij met hart en ziel Bulgaren waren en zich liever lieten dooden dan hun land le verraden. Daarop, zoo wordt beweerd, beval de Servisclie commandant, dat het gelieele ha taljon op staanden voet moest worden ge- fusilleerd. De jongelieden, alien uit de streek van lpek gerecruteerd, zagen den dood met fiere kalmte en zwijgend onder de oogen. Hieraan wordt toegevoegd, dat de Serviers drie sneijvuurkanonnen uit Mitrovica liebben laten komen, in geval de dienstweigering onder de Bulgaarsche mili ciens zich moeht uitbreiden. Een Fransch eskader vliegmachines, bestaande uit zes tweedekkers onder bevel van kajpitein Doisin heeft sedert 12 Maart duizenden kilometers zonder eenig ongeval afgelegd. Vrijdagavond evenwel is daaraan volgens de II. Crt. een einde gekomen. De 6 vliegtuigen stegen te Duinkerken op, om naar Havre te vliegen. Bij Dieppe zouden drie toestellen op het strand landen. Een der vliegmachines kaiftekle en viel in het water. Het toestel werd bescliadigd. De bestuurder en de inzittende passagier bleven ongedeerd. Bij Leville sloeg een toestel om, daF zwaar geliavend werd. De bestuurder werd ernstig gekwetst. In Havre eindelijk werden eveneens door een ongeval 2 vlieg tuigen vemield. Het is een wonder, dat deze ongevallen geen ernstige gevolgen voor de vliegers liadden. TER NEUZENSCHE COURANT i n ii i i— it n »i i in i i -ii¥~inr~r~TT~z-ST~5Ci£3P>R«1XT Burgemeester en Welhouders van TER NEUZEN, brengen ingevolge artikel 12, le lid del1 Drankwet, ter openbare kennis dat bij hen is ingekomen een verzoekschrift om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein van JOZIAS DE FEIJTER, herbergier, woriende te Ter Neuzen voor het rechtervoorlokaal van het pereeel plaatselijk genaerkt 5 en gelegen aan de De Feijterstraat. Binnen twee wekeu nadat deze liekend making is geschied, kan ieder tegen het verleenen van de vergunning schriftelijk bij Burgemeester en YVet- houders bezwaren inbrengen. Ter Neuzen, 19 Mei 1914. Burgemeester en YVethouders voornoemd, J. HULZ1NGA, Burgemeester. L. VVABEKE, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 1