ALGEMEEN nieuws- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. No. 6070. Zaterdag 16 Mei 1914. 54e Jaargang. MILITIE TE LAITD. ABONNEMENT ADVERTENTIEN Telefoon 25. Bit Blad verschiint Maandag-, Woensdag- en Yrijdagavond, uitgezonderd op Feestdagen, bij de Firma P. J. VAN DE SANDE te Ter Nenzen. HBBSTB BIxAD. Ouderzoek van Verlofgangers. B1NNENLANP. GEMENGDE BERICHTEN. Per 3 maanden binnen de stad I.Franco per post voor Nederland 1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika /1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij aile Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10. Bij direct© opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 liltV op den dag der uitgave. f- Voorts wordt de aandacht gevestigd op de volgende wetsbepalingen Naar wij vernemen heeft H. M. de Koningin 1000 geschonken aan het comite tot het verleenen van steun aan het Nederl. Roode Kruis ter uitzending van personeel en materieel voordebestrijding van de pest op Java. (R. N.) Bij het verder boren naar steenkool in de nabijheid van het station Woensdrecht bij Bergen op Zoom is men, volgens het Hbl., gestuit op een laag manner. Daarvan is het gevolg dat men definitief met boren ophouden moet en de kans om in deze omgeving steenkolen te vinden voor goed verkeken is. Naar aan De Tijd wordt gemeld, hebben zich eergisterenmorgen bij Mgr. Leijten, bisschop van Breda, kenteekenen van ver- zwakking voorgedaan, die het raadzaam maakten, hem het H. Oliesel toe te dienen. Oogenblikkelijk stervensgevaar is nog niet geconstateerd. Ouderdomsrenle. Zooals bekend, wenscht het Bestuur der Rijksverzekeringsbank geen tweede aanvragen om ouderdomsrente in behandeling te nemen, schrijft het Hbl., ook al worden daarbij nieuwe gronden aangevoerd, doch is hij van oordeel, dat deze bij beroepschrift behooren te worden opgegeven aan den Raad van Beroep. De Raad van Beroep te Leeuwarden echter weigerde over deze nieuwe gronden te oordeelen. Thans heeft de Centrale Raad van Beroep te Utrecht, in hoogste instantie over deze kwestie beslissend, het Bestuur der Rijks- verzekeringsbank in 'tgelijk gesteld. Aan een desbetreffende beslissing ont- leenen wij de volgende overwegingen z/dat de Raad van Beroep echter ten onrechte heeft nagelaten een oordeel uit te spreken over de door eischeresse in hooger beroep bij klaagschrift nieuw aan- gevoerde feiten, welke dezelfde zijn als bij beroepschrift vermeld ,/dat deze Raad de opvatting van den Raad van Beroep, dat de nieuwe feiten eigenlijk te beschouwen zijn als een nieuwe aanvraag waarover eerst het Bestuur der Rijksver- zekeringsbank behoort te oordeelen, niet doelt ffdat toch het onderwerp van het bij klaag schrift voor den rechter aanhangig gemaakt geding is de vraag, of aanvraagster al dan niet aanspraak heeft op een rente, als be- doeld in art. 369 der lnvaliditeitswet en de bijgebrachte feiten alleen dienen om de aanspraak aannemelijk te maken, zoodat waar partijen in iedere instantie nieuwe bewijzen kunnen aanvoeren ook de nieuw aangevoerde feiten hadden behooren te worden onderzocht." EERSTE KAMER. Avondvergadering van Dinsdag 12 Mei. De griffier leest, volgens het verslag der H. Crthet koninklijk besluit, gecontrasig- neerd door den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarbij de heer J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, lid der Eerste Kamer, benoemd wordt tot voorzitter van die Kamer voor den verderen duur der zitting, aange- vangen September 1913. Eveneens leest de griffier het schrijven voor van mevrouw Schimmelpenninck van der Oije, de weduwe van den ontslapen Voorzitter, diens overlijden meldende. Terwijl alle leden van de Kamer opstaan, spreekt de nieuwe Voorzitter ongeveer het volgende Mijneheeren Blijkens het voorgelezen koninklijk be sluit behaagde het H. M. onze geeerbiedigde Koningin, mij, op voordracht van Z.Exc. den Minister van Binnenlandsche Zaken, voor den verderen duur van dit zittingjaar tot Voorzitter dezer Kamer te benoemen Onder eerbiedigen dank voor het in mij ge- stelde vertrouwen, aanvaard ik de mij op- gedragen taak. Mijn eerste gedachte verwijlt hierbij, dit kan immers niet anders, bij den man, dien wij op den i sten Maart j.l. hier bij het sluiten der vcrgadering nog de hand mochten drukken, niet vermoedende dat dit de laatste maal zon zijn. Met baron Schimmelpenninck van der Ope van Hoevelaken is van ons been gegaan een voorbeeld van plichtsbetrachting, een man, die in iedere beirekking de herinnering achter liet, van nittig te zijn werkzaam geweest. Men gevoelde dat zijn persoon- lijkheid eerbied, vertrouwen en achting afdwong. Wat hij voor deze Kamer was, werd bij het geopende graf door den waar- nemenden Voorzitter zoo gevoelvol en waar geschetst onder meer door de woorden dat wij in Schimmelpenninck onzen eenigen Voorzitter en ook onzen goedeu vriend ver- loren hadden. Man van de daad, zoo noodig ook man van het woord, maar voor alles eerlijk in handel en wandel, wisten wij alien dat zijn streven steeds op strikte rechtvaardigheid en op gelijk recht voor alien gegrond was. Uit al zijn doen en laten sprak de edelman. En nu wij zijn stem hier voortaan niet meer zullen hooreu, nu zijn opwekkend woord, dat in deze zaal zoo vele jaren weer- klonk, niet meer vernomen zal worden, berdenken wij met dankbaarheid het vele goede, dat wij van hem mochten ontvangen. Zijn nagedachtenis zal in en buiten de Kamer worden geeerd en zijn naam als die van een man van beteekenis, van een van Nederland's beste zonen genoemd worden, omdat door zijn w rkkracht en trouw aan de Koningin, het Vaderland steeds op hem kon rekenen. De Minister va..-B'nnenlandsche Zaken, de heer Cort van der Linden, verklaart, dat hij zich gaarne namens de Regeering aansluit bij de woorden, die de Voorzitter heeft willen wij den aan de nagedachtenis van den heengeganen Staatsman. De beminnelijkheid en eenvoud van zijn persoonlijkheid, de hoogheid van zijn karak- ter, zijn stage plichtsbetrachting zullen ook bij de Regeering in dankbare herinnering blijven. De Voorzitter zegt daarna tot de leden ongeveer Hartelijk zeg ik u alien dank voor de zoo vriendelijke wijze waarop gij mij als uw Voorzitter hebt ontvangen. Onder mijn leiding zullen, als voorheen de wetsvoor- stellen, welke ons bereiken moeten, worden getoetst aan het belang van land en volk. Wil bij dezen arbeid ook aan mij uw wel- willende medewerking niet onthouden, welke aan mijn hooggeachten voorganger steeds was toebedeeld. Geregelde en spoedige af- doeniug van zaken zal daardoor worden verkregen, en 's lands belang, dat toeh ons aller streven is, worden bevorderd. Wat mij betreft, zal ik trachten bet devies van onpartijdigheid en voortvarendheid van den heer Schimmelpenninck tot het mijne te maken. Ingekomen blijken de geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid voor Drenthe, den heer Jhr. Mr. H. G. van Holthe tot Echten, welke door een commissie worden onder zocht en goed bevonden. De heer Van Holthe tot Echten legt de eeden af. De Kamer bepaalt bij lot.ing de afdee- lingen en werd daarna verdaagd tot Donder- dagmorgen 11 uur. boerenarbeider M. Hertogs uit Wouw. Deze heeft evenwel nog geen bekentenissen afgelegdhij is den bewusten nacht en uur ter plaatse geweest. Men schrijft uit Eukhuizen d.d. 11 Mei aan het N. v. d. D. De visschers, die in den laatsten tijd van Enkhuizen uitzeilden ter ansjovisvangst zijn heden in hun bedrijf zwaar getroffen. Groote massa's met den stroom meege- voerde Noordzeekwallen hebben hedennacht bijna al het vischwant vernield. De schade is ontzettend groot, te meer duidelijk te zien aan *het afgesletene der kiezen. (O- H. Ot.) Te Duffel by Antwerpen had een kind van zeven jaar, Maurits van Diest genaamd reeds eenigen tijd bewijzen van jaloezie gegeven tegenover zijn jonger broertje, zeven maanden oud. Meermalen had hij zijn moeder gevraagd dat kind te verwijde- ren, maar men had verder geen acht gestagen op zijn uitdrukkingen. Terwijl het kind zich Zaterdagmorgen alleen met zijn broertje bevond, krabde hij het de oogen uit en verborg zich vervolgens op den zolder. daar velen nu genoodzaakt zullen zijn het Toen de moeder terugkwam, vond zij haar Een oude bekende. Verleden week werden te St. Laurens (Walcheren) ge- arresteerd twee vrouwen wegens diefstal door het bekende dubbeltjes wisselen. Een dezer vrouwen gaf op Marie Irnker te heeten, oud 24 jaar, geboren te Weert. Het kwam der politie te Middelburg voor, dat deze leeftijd niet juist was, zij zag er ouder uit en in het politieblad stond ge- signaleerd Franchina Anna Imker, 28 jaar. geboren te Saarbruck, die door de rechtbank te Almelo wegens denzelfden diefstal tot zes maanden was veroordeeld. Een adjunct- inspecteur uit Enschede kwam over en herkende direct Franchina, die nu haar straf niet zal ontgaan. Te Assen is gevankelijk binnengebracht R. Hte Gasselte, in verband met den vermoedelijken moord of doodslag, gepleegd op den 26jarigen Geert Moek aldaar. De verdachte moet hebben bekend aan deze daad schuldig te zijn. Door de marechaussee te Rozendaal is als vermoedelijke dader van den te Wouw gepleegden moord in hechtenis genomen de visscben geheel te staken. De visschers zelf herinneren zich niet, dat ooit zoo'n zware slag aan hun bed.ri.jf is toegebracht. Ook uit Kolhorn en Andijk kwamen gelijke berichten. Het jachtveld te Winterswijk heeft tegenwoordig veel te lijden van de vossen. In het voorjaar zijn vele drijfjachten ge houden om een of meer reintjes op te ruimen doch steeds zonder resultaat. Thans hebben de vossen jongen, waarvan het gevolg is, dat de rooflust van die dieren verbazend is. Op klaarlichten dag worden de kippen bij de hofsteden weggehaald. Vandaar dat er door jagers, jachtopzieners en boeren ijverig gezocht wordt naar de holen. Dezer dagen had men een gevonden achter Ratum over de Duitsche grens. Duitschers en Hollanders werkten broederlijk samen om de jongen uit te graven. Men ving er slechts twee, ter grootte van een groote kat. De 14jarige G. B., te Sliedrecht, heeft, naar de N. R. Ct." meldt. den 13jarigen T. B., die hem hinderde bij het voetbalspel, met eeD mes een levensgevaar- lijke wond in den buik toebracht. De 22jarige ketelmaker H. Gj. te Rotterdam was Dinsdagmiddag op Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf aan den Westkousdijk, bezig met de electrische boormachine gaten te boren. Plotseling sloeg hij door een schok achterover en werd naar het Ziekenhuis gebracht, bij aankomst aldaar bleek dat hij reeds over- leden was. Is het gedaan met den bioscoop V Men schrijft uit Utrecht aan het N. v. d. D. ffEr is plotseling een kentering gekomen in het bioscoopbezoek, Zonder dat er be- daalde reden voor is te vinden, blijft het publiek weg de biosopen zijn leeg. Een er van is gesloten, een andere ging in an dere handen over en kan zich niet meer staande houden in een derde is het per soneel aangezegd, naar een betrekking elders uit te zien. Een tweetal blijft rustig voort- gaan, zij het ook voor slecbt bezette zalen, maar ook die zullen ten laatste moeten sluiten. 't Is een vreemd verschijnselnog geen half jaar geleden moesten bezoekers worden afgewezen en thans is er van belang- stelling geen sprake meer. Toen Zondagmiddag om 5 uur onder Wassenaar de Koningin, de Prins en een lakei een rijtoer maakten, waarbij de Prins zelf stuurde, geraakte, naar de Leidsche Ct. mededeelt, op weg naar Scheveningen onder den Wassenaarschen Slag het rytuig in het mulle zand. De paarden waren niet in staat het er uit te trekken. De Koningin, de Prins en de lakei stegen toen uit het rytuig. Eenige omstanders hielpen daarna het rytuig uit het zand, waarna de reis kon worden voortgezet. De Prins en de Koningin dankten de helpers vriendelijk en de aanwezig zynde veldwachter noteerde hun namen. 23en zeldzame vondst. Maandag vond een metselaar, die bezig was met graven op de Kerkstraat te Spaarn- dam, drie skeletten in gaven toestand. Eerst ontdekte hij een kalklaag en toen deze uitgegraven was, vond hij het eerste skelet, toen weder een kalklaag, waaronder nog twee andere geraamten lagen. Blijk- baar aan de houding te zien, was de ligging onveranderd gebleven. Een geraamte echter jongste kind dood in de wieg. De kleine Maurits is overgegeven aan de rechtspraak voor kinderen. De roman van den deserteur. De Duitsche wet is onverbiddelyk in alles wat den militairen dienst betreft. Dat heeft volgens"de Tel." de voormalige kanonnier Scbroeder van het 26e regiment artillerie te Heidelberg, dezer dagen op droevige wijze ondervonden. De man werd in 1886, dat is 27 jaar geleden, door den krijgsraad wegens desertie tot 18 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Hij slaagde er echter in, te ontvluchten, en nam naar Amerika de wijk, waar hij zich vestigde en zich als Amerikaan liet naturaliseeren. Bij den aanvang van dit jaar werd Schroeder echter door een onweer- staanbaar heimwee aangegrepen, en keerde hy naar zijn vaderland terug, in de vaste na 27 jaren, en miets meer kon overtuiging, dat hem nu, nu hij Amerikaan was gebeuren". Dat kwam echter anders uit. Hij was nauwelijks een paar dagen te Keulen of de politie had hem in het vizier gekregen. Schroeder werd gearresteerd en gevangen gezet. Opnieuw voor den krijgsraad gedaagd zynde, werd hij Dinsdag tot 13 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank was van oordeel, dat zij volstrekt geen rekening behoefde te houden met de nieuwe nationaliteit van den arrestant, daar deze de toepassing der wet geenszins belemmerde, en voorts dat de straf voor desertie in 27 jaar niet verjaart. Drie maanden geleden werden van een Belgisch kunstverzamelaar 16 schilderijen van Teniers gestolen. Uit de nasporingen der politie bleek, dat de dieven tot een te Parijs vertoevende dievenbende behoorden, die hun buit in een koffiehuis van de hand hadden gedaan. De geheele bende werd dezer dagen, deels in Vlaanderen, deels te Parijs gearresteerd en gisteren naar het Belgisch-Fransche spoorwegstation Ergueli- nes overgebracht, waar door twee gerechts- dienaars der beide landen de identiteit der dieven werd vastgesteld. Men had voor dit doel, volgens de Tel. op de rails een tent opgeslagen. In de tent werd een met een wit kleed gedekte tafel geplaatst, welke met twee pooten op Fransch en met de andere twee pooten op Belgisch grondgebied stond. Deze ongewone gerechtszitting nam bijna den geheelen dag in beslag, In de diergaarde te New-York, den //Bronx", zooals de New-Yorkers haar noemen, is een gevecht ontsfaan tusschen twee verscheurende dieren. De leeuw z/Huerta", twee jaar oud, dien men onlangs had gekocht, profiteerde van de gelegenheid, dat een deur was opengelaten, en stapte de kooi binnen van Rajah, een prachtigen Ben- gaalschen tyger. De twee dieren vielen op elkander aan en alle pogingen der be- wakers om hen te scheiden, waren vruch- teloos. Het versehrikkelijk gevecht duurde bijna een uur. Het eindigde met de zege- praal van Rajah, die Huerta doodde door hem de wervelkolom te breken. By aankomst van den trein te Tunis, die de reizigers en de mail uit Frankrijk overbracht, vonden de treinbeambten in een coupe eerste klasse een overjas en een stok, die met bloed bevuild waren. Op den grond lagen bloedvlekken in de overjas werden la er omsekeerd, met de armen om het hoofd, papieren gevonden met den naam van den terwijl in den schedel boven het rechteroog, duidelijk het teeken was te zien van een sabelhouw. Naar alle waarschijnlijk dateeren zy dus of uit den Spaanschen tijd, of uit den Franschen tijd. Het is wel jammer, dat verder niets gevonden is. De schedel- vorm was mooi een zelfs van zeer groot model. De gebitten waren buitengewoon goed, bagel wit, geen tand of kies ontbrak, een tandarts hadden zij blijkbaar nooit noodig gehad. Dat de personen niet van jongen leeftijd moeten zijn geweest, was Russischen en Noorweegschen consul te Tunis, Batt. Bij het afzoeken van het spoorwegtraject, werd voorbij Tindsja op ongeveer 25 kilora. afstand van Biserta, het lijk gevonden, dat een revolverschot onder den linkerslaap had en met bloed beloopen oogen. Koffer en handbagage waren verdwenen. Waarschijnlijk is dus de consul het slachtoffer van een treinroof geworden. In zijn coupe moet een jong- mensch van ongeveer 25 jaar zich bevonden hebben. NEUZENSCHE COURANT S? i-I— b. d. 9- h. Ue Burgemeester der Geraeente TER NEUZEN maUtt bekend, dat het onderzoek van de in het verlofgangersregister dezer Gemeente ingeschreven verlofgangers der Militie te land zal worden gehouden te Ter Neuzen, op de gewone plaats, op Zaterdag den 13 Juni 1911, des namiddags 2-'f0 uwr. Aan het onderzoek behoeft niet te worden deel- genomen door hen, die hunne eerste-oefening nog niet hebben volbracht, en voorts niet door a. de verlofgangers, die in het loopende jaar, voor den dag hierboven als dag van onderzoek aange- geven, in werkelijken dienst zijn geweest, uit anderen hoofde dan voor straf de verlofgangers, die bestemd zijn om in het loopende jaar voor herhalingsoefeningen in wer kelijken dienst te nomen de verlofgangers die bestemd zijn om met 1 Augustus van het loopende jaar naar de Land- weer over te gaan de verlofgangers, aan wie vergunning is verleend tot uitoefening van de zeevaart of de zeevisscherij buitenslands of tot verblijf in het buitenland, en aan wie hetzij gelijktijdig met die vergunning, hetzij in verband daarmede later afzonderlijk, vrijstelling van het onderzoek is verleend, dan wel is toegestaan dat onderzoek in de maand November of December van het loopende jaar te ondergaan de verlofgangers, aan wie ter zake van de uit oefening van hun beroep of hedrijf dan wel wegens andere bijzondere omstandigheden ver gunning is verleend het onderzoek in een der hiervoren onder d genoemde maanden te onder gaan de verlofgangers, die in het genot zijn van ont- hefflng van den werkelijken dienst de adspirant-militie-offlcieren en de verlofgangers van de Exploitatie-Compagnie der Spoorwegafdeeling van het Regiment-Genie- troepen. Daarentegen moeten aan het onderzoek tvdl deel- nemen de verlofgangers, die in het loopende jaar voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst zouden moeten komen, doch wien voor 1 Juni dezes jaars door den Minister van Oorlog uitstel van opkomst voor die oefeningen is verleend tot het volgende jaar. Uiter- aard geldt deze bepaling niet voor de verlofgangers, wien uit anderen hoofde, bij v. in verband met hun verblijf in het buitenland, vrijstelling van het onder zoek is of alsnog wordt verleend. De verlofgangers, aan wie het vorig jaar uitstel van opkomst voor herhalingsoefeningen werd ver leend tot in het loopende jaar en die in verband daarmede in dit jaar reeds voor herhalingsoefe ningen in iverkelijken dienst zijn geweest of alsnog voor herhalingsoefeningen moeten opkomen, be- hoeven aan het onderzoek NIET deel te nemen. De verlofganger moet bij dit onderzoek verschijnen in uniform gekleed en voorzien a. van de tot zijne voorgeschreven uitrusting verder behoorende kleeding en uitrustingstukken b. van de wapenen, het ledergoed, de reglementen, en de dienstvoorschriften. hem uitgereikt C. van zijn zakboekje en van zijn verlofpas. De verlofganger staat niet alleen gedurende den tijd, dien het onderzoek duurt, maar ook voor zoolang hij ter gelegenheid van het onderzoek in uniform gekleed is, onder de bevelen van den Militie- commissaris, zoodat indien hij ongeregeldheden pleegt of zich aan een strafbaar feit schuldig maakt, hetzij bij het gaan naar de plaats, voor het onderzoek bestemdhetzij gedurende het onderzoek of bij het naar huis keeren, te dier zake zal worden gestraft volgens het Crimineel Wetboek en het Reglement van Krijgstucht voor het krijgsvolk te lande. Een arrest van een dag tot zes dagen, te onder gaan in de naastbij gelegen provoost of het naastbij zijnde huis van bewaring, of een kwartierarrest van een dag tot zes dagen, te ondergaan in eene kazerne, kan door den Militiecommissaris worden opgelegd aan den verlofganger lo. die zonder geldige reden niet bij het onder zoek versehijnt; 2o. die, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden niet voorzien is van al de hiervoren vermelde voorwerpen; 3o. die de hiervoren vermelde voorwerpen bij het onderzoek niet alle in den vereischten staat vertoont 4o. die een of meer van de hiervoren vermelde voorwerpen, aan een ander toebehoorende, als de zijne vertoont. Is den verlofganger ter zake van het onderzoek kwartierarrest opgelegd, dan wordt hij tot hetonder- gaan van die straf in werkelijken dienst geroepen. Onverminderd de hiervoren genoemde straf is de verlofganger, die zich schuldig maakt aan een der feiten, daarbij onder lo. tot 4o. genoemd, verplicht om op een nader te bepalen tijd en plaats voor den Militiecommissaris te verschijnen of opnieuw te ver schijnen tot het ondergaan van een onderzoek. De verlofganger, die, opgeroepen voor dit ONDER ZOEK, daarbij niet versehijnt of, daarbij verschenen zijnde, zich schuldig maakt aan een der feiten, hier voren onder 2o4o vermeld, wordt in werkelijken dienst geroepen of gehouden voor den tijd van ten hoogste twee maanden. De duur vandezen werkelijken dienst wordt bepaald door den Minister van Oorlog. De verlofganger, die niet voldoet aan eene oproeping voor den werkelijken dienst, wordt, na daartoe door den Minister van Oorlog te verstrekken last, als deserteur afgevoerd en behandeld. Nog worden de verlofgangers opmerkzaamgemaakt dat het niet ontvangen van eene bijzondere kennis- geving hen niet ontheft van hunne verplichting tot deelneming aan het onderzoek, maar dat deze open- bare kennisgeving EENIG en ALLEEN als bewijs geldt, dat de verlofganger behoorlijk is opgeroepen. Ingeval zielcte of gebrelcen de deelneming aan het onderzoek mochten verhinderen, dient daarvan zoodra mogelijlc ter Gemeente-Secretarie te worden overgelegd eene gelegaliseerde geneeskundige verklaring, welke op Oligezegeld papier kan worden gesteld. Aan den verlofganger kan op zijn daartoe aan den Militiecommissaris van zijn District te richten en met redenen omkleed verzoek worden vergund, het onderzoek in eene andere gemeente des Rijks te ondergaan. Het verzoekschrift moet tijdig gefranJceerd worden toegezonden. Maakt een verlofganger, aan wien eene zoodanige vergunning is verleend, daarvan geen gebruik, dan wordt deze geacht niet te zijn verleend. Ter Neuzen, den 16 Mei 1914. De Burgemeester voornoemd, J. I1UIZINGA. O P li In 1nnncinl to

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 1