Hoogwatergetij te Ter Neuzen Laatste Berichten. ADVERTENT1EN. naamde Cabine met het projectiewerktuig enz. beviiidt. De chef van de 2e afdeeling van den ge- meentelijken politiedienst, de hoofdinspec- teur Besseling, was ter plaatse. Wij vernemen nog, dat eenigen tijd ge- leden door den eigenaar van het perceel vergunning was aangevraagd om carbaret- uitvoeringen te mogen geven in bet alsdan te verbouwen perceel, maar dat dit door de bevoegde autoriteit geweigerd was. Nader wordt nog vernomen, dat het zoe- ken door de politic naar S., den eigenaar van het perceel, dat tegen brandschade verzekerd is en waarop een hypotheek rust tot Zondagmiddag nog geen resultaat had opgeleverd. Volgens opgave van huisgenooten zou hij zich reeds Zaterdag buiten de stad hebben begeven, naar Amsterdam, meende men. De justitie heeft Zondag een onderzoek ter plaatse van den brand ingesteld, dat heden Maandag wordt voortgezet. Het vermoeden bestaat, dat of de eigenaar zelf, of een tusschenpersoon op de bovenver- dieping is geweest kort voor het uitbreken van den brand en het onbemerkt heeft kunnen verlaten. Verm eld dient nog, dat ook geVonden is een wekkerklokje, dat van het vuur geleden heeft, in verband waarmede de mogelijkheid niet buitengesloten werd geacht, dat het uur- werk op de eene of andere vernuftige wijze dienstbaar gemaakt was aan het automatisch doen ontstaan van een vlam in de touwge- leiding die, zooals gemeld, met de met ben zine gelvulde eminers in verbinding stond. De bioscoop in het benedenhuis wordt niet geexploiteerd door den liuiseigenaar zelf. Een vroolijke jachtwetovertreding. Men meldt uit Arnhem aan de //Tel." Voor den krijgsraad alhier hebben terecht gestaan twee geniesoldaten, zekere E. en N., wegens overtreding der jachtwet. Loen zij met den troep uitgetrokken waren voor een militaire marsch, kregen zij te Bunnik rust. Daar zagen zij plotseling op een aangren- zend weiland een haas loopen. Over de afrastering klimmen was voor de lenige snaken het werk van een oogenblik en nu begon een wedloop tusschen hen en den haas, tot groot vermaak van de overige soldaten, die om den wedloop gierden van het lachen. Begrijpelijker wijs won ten slotte de haas het toch van zijn achtervol- gers en ontkwam. Dat dit geval de beide boosdoeners nog voor den krijgsraad zou brengen. had echter niemand verinoed. Behalve de soldaten, was echter ook de jachtopziener D., van Jhr. De P. aldaar, getuige geweest van den wedloop. Hij zeide den soldaten een bekeuring aan en werd toen wel uitgelachen, doch niettemin moesten ze wegens jagen in gesloten jachttijd terecht staan, terwijl de dagvaarding zelfs vermeldde, dat zij met blanke sabels het dier hadden achtervolgd, om het te bemachtigen. Voor den krijgsraad erkenden de soldaten hun misdrijf, behalve dan, dat zij met ge- trokken sabel zouden hebben gejaagdzij hadden slechts de sabels met scheede afge- daan, en in de hand genomen, omdat deze hen bij het klimmen over de afrastering hin- derden. Na wat over en weer praten, kwam de jachtopziener ten slotte wel wat in het gedrang en erkende hij, niet zeker te zijn, of de sabels waren blank geweest, dan wel in de scheede staken. De auditeur-militair, zijn requisitor ne- mende, meent, dat nu deze zaak eenmaal is aangebracht, een veroordeeling niet kan uitblijven, ofschoon hij het wel voor uit- gesloten houdt, dat de bekl. op bovenver- melde wijze den haas zouden hebben kunnen bemachtigen. De jachtwet verbiedt echter ook het jagen achter wild in gesloten jacht tijd, waarom veroordeeling der bekl. vraagt en wel van ieder tot f 2 boete, subsidiair 2 dagen hechtenis. De krijgsraad ging in raadkamer en ver- oordeelde beide bekl. tot f 0,50 boete. Postzwendelaar te Amsterdam in de val. Door de recherche is te Amsterdam aan- gehouden de 21jarige Belg George Francois de Nijs, deserteur van een der linie- regimenten, in garnizoen te Gent. De arrestant heeft, naar de //Tel." ver telt, het volgende op zijn kerfstok In het laatst van April meldde zich bij den arabtenaar van het hulppostkantoor in de Hobbemastraat te Amsterdam iemand aan, met een aangeteekenden brief, waar- van de inhoud was aangegeven voor een waarde van 2000 trancs, en die als onbe- etelbaar was teruggekomen. De brief was geadresseerd aan George Destijds, bij een der linie-regimenten te Gent in Belgie. De man, die zich aan het hulpkantoor in de Hobbemastraat meldde, zei ook, dat de vijf lakken op den brief, in elk waarvan de initialen „G D.", zich niet meer in goeden toestand bevonden. De postambtenaar ruaakte, op verzoek en in tegenwoordigheid van den afzender den als onbestelbaar geretourneerden brief open en de afzender eonstateerde met veel mis- baar, dat uit de enveloppe twee biijetten van de Belgische Nationale Bank, elk van duizend francs, waren verdwenen. Hij zou voor dit verlies van den Nederlandschen postdienst schadeloosstelling eischen en verzocht den postambtenaar te willen rap- porteeren wat bij het openen van den brief was geconstateerd. De postdirectie te Amsterdam gaf het geval tot nader onderzoek bij de politie aan, die in Geut liet na naspeuren, of er ook een infanterist, genaamd George Destijds, in garnizoen lag. Bij de militaire autori- teiten was geen militair van dien naam bekend. De man, die aangifte deed van de ver- tnissing der twee bankbiijetten heeft gedaan, woonde Marnixstraat 415 zijn gangen werden nagegaan en de politie kwam tot de overtuiging, dat George Francois de Nijs en George Destijds een en dezelfde persoon waren. Op het hoofdbureau van politie ontboden, werd hij aan een streng verhoor onderworpen en bekende hij ten slotte den brief aan het gefingeerde adres te hebben gescbreven, met de bedoeling zich op die wijze ten koste van de Nederlandsche posterijen met 2000 francs te verrijken. Hij zal worden vervolgd wegens valsche aangifte en poging tot oplichting hij is reeds voor den officier van justitie geleid. De motorboer. In de „Auto" be- schijft een automobilist zijn avontuur. Onlangs is me overkomen wat wel iederen automobilist overkomen is: m'n wagen stond stil aan den kant van den weg, en hoe ik ook keek en zocht, ik kon niet vinden, wat er aan haperde. Nadat ik een kwartier had staan tobben, komt er een ouwe boer langs. De eerste vijf minuten zegt ie niets; maar dan spert hij zijn mond open, en zegt: „Waarom rij je niet verder?" Ik heb altijd den stelregel gevolgd, dat een automobilist een apostel der verdraag- zaamheid en beleefdheid moet zijn; dus antwoord ik vriendelijk: ,,M'n goeie vrind, er schijnt iets aan m'n motor te haperen; maar ik kan niet vinden wat er aan scheelt." „Wat is dat, je motor?" vraagt de boer. „Dat is de mekaniek, waardoor de auto loopt." i De boer hield vijf minuten zijn mond dicht; daarna begon hij weer: „Kan je auto dus niet vanzelf loopen?" Mijn humeur was er in dien tusschentijd niet bepaald op verbeterd, aangezien ik het mankement nog niet had kunnen ontdek- ken; ik antwoordde echter op mijn voor- komendsten toon: „Kijk eens! Het is een sterke wagen, die wel tachtig kilometer per uur kan loo pen, echter slechts met behulp van zijn paardekrachten." De boer hield zijn mond eenige seconden sprakeloos open; toen kwam er weer geluid: „Wat zeg je, man, zitten daar paarden- krachten in?" Ik antwoordde goedig: „Ja, deze motor is er een van veer tig paarden." Vijf minuten wijdde ik me ongestoord aan het vruchtelooze onderzoek van den motor. Daarop liernam weer de ouwe boer: „Wil ik je 'erres wat zeggen, man?... Zooveel verstand als ik d'r als boereman van heb, zijn d'r minstens negen-en-dertig van je veertig paarden dood... En als je een ouwen man weer 'smocht willen voor- de-gek-houwen, dan mot je vroeger opstaan. Goeie-merge!" Geknoei met1 snoepwaren. De heer G. J. Bosgoed schrijft in de „Tel." over het geknoei in de fabricatie van snoep waren. Zoo komt in goedkoope drop nagenoeg geen suiker, doch slechts aardappelstroop voor, bij toevoeging van scherpe wijnsteen- zuur. Pepermunt, die uitsluitend uit suiker en gom behoort te bestaan, bestaat grooten- deels uit gemalen marmer, die bij duizeri- den kilo's wordt verwerkt voor 't verbruik. Dropartikelen worden gefabriceerd uit 'n mengsel kastenmakerslijm met schoorsteen- vet en andere schadelijke ingredienten. Cacao-/ioppen, voor veevoeder zelfs on- geschikt, worden tot hoogen prijs opge- lcocht en komen in fijngemalen toestand als chocoladevervalsching in den liandel. Naar verklaring van „Cordian", een tijd- schrift voor de cacao-industrie, worden deze gemalen doppen bij zeer groote massa's in Nederland uit Hamburg ingevoerd. Voor hoestenden fabriceert men drop en vele gom-artikelen, die geen spoor van gom bevatten. De schrijver drinjgt er op aan, dat de RijkSkeuringsdienst hierin spoedig verbete- ring brenge en men de vervalscliers van voedings- en genotmiddelen, streng straffe naar de wet, met vermelding hunner na- men en kwaliteiten, ter waarscliuwing, in de nieuwsbladen. Hij hoopt, dat Regeering en gemeentebesturen tot de verwezenlijfking van dit belangrijfk doel in aaneensluiting, krachtig en onverlraagd zullen samenwerken, Naar aanleiding van het bezoek van het Engelsche Koningspaar aan Parijs vertelt een Engelsch blad de volgende anecdote omtrent Koning Edward VII. Deze zou nl., toen hij nog prins van Wales was, in 1883 of 1884 voor het Parijsche publiek, dat niet het minste vermoeden had, als tooneelspeler oplreden. Edward debuteerde in het theater Vaudeville in Sardon's „Fedora", waar hij nevens Sarah Bernhardt optrad, op uit- noodiging van de laatste. De toenmalige prins van Wales zou zich namelijk hebben uitgelaten, dat het zijn lievelingswensch was, nog eens als een ,-,echte" tooneelspeler op te treden. Bij een gewoon sterveling zijn er in z'oo'n (geval dadelijk een aantal goede vrien- den bij de hand, die zulk een plan ten sterk- ste afraden, maar waar het een prins gold stond ook dadelijk het talent vast. Daags daarop trad de latere Koning voor de Parij- zenaars op. De historic vertelt niet of men er erg verrukt van was, maar er wordt be- weerd, dat de Koning zijn rol natuurlijk heel rnooi gespeeld heeft. Een vreemnle geschiedenis. Zaterdagavond werd in het huis van den bakker A. Moek te Gasselte (Dr.) bruiloft gevierd, schrijft het Hbl. De jongste dochter was gehuwd en zou het vaderlijk huis ver laten. De 29jarige zoon des huizes, een op- passend jongniensch, liep af en toe naar het ledikant omdat hij over kiespijn klaagde. Te middernacht liet de oude heer een andere dochter, die met liaar man per rij- tuig naar Giethn terug moest keeren, uit. Men hoorde voor het huis iemand kreunen, liep naar een drogen greppel van een lialven meter diep en vond er den 29jarigen zoon Geert, met krabben aan 't gelaat en een blauw oog. Men (droeg hem naar huis ien legde hem te bed. Op de vraag wie hem zoo had toe- getakeld, antwoordde hij dat niemand hem leed gedaan had. Hij was gevallen. Later werd hij befwusteloos en haalde men Dr. Haver- kamp te Gieten, die echter spoedig den dood nioest constateeren. Over het vreemde geval doen allerlei ge- ruchten de rondte.. Want in den loop van den avond tot ongeveer 10 uur waren er naar dorpsgewoonte wat opgeschoten jongens van 18—20 jaar om het huis gezien. Die azen dan op een borrel en deze was hun, bij herhaling en zeer royaal verstrekt. De politie nam de jongelui reeds in verhoor en heden zou op last van de justitie te Assen door twee doctoren de gerechtelijke sectie op het lijk worden verricht. Wellicht brengt dat onderzoek eenig licht in deze hoogst vreemde historie, want nie mand kan de vraag beantwoorden wat het slachtoffer op het overgelegen erf moest uit- voeren. In het paleis van justitie te Reims en onder de bevolking van de stad heerscht groote opgewondenheid. Gebleken is, dat verleden jaar hoogstwaarschijnlijk twee men- schen veroordeeld zijn voor een moord, waaraan zij part noch deel hadden. In den laten avond van den 22sten November 1908 wilde boer Durieux, die op een boerderij nabij Reims woonde, naar zijn stal gaan, om te zien of alles gesloten was. Toen hij de deur open maakte klonk een schot: Du rieux werd door een schot hagel in hoofd en borst getroffen en stierf na enkele uren. In den loop van het onderzoek kwam aan het licht, dat vrouw Durieux in ongeoor- loofde betrekking stond tot een zekeren Eugene Delattre.. A1 heel spoedig maakte de openbare meening uit, dat dit tweetal den boer uit den weg had geruimd. Het onderzoek, dat drie en een half jaar duurde, eindigde met de bekentenis van den boeren- knecht Pouchil, dat hij op waclit had ge staan, om Delattre gelegenheid te geven Du rieux te dooden.. In Februari 1913 werd deze Delattre veroordeeld tot levenslange dwangarbeid, Pouchil kreeg tien jaar, vrouw Durieux vijf jaar. Thans heeft de familie van den knecht Pouchil van dezen uit het bagno een brief gekregen, waarin hij verklaart, dat Delattre en vrouw Durieux volkomen onschuldig zijn, doch dat hijzelf zijn baas heeft gedood. Hij had indertijd twee patronen in zijn zak ge- had: een had hij verschoten en de andere in den waterput geworpen, waar men het voorwerp kan terugvinden. (VI. Crt.) Moderne snellieid, in dienst van de bioskoop. De snelheid, waarmede actueele gebeurtenissen op het doek worden ge worpen, neemt steeds toe. Het record is, volgens de H. Crt., gestagen met de ver- tooning der film, waarop de aankomst van den koning en de koningin van Engeland is afgebeeld. Het koninklijk jacht werd van Dover tot Calais gevolgd door den aviateur Hucks. Deze nam tijdens den overtocht opnamen van een hoogte van 250 meters. En de aankomst te Calais werd gefilmd van een hoogte van 150 meters. Na een korte rust ging Hucks terug naar het aerodroom te te Londen, alwaar hij arriveerde met zijn films nog voor de koning en de koningin hun intocht hielden binnen Parijs. Om 5 uur in den namiddag werd de film in het Coliseum te Londen vertoond. De buurt van Emmerik ondervindt last van de musschen. Voor iedere in de burgemeesterij Hoog-Emmerik gedoode musch wordt nu door de daartoe benoemde vertrouwensmannen 5 pfennig gegeven. Te Lonjwy (aan de Belgische grens) zijn twee Duitschers en een Nederlander op heeterdaad befrapt bij het verkoopen van te Luik gestolen revolvers en munitie. De ju stitie vermoedt hier te doen te hebben met eenige leden van een groote internationale bende. Dezer dagen heeft keizer Wilhelm als hoofd van de Evangelische Kerk van Pruisen een wijziging in het kerkeljjk gebed bekrachtigd, waardoor er de luchtvaar- ders in opgenomen worden. In alle Evan gelische kerken van Pruisen zal dus voor- taan worden gebeden Bescherm den koninklijke opperbevelhebber en degezamen- lijke Duitsche krijgsmacht te land en ter zee in het bijzonder de schepen en lucht- vaartuigen die onderweg zijn". (Ned) Juffrouw Deneve, een oude vroiiw vail zes-en-zestig jaar, leefde, naar de N. R. Crt. Weldt, Stilletjes met haar dienstbode van acht-en-Veertig te Pantin. Zes jaar was de meid bij haar in dienst geweest toen op 10 Januari de oude vrouw opge- hangen gevonden werd aan een gordijnstang. De meid bad niets gemerkt hoewel haar kamer naast die van de oude vrouw was en de tusschendeur open stond. Er werd uitgemaakt, dat de oude vrouw zelfmoord gepleegd had. De dienstmeid was erfgename. Familieleden van juffrouw Deneve zijn nu met ernstige klachten tegen de meid aangekomeu. De justitie moet nu uitmaken of de oude juffrouw door haar meid is op gebangen en heeft reeds termen gevonden, de gewezen dienstbode in hechtenis te nemen. In den loop van de Maandag bij Senne gehouden legeroefeningen verloor de fuselier Wallmeijer, van het 55ste regiment infanterie zijn bajonet. Zijn superieur gelaste hem, het wapen te zoeken en verbood hem, zich in de kazerne te melden voor hij het gevonden had. Dinsdagochtend vond men den onge- lukkigen soldaat badend in zijn bloed. Hij had zich een kogel uit zijn geweer door het hoofd gejaagd, uit wauhoop, dat hij het verloren wapen niet had kunnen terug vinden, en uit vrees voor straf. De directeur van de fabriek van legermunitie te Spandau, Korn, heeft zich Dinsdag op vreeselijke wqze van het leven beroofd. Hij had des middags een diner gegeven voor een aantal zijner vrienden. Zoodra zijn gasten vertrokken waren, begaf Korn zich naar den tuin van zijn villa, zette zich op een steenen bank neer, waaron- der hij een aantal dynamietpatrouen opeen had gestapeld, en bracht die tot ontplofiing. Een ontzettende losbarsting volgde, en het lichaam van den zelfmoordenaar werd letterlijk aan snippers geieteu, die men over het geheele park verspreid terugvond. Omtrent de reden van de noodlottige daad is nog niets bekend. Een bibliotheek in een auto. In de Vereenigde Staten heeft een ondernemende dame, miss Pitcomb genaamd, iets nieuws bedacht om in haar levensonderhoud te voorzien. Zij reist namelijk met een tot bi bliotheek ingerichte auto, waarin ongeveer 3000 boeken, voorhanden zijn, de dorpen en steden af en leent te boeken tegen vijf cent per week uit. Zij verklaart goede zaken te maken en heeft ongeveer 30.000 klanten, die met ongeduld wachten op het nieuws, dat deze antomobielbibliotheek hun brengt. Barratt, de directeur van Pears-zeep- fabrieken was de Napoleon der adverteerders en besteedde meer dan 36 millioen gulden aan het adverteeren van de zeep van zijn firma. Geen geld brengt meer op, ver- klaarde hij in een van zijn jaaroverzichten, dan dat besteed aan adverteeren, aan doel- matig bekend maken van de goede waar welke men leveren kan. Men moet dus bij het publiek de begeerte wekken om zulke waar te koopen. Deze stelregel zou men dus in het Hol- landsch kunnen uitdrukken „adverteeren moet leeren begeeren". (Hbld.) Inbrekers-acrobaten. Toen Zater- dagmiddag de bewoonster van een vijfde verdieping in de rue des Boulets te Parijs thuis kwam, vond zij, volgens het Hbl., twee mannen bezig haar schrijftafel te door- zoeken. Snel sloot zij de deur en riep om hulp. De twee kerels klommen het raam uit, liepen over een smalle zinken lijst en sprongen in een openstaand raam van een ander huis. Ook hier verjaagd, kropen zij weer naar buiten, sprongen uit de dakgoot van de vijfde etage ruim drie meter naar beneden, waar zij een ijzeren stang tusschen twee huizen grepen, en slingerden zich van daar op een weer lager gelegen fabrieksdak. Op straat voor de fabriek waren honder- den menschen te hoop geloopen om de arrestatie van het tweetal bij te wonen. Onopgemerkt echter moeten de dieven, na door de fabriek te zijn geloopen, zich een weg gebaand hebben door de nieuwsgierigen. Zij namen een buit mede van twee duizend francs. De Lancet vermeldt een geval met doodelijken afloop na uitwendige toepassing van petroleum. Bij een 73jarig man, die sedert drie jaren wegens dementia senilis in een Australisch gesticht werd verpleegd, wischte (niet wreef) men de okselholte, waar hij last van ongedierte had, met wat petroleum af. Een beetje van de vloeistof liep daarbij langs zijn lichaam. De petro leum werd niet afgewasschen, den patient werden zijn kleeren weer aangedaan en hij werd in een stoel in de zon gezet Zeven uur daarna lag de man in een toestand van eollaps. Van den oksel tot aan de liezen strekten zich rauwe plekken uit, in de lendenstreek was zulk een plek van 1 bij 1,5 d.M. De plekken zagen er uit als oppervlakkige brandwonden. Hij werd er onmiddellijk voor behandeld, maar ging langzamerhand achteruit en stierf drie dagen later. Had de petroleum kunnen verdampen, dan waren de gevolgen vermoedelijk niet zoo ernstig geweest. Nu de kleeren echter dadelijk werden aangetrokken, was de inwerking veel sterker. De licbamelijke toestand van den patient was voordieii uistekend, In Tasjkent is een proces begonnen tegen officieren van een munitiedepot, die zich schuldig maakten aan verduistering van munitie, welke de commandant van het depot, generaal Koelakof, stilzwiigend toe- liet. Als er inspectie gehouden werd, deed men leege patroonhulzen tusschen de voile en liet in 5t midden een open ruimte, Eerst namen de officieren de munitie mee naar huis en verkochten haar daar aan opkoopers later lieten zy de kooplui met hun wagens aan net depot komen, Bii een gelegenheid werd ruim 1600 pond kruit ineens vervoerd. Een kapitein betaalde zijn leveranciers slechts met patronen, die aan hetmagazijn met 3 tot 7 kopeken, in den bazar met 20 betaald werden. Een Russisch militair geweer bracht 180 roebel op. Die mis- bruiken duurden jaren lang en ieder wist er van. Toen de officieren gearresteerd werden ontbrak er voor een groot bedrag aan ge- weren en patronen. De Matin weet meg te deelen, dat de admiuistratie der posterijen is opgelicht voor ongeveer 500.000 frs. Binnen een maaud hebben de verschillende Parijsche kantoren benevens eenige bureaux in de provincie dit bedragf uitbefaald op valsche postwissels. De bedriegers hebben hun werk met zulk een talent uitgevoerd, dat den be- ambten geen blaam kan treffende ver- valsching van handteekeningen enz. op de postwissels was onberispelijk. Bij de halfmaandelijksehe verrekening moet de oplichting aan hec licht zijn gekomen. De vervalschers hadden niet alleen de postwissels nagemaakt, maar ook verschil lende indentiteitsbewijzen, welke zij begrepen te zullen moeten overleggen bij de aan- bieding van postwissels met zulke groote bedragen. De recherche, die eraan wanhoopt deze handige dieven in hechtenis te nemen, denkt te doen te hebben met een internationale bende. in de stad Kopys (Rusland) zijn dooi een brand negentig huizen, w.o. 75 winkels en vier synagogen verwoest. Tweehonderd gezinnen zijn dakloos geworden. Men heeft te doen met een geval van brandstichting, de dader is gearresteerd en heeft bekend. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een gouden broche. Rechthebbende vervoege zich aldaar. VOOR BELANGHEBBENDEN. Laatste kwartier Zaterdag 16 Mei namiddags 10,31 uur. 14 Mei Zon op 4,9, onder 7,44 uur. 15 4,7, 7,46 n 16 h h 4,6, 7,47 De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na Zonsondergang branden. TWEEDE KAMER. In de zitting van heden werd de be- handeling van het wetsontwerp inkomsten- belasting voortgezet met het debat over art. 39, betreffende de regeling van den aanslag. Tegenover het gisteren toegelichte amende- ment der commissie van rapporteurs, om de aanslagregeling in hoofdzaak op te dragen aan het dienstvak der directe be- lastingen, bleef Minister Bertling de voor- keur ge^en aan zijn systeem, om de aan- slagen betreffende inkomsten uit vermogen op te dragen aan het dienstvak der registratie. In het amendemeut zag de Minister echter een blijk tot toenadering, omdat daarin ook noodig wordt geacht, samenwerking tusschen de beide dienstvakken in het belang van het vaststellen van een juisteren aanslag. Het amendement zou voor den Minister welgevalliger zijn, indien het althans de inkomsten alleen uit vermogen overliet aan de registratie. Na verder debat werd het amendement zonaer hoofdelyke stemming aangenomen, nadat de heer Van Nispen (Rheden), hoe wel niet bevredigd, verklaarde, af te zien van het vragen van stemming. De heer Van Limburg vroeg vergunning den Minister van Waterstaat te inter- pelleeren naar aanleiding van het verschenen rapport nopens de spoorwegramp te Beilen. Morgen zal omtrent deze aanvrage worden beslist. 11 andelsberichten, Hulst, 11 Mei 1914. ZEETIJDINGIEN. Van 11 tot en met 12 Mei. TerNeuzen. Aangekomen Gent. Aangekomen: Vertrokken: Van 11 tot en met 12 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 52 binnenvaartuigen op- en 25 afgeschut door de Middensluizen 30 op- en 19 afgeschut; door de Westsluizen 7 op- en 5 afgeschut, Positie der Stoomschepen. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 14 Mei 4.26 4.50 V rij dag 15 5.18 5.46 Zaterdag 16 6.16 6.51 Zondag 17 7.26 8.6 Maandag 18 u 8.45 9.25 Dinsdag 19 u 9.57 10.29 Woensdag 20 10.57 11.19 Op Donderdag 28 Mei a.s., hoopt onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, LEUNIS JACOBUS VERLINDE Jz., te Grand Rapids, 1000 Wealthystreet, Mich. N. A., zijn 80sten geboortedag te herdenken, dat hij nog lang gespaard mag blijven is de wensch van Zijn geliefde Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, J.M.v. d. MOLEN-Verlinde. Ter Neuzen. A. v. d. MOLEN I en Kinderen. I D. J. DE WITTE-Verlinde. O j R. L. DE W1TTE RaPlds- I en Kind. Middenprijs per 100 KG. Tarwe f 10,Rogge 7,50 Wintergerst 9,25, Zomergerst 9, Haver 8,Erwten /ll,—, VVitteboonen 15,— Bruine boonen 15,Duivenboonen f 11,40, Paardenboonen 10.25, Boekweit Lijnzaad Koolzaad Aardappels 4,50. Boter per kilo 1,10. Eieren per 26 stuks 0,80. Ter weekmarkt waren aangevoerd 21 sluks rund- vee 38 varkens, waarvan verkoclit 13 stuka rund- vee, 32 varkens. 12 Mei. Engelsch s.s. EDWIN, 450 kub. M., van Charlestown, pijpaarde. Vertrokken: 12 Mei. Engelsch s s. RIVER THAMES, 2242kub. M., naar Londen, stukgoed. 11 Mei. Engelsche sch. SARAH LIGHTFOOT, 459 kub. M., van Par, pijpaarde. Engelsche sch. G. C. GRADWELL, 441 kub. M., van Charlestown, pijpaarde. Engelsch s.s. MERSEY, 3075 ku.b. van Goole, stukgoed. Russisch 8,s, GEN. SKOBELEW, 5647 kub. M., van Riga, gemengd. Russisch s.s, AMANDA, 4340 ku M, v .i YVjpdau, hout. Russisch s.s. GRAF SHUWALOW, 4995 kub. M., van Riga, gemengd. Belgisch s.s. JOHN, 627 kub. M., van Ostende, ledig. 12 Mei. Noorsch s.s. ODDFRID, 4897 kub. M., van Arendal, papierpap. Deensch s.s. POLLY, 2258 kub. M., van Antwerpen, ledig. -12 Mei. Belgische sch. J. BAELS MAURICES, 594 kub. M., naar Ostende, ledig. s.s. RICHARD in lossing te Kroonstad. s.s. ELISABETH in lossing te Kroonstad. s.s. HELENA van Hull naar Kroonstad passeerde 11 dezer Skagen. s.s. MAGDALENA in lading te Hull voor Kroonstad, s.s. CORNELIS in lossing te Kroonstad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3