Pink Pillen T0LKSB1BL1OTHEEK, Ammoniak Super. 7/9, Neemt dit ter harte. „HULP IN NOOD" te Ter Neuzen, BURGERLIJKEN STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen ADVERTENTIEN. SLUITING op Zaterdag 9 Mei 1914. Nog voorradig Getrouwd K. Mei Zon 7 8 J. HUI NEMAN M^TlflUS KURV1NK, ^Engels^r^^ciTY OF BERLIN, 2826 kub. M., van Cardiff, steenkolen. Positie der StoomscJiepen. Den 8 Mei a.s., hopen onze geliefde ouders JACOBUS DOOMS jacoba dieleman, DE GEZAMENLIJKE PATROONS. Ter Neuzen, Mei 1914. Brouwerijstraat. 11ET BESTPUR, D A GEN. Voorm. Nam. Donderdag 7 Mei 11.40 Vrijdag 0.3 12.35 Zaterdag 9 0.47 1.8 Zondag 10 1.29 1.51 Maandag 11 i/ 2.11 2.33 Dinsdag 12 2 55 3.18 Woensdag 13 n 3.41 4.3 gehalte geicaarborgd. Ter Neuzen. W. BEDET. voor licht- bliikt dat door de „Association Cooperative Z61an)daise de Carbonisation" te Sluiskil een vcrzoek tot Uwe Excellentie is gericht otn concessie voor het stichten eener electnsche centrale aldaar; dat bedoelde maatschappij door de buiten- gewone groote hoeveelheid gas, welke bij de fabricatie der cokes nutteloos wordt ver- bruikt, evenals door de beschikking over goed geschoold personeel in de gelegenheid is op bijzondere voordeelige wijze, eene electrische centrale als nevenbedrijf te stichten; dat de plannen van voornoemde maat schappij bij de verschillende gemeenten te meer bijzondere belangstelling hebben ge- wekt, daar het stichten eener centrale voor rekening der gemeenten onuitvoerbaar moet worden geacht op gronden nader in bedoeld rapport ontwikkeld en zicli thans eene ge legenheid voordoet om zonder risico de betrokken gemeenten electrische voorziening te verlcrijgen; dat zelfs de gemeenten welke thans reeds lichtvoorziening hebben, door het stichten van bedoelde centrale gebaat zouden zijn, omdat de buitenwijken dier gemeenten, welke thans niet van uit elke gemeente bediend kunnen worden, door een kabel van de cen trale te bereiken zouden zijn en deze dus ook van de electriciteit voor licht en kracht gebruik zouden kunnen maken; dat meer dan eene gemeente in Zeeuwsch- Vlaanderen op het oogenblik de stichting eener gasfabriek overweegt en dus wanneer die gasfabrieken tot stand zouden komen aan- sluiting aan eene electrische centrale uit den aard der zaak zal verminderen en wellicht zoozeer, dat het ook voor de Association Cooperative Zelandaise de Carbonisation onmogelijk wordt, met voordeel eene cen trale te stichten; dat daarom het spoedig verknjgen eener beslissing zeer in het belang der zaak zou zijn. Redenen waarom liij zich tot Uwe Excel lentie wendt met beleefd verzoek dd ge- vraagde concessie aan de „Association Coope rative Zelandaise de Carbonisation" te Sluis kil zoo spoedig mogelijk te willen verleenen. Het concept voor het schrijven aan Gedepu- teerde Staten luidt als volgt: Onder toezending van een afkclirift van het verzoekschrift d.dgericht tot Zijne Excellentie den Minister vanWater- staat, betreffende de concessie-aanvrage van de Association Cooperative Zdlandaise t e Carbonisation te Sluiskil, voor de stichting eener electrische centrale in Zeeuwseh- Vlaanderen, hebben wij de eer Uw college beleefd te verzoeken, het verleenen van de bedoelde concessie wel te willen bevorde- ren, door onze pogingen, om voor onze streek spoedig eene electrische centrale te verkrijgen, krachtig te willen steunen". De Voorzitter merkt op, dat de zaak voor deze gemeente, door het bezit harer gas fabriek wel niet zoo belangrijk is, als voor gemeenten, die nog geenerlei lichtvoorzie ning hebben, Imaar met het oog iop de buiten wijken en de landbouwers, die nu niet van de gasfabriek kunnen profiteeren, is het toch ook niet van belang ontbloot, daar deze wel van electrische stroomlevering, ook voor be- weegkracht, zouden kunnen gebruik maken, als er door Zeeuwsch-.Vlaandereri kabels werden gelegd. Op dien grond meenen Burgemeester en Wethouders, dat er geen bezwaar bestaat, I aan het verzoek om concessie bij den Mi nister steun te verleenen. Er is ook nog een ander idee geopperd, er is n.l. aan den Minister van wege Gedepu- teerde Staten een verzoek gericht om het verleenen der concessie nog wat tegen te houden, daar zij een plan overwegen voor het stichten eener centrale voor de geheele provincie, uitgaande van de provincie. En- kelen zijn van meening, dat dit doel te be reiken is, terwijl weer anderen dat ontkennen, met het oog op de eigenaardige ligging van Z eel and, door het water in vele deelen ge- scheiden. Gedeputeerde Staten hebben het verVock gedaan hen in elk geval te willen in staat stellen tot het instellen van een uit- voerig onderzoek, wanneer er bij de Provin- ciale °Staten geneigdheid bestaat op hun denk- beeld in te gaan.. Het verdient naar sprekers meening aan- beveling, om te venzoeken in elk geval Zeeuwsc'h-A'laanderen maar van die provin- ciale centrale uit te schakelen, daar men hier van wege de cokes-oven maatschappij te ^Sluiskil zoo goedkoop kan worden bediend. Als deze de exploitatie op zich neemt, is er ook geen risico aan verbonden voor de ge meenten; zij kan veel goedkooper werken, dan wanneer de zaak op andere wijze werd uitgevoerd, daar zij het drijven der centrale slechts als nevenbedrijf zou uiloefenen, om dat nu zooveel gas waardeloos wegvliegt. Door het verleenen van adhaesie aan het verzoek, bindt de Raad zich bovendien tot niets. Eerst later, wanneer eventueel met de maatschappij een contract zou moeten ge- maakt worden, en zij de voorwaarden mede- deelde waarop zij stroom wensclite te leveren en de geleidingen aan te leggen, zou men daarover kunnen spreken en stond het alsdan nog vrij om op de vooiAvaarden al of niet in te gaan. De heer Dieleman merkt op, dat het toch gewenschter is, dat de provincie de exploitatie op zich neemt, dan dat zulks door particu- lieren geschiedt. De Voorzitter wijst er op, dat, wanneer de cokesoven-maatscliappij te Sluiskil de exploi tatie op zich neemt, de gemeenten geenerlei risico zullen loopen, wat niet het geval zal zijn als de provincie de zaak zou exploi- teeren. Deze zal dan, voor het verkrijgen van het noodige kapitaal, wel vorderen, dat de gemeenten aandeelen nemen, evenals zulks met de waterleiding op Zuid-Beveland is gescliied, in welk geval de gemeenten dus voor het kapitaal verantwoordelijk zijn. Hij acht steunen van het verzoek om con cessie aan de cokesoven-maatschappij ge- "wenscht; misschien dat er niet aan voldaan •wordt, maar dan zijn er toch uit Zeeuwscli- Vlaanderen stemmen opgegaan, die hun wensch te kcnnen gaven. Met algemeene stemmen wordt besloten de gevraagde adhaesie te verleenen. 8. Reclame van G. Gilijamse inzake aan- slag vergunningsrecht. De Voorzitter stelt voor dit punt aan te houden tot na de behandeling van punt 15, om alsdan in besloten vergadering omtrent het ingekomen adres van den heer Gilijamse eenige vertrouwelijke mededeelingen te doen. Aldus wordt besloten. 9. Verzoekschrift van W. M. \isscher om zijn stoep te mogen vcirnieuwcn. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen een verzoek van W. M. Visscher, bakker te Axel, om te mogen overgaari tot het ver- nieuwen der stoep voor zijn perceel gelegen in de Ivoestraat, kadastraal bekend sectie G deel van no. 1595, ofvereenkomstig de bijge- voegde beschrij ving, waaruit blijkt, dat deze zal gelegd Worden van betonplaten. De gemeente-opzichter rapporteert dat door de voorgenomen vernieuwing geen verande- ring komt in de ligging der stoep en er dus geen bezwaar bestaat tegen het verleenen der vergunning. Burgemeester en Wethouders stellen \oor de gevraagde vergunning te verleenen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 10 Verzoekschrift van J. K. Vink om aan hel 'perceel A No. 21 een rolluik aan te l'e b'rengen. De Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een verzoek van J. K. Vink om hem vergun ning te verleenen tot het maken van een i ol- Ruk met opzetbaar gedeelte, aan het raam van den vleesch- en spekwinkel, aan het huis A 21 Zuiddam, bewoond door F. Diele man, varkensslager. De gemeente-opzichter adviseert om, wan neer dit verzoekschrift wordt ingewilligd, daarbij te bepalen een hoogte waarop hel rolluik, uitgezet zijnde, boven de straat moet blijven, evenals zulks is geschied bij een ver zoek van gelijke strekking van de wed. C. van den Broeke. De Voorzitter meent, dat in het geval van de wed. Van den Broeke door den opzichter eene hoogte van' 2 M. was voorgesteld, maar dat de Raad dat toen te veel vond. De heer Smies gelooft, dat dit abuis is; er werd naar hij verneemt 2,25 M. voorge steld, doch de Raad achtte 2 M. boven de straat voldoende. De Voorzitter acht over de straat open- staande rolluiken bepaald een gevaar; laatst heeft iemand zich tegen zoo'n luik bijna dood geloopen. Hij acht het daarom wenschelijk dat er bij het verleenen van vergunning tot het aanbrengen van zoodanige rolluiken voor waarden worden gesteld. De heer Oggel zou het gewenscht achlen een uniforme regeling daarvoor te stellen., De heer Smies wijst er op, dat, als ver- boden wordt de rolluiken openstaande lager dan 2 M. boven de straat aan te hrengen, niemand er tegen loopen of er zich aan stooten zal. De Voorzitter acht die hoogtebepalmg ook goed. Hij stelt voor, dat dan aldus in voor waarden voor het verleenen van de gevraagde vergunning op te nemen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 11. Vaststelling inslructie boekhouder gas fabriek. De Voorzitter deelt mede, dat Burgemeester en Wethouders voorstellen voor den te be- noemen boekhouder der gasfabriek eene instructie vast te stellenj. Hij geeft lezinjJ van het concept., Behoudens verschillende voorschriften van administratieven aard, wordt daarin, in art. 8 bepaald, dat de boek houder voor de aangifte van bons voor cokes en voor het publiek iederen werkdag moet beschikbaar zijn van des voormiddags 9—12 en des namiddags van 24 uur. Vender deelt de Voorzitter mede, dat deze ontwerp-instructie door de gascommissie is behandeld, en daarna aldus aan den Raad ter goedkeuring wordt aangeboden. De voorgestelde inslructie wordt met alge meene stemmen onveranderd vastgesteld. 12. Vaslstelling zekerlieidstelling gemeente- ontvanger. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor de som van zekerheids- stelling voor den gemeente-ontvanger tebe- palen op 6000. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 13. Vaslstelling zekerheidstelling boek houder gasfabriek. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, de som van zekerheids- stelling voor den boekhouder der gasfabriek te bepalen op 1500. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 14. Vaslstelling rooilijn aan de nicuwe straat tusschen de spoorweg overwegen No. 94 en 95. De Voorzitter |deelt mede, dat, pvereenkom- stig de bouwverordening, de Raad de rooi lijn aan eene straat moet bepalen. Nu de nieuwe verbindingsweg tusschen de over wegen 94 en 95 wordt aangelegd, en daaraan zal gebouwd worden, is het noodig de rooi lijn aan te geven. Burgemeester en Wet houders stellen voor die te bepalen in het verlengde in rechte lijn van het hekje van den heer K. de Feijter. De heer Oggel vraagt, of het niet nooftlig zou zijn ook aan het andere eind van den weg een punt aan te geven. Het hekje zou kunnen worden afgebroken, dan was ergeen vast punt meer. De Voorzitter vraagt, of de Raad er dan genoegen mede neemt, dat Burgemeester en Wethouders de omschrijving der rooilijn met den gemeente-opzichter nader regelen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. door bijzondere constructie of wat dan ook meer waard is dan het andere kan hij niet beoordeelen, in elk geval is bekend dat ook Trousselot goede kasten levert, waarom het, in verband met den prijs, gewenscht voor- komt bij die firma te koopen. Burgemeester en Wethouders hebben bij een der wet houders een kijkje genomen en daarbij is hun gebleken, dat het model no. 6, dat 165 kost binnenwerks 64 c.M. hoog, 47 c.M breed en 33 c.M. diep is, buitenWerks 86 c.M. hoog, 62 c.M. breed en 55 c.M. diep is, van voldoende grootte is, om er in te ber- gen wat er voor de gemeente in te bergen valt Het is althans niet de bedoeling om daarin alle mogelijke boeken te bergen. Het voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt aangenomen met algemeene stemmen. De Voorzitter schorst alsnu de openbare vergadering welke overgaat in eene zitting met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der zit ting komt allereerst aan de orde, de behan deling van punt 8. Reclame van G. Gilijamse inzake aan slag vergunningsrecht. De Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een bezwaar schrift van G. Gilijamse tegen zijnen aanslag wegens vergunningsrecht voor het tijd.vak 1 Mei 1914 tot 1 Mei 1915. Het verwondert adressant zeer, dat in ten jaar de huurwaarde der lokaliteiten waarin door hcjm sterken drank in hel klein mag worden verkocht, gestegen is met 130 en daardoor het vergunningsrecht met 10., Adressant verzoekt daarom vermindci ing van zijn aanslag en terugbetaling van hette veel betaalde. Omtrent dit adres moet de Voorzitter mededeelen, dat adressant niet genoeg i eke- ning heeft gehouden met de bepalingen om trent het schatten van het vergunningsrecht voor dranklolcaliteiten, dat dit recht wordt bepaald door de huurwaarde der lokalen in verband met den omzet, en dat, naar aan- leiding van den omzet, waaromtrent ver- trouwbare gegevens zijn verkregen, het vergunningsrecht van adressant hooger is geschat. Burgemeester en Wethouders stel- len daarom voor, zijn verzoek af te wijzen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 16. Benoemen gemeente-ontvanger. De Voorzitter verzoekt de leden over te <man tot het benoemen van een gemeente- ontvanger. Hij doet mededeeling van de na- men der sollicitanten, waaruit blijkt, dat er 14 sollicitanten zijn. Door Burgemeester en Wethouders is eene aanbeveling opgemaakt, waarop ge- plaatst zijn de heeren J. C. Vink, letterzetter, en P. de Putter Pz., agent in assurantien. Hij noo|digt de heeren Van Driel en Oggel uit, met hem het stembureau te vormen. In A <-i f mot q de ZAAMSLAG. Huweliiks-aaiigiften. '23 April. Petrus de Roo, oud 34 j.', jm. en Elizabeth de Pooler, oud 28 j., jd. Albertus Rodenhuis, oud 29 j., jm. en Cathanna Cornelia Schieman, oud 26 j., jd. „T.n Geboorren. 18 April. Poulina, d. van Willem Dees en van Catharina Elizabeth Riemens. 19 April. Maatje Barbera, d. van Jan Hendrik de Fouw en van Pieternella Barbera Dieleman. 21 April. Abraham Pieter, z. van David Pieter Bastinck en van Johanna Elisabeth Butler. Marinus, z. van Marinus Dekker en van Tanneke de Putter, -o April. Pieter Jan, z. van Jacob Goossen en van Suzanna Elizabeth Baak. 30 April. Franchise, d. Levinus Klaassen en van Geertruida de teijter. Overliiden. 17 April. Pieternella Oppeneer, oud 88 j. wed. van Michiel de Pooter. 26 April. Catha'rina Elizabeth Riemens, oud 3'2 j.,echtg. van Willem Dees. ZLIDDORPE. Huweliiks-aangiften. 20 April. Josephus Fran- ciscus de Moor, oud 26 j., jm. en Maria Dolphina Angelina Versijp, oud 22 j., jd. Huvrelijks-voltrekkingen. 29 April. Auguste Adolf Velleman, oud 25 j., jm. en Rosalia Maria Coppieters, oud 36 j., jd. Louis Gustaaf Wauters, oud 23 j., jm. en Maria Sophia Josephina Puylaert, oud 22 jjd. Op aanstaanden Vrjjdag 8 Mei, hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders CORNEL1S EOEK EN ADRIANA GEZINA DE MOL, hunne 30jarige Kchtvereeniging te herdenben. Dat zij nog lang mogen ge- spaard blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Ter Neuzen. Behuwd- en Kleinkinderen. Op a. s. Zaterdag 9 Mei, hopen onze geliefde Ouders UORNELIS LGNSEN EN LENA DOESELAAR, hunne 25jarige Echtverceniging te her- denken. Dat zg nog laog gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen. Uit aller naam, C0RNEL1S LEN SEN Cz. Ter Neuzen, Mei 1914. YOOR RELANGHEBBEKDEN. Voile maan Zaterdag 9 Mei namiddags 9.50 uur. op 4,21, onder 7,32 uur. n 4,19, 7,34 u 4,18, a 7,35 n voor wielrijders moet een 9 De half uur, die voor voerlieden een uur na Zonsondergang branden. n v lantaarn EN C. K A A S, die, mede namens de lamilie, dank zeggen voor de betoonde belangstelling. De uitslag der stemming is, dat met stemmen wordt benoemd de heer P. Putter Pz., Op de heeren J. C. Vink en J. E. Blansaart worden elk 2 en op den heer P. Augusteijn 1 stem uitgebracht. 17. Benoemen boekhouder gasfabriek. De Voorzitter verzoekt thans over te gaan tot het benoemen van een boekhouder voor de gasfabriek., De heeren Van Driel en Oggel vormen weder met den Voorzitter het stembureau. Benoemd wordt de heer P. de Putter Pz. met 9 stemmen. 1 briefje is vanonwaarde ten 1 bianco. De indiensttreding voor deze betrekkmg en voor die van gemeente-ontvanger, woidt bepaald op 15 Juni a.s. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. AANBESTEDINGEN. Op Woensdag 13 Mei 1914, des voor middags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal bestuur te Middelburg, van 1. De voorziening der boorden van het kanaal van Ter Neuzen en van de westelijke Rukswaterleiding. (Raining 10050). 2. Het verlengen van den kaaimuur aan het einde van het zijkanaal naar de Axelsche Sassing. (Raming f 8700). 3. Het maken van beveiligingswerken in de sckutkolk der Oostschutsluis te Ter Neuzen. (Raming 5200). 4. Het bouwen van een brugknechts- woning bij de Schorebrug over het kanaal door Zuid-Beveland. (Raming 3150). Het leveren en verwerken van materialen tot voorziening van de be- loopen van bet havenkanaal van Philippine. (Raming J 2000). 3a 5. Heden overleed tot onze diepe droefkeid, te Antwerpen, onze geliefde Broeder, Zwager en Oom, in den ouderdom van 46 jaar. Namens de Familie, N. E. LEUN1SKurvink. Ter Neuzen, 2 Mei 1914. Voor de vele blijken van deel- ueming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Groot- moeder, Zuster en Tante, Mej. SARA DEES, weduwe van den heer Levintjs Barker, betuigen wij onzen hartelijken (lank. Namens de familie, L. J. GEELHOEDT. Apeldoorn, 4 Mei 1914. ZEETIJDINGEN. Van 4 tot en met 5 Mei. Ter Neuzen. OUSEL, 3633 kub. M., van 15. Voorstel tot aankoop van een brand- kasl, ten dienste van den gemeente-ontvanger. De Voorzitter deelt mede, dat Burgemeester en Wethouders hebben overwogen, dat het uit publiek rechterlijk oogpunt niet billijk moet genoemd worden, den gemeente-ont vanger voor te schrijven, dat hij de gelden, de boeken en geldswaardige papieren der gemeente in een brandkast te bewaren, wan neer de gemeente zelf geen brandkast in eigendom bezit. Zij achten het gewenscht, dat er van gemeentewege een wordt aange- schaft, die dan haar eigendom blijft. Verschillende aanbiedingen zijn voor de levering van een brandkast ingekomen. Ten slotte is de aandacht van Burgemeester en Wethouders bepaald tot de aanbiedingen van twee bekende firma's: Trousselot en Lips, welke naar de ondervinding heeft geleerd kasten leveren, die de vuurproef goed kun nen doorstaan. Het eenig verscliil in die fabrikaten is, dat de prijzen van Lips aab- merkelijk hooger zijn dan die van Trousse lot. Spreker weet niet wat daarvan de oor- zaak is. Oogenscliijnlijk zien de kasten er gelijkwaardig uit, of het fabrikaat van Lips Een verwoeste gezondheid, dat is de ver- woesting voor u zelf. Een sleckte maag, dat is de verwoesting van uwe gezondheid. Waak dus over uwe maag. Indien gij er gebruik van maakt is zij uw vriend, indien gg er misbruik van maakt is zg uw vijand. Zij zal u de ergste pijnen doen Igden. Om u'w maag goed te doen werken, moeten de verteringsorganen sterk en moet gij^ zeli krachtig zijn. Gij kunt geen kracht hebben dan indien uw bioed rgk is. Zg die arm aan bloed zijn, lijden een eilendig leven. Zg wier bloed rgk is, hebben een gemak- kelijk leven, zij kunnen in alle omstandig- heden er van slagen. Armbloedigen, weet wel dat gij even krachtig kunt worden als zij die u omringen en wier goede gezond heid gg bewondert. Daartoe is het voldoen de dat gg de Pink Pillen gebruikt, die de macbtigste hersteller van het bloed en vei- sterker der zenuwen zgn die bekend is. De Pink Pillen zullen, door uw bloed te verrgken en bet te zuiveren, van u een nieuw mensch maken, zoodat gij u zelf niet meer zult herkenuen. Neemt dit wel ter harte en zegt bet voort in uwe omgeving. De Piuk Pillen zijn onovertroffen tegen bloedar- moede, bleekzucht, neurasthenie, maagziekten De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 per doos, en a 9,— per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Voor Ter Neuzen en om- streken bij A. van Overbeeke -Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en om- streken bij Verhaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. P O L 1TI E. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een groot broodmes en een portemonaie met eenig geld. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Aangekomen 4 Mei. Engelsch s.s Liverpool, ijzer. Vertrokken: 4 Mei. Engelsch s.s. HUMMERSEA, 1525 kub. M., naar Skinningrove, ledig. Genl. Aangekomen 4 Mei. Engelsch ss. INO, 3500 kub. M., van Engelsch s.s. ALT. 2840 kub. M., Stukgoed. OR7Q kub. van Goole, M., M., M., van Ondergeteekendeu betuigen hunnen harielijken dauk voor de vele bewijzeti van belangstelling onder vonden bg hun 35jarige echtvereeniging. J. GORT. Ter Neuzen. J. GORTDe Krijger. Duitsch s.s. HORST MARTINI, 2679 van Goole, stukgoed. ,.n 5 Mei. Engelsch s.s. WHITE SEA, 5442 kub VaEngelsche Tcb! IvATE CLUETT, 385 kub. P1r£cVLPbaajdBAELS MAURICES, 594 kub. M, '^Belgfsc^s's.^MARTHE, 662 kub. M., van Ostende, ledig. Vertrokken: 5 Mei. Engelsch s.s. ALT, 2840 kub. M., naar Goole, stukgoed. Engelsch s.s. KYANITE, 1596 kub. M., naar Swansea, ijzer. Van 4 tot en met 5 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 30 binnenvaartuigen op- en 29 afgeschut door de Middensluizen 21 op- en 20 afgeschutdoor de Westsluizen 3 op- en 2 afgeschut. s.s. RICHARD vertrokt 4 dezer van Imminghain naar Kroonstad. s.s. ELISABETH vertrok 5 dozer van Immingham naar Kroonstad. s.s. HELENA vertrok 6 dezer van Gent naar Hull, s's! MAGDALENA in het droogdok te Hull, s.s. CORNEL1S vertrok 5 dezer van Hull naar Kroonstad, EN hunne 40jarige Echtvfcreenigiug te her- denken. Hunne dankbare Kinderen, W. DOOMSVan Koeveringen. 0. J. DE REGTDooms eD Kinderen. J. DOOMS—Van de Velde. A. J. BAK—Dooms. G. DOOMS, Rotterdam. Ter Neuzen, Rosegracht no. 6. JDe (jezamenl\jke inetse- laarspatroons hebben in hunne vergadering besloten de bekntame metselaarsknechten aan 20 cent per uur werkioon uit te betalen, ingaande op a.s. Maan dag 11 Mei. De lezers gelieven de achterstallige boeken dan in te leveren op het yewone uur. Gaarne ontvangt het Bestuur steeds ge- lezen boeken en tijdsehriftep ten geschenke. Het Bestuur eeniging maakt 8 Op Vrijdag 8 Mei a. s., hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, JACOBUS DOOMS EN JACOBA DIELEMAN, hunne 40jarige Echtvereeniging te her- denken. Dat zg nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hun dankbaar Kind, Behuwdkind en Kleinkinderen, R. HARMS. M. HARMSDooms en Kinderen Ter Neuzen, Mei 1914. maakt lo. der bovengenoemde ver- hare leden en donateurs bekend, dat de Mei-vergadering zal gehouden worden op £at@rd«ig 9 Mei a. s., des avonds om 8 ure, bij den heer M. J. Adriaansen. Het Bestuur, J. DE KOEIJER, Voorzitter. J. VAN GELDEREN, Secretaris. Het Bestuur van den polder BE- OOSTENBLIJ BENOORDEN bekend dat de gewone jaarlijksche ver gadering van Ingelanden zal worden ge houden op Dinsdag 99 Mei 1914, des voormiddags half elf uur, in het hotel »Het Gulden Vlies" te Axel; 2°. dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1913/1914 en de be- grooting met de memorie van toelichting voor het dienstjaar 1914/1915 van af 9 Mei a. s., gedurende acht dagen ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen 3°. dat deze begrooting met memorie van toelichting, na de vaststelling door de vergadering van Ingelanden, mede ge durende acht dagen, te rekenen van den dag na de vaststelling, ten voormelden kantore ter inzage zal liggen en dat van bovengenoemde stukken af- schriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Het Bestuur voornoemd, M. W. KOSTER, Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontvanger-Griffier. Axel, 5 Mei 1914.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3