AiffPtnp.p.n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. rasya?: i j. I st No. 6064. Zaterdag 2 Mei 1914. 54e Jaargang. ILAISA'S 1111M. T1 TWBSSDE1 ^BXj-A.X3. BINNED LAND. FEUILLETOK. Ter gelegenheid van den jaardag van Prinses Juliana hadden H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins gisteren namiddag in de manege der Koninklijke stallen aan den Hoogewal te's Gravenhage een kinder- feest gegeven, waarbij een 30tal jongens en meisjes, ongeveer in den leeftijd van de Prinses (naar de N. R. Ct. meldt) kinderen van leden der hofhouding en familien in deze stad, genoodigd waren met nog andere dames en heeren van Hr. Ms. Huis. Voor de jeugd trad een specialiteiten- gezelschap op. De voorstelling is ook bijge- woond door de Koningin, de Koningin-Moeder en den Prins. Het mandolinegezelschap Kunst naar Kracht, gevormd uit het perso- neel van het Koninklijk staldepartement, heeft eveneens versehillende nummers gegeven. De wachtmeester der Kon. marechaussee De heer J. A. Schouten, pred. te zorg voor reinheid, zoowel licliamelijk als, vooral, in zijn woning.. Regeling van werkzaamliederi. De Voorzitter deelt mede, dat het zijn be- doeling is om de suppletoire begrooting van Binnenlandsclie Zaken voor 1914, betreffende bouw van een ziekenhuis te Leiden, zeer spoedig in beliandeling te brengen, daar anders een in het ontwerp aangegeven ter- mijn verstrijkt. Na de pauze houdt de heer De Muralt tegenover den heer Bogaardt vol zijn be- schuldiging tegen de Indische Regeering van 1899, dat zij, ondanks zij gewaarschuwd was tegen de nadering van het pestgevaar, in ge- breke is gebleven de noodige maatregelen wordt met 8 dezer verplaatst naar Geffen (N. Br.) Werd voor enkele maanden bericht dat door de electrisehe centrale alhier de 350ste aansluiting aan bet net was tot stand gebracht, heden werd de 400ste aansluiting voltooid. Van de centrale wappert de dne- kleur, terwijl dit jubileumsgestal daarop hedenavond in door electrisehe lampjes gevormde cijfers zal prijken. De vyfde jaard g van Prinses Juliana werd gisteren alhier gevierd door het uit- steken der vlaggen van openbare en talrijke particuliere gebouwen. De kinderen gaven te nemen: Spreker heeft als oud-Indisch a„ dezen dagger ambtenaar nog rapporten onder zich, waar- ook reeds^ g^ L,etooid uit ten duidelijkste blijkt dat in dat jaar de pest in aaritocht was. Ook houdt spreker vol, dat het ongehoord wegens voortdurende ongesteldheid het voor- zitterschap van het provinciaal kerkbestuur van Zeeland neergelegd. In zijn plaats treedt als president op de heer A. Timmerman, predikant te Ter Neuzen. Wij ontvingen weder een exemplaar van Bredee's Reisboekje voor Nederland. Dit 10 cents reisboekje is, door zijn zeer klein formaat een handige gids voor hen die veel moeten reizen. In de week van 22 tot en met 28 April kwamen uit Zeeland ter kennis van den Centralen gezondheidsraad 1 geval van roodvonk te Middelburg en te Wolfaartsdijk. De heer Ph. J. van Dixhoorn te Axel TWF.E0E KHMER. Vergadering van Donderdag. I n tenp ell a ti e-V ah Deventer. Aan de orde is de voortzetting van het debat naar aanleiding van de interpellatie- Van Deventer in zake de pestbestrijding. De heer Bogaardt spreekt, volgens het ver- slag der H. Crt., zijn vertrouwen uit in de Regeering, en meent dat, zoowel onder de vorige ais de huidige Regeering, gedaan is wat er gedaan kon word-en. In verband met het Indische klimaat achlte men een epide- mie daar onmogelijk. Van daar ook spreker s standpunt indertijd bij de interpellatie-Rood- huyzen. Van rattenverdelging verwacht spre ker in verband met de groote vruchtbaar- heid dezer diersoorten weinig, wel van wo- ningverbetering in den geest van de Neder- landsche Woningwet. Evacuatie dient zeer te worden inge- krompen.. Ook spreker is verwonderd, dat zoo weinig Nederlandsche medici zich heb- ben aarigemeld. Tenslotte acht hij aanstelling van een Regeeringscommissaris niet noodigmen kan hetzelfde bereiken, wanneer een der leden van den Raad van Indie daartoe wordt aan- gewezen, waartoe de Gouverneur-Generaal de bevoegdheid bezit. Hierna komt de interpellant, de heer Van Deventer, voor repliek aan het woord. Deze acht een lid van den Raad ivan Indie als cen- traal gezagspersoon voor de pestbestrijding niet bruikbaar, omdat de leden van dien Raad niet ten alien lijde beschilcbaar zijn uil- hoofde van hun ambt. En men moet juist hebben een kraclitig persoon, die zich ten voile aan de taak kan wijden. :Spreker constateert met voldoening dat de Minister de spoedige verscliijning van een woningordonnantie heeft toegezegd, maar geeft toch nog eenige wenken in het belang van het woningvraagstuk. Spreker komt nog terug op de kwestie van de uitzending van Nederlandsche ari sen. Hij blijft tegenover den heer De Muralt de voorwaarden van uitzending verdedigen en acht het argument, dat er voor de dok- toren gevaar bestaat, het minst sympatliieke uit het geheele debat. Als eindindruk van deze debatten over de pestbestrijding heeft spreker gekregen, dat het allerduidelijk is geworden dat een groote ramp over Java is gekomen, en dat daarbij de voor ons eenigszins beschamen- de verklaring moet worden afgelegd, dat die ramp ons niet vaardig heeft gevonden. Evenwel kan den heer De Muralt niet toe- gegeven worden, dat in 1899 de Indische Re geering volinaakt blind was voor het gevaar. Spreker hoopt dat de Hollandsche kloek- heid de ziekte zal blijven aanpakken met alle middelen, alle energie, alle gestrenglieid 38) HOOFDSTUK XXI. Lady Carley had zich in haar particuliere vertrekken teruggetrokken. De morgenpost bracht haar verscheidene brieven. Een daar- van, die onderteekend was ,,Blanca opende zij met bijzonderen liaast. Zij zat in diep ge- peins verzonken, toen zij opschrikte door kloppen op de deur. Haar neef trad binnen. Met bevende hand vouwde zij den brief dicht en verborg dien. Zij deed de zorgvolle trekken in haar gelaat verdwijnen, ging haar neef met een vriendelijken glimlach tege- moet. Hij was immers haar oogappel. „Kom nader, Victor", sprak zij vriendelijk. „Ik wilde juist de lijst van uitnoodigingen voor Donderdag eens met je doorz'ien. Je komt zeker spreken over het rijtoertje van hedenmiddag „Neen, tante! Ik heb gewichtiger zaken te bespreken." Zij keekjheim onderzoekend aan. Zijn oogen scliitterden meer dan gewoonlijk en zijn ge laat stand ook levendiger. „Dat zijn zeker zaken van aangenamen aard, als je verheugd gelaat me niet bedriegt." „Ja, tante, wensch me geluk, ik ben de ge- lukkigste mensch op aarde!" Victor!" „Raadt u het niet? Kan u zelfs niet ver- moeden waarom ik hier gekomen ben?" Zij liield den adem in en verbleekte. „Zeg het mij!" bracht zij er met inspan- ning uit. is doktoren voor pestbestrijding uit te zen- den op f 400 per maand. De Minister van Ivolonien betoogde in zijn dupliek uitvoerig, dat de Indische Regeering van vroeger geen verwijt treft, en hield verder o.a. vol, dat de uitzendingsvoorwaar- den voor artsen alleszins voldoende kunnen genoemd worden. Wat betreft tenslotte de benoeming van een Regeeringscommissaris, de Minister ziet op dit oogenblik de volstrekte noodzakelijk- lieid daarvan nog niet in. Maar hij zal des- niettemin het denkbeeld, dat hem gister voor de eerste maal aan de hand is gedaan, zeer ernstig overwegen. Na een korte repliek van den heer Schaper wordt de interpellatie gesloten. Inkomstenbelasting. Hervat wordt thans de behandeling der inkomstenbelasting, en wel bij artikel 33, regelende het tarief der belasting voor na- tuurlijke personen. Hierop zijn ingediend: lo. een amendement-Bos c.s., waarvan de bedoeling is de inkomens boven J 5000 zwaarder te belasten dan in het ontwerp ge- schiedt. Het ontwerp wil heffen van in komens van 2000 tot f 10.000 een bedrag van 25 en 3 voor elke 100 boven de 2000 gulden. Het amendement daarentegen neemt dit tarief over tot aan de inkomens van 5000, doch eischt voor die van 5 tot 10 mille een bedrag van 115 en 4 over elke 100 boven de 5000. Eveneens worden de inkomsten boven 10.000 aanmerkelijk zwaarder belast. 2°. een amendement-Ter Laan (Rotterdam) c.s. om het minimum-inkomenwaarvan be lasting wordt geheven, te bepalen op f 700. Het ontwerp bepaalt het op 650. De heer Marchant verdedigt zeer uitvoerig het amendement-Bos als redelijk en logisch, en meer rekening houdend met de draag- kracht der bevolking danliet Regeeringsvoor- stel doet. Spreker liclit tevens toe een tweede amendement-Bos c.s. betreffende het tarief voor de vermogensbelasting. met oranje of de nationale kleuren getooid I heeft, naar men aan de fS. R. Ct. meldt, schoolwaarts te gaaD. In den namiddag vergunning gevraagd tot het leggen van werd vacantie gegeven, wat bij hen de spoorstaven tot den aanleg van een tramlgn feestvreugde nog deed stijgen. van den provincialen straatweg Bchoondy ke- Voor het slotnummer van dezen dag deed IJzendijke naar degemeenteWaterlandnerkje. het weer evenwel het ergste vreezen. De jjgjj schrhft onsuitOostelyk Zeeuwsch- noordoosten wind biies met toenemende y[aanderen kracht en dreef groote wolken zand over het Marktplein. Toch beproefden de direc- teur en leden van het muziekgezelschap z/De vereenigde werklieden'' het aange- kondigde concert te geven en op het be- paalde uur werd begonnen, ten aanhoore van een zeker naar omstandigheden talrijk gehoor, dat echter zooveel mogelijk een bescbutte plaats zocht. De kille tempera- tuur en het zand waarmede de muzikanten Sluiskil. Deze week werden door de leden van het Patronaat St. Jozef te Siuiskil uitvoeringen gegeven n.l. des Zondags voor de ouders der Patronaatsjongens, des Woens- dags voor de weldoeners en des Donderdags voor de leden der Mariavereeuiging. Opgevoerd werd //Sprekend portret van Oome Toon", blijspel in drie bedrijyen door P. Servatius van Euschede, Kapucyn. Tot slot nog een blijspel in een bedrijf, Hoe een treurspel een blyspel worden kan Yan heinde en ver waren kijklustigen gekomen. De zaal was telkens eivol, zoodat de jonge acteurs de voldoening hadden voor een talrijk publiek op te treden. Het be- hoeft geen nader betoog, dat de acteurs hun best deden en het publiek deden schaterlachen. De toejuichiugen bewezen dan ook, dat de toeschouwers zeer tevreden waren. Zaamslag. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is voor de tweede maal voor een jaar uitstel verleend van den werkelijken dienst bij de militie, wegens kostwinner- schap, aan Fr. A. den Doelder en A. P. van Sweden alhier. Donderdagavond zou het muziekgezel schap n De Volharding" in verband met den vijfden jaardag van H. K. H. Prinses Juliana een concert geven op de muziektent op het dorpsplein. 'Wegens het gure weer moest dat concert worden gestaakt. Loterij. Ook in deze streek zullen we waarschyu- lijk spoedig eene loterijkwestie gaan krijgen. Want het zomerweer is gekomen, zoodat nu iedere fietsclub, en er zijn er hier heel wat die zich zelf respecteert, haar wielerwedstrijd, of te wel haar wielrijders- feest gaat geven, welk feest steeds gepaara gaat met eene verloting onder de deelnemers niet alleen van rijwielen, maar ook van werden overdekt, maakte echter tenslotte ^lokken, lampen, naaimachines enz., waaruit aanstaande te Ter iSeuzen te houden festival eene goede uitvoering onmogelijk en na geconciu,jeerci mag worden, dat wielrijders Koewacht. Dank het gunstige weder ongeveer een uur spelens werd het ^concert j practjgcjie menschen zyn, die beseffen, dat de drie laatstgenoemde pryzen en soort- gelijke, die onder ,/enz." zijn begrepen, uitmuntend zijn geschikt om eene moeder, zuster of ecbtgenoote te kalmeeren, die bromt over laat thuis komen Maar ter zake ueuauttu Naar wij vernemen, moet het in het oog Het jaarverslag maakt melding van het van een politieman dezer streek met in den jjeden vias van 1912 en 1913. De pryzen steeds grooter aantal leden, dat nu reeds haak zyn met die loterij, dat is tezeggen, y]jjven buitengewoon laag. In plaats van 200 bedraagt, terwijl er dezen winter nog met de vermelditig er van op de plakbneven, worden er ook vele aardappelen ver- geen 100 waren. Die stijging is het gevolg die het wielrijdersfeest aankondigen, ot met ij0uwdj vooral Industrie, die een groote van uitstekende propaganda, en vooral van de manier, waarop de verloting in elkaar 0pbrengSt geven. Belgie vraagt ieder jaar den in Maart gehouden mooien tooneel- is gezet, of om welke reden dan. J meer en meer aardappelen, zoodat^ deze avond. De rekening en verantwoording Er zijn dan ook reeds plakbneven van van 'den penningmeester, den heer Schagen den muur v*rwijderd,en sommige wielryders- n vereenigingsbesturen zyn niet op hun gemak, als vreezende in min aangename aanraking te komen met den rechter, in zake hunne loterij. Andere zyn doodgerustzij hebben de heilige overtuiging, dat hunne plakbrieven, met het uitvoeren van het volkslied beein- digd, met het voornemen dat onder gunstiger omstandigheden te hervatten. De Afd. Ter Neuzen van den Bond voor Staatspensionneering hield eene druk bezochte huishoudelijke vergadering op Woensdag 29 April. Naar we vernemen is het muziek gezelschap //De Volharding" voornemens deel te nemen aan het op 15 Augustus der laatste dagen, is het zaaien der beet- wortelen hier zoo goed als afgeloopen. Er worden dit jaar hier zeker 1/^ meer beet- wortelen verbouwd dan in 1913. Dit komt, wijl door de malaise in den vlashandel dit jaar hier weinig of geen vlas verbouwd wordt. Sommige landbouwers en vlaskan- delaars zitten nog met groote hoeveel- TER NEUZEN, 1 Mei 1914. Het weerberiekt van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 771.8 Stornoway. Laagste barometerstand 749.6 Horta. Verwachting tot den avond van 2 Mei Matige noordoostelyke tot noordwestelyke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig -of geen regen, later iets zachter. Door Z. D. H. den Bisschop van Breda is, naar wij vernemen, tot pastoor der parochie te Ter Neuzen, benoemd de WelEerw. heer Bogaardt, kapelaan te Bergen op Zoom. „Nu dan, ik ga trouwen!" antwoordde hij. De oude dame stiet een kreet uit en sloeg de handen voor zich uit, als wilde zij een slag afweren. „Neen, neen, alles kan, Victor, maar dat niet!" Tante!" Zij lioorde dien uitro.ep niet meer De krachten hadden haar begeven, zij viel in onmacht. Hevig ontsteld boog hij over haar, doch een oogenblm later kwam zij weer bij. „Het uur is gekomen", fluisterde zij. Er ging den graaf een rilling door de leden; hij stond voor een raadsel. „Tante zeide hij, „ik begrijp niet, wat u met deze woorden bedoelt. U begreep toch wel, dat ik vroeger of later zou trouwen?'' „Maar niet zoo spoedig,antwoordde zij mat. „I)rie-en-twintig jaar is toch zelcer met te vroeg. En ik heb haar zoo onuitsprekelijlc lief zander haar zou het leven mij ecu last zijn!" „En wie is liet? Barones Leonore?" Glimlachend schudde hij liethoofd. „Neen, teste tante, liet is Bertha miss Bertha Dareh Lady Gar ley scheen versteend. „Miss Bertha Darrell? Die Ameri- kaansche?! Victor, je schertst immers?" „Hoe zou ik schertsen met zulk een ern- stige zaak, tante? Dezen morgen heb ik aanzoek gedaan en zij heeft mijn vurigsten wensch vervuld door de belofte, dat ze de mijne zou worden. U moet reeds lang be- merkt hebben, dat ik haar beminde". „Neen, waarlijk, ik heb er niets van be- merkt", antwoordde zij, noch onder den in- druk der verrassing. „Ik ben een oude vrouw, ik ben zwak en stomp geworden".. van Leeuwen, werd goedgekeurd. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden de heeren M. Eijke, J. F. de Cooker, en L. J. de Vries, werden met bijna algemeene stemmen herbenoemd. Op de Alg. vergadering van den Bond lotery enz. in orde zyn zal de Afdeeling vertegenwoordigd worden door den heer G. Koevoets, onderchef aan het station; plaatsvervanger is de heer Van DykeDe Feijter. Besloten werd nog tot aauschaffing van de bekende bondsinsignes, wanneer deze, bij eenigszins groot getal genomen, niet al' te duur mochten wezen. Jl. Woensdag gaf de dansvereeniging /.Terpsichore" alhier een soiree in het cafe //La belle vne". De opkomst was matig. Het eerste deel van het programma bevatte een drietal kluchtspelen, nl. //Ja, zoo zijn ze", //De Huishoudster" en //De Huwelijksadvertentie", die de opgekomenen goed vermaakten, terwijl voorts onder grooten bijval door een der dames-leden van de vereeniging een 4 tal liederen werden gezongen. Voor het bal, dat na afloop volgde was (kan het bij een dansvereeniging ook anders) veel liefhebberij en dit hield de aanwezigen nog enkele uren bijeen. Er volgde een poos stilte. Graaf Norton verbrak die eindelijk en zeide: „Alleen met liaar kan ik gelukkig worden zonder liaar ik wil er zelf riiet aan denken! U is voor mij altijd een zorgende moeder geweest, u zal zeker mijn geluk niet in den weg willen treden!" „Dat moet ik wel, antwoordde zij op vasten toon. „Ik ben zoo beslist mogelijk tegen deze keus! Die arme Amerikaansche, die Is niets voo,r je! Het is dwaas daar nog over te spreken!" Hij fronsde het voorhoofd en keek haar zoo vastberaden aan, als ooit te voren. Zij za,g jdit en beefde. „Is dat alles?" vroeg hij heesch. „Laat inij alles in eens liooren, dan zal ikf ant- woorden." „Je zult alles liooren! Dit meisje slaat veel te laag. Het geslacht der Nortons kan op hooge verbintenissen wijzen. Je groot- mama was, evenals ik, de dochter van een marines „En mijn mama was de dochter van een plebejer!" antwoordde hij bitter. „Laten wij dit niet vergeten". „Waarom spreek je daarvan? Je weet, ik kan dit niet liooren! O, waarom moest je dat valsche schepsel ontmoeten! Hij schudde h-et hoofd, hij begreep liaar niet. „Ik meende te bemerken, dat u haar wel mocht lijden. Waarom noemt u haar nu op eens valsch? Als mijn keuze op barones Leonore gevallen was, zoudt u dan ook daartegen geweest zijn?" Zij bedekte liaar gelaat met beide lianden. Zoo liad hij zijn tante nog nooit gezien. „Victor, het zou 'tbest voor je zijn, als je nooit Irouwde en het geslacht der Nortons liet uitstcrven!" sprak zij op doffen toon. De tijd zal leeren Begrijpelijkerwijze zijn niet alleen de wielrijdervereenigingsbesturen, maar ook de gewone leden der wielrijdersvereenigingen, en ook vele wielrijders niet-ledeu eener wielrijdersvereeniging zeer nieuwsgierig naar den afloop dezer interessante affaire. Bij Koninklijk besluit van 20 April 1914, no. 55, is, met gegrondverklaring van het door het bestuur van den Aarden- burgschen Havenpolder ingesteld beroep, vernietigd het besluit van heeren Gedepu teerde Staten van Zeeland, 12 December 1913, no. 465, waarbij ten onrechte werd vernietigd het besluit van de vergadering van stemhebbende ingelanden van voor- noemden polder, 16 Juli 1913, tot het heffen van een verschillend geschot over al de schotbare grouden van den polder, zulks in verband met de beoogde dijks- doorgraving en het gebruik maken van een daarnaast liggenden grintweg van den polder Bewesten ter Eede benoorden St. Pietersdijk. „Taiitet" Dat woord klonk als een kreet. Treurig en ernstig knikte zij. „Ik weet zeer goed, wat ik zeg. Je zoudt misscliien hetzelfde zeggen, als je alles wist!" Hij staarde haar verblufd aan. „Wat bedoeld u met dat alles?" vroeg hij. Waarom beeft u zoo? Is mijn vraag zoo vreeselijk? O, wat is liet toch, dat u mij te zeggen heeft? Mijn liefde is zoo groot. dat ik die zelfs voor u niet zou kunnen opoffe- ren, als God zelf er mij riiet toe dwingtl" verduisterde Zij sloeg haar door tranen oogen naar hem op. „Heb je haar werkelijk zoo lief? Och, mijn arm kind!" „Waarom beklaagt u mij?" vroeg hij verwonderd. „Wat verbergt u toch voor me, dat u zoo doet spreken? Zeg mij alles, de geheele waarheid wat het ook zij, maar dan alles, zonder iets te verzwljgen!" Hoorde zij of hoorde zij lieml nie';t? Zij sclieen geheel aan de wereld ontrukt, zoo zat zij daar, in smarten verzonken. „Ik beloofde haar het te zeggen, als deze dag zou aanbreken en nu kan ik het niet!" mompelde zij zacht, doch hij verstond die woorden en een onbestemde vrees maakte zich van hem meester. „U moet, u zal", drong hij. „Ik ben geen kind meer, ik kan alles liooren. Welkduister raadsel sell nil! daar achter uw woorden?" „Welk duister raadsel?" herhaalde zij. Ja, dat is het, een duister, onopgelost raadsel!" „Staat het in verband met den dood van mijn arme mama?" vroeg liij in den grootsten angst. „Kent u misscliien den moordenaar en hebt ge het gelieim al die jaren bewaard?" Er volgde geen anlwoord, zij hield haar gelaat met beide handen bedekt. gewoonlijk tegen goede pryzen verkoeht worden. In het eerste kwartaal van dit jaar werden volgens opgave van het BeU gisch Ministerie van Landbouw al 25 mil- lioen Kg. aardappelen uit ons land naar Belgie gezonden tegen 19,5 millioen Kg. in het eerste kwartaal van 1913 en 14 millioen Kg. in 1912. Hulst. Door het fanfarengezelschap z/Vlyt en Volharding" alhier, dat Zaterdag zijn 20jarig bestaan herdenkt, is besloten deel te nemen aan het op 15 Augustus aanstaande te Ter Neuzen te houden festival. St. Jansteen, 29 April. Zekere T. B. alhier reed zoodanig met zijn rijwiel op een paaltje langs den Tragel, dat de fiets in elkander werd gedrukt en hij met het hoofd tegen het paaltje werd geslingerd waardoor hij ernstige hoofdwouden opliep. Hontenisse. De fancy-fair, gehouden ten bate van de kas van vZiekenzorg" vereeniging tot 't verstrekken van ver- sterkende middelen, enz. aan behoeftige zieken, is in alle opzichten een schitterend succes gebleken. Wel was de verwachting van alien, die hadden meegewerkt aan de voorbereiding hoog gespannen, maar niemand had durven bopen op 't resultaat dat thans bereikt is. De ruim 2500 bezoekers van de fancy-fair hebben een stroom van geld „Is het dat? Is het dat?" vroeg hij dringend. In wanhoop sprong lady Carley van haar stoel op. „Waarom kwel je mij zoo, Victor? Denik je mij plolseling een geheim te ontrukken, dat ik zooveel jaren in mijn hart heb bewaard? Welk recht heb je om mij te vragen, te be- velen, wat ik zeggen mioet of niet? Jij, die niet eens het recht hebt oip je leven, op den naaim, dien je draagt?" Hij verbleekte en trad eenige schreden terug. Was zij bij liaar verstand, of was haar geest verward? Op dit ongeluk/kige oogenblik verbrak een geklop op de deur de vreeselijke stilte, die in de kamer heerschte. Werktuigelijk opende de graaf de deur. Een bediende reikte hem op een zilve- ren blad eenen brief over.. „Wat is er?" vroeg de graaf kortaf. „Eene dame wenscht mylady wegens een dringende aangelegenlieid te spre ken!" antwoordde de bediende. Lady Carley had haar gelaat afgewend. Zij hieLd zich vast aan haar stoel; alles aari haar lichaam beefde. „Ik ben op het oogenblik voor niemand te spreken;"1, bracht ,zij ftiet moeite uit. Maar' de bediend-e |girig niet been.. „Pardon, mylady, het is die dame in den rouw!" zei liij. Onstujmig keerde lady Carley zich riu om, nam den brief, opende en zag de ondertee- kening „BL". Met een wenk zond zij den bediende weg.. Toen las zij een brief en richtte het oog op den graaf. (Wordt vervolgd.) TER \EIZE\SCHE COERAST.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 5