Fink Pilien RISHIKEV. A. MASQUELIER, Frachtig DCMEHT, Tandarts MEIER M ;:ad- on Tandsiekten, Alle henoodigdkeden Stoom- en Chemische Wasscherij „De Vlijt", ckemiscn reinigen on uitstoomen Asthmalij iters ABDIJSIROOP, sS„ Fotograaf Markt C14. Badhuisstraat 63. BREOl v. Coothplein 12. li Dokter C. DE DECKER Openbaro Verkooping HOFSTEDE. Ledikanten, Stoelen, Tafels en Spiegels. J, L. JURRIJ-HOEBE, Ter Neuzen. gekleurd en zwart CREPON. voor het besproeien van aardappelen enz. MIDDELBURG VLfSSINGEN Ontvangen prachtig R. J. DE KRIJGER, GROOTEN H1ST0RISCHEN OPIOCHT TE HUREN TER NEUZEN, AQVERTENTIEN. ZU die ongeneeslijk waren verklaard, zijn door de Pink Pilien genezen. in Goud en Zilver, Horloges enz. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Bij genoegzame deelname PLEIZIERVAART OIE3 S HSZlIIEDI 2914, Twee HOFSTEDEN, Specialist voor maakt U 'attent op hare speciale afdeeling voor van alle soorten Rokken, Blouses, Mantels, Boa's, Heerenkleeding en Sportcostumes, Tapijten, Meubel- stoffen, Vitrage Gordijnen, wollen en gestikte Dekens, Spreien, enz. enz. Bijna alle vlekken kunnen door de nieuwe con- structie verwijderd worden, zoodat stof en coupe absoluut niets te lijden hebben. m VcRBREEKT UW KLU1STERS Qroenten in blik Vruchten in flacons Tafeizuren Jam's etc. A R N H E M. Onderwys per correspondentie Urine-Organen. Geheime Ziekten - Nieren. Prof. Dr. P. RUITINGA, Prof. Dr. R. H. SALTET, Prof P. v. d. WIELEN, Hoog- leeraren aan de Universiteitte Amsterdam, geeft U de meest mogelijke garantie voor hygie- nische behandeling en volko- men zuiverheid der artikelen. geen conserveermiddelen noch kleurstOffen gebruikt. Vraagt Uwenleverancier. Opnieuw ontvangen G. J. BALKEN8TEIN, daardoor ook gelaatsveranderingen ktinnen plaata hebben, klinkt voor velen zeker al heel apomef- Kan deze geconstateerde gelaatsveranderiug vraagt hij niet aldus te verklaren zijn, dat de bewuste postzegels valsche post- zegels zijn. Om een postzegel na te maken, is voor een vakman waarlijk geen heksenwerk. En om ze te vermenigvuldigen met de tegen- woordige tecbnische hulpmiddelen, al even- min. En om, vooral in groofce steden, helpers te vinden, die ze op de een oi andere wijze diatribueeren, is al evenmin ondeukbaar. En waarom zouden er wel telkens en telkens weer menschen gevonden worden, die het er op wageu om valsche bankbiljetteu of vaisch zilvergeld te maken, een zoo gevaarlijk werk, dat ze er toch, en meestal heel spoedig, mee tegen de lamp vliegtn, maar waarom zouden er geen menschen gevonden worden, die aan het veel eenvoudiger, veel gemakkelijker, haast niet te constateeren postzegel-namaken doeo Ik voor mij, zoo schryft hij verder, ben dan ook overtuigd, dat er jaarlijksch voor aanzienlyke sommen valsche postzegels in omloop worden gebracht. Vroegev heb ik daarover al eens met een posterij-deskundige gesproken, en wat die daarop zeide, behoef ik hier niet te herhalen. Toen Maandagochtend de buren geen enkel lid van een gezin te Etichove (Oost- Vlaanderen) naar buiten zagen komenkeek men door de ruitjes en ontwaarde binnen den man en een zijner kindereu op den grond liggen. Men daeht aan moord en aldus het ,-Hbl. van Antw." verwittigde de bevoegde overbeid. Toen bleek, dat de keukenkachel omge- stooten en het heele gezin uit 5 personen bestaande, was gestikt op een tweejarig kindje na, dat niet het minste letsel had bekomen. De Vesuvius ontwaakt De Italiaansche correspondent van de Tel. schrijft dd. 24 April. Sinds gisteren geeft de Vesuvius weer teekenen van een zeer actief inwending leven. Zware slagen, gelijk aan die van den donder, weerklinken den ganschen dag en worden vooral in de Vesuviaansche dorpen gehoord. Natuurlfjk brengen zij alom schrik en angst teweeg onder de be- volkingiedereen herinnert zich plotseling weer de laatste geweldige Vesuvius-uit- barsting die van April 1906 welke San Giuseppe en Tersigno door aschregen geheel vernielde en Bosco tre Case onder lava bedolf. Zelfs Torre Annunziata (een stadje van 32,000 inwoners) werd toen bedreigd. Maar als by tooverslag maakte de gloeiende stroom destijds daar voor het kerkhof halt, verdeelde zich in tweeen, sloeg links de richting in van Pompei en rechts die van de golf't stadje was gered. Laten we hopen, dat de toekomstige uit- barsting, die volgens den tegenwoordigen directeur van het Osservatorio Vesuviano, professor Malladri, over eenige maanden binnen den krater, zal plaats hebben, geen nieuwe ramp veroorzaakt. De ontwakingen van den Vesuvius hebben steeds een onbepaalden duur. Deze periode van activiteit begon verleden jaar Juli. Zij zou veel overeenkomst vertoonen met die van April 1906, welke in de lente van 1905 was aangevang. n. De groote intensiteit der slagen, die werkelijk ontzettend luid moeten zijn, schrijft de geleerde toe aan verstoppingen, welke de lavastroom telkens op z'n weg ontmoet. In ieder geval, meent professor Malladi, zal de gloeiende lava ditmaal niet over den kraterrand vloeien. De uitbarsting zal binnen den berg geschieden. Slechts zullen asch- en steenregens alsdan plaats hebben op de onbewoonde bellingen van den Vesuvius. Zijn de geneesmiddelen die u aangeprezen waren, mislukt, weifel dan niet, neem van daag nog de Pink Pilien, dezen zullen u niet te leur stellen. Zij zuiveren en ver- rijkeu het bloed, ge en krachten, wekken d'e eetlust op, versterken de maag, regelen en vergemakkelijken de spijsvertering. Zij zijn krachtdadig en dus om deze reden een goedkoop geneesmiddel. Het is het ge neesmiddel dat de grootste regelmatigheid in zijne uitslagen aanwijst. Over geheel de wereld hebben zij verkregen en verkrijgen zij voortdurend snelle genezingen van zieken die voor ongeneeslijk waren verklaard en zij hebben in heei wat gevallen een be- wondering gewekt die met een werkelijke verwondering gepaard ging Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, zenuwzakte. De Pink Pilien zijn verkrijgbaar a 1.75 per doos, en a 9,— per zes doozen, bij het Hootddepot der Pink Pilien, Dacostakade 15, Amsterdam. Voor Ter Neuzen en om- streken by A. van Overbeeke -Leunis, "Westkolkstraat, voor Sas van Gent en om- streken bij Verhaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. te ZAAKSLAG, kan wegens ziekte gedurende deeerste 3 a 4 maanden de klanten niet bezoeken. Aan Svaais wordt echter verkocht, terwijl bestellingen zoo vlug mogelijk uit- gevoord worden. Zoowel binnen als buiten de gemeente worden goederen gaarne op zicht gegeven. Reperaties billijk en net. Mei 1914. Aanbevelend. D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrij dag 2 3 4 5 6 7 8 Mei 5.38 6.7 n 6.44 7.24 8.10 8.55 9.37 10.15 10.48 11.16 11.40 0.3 12.35 ter gelegenheid van den ter herdenking van de lOOjarige bevrijding van Walcheren, met de Salonboot ADMXNISTR4TEUR DE BADTS". Vertrek van TER NEUZEN: 7V2 uur morgens. Vertrek uit MID DEL BURG: 8 uur 's a vends. Prijs heen en terug 75 CEUT. Goedkoope reisgelegenheid voor de Goesche marktbezoekers, die tevens Middelburg willen bezoeken. Kaarten te bekomen bij 3. TOLLENAAR—DE MASIER, Zandstraat, Ter Neuzen. Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Breukmeester, Kunstlei 30, Antwerpen Isden eerstcsn Woensdag van iedere maandte spreken bij Mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschenhoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CE1NTURES, ELAS- TIEKEN KOUSEN, CORSETTEN, enz. enz. Bijzonder1 stelsel voor het recht maken van scheef gegroeide kinderen. vcoi* 29 SEPTEMBER 1915s van 150 hectaren, in een blok gelegen, op 29 kilometers van CAEN (Frankrijk) en waaronder begrepen 100 hectaren Weiland, 50 liectaren Bouwland van eerste hoedanigheid, schoone Appelaars- Water-Bosch Zich te wenden tot het kantoor van Notaris VAN DE VELDE, Bagattenstraat 41, Gent (Belgie). alsook voor valsche tanden. Baerattenstraat 36, GE NT. zijn te bekomen bij A. LEENHOUTS 1IOSTE, Zaamslag. m0ljR§ H Hi ;jpfl opdat gij weder als elk gezond menscb, vrij en frank wandelen en van het leven genieten kunt. Gij lijdt vreeselijk, maar dat is onnoodig. Neem het wonderbaarlijkste geneesmiddel dezer eeuw, dat duizenden asthmalijders genas. Weest niet eigen- zinnig doch beproef het. Viaagt Uw kennissen, vraagt Uw dokter, vraagt den duizenden genezenen en alien zullen U, als zij bet goede met U voor hebben, verklaren dat gij stellig genezen kunt als gij de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, wilt gebruiken. De verouderde siijm, welke op Uw borst vastzit, zal daardoor worden opgelost, Uw borst zal worden verruimd, Uw ademhaling diep en vrij worden, Uw hoest en benaywdheden zullen verdwijnen en weldra zult gy U als herboren en grondig genezen gevoelen. Want de is een beproefd middel tegen Asthma, Plenris, Influenza, Bronchitis, Catarh, Slijm- en Kinkhoest, heesehheid, keelpijn, den hard- nekkigsten hoest, de hevigste verkoudheid en alle borst-, keel- en longaandoeningen. Voorkomt de Tering. Prijs per flacon van 230 gr. 1,van 550 gr. f 2,en van 1000 gr. 3,50. Eischt rooden band met handteekening L. 1. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle drogisten en de meeste apothekers. Onovertroffen zijn de van de N.V. Puralimento Arrival Amsterdam s in alle bouwkundige, werktuigkun- dige en electrotechnische vakken. Mondelinge en schriftelijke inlichtingen bij den correspondent J. G. WIND te Westdorpe. Vraagt prospectus. Specialist Tandmeester, Ottogracht 17 (by de VrijdagmarktjGent, Raadplegingen van 8 tot 5 ure, behalve des Donderdagsmorgens. Behandeling zonder pijn. Alle soorten van Kunsttanden. Geneeskundig Cabinet te GENT 54 Savaenstraat 54. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Vrydag van 9 tot 12 ure. Genezing van en Bifiai&ziektcsBS, TpoeSsei en alle versche en verouderde geheime zieklen, verzwak- king, vrouwenziekten. De Geneeskundige Commissie Door dePuralimento worden van e e n e Notarissen Van der Moer en Dreg- mans, zullen op Oinsdag 5 Mei IOI4, des namiddags te 2 uur, op de bovenzaal van den heer Vissee, aan de Markt te Ter Neuzen, ten verzoeke van de gerecli- tigden tot de nalatenschap van den heer LEV1NUS BAKKER, in het openbaar verkoopen de door wijlen Mej. de Weduwe Banker Dees bewoond geweest zijnde Ben ruime sovteering Noordstraat, Ter Neuzen. nommer 99, 50 centiaren Verhuurd tot in den Zuidlandpolder, aan den pro- viucialen weg, bij Driewegen, gemeente Ter Neuzen, groot 18 hectaven 55 aren 50 centiaren of 41 gemeten 192 roeden, in 7 kavels, ajs Kavel 1. Hofstede, bestaande in Woon- huis, Schuur, verderen Opstal, Erf, Tuin, Wei- en Bouwland en Zijkant- weg, kadaster sectie E, nommers 747, 746, 94, 698, deel van 90t)isen deel van 90, samen groot 5 hectaren 70 aren 30 centiaren of 12 gemeten 239^2 roede. Boomprijs 2250, Het perceel nommer 94, groot 1 hectare 73 aren is verhuurd aan A. de Bruijne tot 1 November 1914 tegen 228,50. Over den noordwestelijken hoek van het perceel nommer 746 moet uitweg worden gegeven voor kavels 2 en 3. Grondlasten f 42,88. Kavel 2. Een perceel Bouwland, noord- westelijk van Kavel 1 en tegen den provincialen weg, kadaster sectie E, groot 1 hectare 78 aren of 4 gemeten en 2 roeden. 1 November 1914 aan Pieter Katjser tegen 299, Deze kavel heeft uitweg over den noord westelijken hoek van kavel 1 naar den provincialen weg. Grondlasten 9,40. Kavel 3. Eene party Bouwland, tusschen kavel 2 en den Katspolderschen dijk, kadaster sectie E, nommers 98 en 97, samen groot 5 hectaren 35 aren 30 centiaren of 12 gemeten en 4 roeden. Deze kavel heeft uitweg over kavel 2 en vervolgens over kavel 1. Van dezen kavel is verhuurd tot 1 Novem ber 1914: aan Pieter Ysebaert, een gedeelte (tegen den Katspolderschen dijk) tegen 398, aan A. de Bruijne, een gedeelte tegen 268,65, en aan denzelfden een gedeelte (klaverland) tegen 215,40. Grondlasten f 26,15. Kavel 4. Een perceel Bouwland met Zijkantweg, aan het Donker- straatje, grenzende noordwestelijk en zuidwestelijk tegen kavel 1, kadaster sectie E nommer 95 en deelen van de nommers 90bis en 90, samen groot 1 hectare, 58 aren, 50 centiaren of 3 gemeten 167 roeden. Verhuurd tot 1 November 1914 aan Jacs de Bruijne tegen 292,93. Grondlasten 7,42. Kavel 5. Een perceel Bouwland met Zijkantweg, aan het Donker- straatje, noordoostelijk van kavels 1 en 4, kadaster sectie E, deelen groot 2 hectaren I are 60 centiaren of 4 gemeten 157 roeden van nommers 96, 90bisen 90. Verhuurd tot 1 November 1914 aan A. de Bruijne tegen f 302,48. Grondlasten 10,72. Kavel 6. Een perceel Bouwland met Zijkantweg, aan het Donker- straatje en tegen den Katspolderschen dijk, kadaster sectie E, deelen groot 1 hectare 98 aren 30 centiaren of 4 gemeten 135 roeden van nommers 96, 90bis en 90. Verhuurd tot 1 November 1914 aan Pieter Ysebaert tegen 302,17. Grondlasten f 10,05. Kavel 7. Een perceel Zijkantweg. (westelijk van den provincialen weg) vermoedelijk bestemd voor trambaan, kadaster sectie E, nommer 699, groot 13 aren of 871/3 roede. Boomprijs 1000,Grondlasten 18 cent. Behalve de gemelde boomprijzen, waar- over ook de onkosten moeten worden be- taald, moeten de koopers bij hunne koop- som opleggen de gemelde huurprijzen en een half jaar grondlasten. De polderlasten komen van 1 Mei 1.1. af voor de koopers. Deze zullen de huurprijzen van de huur- ders kunnen ontvangen. Zij hebben de goederen terstond na de toewijziDg voor bunne rekening en risico. Voor zoover niet verhuurd, kunnen de goederen worden in bezit en gebruik ge- nomen na de betaling of zooveel vroeger als de verkoopers zullen toestaan. Betaling der koopsom 3 maanden. Onkosten 7y2 8 dagen. Nadere inlichtingen ten kantore van de Notarissen, waar eene kaart, de kavels aan- duidende, ter inzage ligt. H II H H H £ffcjjg is pefeu -J f 1 C'"* r; "A. CORN. HENNING PUKALIMENT0

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2