BU1TENLAND. GEMENGPE BERICHTEN. De algemeene verkiezingen voor de Earner, die j.l. Zondag in Frankrijk werden ge- houdeu, brengen weinig verandering in de samenstelling van dat lichaam. Op te merken valt echter, dat de voorstanders van den iugevberdeu driejarigen diensttijd in versterkte meerderheid terug komen, zoodat het vast staat dat die zal gehand- haafd blijven en dat ook de voorstanders van een kiesstelsel met evenredige ver- tegenwoordiging weer in aantal vermeer- derd zijn. De verschillende voorrnannen, waaronder de sterk bestreden Briand en Caillaux zijn in hunne districten met groote meerder heid herkozen. Leek het er op dat, door een vormelijke kwestie, het niet salueerendei Amerikaansche vlag van Mexicaansche zijde een oorlog zou ontbranden tusschen Mexico en de Ver- eenigde Staten, daar President Wilson het met Huerta het over die belangrijke(!) zaak niet konden eens worden, het schijnt dat het nu toch met het wapengeweld voorloopig gedaan zal zijn. Huerta wilde de gebruikelijke 21 schoten laten geven, mits deze door de Amerikanen achtereen volgens werden beantwoord. Hij zou daarin tevens zien eene erkenning van hem als president der Mexikaansche republiek. Dat laatste ligt, naar het schijnt in het geheel niet in de bedoeling van president Wilson, die juist iets persoonlijks tegen Huerta schijnt te hebben en nu deze ge- legenheid wilde aangrijpen om hem te verwijderen. Er werden Amerikaansche oorlogsschepen naar Mexico gezonden met bevel voor loopig Vera Cruz te bezetten. Dat is geschied zonder oorlogsverklaring, maar niet zonder vechten en wederzijds zijn dooden en gewonden gevallen, terwijl de gemoederen door het gebeurde in op- gewonden stemming kwamen. De houding van het Mexicaansche rebellen hootd, Carranza, die te kennen gaf dat hij de handelingen van Wilson beschouwde als tegen de Mexicaansche natie gericht schijnt wel watkalmeerend op de Amerikanen te hebben gewerkt, al is het ook, dat de aanvoerder van Carranza, generaal Villa, te kennen gaf, dat hij het daarover met dezen niet eens was. De met groot vertoon door Amerika begonnen militaire actie, lijkt nu wel wat op snoeverij. De vertegenwoordigers van de Zuid-Amerikaansche Staten hebben hunne bemiddeling aangeboden en die is door Wilson aanvaard. Zaterdag zijn de onder- handelingen reeds begonnen. President Wilson gaf daarbij aan de gezanten van Brazilie, Argentinie en Chili te kennen dat hij hunne bemiddeling alleen aanvaardde, onder voorwaarde, dat Huerta van de baan wordt geschoven, dat het constitutioneel bewind in Mexico zal worden hersteld en dat aan de Vereenigde Staten voor de ondervonden beleediging genoegdoening zal worden gegeven. Ook eischt hij staking der vijandelijk- heden door Carranza en het houden van verkiezingen in Mexico onder toezicht van vertegenwoordigers der hiervoren genoemde landen en de Vereenigde Staten. Huerta heeft ook de bemiddeling aan vaard, maar wist toen vermoedelijk nog niets van de genoemde voorwaardeu, daar hij er allerminst de man naar lijkt, om voor Amerika zoo maar uit den weg te gaan. Carranza wil ook de wapens niet ueer- leggen voor hij de Mexikaansche hoofd- stad heeft veroverd. Uit een en ander blijkt, dat het nog niet zoo gemakkelijk zal gaan een goed eind te krijgen aan den Mexicaanschen chaos. In Washington zelf, schijnt men dan ook niet veel resultaat van de bemiddeling te ver- wachten. In Zuid-Amerika is men overigens niet erg tevreden over het optreden der Noord- Amerikanen en de pers bevat daarover allesbehalve vriendelijke beschouwingen. Daar kiest men partij voor Huerta en be- treurt, dat de Zuid-Amerikaansche staten dezen niet eenstemmig als president hebben erkend. ULSTER. Door de volunteers in Ulster is een daad verricht, die met den naam van staatsgreep moet worden bestempeld, een daad, die men wel zou verwachten vermeld te zien in de romans die handelen over de gebeurtenissen in Zuid-Amerika, met eenige woelige gene- raals als helden, maar niet va'n de zoijen van Albion. Daar in Ulster heeft imen het aan- gedurfd om in den nacht Van Vrijdag op Zaterdag verschillende staatsambtenaren, dienaren van Koning George, eenvoudig in hunne bureaux of hun huis op te sluiten en en tot machtelooshedd te doemen, daar tele- graaf en telefoonvcrbindingen in het onge- reede waren gebracht en in dien tijd heeft men op een drietal plaatsen aan land ge bracht de door een schip aangevoerde lading geweren en patronen, die met eenige hon- derden particuliere eri vrachtauto's naar de verschillende streken van Ulster werden ver- den vervoerd, terwijl, naar luidt van de be- richten, de verdere verdeeling over het land in den daarop volgenden nacht heeft plaats gehad, zoodat op het oogenblik geen 12 ge weren meer op een plaats zouden gevonden worden. Ofsclioon de handelingen van den Ulster- vooorman Carson en zijn volgelingen reeds gedurende eenige maanden niet anders waren, is dit toch een daad van openlijk verzet tegen de Regeering, waar men re- geeringsambtenaren door overmacht nood- zaakte tot een leidelijk toezien bij de ge- pleegd wordende opstand tegen het gezag. De „Observer" het orgaan van de felste Home Rule bestrijders en felste Ulsterver- eerders, berichtte daaromtrent het na- volgende „Terwijl de Minister van Oorlog en de Eerste Lord der Admirafiteit hun slaap genoten, liaalden Sir Edhvard Carson's vo lunteers een stout stuk uit. In den vroegen ochtend werden 50,000 geweren en 31/2 mil- lioen patronen geland te Larne, Bangors en Donagliadee uit een stoomscliip, waarvan de naam „Mountjoy" aan boeg en achter- schiip was geschilderd over een anderen naam, vermoedelijk „Fanny". Van Belfast tot Larne Harbour, dertig mijl van elkander, werd de geheele wegge- patrouilleerd door sterke detacliementen vo lunteers, eveneens de landwegen op Larne uitloopende van Glenarm, Ballymena, Bal- lyclare en andere plaatsen. De mensclien begonnen te vermoeden dat er iets sensa- tioneels te gebeuren stond, doch weinigen hunner, zelfs onder de volunteers, begrepen eigenlijk wat er aan 'thandje was. In de nabijheid van Larne Harbour en in de straten van de stad stonden Vrijdag- avond sterke detachementen van mannen, die banden aan den arm droegen, als sol- daten in parade, terwijl hun officieren heen en weer liepen en tot elkander fluisterend spoken. Om negen uur kon men een stoom- schip de Lough hooren opkomen. Einde.- lijk werden de mastlichten zichtbaar en spoedig zag men de lijnen van het „geheim- zinnige schip". Binnen enkele minuten lag het gemeerd aan de ladingsplaats. Eenigen tijd te voren was Larne afgesne- den van de huitenwereld, wat betreft tele- phonische en telegraphische gemeenscliap. Ter zelf der tijd was alle rijtuigverkeer uit en naar de stad tot stilstand gebracht en alleen auto-bestuurders, die een pas had- den, aantoonende, dat zij bij de zaak be- trokken waren, mochten gaan door den kring van piketten, die een ring vormden om Larne. Cordons hielden de wegen afgesloten, en voertuigen, wier bestuurders geen pas kon den toonen, werden aangehouden en aan de bevelvoerders werd gevraagd hoe met hen te handelen.. Het was een eigenaardige ondervinding opeens aangehouden te worden door een troep mannen, die eenvoudig op de voor- lichten van een auto afkwamen en den be- stuurder een krachtig „Halt" toeriepen. Dan volgden eenige korte vragen, en aange- zien de aangehoudenen meerendeels be- vrienden waren, werden zij spoedig doorge- laten. De motors spoedden dan verder en stelden zich op in de rij in het dok om hun lading te ontvangen em daarmede dan spoe dig heen te gaan. Toen het schip gemeerd lag aan de aan- legplaats der Stranrear mailbooten, werden de wachtende mannen verdeeld; sommigen moesten schildwachtdienst doen aandedok- poorten, anderen gingen vlug aan boord. Niemand werd onder eenig voorwendsel binnen het dok toegelaten, tenzij hij zijn aandeel in het werk had. Nauwelijks waren de luiken geopend, of tal van mannen begonnen de bemanning van het schip te helpen bij het lossen der lading. De geweren waren zorgvuldig ver- pakt en volunteers hielden vlug aanteeke- ning van alles wat gelost werd, terwijl even vlug de kisten gebracht werden in de auto's. De lading van een groote auto bedroeg 700 geweren. Als een rijtuig geladen was, verliet het zijn plaats, en een ander reed voor. Zoo ging het werk voort uur na uur, zonder oponthoud. Ter zelf der tijd had een overlading plaats in een ander schip. De „Mountjoy" was er nog maar eenigen tijd geweest, toen een ander schip de haven binnen was gekomen en ging liggen bij het drijvend arsenaal-dok, De scheepskranen zwaaiden duizenden ge weren over, op het andere schip, dat daar- na spoedig wegvoer naar zijn plaats van be- stemming en nog een ander schip kwam toen laings zijde der „Moimtjoy" en daar werd eveneens mede gehandeld als met het vorige.. Ondertusschen nam het aantal auto's steeds af, sommigen waren reeds lang te voren weggereden. Werd een groep derge- nen, die losten, moode, dan kwam een an dere groep hen aflossen. Te Larne zelf ging het haast iniemand naar bed. De straatlantaarns, behalve die op de hoeken der straten, zijn gewoonlijk uit, doch Vrijdagavond brandde elke lamp tot het krieken van den dag. In vele huizen waren de lichten aan, en de vrouwen en kinderen dergenen, die in de dokken werkten, ston den op straat en juichten elke auto, die geladen wegreed, toe. Juist toen de dag aanbrak kwam de laat ste groep der vermoeide, doch voldane los- sers aan wal van het nu ledige schip „Mountjoy" dat binnen tien minuten de haven uit was. Het was een merkwaardig stuk werk, uitmuntend uitgevoerd. De overheid scheen niet te hebben bestaan. Zelfs al waren de polilie-mannen, de kustwachters en doua- nen niet omsingeld geweest, dan hadden zij nog niets kunnen doen. Zij bevroedden ge durende den nacht vermoedelijk wel, dat er iets ernstigs aan de hand was, want tegen middernacht wist de geheele stad het, doch ze konden niets doen. Politie-mannen en douanen samen zouden hoogstens een paar dozijn sterk zijn gewweest tegenover een leger. Geen twijfel of de „Mountj!oy" was de bekend geworden „Fanny". Een Noor te Belfast doet een merkwaardig verhaal over de reis van het schip en over den kapitein Falke, de eigenaar er van tevens, dien hij jaren lang heeft gekend als een onbevreesd krachtig zeeman. Toen het schip door de Noren gekocht werd, weigerden zij de verantwoordelijkheid te aanvaarden geweren aan te nemen als lading, waarop kapitein Falke dadelijk het schip kocht voor hooger prijs. Zijn voorne- men was langs de Noorsche kust te gaan en voor te geven dat de wapens bestemd waren voor Zweden, maar toen zette hij op eens koers naar Ierland. Toen hij Larne verliet, zette kapitein Falke drie hoera's in voor den Koning en de Ulster Volunteers. Het schijnt dat te Donaghadee. een kust- wachter dood viel, toen hij zich naar zijn chef spoedde om dezen te berichten omtrent de aankomst van het geheimzinnige schip vroeg in den ochtend. Hij was een gehuwd man, Painter geheeten en heeft twee kin deren -- hij was afkomstig uit het zuiden van Engeland en het is gebleken, dat hij overleed aan hartverlamming ontstaan door zich te oveiioopen. Het schip kwam met voile kracht de haven van Donaghadee binnen en koos lig- plaats bij de groote stoomkraan. Auto's wachtten daar de aankomst en ongeveer 70 ton geweren en ammunitie werden spoedig gelost in bijzijn van politie en kustwachters, die tegenover 700 volunteers niet anders kon den doen dan toekijken." Deze open'ijke daad van verzet heeft een roep van verontwaardiging doen opgaan onder de regeeringspartij en zal oorzaak zijn, dat thans eens beslist optreden niet lean uit- blijven, ofschoon het nu wel wat laat is. Het zal althans nu niet meer gemakkelijk gaan al die wapens over het geheele land verspreid te achterhalen. De regeering wordt nu van laksheid beschuldigd. De unionisten bestempelen deze daad als een antwoord op het „regeeringscomplot", maar toch is de toon waarop deze daad verdedigd wordt niet zeer beslist. De openbare meening is haar niet gunstig gezind, en, mocht het tot een crisis, of anders gezegd tot een alge- meene verkiezing komen, dan laat het zich voorzien, dat pen en ander de unionisten niet voordeelig zijn zou. De regeering heeft de laatste dagen druk beraadslaagd, maar van eene beslissing aangaande hetgeen zij in deze daclit te doen, is nog niets bekend. De schildersstaking te Middelburg is geeindigd. De patroons gaven aan den waarnemenden burgemeester te kennen dat zij het loon voor de volwassen kneckts tot 20 cent per uur wilden verhoogen en de gezellen voor zoover zij nog in Middel burg waren, weer terug in dienst wilden nemen. De waarnemende burgemeester gaf daarvan aan de gezellen kennis, waarop deze besloten onder die voorwaarden den arbeid te hervatten, constateerende dat de strpd door geen der beide partijen ge- wonnen is. Te Leiden is gedurende den nacht een kleermaker doordat .hij struikelde op den Maresingel te water geraakt en ver- dronken. Te Utrecht viel een 18jarige jongen, door een duizeling bevangen van zijn rijwiel en kwam zoodanig op de straat neer, dat hij aan de gevolgen is overleden. Na de verkiezingen was, volgens de N. R. Crt., door den Zaandamschen wet- houder beloofd, dat op 1 Mei van het stad- huis aldaar de roode vlag zou waaien en dat de scholen en de gemeentewerklieden dien dag vacantie zouden krijgen. Tbans wordt vernomen, dat die belofte niet ge- houden wordtalleen hetsecretarie-personeel krijgt op I Mei vacantie. Zondagavond is, volgens de N. R. Crt., mej. M. H., die naar Maarssen fietste, ter hoogte van Slangenvecht onder Breukelen door een auto aangereden. Zij viel en is met een schedelbreuk opgenomenhaar toestand is zorgwekkend. De auto, die, door te veel links uit te wijken, gedeeltelijk op het fietspad reed, was zonder licht en.ging door zonder zich om het ongeval te bekommeren. De dader is tot nu toe onbekend. Yergiftiging Te Bussum zijn drie leden van het gezin van den heer K., banket- bakker, n.l. diens vrouw, zijn schoonzuster en bediende, Zaterdagnacht ongesteld ge worden. Ook een loopjongen werd thuis ernstig ziek, zij kregen alle vier krampen in 't lijf en brakingen. De oorzaak wordt gezocht in bet gebruik van gelardeerde lever. De andere huisgenooten hadden hier- van niet gegeten. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. De politie stelt een onder- zoek in. (N. R. Crt.) De 21/2jarige H. B., wonende in de Alettastraat te Rotterdam, heeft uit een fleschje azijnessence gedronken. Het kind is na een hevig lijden 24 uren daarna overleden. Te Wageningen waren Maandagavond de studenten der Rijks H. L. T. en Bosch- bouwschool W. de Clercq, oud 20 jaar, en I. op den Rijn gaan roeien in een kano. Deze sloeg in den stroom om, waardoor beiden te water raakten. Ofschoon zij een weinig konden zwemmen, slaagde slechts I. er in, den kant te bereiken. Hij poogde nog De C. te helpen, doch deze verdronk. Het lijk is gevonden. Men meldt uit Leiden aan de Tel. Dinsdag voormiddag is door den dienstauto der firma A. W. Sijtboff's Uitgeversmaat- schappij, op het Rapenburg, de 26jarige J. M. N. van Schaik, journalist aan de //R-K. Leidsche Courant", overreden. In bedenke- liiken toestand is de ongelukkige naar het ,/Uopital Wallon" gebracht, waar hij is overleden. De heer Van S. kwam snel fietsende uit de Doelesteeg en heeft het toeteren van den auto wellicht niet vernomen. Denchauffeur moet geen schuld treffen. Zooals is medegedeeld, had een in- woner van Arnhem in den tuin naast het gerechtsgebouw een orgel geplaatst, dat hij liet spelen tijdens de zittingen van de recht- bank. De Raad heeft in zijn vergadering van Maandagmiddag een verordening aan- genomen, waarbij bepaald wordt, dat het is verboden binnen een afstand van 50 M. van gebouwen waarin bijeenkomsten van krach- tens wettelijk voorschrift bestaande colleges gehouden worden gedurende den tijd van die bijeenkomsten muziek te maken of op eenige andere wijze hinderlijk gedruisch te veroorzaken, zoodanig dat het geluid tot de plaats der bijeenkomst doordringt. Op overtreding is een geldboete van 25 of hechtenis van 6 dagen gesteld. De verordening is reeds des middags afgekondigd. Een noodlottig drama te Blerilt. Omtrent den moordaanslag en zelfmoord te Blerik, verneemt de ,/L. K." het vol- gende Zaterdagmiddag ongeveer half zes heeft zich een bloedig drama iD Blerik af- gespeeld. De 38jarige werkman H. Gross- feld, weduwnaar, was sedert eenigen tijd lijdende aan vervolgingswaar.zin. Alles spande tegen hem samen, zoo zei hij tel- kens. Het werd zoo erg, dat hij Zaterdag, werkende aan de rioleering te Venlo, zijn werk eensklaps verliet met achterlating van zijn jas, meenende dat men hem in een put wilde metselen. Sedert eenigen tijd woonde bij hem in zekere Mina Tophoven, oud 40 jaar, uit Venray. Haar had hij meermalen verzocht met hem te willen sterven, daar het leven hem ondragelijk was geworden. Zij wist hem telkens tot andere gedachten te brengen, door hem op zijn drie kinderen te wijzen. Daar de toestand van den lijder erger werd, liet genoemde M. Tophoven Zaterdagmiddag half vijf Dr. Van der Weijden ontbieden, die den zieke be- zocht. Nog geen uur later, 't was onge veer half zes, grijpt hij het broodmes en brengt in tegenwoordiglieid zijner 3 kin deren, zijn huishoudster een doodelijke wond aan den hals toe. Hevig bloedende, om- ringd door de 3 schreiende kinderen, snelt zij de straat op in de richting van de woning van den gemeenteveld vachter Simons in diens huis werd zij opgenomen. Zij verklaarde, dat 't voornemen van G. was eerst haar en dan zichzelf te ver- moorden. Geestelijke en geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. Nadat Dr. Van der Weijden een voorloopig verband had gelegd, begaf men zich naar de plaats des onheils. Wat gevreesd werd, bleek helaas een feit te zijn. G. had door een schot hagel, met zijn jachtgeweer een einde aan zijn leven ge- maakt. Men vondjhem, onherkenbaar, liggen- deen badende in zijn bloed. Noch geestelijke, nock geneeskundige hulp kon hier meer baten. Het bleek, dat hij den loop van het geweer in den mond had geplaatst, zittende tegen een kast. Terwijl Mina Tophoven op last van Dr. Van der Weijden per rjjtuig naar 't gast- huis te Venlo werd vervoerd, werden de 3 arme kinderen, die'niet naar huis durfden terugkeeren, ofschoon zij niet wisten wat hun vader was overkomen, voorloopig bij een familielid ondergebrecht. Men vreest dat Mina T. aan de bekomen verwondingen zal moeten sterven. Een pensioengescJiiedenis. Men herinnert zich zeker den Gorselschen oud-gemeente- en onbezo'digd Rijksveld- wachter v. d. M. wel, sehrijfc de Msb. Deze man, die na zijn ontslag als gemeente- en Rijkspolitieman nog al veel van zich deed spreken, niet in het minst in zijn qualiteit van socialistisch getint Gemeente- raadslid derzelfde gemeente Gorsel, had indertijd een pensioen van f 100 kunnen krijgen als ex-gemeente-veldwachter. De. man weigerde als zich-voelende-onwettig ontslagen. Thans echter is hij bij eindvonnis ver- oordeeld tot een hechtenisstraf en als zoo danig zond hij van uit Amsterdam, de plaats zijner detentie, een request naar zijn vroe- gere collega's, de vroedschap van het lan- delijk Gorsel. Dit request hield in, dat Z.Ed, zich alsnog zeer gaarne in het genot gesteld zag van het pensioen. Dit verzoek werd jl. Maandag in den raad van Gorsel behandeld en de oud-collega's stonden wer- kelijk het pensioen toe, echter op een eonditie de gemeente moest in het vervolg van v. d. M. noch van zijn kinderen ,/Overlast" osdervinden. Aldus geconditionneerd, werd 't pensioen verleend. Een poging van een bevriend Raadslid, om deze clausule te elimineereu, leed schipbreuk. C'est le temps qui fait la musique Het stuk heeft gespeeld in den Haag. Mevrouw, die twee dienstboden houdt, zou een diner geven. En wie komen er mevrouw, informeerde de keukenmeid. Mevrouw meende, dat dat nu juist niet behoorde tot het gebied van de gedienstige. Ja, was het antwoord, als u het mij niet zegt, kook ik niet. Mevrouw wendde zich verontwaardigd tot meneer. Meneer vond dat ze het in godsnaam maar zeggen moest. Wat gaf het ook eigenlijk mevrouw moest nu maar blij zijn, dat zij eindelyk een meid had die goed kon koken, dus En mevrouw vertelde: meneer en mevrouw die en die, mevrouw die en mevrouw die Maar zij behoefde niet veel te vertellen. O, nee, viel het meisje haar al heel spoedig in de rede, 0, nee, voor die kook ik niet, die staat op onze lijst, die behandelt haar dienstboden te slecht, voor die koken we niet. De kok heeft voor mevrouw's diner gezorgd. (N. R. Crt.) Een verschrikkelijk ongeval heeft Woensdagochtend nabij Zabern plaats ge had. Een vrachtautomobiel, waarop een graf-monument, dat bijna 5000 E.G. woog, reed met groote snelheid van een hoogte, toen plotseling de rem brak. Met een enorme vaart vloog de auto tegen een boom op en werd zoo goed als geheel vernield. Vier der inzittenden kwamen onder het graf-monument terecht met het noodlottig gevolg dat twee hunner op slag gedood en de twee andere levensgevaarlijke verwon dingen opliepen. Zaterdagmorgen bemerkte de eoncierge vac een kofferfaferiek te Pre-Saint-Gervais, dat brand in het fabrieksgebouw uitgebroken was. In minder dan geen tijd stond een groot gedeelte der fabriek in vlammen. De brandweer die spoedig ter pleatse ver- scheen, stond aanvankelijk machteloos tegen over de vlammenzee, niettegenstaande ook uit de omliggende plaatsen de brandweer naar het tooneel van de ramp snelde. ISpoedig vatten bovendien ook twee andere fabrieksgebouwen vlam, evenals enkele aan- grenzende woonhuizen. Vier uur lang woedde de brand met groote heftigheid de kofferfabriek werd geheel in de asch gelegd en niet minder dan 10.000 koffers en tasschen verbrandden. Van de twee andere fabrieken werd een groot gedeelte verwoest. De totale schade wordt op 500.000 francs geschat. In een trein, die Zaterdagavond uit Londen naar Brighton reed, werd volgens de N. R. Crt., kort voor dit laatste station aan de noodrem getrokken. Toen de trein het station binnenliep, sprong er een man met een groot mes in de hand uit een derde-klasse coupe. Een conducteur greep hem bij den pols en riep om hulp. De kerel werd overmand en aan de politie over- geleverd. Toen men in den trein ging zoeken, vond men in een coupe het iijk van een jonge vrouw. Zij had een snede in de keel en steken in het lichaam, waarvan^er een recht door het hart was gegaan. Het lijk is nog niet herkend. De Fransche bakkersweduwe Rene Valerois is een vernuftige vrouw. Den dood van haar man aankondigend, vermelde zij tevens op de beriefiende kaart dat ze een huwbare dochter heeft. Daarmee nog niet tevreden, beval zy zich minzaam in de gunst der klauten aan en deelde ze mee, dat de zaak verplaatst zou worden, daar de huur was opgeslagen. Zaterdag werd door de politie te Noordwijkerhout naar Haarlem otfergebracht dezelfde lOjarige jongen die voor een paar dagen in Zoeterwoude was aangekomen en daar vertelde, dat hij door zijn stiefmoeder achtergelaten was. Woensdagavond werd hij in deze gemeente aangetroffen en bij den veldwachter gebracht. Daar vertelde hij dezelfde leugens, die hij overal elders verkocht. Zaterdag is hij door den burge meester ondervraagd, wien hij ten slotte van zijn verschillende reisjes verhaalde. De jon gen doet zich beleefd en netjes voor, zoodat men zijn leugens makkelijk geloofd. Onbegrijpelijkerwijs bevond hij zich Zaterdagavond te Leiden, waar hij door de politie werd aangehouden. Hij gaf op te heeten Hendrik Boon. De politie zag echter dadelijk in, dat zij hier met denzelfden Pieter Stuit te doen had, die eenige dagen geleden toen hij op zijn zwerftochten was, te Zoeter woude werd aangehouden. Hij is dadelijk opnieuw naar Haarlem overgebracht. Het kind is van fatsoenlijke ouders. Maandag en Dinsdag der vorige week was de verkoop van alcoholische dranken te St. Petersburg overal, behalve in de restaurants van den eersten rang, verboden. De bevolking heeft zich den volgenden dag daarvoor door groote uitspattingen schade- loos gesteld. De politie arresteerde meer dan 1500 smoordronken persoiien. Ver- scheidene fabrieken moesten het werk staken, daar de arbeiders verklaarden het verboden drinken te willen inhaler. Donderdag her- haalde zich dit in enkele fabrieken. De dank van den kozak. Het „BerI, Tageblatt" vertelt het volgende verhaaltje, dat zoo echt den geestestoestand van Rus- sische kozakken schildert.. Een jonge man uit Lauraliiitte ging in Siemianowitz aan de Pruisisch-Russische grens een wandeling maken. De grens wordt daar gevonnd door een droge sloot. Aan de overzijde van die sloot, op Russiscli gebied stond een kozak op post. De jonge man wierp den kozak, over de droge sloot been, een sigaret toe. Toen nu de Ilus ook om vuur vroeg ging de Pruisisclie onderdaan in de droge sloot en reikte den Rus zijn aansteker toe. Daarop scheen de Rus gewacht te hebben. Hij pakte den Pruis bij den kraag, trok hem op Russisch gebied en alarmeerde toen de grenswacht door een schot. Dekozakken- patrouille die aankwam nam den jongen man gevangen en bracht hem naar de districts- gevangenis te Bendzin. Een ooggetuige, parkwachter in een nabij de grens gelegen park, die het geheele voor- val had aangezien, sprak zijn verontwaardi ging uit over het voorval; een der kozakken werd daarover zoo boos, dat hij zijn geweer op den parkwachter aanlegde, waarop deze zich snel achter een schutting verborg. Verschillende personen, die van Pruisische zijde het voor'val gezien hebben, hebben bij den Pruisischen gremscommissaris een ver- klaring erover afgelegd.. Zoo het vooryal zich zoo heetft toegedPa- gen is zeker de daad van den kozak echt Russisch! Eigenaardige parapluies. Welke won- derlijke wegen het menschelijk vernuft som- tijds inslaat, vertelt een blik in de lijsten der patentbureaux. Vooral in Engeland schijnt geen gebrek te zijn aan zonderlinge uitvindingen. Dit blijkt een beschouWing van den redacteur van het tijdschrift Patent, waarin hij eenige uitvindingen, waarop in de laatste weken patent genomen is, be- schrijft. In de eerste plaats een nieuw soort parapluie, die men ook dragen kan, al heeft men zijn handen niet vrij. Het handsvatder parapluie wordt aan 'n toestel belvestigt, dat de drager op den rug heeft. Daardoor kan men in een slagregen met de handen in den zak kalm onder de opgestoken parapluie wandelen. Een andere uitvinder op het ge bied van pprapluies beweert, dat de stok van een gewone parapluie den drager verhindert, als 't regent, de parapluie goed boven 't hoofd te houden, zoodat debeschutting altijd maar aan een kant geschiedt. Hij ontwierp een paraplujestok die in het midden een wijden boog maakt, zoodat Smen de parapluie werkelijk goed boven het hoofd kan houden. Anderen weer hebben parapluies van sig- naalfluiten en muziek-automaten voorzien. Nog een nieuwtje is de toepassing van de constructie van een vulpenliouder op een... scheerkwast. De kwast wordt van- zelf vochtig gehouden, zoodat men haar bij het scheren niet in het water behoeft te dompelen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2