Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. I Openbare Verkooping. I Openbare Verkooping. Landbouwinspan, BOUWLAND, HUISRAAD. A Klaver te velde. Openbare Verkooping. a Openbare Verkooping. Landbouwinspan, BROEDEIEREN, BEESTIAAL: Openbare Verkooping. Landbouwinspan, EE Openbare Verkooping. Landbouw-lnspan, Kerkboekene. Bijbels Woensdag 29 April 1914, B e e s f i a a i Landbouwgereedschap 44.56 Aren Klaver te velde, A. BEESTIAAL, B. LANDB0UWHALM, Beestiaal s LANDBOUWGEREEDSCHAPPEN e e s t s a a i s Landbouwgereedschap Landbouwgereedschap ^eikgareedschap: Huisraad: Wegens nitscheiding van bedrijf. HUISRAAD. Vrijdag' 1 Mei 1914, Landbouwgereedschappen Den geheelen Dinsdag 28 April 1914, Den geheelen Kapitalen Openbare Verkooping. 8,57,80 H.A. (19 gemet 75 roeden) koop nr. 10 stuks PAARDEN: HOORNVEE. EN MELKGEREEDSCHAP, Voorts de mest in den put, JB Na afloop %2 H.A. Vrijdag 8 Mei 1914, 13 Paarden, waaronder7 Werkpaarden 35 stuks HOORNVEE, Landbouwgereedschap, HUISRAAD, Den Kapitalen 11 stuks Paarden; 16 stuks PAARDEN 37 stuks HOORNVEE 40 stuks Hoornvee: 16 Varkens: Landbouwgereedschappen Melkgereedschap: Mei 1914, Dinsdag 26 Den geheelen 9 Paarden. Landbouwwerktuigen, Firma P. J. van de Sande, Ter Neuzen. eenjarige De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer ALOUIS MANGNUS, handelaar en landbouwer te Clinge, op de door hem nog bewoonde hofstede te Clinge (dorp), op des voormiddags 10 lire, verkoopen FAABOEU: 5 zware Werkpaarden, als grijze Merrie oud 9 jaar, zwarte Merrie oud 10 jaar, bruin Merrie paard (dik van veulen) oud 4 jaar, bruin Merriepaard (met veulen) oud 5 jaar en bruin Ruinpaard oud 3 jaar (dienstig als looppaard), voorts een eenjarig Ruinpaard en een eenjarig Merriepaard. H OORNVEE: 7 baatgevende Koeien (bekalfd of onlangs ge- kalfd), 4 tweejarige Vaar- zen, 4 eenjarige Vaarzen, 2 Stieren en 6 Hokkelingen. Verder4 vette Varkens en 100 Kippen en Hanen. Een Cammionop veeren (draagvermogen 5000 kilogram), Vrachtwagen (alsvoor 5000 kilogram), drie zware Menwagens met ijzeren assen en rongen, zware Driewielskar, Rjjtuig op veeren, vierwielig Rijtuig, twee meters-Hothers-Zaaimacbine met toe- behooren, dito Wiedmachine, drie Handwiedmachines, dubbele Normaal- ploeg, enkele Saxe-ploeg, dito Balans- ploeg, ijzeren Zeeuwschen ploeg, 3 ijzeren en 3 houtenEggen, Breed-dorsch- machine met manege (nieuw van 1912), Dorschmachine en Stroomolen met ma nege, Handstroomolen, Peeenmolen, Stoomersmolen, 2 groote Sleden, Aalbak, Zwingen, Aanschijnen, Kettingen schoone Dekzeilen, Rieken, Spaden en Vorken, Menreepen, Graanzakken en Balen, vier groote Graanziften, Perfect kunstmestbreker, Hefmachine, Bascule met gewichten, 2 zware Rolblokken, twee nieuwe Voor- en Achterwielen en Paardentuig. MELKGEREEDSCHAP: Melotte Melkafroomer, Karn en verder M elk gereedscb ap VOORTS: Verschillende koopen Gerste-, Tarwe-, Rogge-, Haver- en Erwtenstroo en Hooi, Aardappelen, Beeten en 60 mijten best Brandhout (dienstig voor faceel). wassende in den Groot Kieldrecht- polder, gemeente Clinge en wat meer zal worden aangeboden. Koopen tot en met f 3,ii contant. Onbekende personen en achterstallige be- talers worden n i e t als koopers of borgen aangenomen. Op de hofstede is gelegenheid voor stal ling van paarden en fietsen. ORDE 7AN DEN YERKOOP K:; Des voormiddags om 10 uur het Land bouwgereedschap, Stroo, Beeten en Aard appelen. Des namiddags het Beestiaal, Hout, Huis- raad en Melkgereedschap. De Notaris J, A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer C.DE PUT TER Cz. landbouwer te Hoek, Neuzenpolder, op de door hem nog bewoonde hofstede, op des voormiddags 11 uur, verkoopen alseen vosse Merrie, 5 jaar, Z. B. S. no. 1213 een vosse Merrie, oud 3 jaar, vosse dito, oud 4 jaar, een vosse dito, oud 11 jaar, een vosse dito, oud 14 jaar, een bruine Ruin, oud 3 jaar, een bruine Merrie, oud 12 jaar, een een ruin Looppaard, oud 16 jaar, een bruine Hengst, oud 1 jaar, een vosse Hengst, oud 1 jaar, een vosse merrie, oud 1 jaar. 5 MELKKOEIEN1 Vaars, 1 tweejarigRund, 3 eenjarige Runderen, een 1 Springstier, Kalvers. 2 kleine Stieren, als Eggen, Beeten. Wagens, Ploegen, Dijktrapper voor De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer F. DE POTTER, landbouwer te Zaamslag, op de thans nog door hem bewoonde hofstede te Othene, gemeente Zaamslag, op Donderdag 30 April S9I4, des middags 12 uur verkoopen p A ft R D E N s een vosse Merrie, een dito met veulen, een bruine Merrie met veulen, een zwarte Ruin en een vosse Ruin, oud 1 jaar. HOORHVEE: 2 Melkkoeien, 2 Yaarzen (bij de rekening), 6 tweeja rige Runders, 3 Ossen en 1 Kalf. Verder: 2 Loopvarkens, 60 Hoenders en Hanen en een Hond met ketting. Rijtuig, 3 Menwagens, Kar, 2 Cappon-, Zeeuwsche-, 1 Tweeschar- en 2 Aard- appelploegen, 5 groote en kleine Eggen, Zwingen, Aanschijnen, Zaaimachine, Handwiedmachine, Slepers, Sleden, Rolblok, Molbord met ketting, Wagen- lichter, Snijmolen, Peeenmolen, Wind- molen, Bascule met gewichten, Zeefden, Schoppen, Rieken, Vorken, Mesthaken, Kiekenshok, Mestplanken, Paardentuig, Geeselsteen, Ladders, Tonnen, oud Uzer, Brandhout, 1700 Olmen-Mutserd en wat- meer zal worden geveild. MELKGEREEDSCHAP: Karntonnen, Emmers en Teelen. Koopen tot en met f 3jcontant. Het overige op tijd van betaling, onder borgtocht desgevorderd. Onbekende personen en achterstallige betalers worden niet als koopers of borgen aangenomen. Op de hofstede is geen gelegenheid tot afspanning van paarden doch wel bergplaats voor fietsen. Geenerlei muziek of gezang wordt op de hofstede toegelaten. De Notaris E. B. Dumoleyn te Hontenisse, zal ten verzoeke van Mejuf- frouw de Wed. J AC. HOEFE1JZERS, op de door haar nog bewoonde hofstede te Hontenisse (Lammeke nabij Lamswaarde),op Donderdag 30 April 1914, des voormiddags 10 uur, in het openbaar verkoopen De Notaris E. B. Dumoleyn te Hontenisse, zal ten verzoeke van Mejuf- frouw de Wed. GUSBRECHI AN KAM- PEN, landbouwster te Hontenisse, op de thans nog door haar bewoonde hofstede te Hontenisse, nabij Groenendijk, op des voormiddags 10 uur, in het openbaar verkoopen De Notaris E. B. Dumoleyn, te Hon tenisse, zal ten verzoeke van Mejuffrouw de wed. P. F. LEMSEN te Stoppeldijk, in het openbaar verkoopen in den Nijspolder, gemeente Ossenisse, ver- deeld in koopen, als volgt KOOP I. 2,47,80 H.A. (5 gemet 168 roeden) BUUWLANO aan den dijk, kadastraal bekend in sectie A nummer 17, ver- deeld in 2 koopen, de westelijke helft palende aan Aloys de Bruijn en de oostelijke helft aan J. F; Verdurmen. KOOP II. 1,16,50 H.A. (2 gemet 184 roeden) BOUWLAND, kadastraal bekend in sectie A nummers 42 en 1078. Palende de heereu J. Menu, J. Ver- haegen, P. Verdurmen en A. de Bruijn. Beide koopen in pacht tot October 1914 bij den heer Aloys Menu. 1,06,10 H.A. (2 gemet 114 roeden( BOBWLARO, kadastraal bekend in sectie A nummers 553 en 554. Palende westelijk J. van der Velpen en J. van Damme en oostelijk aan koop 4 en 5. KOOP IV. Ongeveer 2,19,40 H.A. (4 gemet 277 roeden) BOU1LANO, naast koop 3, uitmakende de kadastrale per- ceelen sectie A nummers 72 en 74 en Westelijk deel van sectie A nummer 73. KOOP Y. O ngeveer 1,68,00 H.A. (3 gemet 231 roeden) BOUWLAND, kada straal bekend in sectie A nummer 75 en Oostelijk deel van Sectie A nummer 73. Palende Oostelijk den watergang, Noordelijk den heer P. Verdurmen, Westelijk koop 4 en Zuidelijk den heer P. de Wael. Koop V heeft uitweg over koopen 4 en 3 aan de Zuidzijde en koop 4 over koop 3. Koopen III, IV en V zijn in pacht bij den heer P. Verdurmen tot October 1914. Betaling koopsom 1 Augustus 1914. Grond- en polderlasten van af 1 October 1914 voor koopers rekening. Onkosten 8 °/0. Gelag 1/2 °/0. VERBLIJF op Vrijdag 8 Mei 19(4, des namiddags 2 uur, bij den heer DisiRE Fassaert te Stoppeldijk. Nadere inliehtingen te verkrijgen ten kantore van genoemden Notaris. Voorts Kiekenshok, Ladders, Kachel, Mutserd, Brandhout, en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Er is bergplaats voor fietsen, Geen muziek of zang wordt op de hof stede toegelaten. bestaande o.m. uit Vosse Merrie oud 7 jaar met veulen, zeeme Merrie oud 7 jaar dik van veulen, rood schimmel Merrie oud 6 jaar, dito oud 6 jaar, vosse Merrie oud 3 jaar, dito oud 2 jaar, bruine Merrie oud 2 jaar, vosse Hengst oud 1 jaar, dito oud 1 jaar, vosse Merrieveulen oud 3 maanden. 5 baatgevende Koeien, 3 bekalfde Vaarzen, 3 anderhalfjarige Vaarzen, 1 Springstier (20 maanden), 5 Hokke lingen en 3 jonge Stieren. VARKENS: Vet Varken en 2 Loopvaikens. 3 Menwagens, Kar, Rijtuig, 2 Cadzandsche Ploegen, kleine Ploegen, Aardappel- ploeg, 2 Tweeschaarploegen, ijzeren en houten Eggen, Molbord, Rolblok, 2Sleden, Kruiwagen, Beetenbak, Beeten- molen, Stroosnijmolen, Windmolen, Geeselsteen, Zeefden, Graanzakken, Dorschzeil, Rieken, Vorken, Waterbak, Slijpsteen, 3 Ladders, 2 Kiekenrennen, Kookfornuis, Varkensbak, Meelkist, partij Hooi en Stroo, groene en droge Mutsaard, partij Kodden geschikt voor Boonkodden, Schelfbalken, als Ontroomer, Karn, Teeltuin enz. bestaande o. m. uit Ledikant, Kapstok, Kast 2 Kachels, Tafel, Baktrog, Bank, Koolbak, en hetgeen verder zal worden gepresenteerd Geenerlei muziek of gezang wordt toe gelaten. Gelegenheid tot afspanning en bergplaats voor fietsen. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den beer P. DE BRU1JNE, landbouwer te Cats, op de thans nog bij hem in pacht zijnde hofstede in den polder Beoostenblij benoorden te Axel, op des voormiddags 11 uur, verkoopen alsBruine Merrie oud 9 jaar, ingeschreven in het Z. i B. S. onder No. 1618, Vosse Merie oud 12 jaar, Vosse Merrie oud 8 jaar, met Veulen, Bruine Schimmel Merrie oud 7 jaar, met Veulen, inge schreven in het Z. B. S. onder No. 1619, Rood Schimmel Merrie oud 6 jaar, dik van Veulen, Rood Schimmel Merrie oud 4 jaar, dik van Veulen, Vosse Merrie oud 3 jaar, Bruine Merrie oud 2 jaar, Vosse Merrie oud 2 jaar, Vosse Ruin oud 2 jaar, Zwarte Merrie oud 1 jaar, Vosse Merrie oud 1 jaar, Roode Schimmel Merrie oud ljaar. 10 baatgevende Koeien, 2 bekalfde Vaarzen, 5 vette Ossen, 3 jonge Springstieren, 7 eenjarige Vaarzen, en 8 Hokkelingen. VERDER Mestvarken, 5 Loopvarkens en 3 Biggen. 3 Menwagens, Kar, Rijtuig op veeren, Zaai machine, 3 IJzeren en 2 Cadzandsche Ploegen, 2 kleine bouten Eggen, 2 IJzeren Eggen, Rolblok, Kettingegge, Cultivator, 2 Sleden, Rolslede, 2 Zeeld- molens, 2 Beetenbakken, Snijmolen, Beetenmolen, Geeselblok, Kiekenren. Glazen Kast, Ameublement, Buffet, Kamerkacbel, Lamp, Stoelen, Spiegel, Pendule, en wat meer zal worden gepresenteerd. Geenerlei muziek of gezang wordt op de hofstede toegelaten. groote De Notaris E. B. Dumoleyn te Hon tenisse, zal ten verzoeke van den heer JACOBUS VERDURMEN, landbouwer te Hontenisse, op de thans nog door hem be woonde hofstede te Hontenisse, (Mispad), op Dinsdag 12 K3ei 1914 des voormid dags 10 uur, in het openbaar verkoopen bestaande ait Vosse Merrie oud 7 jaar dik van witte Leghorns, a 6 ct. per stuk, aan huis afgehaald, bij J. DEN HA1YIER, Axel (Kanaal). PAARDEN: Grijze Merrie oud 13 jaar, vosse Ruin oud 12 jaar, bruine Merrie oud 11 jaar met Veulen, bruine Merrie oud 6 jaar, vosse Merrie oud 5 jaar, bruine Merrie oud 4 jaar met veulen, zwarte Ruin oud 2 jaar en bruine Merrie oud 1 jaar. HOORNVEE: 1 baatgevende Melkkoe, 6 bekalfde Vaarzen, 2 tweejarige Runders en 3 Hokkelingen. PLUIITEE: 30 Kippen en Hanen en 8 Loopeenden. 3 Menwagens met toe- behooren, Kar op veeren, Cbais op veeren, 4 Ploegen (w. o. 2 tweeschar), Cultivator, 7 Eggen (w. o. 3 jjzeren), Kettingegge, Rolblok, 3 Sleden, Zaaimachine met wiedstel, Aardappelmachine, Rechtstroo-Dorsch machine met ros, 2 Windmolens (w. o. 1 zeer gescbikt voor fijne zaden), Snijmolen, Peeenmolen, Kiekenshok, Hondenhok, Meelkisten, Schoppen, Rieken, Vorken, Mesthaken, Graan-en Vlaszeef, Geeselsteen, 2 Bascules met Gewichten, Molbord met Ketting, Ladder, Kruiwagen, Spekladder, Teel tuin, Trog, Boterbakken, 3 cementen Bakken, Balken, Planken, Brandhout, Paardentuig, enz. enz. Voorts Eenige Huishoudelijke Goederen, als Tafel, Stoelen, Plui- menbed, met toebehooren enz. Koopen tot en met f 3,contant. Het overige op tijd van betaling, onder borgtocht desgevorderd. Onbekende personen en achterstallige betalers worden niet als koopers of borgen aangenomen. Geenerlei muziek of gezang wordt op de hofstede toegelaten. De Notarissen Dumoleyn te Honte nisse en Goossens te Calloo, zullen ten verzoeke van den heer J AC. AN LINDEN, op de nog door hem bewoonde lofstede te Hontenisse, (Kruispolder), op Dinsdag 5 Mei 1914, des voormiddags 10 uur, in het openbaar verkoopen Den Kapitalen bestaande o. m. uit Vale Merrie oud 11 jaar, Merrie oud 10 jaar Isabella- kleur met veulen, grijze Merrie oud 8 jaar met veulen, bruine Merrie oud 7 jaar, vale Merrie oud 6 jaar met veulen, Merrie oud 3 jaar Isabellakleur, grijze Merrie oud 3 jaar, bruine Merrie oud 3 jaar, vale Ruin oud 2 jaar, bruine Merrie oud 2 jaar, bruine Merrie oud 1 jaar, grijze Hengst oud 1 jaar, Schimmelmerrie oud ljaar. De ouderdom der paarden wordt ge« garandeerd. of met Veulen, zeeme dito oud 5 jaar dik of met Veulen, zwarte dito oud 6 jaar met Veulen, bruine dito oud 8 jaar, bruine dito oud 9 jaar, bruine dito oud 4 jaar, bruine dito oud 3 jaar, bruine dito oud 2 jaar, bruine dito oud 1 jaar, bruine dito oud 1 jaar. 7 Melkkoeien, 11 bekalfde Vaarzen, van 2 tot 3 jaar, 13 eenjarige Runders, 4 Springstieren, 5 Kalvers. Zeugvarken met 9 biggen, 3 Zeug- varkens dik of met biggen, 2 vette Varkens, 2 Loopvarkens. Een Bandhond met Hok. .X 3 Menwagens met ijzeren Assen en Rongen', Rijtuig (dogkar), zoo goed als nieuw met getuig, zware Kar met kussen, Zaaimachine zoo goed als nieuw, Cul tivator, Manege, Rosmolen, Windmolen, Dorschmachine, Bietenmolen, Beerbak, 3 houten Cazandsche Ploegen, 1 Twee- scharploeg, Wale ijzeren Ploeg, Ketting egge, 6 houten en 3 ijzeren Eggen, Sleep, Rolblok, 3 Sleden, Waterbak, ijzeren Dam, Geeselsteen, Graanzeefden, Graanmaat, Graanzakken, Graanschop- pen, Rieken, Vorken, Mesthaken, Bie- ten-Rieken, Kerfzaag, Wannen, Manden, Wagendeksel, Mestplanken, Bascule met gewichten. VOORTS partij Schelfbalkeu, Boon- staken, Weistaken, Puntdraad, Hooi, Stroo, Koebieten, de Mest in den put, verdeeld in koopen. Melkontroomer, Tuimelkar, 2 Rootn- bussen, Emmers, Kuipen, Filter, Voorts ijzeren Jacht en eenig Huisraad. Geenerlei muziek of gezang wordt toe gelaten. baatgevende Koeien, 3 bekalfde Koeien, 9 bekalfde Vaarzen, Springstier, 10 Run ders van 1 jaar tot 15 maanden, 11 Hokkelingen. VOORTS4 drachtige Zeugen en 3 Biggen, 1 volbloed Sanegeitdik van Lam 3 Menwagens, Kar, Rijtuig op veeren, met getuig, 3 Cadzandsche Pioegen, 2 ijzeren Ploegen, merk Rud Sacks, 3 houten en 2 kleine- Eggen, zware ijzeren Egge, ijzeren Graanegge, Zaaimachine, Non Pareille, Kapmachiue, Manege, Stroo-, Wind- en Bietenmolen, Geeselsteen, Vlasreep, Molbord, 3 Sleden, Ketting egge, 2 houten Rolblokken, Zeefden, Vorken, 36 gave zware Schelfbalken, Fornuis, Bascule met gewichten, Graanharp. VOORTS 1500 groene Mutsaard, partij Brandhout, Kodden. Een Ontroomer Melotte en Karn, groote Karn, KuipeD, Waschkuipen, Wasehmachine, Bakgerief, Trog met toebehooren. Eikenhouten Kabinet, Kleerkast, Cuisiniere, Naaimachine, Ledikant, Winkelbascule met gewichten, Tafels en hetgeen meer zal wprden gepre senteerd. Geenerlei muziek of gezang wordt op de hofstede toegelaten. De Notaris Hontenisse, heer EDM. C. (Kloosterzande) E. B, Dumoleyn te zal ten verzoeke van den FASSAERT te Hontenisse op in het openbaar des middags 12 uur verkoopen bestaande o. m. uit Bruine Merrie, Trui, oud 9 jaar donkervosse Merrie, Poes, Z. B. S., no. 1612, jaar donkerbruine merrie, Poes, S. no. 1469, oud 5 jaarlicht- vosse Merrie, Mie, oud 3 jaar, bruine ruin, Max, oud 2 jaar bruine hengst, Certain, oud 1 jaar, veulenboek no. 1600; bruin Hengstenveulen, oud 11 maanden, veulenboek no. 1943 licht vosse Merrie, oud 1 jaarlicht vosse Merrieveulen, Delphine, oud 3 maanden, veulenboek no. 2135. (alien zoo goed als nieuw). 3 Menwagens, 1 twee- persoons Rijtuig met getuig, Treemkar met kussen, 2 ijzeren Rud. Sack's ploegen, Tweescharploeg, houten Ploeg, Kettingegge, 2 groote en 1 kleine houten Egge, ijzeren Egge, Sleep, 2 Sleden, nieuw model Rolblok met bak, Lamoen, nieuw model Rud Sack Zaaimachine, 2 Beetenritsters Stamp- bak met stamper, Stroomolen, Zeefden- molen (merk L. Verdurmen), Geeselblok, Waterbak, Zeefd, Graanmaat, 2 Book- hamers, 2 Zaadkleeden, 3 dozijn linnen Graanzakken, 3 Menreepen, Vorken, Rieken, enz. enz. Voorts eene partij Hooi en Stroo en hetgeen verder zal worden gepresenteerd. hflofdondA n m. lilt

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3