Pink Pillen A an besteading. Men volt U aan BDIJSIROOP, AlleenverkoopG. VEE.P00R.TEU, Het Comite tot aankoop van Meststoffen pl.ni. 60.000 K.G. Chilisalpeter. pl. m. 50.000 K.G. Chilisalpeter. Aanbesteding". Verdedigt U! „V©rk®udh@isi" KOKO VH°ff HAAR Coiffeur, TER NEUZEN. MAAGPIJNEN pl. m. 50,000 R. G. Chili-Salpeter, „Doelmatige Samenwerking" m Hoogwatergetij te ler Neuzen 212 H. P. magneet yeerende York f 450 loopen licht, zijn elegant yan constructie, laag in prijs. Prijscouranten gratis. AgSllt H. M0ENS, Tei Neuzen. Importeurs GEBR. SIEBOL, Amsterdam. Niet voor de Wasch 109,800 K.G. ChiSisalpeter, 95900 K° Chilisalpeter en 1400 K° Poeder voar Bordeausche Pap. Kiooster San eta Paulo EYBRA^O (Midd. Ot.) (Tel.! In Gcbruik by alle Koninklyke Hoven in Europa. Eene reputatie over de geheele wereld van 25 jaar, D A G E N. j Voorm. Nam. Zaterdag 18 April 1 7.52 8 43 Zondag 19 9.33 10.17 Maandag 20 10.55 11.23 Dinsdag 21 11.49 Woensdag 22 0.9 12.28 Donderdag 23 0.44 1, Vrijdag 24 n 1.15 1.30 Het verbouiven van een Woon- huis aan de Vlooswijfcstraat 1e Ter Nenzen, zullen vorken, potten na met pannen messen behandeld te zijn, even hard glimmen als een spiegel dat de onderwijzer in de klas moet staan en de andere dwingt lieni op boete om me I een schop aan de wegen te gaan werken. olgt hij dit laalste bevel op, dan komen de onaan- genaamheden met de ouders. En daar het natuurlijk ook niet aanging om den onder- wijzers met uitzondering der andere inge- zetenen de verplichting op te leggen de handdiensten af te koopen, bleef den raad wel niets anders over, dan ze zelf af te schaffen. En dat is thans gebeurd. Een oudje. Te Callantsoog is de weduwe v. d. Berg 101 jaar oud geworden. Maandagavond is te Hoer.sbroek, in Limburg, een zekere J. Coerits vermoord. De vermoedelijke dader is gearresteerd. ,i De siager G. de K. uit Zierikzee, die Maandag naar Jan Olieslagers te Bergen op Zoom is wezen kijken, duikelde's avonds ook, maar niet op zoo'u voordeelige manier als Jan. Wat toch was het geval. Per fieis op weg naar huis, had hij het ongeluk in de Anna Jacobapolder van het steiger der veerboot, voornemens daar zjjn rijwiel te plaatsen, pardoes door duisternis misleid, in de haven te storteu. Gelukkig was er voor De K., die niet zwemmen kon, hulp. Met behulp van een uitgeworpeu touw, dat eenige malen zijn doel miste kwam hij op 't droge. Op de later vertrekkende veerboot werd hij voorzien van een stokerscostuum. Zijn Sets kwam des anderCn daags tkuis. In haar wooing aan de Yeenstraat te Enschede is Dinsdag gevonden het ver- koolde lijk van de 80jarige weduwe WTissink. De stoel, waarop zij had gezeten, als- mede de stoof, waardoor het onheil schijnt te zijn gekomen, waren geheel verbrand. Aan de Ooolvest te Rotterdam had Zondagavond een Jljarige koetsier zijn vrouw een liter petroleum over het lijf geworpen. Hij had het voornemen haar in brand te steken, doch werd daarin door bureu en omstanders verhinderd die hem aan de politie overleverden. Schromelijk onvoorzichtig Zekere v. d. K. uit Weespercarspei, die op onverklaarbare wijze in het bezit was gekomen van een patroon, had de onvoor- zichtigheid met 'n bamer daarop te slaan, met 't noodlottig gevolg, dat de patroon uit elkaar sprong. V. d. K. werd zoodanig in het gelaat getroffen, dat dadelijk opneming in een ziekenhuis te Amsterdam noodzakelijk bleek, wijl een oog zoo goed als zeker verloren en het tweede oog^niet buiten gevaar is. Door de Haarlemsche justitie is eeue strafvervolging ingesteld tegen Dr. Van Lissa, secretaris van de Vereeniging voor lijkverbranding, die zelf het lijk van Dr. Vaillant in den verbrandingsoven te Wester- veld schoof. De //Held. Ot." meldt, dat te Helder hij een viertal apothekers proces-verbaal opgemaakt is wegens het afleveren van vergifteu. Zulks zou geschied zijn ten einde een strafvervolging uit te lokken en daardoor den weg te effenen voor een beiere wettelijke regeling van deze materie daar de vigeerende wet zeer verouderd is en tot onbillijkheden, ook tegenover dro- gisten, aanleiding geeft. Een bewoner van het gehueht Muis- berg, gemeente Oensbroek, hoorde Maandag- morgen, volgens de N. R. C., een verdacht geluid. Meenend, dat inbrekers aan het werk waren, ging hij in den omtrek kijken en hij vond op eenigen afstand van zijn huis op een mesthoop het lijk van zijn buurmau, J. Gurvers. Hij waarscbuwde den marechaussee die het lijk onderzocht en een wonde aan de borst constateerde. De verdenking den inoord te hebben gepleegd, viel op zekeren S., die met den verslagene in verschillende cafe's was gezien. Het verhoor van S. bracht echter weinig aan het licht. Nader meldt de Tel., dat de moord vermoedelijk door een broeder van den ^verledene, een milicien uit Roermond, gepleegd zou zijn. Deze milicien had de Paaschdagen te Oensbroek doorgebracht en de wonde is door een bajonetsteek teweeggebracht. Overleden tengevolge van mishandeling? Voor een paar maanden werd door ons melding gemaakt van een ernstige mis handeling. te Oeffelt (Noord-Brabant) ge pleegd door zekeren A. v. d. II. op J. v. Loon, waar'oij laatstgenoemde met een mes boven den slaap werd gestoken. Zaterdag j.l. is A. v. Loon plotseling overleden, naar men beweert tengevolge van het springen van een slagader in het hoofd. Men vermoedt, dat dit nog een^gevolg is van de toen ondergane mishandeling.! Het ongezonde „handjes-geven". Herhaaldelijk is er al op gewezeu, hoe onhygienisch het is, Jan en alle man de hand te geven, schrijft de H. Crt. Feitelijk moet men niemand de hand drukken, tenzij men weet, dat de betrokken persoon absoluut rein is, en geregeld, d.w.z. minstens zes keer op een dag. z'n handen wascht. In Duitschland en Amerikazijn wel eens vlugschriften verspreid, waarin betoogd werd dat het handjes-geven nergens voor diende en dat het dus absoluut diende te worden afgeschaft. De kans om door een kus te worden ge'infecteerd, was belangrijk kleiner. Welaan was het dan in sommige gevallen beslist noodzakelijk iemarid een ,/bewijs" van z'n toegenegenheid te geven, dan kon men den kus weer invoeren. De afsehaffers van het handjes-geven hadden echter weinig invloed op de massa de ,/hand" zal wel een paar eeuwen blijven bestaan. Thans dient men den handdruk dus zoo gevaarloos mogelijk te maken. En in enkele staten van Noord-Amerika ziet men allerlei aanplakbiljetten, verspreid door een vereeniging voor volksgezondheid, met de volgende opschriften ,/Wasch uw handen zesmaal daags. Laat u nooit door een hond likken. Streel geen dieren. Wasch uw handen, nadat ge gehoest heb. Draag waschbare handscboeneu, zoo gij meent, dat gij het niet zonder band- schoenen kunt doen. Hondengeblaf en hanengekraai. Door Mr. 0. B. W. de Kat en 150 anderen is volgens het Hbl. in eeti uitvoerig adres aan den Haagschen Raad verzocht in de politieverordening een door straf te hand- haven bepaling op te nemen luidende ou- geveer als volgt ffHouders van honden of hanen, en zij, die honden of hanen onder hun opzicht hebben, zijn verplieht te zorgen, dat tusschen 10 uur namiddags en 8 uur voormiddags, de honden door blaffen, huilen of janken en de hanen door kraaien, geen overiast ot hinder aan de oingeving veroorzaken". In den omtrek van Manheim ont- moetten drie fietsrijders een man, die een jachtgeweer droeg, waardoor zij hem voor een strooper hielden en hem wilden aan- houden. De man op zijn beurt geloofde met aanranders te doen te hebben en loste een schot, met het ongeiukkig gevolg, dat een der wielrijders morsdood neerstortte. Zijn kameraden keerden zicli daarop woedend tegen den moordenaar van hun makker en mishandeiden hem zoo, dat zijn armen, beenen en verscheidene ribben gebroken werden. De toestand van den ongelukkige is kopeloos. In den dom van Catanzaro (Calabrie) is, volgens het Hbl., Zondagochtend door een ruwe menigte op schandelijke wijze huisge- houden. Toen de dienst zou aanvangen, drong een opgewonden troep de kerk binnen onder het geroep: „Weg met den bisschop, wij willen niets meer met hem te doen hebben." De kerkgangers en eenige priesters vlucht- ten, de bisschop echter bood tegenstand en wilde beginnen de mis te lezen. Eerst toen de menigte dreigde tot handtastelijkheden over te gaan, trok ook hij zich terug, waar op de politie de kerk ontruimde. Aanleiding tot deze demonstratie was, dat de bisschop maatregelen had genomen om aan de processies een waardiger vorm te geven. De „New-York American" deelt mede, dat het gerechtshof te Boston in de Vereenigde Staten onlangs de geldigheid erkend heeft van het testament van John Chancellar Crafts, die aan zijn hond een jaarlijksche rente van 1250 dollar vermaakt had, plus een som van 750 dollar voor zijn onderhoud. Deze gelukkige hond, luisterend naar den naam „Pete", had naar verscliillende ge- tuigen verzekeren de gewoonte te presi- deeren aan een tafel met lekkernijen, welke elk jaar op den geboortedag van den vier- voeter werd aangericht en waaraan de kin- deren uit den omtrek werden uitgenoodigd. De bloedverwanten van den hondenminnen- den testateur hadden de geldigheid van het testament betwist, doch het gerechtshof be- sliste in het voordeel van den gelukkigen erfgenaam. >Mr. Lubin is de Amerikaansche bios- koop-koning, die thans voor 'n kort verblijf in Engeland is aangekomen. Hij is een der operateurs, die de bioscoop volmaakten. In 1894 begon hij met zijn filmfabrikage en hij heeft nu in zijn werkplaatsen te Philadel phia een kapitaal van 12 millioen gulden gestoken. Het is de best ingerichte bios- koop-onderneming ter wereld. Hij vertelde 't volgende: „De film-industrie is nog in haar kinder- jaren en voorbestemd om tot oneindige ont- wikkeling te geraken. Wij zijn nog slechts aan 't begin, maar de tijd zal komen dat in alle scholen onderwijs per film gegeven wordt. De lessen zullen door middel van het oog en niet langer door middel van het oor, gegeven worden. Iedere cursus en hoogeschool zal de bioskoop bij 't onderwijs gebruiken. Het foto-toestel ziet menige bij- zonderheid, die 't oog ontsnapt. Wat het bioskoop-theater ^angaat, profe- teert Lubin, dat dit zich zal uitbreiden, even- als de tooneelwereld van heden. Dus afzon- derlijke theaters voor blijspelen, drama's, maar daarnaast zullen ook de huidige bios- kopen blijven bestaan. Lubin schat het kapitaal, dat in Amerika in filmfabrieken is gestoken, op 168 mil lioen gulden en het bedrijf neemt dagelijks toe. De ontvangsten van de bioskoopthea- ters wordt totaal op 21/2 millioen gulden per dag geschat. 1 Professor Saporilo, directeur van een krankzinnigengesticht te Aversa nabij Napels heeft een en ander medegedeeld over den gezondheidstoestand van een berucht struik- roover, Musolino, die tot veertig jaar een- zame opsluiting is veroordeeld wegens het begaan van een twaalftal moorden in het gebergte van Calabrie. De man, die eenige jaren in de eel heeft gezeten een ruimte van 6 voet breed, 5 voet lang en 6 voet hoog is thans volslagen abnormaal van geest. Musolino, die tijdens zijn proces blijken gaf van groote verstandelijke ontwikkeling, wordt thans beheerscht door het waandenk- beeld, dat Keizer Wilhelm bezig is, de Euro- peesche legers onder zijn banier te verza- melen, om hem te hulp te Snellen en hem op den troon te plaatsen. De straf aan Musolino opgelegd, is de er- gastolo. Dit is niet de gewone gevangenis- straf in Italie, doch een bijzondere vorm van kerkerslraf, daar te lande ingevoerd toen men in 1890 de doodstraf afschafte, en om jn de plaats daarvan te treden, dus alleen voor de ernstigste gevallen. Deze opsluiting beteekent, dat men een bepaald aantal jaren nooit meer dan lien wordt opgeborgen in een nauwe eel, waarin slechts een kleine lichtstraal valtdoor een nauwe sleuf in den muur, waardoor tc- vens de luchtverversching plaats heeft. De gevangene mag niet spreken, tenzij hij om den dokter wil vragen; zijn bewaker mag ook niet lot hem spreken. Eens in het jaar mag zijn familie hem bezoeken, terwijl hij eens in de maand, gedurende een uur, in pen gevangenistuin mag wandelen. Slechls enkele gevangenen worden niet KOKO DOBT het haar groeien. Gaat het uitvallen tegen. Yersterkt de wortels. Geeft prachtige vlechten. Helder als kristal. Yerfrlsschend voor de hoofdhuld Koop het vandaag van uw drogist of coiffeur. PRIJSFl, 0.75, fl. 1.60. en fl. 3.00 per liacon. Alleen Vertegenwoordigers Voor N. en Z. Holland, Utrecht, Zeeland. N. Brabant cn Limburg. N.V. v/h HENRI SANDERS, Heerangracht 22. Amsterdam. Voor Friesland, Groningen, Drenthe, Overysel cn Gelderland. Firma B. MEINDERSMA, Sneek. 9 Q krankzinnig onder den invloed van zulk een regime. Vliegongeluk bij Weenen. Twee Fransche vliegers zijn, naar het N. v. d. D. meldt, ernstig gewond bij een vlieg- demonstratie boven het vliegkamp Aspern, bij Weenen. Een menigte van wel 109,000 personen woonde de vliegdemonstratie bij, welke de Fransche vliegers Pasquier Lemoine en Le Bourhis daar gaven. Verscheidene leden van de Keizerlijke familie waren tegenwoordig en een groot deel van de Weener aristocralie en van het diplomatieke corps. Eerst voerde Pasquier zijn programma uit, waarbij hij de stoutmoedige duikelingen van Pegoud met groot succes navolgde. Daarna steeg Lemoine op, vergezeld door Le Bourhis, die met een valscherm naar be- neden zou springen. Toen het vliegtuig tot 100 meter hoogte gestegen was, zag men Le Bourhis zich gereed maken den sprong te wagen. Even daarna zagen de toeschouwers het vliegtuig en het valscherm loodrecht dalen met groote snelheid. In het eerste oogenblik besefte men het gevaarlijke van dezen val nog niet. De evo- luties waarvan men kort te voren getuige was geweest, hadden de toeschouwers ver- trouwd gemaakt met het gevaar, maar bin nen drie of vier seconden drong het tot de menigte door, dat daar ©en ongeluk gebeurde en dat Lemoine en Le Bourhis elkaar in een noodlottigen val medesleepten. Gegil en kreten van angst en schrik stegen uit de ontstelde menigte op. Op 6 of 7 meter boven den grond had Lemoine de tegen- woordigheid van geest uit het vliegtuig te springen, teneinde niet onder den motor te worden verpletterd. Toen men toesnelde om hem te heipen, bleek hij op verscliillende plaatsen van het lichaam ernstig gewond te zijn. Hij had o.a. een dlep gat in het achter- hoofd. Le Bourhis had kwetsuren aan den rug en de lendenen. Met een zieken-automobiel werden beide gewonden in bewusteloozen toestand naar het hospitaal vervoerd. Het valscherm, verward geraakt in het vliegtoestel, had zich slechts gedeeltelijk kun- nen ontplooien, maar had toch eenigszins den val van de vliegers gebroken. De verdere nuinmers van het vliegprogram werden na dit ongeluk afgelast. Nicuwe proefnemingen met een valscherm zijn door de politie verboden. Een slechte spijsvertering is oorzaak van slaperigheid en zwaarheid na den maaltijd, van hoofdpijnen, van gevoel van brand, van walgingen en van hartkloppingen. Een slechte spijsvertering verstoort de eetlust, maakt de maaltijden onaangenaam, drukt de hersenen neer, maakt den arbeid moeielijker en bederft alle genoegens. De uitwerking der Pink Pillen tegen de maagziekten is snel en zeker. Zij bewerken merkwaardige uitslagen, zelf in gevallen waarin de ziekte weerstand heeft geboden aan alle behande- lingen. De genezing, eenmaa! verkregen, is blijvend. De Pink Pillen danken aan bare krachtige werking op het bloed en op de zenuwen, dat zij onovertroffen zijn tegen bloedarmoede, bieekzueht, algemeene zwakte onregelmatigheden der vrouwen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 per doos, en a 9,per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Voor Ter Neuzenenom- streken bij A van Overbeeke -Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en om- streken bij Verhaak, drogist en verder bij verschiliende apothekers en goede drogisten. AAN 11 E S T E 1) I N (i E N. Op Woensdag, 22 April 1914, des voor middags ten 11 ure, aam-het gebouw van bet Provinciaal Bestnur te Middelburg, van 1. Het leveren en storten van steen tot versterking der onderzeesche verde- diging van de dammen der tramweg- havens aan bet Zjjpe, provincie Zeeland. (Raming f 4400.) 2. Het verrichten van bestratingen en het maken van rijwielpaden op den Rijks grooten weg der Iste klasse no. 3 op Zuid-Beveland. (Raming 4000 3. Het verboogen en verzwaren der kaden van de sluisdeurenbergplaats te Ter Neuzen en bet daarin maken van twee oplpgplaatsen voor sluisdeuren met bijkomende werken. (Raming f -3465.) i/ ir ii ii t Door den Architect L. DE BRU1JNE, te Ter Neuzen, zal namens zijn principaai op Zaterdag E8 ApriB 1914, voorm. 11 uiit'f in het /Hotel Centraal", bij den beer Visser, in twee perceelen worden aanbesteed le perceel Metselwerk, 2e Timmer-, IJzer- en Lood- gieterswerk. Bestek en teekening liggen ter inzage in het bestedingslokaal en zijn a f0,50 verkrijgbaar bij genoemden Architect. Hec Bestuur der Landbouw- vereeniging ;/0 N DER LING E SAMENWERKING" te Hoofdplaat, wenscht aan te besteden op Vrijdag 24 April I@I4, de3 nam. 4 lire, bij J. R. van Weijnsbergen te Hoofdpiaat, de levering van te leveren binnen de tien dagen na de toewijzing. De voorwaarden van inschrijving zijn van beden af verkrijgbaar bij den Secretaris- Ontvanger. Hoofdpiaat, 14 April 1914. Het Bestuur voornoemd, B. THOMAES, Voorzitter. J. J. PATEER, Secretaris. te AXEL (KIJKVIT), zal op Dinsdag 23 April, des n. m. te 2llz ure, bij dhr. Gilijamse te Axel, trachten aan te besteden te leveren in balen van 100 K.G. eerste helft Mei 1914, franco station Kijkuit (A. H. V.) Aanbestedingsvoorwaarden worden op aanvrage verstrekt door den Seer, der Ver. dhr. J. SCHEELE Wz. VEREENIGING te H oek, Dinsdag 23 April S3!4, des na middags 372 nre, zal ten huize van A. de Keuning te Hoek worden aanbesteed de levering van Levering Mauritsfort, Hoek. Levering Ter Neuzen. Voorwaarden en modellen van inschrijving zijn te verkrijgen bij den Secretaris dezer vereeniging. Namens het Bestuur, J. D1ELEMAN Jz., Voorzitter. L. KIEL, Secretaris. De Vereeniging Landbouwbelang te liruinisse, zal op Vrijdag 24 April 1914, des namiddags ten 6' ure, trachten aan te besteden de levering van minstens Alles te leveren onder de A. H. V. Inlichtingen en voorwaarden verkrijgbaar bij den Secretaris Jb GODDZWAARD. Gij icordt acmgeval/en door dien grooten deugnietdien men noemt. Acht dien vijarid niet te lient gij hoest, en voor dat gij het beseft, zijt gij aangetast door de Influenza en staat gij bloot Asthmalijder of TeringEijder te worden. Voor komen is beter dan genezeet. Neemt bij het minste kuebje, den geringsten hoest, als gg niest, lilt, fluimt, zoodra gij een verkoudbeid hebt, Uw toevlucht tot de beroemde Gy verdedigt U daarmede tegen alle borst-, keel- en longaan- doemngen, Ssihma, Bronchitis, Pl^euris, Catarh, Ksnk» en Sliimhoest, den hardaekkigslen hoest, de tten- verkoudheid, Influenza en zelfs tegen de Tering, Gij doodt daarmede de ziektekiemen, zuivert en versterkt de borst. Prijs per flacon van 230 gr. 1,van 550" gr. 2, van i000 gr. 3,50. Eischt rooden band met handteekening L. I. AKKER," Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle drogisten en de meeste apothekers. (APEN- ZEEP)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2