GEM EN GO E BERICHTEnT" Laatste Berichten. PBEDIKBEUKTEN. Een kfeine pi! geneest een groote bSoedarmoede. RECHTSZAXEH. ambtenaar van den burgerlijken stand voor Nieuw-Natnen. Het was, zoo schrijft men, voor velen werkelijk een last, vooral des winters, by vuile wegen en korte dagen, naar het dorp Ciinge te nioeten gaan. Yooral voor de bewouers van Prosper- en Hedwigpolder was het een heele onderneming een geboorte, overlijden, of dergelijke te gaan aangeven. Daar was vaak een heele dag mede gemoeid. Ingevolge het bedauken voor de be- noemrng van desitundige tot schatting der waarde van de gronden gelegen in den Hoofdplaatpoller van den heer I. de Hullu is thans door de Rechtbank te Middelburg tot deskundlge benoemd de heer A. Minder- houd J.Kz. landbouwer te Westkapelle. Door de Kamer van toezicht op de notarissen en candidaat-notarissen in het arrondissement Middelburg is tot lid dier Kamer benoemd de heer J. Pilaar, notaris ter standplaats Goes. Axel. By de gisteren alhier vanwege de vereeniging (.Axel Station gehouden aanbesteding van de levering van 495 balen chilisalpeter tusschen 15 25 April en 573 balen idem tusschen 15 25 Mei, werd ingeschreven door den heer De Meurichy te Ciinge voor 11,43, door den heer W. Bedet "te Ter Neuzen voor 11,42 en 11,38 en door de Firma Oggel te Axel voor 11,41 Vs en 11,41. Nog was een biljet iugekomen van den heer L). Scheele te Ter Neuzen, welke zijn prijs geheim wilde houden, terwijl deze ook niet aan de voorwaarden had voldaan De eerste levering is gegund aan de firma Oggel en de tweede aan den heer W. Bedet. Koewacht. Maandag mochten B. de Schepper en echtgenoote op den Ouden Molen alhier hun gouden hu welyksfeest vieren. De buren hadden eene commissie gevormd om dit feest op waardige wijze te vieren, terwijl de meisjes voor de ver- siering hadden gezorgd. Des morgens werd het gouden eentpaar met familie door de feesteommissie afgehaald en per rijtuig naar de kerk gebracht, waar een H. Mis van dankbaarheid werd gezongen. Na afloop der kerkelijke plechtigheid begaf men zich stoetsgewyze naar het gemeentefiuis, waar het gouden echtpaar door den waarnemenden burgemeester, den heer E. L. Plasschaert, werd toegesproken. Vanwege het gemeente- bestuur bood hij hen een prachtig koffie- servies aan, waarna de eerewyn werd rond- gediend. De jubilarissen, de fami'xe en de oureu vereenigden zich daarna ten huize van den heer D. MaDnens, waar het dejeuner werd gebruikt. In den namiddag trok de feesteommissie naar de woning van de jubilarissen en bood toen nameus de buren een zestal stoelen met leuning9toel aan. Des avonds bracht de fanfarenmaatschappij //De Eendracht" het gouden echtpaar eene serenade. Van bijna al de woningen wapperde de nationale driekleur. Aardenbtirg. De gemeenteraad heeft, overcenkomstig het voorstel van Burg, en Weth. besloten aan de Maatschappij tot exploitatie van gemeente-bedrijven te Utrecht op te dragen het stichten van een steen- kolengasfabriek voor de som van 73507,50 en zal deze fabriek gedurende 40 jaren aan genoemde maatschappij worden verpaeht. Hoek. Hontenisse. GOEDE YHIJ DAG 10 APRIL. Hervormde Kerk. 9 u., Ds. A. Timmerman, viering van het H. Avondmaal en 2 u., L)s. A. Timmerman. •J, u., dhr. L. Dek. 9 u., geen dienst en 2 u„ Ds. G. van Dis, bevestiging van Lidmaten. 5| n., Ds. E. Raams Jr., Bevestiging Lidmaten, voorbereiding van het H. Avondmaal. 9| u., G. van Dia. Bevestiging van Lidmaten. Ter Neuzen. Sluiskil. Zaamslag. De kantonrechter te Middelburg heeft E. L. te Ter Neuzen, wegens overtreding van art. 473 van het wetboek van straf- recht veroordeeld tot f 5 boete subsidiair 3 dagen hechtenis- De kantonrechter te Zuidbroek, uitspraak doende in de zaak van J. J. S. te Hooge- zand, aan svieu was ten laste gelegd, dat hij, als Agent der N. V. ,/De Tijdgeest" ten verkoop in voorraad haeft gehad 3 pCt. OLUga-tien 20e Serie eener premieleening ten laste dier Vennootschap, zijnde deze stukken in werkelijkheid aandeeien in eene loterij, waarvan de by de loterij wet van 1905 vereischte toestemming niet was ver- leend, ontsloeg beklaagden van allerechts- vervolging. Een zelfde uitspraak deed gisteren de kantonrechter te Bergen op Zoom, be- treffende de vervolgingen omtrent een zelfde feit ingesteld tegen A. de G., S. D., E. van B. en F. L. van P., te Bergen op Zoom, en J. J. van P., te Roosendaal. Zaterdagavond meldde zich te Vlissin- gen een schippersvrouw met hare dochters aan het bureau van politie, teneinde bescbev- ming te bekorr.en tegen bun echtgenoot en vader, die haar mishandAd had. Door t isschenkomst van de politie werden de vrouwen weder aan boord van hun vaartuig gebracht en zijn geen verdere onaangenaamhedeu meer voorgekomen. (Yl. Crt.) Eene vrouw te Yiissingen, die een knaap wegens eene door hem begane bal- dadigheid vermaande, werd door diens ka- meraadje, dat zich daarover gebelgd gevoelde, met een steen geworpen en zoodanig aan het hoofd getroffen, dat er een bloedende wonde ontstond. De verwonde deed aangifte bij de politie. Geen sterke drank In een Dinsdag gehouden bijeenkomst van vergunning- houders te Naarden met de commissie voor de feesten op 12 en 13 Mei werd eenparig besloten op die beide dagen geen sterken drank te verkoopeu. Namens de feest eommissie zullen biljetten worden gedrukt, welke aan de verschillende cafe's zullen worden aangeplakt, dit besluit vermeldende. De voorzitter, de heer A. E. Dudok van Heel, drukte er zijn groote tevredenheid over uit, dat de cafebouders grootendeels op eigen iniciatief tot deze welwillendheid bereid waren, en al is Naarden volstrekt niet berucht om meer drankverbruik dan andere g^meenten in ons vaderlaud, toch zal ook dit prijzenswaardige besluit, meent bij, in hooge mate er toe bijdragen om de onafhankelijkheidsfeesten waardig te vieren. (Hbl Maandag hebben zakkenrollers op de palmpaardenmarkt te Utrecht aan twee boe- ren geld, ten bedrage van ongeveer 400 en 500, ontrold. Zooals reeds meermalen geschied is, was het vest met een mes onopgemerkt stuk geaneden. Verpiant geen oude boomen 1 Een familie te Buren, die naar Bennekom ging verhuizen, wilde een dame van 84 jaar meenemen. Per rytuig in de nieuwe woon- piaats aangekomen, bleek, dat de dood onderweg reeds een eiude aan haar leven gemaakt bad. (N. A. Ct.) Het negenjarig dochtertje van den heer B. te Alraelo, dat Zaterdag uit een onder een verhuiswagen hangende bak wilde klimmen, was, volgens de N. R. Crt., daarbij bekneid geraakt tusschen een der wielen en een langs den smallen weg staande schuttiug, zoodat de borstkas werd ingedrukt. Ter verpleging in het zieken- htiis opgenomen, is het aldaar overleden. Onder zeer groote belangstelling zijn volgens het N. v. d. D. Zaterdag del 5 slacht- offers van de ramp te Almelo begraven. In de R.-K. kerk werd een lijkdienst ge houden voor P. Brummer, die vervolgens op het R.-K. kerkhof ter aarde werd besteld. De vier overige slachtoffers werden later naar het algemeene kerkhof gebracht. Op het ziekenhuisplein stelde zich de stoel samen, beslaande uit familieleden, mede-ar- beiders en tal van belangstellenden, onder wie de burgemeester van Almelo, de direc- tie van de spinnerij, alsmede de drie predi- kanten hij de Ned. Herv. Gemeente. De directeur, de heer Van Strik, hield een tref- fende toespraak, daarna legde de burgemee ster, eveneens met een toespraak, namens het gemeentebestuur een bloemtak op ieder graf. Uit naam van de Ned. Herv. Gemeente sprak Ds. Van Wijngaarden eenige woorden van troost tot de nagelaten betrekkingen. Diepen indruk maakte vooral het ernstige troostwoord gesproken door Ds. Melchers. Het werd onder de diepste ontroering aan- gehoord, en alleen nu en dan door een krampachtig snikken verbroken. De heeren Ter Stal en Ivuipers betuigden namens de families hun dank. De vorige maand had in de provincie Drente, volgens het N. v. d. D. de verpachting van een jachtrecht plaats. Bij de opening der briefjes bleek echter, dat een inschrijver zoo oolijk was geweest een briefje in te le- veren, waarin hij 10 meer bood dan de hoogste inschrijver en.... het jachtrecht werd hem. toegewezen. De hoogste inschrij ver was met deze beslissing niet tevreden en vroeg aan meerdere rechtsgeleerden van naain advies in deze quaestie. Is de hier be doelde handelwijze niet onwellig, dan zou dit toch wijzen op een leemte in het Burgerlijk wetboek en belooft 'teen rijke bron vange- schillen te worden. Hoe zal bij v. een rech- terlijke beslissing uitvallen, indien eens twee inschrijvers een dergelijk bod doen en in zulk een dubieuze quaestie een uitspraak wordt uitgelokt? Te Deventer is, volgens het N. v. d. D. de 18jarige kostuumnaaister M. Z. per fiets van de schiphrug (die ten gevolge van den walerstand zeer hoog ligt), bij het afrijden van de helling, uitwijkende, gevallen, met het noodlottig gevolg, dat zij onder de leuning van de brug doorgleed in den IJsel. De on- gelukkige verdween .onmiddellijk in de diepte. Kort daarna werd zij opgedregd, maar was toen reeds verdronken. De overledene was het eenig kind van een oppassend werkman. Onhebhelijkheden der bevolking van de binnenlanden van Noord-Brabant! De bekende Duitsche luchtreiziger Von Abercron, commandant van den Duitschen ballon „Neusz", waarschuwt in de Diissel- dorfer Sportzeitung zijn collega's voor een dating in Nederland. De luchtschipper verhaalt, hoe hij Zon- dag 29 Maart, vergezeld van twee dames en een heer, te Keulen opsteeg en genood- zaakt was in Noord-Brabant, tusschen Uden en Vechel, te dalen. Honderden nieuwsgierigen retiden het gele gevaarte, dat daar laag over de weilanden dreef, na. Eenigen grepen den landingskabel en waren de ballonnisten aldus behulpzaam bij het landen. Een aantal boeren begon dadelijk bespre- kingen te houden over de schade, die het weiland door de landing had ondervonden. „De eigenaar van het land week niet van mijn zijde", schrijft von Abercron verder. „De schade werd met een oogopslag op J 20 getaxeerd". Den wagen, die het ballonomhulsel naar den trein moest brengen, dulde hij niet op zijn land; wel stond hij toe, dat de honder den nieuwsgierigen zijn gras platirapten. De mannen, die den landingskabel had den vastgehouden, hidden de hand op en loan ze uiet guuw genoeg naar hun zin geld ingen, begonnen ze zoo op te dringen, dat ik hang was, dat de dames in een slootzou- uen geraken. Op aanraden van een postbeambte vluclit- ten we in een boerenwoning. Voor de gast- vrijheid vroeg de vriendelijke boer echter 3 mark (/1,80). Toen ik hem evenwel mededeelde, dat ik een klaclit zou indienen bij, vie Nederl. Lucht- vaartvereeniging en niet zou aarzelen zijn naam op te geven, haalde hij bakzeil. We reden met den vrachtwagen naar Uden en betraden een logementje, waar we al spoedig door 'n 15tal personen omringd wer den, die zich als onze gasten beschomyden en dientengevolge voor onze rekening dronken. Nog was het einde der kwellingen niet daar: De eigenaar van de kar stopte op 200 meter afstands van het goederenstation en weigerde verder te rijden, tenzij hij 2 gulden kreeg. Toen ik hem vroeg, of vreemdelingen hier steeds apo voorkomend hehandeld werden, antwoorude de man: Dat kan me niks schelen; het geld is de hoofdzaak. Von Abercron noemt tenslolte het optreden der Hollanders bij de landing „skandalos". Men ontzag de dames al evenmin als de heeren. (R- N.) Een scbrandere politiehord Tegen een sergeant van het 15de regiment infanterie, te Delft in garnizoen is proces- verbaal opgemaakt wegens diefstal van een portemonnaie, inhoudende ruim 21, ten nadeele van een anderen sergeant. Het geld, dat verstopt was op bet terrein aan de Buitenwatersloot, is op aanwijzing van den dader gevonden. Bij de opsporing van het geld bewees de politiehond van den majoor van politie juyendijk goede diensten, door reeds voor de sergeant aanwijzing deed waar bet geld ag, de plaats aan te "wijzen. Het was ve stopt onder de spanten van een dak, op welke plaats de bond meermalen tegen den muur sprong. De portemonnaie, welke edig diep in den grond verborgen was, werd door Rosa gevonden op het excercitie- veld aan de Buitenwatersloot te Delft. (R. N.) Een sjouwer te Winschoten, die nog al dikwijls zijn vrouw ,/tracteerde" op een pak klappen, als hij in abnormalen toestand thuis kwam, werd door de vrouw met ko- itende koffie geworpen en verbraudde daar- door een deel van het hoofd en wel zoo, dat de hulp van een heelkundige werd in- geroepen. Een tippelaar Te Hensbroek (Noord-Holland) is een stoere Geldersche boer, H. v. Wilgenburg genaamd, komen aanwandelen uit Ermelo. Den geheelen afstand had hij te voet af- gelegd in 27 uren, bijna zonder te rusten, was by steeds kalmpjes doorgeloopen, zoo- wel by dag als by nacht. (N. v. d. D.) Zondagmiddag verliet een rechercheur t hoofdbureau van politie te Rotterdam om in de ecbtelijke woning het middagmaal te gaan gebruiken. Toen hij buiten het hek was, kon hij echter niet vermoedenj schrijft de VI. Crt., dat bij het eerste gerecht spoedig op een, zij het minder aangename mauier, zou te proeven krijgen. De recher cheur had nauwelijks enkele schreden op het Haagscbeveer gezet, toen een bord soep, door een dronken kostganger uit een raam van de tweede verdieping naar omlaag werd gesmeten. Het bord snert kwam toevalliger- wijze terecht op den rechercheur, die geheel en al met groene erwten zat bespat Een kiuif had zyu hoed doorboord en de haren vastgeplakt, terwijl zijn boord een groen- achtige tint had gekregen. Zijn snor was eveneens door de soep gearenkt. Toen de rechercheur op het hoofdbureau terugkwam, om zich op te poetsen, wist, hij dan ook spoedig aan zijn collega's te vertellen, dat de kostjuffrouw van den dronken kostganger de soep te flauw had klaargemaakt. Maandag is te Utrecht aan de eassiere van een groot kleedingmagazijn in het bijkantoor van de firma Viaer en Kol, volgens de N. R. Crt., 1200 ontstolen Zij kwam, naar bet U. D. meldt, J 2500 deponeeren en werd, terwijl zij haar beurt afwachtte, plotseling aangesproken, door iemand, die haar in Duitsch dialect vroeg, of hij zich hier in een wisselkantoor bevond. Meteen toonde hij de jongedame een briefje waarophet woord wisselkantoor" geschreven stond. De juffrouw, die haar geld (aan bankpapier) reeds had klaar gelegd op de toonbank voor de loketten, draaide zich een weinig' om, om den pevsoon, die haar had aangesproken, te kunnen antwoorden. Inmiddeis moet een handianger van dezen man een greep hebben gedaan in het bank papier vaii de eassiere, want toen deze zich weer omkeerde, ontwaarde zij dat f 1200 ontbrak. De persoon, die haar had aange sproken, was onmiddellijk verdwenen. Tegen woordig, zoo wordt aan de Maas- bode geschreven, kan men zich voor alles verzekeren. Zou er nog een enkele zaak overblij ven Verzekering op het leven, tegen or.gelukken, bij verties van oog, voet, hand, portemonnaie, sleulels enz. Verze kering bij trouwen, studeereu Zou er nog iets te vinden zijn? Ja toch. Daar juist ontving ik van een Haagschen koek- j bakker een circulaire, waarbij hij voor een klein bedrag mij wil verzekeren twee j maal per week een ledige taartdoos te J doen bezorgen. Hoe grootscb, hoe chic voor de buren, nietwaar Tweemaa! per week den koekbakker aau de deur. De taartdoos kan dan de houten ham en de viool- kist aardappelenmand gezelschap houden. Een en ander over films", 'n „fiimstad" is toch wel iets moderns In Californie, in de nabijheid van Los Angelos, aldus schrijft de H. Crt., is in den tijd van nog geen twee jaar een lief stadje ontstaan, waar alle bewoners slechts een beroep uifoefeneu dat van film-aeteur of -actrice. Het is gelegen in een mooie lacdstreek, waar het zelden regent en schier altijd de zon schijnt. De natuur biedt de meest variante tafereelen, zoodat men daar evengoed een Noordpool-expeditie kan op- nemen, als het landbouwbedrijf in zuidelijke streken op doek brengen. De gebouwen der stad dragen de meest uiteenloopende stijlen. Een groot voordeel van deze speciale fiimstad is, dat de menschen vrij van lastig publiek er hun beroep kunnen uitoefenen. Onder de vele huizen, die daarginds geen anderen dienst doen dan als vulling, is ook een hospitaal, waarvan terdege gebruik gemaakt wordt. Want al die kromme bokkesprongen, die de menschen in het bioskooptheater doen lachen, kosten den ,/komiek" meer dan eens een gebroken arm of been. Nog een ander praatje over films. Het in de internationale filmindustrie belegde kapitaal wordt thans reeds geschat op 1 a 1milliard gulden alleen in de filmfabrieken van Europa en Noord-Amerika steekt al ruim 150 millioen. De kosten voor de vervaardiging van films worden vaak overschateen filmpo- sitief heeft gemiddeld een waarde aan mate- riaal van 20 tot 60 cts. per meterge- kleurde films zijn een paar dubbeltjes dunrder. Bij verkoop kost de film per meter 60 cts. of f 1. De kosten voor groote en opgaug makende films zijn vrij grootheel goede heeft men al voor 'u 15,000; toch zijn er ook enkele, waaraan enkele honderden personen meewerken, die tot anderhalve ton gouds golden. Gemiddeld worden van elke film 100 copieen gemaakt het grootste aantal co- pieen heet 300 te bedragen. De levensduur is zelden langer dan een half jaar. De daling van bet aantal geboorten neemt ook in Duitschlaud toe, doch vooral te Berlijn. In 1913 zijn te Berlijn 21.876 meisjes en 20.625 jongens, tezamen 42,492 kinderen geboren. In 1912 waren het er ongeveer 44.000, in 1910 46.000, in 1909 47,700. Het aantal buitenechtelijke kinderen is daarentegen in het laatste vijfjarige tijdperk toegenomen, namelijk van 9053 tot 9507. In 1912 werden 22,995 huwelyken ge- sloten in 1913 21,194. Naar gemeld wordt, is de White Star Line (Marinetrusr) van plan spoedig een derde groote boot van circa 50.000 ton in aanbouw te geven. De Aquitania", van Cunard, van ongeveer dezelfde afmetingen, zal op 10 Mei een proeftocht doen. Op 30 Mei maakt dit scliip zijn eersten tocht naar New-York. Een groot deel der eerste- klasse hutten moeten reeds besproken zijn. De nieuwe boot der HamburgAmerikalijn van 60.000 ton zal binnenkort te water worden gelaten. De Vaterland" der zelfde maatschappij, welk schip 56.000 ton meet komt spoedig in dienst, evenals de //Colum bus" van den Norddeutschen Lloyd die 37.000 ton meet. Een ongeveer even groot schip van de Compagnie Generale komt spoedig gereed, het volgende jaar komt de //Statendam" der Holland- Amerika-LLjn, groot 35.000 ton, in dienst. Het ziet er dus uit, alsof het passagiersvervoer tusschen Europa en de Vereenigde Istaten binnen kort vrij wel uitsluitend door schepen van geweldige afmetingen zal worden bewerk- stelligd. Hij is 38 jaar oud, geboren te Macon en woonde te Parijs in bij vrouw Dedieu aan de rue Courdes-Nones. Deze schijnt nietge- weten te hebben, wat haar kostganger deed. Bij zijn arrestatie vond men op Fournier een browning-revolver, een dollc en een breekijzer. Louis Geslin is een geboren Parijzenaar en woonde sinds anderhalf jaar in de rue Morand. Nog meerdere arresta- ties worden verwacht. (R. N.) Dezer dagen is te Liverpool een vrouw in politiedienst getreden met den rang van inspecteur van politie. Deze eerste vrouwelijke politieagent in Engeland is mrs. Hughes. Gedurende de laatste twee jaar was zij directrice van een tuchthuis. Ook in andere afdeelingeu van het politiewezen heeft zij waardevolle er- varingen opgedaan, die haar bij de uitoefe- ning van haar nieuw ambt groote diensten kunnen bewijzen. Waarschijulijk zal zij haar krachten vooral wijden aan kinderen en jonge meisjes, die op de straten in groot gevaar verkeeren. Ook de bestrijding van den meisjeshandel zal onder haarressorteeren. Al sinds nagenoeg vier maanden wer den er op het Parijscli kerkhof Pere- Lachaise, bijna elken nacht diefstallen ge pleegd, waarvan eindelijk zooals een telegram heeft gemeld de daders in han- den der politie zijn gevallen. Het terrein voor hun „werkzaamheden was bij uitstek gunstig. „Pere-Lachaise': dat van de avenue Menilmontant slechts door een muurtje, iets meer dan manshoogte. is gescheiden, heeft een uitgestrektheid van 63 H.A. en wordt's nachts slechts door twee wachters en een hond bewaakt. De dieven klommen over dien muur en waren in de uitgesfi-ekte doodenstad goed bekend, waar zij ruimschoots gelegenheid hadden om zich tusschen de graven te verbergen. Sederi 15 December 1913 hebben zij 78 grafkelders geplunderd, waaruil zij kostbare vazen en beelden, zilveren kandelaars en juweelen hebben gestolen. Op een morgen in het einde van Februari, toen de pastoor van Charonne in de kapel van het kerkhof kwam om een lijkdienst te verrichten, zag hij, dat een massief zilveren kruis verdwenen was en dat het offerblok opengebroken en ledig, op den grond lag. Reeds in December 1911 was het lijk van de tooneelspeelster Lantelme opgegraven en van alle kostbaarheden ontdaan. Het onderzoek, naar die misdaad ingesteid, had aangetoond, dat zij gepleegd moest zijn i door een man in het zwart gekleed, maar 1 men was er niet in geslaagd liet spoor van den kerkhofroover te vinden. Alle moeite, die men daartoe aanwendde, was vrucnleloos en ook de speciale bewa- king van het kerkhof in den laatsten tijd bleef zonder resultaat, totdat een politiever- kenner toevallig eenige woorden opving, welke een man op straat tegen een anderen man sprak: „Men werkt nergens veiliger dan op een kerkhof. Over de truc-Lantelrne is nog nooic iemand van ons lastig gevallen en naar de j daders wordt nog steeds gezochl". De man, die deze woorden sprak, werd gevolgd en bleek te zijn de steenhouwei j Camille Fournier. Overdag kwam Fournier meermalen als wandelaar op ,,Pere La- j chaise" en men zag, dat hij met een stuk j krijt twee graven merkte. Den volgenden morgen waren die graven opengebroken. j Gedurende eenige dagen liet men Fournier I begaan, maar bespiedde hem voortdurend, om te weten, wie zijn medeplichtigen wa ren. Eindelijk zag men hem in een herberg, aan de place Gambelta, waar hij in gezel schap was vim den smid Louis Geslin en den soldaat Marius Couster. Dit drietal werd eindelijk gearresteerd. Fournier is aan het hoofd van de bende. Gisteravond kwam alhier de waterschout uit Gent, welke de assitentie der gemeente- politie inriep. Hij deeJde mede een bericht te hebben ontvangen van de Russische politie, dat te Riga een diefstal van een groot bedrag (100.000 roebel) was gepleegd en dat men vermoedde dat de dader zich had ingescheept aan boord van het Russische stoomschip //Graf Schuwalow" dat van Riga met bestemming naar Gent was afgevaren. Hem was verzocht bij de aankomst toe te zien en den verdachte, wiens signalement werd opgegeven, bij aankomst van het stoomschip aan te houden. 1 eneinde te voorkomen dat de gezochte bij aankomst van het stoomschip aan wal zou gaan voor het te Gent arriveerde, was de waterschout naar hier gekomen. In den afgeloopen nacht is bedoeld stoom schip alhier gearriveerd. Er kwam echter niemand aan wal en bij navraag gaf men te kennen dat aan boord niets van deaan- wezigheid van den gezochte bekend was. De waterschout kreeg gelegenheid om met bet stoomschip mede te varen naar Gent en wist ook den agent Aunot nog aan boord te loodsen. Nadat het schip was dooigeschut hield laatstgenoemde een oogje op hetgeen aan dek gebeurde, terwyl de waterschout een onderzoek instelde in het schip. Het duurde niet lang of hij kreeg de lucht van wild en nog voor men Sas van Gent was gepasseerd had bij een per soon te voorschijn gehaaid, die zich in de bunkers had verscholen. Deze gaf voor te zijn deserteur uit het Russische leger. Hi) had 2 passen -by zich, waarvan, volgens zijn voorgeven, een op zijn eigen naam stond. Wel was de gevondene in het bezit van geld, maar dit was te nauwernood het twintigste deel van het als gestolen opge geven bedrag, terwijl zijn uiterlijk in geen enkel opzicht overeenkwam met het opge geven signalement. Overigens deed hij op luidruchtigen toon oldoende merken, dat het hem niet aangenaam was, dat de politie hem in zijn verborgen schuilplaats had ge vonden en dat dit aanleiding zou kunnen zijn dat hij in handen der Russische justitie werd overgeleverd. Hij is te Gent ter bescbikking van den procureur,des Konings gesteld. Vlissingeii. De Beigische zeeloods J. A. Simons alhier, die op 8 Maart 11. met het Deeosche stoomschip //Regenfels" naar zee yertrok, omdat stormweer belette hem af te halen, moest de reis mede rnaken naar Malta. Hij is 17 Maart aangekomen en daar aan land geguan en sedeit is niets meer van hem ergste vreest. gehoord, zoodat men het Bij de bloedarmoede heeft een aanzien- lijke verminderii g van roode bloedbolletjes plaats. Deze bolletjes die juist aan het bloed zijn roode kleur geven, zijn de aragers van de zuurstof die zij opnemen wanneer zi] door de longen gaan. Ziedaar waarom hij die geen rood bloed heeft, geen gezond- heid kan bezitten. ledereen weet dat het liehaam niet kan leven zonder zuurstof, Dus, wanneer de roode bolletjes verminderen. vermindei t de opg 'iiomen hoeveelheid zuur stof in gelijke mate en de gezondheidstoe- stand volgt dezelfde beweging Dan komen de karakteristieke verschijn- selen voor den dag, als lusteloosbeid, bleek- heid der lippen en van het gelaat, verlies van eetlust, bartkloppingen bij een eenigzins hevige oefening. Indien de ziekte wordt verwaarloosd, vermeerderen deze verschijn- selen heel natuurlijk in aantal en in krachten er komt een oogenblik dat alle hoop om het kwaad te herstelien, verloren is. Bij tijds aangevat, is het kwaad zeer gemakkelijk te genezen en het middel dat gebruikt moet worden, is een versterkend geneesmiddel, dat de kracht heeft de roode bloedbolletjes te vermeerderen en de zuurstof naar de weefsels en spieren over te brengen. De Pink Pillen zijn dat veisterkende genees middel en in de geneeskundige welenschap is er niets zoo zeker als de genc-zmg der bloedarmoede door de Pink Pillen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 per doos, en a f 9.per zes doozen, bij het Hoofddepot der Fink Pillen, Daco-takade 15, Amsterdam. Voor Ter Neuzen en om- streken bij A. van Overbeeke - Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en om- streken bij Verbaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2