BUITENLAND. BURGERLIJKEN STAND. hoogstdeszelven chauffeur en auto, en de naleving der politie-verordening. Docfi ook de brigadier zit blijkbaar de Braziliaanschen gezant dwars in de maag en in ^ijn hoofd. Kopschuddend trek I: de agent weer naar zijn post naar de Groenmarkt en staat de auto van den Braziliaanschen gezant tot stootblok in de pijpenla, tot bet den beer gezant convenieert in zijn auto te stappen. De Braziliaanschen gezant is onder en bo- ven de wet „He, wat!" Het 1 April-gebruik. Het is nu meteen de gelegeuheid nog eens te ver- tellen, welke eigenlijk de beteekanis is van deze gewoonte op den eersten April, schrrjft het Alg. Hbl. De vorm van de volksgewoonte om iemand op dezen dag te plagen, of dwaze bood- schappen te bedenken en te laten uitvoereu, is afkomstig van de Passiespelen, waarbij men in deze Lijdensdagen symbolisch uit- drukte het heen-en-weer zenden van Christus van Pontius naar Pilatus, Er zijn evenwel andere afleidingen, name- lijk dat de Aprilgrappen in verband zouden staan met het veranderlijke April-weer In Duitschland brengt men het gebruik in verband mot Paasch-gewoonten en de vroolyke ouderdeelen daarvan, het z. g. Os- tergelachter" reeds in 1655 is daarvan in oude spreekwijzen sprake. In Engeland kent men a! langer den //April-fool". Maar lang daarvoor bestond het gebruik in Frankrijkmen wil het hier in verband brengen met de overblijfselen der vroolijke lentefeesten uit vroegere heideosche eeuwen. Een andere bewering uit Frankrijk is, dat, aangezien deze volksgewoonte tot in de litteratuur uit de zestiende eeuw is aan te toonen, de oorsprong gezocht moet wor- den in de verordening van Karel IX, die het nieuwjaarsfeest in 1564 verzette van 1 April op 1 Januaride lieden, die ge- wend waren met nieuwjaar geschenken te ontvangen, worden daarom op den in on- bruik geraakten eersten April met mallig- heden goplaagd, in plaats van met geschen ken te worden bedacht. Wellicht heeft men aan het April-gebruik een dieperen zin niet te ontzeggen. De wijze wijsgeer zou er dit bij hebben op te merken Neemt de onzekere, grillige, nieuwe maand, de wispelturige April, als voorbeeld, even onbestendig is ons geheele leven, den eersten dag schijnt de voorjaarszou en op den tweeden April is de hemel met regenwolken bedekt. Stlet nooit uw blinde vertrouwen op iets geen overdreven hoop, geen opge=chroefde verwacbtingen. Ook geen troostelooze droefbeid, noch rnoede- looze levensbescbouwing. Xiemand late zich op den eersten April voor den-gek-houden niet in April, en evenmin in een der andere maanden van bet jaar Luitenant Versteegh, die Woensdag- morgi n met zjjn passagier A. Roeper Bosch, van Soesterberg naar Spaarndam, bij Haar lem, kwam viiegen, is bij de landing in een sloot terecht gekomen. De vliegmachine sloeg over den kop en de beide vliegers zaten in een benarde positie. Zij werden echter spoedig gered. De vliegmacnine is ernstig bescbadigd. De schrot'f en spandraden zijn alle stuk. Luitenant Versteegh die in vol plane ge- daald was, zag het ongeluk aankomen. Vlak bij de sloot wilde bij zijn motor weer aanzetten, doch deze weigerde. Op noodlottige wijze kwam de vrouw van den handelsman Cookson, uit Preston, om bet leven. De vrouw hield in het koninklijk ziekenbuis verblijf, teneinde een behandeling met radium te ondergaan. Een kokertje met radium werd in bet linker- neusgat gestoken, maar toen de dokter het er weer uit wilde halen, was het kokertje verdwenen. De patiente had niet het minste idee, waar bet radium gebleven was. Daar men verraoedde, dat de vrouw bet buisje bad ingeslikt, werd de patiente met X-stralen onderzocht, wat tot resultaat had, dat het in de maag werd teruggevonden Waar- schijnlijk heeit de vrouw bet buisje met haar vingers hooger geduwd of heeft zij bet bij ongeluk ingeslikt door haar hoofd naar achter te werpen. Zij stierf intusschen, maar de doctoren verkiaren niet door het radium, maar ten- gevolge van een voorafgaande morfine- inspuiting. Een door ongeveer 1500 vrouwen bezochte protestvergaderir.g tegen de uit- wassen der mode, had, volgens de Tel., ■-W'svijl zij opsprong. „Bijna middernacht! Wat zal Beatrice wel zeggen? Wat kunnen zulke bespiegelingen in den maneschijn veel tijd kosten! Ik dacht, dat het nog geen tien uur was!" De graaf hield haar terug metde woorden: „Blijft u nog een oogenblik, miss Darrell! Ik wilde u igaarne iets zeggen, dat ik in stilte reeds lang gewenscht heb, u mede te deelen". Bertha's hart klopte met dubbele slagen. Wat zou hij met die inleiding anders bedoe- len dan datgene waarvan al haar droomen waren? Graaf Norton ging echter en het volgende oogenblik was haar >egoocheling in rook verdwenen. KmT t betreft de treurige gebeurtenissen, BP-van de „Chesholmer Courant" mel- mg maakte", begon hij. Zonder zelf te weten, wat ze zei, gaf Bertha hem met schijnbare kalmte eenig antwoord. „Het is voor mij natuurlijk een pijnlijk onderwerp", vervolgde hij. „Er zijn sedert dat voorvai reeds twintig jaar verloopen, maar ~r?<xc rnij is het nog even pijnlijk, alsof het gisteren was gcbeurd. Als ik er over spreek, wordt ik telkens weder door waan- zinnige smart aangegrepen." „Waarom wil u er dan over spreken?" vroeg Bertha nog al snedig. „Ik heb zeker geen recht om daar meer van te weten". „Neen", antwoordde graaf Victor, die plot- Maandagavond te Bonn plaats. Na een redevoering van mevrouw Dr. Emanuele Reyer uit Munchen en een levendig debat werd een motie aangenomen, waarin met alle beslistheid de band over hand toenemende monsteracbtigheden en afdwalingen der mode, die de vrouweiijke fijngevoeligheid kwetst en de edele, Duitsche zeden on- waardig is, veroordeeld worden en waarin niet alieen alle verstandige vrouwen, maar ook de mannen worden uitgenoodigd een bondgenootschap aan te gaan, ter bestrijding van het groeiend kwaad. Op initiatief van de //Belgique Militaire" zal, volgens deTel.,op hetslagveld van Water loo een monument opgericht worden voor de nagedachtenis van de Belgische soldaten, die in den slag gesneuveld zijn. Een inschrij- vingslijst, waarop reeds voor fr. 85,000 is geteekend, is in circulatie gebracht. Het gedenkteeken krijgt den vorm van een hooge pyramide, met de figuur van een leeuw aan een voet. De eerste steen zal in Juni a. s. gelegd worden, terwijl het in 1915, bij gelegenheid van den honderd- jarigen gedenkdag, ontbuld zal worden. Op een bal te New-York Iiet een jongedame, die toevallig geen goed gevuld balboekje bezat, zich volgens de VI. Crt., de onvoorzichtige verzuchting ontvallen A Ik wou wel een man hureu voor den volgendeD dans." Toevallig werd deze wanhoopskreet vernoraen door een zekere mevrouw J. F. Cillette, een der leidsters van de Ameri- kaansche suffragette-beweging. Dat kan je hebben", zei ze tot 't muurbloempje, ,,ik heb een uitmuntenden echtgenoot en zal hem je laten voor 25 cent per dans. De prijs is ver beneden zijn waarde, maar dan brengt hij tenminste iets op voor de zaak der suffragettes". De buur werd aangegaaD bij mondelinge overeenkomst. Dr. Cillette een zeer geacht geneesheer te New-York, werd gewenkt en aan de danslustige jonge dame verhuurd voor den verderen duur van het bal, ten gerieve van de kas der Ameri- kaanscke suffragettes. Hij moet braaf ge- danst hebben. De Belgische Bond voor Nationale verdediging richt zich, volgens de VI. Crt., in een kracbtig gesteld geschrift tegen den verderen bouw van 't fort te Vlissingen, op grond dat door dit fort de Schelde-scheep- vaart gesloten wordt en in geval van oorlog de tusschenkomst van Engeland ten gunste van Belgie's neutraliteit zou kunnen worden verhinderd. De Bond eiscbt een Belgische Scheldevloot om de verkeersvrijheid voor Belgie op de genoemde rivier tegen bet Nederlandsche fort te beschermeD. Fransche Kamerleden worden er vaak tfdoor gehaald", om allerhande redenen. Nu heeft de /,Koln. Ztg." weer iets te zeggen over de mildheid, waarmee ze van bet ambtelijke schrijfpapier met het boofdje //Kamer van Afgevaardigden" gebruik maken. Dit mogen ze, afgescheiden van bun inkomen ten bedrage van 15.000 frank, vrij gebruiken. En de heeren beperken zich daarbij niet tot de gelegenheden, waar bij ze waarlijk als depute optreden. In alie omstandigheden wordt het papier aan- gewend voor brieven aan de kiezers, dien ze een tabakdepot trachten te verschaffeu, voor geldelijke aangeiegenheden, voor ver- trouwelijke mededeeliugen aau bun ccht- genooten en andere dames, voor de brieven van den secretaris en der huisgenooten, ja, booze tongen beweren zelfs, ook voor bet huiswerk der kinderen. Geen wonder, dat in die omstandigheden de daarvoor uitgetrokkeu som met 12.000 frank verhoogd moest worden, nl. van 120.000 tot 132.002 frank jaarlijks is ge bracht. Rekent men daarbij de uitgaven voor inkt, penhouders, vloei en dergelijke dan kan men berekenen, hoe duur de volks- vertegenwoordiging het Fransche voik komt te staan. Bovendien voegt het Keulsche blad bier vinnig aau toe, dat het papier maar van ordinaire hoedanigheid is, zooals een gegoede Duitsche familie het tegenwoordig met zou willen hebben. Te Chamonix viel de vorige week enorm veel sneeuw, waardoor het verkeer in den omtrek werd stopgezet. Verschillende lawines kwameu neer. Te Argentieres heeft Zaterdag een lawine ian de Aigblles Rouges een deel van het dorp bedolven een villa, een stoomzagerij en tal van loodsen en schuren zijn vernield. seling kleurde, zoodat Bertha het zelfs in den maneschijn bemerkte, „misschien niet, maar ik gevoel aandrang, om tegenover u daar wel van te spreken. Ik weet zelf niet, hoe dat komt, maar het schenkt me verlich- ting, als ik met u spreek. Wie weet of tus- schen ons geen verwantschap der zielen bestaat ^isschien „Misschien!" Weer klopte Bertha's hart sneller. „Het was een vreeselijk oogenblik, toen ik de waarheid vernam", vervolgde hij dof. „Tot heden is al het duistere nog niet op- gehelderd. Niemand kan begrijpen, hoe een menschelijk wezen de hand tegen zoo'n onschuldige engel kon opheffen." „Ja, het moet vreeselijk geweest zijn", ant woordde zij. „En toch behoeft men slechts een courant in handen te nemen om te zien, dat alle dagen zulke dingen gebeuren. Het leven is nu eenmaal niet arm aan droevige gebeurtenissen. U zeide, dat die zaak nog in eene onverklaarbare duisternis was gehuld, maar het schijnt, dat de „Chesholmer Cou rant" volstrekt niet meer in onzekerheid verkeerde omtrent den dader." 1 „Bedoelt u daarmede Blanca Norton? Zij was onschuldig." „Inderdaad (Wordt vervolgd.) De sneeuw ligt tot de eerste verdieping der huizen. De weg tusseben Chamonix en Les Praz is versperd. De palen van de electrische geleiding, die Chamonix van stroom voorziet, zjjn gebroken. Een nieuwe lawine heeft een hotel op den Col des Montest en verschillende wonin- gen van 't dorp Trefecbamp verwoest. Van de Aiguille Verte, die 4000 meters hoog is, kwam een lawiue aanrollen metdonderend geweld. Gelukkig deed deze weinig schade. De luchtverplaatsing was echter zoo sterk dat men te Argentieres op 1 K.M. afstand zich op straat niet op de been kon houden. Een lawine van ia Frasse vernielde een menigte boomen, maar kwam voor het be gin van het dorp tot stand. Deze lawine heeft 25.000 gld. schade aangericht. Op de berghellingen ligt nog 21/2 meter versche sneeuw, zoodat nog nieuwe sneeuwstortingen gevreesd worden. Te Quincy in den Amerikaanschen staat Illinois gaf de hoofdchirurg van bet tehuis voor oud-strijders, volgens het R. N., les aan een aantal studenten in de medi- cijnen. Om de vorming van verschillende litteekens aan te toonen, had hij een ouden soldaat van 75 jaar, Albert Cashier genaamd, laten komeu. Hoe groot was echter de verrassing van den dokter en zijn auditorium, toen men tot de ontdekking kwam, dat de veteraan een vrouw was Op 15jarigen leeftijd besloot de pseudo- vrouw te emigreeren. Daar zij geen geld had, verkleedde zij zich als jongen en ver- borg zich in het ruim van een naar Amerika bestemd stoomschip. De list gelukte too goed, dat zij besloot voortaau als man door de wereld te gaan. Toen de burgeroorlog uitbrak, nam zij dienst bij het 95ste regi ment infanterie en maakte de bloedigste veldslagen mede. Nadat de oorlog geein- was, nam Cashier mannelijke betrekkingen waar, totdat de ouderdom haar dwong haar intrek te nemen in het tehuis voor oud- strijders. De bemanniug van het Chileensehe schip Maipo heeft onlangs vreeselijke oogen- blikken dourstaan in de golf van Biscaye. De Maipo, met 105 koppen aan boord, met bestemming voor Valparaiso, werd Woensdag door een orkaan overvalien en door het rollen van het schip raakte het roer onklaar. Zware stortzeeen sloegcn over dek, rukten de booten weg, vernielden de ventilators en vulden de kajuit en het vooronder met water. Tot overmaat van ramp sloeg een deel der bemanning aan het muiten en begon de lading te plunderen. Gelukkig konden de bandieten overmeeslerd en gekneveid worden. De kapitein liet ten laatste draadloos om hulp seinen en de Maipo werd weldra beantwoord door de Northam van Cardiff. Daarmede waren de mannen van de Maipo nog niet gered, want het Engelsche schip slaagde er niet in booten uit te zetten. De zee stood te hoi. De tweede officier van de Northam bond zich evenwel een touw om het lijf, sprong in de stormende zee en zwom naar de Maipo waar hij aan boord getrokken werd. Dank zij deze heldenciaad kon een verbinding tusschen beide schepen tot stand gebracht worden. De Maipo werd op sleeptouw genomen, doch een riieuw onheil liet niet op zich wachten. Het touw brak en de Northam verloor het Chileensehe schip gedurende 5 uur uit het oog. Ten laatste is bet Britsche schip er evenwel in geslaagd, de Maipo veilig te Falmouth binnen te loodsen. In den jongsten tijd wordt Noorwegen bezocht door een buitengewoon groot aan tal Russische „scliarenslijpers", die volgens het Hbl. vooral de streken, belangrijk voor de verdediging van het land, methun be- zoek vereeren. Zij oefenen hun ambacht blijkbaar slechts voor den schijn uit, want zij houden zich bij voorkeur op in de weinig bevolkte streken van het noorden. Daarwin- nen zij nauwkeurige informatics in bij boeren en visschers omtrent de havens, de scheep- vaart, de visscherij, den veestapel enz. Bovendien blijken zij vrij goed bij kas te zijn, daar zij zich zeer weinig moeite geven om iets te verdienen. Het is dus begrijpe- lijk, dat men hen voor Russische spionnen houdt en dat de bevolking er bij de regee- ring op aandringt, de nieuwsgierige „scha- renslijpers" als ongewenschte vreemdelin- gen buiten het land te zetten. Nog grooter ontstemming dan door het bezoek dezer scharenslijpers is in Noorwegen gewekt door de brutale wijze, waarop de officieren en manschappen van de Russi sche kanonneerboot „Bakan" in de wateren van het noorden van Noorwegen, die van strategisch belang zijn, allerlei metingen en loodingen hebben gedaan, zonder zich te sto- ren aan de opmerkingen der plaatselijke autoriteiten. Deze hebben nu over de zaak rapporten uitgebracht aan het marine-com mando te Bergen. Terwijl ruenig Europeesch spotblaadje zich vermaakt ten koste der „Schoonmoeder" en in werkelijkheid de schoonmoeder in vele huisgezinnen een zeer gewaardeerde rol vervult, zijn er, aldus scbrijft deG. Crt., vele stain men (er wereld waar de mannen een wezenlijke vrees koesteren voor de moeder van hun vrouw. Die manaen uit den statu der Navajos, in Mexico, die bet huwelijksjuk op zich genomen hebben, maken voor hun schoon moeder heele omwegen. Valt er iets met de vrouw te bespreken, dan moet een tus- achenpersoon zijn plicht doen want het zou een ramp van den heelen stam zijn, wan- neer de man in quaestie het gelaat der moeder zijner wederhelft moest aanschouwen. Vreest een Navajo, dat zijn schoonmoeder in de nabijheid is, dan barricadeert hij zijn wigwam en verstopt zich er in. Deze eigenaardige eerbiedsbetuiging hangt samen met religieuse begrippen. Bij de Tinneh-lndianen is de schoon- moeder-vrees nog sterker. Daar mag een man niet eens haar naarn weten. Of dit nu altijd het geval is, valt te betwijfelen mocht de naam den man onverhoeds ont vallen, dan haast hij zich, door knievallen zijn vergrijp goed te maken. De oud-president der Yereenigde Stateu, Roosevelt, maakt voor weten- schappeiijke doeieinden eene reis door Znid- Amerika. Men begint zich tbans over zijn lot ongerust te maken, daar men sedert weken niets van hem gehoord heeft. Het laatste bericht kwam uit Peru. Zondag is te Philadelphia op een liefdadigheidsbal een jonge dame gearres- teerd, die door hare elegante verschqning, kestbare toiletten en schitterende diamanten algemeen de aandacht trok. Het geval wekte groot opzien, vooral toen bleek, dat zij vroeger als dienstmeisje iu betrekking was geweest bij een dame, die zij voor 120000 gulden aan diamanten ontstolen had. Uit vroegere betrekkingen had zij zich een aantal kostbare toiletten toegeeigend en zich in verschillende steden voorgedaan als gravin. Gedurende de afwezigheid van haar mevrouw had zij zich in de hal laten foto- grafeeren, gedost in schitterende kleediug, en deze portretten onder hare vereerders rondgedeeid. Lawines en aardschuiving Uit twee plaatsen van Oost-Frankrijk kornen, volgens het Hbl. onrustbarende berichten over aardschuiving of lawines. Het gehucht Availhac, op 16 K.M. afstand van Brim (dep. Correze), wordt reeds eenige dagen bedreigd door een aardmassa van 200 H.A., welke langzaam maar zeker in de richtiug van het dorpje komt aanglijden. Volgens de nadere berichten is het een angstig, maar indrukwekkend schouwspel. De weg tusschen Brive en Mt-yssac is een- voudig weggevaagd. De oogst is totaal vernield reeds zijn tien huisjes meege- sleept. Voortdurend klinkt het kleppen van de alarmklok. De waterleiding is ver nield, zoodat de dorpelingen zonder water zitten. Onmiddeliijk is aan de regeering steun gevraagd voor de ongelukkige geziunen, die van alles beroof zyn. De schade wordt thans reeds geschat op een ball millioen. Van heinde en verre stroomen de menschen toe, om het geweldige schuuwspel gade te slaan. Om ongeiukken te voorkomen heeft de gendarmerie over grooten afstand het terrein afgezet. In de buurt van Chamounix SDeeuwt het de laatste dagen onafgebroken. Geweldige lawines storten van het gebergte naar be neden, alles veruielend en meesleepend. De dorpen Chazalets en Rosiere zijn ter- nauwernood aan den ondergang ontkomen. Uiiloopers van de lawines zijn niettemin de dorpsstraten binnengedrongen. Te Tele- champs is het grootste gedeelte van een hotel eenvoudig van het overige gebouw afgescheurd. Wat is blijven staan ligt diep onder de sneeuw. Een prachtig uit- gestrekt loskenbosch is van de berghelling verdwenen weggerukt. Ook hier is ds belangstelling natuurlijk groot. Zelfs uit Geneve komen de skiloopers om de verwoesting te zien. Nabij Argentieres reikt de sneeuw tot de telegraafdraden. Het goud dee wereld. Voor het eerst sedert 28 jaar is in de goud-voortbrengst der wereld, de jaren van den Roerenoorlog jiatuurlijk niet mee- gerekend, volgens de M. Crt., een niet onbeteekeneude stilstand ingetreden. Sedert het jaar 1885 toen de goud-productie van de aarde ongeveer 400 miljoeh rtiark be- reikte, is deze oogst regelmatig toegenomen en steeg hij in 1908 tot ongeveer 1850 miljoen. Na enkele jaren van geringe wisseling heeft volgens de //Koln Ztg." het jaar 1913 een beslisten achteruitgang bewerkt, die zich voor 't oogenblik over ongeveer 50 miljoen mark uitstrekt. De vermindering van den aanvoer uit Zuid-Afrika schijnt met de moeilijkheid bij het verscbaffen van arbeidskrachten samen te hangen. De vestiging van koeli's aldaar is naar men weet verboden. Bovendien traden stakingen der hlanke werklieden als andere beleinmeringen op. Het aantal be- treffende arbeiders is daar gedurende de twee verstieken jaren aanzienlijk gedaald. Beslissend waren in dit opzicht hoofd- zakelijk de productie van Transvaal, vau- waar ongeveer voor 25 miljoen minder werd aangevoerd. Evenwel werd ook in Amerika minder van dit (del metaal ge- dolven. Ook in Australie en China Hep de opbrengst van deze delfstof terug, ter wijl daarentpgeu de productie in Ruslar.d en Canada een stijging vertoonde. Volgens de berichten uit Engeland laat de politieke toestand zich daar veel gunstiger aanzien. Er schijnt eenige bedaring te komen onder de, ter zake van Home Rule opgewonden gemoederen en onder de toon- gevenden wordt naar het ljjkt meer merk- baar een verlangen naar oplossing der kwestie, ter voorkoming van een burger oorlog. Een der teekenen daarvan is wel, dat men uit het Unionistische hootdkwartier aan de kiezers in het district Oost Fife heeft verzocht geen candidaat te stellen tegen den Minister-president Asquith, die zich aan eene berziening moet onderwerpen omdat hij is overgegaan naar het ministerie van oorlog. Ook uit het vertrek van den Koning naar Windsor leidt men het intreden van een gunstiger toestand af. Axel. Huwelijks-aangiften. 19 Maart. Jaco bus Marinus Herrebout, oud 44 j., jm. en Jerina Johanna Drabbe, oud 38 j., jd Hu welijks-voltrekkingen. 19 Maart. Johannes de Kubber (van Ter Neusen), oud 25 j., jm. en Snzanna ASriana Verberkmoes, oud 22 j., jd. 26 Maart. Jacobus de Feijter (van Koewachl),oud 19 j., jm. en Cornelia Jacomina de Feijter, oud 18 j., jd. Geboorten. 17 Maart. Frangois Clement, z. van Clement Benedictus Antheunis en ran Henrica Maria van den lersael. 21 Maart. Cornells Jan z. van Joris de Vos en van Maria Jacoha Sara de Vos. 23 Maart. Adriaan, van Willem Bakker en van Cornelia Koekoek. 24 Maart. Antje en Leendert Johannes, d. en z. van Laurens Johannes den Hollander en van Adriana Helena Punt. Overlijden. 18 Maart. Aaltje d« Jonge, oud 67 j., ecbtg. van Cornells den Hamer. 19 Maart. Jacobus de Bruijne, oud 3 vr., z. van Dirk en van Elizabeth de Pooter. Cornelia Scheele, oud 26 j., echtg. van Martiaus Verhelst. 20 Maart. Maria Antonia Hamerlinck, oud 62 j., wed. van Charles Lonis Alefs. 26 Maart. Cornelia Elizabeth Ver- straaten, oud 2 w., d. van Cornelia en van Cor nelia Dobbelaar. 31 Maart. Benjamin de Groote, oud 5 m., z. van Willem en van Maria Koekoek. Slosclikapelle. Geboorten. 17 Maart. Joseph, z. van Petrus van Trappen en van Aalje Ivoster. Overlijden. 7 Maart Jarina Verstraten, oud 70 j., eehlg. van Christiaan Riemens. Cliiige. Geboorten. 18 Maart. Fredeiicus Lu- dovicus, z. van Franciscus Petrus Josephus van Kershaver en van Stepliania van der Heyden. 19 Maart. Pbarailde Josephine, d. van Theodorus Desiderius Bleijenberg en van Maria Francisca Clementina VerOist. 21 Maart. Maria Stephanie, d. van Leo Leopold Heyndrikx en van Maria Min- geroet. Seraphiua Petronella, d. van Theofiel Lo- dewijk Clarijsse en van Eugenia Reyns 22 Maart. Petrus, z. van Franciscus de Moor en van Seraphina Bosschaert. 23 Maart. Arthur Alphons Marie, z. van Augustus van Acker en van Pharailde Kips. 25 Maart. Ursula Pbarailde Louisa, d. van Seve- rinus van Mullem en van Ludovica PhiloteSidonie Verbist. 27 Maart. Stepbania, d. van Joseph Vincke en Leonie Schuddings. 28 Maart. Tbeophilus Al- phonsius, z. van Uominicus van Damme en van Bertha Veneranda Hageman. 29 Maart. Carolus Ludovicus, z. van Theophilus de Wilde en van Camile Maria Melsen. Slock. Huwelijks-aangiften. 26 Maart. Pieter Karel Kaijser, oud 25 j., jm. en Cornelia Francina Riemens, oud 21 j., jd. Huweiijks-voitrekkingen. 5 Maart. Jan Meertens, oud 40 j., jm. en Sara Johanna Ileinsdijk, oud 37 j., wed. Dingeman Scheele, oud 29 j., jm. en Catbarina de Regt, oud 25 j., jd. Francois Hame- link, oud '25 j., jm. en Catbarina Aaltje de Fouw, oud 24 j., jd. Geboorten. 9 Maart. Maria Adriana, d. van Cornelis Murre en van Janna de Feijter. 20 Maart. Nicolaas Jan, z. van Izaiik Jacobus Leijnse en van Stoffelina Johanna de Klerk. Anna, d. van Cor nelis Drabbe en van Anna van Wijck. 24 Maart. Pieter, z. van Marinus de Pooter en van Maatje Kervink. 28 Maart. Ebrina, d, van Frangois Dieleman en van Suzannu de Jonge. 33 Maart. Adriana Anna, d. van Krijn Dieleman en van Catbarina Jacomina Dieleman. Overlijden. 16 Maart. Christina Maria Fernan da de /wart, oud 7 m., d. van Cornelis Johannes en van Tanneke Verstraten. 21 Maart. Pieter Riemens, oud 75 j., ecbtg. van Pieternella Bakker. 25 Maart. Frangois Dieieman, oud 69 j., echtg. van Keeltje Wiemes. iioewaclii. Huwelijks-aangiften. 14 Maart. Camillus J. van RemoorUre, oud 32 j., jm. en Valeutina M. Behiels, oud 27 j., jd. 18 Maart. Aloijsius de Bock, oud 25 j., jm. en Clementine Coumans, oud 25 j., jd. 27 Maart. Josephus Goos- sens, oud 25 j., jm. en Feonia van Gassen, oud 23 j., jd. Huweiijks-voitrekkingen. 4 Maart. Cornelius de Ruijsschev, oud 28 j., jm. en Maria Adriana Van Weijnen, oud 28j.,jd. 18Maart. Petrus Tulckens, oud 54 j., jm. en Stepbania M. Suij, oud 49 j., jd. Geboorten. 1 Maart. Maria Anna Julia, d. van Alpbonsus F. Bonn en Leonia C. Buijsrogge. 4 Maart. Emerie Floribert, z. van Alpbonsus de Waele en van Maria J. Mattbijs. 5 Maart. Gaston Theophiluf, z. van Petrus Adam en van Maria Th. van der Sijpt. 6 IV^iart. Andreas Aloijsius, z. van Augustus H. Matliiijs en Maria S. de Brou- wer. 8 Maart. Petrus Franciscus, z. van Prudent A. van Goetbem en van Anna Pli. d'HoOghe. 15 Maart. Helena Aloijsia Alphonsa Maria, d. van Ernestus J. M. Dierick en vau Antonia D. Konings. 20 Maart. Josephus Maria, d. van Engelbertus De Bruijne er, van Emma l'b. de Vliegher. 24 Maart. Maurice Carolus Clemens, z. van Aloijsius van Pottelberghe en van Ceciia M. van Brussel. 26 Maart. Georges Joseph, z. van Prudent van de Walle en van Maria L. Bernaert. Augusta Maria, d. van Edtnond Van Hooije en van Clementina W uijtack. Overlijden. 4 Maart. Edmond van der Bilt, oud 20 d., z van Wilhelmus Aug. en van Honorina Laes. 14 Maart. Amelie Ketelaars, oud 50 j., echtg. Desire Mannens. 19 Maart. Een als levenloos aangegeven kind van bet mannenl. geslacht, van Camillus Poppe en van Augusta M. Raes. 24 Maart. Emerie Fl. de Waele, oud 20 d., z. van Alpbonsus en van Maria J. Mattbijs. Martha M. A.Scholter, oud 1 nr., d. van Ignatia M. en van Emerentia van Overloop 27 Maart. Maria Louisa Bernaert, oud 42 j., echtg. van Prudent Cam. van de Walle. 29 Maart. Joseph Marie Buijs, oud 4 m., z. van Joannes en van Blondina van Avermaete. Overslag. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Sas vnu krnl. Huweiijks-voitrekkingen. 24 Maart. Marcel Jean van Hecke, oud 21 j., jm. en Elodie Virgenie de Roeck, oud 21 j., jd. Geboorten. 17 Maart. Julienne Marie, d. van Tiiphon Johannes Renique en ran Prudentia D'haene. 18 Maart. Alma Maria, d. van Theophilus de Coninck en van Celina Paulina D'haene. 22 Maart. Robert Petrus Clement, z. van Franpois Johann Julie Kieboom en van Emma Maria Fer ment. 24 Maart. Maria Wilhelruina, d. 'an Mar- tinus Josephus Geerts en van Helena Joosten. 30 Maart. Irena Maria, d. van Cesar Coppens en van Maria De Rijcke. ^Ventdorpe. Geboorten. 16 Maart. Seraphina Josina Leonie, d. van Adrianus Jacobus Jacobs en van Paulina de Wijn. 24 Maart. Joseph Charles, z. van Gustaaf Staelens en van Martina Maria de Mul. 31 Maart. Algerdus Camiel Marie, z van Cyrillus D'hert en van Maria Magdalena Lammens. Overlijden. 16 Maart. Livinus Bernardus Bnijsse, oud 81 j., weduwn. van Maria Christina Brai. 23 Maart. Maria Anthonetta Frederiks, oud 61 j., echtg. van Dominicus van Hijfte. 30 Maart. Ro salia Ilina Kamoen, oud 46 j., echtg. van Leopoldus Kersbulck. SRuiddurpe. Huwelijks-aangiften. 27 Maart. Florimond Leonard van de Caieeijde, oud 25 j., jm. en Julima Maria de Block, oud 24 j., jd. Geboorten. 29 Maart. Irma, d. van Eduardus Dbaene en van Martha van der Jengd. 29 Maart. Bertha Elvirra, d. van Theophile de Wolf en van Emerentia Maria van Bambost. KOEK8 VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47.67 a f 47.695 Engelsch per 12.a 12. VOOR BELANGHEBBENDEN. Voile maan Vrijdag 10 April's namid- dags 1,48 uur. 4 April Zon op 5,30, onder 6,36 uur. 5 5,28, 6,38 6 v 5,26, 6,39 De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na Zonsondergang brauden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 6