Gemengde berichten. Laatste Berichten.^ I BEECHAM'S P1IXEN BURGERLIJKEN STAND. Advertentien f Nog werd behaodeld de zaak tegen G. C. R., uit Sluis, beklaagd van mishandeling van L. Demse, op 4 Januari, nadat een woordenwisse- ling was ontstaan. Beklaagde bekeude uit wraak te hebben ge- bandeld. Eisch ook een inaand. Per advertentie wordt thans door parti- culieren eene sora van f 50 000 als belooning uitgeloofd aao d n_;e e die directe aanwijzing kan geven van den dader van den afgrijselijken moord, bedreven op den Ojarigen Hendrik de Klerk fce Amsterdam. Yoor zeker zit bp die particulieren een lof- waardig streven voor, doch het is te betwijfelen of, waar reeds zulke uitgebreide nasporingen plaats hadden, die tot geen resultaat leiden, deze poging, nu reeds zooveel tijd sedert het plegen van het feit is verloopen, nog resultaat zal kunnen hebben. Een verwoede tegenstander. De cor respondent van //Het Yolk" te Heerenveen schrijftDat de aktie voor Plaatselijke Keuze niet overal in goede aarde valt, bleek dezer dagen te't Meer bij Heerenveen, waar een tegen stander niet alleen weigerde te teekenen, doch alle ingevulde - lijsten, bevattende 125 a 150 namen, stuk scheurde. De commissie-leden kunnen nu van voreti af aan beg unen. Er wordt bier door hen, die deelnemen aan het vereenigingsleven, vooral door de be- sturen, wt-1 eens geklaagd over de weinige belangstelling die de leden betoonen, door van vergaderingen weg te blijven. Die kwaal schijnt ook elders te bestaan, zelfs bij vereenigingen die direct voorde>l aan de leden brengen. Zoo vinden wij vermeld dat de Boerenleenbauk te Varsseveld heeft besloten otn ter aanmoediging van het verzoek op de vergaderingen een presentiegeld van 25 cent uit te keeren. Aalten volgde spoedig en betaalde 15 cent. Dinxperlo, daar scblijnt men al heel traag te zijn, wil nu volgen met het uitloven van 50 cent presentiegeld. Missehien krijgen ze op die wijze op hun con tribute nog geld toe Een staaltje van meer dan ergerlijke dierenmishandeling wordt uit 't Zandt gemeld aan de Prov. Gron. Crt. Als een staaltje van monsterachtige dieren mishandeling, vernamen we van ooggetuigen het volgende De landbouwer S. B. te Leermens, had voor een paar weken geleden een foxhondje aange- kocht, dat des middags den knecht, die zich naar zijn ouders begaf, was nageloopen. Toen de knecht ruim een uur daarna, weder op de boerderij terugkeerde, vergezeld van den hond strafte B. dit z.g. misdrijf aldus: Het diertje werd bij den halsband beetge- pakt en met voile kracht (B. is een zeerkrach- tige figuur) tegen een muur geslagen, zoodat het arme beest vreeselijk kreunde. Vervol- gens werd het dier in de schuur met een vork bewerkt en daarna op den mest geworpen. Het op erbarmelijke wijze jammerende dier werd daarop door den knecht op den arm genomen en in de schuur gebracht. Een poosje daarna kwam B. achter en ziende, dat de hond niet meer op den mest lag, vroeg hij den knecht waar deze zich bevond, die hem antwoordde, dat het beest in de schuur lag en het vrij zeker wel weer ophalen zou, niettegenstaande het bloed uit zijn bek sijpelde en de schedel geheel open lag tengevolge van B.'s mishan deling. B. ontstak hierdoor zoo in woede, dat hij dreigend riep: Waar is een bijl?" en toen hij dit moordtuig gevonden had, boven het dier .ging staan en hem een geweldigen slag toe- •diende op den kop met het oog der bijl. Te- "vergeefs riep de knecht om medelijden voor het arme beest. B. gooide daarna den hond weer op den mesthoop, waar het ongeveer drie kwar- tier lag te kermen van de toegebrachte ver- wondingen, zeer tot ergernis der voorbijgangers. Om den hond verder het geven van geluid te beletten, draaide B. hem een ijzerdraad zeer strak om den hals, groef een kuil in den mest en stople hem daarin, doch nog steeds kon men het dier hooren kermen en bewoog de mest zich op en neer. In dien toestand liet B. ongeveer 2 uur het beest liggen. De knecht was in dien tijd afwezig geweest, doch bij zijn thuiskomst het dier nog steeds zoo te hooren lijden, deed hem onmiddellijk besluiten den boer te zeggen, dat hieraan een einde moest worden gemaakt, daar hij, de knecht, niet langer op de boerderij zijn kon. B. groef daarna den liond weer op, draaide het ijzerdraad met alle kracht nog wat aan en gooide het beest in de gracht, waar het dan eindelijk bezweek. Het lijdens- proces had bijna 21/2 uur geduurd. Gelukkig vernamen wij uit goede bron, dat de politie zich met het geval bemoeid heeft en B. voor zijn onmenschelijke wreedheid wel zal worden gestraft. Naar alle waarschijnlijkheid is de brand in het gebouw der Missouri Athletic Club te St. Louis, waarbij tien personen om het leven gekomen zijn, door misdadigers aangestoken, die zich van de geldeu, welke in de kluiskelders bewaard werden en aan de Bootmen's Bank toe- behoorden, wilden meester maken. Kort voor het uitbreken van den brand, des morgens om twee uur werden twee ontploffingen gehoord, waarop men spoedig de vlammen uit de beneden- verdiepingen zag slaan. Verscheidende der lijken zijn geheel verkoold, zoodat zij niet herkend kimnen worden. Het reddingswerk ging met buitengewone moeilijk- heden gepaard, daar de vlammen met zulk een snelbeid om zich heen grepen, dat de 250 personen, die zich in de verschillende kamers bevonden, niet van de gewone uitgangen gebruik konden maken om het brandende gebouw te verlaten. De jonge man, die met de bediening der telefoon belast was, zond, zoodra hp het uit breken van den brand bemerkt had, onmiddellijk naar alle kamers waarschuwingen. En eerst toen hij alle personen, die in het gebouw aan- wezig waren, gewaarschuwd had, verliet hij zijn post. Een eigenaardigen spaarpot bleek een 70jarige misvormde bedelaar, Kahler genaamd uit San Francisco, er op na te houden, die door de politie gearresteerd was. Bij fouilleering van den aangehoudene viel het op, dat zijn bochel onnatuurlijk hard was. Het bleek, dat de man volstrekt niet misvormd was, maar dat zijn nagemaakte bochel een blikken doos was waarin hij zjjn spaarpenningen bewaarde, die een gezamenlijk bedrag van ongeveer 55000 gulden uitmaakten. Kahler werkte nooit, liep te bedelen en zocht zijn voedsel op mesthoopen. In een mijn te Aurriliae (Frankrijk) viel een arbeider, die verzuimd had een deur te sluiten, van een hoogte van 25 M., op een kameraad, wien de schedel verpletterd werd. De man zelf werd zoo zwaar verwond, dat hij weldra aan de gevolgen overleed. in het groote Deensche krankzinnigen- gesticht bij Kopenhagen, heeft een zeldzaam voorval plaats gehad, dat den betrokken persoon nog lang zal heugen. In de sectiekamer van het gesticht lag het lijk van een krankzinnige, dat geschouwd moest worden. Eenige oogen- blikken voordat de lijkscbouwing zou plaats hebben, kwam een assistent de kamer binnen, om de noodige toebereidselen te maken en alvast de inwendige organen bloot te leggen. Op het moment dat hij zjjn mes reeds klaar houdt om te beginnen, springt plotseling het gewaande lijk op en onthaalt hem op een vloed van scheldwoorden. De assistent laat van ontzetting het mes uit de hand vallen. Yerlamd van schrik ziet hij, hoe het ,/lijk" van de sectietafel springt en de kamer uitloopt, daarbij de deur in het slot werpend, zoodat de assistent nu ge- vangen zit. Kort daarna komen echter de doktoren om het lijk te schouwen en de ge- vangene wordt bevrijd. Bij onderzoek bleek. dat een der in het ge sticht verpleegde patienten zijn afdeeling had weten te ontvluchten. Op de een of andere wijze was hij in de sectiekamer gekomen en had daar het ontkleede lijk gevonden, dat hij in een zijvertrek gebracht had, waarna hij zelf ontkleed de plaats van den doode had inge- nomen. De krankzinnige, die later teruggevonden werd, wist zich van het heele voorval niets te herrinneren. De assistent echter daarentegen zal het //levende lijk" wel nooit vergeten. Acht-en-negentig dagen op een onbe- woond eiland. Met het s.s. //Rochamebau" is uit New-York te Havre aangekomen kapitein Ducos van het zeilschip ,/La Tour d'Auvergne", behoorende tot een te Nantes gevestigde reederij. Het was een 3-mast-schip, groot 3000 tons en bemand met 3 officieren en 20 manschappen. Den 23 October was het schip by de Palmerston- eilanden in een stroom geraakt, die niet op de kaarten stond aangegeven en tegen de rotsen geslagen, waar het beklemd bleef. De gezag- voerder, die inzag, dat het schip verloren was, deed de sloepen uitzetten en zeilde naar het dichtstbij gelegen eiland, waar de geheele be- manning landde. Het eiland was onbewoond en de schipbreu- kelingen sloegen tenten op van het zeildoek. dat zij van het schip hadden meegenomen. Gedurende 14 dagen kwam er geen enkel schip in 'tzicht, den 15en dag bemerkte men den 3master ,/Anthiope'" en de kapitein zond een boot uit om te vragen, of dit schip de schip- breukelingen kon opnemen. Men kon daar slechts 15 man plaatsen, wat kapitein Ducos deed besluiten, dat dan alien op het eiland zouden blijven, terwijl hij de *Antbiope" ver- zocht, telegrsfisch aan de reederij kennis te geven van hetgeen er met de #Tour d'Auvergne" gebeurd was. Gedurende 98 dagen bleef de bemanning op het eiland. De mondvoorraad, van het schip meegebracht was verbruikt, maar men kon zich voeden met coeosnooten, die in overvloed op het eiland groeiden. Eindeljjk, den 29 Januari, kwam een kruiser de schipbreukelingen afhalen en bracht hen naar Tahiti, waar zij 3 Februari landden. Kapitein Ducos begaf zich naar San Francisco en van daar naar New-York, waar hij met het s s. //Rochambeau" naar Frankrijk terugkeerde. De bemanning is naar Sydney vertrokken en zal van daar repatrieeren. GEIIEENTERAAD VAN WFSTDORPE. Vergadering van 10 Maart 1914. Tegenwoordig beeren Voorzitter, alle leden en de Secretaris. De notulen der twee laatste vergaderingen worden gelezen en goedgekeurd. Als ingekomen stukken worden medegedeeld a. Een brief van den heer Commissaris der Koningin d.d. 30 Januari j.l. waarbjj deze rnede- deelt dat bij Koninklijk besluit van 24 Januari 1914 no. 25 aan den heer C. van Waes eervol cntslag is verleend als Burgemeester van West- dorpe, zulks met ingang van 20 Maart a.s., met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem in die betrekking bewezen. b. Brief van Ged. Staten van 9 Januari met goedgekeurde gemeente-rekening over 1912. C. Brief van als voren van 23 Januari houdende bericht van goedkeuring van het raadsbesluit van 15 Januari betreffende betaling van inkoopssommen wegens pensioenen van ge- meente-ambtenaren. d. Het van Ged. Staten goedgekeurd terug- ontvangen raadsbesluit van den 15 Januari j.l. tot wijziging der gemeente-begrooting voor 1913. e. Een brief van Ged. Staten betreffende verzetting der jaarmarkt te Clinge (dorp). f. Een brief van als voren met Koninklijk goedgekeurd besluit tot wijziging der verordening tot heffing van een hoofdelijken omslag. g. Het verslag der werkzaamheden der commissie tot wering van schoolverzuitn over 1913. h. Het proces-verbaal van op 4 Maart ge- dane Rasopname bij den gemeente-ontvanger wanneer boeken en kas in orde werden be vonden. Worden voor kennisgeving aangenomen. i. Het verslag der gezondheidscommissie ge- zeteld te Neuzen over 1913. j. Het verslag der eindvergadering van de commissie voor Zeeland van Plan 1913. k. Het verslag van de Commissie van voor- bereiding voor de stichting eener electrische centrale in Zeeuwsch-Vlaanderen met technisch rapport. De stukken vermeld sub i tot k worden ter inzage gelegd van de leden. I. Een verzoek van het Burgerlijk Armbe- stwur tot wijziging zijner begrooting voor 1913. Wordt goedgekeurd. m. Een afdruk van het door den Gemeente- raad van Velser. gezonden adres aan de Tweede Kamer der Stateu-Generaal inzake het bij die Kamer ingediende ontwerp „Ouderdomswet." Besloten wordt hieraan adhaesie te betuigen. De beeren P. H. van Haelsten Const. Deliaert worden met ingang 1 Mei a. s. herbenoemd tot leden van het Burgerlijk Armbestuur. Aangeboden wordt het verslag door Burge- meesler en Wethouders op te maken ingevolge art. 52 der Woningwet. Het wordt voor kennisgeving aangenomen. Op het in handen van den arrondissements- schoolopziener om advies gesteld verzoek van den onderwijzer Klaaijsen, betreffende zijne bezoldiging, is van dezen bericht ingekomen, dat de jaarwedden van het onderwijzend per- soneel in deze gemeente over het algemeen niet lager zijn dan in omliggende gemeenten, ter wijl hij moeilijk kan beoordeelen of de levens- standaard hier hooger is. Hij wil hiermede volstrekt niet te kennen geven dat een aanvangs- salaris van J 600 te hoog zou zijn. De raad besluit vooralsnog geene jaarwedde-verhooging toe te kennen. Wegens verhooging van diens wedde, met ingang van 1 Januari j.l., wordt de pensioens- grondsiag van den gemeente-veldwachter nader voorloopig geregeld. Aan K. van Giesen wordt, op zijn verzoek, met ingang 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend als gemeentebode, aanplakker, schatter van ver- gunningsrecht en keurmeester. Hem wordt naast zijn uit het pensioenfonds voor de ge- meenteambtenaren als veldwachter te ontvangen pensioen, uit de gemeentekas een jaarlijksche toelage toegekend van 100. De nieuw op te roepen veldwachter zal dezelfde jaarwedde genieten als de tegenwoordige en zal tevens worden benoemd tot gemeente bode op eene jaarwedde van f 40. Voorgestelde wijzigingen der gemeentebe- grootingen voor 1913 en 1914 worden goed gekeurd. Ten slotte wordt in eene geheime zitting behandeld het kohier van den hoofd. omslag voor 1914. Het wordt vastgesteld met 204 aanslagen tot een bedrag van 3441,37E. De vergadering wordt hierna gesloten. Middelburg. Heden middag daatde te Middel burg een militaire vliegmachine waarin de luitenants Versteegh en Roeper Bosch, die ten. 2 uur en 7 minuten van Soesterberg naar Middelburg waren gevlogen. Een hoogte van 1000 meter werd bereikt. Tengevolge van de vele regen is het vertrek tot morgen uitgesteld, T^E man gevoelt zich jongeren 31 de vrouw ziet er frisscller uit, 31 wanneer zij hunne gezondheid jt onderhouden door het geregeld 31 gebruiken van CORRESPONDENT! E. Het ons toegezonden verslag van eene te Driewegen gehouden vergadering in verband met het Volkspetitionnement voor plaatselijke keuze kon heden niet worden geplaatst. We zullen nader overwegen in hoeverre daaraan in een volgend nummer plaats kan worden verleend.(Red.) ZEETIJDINGE1N, Van 11 tot en met 12 Maart. de en en op Aan 11 tot en 12 Maart met werden langs Oostsluizen alhier 57 binnenvaartuigen op-| 28 afgeschut; door de Middensluizen 29 op 16 afgeschut; door de Westsluizen 9 op 1 afgeschut. en Positie der Stoomschepen. K O E II S VAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELI). 47.666 a 47.69 12.— a 12.- Heden werd van onze zij de weg- genomen, na een langdurig doch geduldig 'ijden, onze innig geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, MARIA WILHELMI^A, in den leeftijd van ruim 23 jaar. De Heere die geen rekenschap geeft van zijne daden, sterke ons in dit zoo zwaar verlies. Wed. A. FREDERIKSEVerheijke. A. P. FREDERIKSERuster en Kinderen. Ter Neuzen, 11 Maart 1914, Yoor de vele bewijzen van deel- nerning, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overhjden van hunne geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Jacomina I ieternella V ersluijs, betuigen onder- geteekenden hunnen innigeu dank. Namens de Familie, D. P. STOFFELS. Ter Neuzen, 12 Maart 1914. 0 rr* VLAG. 3 11 Eng. s.s. 12 idem 11 Ned. s.s. Eng. s.s. 11 Noor. s.s. idem idem Duitsch s.s. idem Eng. s.s. 12 idem idem Zweeds s.s. idem Deensch s.s Duitsch s.s. 11 Eng. s.s. idem idem idem Noor. s.s. Ned. s.s. Zweeds s.s. NAAM. M Van en naar.' Lading, Vot/r Ter Weazen 1 Ronan 839 L Leith River Lagan 2272 Londen fan Ter Weazen 1 Bestevaer 2958 Newport River Thames 2242 I Londen Voor (Sent 1 Pluto Otto Sinding Hardinger Hansa MagdalenaFisher Seven Seas Alt Ousel Falster Edda Bodil Albert Clement Nephrite Irwell Juno Sea Serpent Bamse Helena 3248 Pillau 2685 Esbjerg 3140 Pillau 2102 Calais 1784 Rostock 3378 Londen 2840 Goole 3633 Rotterdam 1666 Rouen 1516 Stettin 2160 idem 3299 Rouen •-'tent 1904 Waterford 3091 Goole 2562 Hull 2554 Londen 2711 Sarpsborg 5093 New-Castle 7093 Sunderland ijzer stukg. ijzer stukg. ledig idem idem idem graan stukg. idem ledig idem graan idem ledig phosph. 9tukg. idem idem ledig idem s.s. RICHARD van Hull naar Genua passeerde 13 dezet Gibraltar. ELISABETH vertrok 6 dezer van West Hartlepool naar Spezzia. 5^ ln*Tla.ding Newcastle on Tyne voorSpezzia. AlAGUALENA id lading te Sunderland voor Nice Cliuge. Geboorten. 26 Febr. Aloijsius, z. va« Theodoor Hiel en van Maria Antonia Bogaert. 7 Maar' Florentina Isabella Antonia, d. van Karei Van Vlier" berghe en van Leonie de Wilde. 8 Maart. Josephn8 Augustinns, z. van Franciscus Merckx en van Coralie Valerie Marie Robijn.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 10