I at Schaakclub „Ter Neuzen". Yrede door Recht. Tandarts MEIER, Mond- en Tandziektea, Kantoor- NAAISTEK Host en Xnwoning, Cacao 1.1.5ft! KILO'IBUS 11 Advertentien. Prijskaarten VAN DALEN, ill Morgen (Donderdagavond), Specialist voor „Hulp in Mood" te Ter Neuzen, Beetenbond AXEL-STATION De opbrengst van In 't belang der Landbouwers 78,100 K.6. Chilisalpeter. g g P df ri m ee kt be m de tej scl nj| bes doc 5 bac die was' taa zek stonden, gaven dan ook van huune rollen eene verdienstelijke vertolking, van het boeiende drama. Gistereuavond gaf de afdeeling Ter Neuzen van den Bond voor Staatspensionneering de aangekondigde soiree. We kunnen aanstonds vermelden dat deze in alle opzichten geslaagd mag heeten. De borenzaal van het Hotel de Commerce" was overrol met belangstellenden. Het bestuur heeft de laatste dagen "fcooveel nieuwe leden moeten inschrijven dat het ledental der afdeeling meer dan verdubbeld is. En de aanwezigen hebben van het uitgebreide pro- gramma ten voile genoten. Na een toepasselijk opehingswoord van den voorzitter, den heer Eijke, die met genoegen constateerde dat op gebied van staatspension neering rteds iets is bereikt, maar dat gestreefd moet worden naar Staatspensioen voor alien die het noodig hebben, opdat het ,,oud en arm verdwijne, ving de uitvoering der verschillende nummers van het programma aan. Een waardige inzet, in verband met het doel van den avond, was de voordracht//Het kinder- wagentje", die alien door haren diepen ernst trof. Vervolgens werd opgevoerd het tooneelspel in 4 bedrijven „De verzorgde oude dag". Hierin werd een beeld gegeven hoe het dikwijls met de ouden van dagen gaat en wordt geleerd dat net zoo niet niet zou behooren te gaan. Voor de daarin optredende dames en heeren was het een succes. Vooral was treffend de liefde van het kleindochtertje voor haren grootvader. Na de pauze kregen we »De politieke baan- veger" met nieuwe coupletten, gewijd aan het streven van den Bond en het Staatspensioen. Ofschoon Kees gul was met zijn coupletten, was men blijkbaar nog niet voldaan en was hij niet zoo goed, of hp moest er nog eenige biseereu. Het slot was de opvoering van het tooneelspel //In de Branding", weder een propagandastuk. Dat niettegenstaande het gevorderde uur de aandacht tot het laatst toe gespannen bleef, bewees dat het insloeg. Het werd ook goed vertolkt. Niet vergeten mogen we een aardig nummer van het programma, een lied van een 9tal coupletten, die werden uitgereikt aan de aan wezigen, om op de wijze van het volkslied te zingen, en waarin waren te pas gebracht al de namen der leden die met 1 Maart jl. waren ingeschreven en aan wie daarin, in verband met hetgeen ze voor de afdeeling hebben ver- richt, meerdere of mindere hulde werd gebracht. Met ambitie werd dit in 3 keeren gezongen en vooral bp namen van algemeen bekenden steeg de heerschende feeststemming. De vervaardiger, als we het goed voor hebben den secretaris der vereeniging, zal in dat succes zeker de belooning voor ziju arbeid hebben gevonden. Zeker stemden alle aanwezigen van harte in met de woorden van dank die aan het eind door den voorzitter, den heer Eijke werden ge bracht aan alien die op een of andere wpze tot het succes van den avond hadden bijgedragen, terwijl hij de vereeniging in hun voortdurende medewerking aanbeval. Hierna bleven nog velen bijeen, om een dansje te maken. Yolgens mededeeling van het loodswezen tooneu het groeneroode en witte vaste licht met verduisteringen (Lage licht) van Borsele, op ongeveer51° 24',8 N.b. en 1°9',2 W.I., en het roode en witte vaste licht met verduiste ringen van Baarland, op ongeveer: 51° 23',7 N.b. en 0° 59' W.b., weder hun normaal karakter. Besmettelijke veeziekten. In de maand Februari werden in Zeeland 1 geval van mond- en klauwzeer en2gevallen van miltvuur geconstateerd. Zooals wij destijds meldden is het aan mond- en klauwzeer lijdeude dier, met de verdachte dieren uit denzelfden stal, afgemaakt. Na den door ons vermeldden brand, op de nofstede van den landbouwer Cornelissens die, naar ons nader gemeld wordt niet onder de gemeente Hontenisse, naar onder Stoppeldpk woont, is het vermoeden gerezen dat kwaad- willigheid in bet spel was. In verband daarmede is door de marechaussees aangehouden zeker L. en bracht het parket uit Middelburg op de hofstede een bezoek. Na verhoor ter plaatse is de aangehoudene terstond in vrijheid gesteld. De zoo ongelukk g omgekomen bejaarde knecht, was nog maar een paar dagen op de hofstede in dienst. Bp Koninklijk besluit is gehandhaafd het besluit van Ged. Staten van Zeeland waarbij werd verklaard dat aan het uitbreidingsplan vastgesteld bij besluit van den Raad der ge meente Breskens den 2en September 1913 geen goedkeuring kan worden verleend, zulks op grond dat dit uitbreidingsplan niet ter uitvoering van art. 28, eerste lid, der Woningwet is vastgesteld en de halve niet aan de goedkeuring van Ged. Staten was onderworpen, wij I de ge meente Breskens niet behoort tot de in ge- noemde wetsbepaling genoemde gemeenten met meer dan 10.000 zielen of wier zielental in de laatste vijf jaren met meer dan een vijfde is toegenomen. Wegens overschrijding van den beroepstermijn zijn niet ontvankelijk verklaard de beroepen van de Raden der gemeenten Cadzand en Biggekerke tegen de besluiten van Ged. Staten van Zeeland waarbij goedkeuring is onthouden aan de besluiten van die gemeenteraden betref- fende taling der inkoopsom hen het verhaal op de gemeenteambtenaren in verband met de invoering der Pensioeuwet voor de gemeenteambtenaren 1913 en de weduwenwet voor de gemeente ambtenaren 1913. Hoek. Bp de Dinsdag alhier vanwege de vereeniging //Doelmatige Samenwerking" ge- houden aanbesteding van de levering van 90.700 Kg. kunstmest, 94,500 Kg. chilisalpeter en 73,400 Kg. Superphosphaat, werd inge schreven als volgt Voor de kunstmest door de heerenP. J. van Ardenne te Dordrecht voor f 7,1,4 I. J. van der Have te Rotterdam voor f 7,10, P. J. Scheele te Ter Neuzen voor 7,10, Dordtsche Kunstmestmaatschappp voor f 7,06 en 7,01, L. Eversdpk te Biezelinge voor 7,05, A. Geel- hoedt te 's Gravenpolder voor 6,78 P. Hoste te St. Laurepns voor 6,76 en A. Wieland te Ter Neuzen voor 6,75. Voor de chilisalpeter door de heeren L. Eversdijk te Biezelinge voor f 12,80, I. J. van der Have te Rotterdam voor 12,75, Blondeel te Aardenburg voor f 12,52, Firma Oggel te Axel voor f 12,35, P. J. Scheele te Ter Neuzen voor f 12,34, en A. Wieland te Ter Neuzen voor f 12,29. Voor de superphosphaat de Dordtsche kunst mestmaatschappp voor 2,40 en 2,34, P. J. Scheele voor 2,14 L. Eversdpk te Biezelinge voor 2,09 en L. Drinkwand te Strijen voor 2,09. De levering van de kunstmest en de chili salpeter is gegund aan den heer A. Wieland te Ter Neuzen en de superphosphaat, bij loting aan den heer L. Drinkwand te Strijen. De prijzen zijn berekend per 100 Kg., waar 2 prijzen zijn genoteerd is de eerste prijs voor levering Mauritsfort, de tweede voor levering te Ter Neuzen. Clinge, 9 Maart. De algemeene vergadering van de afdeeling Clinge van den R. K. Boeren- bond werd gisteren gehouden, onder voorzitter- schap van den heer J. F. Buysrogge. Er waren 67 leden ter vergaderiDg gekomen. Na lezing der notulen, werd door den secretaris- penningmeester de rekening van 1913 voorge- lezen. Er was in het afgeloopen jaar uitgegeven f 18804,29 en ontvangen 19287,78, alzoo een batig saldo van f 483,49. In het daaropvolgend verslag werd er op gewezen, dat de afdeeling bloeit. Het aantal leden bedraagt thans juist 100. In het afgeloopen jaar werden groote partijen meststoffen en voederwaren aangescbaft. Ook werd vermeld, dat dit najaar eene flinke partij plantaardappels //Roode Star" van den bekenden kweeker G. Veenhuizen werd betrokken. De afdeeling verloor 2 leden door overly den, 10 nieuwe leden traden toe. Het aftredend bestuur stemmen herkozen. Tot leden der commissie tot nazien der rekening werden benoemd de heeren F. Smet, F. van der Kelen en Jos. Pauwels. Verder was er gelegenheid om chili op te geven voor de levering April. De voorzitter dankte de leden voor hunne goede opkomst en voor het vertrouwen in het bestuur gesteld. Hierop werd de vergadering op de gebruike- lijke wijze gesloten. Zuiddorpe, 9 Maart. Op de heden alhier gehouden jaarmarkt werden aangebracht 8 paarden, 52 Hoornvee, 11 varkens, 8 geiten, 7 konijnen en 25 kippen. De premien werden uitgereikt als volgt Voor het scboonste werkpaard boven 3 jaar oud, 5, aan August Herman te Moerbeke. Voor het meest in waarde zijnde veulen boven 1 jaar, le premie 3, aan Henri P. Puijlaert te Zuiddorpe; 2e premie 2, aan Adolf Versijp te Zuiddorpe. Voor het meest in waarde zynde jaarling- veulen, le premie 3, aan Henri P. Puijlaert te Zuiddorpe 2e premie 2, aan P- van Duijse te Zuiddorpe. Voor de schoonste koe 5, aan Aug. van Himrne te Zuiddorpe. Voor de vetste os f 4, aan Cesar Verbiest te Zuiddorpe. Voor de vetste vaars 4, aan Cesar Verbiest te Zuiddorpe. Voor de meest in waarde zijnde kalfdragende vaars aan wed. Jan van de Vijver te Koewacht f 2,50 en Cesar Verbiest te Zuiddorpe f 1,50. Voor de schoonste geit, le premie f 2, aan Aug. Coppieters te Zuiddorpe 2e premie 1, aan S. Willems te Zuiddorpe. Voor het schoonste konijn, le premie 1,50, aan Ariph. Claeijs te Zuiddorpe 2e premie 1, aan L. van de Velde te Zuiddorpe. Voor het grootste getal hoornvee ter markt gebracht 4, aan Victor Poppe te Koewacht (14 stuks). Voor het grootste getal varkens ter markt gebracht, 2, aan Fr. Ingels te Westdorpe (11 stuks). werd met algemeene Voor de schoonste toom kippen, aan Ernest j de Groene te Zuiddorpe en Antoon de Caluwe te Zuiddorpe ieder 1, en Leon de Meijer te Zuiddorpe 0,50. Verkocht 2 paarden, 37 stuks hoornvee. Op aanstaanden Zaterdag 14 Maart, hopeu AN DRIES DE ZEEUW Jz. FRANCINA BREEMS hunne 25jarige echtvereeniging te herdenken. zij nog lang mogen gespaard blijven is Dat de wensch van Ter Neuzen. EEN BESTE VRIEND. Op Zondag 15 Maart a.s. hoopt cnze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, CORNELIA ROOZE, wonende op het Zwaantje, haar 70sten verjaardag te herdenken. Dat zij nog lang moge gespaard blijven, is de wensch van Hare dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en geduldig lijden, onze innig geliefde Echtgenoot en Vader, de WelEd. Gestr. Heer L. E. A, LSEBERT, Notaris te Kapelle, in den ouderdom van 59 jaar. M. LIEBERTKuhne. A. LIEBERT. Kapelle, 8 Maart 1914. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Onzen dank aan G. J. GAST te Axel, Agent der Holland-Amerika- lijn, voor de goede hulp bij hun vertrek naar Amerika ondervonden en bevelen dezen Agent ten zeerste aan. Wed. P. J. WIEST en Kinderen. a/b S.S. //Potsdam". De schaakavond van Donderdcig 12 Maart zal deze week plaats hebben op Vrijdag 13 Maart. HET BESTUUR. des avonds 8 ur*e, zal door Dr. OBERMAN, van Vlissingen, in het Hotel Centraal" bij den heer P. J. Visser, eene rede worden gehouden over „De tegen woordige Vredesbewe- ging", met het doel zoo mogelijk eene afdeeling van bovengenoemde vereeniging op te richten. Zoowel dames als heeren worden uit- genoodigd deze vergadering bij te wonen. In Nederland vooral, waar het Vredes- paleis staat, waar het Hof van Arbitrage, de Rechtbank tusschen de volkeren zal recht spreken, waar de Derde Vredes- conferentie wordt voorbereid, mag nie- mand achter blijven om^deze beweging te steunen. Vooral in ons land moet de stem der volkeren laid klinken. Thans telt de Bond in Nederland reeds 5000 leden, in 30 afdeelingen. alssok aoor valsche tandem. Bagattenstraat :JG, Gr id IS T. en SCHRIJFBQEKEN in verschillende for- maten en liniaturen voorhanden in den boek- handel van de Firma P J. VAN DE SANDE. Ter Neuzen. Het Bestuur van bovengenoemde vereeniging maakt hare leden en donateurs bekend dal driemaandelijk&che vergadering zal gehouden worden op Zaterdag 14 $laart a.s., des avonds om 8 are, by den heer M. J. Adriaansen. J. DE KOE1.JER, Voorzitter. J. v. GELDEREN, Secretaris. Op Zondag 13 Maart a. s., bij LEO MEERT, te Sluiskil. Aanvang 5 uur nam. De ondergeteekende maakt bekend dat zjj zich heeft gevestigd albier si Nette en vlugge bediening. J A COM IN A 'tGJLDl Donze- Visserstraat no. 55. Een R. K. Jongmensch z. b. b. h. h vraagt tegen billijken prijs. Brieven onder letter 0! aan het bureau dezer courant. TAN DARTS, Bronwerijstraat (hoek Havenstr.) TerNeuzen is dagelijks te consulteeren van 912 en vat 2 —4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Behandelen van Mond- en Tandziektea, te AXKL,. De leden van dezen bond zullen op Zatei** dag 14 Maart 1914, des nam. ten 1 ure bij den heer G. Gilijamse te Axel, bij enkeie inschrijving trachten te verkoopeni campatrne 11114. Waarvoor voorwaarden en modellen te ver- krijgen zijn bij den Secretaris. De Secretaris, S. DE FE1JTER," Axel, Maart 1914. V E R E E N I G I N G T E ZAAMSLA G. Het Bestuur van bovengenoemde Vereeniging zal op Donderdag 19 Maart 1914, des namiddags om 31/2 uur, ten huize van C. P. de Regt te Zaamslag, trachten aan te besteden, de levering van Voorw. van aanbesteding te verkrijgen bij den Secretaris der vereeniging. Het Bestuur, D. DEKKER Fz., Voorzitter. E. J. DE KLERK, Secretaris] 01 111 Ell "MS., StfOOTtS Wereid

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2