Tst fleuzsnschs Gourant BLANCA'S @11111. Gemeiigde beriehten, Dinsdag 10 Maart 1914. No. 6042. TWSBD53 BLAD. Landbouwberichten. Pe"u7lL E T 0 N™"1 Voor de Vrijdag te Goes gehouden centrale keuring van dekhengsten werden, volgens de Midd. Crt., voorgebrackt 16 3jarige, 8 4jarige en 15 5 en 6jarige hengsten, totaal 39. Bekroond werden driejavige bengsten 1. Mon Reve de Feluy, van Em. F. Bonte te Sluis2. Nero, van P. VaellJsebaert te St. Jansteen 3. Robert de Cognebeau, H. Ver, Graauw, C. Buijsse4. Albannais, H. Ver. Westdorpe, E. B. van Acker 5. Vital de Knocke, fl. J. Aernaudts te Sluis. vierjarige hengsten 1. Max de Knocke, C. Dombrecht, Knocke a. z.2. Imbattable, W. F. K. Lenshoek, Kloetinge3. Colosse, wed. J. Daelman te Westdorpe; 4. Bristol, H. Ver. Kloosterzande, P. A. Stallaert,5. Avenir de l'Ecluse, H. J. Aernaudts te Sluis. vijf- en zesjarige hengsten 1 Vainqueur, Jac. Moggre, Zuidzande, 2 Gerfaut 111, P. J. Lan- noye te Aardenburg3. Dernier, H. Ver. Oost-Zuid-Bev. van Hootegem 4. Gamin, Jan de Putter Jzn., Axel; 5. Baron, Joh. de Feijter Pz., Zaamslag 6. Mercur, B. Ver. St. Philips- land, J. A. Stols 7. Robert, P. VaellJsebaert, St. Jansteen 8. Cesar de Sardeson, G. Luijk, Vlake9. Flatteur, W. Kooman, Zierikzee 10. Aristo, G. Luijk, Vlake. RECHTSZAK E Begin Juni 1913 stond voor de arrondisse- ments-rechtbank te Middelburg tereeht de land- bouwer P. V. te Biezelinge, beklaagd van weder- spannigheid, in welke zaak toen een vijftal personen, aldaar en in de omgeving woonachtig als getuige a decharge werden gehoord. Die getuigen werden toen, omdat hun verklaringen in strijd bleken met die van de geverbaliseerd hebbende rijksveldwachters G. te Biezelinge en V. te lerseke, als verdacht van meineed in hechtenis genomen, en, nadat zij ongeveer 7 weken preventief gevangen hadden gezeten, van den ten laste gelegden meineed vrijgesproken. Zoowel de landbouwer V. (die inmiddels tot 10 boete was veroordeeld) als de boven be- doelde vijf personen hebben zich daarnatotden officier van justitie te Middelburg gewend en vervolgens tot de Rechtbank aldaar met verzoek om strafvervolging wegens meineed tegen de gehoorde bovengenoemde rijksveldwachters, waar- toe en de ofScier van justitie en de Rechtbank te Middelburg geen termen aanwezig vonden. Thans heeft, naar de Midd. Crt. verneemt, het gerechtshof te 's Gravenhage een nader onderzoek in deze zaak gelast. Drogisten voor het kantongerecht. Voor het kantongerecht te Middelburg werden Zaterdag de laatste drie van een reeks zaken behandeld, waarin drogisten uit Middelburg of Vlissingen als beklaagden waren gedagvaard. De eerste zaak betrof, die tegen een drogistuit Vlissingen, die pillen van Dr. Mortin veikocht had, welke aangekocht worden voor abortis, doch slechts een gewoon laxeer middel blijken te zijn. De bediende Van dezen drogist had wonderzalf vde Walvisch" afgeleverd, rnaar daar 23) Hooper stoof op. //Wee ieder, die dit zegt Miss Blanca is daaraan even onschuldig als een kind in de wieg ,/Ik hebt miss Blanca volstrekt niet bedoeld", antwoordde Martha, ,/maar er zijn nog anderen van 'dien naam, die minder onschuldig zijn". //Je ijvert nog al sterk om alle schuld op deze familie te werpen. Is dat de voor,spel ling #Neen, verder heet hetAls de deuren der gevangenis opengaan om een Norton als boos- doener te ontvangen Nu, heb ik gelijk, of niet? Is het geen Norton, die nu in de z/Houd op", riep Hooper, ffof is de voor- spelling nog niet ten einde //Nog niet. Het einde is, dunkt me, nog het vreemdst. Dat zal vervuld worden, al zijn wij geen van beiden meer in leven, maar ge- beuren doet het. Daar staat het lees zelf maarAls op den dag van het huwelijk bruid en bruidegom gescheiden worden, zal het ge- slacht der Nortons uitsterven." Deze laatste woorden sprak Martha bijna fluisterend uit, terwijl haar blik in de verte staarde, als ware zij eene clair-voyante. //Dus zou graaf Victor een tweede huwelijk moeten aangaan. Als zij scheiden op den dag van't huwelijk en het geslacht sterft uit, dat is evenveel gezegd als Hij sterft ook. Als een wanhopige sprong Hooper op. voor geen geld ontvangen, er was slechts van ruiling sprake, deze beklaagde hoorde dus vrij- spraak eischen. De laatste was echter minder gelukkig, deze bekh, een drogist uit Middelburg, die aan den verbaliseerenden marechaussee ver- kocht had, vier wormkoekjes, een wormpatroon en ten slotte een verpakt Engelsch artikel waarop de aankondiging, dat het dienstig is voor het dooden van schadelijke dieren, maar waarop tevens het woord (.Poison" als bewijs dat het vergift bevat voorkomt. De verbalisant had gevraagd om rattenkruid, dat bekl. zeide niet te verkoopen en waarop hij dit gaf. Bekl. zeide dat hij thans toch gedagvaard is voor rattenkruid en dat dit artikel op de lijst C. diede verboden artikelen opgeeft, voorkomt onder den naam van Arsenigzuur, terwijl het verkochte nitras strychini bevat, zooals ook de getuige- deskundige verklaardde. De kantonrechter wees er hem op, dat ook dit artikel op lijst C. voor komt en hij dus toch in ieder geval in over- treding was. Ook wees bekl. er nog op dat een ander scheikuudige niet heeft kunuen vast stellen uit welke bestanddeelen het Engelsche artikel bestaat. De eisch luidde f 20 boete subsidiair 5 dagen hechtenis. In verband met de groote actie welke den laatsten tijd is gevoerd tegen de drogisten, ver- nemen wij dat deze van hooger hand is hevolen en dat de vergiftigingszaken die verieden jaar in ons land voorkwamen daaraan niet vreemdzijn. Te Beerta is overleden Geesje Schreutier, weduwe van K. H. Buiskool, in den ouderdom van 102 jaar en 9 maanden. Dood gevallen. Te Rotterdam is het 15jarige dienstmeisje van den lederhandelaar v. D., Hoogstraat 292, bij haar werkzaamheden uit het raarn der 4e verdieping gevallen. Zij plofte op straat en bleef bewusteloos liggen. In het Ziekenhuis is zij na 3 kwartier zonder bij kennis gekomen te zijn, overleden. - Tegen het einde van de vorige week kwam de directeur van Comm. Vennootschap //Limonia" in de Haarlemmer Houttuinen te Amsterdam de heer Koppel, tot de minder aaugenaine ont- dekking dat een ijzeren kistje, dat zich steeds op zijn kantoor bevond, plotseling was verdwenen. In dit kistje bevondeu zich noch gelden noch geldswaardige papieren, doch uitsluitend fabrieks- geheimen, procedes en contracten. De recherche, die onmiddellijk met het geval in kennis werd gesteld, stelde een uilgebreid onder zoek in, doch tot nu toe zonder eenig resultaat. Bankbilletten verbrand Na het afbranden van de behuizing van den heer G. Kruizinga, te Oostwold, miste de bewouer de koper- en blikslager W. Bakker, ongeveer 900. Daarvan is thans circa 600 teiug- gevonden. De meeste billetten zijn echter geheel of gedeeltelijk verkoold het kistje, dat het geld bevat te, was gesmolten, De overblijfselen van het papiergeld zijn direct in watten verpakt en zullen opgezonden worden, zoodat de mogelijk- heid niet uitgesloten is, dat de heer Bakker daarvoor nieuw papiergeld in de plaats zal krijgen. De andere 300 zijn nog niet weer teruggevonden. (Pr. Gr. Ct.) Ilet weer in de maand Maart. Spreuken die het weer voorspellen, koinen nu en dan uit, en daardoor blijven zij in zwang, schrijft het R. N. Zoo gaat het in 't bijzonder met de /Martha, ik zou gaan denken, dat je waan- zinnig bent gewordenJe verstand is ge- krenkt. Laat mil met rust en pas op, dat je daar niets van aan lady Carley vertelt. Je haalt allerlei dwaasheid bij elkaar en spreekt ot het je vurigste wensch is, die voorspelling in vervulling te zien gaau." //God bewaar mij daarvoorzeide Martha hoofdschuddend. //Ik heb het niet voorspeld en ook niet veroorzaakt, dat alles zoo nood- lottig past op de gebeurtenissen van den laatsten tijd. Maar zooals het eerste en tweede in ver vulling is gekomen, zal ook het einde niet uitblijven". BOOFDSTUK XI. Er waren acht dagen verloopen Blanca Norton was nog altijd in hechtenis. Men dacht er niet aan haar in vrijheid te stellen, te minder, omdat men geen spoor van Juan kon ontdekken. Hij scheen in den aardbodem verzonken te zijn. Op het slot Northminster was niet gebeurd, wat men het meest had gevreesd. Graaf Victor had de crisis doorstaan. De koorts nam af en de kracbten namen toe. Hij zou in het leven blijven. Lady Carley had den jongen erfgenaam onder hare hoede genomen om hem op te voeden. Op den avond voor de zitting der jury ont- ving lady Carley per post een brief, waarvan het adrcs met verdraaide hand geschreven was. Daarin was nog een tweede brief en eenige regelen voor haar zelf, luidende „Waarde lady Carley Als u een deugniet wilt toestaan uw geachten naam te gebruiken tot eere van spreuken over het weer, die op de maand Maart met haar wisselende weersgesteldheid betrekking hebben. Hier volgen er eenige en de lezer moge zelf oordeelen, of ze voor het vervolg recht van bestaan hebben of niet. De maand Maart moet komen als een wolf en gaan als een lam. Maart zendt haar buien aan 't be gin of aan 't einde. Een mooie Maart een mooie April. Een groene Maart brengt zelden goeds. Maartsche sneeuw blijft geen etmaal liggen. -Maartsche regen gaat een drogen zomer tegen. Als 't onweert in Maart, groeit de rogge goed. - De eerste donder in Maart pakt de elft bij den staart. Als 't doudert op St. Cijpriaan (8 Maart), dan houdt men nog lang zijn handschoenen aan. Als 't op 9 Maart niet koud is, dan heeft men een late koude. Zooals 't weer den 9den Maart is, blijft het nog zes weken. Is 't op den lOden dag winderig, dan houdt de wind nog tot 24 April aan. Als 't op den 17den Maart warm is, blijft het nog 3 weken warm. Is 't den 19den helder weer, dan is 't een goed jaar voor den boer. Zooals don wind den 20sten waait, waait hij tot den 2Isten Juni (alzoogedurendedegeheele lente Vriest het op Mariadag (den 25sten), dan kan men nog 40 nachten vorst verwachten. Zoo als het weer den 25sten Maart is, zoo is't ook in de Paaschweek. De vervolging van den moordenaar der twee vrouwen aan 't Duivelsmeer bij Potsdam heeft gisteren aanleiding gegeven tot een op- zienbarend voorval. Te Drewitz, op 2 kilometer afstand van Nowawes werd des avonds een man gezien, die beantwoordde aan't signalement van den verdachte. Hij werd aangehouden, maar trok een revolver, vluchtte in 't bosch en ont- kwam in het donker. De man had zich reeds eenige ureu in Drewitz opgehouden. Om 8 uur zag men hem, toen hij aan een paar kinderen vroeg, of er niet een bakkerswinkei in de buurt was. Toen maakten de menschen elkaar op hem opmerkzaam en eenigen hielden hem aan, maar zijn revolver boezemde hen schrik in. Weidra verschenen er gendarmes en politie- agenten, dien den gebeelen nacht het bosch doorzochten, maar zonder resultaat, daar de viuchtende te ver voor was. In de maand November werd, volgens het Hbl., uit een postwagen van een trein op de lijn Parijs— Lyon een aangeteekend stuk gestolen. De dader werd niet ontdekt, doch ernstige ver- denking bleef rusten op twee treinpostbeambten, Lescuyer en Labadie, die in den nacht van den diefstal dienst hadden gehad. Een dezer dagen keerde Lescuyer, die te Lyon ziek had gelegen, naar Parijs terug en verzocht Labadie, die toevallig in zijn trein //van dienst" was, in de postwagen te mogen reizen. Hoewel dit tegen het dienstvoorschrift is, stond Labadie het verzoek toe. Terwijl de overige ffambulants" na de schifting der posten bij elkaar zaten te praten, legde Lescuyer zich zoogenaamd te slapen op eenige postzakken. De anderen hielden hem oubemerkt scheip in het oog en zagen, hoe hij voorzichtig iets uit eeu zak haalde en onder zijn kleeren verborg, Een oogenblik later verzocht Labadie hem om in den kring te komen toen hij weigerde, werd hij opgepakt en op een stoel gezet. En toen bleek, dat de man in zijn slaap plotseling een geweldig embonpoint had gekregen. Lescuyer, die aan de politie is overgeleverd, was reeds gedurende zes "jaar als treinpost- beambte werkzaam op de lijn Parijs-Lyon den inliggenden brief, dan veroorloof ik mij dit om dezen bezorgd te krijgen. J. N." De tweede brief was verzegeld. In de vroegte reed lady Carley naar Blanca. Zjj vond haar in een gemakkelijken leunstoel zitten alleen hare bleeke kleur verried de verandering van levenswijze. Zonder eenige inleiding reikte tante Elisabeth haar den brief over, Blanca nam hem aan en trad naar het venster. z/God zij dank" hoorde de lady haar zeggen. //Mag ik het niet lezen Blanca Wat schrijft hij Komt hij hier om ,/Hier komen vroeg Blanca verbaasd. //Hij is eindelijk weg geborgen voor alle naspo- ringen z/En hij laat je hier lijden in zijn plaats Dank je daar den Hemel voor, Blanca. Je bent me een raadsel. Geef mij den brief 1" Met een glimlach reikte Blanca haar het papier over. Tante Elisabeth las nu het vol- gende //Plymouth, a/'ooord van //De Zwaluw" Lieve Zooals je ziet, was ik alweder de slimste Ik kocht eene vermomming en nu ben ik hier Binuen twintig minuten wordt het anker gelicht en zetten wij koers naar West-Indie. Ik las in de courant, dat de verdenking op jou is gevallen, dat spijt me. Gelukkig kunnen ze je niet veroordeelen, ardors op mijn woord, kwam ik terug om me te laten vatten. Ik ben een schoft, maar dat ueen, zoo ver is het nog niet met me. Ik las ook, dat de graaf ziek is geworden Als hij dood gaat, staat het kind alleen me nog in den weg voor de Een hotelhouder te Hamm, bij Dusseldorf, had een liftjongen noodig. Op een advertentie kwam zich een aardige jongen aanmelden met een frisch, zacht gezicht, op het oog 16 jaar oud. Hij zeide in Mexico geboren te zijn. Zijn ouders waren sinds lang overleden en zijn pleeg- ouders, wier naam hij noemde, woonde in Dussel dorf. Daar de jeugdige Mexicaan geen papieren bij zich had, zette de hotelhouder hem voor- loopig aan het werk en schreef intusschen om inlichtingen naar Dusseldorf. Tot zijn groote verbazing stonden den volgenden dag een koop- man uit die stad en een rechercheur in zijn kan- toortje. z/Waar is mijn dochter riep de koopman woedend. De rechercheur lichtte den hotel houder in//de 19jarige dochter van dezen heer is ontvoerd", zeide hij. //Wij vermoeden nu dat de Mexicaan, die zich bij u als liftjongen heeft willen verhuren, de man is, die haar ge- schaakt heeft. Waarsehijnlijk heeft hij het adres van het ontvoerde meisje opgegeven, omdat hij het adres van zijn eigen familie niet verraden wil." De hotelhouder wist niet beter te doen dan den liftjongen te roepen. Nu was het de beurt van den koopman om verbaasd te zijn. Want de jeugdige Mexicaan was niemand anders dan zijn vermiste dochter. Let meisje was, wegens ongelukkige liefde, uit het ouderlijk huis gevlucht, had zich het haar kortgeknipt, van de 200 mark, die zij van haar vader meegenomen had, jongenskleeren gekocht en zich toeD bij den hotelhouder aan- gemeld in de hoop zich zelfstandig door het ieven te slaan. Die droom van onafhankelijkheid heeft maar kort geduurd en de //liftjongen" helpt thans moeder weer in het huishouden. Een zoaderlinge manie. In een stad aan het meer van Constanz stierf een achtens- waardige notaris. In zijn huis bevond zich een kamer, die hij alleen tijdens zijn leven betrad en waarin zelfs zijn vrouw geen voet had mogen zetten. Hij gaf voor, daarin mili- taire voorwerpen te bewaren. Na zijn dood liet zijn vrouw de geheimzinnige kampr openen. 1 ot haar verbazing vond zij een g^roote ver- zameling nieuwe schoenen, zoowel voor dames als voor heeren die haar man in den loop der jaren verzameld had. Reeds in haar bruidstijd toonde de overledene neiging om schoenen te koopen hij had haar in korten tijd drie dozijn van de prachtigste schoenen cadeau gedaan. De gevondeu schoenenvoorraad heeft een waarde van wel 15,000 gulden. De weduwe is druk bezig haar schoeneninventaris aan den man te brengen. Een afdruk op de tennisbrrek. Voor het gerecht te Boedapest is een merkwaardig geval bebandeld van diefstal van geestelijk eigendom. In een der kleine Hongaarsche plaatsjes worden twee dagbladen uitgegeven, die natuurlijk in woedenden concurrenfiestrijd met elkaar leefden. Op zekeren dag verneemt de redacteur van het eene blaadje, dat in de concurreerende krant dien dag een zeer sensa- tiewekkend artikel zal staan. Hij roept on middellijk zijn geheelen rcdactiestaf bijeen, bestaande uit een jongen man en looft 100 kronen uit voor een afdruk van het bedoelde artikel. De jonge man gaat op wegmaar in de redactie-bureaux van het andere blad is niets te veraemen. Het artikel wordt als een heilige schat bewaard en de reporter moet onverrichter zake terugkeeren. Maar hij wil nog een poging wagen. Hij begeeft zich naar de drukkerij- doch ook hier wordt hij wantrouwend ontvangen en geen snippertje papier met eenige aanwijzing erfenis. Neem eens aan, dat hij overlijdt, dan ben ik alleen over. Maar je begrijpt wel, dat doet hij toch niet. Ik blijf eeu wig zoo'n ougeluksvogel, zoo lang ik leef. Je kan me schrijven naar Martinique en me rneldeh, als er wat nieuws is bij jelui Lady Carley - was woedend. Zij frommelde het papier in elkaar en stapte in opgewonden stemming de kamer op en neer. Blanca moest gered worden Maar hoe Na lang peinzen trad lady Carley voor hare nicht en wees op den brief in hare hand. z/Blanca, je toegevendheid tegenover zoo'n schurk is zinneioos en onnatuurlijk 1 Je moet spreken, ik beveel het je Zoo'n mensch ver- dient ellende, jij niet!" Doch Blanca antwoordde vastberaden pi ante, voor de rechtbauk heb ik gesproken en meer zeg ik niet. Het is vergeefs, daar nog woorden aan te verspillen. Laat komen wat wil, ik bljjf bij hetgeen ik daar verklaard heb." De strenge gelaatstrekken van het meisje gaven duidelijk te kennen, dat haar voornemen onwankelbaar was. Toen scheurde lady Carley den brief tot snippers en zeide: //Dan schrap ik zijn naam voor imrner uit mijn geheugen Zij liet haar stem dalen en vervolgde zacht: jij moet gered worden, want de jury zal je met vrij- spreken". (Wordt vervolgd.) VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 5