I Vertegenwoordigers Tandarts MEIER, Ter Neuzensche Courant - Zaterdag 7 Maart 1914. 54' Jaargang. B ERICH T. Leger des Heils. MoncL- en TancLziekten, IMO! No. 6041, BEECH API'S P1UEN Advertentien. 'Niet voor de Wasch J, kostelooze vaccinatie, en revaecinatie, PREDIKBEURTEN. Woensdag 11 Maart 1914 (Biddag). Nederlandsch Tooneel te Gent. Groote Schouwburg te Gent. Gent Palace. (Nienwe Cirk). Wanneer uw gezondheid GEERTRDIDA ESRINA WOLFERT, A. s. Dinsdag 10 Maart, gevraagd. Specialist voor rX1^WIHjIE]X3IELl ZBHuAJD. Burgemeester en Wethouders der gemeente ZAAMSLAG maken bekend dat op Wa&nsdag il en 18 KSaai't a,s., telkens des namiddags te 2 uren, ten Raad- huize de gelegenheid zal zijn opengesteld tot van de ingexetenen die zich daartoe ten gemeentehuize kunnen aanmelden, met rnede- brenging van de z. g. trouwboekjes. Zaamslag, 5 Maart 1914. Burgemeester en Wethouders voernoemd, J OH. DE FE1JTER, Burgemeester. J, STOLE Lz., Secretaris. TER NEUZEN, Maart 1914. Het weerbericht van bet meteorologisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 771,2 Horta. Laagste barometerstaud 725.9 Lerwick. Yerwachting tot den avond van 7 Maart. Matige tot krachtige, tijdelijke wellicht storm- achtige, westelijke tot zuidwestelijke wind, meest zwaar bewolkt, regenbuien, zelfde temperatuur. Gisterenavond werd alhier in het lokaal Bethel" eene openbare vergadering gehouden vanwege het Comite voorhet Volkspetitionuement voor piaatselijke keuze, die redelijk bezocht was. Nadat de voorzitter van het comite, de heer B. N. van Dijke, de bijeenkomst had geopend met gebed, gaf hij het woord aan den WelEerw. heer Ds. H. de Reus van Westkapelle. die in het algemeen besprak de verkeerdheden en treurige toestanden die uit het alcoholmisbruik voortspru.iten, waartoe het gebruik brengt, en dat het daarom een werk der liefde tot den naaste is, te trachten dat gebruik te keeren. Hij wees er op dat thans verschiilende werken der liefde worden verricht, getuige o. m de op- richting van gestichten tot christelijke verpleging van krankzinnigen, de huizen waar de kinderen worden verpleegd die aan de ouderlijke macht onttrokken zijn, gestichten tot genezing van drankzuchtigen, welke alien voor een groot deel worden gevuld door drankmisbruik. Deze vorderen groote uitgaven. Het kwaad waardoor die huizen bevolkt worden, laat men echter bestaan. Eenvoudiger zoude het zijn het kwaad in zijn begin te stuiten, en de ziekten in de maatschappij te voorkomen, tegen welke nu de christelijke liefde genezend optreedt. Het streven van het comite voor het vo'ks- petitionnement voor de piaatselijke keuze moet gesteund worden uit liefde tot den naaste, in het belang van de vrouwen, in het belang van de kinderen, in het belang der gezinnen, waar- uit dikwijls door den drank de gezelligheid, de liefde wordt verdreven, ook in het belang der 22.000 herbergiers en hunne zelve, waar- van nu zoovelen ondanks zichzelve een leven moeten blijven voortzetten, waarin ze eenmaal zijn, maar waarin ze zich niet gelukkig ge- voelen, waarin veel hen tegen da borst stuit. In elk geval beoogt piaatselijke keuze thans voor het oogenblik nog maar een verzoek aan de Regeering om wettelijke bepalingen in te voeren waarbij aan de meerderjarige ingezetenen de gelegenheid wordt gegeven zich uit te spreken of zij al of niet wenschen dat gelegenheden voor drankverkoop in de gemeente zullen blijven bestaan. Dit is eigenlijk slechts eene uit- breiding aan de tegenwoordige wet, daar ook nu reeds de gemeenteraden tot beperking der drankgelegenheden kunnen besluiten. De voor- mannen der beweging zouden, in geval van opruiming der herbergen, de houders daarvoor eene scbadeloosstelling willen uitkeeren. Ten slotte besprak spreker ook eenige be zwaren die door tegenstanders tegen piaatselijke keuze worden ingebracht en wees^ op de vooi- beelden in andere landen waar die piaatselijke keuze reeds bestaat, waar deelen van het land drankvri) zijn, en dat dit tot groote veimindering van alcoholgebruik heeft geleid. In den aanvang van zyn betoog had hij ook gewezen op de groote vermindering die het alcoholgebruik alhier te lande per hoofd berekend, reeds heeft onder- gaan, wat hij toeschreef aan de beperkende bepalingen der drankwet. Hij wekte op in grooten getale de lysten te teekenen die door het comite' daartoe zullen worden aangeboden. De tweede spreker was de heer H. Metering, directeur van het Ohr. Herstellingsoord voor drankzuchtigen te Prinsenhage. Deze deed ver schiilende mededeelingen uit zijne persoonlijke ervaringen, als afschrikwekkend voorbeeld, waartoe drankgebruik leidt. Hij acht algeheele onthouding noodig, daar gebruik verschiilende gevallen, zelfs op zeer hoogen leeftijd tot mis- bruik en algeheele ondergang leidt. - Hij acht het een christenplicht, al het mogelyke aan 'te wenden om het voortbestaan van die onheilen te voorkomen. Van de gelegenheid tot debat of het stellen van vragen, werd geen gebruik gemaakt. Nadat de voorzitter nog eenige mededeelingen had gedaan omtrent het werken van het comite alhier, werd de vergadering met daukzegging gesloteu. Gevolg gevende aan een op de laatste algemeene vergadering geopperd denkbeeld, zal zooals ook reeds uit de aivertentie in ons blad gebleken is, door de afdeeling ler Neuzen van den Bond voor Staatspensionneering de volgende week een soiree worden gegeven. De afdeeling geeft zich daarvoor de medewerking van ver schiilende bekende liefhebbers op gebied van tooneel, zang en muziek weten te verzekeren, zoodat de leden zich er aan mogen verwachten eenige aangename uren te kunnen passeeren, terwijl ook zij die alsnog lid worden, daarvan eveneens gebruik kunnen maken. Ylissingen. Door de raadsleden Staverman en Tichelman is bij den raad het voorstel in- gediend om voor het leggen van buizen, elec- trische geleidiogen of rails in of op gemeente- grond 50 cent per meter en per jaar te doen betalen, waarbij opgemerkt dient te worden, dat gasfabriek, waterleiding, electrisch bedrijf en trammen hier alle van de particuliere maatschappijen zijn. Zondag 8 ftlaart 1914. Overtreding Loterijwet. De kantonrechter te Arnhem veroordeelde Woensdag de hoofdagenten van de //Tijdgeest" te Arnhem en Velp tot onderecheidenlijk 400 en 300 boete, subs. 20 dagen hechtenis voor ieder. Veertien agenten van de ^Tijdgeest" werden tot 100 boete of 10 dagen hechtenis veroordeeld. De hoofdagent van Lotisico te Arnhem tot 500 of 20 dagen hechtenis. De agent van de spaarkasvereeniging ,/Zon- der Baatzucht" te Rotterdam, en twee agenten van het ^Witte Kruis" te Den Haag, werden ieder tot 50 of 10 dagen hechtenis veroordeeld. In alle zaken met verbeurdverklaring der bij den bekenden inval door de justitie in be- slag genomen stukken. (Hbl.) Hoofd pyn bij een vrouw komt alleen door storingen, die alleen aan vrouwen eigen zijn. Zij komeD door een eenvoudige oorzaak, maar deze wordt spoedig verholpen door Bestuurder ARTHUR HENllRIKX. Zondag 8 Maart a. s., om 2*/4 ure, laatste dagvoorstelling aan verminderde prijzen, op- voering van het overgroot lachsucces„Het Luitenantsliefje", nieuw lustig zaugspel in 3 bedrijven van Jozef Siener. Muziek van Benno Sternberg. Directeur J. DE RYCKE. Zondag 8 Maart a. s., om 21/4 ure, dagvoor stelling aan de avondprijzen opvoering van „Les Mousquetaires de la Heine", comische opera in 3 bedrijven, woorden van Saint Georges, muziek van d'Halevylaatste optreden van Ancelin. Ter gelegenheid van de Gentsche Foore, slechts gedurende 16 dagen, optreden van de wereldberoemde Paarden-Circus ,,SCHU!Vi200 personen, 120 paarden. Zondag 15 Maart a. s. eerste dagvoorstelling. begint af te nemen Van de geboorte tot den dood stroomt het bloed onophoudelijk door de nieren om gefii- treerd te worden. Indien de nieren echter ziek of zwak worden, kunnen zij het bloed niet behoorlrjk filtreeren en de urinaire onzuiver- heden in het bloed verspreiden dan ziekte door uw geheele gestel. De patient begint zich onnatuurlijk vermoeid, zwaar en dof te gevoelen, hij wordt prikkelbaar en ellendig. De onzuiverheden kunnen zich nestelen in de spieren en gewrichten en rheu- matische pijnen veroorzaken. De urinewegen kunnen aangedaan worden en waterzuchtige zwellingen vertoonen zich. Het hart schijnt niet goed te werken, de handen en voeten zijn dikwijls koud en de patient kan aanvallen van duizeligheid hebben. Nierziekten zijn dikwijls lastig te genezen, omdat zij zoo vaak ongestoord zich verder kunnen ontwikkelen. En noodlottige ziekten zullen ongetwijfeld volgen, indien zij nog verder verwaarloosd worden. Begin daarom reeds bij het eerste optreden van de bovengenoemde ver- schijnselen met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de nieren wederom tot werking brengen, heelen en versterken, de urine afschei- ding regelen en uw kwalen doen verdwijnen. Te Ter Neuzen verkrijgb. bij A. van Over- beeke—Leunis, Westkolkstraat. Toezending ge- schiedt franco na ontv. v. postwissel a 1,75 voor een, QJM of 10,voor zes doozen. Eischtdeechte Foster's Rug- pijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels- merk- KOERS TAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47.57° a 47.60 Engelsch per 12.a 12. Zoo de Heere wil en zij leeft, hoopt op a. s. Maandag den 9 Maart, C^THAHISiM HAMEL1MK, Echtg. van Pieter Hamelink, Winkelier te Hoek, haar 50sten verjaardag te herdenken. Dat zij nog lang moge gespaard blijven is de wensch van Haar Man, Kinderen en Behuwdkind. Hoek, den 6 Maart 1914. Woensdagavond overieed plotse- ling onze geliefde Echtgmioote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, in den ouderdom van ruim 75 jaren. Namens de Familie, W. VERCOUTEREN Sr. Axel, 6 Maart 1914. Voor de vele blijken van belang- stelling ondervonden op mijn 70sten geboortedag, betuig ik mijn hartelyken dauk. Sluiskil. J. ANDR1ESSEN. Bij dezen betuig ik mijn harte- lijken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden op 28 Febr. j.l. Namens de Familie, P. DE FEIJTER Jz. Met deze vervullen wij den treu- rigen plicht u mede te deelen het ovor- lijden, na een kortstondig lijden, van onze innig geliefde oudste Dochter en Zuster, jr a. rsr iv a, in den ouderdom van ruim 22 jaar. J. E. WOLFERT. G. WOLFERTde Feijter. JAC. WOLFERT. PIET WOLFERT. PIET VAN DRTEL. CORNELIA VAN DRIEL—Wolfert. EBRINA WOLFERT. Lamswaarde, 5 Maart 1914. Men bericht ons dat zekere Suikerfabrikanten bet gerucht uitstrooien, alsdat de Suikerfabriek TYDGADT van Selzaete „Association Sucriere de Selzaete" niet meer zal werken, dat de beeten zullen verwerkt worden te Moerbeke, en dat Mynheer TYDGADT den dienst niet meer zal vervullen als Beheerder-Bestuurder te Selzaete. Wij haasten ons deze valsche ge- ruchten te logenstraffen en laten weten aan de Beetenverbouwers dat de Suikerfabriek zal blijven werken als gewoonte onder het Bestuur van den heer TYDGADT, die met zijne agenten zal handelen zooals voorheen. MAURICE TYDGADT. mAllen die iets te vorderen hebben '£0$$? van of verscJiuIdigd zijn aan CAMILLE GIJSEL, vroeger metselaar te Westdorpe, thans vertrokken, worden verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen ten kantore van ondergeteekende voor of op 15 IVl3SII*t aanstaande. Notaris DREGMANS. Axel, 4 Maart 1914. OonzcVissei'sts'aai. bszoekt Kommandant RSOSOEL, bijgestaan door eenige Staf-officieren deze plaats. Komt alien. Toegang vrij. De grootste Hagelverzekering Maatschappij van Europa vraagt actieve vertegenwoor digers voor Ter Neuzen en Omstreken, tegen hooge provisie. Brieven onder letter H, Bureau dezer courant. alsook voor valsche tanden. Bagattenstraat 3(5, Gr 12 IV T. i n Uw messen en vorken, potten en panneii zullen na met behandeld te zijn, even hard glimnien als een Spiegel Mervormde Rerk. Ter Neuzen. 94 Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9) u., dhr. L. Dek. Axel. 9J u. en 2 u., De. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raama Jr. Hulst. 10 u„ Ds. De Boer. Sas van Gent. 94 u„ Ds. H. A. Akersloot v. Houten Roos. Hontenisse. 94 u., dhr. J. d. Hartog, cand. te Meerkerk. Gereformeerde Rerken. Ter Neuzen. Axel, Kerkdreef. Axel, Stationstraat. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. v. Hulsteijn Jr. 9 u., Ds. J. H. Lammertsma en 2 u., Ds. Chr. Bruins. 9 u., Ds. Chr. Bruins en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5* u., leeskerk. Chr. Gereformeerde Rerh. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. v. d. Berg, v. Vlissingen. Lokaal „Bethel(Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 n., 2 u. en 54 u., dhr. Joh. Vijfenberg, van 's Gravenhage. Lokaal „Eben-Haezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. Uervormde Rerk. 9 u. en 2 u„ Ds. G. van Dis. u. en 2 u., Ds. E. Raams Jr., Biddag Zaamslag. Hoek. voor 't gewas. Gereformeerde Rerken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. v. Hulsteijn Jr., Biddag voor 'tgewas. MONKEY BRAND (APEN- ZEEP) 15^5

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 5