A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Pink Pillen No. 6041. 135 M3. Van Houten's RONA Cacao Gemengde berichten. m Zaterdag 7 Maart 1914. 54* Jdargang. Binnenland. DE BESTE VOOR DEN PRIJS. Verlies van het herinneringsverraogen Bloedarmoede der hersenen. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postVoor Nederland f 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,65 en voor het overige Buitenland 2,Men abonneert zich bp alle Boekban de- liars, Postdirecteuren en Brievenbnshonders. ADVEBTENTIENi Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer Bp directe opgaaf Tan driemaal plaatsing derzelfde prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsrnimte berekend /0,10 advertentie wordt de Telefoon No. 25. Inzending van advertentiSn v6or 1 uur op den dag der uitgave. BBRSTB BLA.D. aankondigingen van den Provincialen Stoombootdienst op de Wester-Schelde, Tan 1 Maart tot en met 31 October 1914. Burgemeester en Wethouders van HOEK zullen op Vrijdag 13 Maart 1912, des namiddags drie ure, ten raadhuize aanbesteden de levering van van 13 c.M. waarvan te leveren 50 M3. aan den nieuwen westelijken konaaiarm te Ter NeUzen en 85 M®". op de gemeentelosplaats. De levering heeft plaats voor 1 Juni 1914. De hoeveelbeid wordt door waterverplaatsing bepaald. Voor de levering op de gemeentelosplaats is het geheven wordende haven- en laad- en losgeld niet verschuldigd. Betaling geschiedt na de levering. Gezegelde inschrijvingsbiljetten kunnen tot op het uur der besteding franco ter secretarie worden bezorgd. Hoek, 25 Februari 1914. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. De leden der Tweede Kamer zijn thans ter vergadering opgeroepen tegen Dinsdag 17 dezer, des voormiddags te 11 uur. Het plan is, onmiddellijk in de afdeeling te gaan tot onderzoek van een 16-tal ontwerpen, waaronder dat tot wjjziging van de Woningwet en het opcenten-ontwerp. De Minister van Waterstaat heeft, naar aanleiding van een ongeval, voorgeschreven, dat op Rijkswegen de wegvakken, die wegens herstelling of vernieuwing zijn opgebroken, voor- taan moeten worden aangeduid door overdag aan weerskanten een bord van bepaald model te plaatsen en 's nachts door het plaatsen van lantaarns, welke wit licht uitstralen. „Niet bestellen op Z.ndag". De directeur-generaal der posterijen en tele- graphie vestigt de aandacht op de bestaande gelegenheid voor de afzenders van poststukken om den wensch te kennen te geven hunne zen- dingen niet op Zondag te bestellen, door mid- del van naast de postzegels te plakken strook- jes, dragende de aanduiding //Niet bestellen op Zondag", welke strookjes tegen den prijs van 1 cent per vel van 50 stuks aan de postkan- toren verkrijgbaar zijn. Voor zooveel noodig wordt er hierbij op ge- wezen, dat, wat de postpakketten betreft, het verlangen van niet-bestelling op Zondag zoowel op de adreszijde van het pakket als op de bij- behoorende kaart 'oehoort te worden uitgedrukt. (,/St.-Ct.") Een zekere L. G. te Almelo, heeft Dins- dagavond, volgens de Tel., zonder de minste aanleiding, J. S., eveneens te Almelo woonachtig, Uitstekende, gezonde, dagelijksche drank. Verre te verkiezen boven koffie en thee. Opwekkend en zenuwsterkend. Vooral voor kinderen zeer aan te bevelen. Uit een K.G. van/ 1.50 maakt men 200 koppen. een gevaarlijke messteek in de dij toegebracht. G. verkeerde onder den invloed van sterken drank, eischte van den getroffene 12 cent voor jenever en toen deze weigerde dit te geven, werd de- verraderlijke Sfeek toegebracht. J. S. werd oogenblikkelijk per brancard naar het ziekenhuis vervoerd. Een opperman te Delft zat Dinsdag, toen hij te diep in bet glas had gekeken, te soezen boven op een ladderplotseling verloor hij zijn evenwicht, viel en kwarn met zijn hoofd op een emmer terecht. Hij bekwam een wond boven het oog. 't Mooiste was dat hij geheel de kluts kwijtraakte, naar het bureau liep en aan de politie een fantastisch verhaal opdischte. Hij zou n. 1. door een drietal personen met een dolk zijn aangevallen en gestoken. De politie geloofde er evenwel niet veel van, toen Van D. zijn roes had uitgeslapen en op- gefrischt was, berinnerde hij zich niets meer van het heele verhaal. (R. N.) Zaterdag hield een kind van den heer P. te Bergharen zich in de bewaarschool bezig met het verkreuken van een papiertje. De oerw. zuster, dit bemerkende, stelde een onder zoek in naar hetgeen daar p'aats vond. En welk een verrassingzegt de //Geld." Hetge- kreukte reeds ten deele verscheurde papiertje bleek te zijn een bankbiljet van zestig gulden. Men ondervroeg het kind, naar de herkomst en of zij nog meerdere zulke mooie papiertjes bij zich had. En jawel Een tweede had zij nog in den zak geborgen. De kleine had tijdens de afwezigheid der ouders, uit een kast deze waardevolle papiertjes weten te bemachtigen. Dinsdagavond is op de spoorbaan tusschen Halfweg en Sloterdijk \de ploegbaas Jolink, die op de baan een boodschap voor den op- zichter ging verrichten, door den laatsten trein nit Amsterdam, vermoedelijk door het uitwijken voor den trein van Haarlem, aangereden en gedood. Thans wordt weeral melding gemaakt van een 16jarige jongen te 's Gravenhage, die er met geld van zijn patroon van door is. Hij moest Dinsdagmiddag een bedrag van 600 naar het kantoor van de Amsterdamsche cre- dietbank brengen. Hij is daar niet geweest en ook niet meer in zijn dienstbetrekking teruggekeerd. Te Meppel viel bij het glazenwasschen de 22jarige dienstbode van een smid uit het ven- ster eener bovenverdieping en werd met ver- pletterden schedel van de straat opgenomen. Na korten tjjd is zij overleden. Dinsdagmiddag geraakte het paard van een groentenhandelaar te Haarlemmermeer op hoi. Zijn zoon geraakte onder den wagen en werd zoodanig verwond dat hij, thuis gebracht, den geest gaf. De politie te Oldenzaal heeft Dinsdag avond, naar de N. R. Ort. meldt, een 9jarig meisje, dochtertje van den fabrieksarbeider B. te de Lutte (Losser) op heeterdaad betrapt bij het stelen van kleedingstukken uit den gang eener school. Bij onderzoek ten huize van haar ouders werd daar een groote hoeveelbeid klee dingstukken, alle gestolen in verschillende scholen te Oldenzaal, opgespoord. De ouders zeiden van niets te weten. Hun dochtertje had hun verteld, die kleeren van de Zusters, waar ze ter school ging, ten geschenke te hebben ge- kregeD. Te Ulm kwam Maandagmiddag, volgens de N. R. Crt., de vrouw van den arbeider Marion in het gerechtsgebouw mededeelen, dat zij hare drie kinderen vermoord had. Men hecbtte eerst geen geloof aan hare bewering, maar een te haren huize ingesteld onderzoek bevestigde de waarheid ervan. In de huiskamer vond men haar vijfjarigen knaap aan een haak van een lamp hangen aan den knop van de deur hingen de lijken van haar vierjarig dochtertje en haar jongetje van vijf maanden. De vrouw moet in een vlaag van verstandsverbijstering gehan- deld hebben, daar er anders geen enkele reden voor de wanhopige daad te vinden is. Toen zij het geval kwam aangeven, maakte zij echter een heel gewonen indruk. Eenige dagen gel-eden verdween een acht- jarige knaap, Manuel Sanchez, op geheimzinnige wijze uit het dorp Martinette (Spanje), waar zijn ouders woonden. Na opsporingen bleek het, volgens het R. N., dat hij werd vermoord op een wijze, zooals enkele jaren geleden, te Gador, een ander kind omkwam, namolijk door het aftappen van bloed als geneesmiddel aan een teringlijder gegeven. Een der misdadigers was Jose Gonzales Tovor. Aangehouden, zei hij, dat een voddenraper, bekend onder den naam van El Moreno, den kleinen Manuel in zijn huis had gelokt en opgesloten, waarna een onbekende de vodden raper opzocht en dezen een mooie som gelds overhandigde. Na het vertrek van den onbe kende stelde El Moreno aan Gonzales voor hem te helpen om het kind dood te doen bloeden, wat werd gedaan. Zij legden den jongen op een tafel en terwijl een der schelmen hem vasthield, sneed een andere het hoofd af. Het bloed werd opgevangen in een kom. De onbe kende kwam deze halen. 's Nachts werd het doodgebloede lijkje buiten het dorp gebracht en ergens verborgen. Een eigenaardige burgemeester. Lindhagen, de burgemeester van Stockholm, is een bekend socialist en republikein. Hij heeft al eens in de Tweede Kamer van den Rijksdag, waar hjj lid van is, voorgesteld het koningschap af te schaffen. Een hoofdagent van politie heeft nu gerapporteerd, dat hp den burgemeester, tijdens den optocht van de arbeiders, volgende op dien der boeren, op straat staande in de buurt van Minister Staaff, //Leve de Repu- bliek heeft hooren roepen. Het hoofd van politie heeft den burgemeester om opheldering gevraagd. Velen ondervinden tegenwoordig dat er op den dienst der spoorwegen, vooral vat het goederenvervoer betreft, een en ander niet in orde is. In Belgie schijnt het al heel erg te zijn. Dezer dagen lazen wij zelfs een bericht dat de Duitsche postadministratie voornemens was wegens de ontreddering op de Belgische spoorwegen een deel der post die nu over Ostende gaat over Frankrijk te verzenden. De Nieuwe Gazet meldt dat te Antwerpen de muren zijn versierd met een plakkaat waarlijk geen loftuitiag inhoudende voor den Minister van //verwarring der spoorwegen". Daarop staat te lezen yGoede belooning voor den persoon, die den wagon 81238 terug brengt, verloren tusschen Brussel en Antwerpen sinds 7 Februari en bevattende meubileering van een magazijn." Het blad vraagt, of de Minister niet goed zou doen een speciale brigade op te richten, om verloren geraakte wagons en goederen op te sporen De //Gazette van Gent" deelt mee dat de zgn. eerehof der laatste aldaar gehouden wereldtentoonstelling met de groep van het Rus Beyaard en de monumentale foutein met de beelden althans voorloopig in stand blijft. Overigens valt van de tentoonstelling bitter weinig meer te bespeuren. De amnesie of verlies van het herinnerings- vermogen is niets anders dan bloedarmoede der hersenen. Alle lijders aan bloedarmoede ver- keeren, wanneer hunne kwaal de hersenen aan- tast, onder de bedreiging van dat verlies van hun herinneringsvermogen. Zoo kan het zijn dat zij op een goeden dag, op een wandeling, zich hun naam en hun adres niet meer herin- neren en dan kunnen zij langen tijd ronddwalen, indien zij geen papier bij zich hebben waaruit hun naam en woning is op te maken. Alle vormen der bloedarmoede, die van de hersenen er onder begrepen, worden krachtig bestreden door den welbekenden hersteller van het bloed, de Pink Pillen. Gij die arm bloed hebt, uitgeputte mannen en vrouwen, weet wel dat gij even krachtig kunt worden als zij die u omringen en wier goede gezondheid gjj bewondert. Daartoe is het vol- doende dat gij de Pink Pillen neemt, den krach- tigstan hersteller van het bloed, versterker der zenuwen. Zij zullen uw bloed verrijken en zuiveren, uwe zenuwen versterkenzij zullen van uw uitgeput gestel, een krachtig, sterk gestel makengij zult u zelf niet meer herkennen. De Pink Pillen zgn verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en 9,per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 7 Maart 8.54 9.50 Zondag 8 10.41 11.23 Maandag 9 11.55 Dinsdag 10 0.21 12.43 Woensdag 11 1.6 1.26 Donderdag 12 n 1.45 2.4 Vrjjdag 13 2.23 2.42 TEl lECZESSC Hit blad Tenthyat Wocudag. VrljdaiaToad, altfeioadard ep fccatdafcg by de Siraaa P. I. VII Dl MIDI, «ar ■•■■en. De Burgemeester van TER NEUZEN "brengt ter kennis van logement-, kofiie-en bierhuishouders en verdere ondernemers van voor het publiek toegankelijke bedrijven, dat van af heden ter eecretarie der gemeente op de gewone kantooruren GRATIS verkrijgbaar zijn Ter Neuzen, 4 Maart 1914. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. ir ii H H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 1