Ter Neuzensche Gourant - Zaterdag 28 Februari 1914. 54" Jaargang. No. 6038 ri?w.:a"H]3D^3 eiLA-P. Predikbeurten. Zondag I E^laart 1914. TEK NEUZEN, 27 Februari 1954. Het weerbericht van bet meteorologisch instituut te De Biit van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 766,4 Ylissingen. Laagste barometerstand 747.9 Vestmanoer. Yerwachting tot den avond van 28 Februari. Zwakke tot matige zuidoostely ke tot zuidwestelijke wind, neerslag tot zwaar bewolkt, met weinig of geen regen, zelfde temperatuur. De haven van Tei* Neuzen in de Eerste Karaer. Met betrekking tot de havenbelangen van Ter Neuzen sprak de heer Hovy, afgevaardigde voor Zeeland, in de vergadering van jl. Maandag als volgt Een tweede zaak, die ik met een enkel woord wensch te bespreken, is het belang van de verbetering van de baven van Ter Neuzen. Ik dank den Minister voor de mededeeling in de Memorie van Antwoord, dat deze zaak krachtig ter hand genomen zal worden, nadat de ont- eigening zal hebben plaats gehad. Nu de ont- eigemng is toegestaan, als ik my met vergis, zal dit bezwaar dus wel spoedig uit den weg zijn geruimd en deze zaak, waarop zoo lang gewacbt is, eerlang ter band kunnen worden genomen. Er wordt over geklaagd, dat in Ter Neuzen de ligtijd voor de goederen op de kade zoo kort is, slechts tweemaai 24 uur. Indien die tijd wordt overschreden, moet men buur betalen. Die termiju schynt werkelijk wel heel kort te zijn, althans voor de twee voornaamste invoer- artikelen gietijzer en hout. In de Earner van Eoophandel is gezegd Indien er bepalingen worden gemaakt, dat ze binnen twee etmalen van kaden en terreinen moeten worden verwijderd op straffe van boete, vermoedelijk nog wel progressief, dan kan men evengoed onze haven voor de twee hoofdartikelen van onzen invoer en waaraan door onze bevol- king in verhouding het meest wordt ver- diend, sluiten". Ik kan dit niet beoordeelen, maar my is verzocht dit nog eens onder de aandacht van den Minister te brengen om te trachten er verbetering in te brengen, hetgeen ik by deze met alle bescheider.beid doe. De St. Crt. bevat de statuten van de Jongelingsvereeniging op Ger. grondslag //Onze bulpe zij in den Naam des Heeren" te Ter Neuzen. Albier is thans definitief een comite ge- vormd dat in onze gemeente eene actie voor het volkspetitionnement in zake de plaatselijke ke^ze zal voeren, waarbij zich hebben aatige- sloten de Nat. Chr. Geheel-Onthoudersvereeni- ging, de vereeniging //De Hoop der Toekomst", bet ,/Leger des Heils", de Chr. Jongelings vereeniging //Bid en Werkt", de Chr. Mannen- vereeniging, de Chr. Werklieden vereeniging Rom. 13 1", de Chr. Nat. Werkmansbond en de Chr. Historisehe Kiesvereeniging. Het bestuur bestaat uit de heeren B. N. van Dyke, voorzitter, N. J. Acke, penningmeester en H. Huizinga, secretaris. Het comite zal vergade- ringen beleggen en by de ingezetenen lijsten ter teekening aanbieden. In de week van 18 tot en met 24 Febr. kwamen ter kennis van den centralen gezond- heidsraad 1 geval van typhus of febris typhoidea en 2 van roodvonk te Hontenisse, voorts van roodvonk 3 gevallen te Wolphaartsdijk, 1 te Middelburg, te Goes en te Groede en vandiph- teritis 1 te Kloetinge. De afdeeling van den Raad van State voor de geschillen van bestuur behandelde gisteren het beroep van den Aardenburgsche havenpolder tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, van 12 December 1913, tot vernieti- ging van een besluit van de vergadering van ingelanden van dien polder van 16 Juli 1913, betreffende den omslag van de kosten van een bydrage aan den polder Bewester-Eede-benoor- den-St, Pietersdyk, ter zake van het gebruik maken door gebruikers van gronden in den Aardenburgsche-havenpolder van een grindweg van den polder bewesten-Eedebenoorden-St. Pietersdyk. Het besluit van Ged. Staten, was hierop gegrond dat tengevolge van het besluit van ingelanden een deel der polderuitgaven als dykgeschot zal worden aangeslagen over een deel der schotbare gronden in den polder en andere schotbare gronden daarvan zullen worden vrijgesteld en het besluit daarom in strijd is met het Alg. Reglement voor de polders en waterschappen in Zeeland. De Eon. beslissing volgt later. Axel. Ook alhier zal eene actie voor het volkspetitionnement inzake de plaatselijke keuze worden gevoerd. De Chr. Werkliedenvereeni- ging ,/Bidt en Werkt" (afd. van Patrimonium) heeft daarvoor eene commissie benoemd be- staande uit de heeren F. Bareman, A. J. van Cadsand, A. Jansen, A. de Visser en H. Zegers. Koewacht. By de alhier op Donderdag ge- bouden verkiezing voor een lid van den gemeente- raad (vacature J. de Blieek) werd als eenige candidaat gekozen verklaard de heer A. C. de Blieck. Iti den loop dezer week zijn van hier buitengewoon veel aardappelen naar Axel ver- voerd, vanwaar deze verder naar Luik, Gent en Antwerpen worden verzonden. De landbouwers, die in het najaar niet verkochten, maar hun voorraad iukuilden, maken tbans goede zaken, daar de aardappelen nu ruim 50 procent hooger in prijs zijn, dan in de maanden September en October. Sloppeldijfe. Deze week zijn hier des nachts weer langvingers aan 't werk geweest. By den landbouwer De Er. hebben ze een veertigtal jonge kippen gekaapt, de oude lieten ze zittengelijktijdig namen ze de nieuwe reis- deken uit het rijtuig mede, maar lieten de oude liggen. By den slager W. G. is de wasch meege- nomen. By den landbouwer E. D. wist men in den kelder te komen, de een gaf den ander door het kelderraam stukken spek aan, toen D. wakker werd en zich op het gerucht naar buiten begat waarop de dieven. met achterlating van hun buit, het hazenpad kozen. Hit verschillende omstandigheden, ook bij de reeds gemelde diefstallen, blijkt duidelijk, dat men met dieven te doen heeft, die met de bezochte woriingen goed bekend moeten zijn. Boschkapelle. De dieven, die in het aan- grenzende Stoppeldijk zich druk werk gunnen, schijnen toch nog tijd gehad te hebben om ook by een tweetal ingezetenen des nachts een ongewenscht bezoek aan het kippenhok te brengen. Bij ieder werden eenige kippen ge- stolen. Gemeenteraad van Axel. RECHTSZAKEH. Arrondissements-Rechtliank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 27 Febr., de volgende vonnissen uitgesproken C. v. D., oud 21 j., veldarbeider te Clinge, Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9i u., Ds. A.Timmerman,Cwedacl»«enis- rede ter herinnering van zijn 25jarige ambtsbediening en 2 u., Ds. A. Tim merman, Doopsbediening. Sluiskil. 2 u., dhr. L. Dek. Axel. 9* u.,leeskerk en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams Jr. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos, van Sas van Gent. Hulst. 10 u„ Ds. De Boer. Sas van Gent. 9i u., Ds. H. A. Akersloot v. Houten Roos. Hontenisse. 9j u., dhr. W. J. van Lindonk, cand. te Scheveningen. Geveformeerde Kerken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. v. Hulsteijn Jr. Axel, Kerkdreef. 9 n., Ds. Chr. Bruins en 2 u., Ds. J. 11. Lammertsma. Axel, Stationstraat. 9 u., Ds. J. H. Lammertsma en 2 u., Ds. Chr. Bruins. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Geveformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5j u., leeskerk. Ond-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstrsat Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ u., leeskerk. Chr. Geveformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leeskerk. Lokaal „Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 n., 2 u. en 5J u., leeskerk. Lokaal „TSben-Haezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 51 u., Evangelisatie. Vergadering van Dinsdag 24 Februari 1914. Voorzitter de heer L. J. den Hollander, burgemeester. Aanwezig de heeren Lamaitre, Kruijsse, Van Driel, Dregmans, F. Dekker, Dieleman, P. Dekker, De Feijter en Wolfert. Afwezig de heeren Oggel en Smies. (Vervolg). 3. Aanbieding rekening ontvangsten en uitgaven der bewaarschool. De Voorzitter deelt mede, dat van den beheerder der bewaarschool ontvangen is de rekening dier inrichting over het jaar 1913. Daaruit blijkt dat de ontvangsten hebben bedragen 703,20 en de uitgaven 926,53J, zoo- dat er een tekort is van 223,33j. Hij stelt voor deze rekening als naar gewoonte te stellen in handen eener commissie, om daarover rapport uit te brengen. Dit wordt goedgevonden, waarna de Voorzitter als leden dier commissie aanwijst de heeren F. Dekker, Dieleman en P. Dekker. Genoemde heeren verklaren zich bereid de benoeming aan te nemen. S. Af- en overschrijmng in de begrooting voor 1913. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor in de begrooting voor 1913 af te schrijven van de na te noemen postenkosten van vergaderingen van commissien 27,60, verlichting, verwarming en schoon- houden der lokalen 105, nationale militie 25, onder- houd, schoonhouden, meubileeren en brandwaarborg van het gemeentehuis J 130, jaarwedden der onderwijzers, pensioensbijdragen 325, verdere kosten betreffende den burgerlijken stand J 40, renten geraamd tegen hoogstens 5 pet. per jaar van een kapitaal oorspronkelijk groot f 10,000 100, brandwaarborg van de in afdeeling 2 van hoofdstuk 5 bedoelde gebouwen en werken 10, adverteeren enz. 15, onderhoud van de vischbank 5, jaarwedden en vergoedingen brandweer 12,50, aan- schaffing en onderhoud van brandbluschmiddelen 50, kadastrale stukken 10, pensioenen en lijfrenten 150, ontsmetting, verpleging van lijders aan besmettelijke ziekte enz. 20, totaal f 1055,60. En over te schrijven op de navolgende posten der uit gaven licht en brandstoffen f 27,60, drukwerk, aankoop van gedrukte stukken f 105, briefporten, vrachten, zegels en andere kieine uitgaven 25, kiezerslijsten, uitoefenen van kiesverricbtingen, kosten van stembureaux 130. kosten der straatvei lichting f 365, reinigingsdienst 40, onderhoud van openbare gebouwen, torens, klokken, uur- en speelwerken f 100, onderhoud van straten, pleinen, en markten 10, onderhoud van begraafplaats en lijken- huis f 15, verzekering tegen ongevallen en verdere kosten 5, uitgaven tot geen der voorgaande behoorende, waaruit bestreden worden de kosten in zake vacatures onderwijzend personeel (nieuw) f 12,50, toelage aan de bijzondere bewaarschool f 50, premien voor en andere kosten van markten f 10, bijdragen voor pensioen ingevolge art. 39 en 43 der Pensioenwet voor de gemeenteambtenaren in 1913 en art. 25 der weduwenwet voor de gemeenteambte naren in 1913 f 150, gedingen en rechtskundig onderzoek 20, totaal 1055,60. Dit voorstel wordt aangenomen met algemeene stemmen. 41. Verzoekschrift om rioleering op de Markt. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen een adres van J. A. Dregmans, notaris te Axel, welke daarin te kennen geeft dat hij zeer veel last ondervindt van de goten, liggende voor zijne woning, 't welk veroorzaakt wordt en door het vele vuile water en door den modder, komende uit de goot liggende tusschen de woning van adressant en die van E. A. J. van den Berg; dat laatstgenoernde verplicht is modder en vuil water op de straat te laten loopen, daar zijn erf geheel ingesloten ligt; dat deze toestand voor adressant onhoudbaar is, waarom hij den raad dringend verzoekt, zoodanige maatregelen te nemen, dat aan dien toestand een einde komt. De Voorzitter deelt mede, dat Burgemeester en Wet houders met den gemeenteopzichter hieromtrent een onder zoek hebben ingesteld, en dat daarbij gebleken is, dat de toestand bij Van den Berg werkelijk onhoudbaar is. Deze verkeert in de onmogelijkheid om zijn vuil water langs de achterzijde kwijt te geraken, daar zijn erf lager is gelegen dan die waartusschen hij besloten ligt. Zijn eenige weg is langs een goot die voor aan de straat uitkomt, waardoor de toestand ontstaat waarover de heer Dregmans terecht klaagt, daar het dikwijls bepaald onmogelijk is, wegens den verwekten stank een raam open te zetten tot het verkrijgen van frissche lucht. Die toestand ontstaat niet alleen door die goot van Van den Berg, maar wordt verergerd door al het water dat daar over de Markt door de goot komt toegestroomd. Daar komt reeds water van uit de Lange Noordstraat en yerder het huis- en spoelwater uit de pereeelen van ver schillende ingezetenen die langs die goot gelegen zijn, welk water wordt gevoerd naar den put aan de oostzijde der Markt. De bedoelde open goot ontsiert de Markt ten zeerste, terwijl er steeds een streven is om een Markt een ooglijk aanzien te geven. Er zijn reeds verschillende verbete- ringen tot verfraaiing der Markt aangebracht en het is zeer noodig dat die open goot door een rioleering ver- vangen wordt, niet alleen voor verfraaiing, maar omdat ook de eischen der hygiene zich er tegen verzetten dien toestand langer te bestendigen. Burg, en Weth. hebben daarom overwogen op welke wijze het best hierin kan voorzien worden. In verband met het advies van den gemeenteopzichter stellen zij voor een zinkput te rnaken op den hoek van het brandspuit- huis en deze door een riool te verbinden met den put aan de oostzijde der Markt. Het water uit de Lange Noordstraat en van de aan de tot daar loopende goot grenzende pereeelen, kan dan in dien put worden ver- zameld en wordt in plaats van over de Markt langs het riool verder afgevoerd, terwijl Van den Berg dan met een ,*fof>! van uit zijn woning op- dat riool kan aansluiten. Daardoor wordt dan aan den onhoudbaren toestand bij den heer Dregmans een einde gemaakt, maar bovendien vervalt ook de middengoot over de Markt die deze ook steeds verontreinigt. De heer Dieleman dacht dat het water van uit de Lange Noordstraat nog al gemakkelijk wegliep, omdat er veel verval is." De Voorzitter erkent dat het water van uit de Lange Noordstraat en wat er verder in de goot komt wel ge makkelijk naar de Markt loopt, maar daar veroorzaakt de open goot toch een ongewenschte toestand. Wordt er aan den hoek van het brandspuithuis een put gemaakt dan loopt het water niet verder op de Markt. Het zou wel gewenscht zijn nog meer rioleering aan te brengen, maar dit laten de geldmiddelen niet toe. De kosten van hetgeen nu voorgesteld wordt zullen kunnen worden bestreden uit het overschot van het voor de ver- nieuwing van bestrating en rioleering geleende bedrag. Later kan dan weer verder worden gezien om de rioleering uit te breiden. Langzamerhand zal het dan geheel in orde kunnen komen. De heer Dieleman meent dat door uitvoering van dit werk de heer Dregmans nog niet geholpen zal zijn. De Voorzitter zet nader uiteen dat dit wel het geval is, omdat Van den Berg dan met een riool op het hoofdriool der gemeente kan aansluiten. De heer F. Dekker vraagt naar de kosten. De Voorzitter antwoordt dat die volgens deramingvan den gemeente-opzichter f 225 zullen bedragen, welk be drag, zooals reeds is medegedeeld, nog van de leening zal overblijven. De heer Wolfert vraagt of het water daar bij Van den Berg toch niet zal blijven staan, omdat het er een laag gedeelte is. Misschien was het beter daar eenigermate in schuine richting te gaan. De Voorzitter geeft te kennen dat, wanneer mocht blijken, dat zulks noodig was, in het plan altijd nog eenige wijziging kan worden gemaakt. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt aangenomen met algemeene stemmen. De heer Dregmans onthoudt zich, als bloedverwant van den bij deze zaak betrokken adressant, van medewerking aan dit besluit. 5. Verzoek om vergunning tot het herstellen van een stoep. De Voorzitter deelt mede, dat js ingekomen een adres van den Raad der Geref. Kerk te Axel, waarin vergunning wordt verzocht voor het leggen van een nieuwe stoep en het plaatsen van ardninen steenen palen met kettingen voor de woning van. den heer Ds. J. Lammertsma, over- eenkomstig de bijgaande teekening. De voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders in overeenstemming met het advies van den gemeente opzichter voor, de gevraagde vergunning te verleenen. Hij deelt mede dat de stoep zal gelegd worden in de richting van die voor het huis van den heer Oggel. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der algemeene politieverordening De Voorzitter schorst de openbare vergadering, welke overgaat in eene met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der vergadering stelt de voorzitter namens Burgemeester en Wethouders voor vast te stellen eene verordening tot wijziging van de Algemeene Politieverordening in de gemeente Axel, van den 28sten Maart 1911. Art. 1. Aan art. 26 wordt toegevoegd punt 9, luidende als volgt zich zonder noodzaak op te houden in portalen of open aanhoorigheden, welke toegang geven tot woningen of gebouwen." Art. 2. Art. 4 wordt vervangen door een nieuw art luidende als volgt »Het is verboden t a. buiten volstrekte noodzakelijkheid te paard of me eenig rij- of voertuig en rijwielen (uitgezonderd kinder- wagens) en sportkarren te rijden op de klinkerbestrating of voetpaden, gelegen ter zijde van de keibestrating inde bebouwde kom der gemeente; b. buiten volstrekte noodzakelijkheid te paard of met eenig rij- of voertuig te rijden of gedeeltelijk te rijden op de bermen der kunstweggn. Van dit verbod zijn uitgesloten rijwielen, motorrijwielen of kruiwagens buiten de bebouwde kom." c. Deze verbodsbepalingen zijn niet van toepassing op de wegen welke vallen onder het Provinciaal reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland. Artikel 3. Aan artikel 70 wordt toegevoegd eene nieuwe alinea punt 3, als volgt »De burgemeester is bevoegd in bijzondere gevallen buiten het bepaalde in het 2e lid van dat artikel vergunning tot het dansen op muziek te verleenen." Dit voorstel wordt aangenomen met algemeene stemmen. 7. Verandering straatnaam. De Voorzitter brengt in herinnering het verzoek van den WelEerw. Heer Buijsrogge en anderen, om den naam »Yerlorenhoek" als minder passend, te vervangen door een andere benaming. In beginsel werd goedgevonden aan het verzoek te voldoen, doch met het aanbrengen van den anderen naam zou worden gewacht tot eene herziening der politieverordening. Inmiddels is gebleken dat hier- voor geen wijziging der politieverordening noodig is, doch dat bij afzonderlijk raadsbesluit de namen voor de straten worden vastgesteld, Burgemeester en Wethouders stellen thans voor aan die straat den naam te geven van »Wal- straat", een hun inziens daarvoor passenden naam. De heer De Feijter zou liever zien den naam Oostdam. Er is reeds een Noorddarn en een Zuiddam, daarom wenscht hij ook de Oostdam. De Voorzitter merkt op, dat het hier een eenvoudige zaak betreft. Men kan echter de eenvoudigste kwestie zeer gewichtig maken. De vorige maal, toen deze zaak behandeld werd, stelden Burgemeester en Wethouders voor den naam Ooststraat. Die werd afgekeurd uit vrees voor verwarring met de Oosterstraat. Burgemeester en Wethouders meenen nu een goeden naam te hebben gevonden en stellen er prijs op, dat die aldus wordt vastgesteld. Echter, denkt de Raad er anders over, dan moet hij dit weten. De heer De Feijter blijft bij zijn meening en stelt voor den naam Oostdam vast te stellen. De heer Kruijsse wijst er op, dat de heer De Feijter abuis heeft, dat er een Noorddarn en een Zuiddam is, die namen zal hij nergens vinden. Hij bedoelt waarschijn- lijk met Zuiddam de Zeestraat en met Noorddarn de straat aan den heer Smies, maar die heet Stationsstraat. De namen Noorddarn en Zuiddam bestaan alleen in den volksmond. Zoo zal het met deze buurt ook wel gaan. De Raad kan nu offieiiiel een anderen naam vast stellen, maar in den volksmond zal het toch wel blijven »Verloren hoek", zooals ook de Gentsche vaartstraat nog het »Achterommetje" wordt genoemd. De heer De Feijter trekt na deze toelichting zijn voorstel in. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. Verder wordt bepaald dat de twee bordjes met den naam sVerlorenhoek" zullen vervangen worden door bordjes mel den naam »Walstraat". 8. Vervoer straatvuil. De Voorzitter deelt mede dat met Maart de termijn gedurende welke het vervoer van straatvuil aan G. Ollebek is opgedragen alloopt. Hij vraagt of de Raad Burgemeester en Wethouders willen machtigen dat ophalen opnieuw aan te besteden. Met algemeene stemmen wordt de gevraagde machtiging verleend. W. Omvraag. a. De heer P. Dekker wijst er op de toegang tot de gemeente Axel langs de zijde van de Sassing, in de Oude Stad, zoo kaal is, in tegenstelling met de andere toegangswegen, b.v.aan de zijdevanhet Station, waarmooie renteniershuizen staan. Hij vraagt of het niet mogelijk zou zijn daar boompjes te planten, accasia's bijvoorbeeld, wat zeker zou bijdragen tot verfraaiing van het binnenkomen der kom van de gemeente en ook zou het, als de boompjes wat zijn uitgegroeid, voor de in de omgeving wonende oude menschen een goede gelegenheid zijn om daar in den zomer wat onder te gaan zitten. De Voorzitter meent dat Burgemeester en Wethouders zeker gaarne zullen medewerken aan verfraaiing van de stad. llij vraagt of de heer Dekker goed kan vinden dat Burgemeester en Wethouders eens een onderzoek instellen naar de kosten en dan met een voorstel bij den Raad zullen komen. Er wordt door enkele leden het bezwaar geopperd of de boompjes daar wel zullen groeien en ook wordt gevreesd voor beschadiging. De heer Kruijsse meent dat eens met_ eenige boompjes zou kunnen worden geprobeerd. De heer P. Dekker denkt dat de bewoners der buurt het zullen waardeeren als er boompjes geplant worden. Zij hebben er ook plezier van en zullen wel medewerken om de kinderen van beschadiging terug te houden. Hij zou er ook in eens een voldoend aantal willen zetten, om de andere een roode en een witte. De kosten daarvan zijn niet zoo groot, waarom men er best ineens zooveel kan zetten als noodig is. Gaan ze dood, welnu, dan kan men er niets aan doen. Als het een groote uitgaaf betrof zou er reden zijn om met een gedeelte te beginnen, maar dat is hier het geval niet. In verband met den nu voor planten nog geschikten tijd wordt aan Burg, en Weth. opgedragen tot het plaatsen van boompjes over te gaan. I". De heer F. Dekker vraagt of er toch niets aan zou te doen zijn, dat de modder uit de Kerkdreef en Stations- stfaat werd opgeruimd. Of is het misschien met het oog op de bestrating beter ze nog niet weg te doen. De Voorzitter geeft te kennen dat Burg, en Weth. thans juist voornemens zijn het zand van de straat te laten opruimen. Zij meenen dat de steenen zich nu voldoende zullen gezet hebben. c. De heer De Feijter vraagt of Burg, en Weth. geen pogingen zouden kunnen aanwenden om te verkrijgen dat de door de maatschappij MechelenTer Neuzen aan te leggen weg zal voltooid zijn op 1 September, wat zeer in het belang van het verkeer met wagens naar het station zou zijn. V De Voorzitter deelt mede dat Burgemeester en Wet houders, naar aanleiding van het verzoek der maatschappij aan Gedeputeerde Staten om verlenging van den vol- voltooiingstermijn tot 1 Januari 1915, hebben geadviseerd den datum der voltooiing te bepalen op 1 Juli aanstaande zulks ook met het oog op de belangen van hen die reeds lang voornemens zijn aan dien weg te bouwen. Hij heeft gegronde hoop, dat in die richting zal worden besloten." Ilierna sluit de Voorzitter de vergadering.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 1