fiflCAO I.KILO'IBUS olksvoordracht prijzen m Tandarts MEIER, MoncL- en Tan&ziekten, H.B0NTEMS Uitvoering op 19 Febraarl a. s., bij dhr. A. de Kenning. Departement Ter Neuzen van „HET KUT. Vanaf heden zijn de Advertentien. H UWELIJ K. BURGERLIJKEN STAND. Tooneelvereeniging A. D. L. M. Na afloop BAL. Laatste Berichten. A. de Braconnier van Haarlem, Beetenbond „Axel-Sassing". Hoogwatergetij te Ter Neuzen. ry D JL lb E N, TANDARTS, Specialist voor Huis gesticht m 1851 Fabriek Paardentuigen beurde gebracht. Zij liet Daar den toestand van de familie der gewonde vrouw een onder- zoek instellen en uit dit onderzoek bleek, dat de familie inderdaad in zeer behoeftige om- standigheden verkeerde, waarop onmiddellijk maatregelen getroffen werden om den nood te lenigen. Berichten uit Belgie melden dat Koning Albert gisterenmorgen tijdens een rit te paard, in het bosch van Soignies, is gevallen. Door de in allerijl geroepen geneesheeren werd ge- constateerd dat de linkerarm gebroken was. Reuter seint daaromtrent dat de Koning te paard reed met den graaf Duroy Debliquy achter in 't bosch van Soignies, toen plotseling het paard des Konings steigerde. De Koning viel uit den zadel op den grond. Zijn begeleider bracht aanstonds het paard tot stilstand en snelde den Koning te hulp, die hi] op de been hielp. De Koning klaagde over hevige pyn in den linkerarm. Onmiddellijk bond graaf Duroy het paard vast en geleidde den Koning, hem onder- steuuend, naar het kasteel zijner moeder, mme. Duroy te Boitsfort.' Per telefoon werd de ge- neesheer uit Boitsfort ontboden, die bij den Vorst het eerste verband aanlegde. Hij consta- teerde een breuk van het lange armbeen. Het paleis te Brussel werd onmiddellijk met het gebeurde in kennis gesteld en een auto werd naar Boitsfort gezonden. Om haif 12 verliet de Koning het kasteel van Boitsfort in gezelschap van den graaf, den geneesheer van Boitsfort en een kamerdienaar In het paleis te Brussel verleenden de ge neesheeren den KoniDg de noodige hulp en zetten den arm. De Koning heeft geen koorts en zijn toestand is bevredigend. Een Reuter-telegram uit Nairobi meldt, dat volgens de verklarmgen van een reiziger, die dezerdagen uit het Noorden aldaar is aangekomen alle inwoners, van een Rendilledorp, totaal 200 zielen, door Bozani vermoord zijn. De Bozani, een tot de Galla behoorende volksstam- in Britsch-Oost-Afrika aan den grens van Abessinie, zijn niet oorlogzuchtig van aard, doch de stam der Rendille, was voortdurend provoceerend tegen de Bozani opgetreden met het gevolg, dat deze zich thans bloedig over bun aangedane daden van geweld gewrokeu hebben. Op het Engelsche ministerie van Kolonien is nog geen bevestiging van bovenstaand be- richt ontvangen. Wat is een milliard? Dit een Belgisch verzekeringsblaadje Men hoort soms van een milliard spreken en van menschen, die verscheidene milliards rijk zijn. Een milliard" is een woord, dat spoedig uitgesproken is, doch weinige personen stellen zich voor, wat een milliard eigenlijk verbeeldt. In zilvergeld weegt een milliard 5 millioen kilo's in goudgeld bedraagt het gewicht 322,580 kilo's; in briefjes van 1000 frank 1780 kilo's; in briefjes van 100 frank 11,500 kilo's. Om een milliard te vervoeren (indien men 50 kilo's per man laat dragen) zijn er 36 manner nocdig, indien het uit briefjes van 1000 frank bestaat230 mannen, indien het in briefjes van 100 frank is 6150 mannen, indien het millard in goud, en 100.000 mannen, indien het in zilver is. Een milliard in briefjes van 1000 frank zou "2000 boekdeelen, van 500 bladzyden elk, be- dragen. Het zou waarlijk een kostelijke bibliotheek zijn. In 5-frankstukken op eene lijn geplaatst, het ■eene nevens het andere, zou een milliard eene lengte bereiken van 7,400,000 meters. Met een milliard zou men in stukken van 5 frank eene baan kunnen plaveien van Ant- werpen naar Brussel, en dit op. een breedte van ruim 3 meter. Om daarna al deze stukken op te rapen, met eene snelheid van 4800 stukken per uur, zou een man, die 10 uren per dag werkt, ongeveer 14 jaar daarvoor noodig hebben. Een man, die een milliard bezit, geplaatst in Belgische rente, kan 2% millioen per maand of 83,333 frank per dag verteren. Elk uur maakt diens bezitter 3472 frank rijker. De meeste menschen zouden zich wel met wat minder tevreden stellen. Lijfstraffen op school. De heer Nelson, -een Londensch onderwyzer, stond terecht wegens het slaan van een leerling op school. De jongen had het woord rough in 't Engelsch uitgesproken als ruf, gespeld als r-e-f-u-f en de meester had hem voor die zonde twee slagen met een stok op zijn hand gegeven. De stok was ter terechtzitting aanwezig. Laat eens zien hoe u hem geslagen hebt, zei de president. Maar pas op dat u den deur- waarder niet raakt(Gelach). Maar ik moet toch iemand hebben om op te slaan, zei de beklaagde. (Gelach). Laat 't dan maar op uw eigen hand zien. Nelson gaf zichzelf tot hilariteit van 't pu- bliek een slag op de linkerhand. De beklaagde had den jongen naar de speel- plaats gezonden, waar hy zich oefenen moest in bet spell en r-u-f ruf. De moderne methode van onderwjjs, zei de president. Hebt u ooit een jongen tegen het hoofd geslagen, beklaagde 't Hangt er van af, wat u onder slaan ver- staat, antwoordde Nelson, en als deze mynheer er niets tegen heeft wijzende op een ver- slaggever, dicht bij de getuigenbank zal ik u wijzen hoe ik gedaan heb. En onder gelacb van de recktb&nk, gai Kel son den reporter een paar zachte oorvijgen. Zoo zacht maar? vroeg de president! Of zoo vervolgde Nelson, maar bij de tweede poging was 't hoofd van den verslaggever weg. Het slot van de heele vermakelijke zitting was, dat meester Nelson tot een cent boete en sosten veroordeeld werd. Een held. Dezer dagen waren een aantal arbeiders bezig met het herstellen van de spoorlijn bij Hampstead. Een der arbeiders, zekere John Lupton, bemerkte, naar de lei. meldt, dat twee treinen van verschillende rich- ting naderden en waarschuwde zijn makkers. )eze staken dan ook de rails over doch een lunner gleed uit en viel. Zonder te letten op ret gevaar, dat hij liep, sprung Lupton op zijn gevallen makker toe, en slaagde er in, hem van de rails te duwen. Op het hetzelfde oogen- blik werd hij eehter door den tweeden trein, die uit een andere richting kwam, gegrepen en verpletterd. Maandagmiddag is op de Boulevard J ubile te Brussel tegenover het station Molenbeek, een vrachtwagen, bespannen met twee paarden, in botsing gekomen met een tramwagen. De vracht wagen werd verbrijzeld, en de tramwagen zeer ernstig beschadigd. De bestuurder van de tram werd gedood, de conducteur doodelijk gekwetst, terwijl een tiental passagiers min of meer ernstig verwond zijn. Fransche bladen melden, dat men zal trachten de 12 of 13 oorlogschepen te lichten, welke de Fransche admiraal Tourville deed zinken, nadat hij ('t was den derden Juni 1692) in het gezicht van het fort van la Hogue bij Sint-Vaast gedurende heel een dag met 44 linieschepen den ongelijken strijd had volge- houden tegen een vloot van 99 Engelsche en Hollandsche vaartuigen. Tourville was den slag slechts aangegaan op schriltelijk bevel van Lodewijk XIV. Hij werd evenwel overwonnen. De helft van zijn schepen ongeveer stond reeds in brand, toen hij tot het brengen van 't offer besloot. De //Temps" bericht, dat de visschers by kalme zee de masten nog kunnen waarnemen van de schepen, welke door verschillende kunste- naars op voor- en achtersteven met beeldhouw- werk enz. waren voorzien. CORRESPONDENT! E. De heer Jac. Jansen Pz. te Driewegen'zendt ons een sehrijven ter opname, naar aanleiding van de aldaar op j.l. Zaterdag gehouden openbare vergadering, voor het maken van propaganda voor de plaatselijke keuze. Aangezien wij van die vergadering geen verslag hebben gegeven is er geen reden om het sehrijven van den inzender in zijn geheel te plaatsen en kan volstaan worden met de mededeeling dat hij zich beklaagt, dat er, in afwijking met den inhoud van het strooibiljet, bevattende den opioep tot het bijwonen der vergadering, geen gelegen- heid werd gegeven tot het houden van ge- dachtenwisseling of het stellen van vragen en veorts dat, na de rede van de sprekers, de zaak waar het eigenlijk om gaat, een moeilyk onderwerp, zoowel hem als anderen nog niet duidelijk was. ^ED> ZEETIJDINGEN. Van 16 tot en met 17 Februari. teH O E K. HET BEST DDR. Ueden werd te Axel in het //Hotel Rolff door het bestuur vuu deu polder Beoosten en Bewestenblij aanbesteed het maken van een keiweg op den Oude Polderschendijk, liggende in dien polder. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren F. Duiuhouwer te Goes voor 10,823, R.Verschel- iing te Ter Neuzen voor 10,460, L. G. J. van der Ven te Koudekerke voor j 10,257, J. F. Adri- aanssens-Polfliet te Kloosterzande voor 10,075. J. de Bree Fz. te Ter Neuzen voor 10,000, F. J. J. Kieboom te Sasvan Gentvoor j 9,990 en J. P. de Vos te Ter Neuzen voor 9,690. Het werk is aan den minsten inschrijver, den heer J. P. de Vos, geguod 's Gravenhage, 18 Febr. Eerste Kamer. Bij de voortgezette algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting opperde de heer Van Kol het deukbeeld een Staatsmonopolie in te voeren ter verbetering van den financieelen toestand, zonder dat de belastingbetalers het zouden gevoelen. Hij betoogde uitvoerig, dat de jEerste Kamer, wier samenstelling en ver- houding tusschen rechts en links in flagranten strijd met de eischen van billijkheid en even- redigheid is, wel formeel, maar niet moreel het recht heeft den eisch van algemeen kiesrecht af te wijzen, een afwijzing welke een scherp conflict en agitatie zou uitlokken. De heer Van Houten ontried den Minister van Financien te tornen aan de tariefwet en verdedigde de door den heer Treub voorgestelde ouderdomsvoorziening en het algemeen kiesrecht, daarby bestrijdende de redevoeringen van de heeren Regout en Van der Biesen. De heer De Vos van Steenwijk verklaarde zich bij voorbaat tegen verhooging van de successiebelasting in de rechte lijn en verzekerde onbevangen de voorstellen der regeering te zullen beoordeelen. Na de pauze kwam de Minister van Binnen- landsche Zaken, de heer Cort van der Linden aan het woord. Hij verdedigde het door het i kabinet ingenomen standpunt om los van de partijen zelfstandig op te treden en een beroep te doen op de publieke opiuie, voor het tot stand brengen van bepaalde hervormingen. Uit verschillende omstandigheden putte de Minister het bewys, dat er een publieke opinie ten gunste van algemeen kiesrecht en staatspensioen is. Op het gebied der defensie wil het kabinet van geen schipperen weten. Van 16 tot en met 17 Februari werden langs de Oostsluizen alhier 41 binnenvaartuigen op en 41 afgeschut; door de Middeusluizen 28 op en 11 afgeschut; door de Westsluizen 5 op- op en 1 afgeschut. Positle der Stoomsehepen. over „het Nederlandsch Pionierswerk in pas onderworpen en geexploiteerde streken van den Ned. Ind. ArchipeV', door deu heer te houden op Maandag 23 Februari 1914, 's avonds acht are, bij dhr. A. Castelbijn, Bioscope Parisien. Met Itchtbeelden Toegang een kwartje per persoon. HET BESTDDR. LEDENVERGADER1NG op Woensdag 25 Februari a.s., des avonds om 5 uur by de Wed. Schelleman te Axel-Sassing. Zij, die lid wenschen te worden vau boven- genoemden bond, kunnen zich alsdan aanmelden. Het Bestuur, P. DE REGT, Voorzitter. P. DEES, Secretaris. Axel, Februari 1914. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag Vrydag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 19 Februari 20 21 22 23 24 25 8.26 10.8 11.39 0.12 1.2 1.41 2.14 9.15 10.57 12.38 1.23 1.58 2.29 zal morgen (Donderdag) van 9 tot I uur niet te consulteeren zijn. met 10 ct. per kilogram verminfferd. Aanbevelend, Pd. BENT* Ondergeteekende betuigt zijn lia» te- lijken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling, zoo van hier als elders ondervonden op zijn 75*ten verjaardag. 'JAN DE FEIJTER Az. Ter Neuzen, 18 Februari 1914. Heer, wonende te Amsterdam, 30 jaar, P. G., net uiterlijk en positie, zoekt eenvoudig Meisje of jouge Wed., liefst bemidd. Geh. verzekerd. Br. met vermelding van ouders of voogden, fr. bureau v. d. Blad, motto vHuwel1jk". alsook voor valsehe tanden. Bajjattenstraat 30, GENT. Gedeponeerd merk. Ny verbeidsdecoratie Eerediploma 1 gouden Medaille 2 zilveren i Medailles WJP 1 bronzen Eeremetaal Jk (Harnais) voorRytuigen,Ruiters en Militairen. ^69, Frere-Orbanlaan, 69, GENT. Werkhuis toot Reparatign. ftOOIlS wereid AxeJ. Huwelijks-aangiflen. 5 Febr. Willem Diele- man, oud 25 j.,jm.en Emerentia Martens (van Koewacht), oud 21 i., jd. Hu wel ijks-vol trek king-en. 5 Febr. Anthony Pladdet (van Ter Neuzen), oud 19 j., jm.en Cornelia Dina lenaes, oud 19 j., jd. 12 Febr. Jacobus den Hooglander (van Hoek), oud 23 j., jm. en Jacoba Faas, oud 25 j., jd. Geboorten. 1 Febr. Dirk Cornelia, z. van Martinus Faas en van Janneke van Espen. 12 Febr. Neeltje Elisabeth, d van Pieter Cornelia van Bendegem en van Elizabeth Riemens. Louis Abraham, z. van Abraham Johannes Naeiie en van Frangoise Dina Jongejan. lo bebr. Jacob lannes, z. van Willem Hamehnk en van Maria Johanna de Koeijer. Overlijden. 5 Febr. Pieter de Klerk, oud 66 jy echtg. vanTanneke van Hoeve. 15 Febr. Neeltje Tanneke Lensen, oud 3 m., d. van Jacob Pieter en van Debora van Oosten. Kniddnrpe. Geboorten. 6 Febr. Odilon Joseph, z. van Anthonius Franciscus de Caluwe en van Maria Sophia Migom. Overlijden. Petrus Dominicus Losie (van Westdorpe), oud 45 j., echtg. van Leontina Poelman. VLAG. NAAM. M3 Van en naar- Lading. 16 N-d. s.s. 17 jEng. s.s. idem Van Ter Weazen i Zuid-Holland River Lagan The President 16 [Eng. s.s. idem Deen. s.s. 17 [Ned s.s. IDuitsch s.s. 16 iBeig s.s. !Russ. s.s. Eng. s.s. 5?05 New-Castle 2272 Londen 1830 iSouthampt. Voor Gent i Irwell Jnno Vordingborg Richard Luise 3091 Goole 2562 (Hull 388 4 Windan 4850 j Tunis 1922 Wi.mar Van Gent Paul Gen. Radetzky Sea Serpent 1865 Hall 60O11 New-Castle 2554 Londen ledig stukg. ledig stukg. idem vlas phosph. graan ledig idem stukg. s.s. RICHARD in lossing te Gent, s.s. ELISABETH in lossing te Gent, s.s HELENA vertrok 17 dezer van St. Raphael naar SslzBCtc- s.s. MAGDALEN A vertrok 16 dezer van Tunis naar Rotterdam. VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3