e Gemengde berfehten. Laatste Berichten. I Wl W -- fail 2. Ingekomen stukken. a. Kennisgevingen van A. J. Tazelaar en S. van Rees dat zij de herbenoeming tot commissaris bij de brand weer aannemen en een gelijk bericht van L. J. de Vries en Ktsseeuw betreffende het aannemen der herbenoeming tot secretaris. •i. Verzoek van het gemeentebestuur van Hoek in sake toegangsweg door de gemeente. mm-. JErnstige mishandeling van een politie-agent. Zaterdagavond omstreeks half twaalf werd in de Prinsenstraat te Dordrecht een dienst- meisje door een drietal opgewonden personen lastig gevallen. Het meisje vlnchtte den winkel binnen van den heer Van Waalwijk van Doom. De assistentie van den agent van politie W. Brinks, die op rust zat in het wachthuisje in de Kleine Kalkstraat, werd ingeroepen. Deze maande den belhamel van het bewuste drietal tot doorloopen aan, aan welke waarschuwiug echter geen gevolg werd gegeven. De agent wilde hem toen beetpakken, maar ook dit hieip niet, zoodat Brinks genoodzaakt was van zijn gummistok gebruik te maken. Toen echter de man, die later bleek te zijn de 24- jarige A. S., vuurwerker, wonende aan de Hoogt, alhier, zich nog niet wilde verwijderen, wilde de agent hem medenemen naar het politiebureau. Dit scheen niet naar den zin te zijn van de aadere twee en een van hen, B. J. J. v. W., wilde zijn makker tehulp komen. Terwijl Brinks zich ook met dezen te bemoeien had, gelukte het aan S. zich te bevrijden en zijn mes te trekken. Hiermede gaf hij dea agent een diepe snede over den neus, een steek in zijn borst, een steek in den linkerschouder en een snede over zijn rechterhand. Toen werd het den agent toch al te bar en hjj trok zijn sabel en diende den woesteliug hiermede eenige gevoelige klappen toe. Daar het wapen nog in de schede zat, liep het voor o., die daarop het hazenpad koos, nog vrij gunstig af. Ofschoon hevig hloedende, zette Brinks hem na en het gelukte hem deu dader weer te vat- ten. De agent van politie M. H. Bergsma, die zich reeds ter ruste begeven had, had bp het ver- nemen van het rumoer zijn woning in de Kleine Kalkstraat verlaten, en kwam zijn collega te hulp. Het was oak tijd, want Brinks was door het geweldige bloedverlies bijkans geheel uit- geput. 8. werd door beide agenten naar het bureau gebracht, waar Brinks, die er entoonbaar uit- zag, door Dr. W. F. Jong werd verbbnden. Vervolgens werd de gewOnde per rijtuig naar zijn woning aan de Woiwevershaven vervoerd. Naar wij vernemen, maakt Brinks het naar mstandigheden vrij goed de wondaan den neus gisteren gehecht. Natuurlijk zal de agent echter voorloopig geen dienst kunnen doen. 8. is gisteren ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Tegen Van W., die hem ter hulp kwam, is proces-verbaal opgemaakt. Wat ons vooral in deze zaak heeft getroffen is, dat er van al de omstanders geen enkele is geweest, die den agent tegen de woestelingen lieeft geholpen. (Dordr. Crt.) Een hotel voor de armsten onder de armen. De heer Charles Dawes, millionnair en bankdirecteur te Chicago, heeft, naar het R. N. meidt, tot een aandenken aan zijn zoon Rufus, die onlangs verdronk, een hotel voor de armsten onder de armen gesticht, dat als een zegen voor de armen wordt beschouwd. De bouw kost ongeveer een kwart rnillioen gulden. Voor 15 cent kan ieder een bad en een nachtverblijf krijgen. Verlangt hij echter een afzonderlijke kamer, dan kan hij die voor een kwartje krijgen. De huishouding is zoo geregeld, dat niemand er aanstoot aan kan nemen. Voor 5 cent kan met een bord soep of een groote kop koffie koopen. De overige voedingsmiddelen zijn eveneeas zeer goedkoop. Iederen avond wcrdfc het gebouw letterlpk bestormd en wachten er 500 personen om binnengelaten te wordem, ofschoon er maar plaats is voor 300. Den avond, toen het hotel geopend werd, moesten honderden teleurgesteld terugkeeren. Zij rotten toen samen en sloegen in de hoofd- straten de ruiten in en drongen de restaurants binnen, waar zij eten eischten. De politie stond machteloos tegenover de opgewonden talrijke menigte, die niet uiteenging dan nadat er groot* schade was aangericht. Bij de arrestatie te Antwerpen van den ▼oortvluchtigen bankiersbediende B. uit Breda bleek deze, volgens de Tel., in het bezit van 12 bankbiljetten van /10@0, die hij zorgvuldig tusschen de voering van zijn jas had genaaid, voorts 65 bankbiljetten van 300, 50 van f 200, 2 van 100 francs, 4 a 20 francs, beaevens eenig zilvergeld, tezamen een bedrag van 41,620. De Engelsche cheques, die hij eveneens ver- duisterd heeft, zijn nog zoek, doch hiervan onder- vindt de firma Van Mierlo Zoon geen schade. In het geheel heeft B. dus circa 1500 verteerd, Volgens de Antvverpsche bladen vertoefde B. sedert Maandag, 26 Januari, te Antwerpen en logeerde hij daar in verschillende hotels. I* het hotel, waar hij gearresteerd .werd, had hjj als naam opgegeven Beiizan, van Barcelona. Sinds den 29en Januari zijn vier kreeften- visschers op een klein eiland in de nabijheid van de Donegalkust ge'isoleerd. Toen zij het vasteland verlieten, namen zij slechts voor vijf dagen proviand mede en die zal nu wel uit- geput zijn. Alle pogingen om hen te bereiken zijn mislukt door het slechte weer en de hooge zee. Bp de derde poging grlukte het een ge- sloten vat met mondvoonaad door de branding heen over een afstand van bij wa een mijl op het eiland terecht te doen komen. De visschers ledigden het vat, dat toen te- ruggehaald werd dcor de reddingboot. Het bevatte een flesch met het. berichtHet gaat ons goed, maar wij kunnen het eiland niet ver laten. Korn terug Deze medeeling is een groote geruststelling. Wederom zuilen pogingen worden gedaan on hen te bereiken. Ongeveer een week geleden werd in d« Amerikaansche dagbladen vermeld dat Lewis Clarck, een vermogend bankier te Washington, op gebeimzinnige wijze verdwenen was. Alge- meen dacht men, dat hij op een of audere wpzs den dood gevonden had. Thans wordt bekend, dat hij niet dood is, maar dat een troep bandietea zich van hem meester gemaakt heeft en eea som vaD 75.000 dollar eischt voor zijn invrijheid- stelling. Zooals men zich herinneren zal, heeft men hem niet meer t.eruggezien, nadat hij in het station te Santa Barbara afscheid nam vaa zijn vrouw, terwijl men later zijn hoed in zes drijvende vond. Donderdag ontving de politiechef van Los Angelos een brief van den vermisten millionnair, waarin hij mededeelde hoeveel losgeld de roovers die hem gevangen hielden, eischten en op welke wijze dit moet betaald worden. De ban kier verzoekt dringend, binnen twee weken het geld te zenden en geen pogingen aan te wenden, om de roovers gevangen te nemen, daar hif anders stellig gedood zou worden. Vlissingen. Reden werd ter aarde besteld het stoffelijk oversehot vaa den Vrijdag ver- ongelukten bankwerker Kramer. De belangstelling was buitengewoon groot. Behalve de directeuren en ingenieurs vaa de maatschappij De Schelde, een oOtal personen van de Kon. marine, waren eea groot aantal menschen op deia doodenakker aanwezig. Daar werd bij de geopende groev# wesproken door den heer Jos. van Raalte, namens de maatschappij De Schelde, en door den luitenant ter zee Jhr. Schorer. Eerstge- noemde wees op den grooten moreeleu moed die de overledene had betoond te bezitten, toen hij tot het laatst op zijn post bleef, aan boord van een zinkend vaartuig, pas op eigen behoud bedacht, toen het helaas voor hem reeds te laat was. 's Graveilbage, 4 Febr. Tweede Kamer. Aan de agenda werd toegevoegd het wetsontwerp tot onteigening voor uitbreiding der liavenwerken te Ter iNeuzen. De Voorzitter herinnerde, dat in het week- blad van het minder marinepersoneel een stuk is opgenomen, geljjkluidend aan de voor d# Kamerleden ter griffie gedeponeerde nota be treffende de Marinebegrooting. Hij dringt bp de leden krachtig aan op geheimhouding, daar de Regeering anders van deponeering zoa kunnen weerhouden worden. De Minister van Binnenlandsche Zakes sprekers beantwoordende, verklaart dat verschil lende wenschen op onderwijsgebied onrervuld moeten blijven omdat de sociale maatregelea moeten voorgaan. De Minister heeft toegezegd een onderzoek omtrent het particulier initiatief inzake moreele ea geestelijke verhefling der jeugd, zoomede omtrent ket verleenen van financieelen steun daarvan. Ter -1| De heer De Jager is dankbaar roor deie verklaringen, maar merkt op, dat bij de raadsleden door de gesproken woorden toch den indruk gevestigd is, dat geen ver- zoeken otn yerhooging zouden wordea gedaan. He voorzitter meent dat de discussie hierorer nu kan beeindigd worden. stelt T00r de notulen der vergadering van 8 Januari lyl4 vast te steilen. Bit geschiedt met algemeene stemmen. Op dezelfde wijze worden de notulen der vergadering van 'iy Januari onveranderd vastgesteld. Aangenomen voor kennisgeving. I» Besehikkingen van gedeputeerde staten van Zeeland betreffende reclames tegen deu hoofdelijken omslag, blijkens welke is ongegrond bevonden eene reclame van K. Hamelink en eene van A. Meijer, en teruggebracht is van de 17e naar ile i2e klasse N. Harms, terwijl van bet kohier atgevoerd zijn de wed. M. I.eunis en D. van Wijck. Aangenomen voor kennisgeving. c' E«"e missive van gedeputeerde staten van Zeeland, ad. lb Januari "1914, waarbij, van het bewijs hunner goed keuring voorzien wordt teruggezonden het kohier no. 1 van het schoolgeld voor het middelbaar onderwijs voor 1914 d' Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland dd. lb Januari 1914, waarbij, van het bewijs hunner goed- keuring voorzien wordt teruggezonden het kohier no. 1 van het schoolgeld voor het rneer uitgebreid lager onderwijs. Aangenomen voor kennisgeving. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland dd. lb Januari 1914, waarbij, van het bewijs hunner goed- keurmg voorzien wordt teruggezonden het suppletoir kohier van het schoolgeld voor het meer uitgebreid lager onder wijs 1913. Aangenomen voor kennisgeving. missive van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. i6 Januari 1914, waarbij, van het bewijs hunner goed- keurmg voorzien, wordt teruggezonden het 3e suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor het jaar 1913. Aangenomen voor kennisgeving. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 9 Januari 1914, waarbij wordt teruggezonden een exemplaar van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 4 December 1.1,, tot vaststeiling eener verordening, betreffende de betaling der inkoopsom en het verhaal op de gemeenteambtenaren in verband met de invoering der pensioenwet voor de gemeenteambtenaren 1913 en der weduwenwet voor de gemeenteambtenaren 1913. Aangenomen voor kennisgeving. li. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 23 Januari 1914, waarbij wordt teruggezonden een exemplaar van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 9 October 1913, betreffende het aangaan eener dading met den staat der Nederlanden. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter wordt besloten dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen en daarvan mededeeling te doen aan den staat. i. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 9 Januari 1914, waarbij wordt toegezonden een be- schikking van J. A. Klaassen, P. J. Scheele, J. J.deJager en F. van de Ree, eigenaren van de hierna te noernen woning, waarbij tijdig voorziening is gevraagd van het besluit van den raad van Ter Neuzen van 13 November 1913, tot onbewoonbaarverklaring van de woning gelegen aan' de Noordstraat aldaar, sectie L no. 96; gezien het bericht van den inspecteur van de Yolksge- zondheid voor Zeeland, Jhr. G. de Graeff, dd. 22 December 1913, no. 403/81, en het bericht van burgemeester en wethouders van Ter Neuzen van 29 December 1913 no 1986/2. overwegende dat bovenbedoelde woning onbewoonbaar is verklaard omdat niet binnen een door burgemeester en wethouders gestelden termijn de navolgende verbeteringen waren aan- gebracht 1°. in het privaat cement-ijzeren invloeringen aan- brengen 2°. den kelder waterdicht maken 3°. de balklaag boven den kelder vernieuwen en den vloer daarboven herstellen 4o. het kelderluik herstellen 50. het dak der woning herstellen, zoodat het een volkomen afsluiting vormt tegen wind, water en sneeuw 6°. in het trapportaal -een nieuwen vloer maken. dat volgens het rapport van voornoemden inspecteur alleen de onder 1° en 5° genoemde verbeteringen betrekking hebben op de woning, de overige bevolen verbeteringen uitsluitend op het niet ter bewoning bestemde gedeelte van het perceel, zoodat laatstbedoelde geen uitvloeisel kunnen zijn van art. 11 jo art. 14 der woningwet. dat het niet aanbrengen van de onder 1". en 5<>. be- doelde verbeteringen de overigens zeer goede woning niet ter bewoning ongeschikt maakt dat mitsdien het tweede lid van art. 18 der woningwet hier niet van toepassing is. gezien artt. 18 en 19 der woningwet; besluiten gedeputeerde staten het voorschreven besluit van den gemeenteraad van Ter Neuzen te vernietigen. Aangenomen voor kennisgeving. j. Een schrijven van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 23 Januari 1914, waarbij wordt bericht dat door hen is goedgekeurd het raadsbesluit van 8 Januari 1.1., hou- dende nadere regeling der jaarwedde van het hoofd van school B, den heer F. van Dixboorn, en van mejuffrouw J. T. de Kraker, onderwijzeres aan die school. Aangenomen voor kennisgeving. UEen adres van Marie Goossen, telegrambestelster te Sluiskil, waarin deze te kennen geeft, dat zij gedurende het jaar 1913 weder zeer veel telegrammen lieeft moeten bestellen en dientengevolge haar tractement niet in ver- gelijking is met de door haar geprest.eerde diensten. Zij wendt zich daarom tot den raad met beleefd verzoek, om, evenals het vorig jaar, het verschil tusschen haar traktement en de door het rijk voor haar betaalde gelden, wel te mogen ontvangen. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter gesteld in handen van burgemeester en wethouders om advies. I. Een adres van A. W. Heykoop en If. Mol, respec- tievelijk voorzitter en secretaris van den vCentralen Bond van Transport- en Havenarbeiders", kantoorhoudende te Rotterdam, Veerhaven W.Z. 14c, welke daarin te kennen geven dat zij zich ten verzoeke van de afdeeling Ter Neuzen van hun bond tot den Raad wenden met het volgend verzoek dat alhier eenigen honderden havenarbeiders werken en bij hun arbeid zijn blootgesteld aan de groote risico voor lijf en leven. die hun werk bijzonder medebrengt dat allerwegen in de havenplaatsen van Nederland thans het streven bestaat, om bijzonder voor de haven arbeiders een deugdelijke veerste hulp bij ongevallen" in het leven te roepen of bestaande instellingen te ver- beteren dat in Ter Neuzen van eenige heelkundigen havendienst tot beden nog niets bestaat, terwijl toch ook ten Uwent door de bootwwerkers de dringende behoefte daaraan diep wordt gevoeld dat requestranten daarom namens de 200 leden hunner organisatie alhier ernstig verzoeken ook een goeden en snel- functioneerenden heelkundigen havendienst in het leven te roepen dat zij meenen, dat al een groote stap op den goeden weg zou worden gezet, indien iedere cargadoor aan zijn volk een welvoorziene verbandkist zou meegeven naar j boord of op het terrein van den arbeid, of althans zou zorgen, dat goede en voldoende middelen voor veerste hulp' steeds zouden aanwezig zijn op of bij het werk; dat vele bootwerkers bekwaam zijn tot het leggen der eerste verbanden en voorts vele anderen nog bereid zijn zich in die richting te bekwamen, zoodra alhier daartoe gelegen heid zal bestaan; dat requestranten meenen, dat het op den weg der gemeente ligt te dezen iets tot stand te brengen, redenen, waarom zij ernstig verzoeken dus in op- dracht van en namens eenige honderden nijverige burgers dezer gemeente dat de gemeenteraad of zelf krachtig optreedt en een goedgeregelden heelkundigen havendienst in het leven roept, of bij verordening aan heereu carga- doors bovenomschreven verplichtingen oplegt. De voorzitter stelt namens burgemeester en wethouders voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen en indien zulks bij gelegen heid noodig mocht blijken rekening te houden met den inhoud. De heer De Jager vraagt of het dan de bedoeling is van dit adres voor het oogenblik geen notitie te nemen. Hij meent dat hetgeen er in gevraagd wordt een ernstige zaak is, wel der overweging waard. De voorzitter wil niets afdingen op de zaak waar het om gaat, maar betoogt dat deze zich overigens geheel anders verhoudt, dan adressanten in hun verzoekschrift te kennen geven. Naar sprekers weten bestaat hetgeen zij vragen reeds. Er is naar aanleiding van besprekingen met den directeur-generaal van arbeid getracht in dien geest wat te verkrijgen, wat naar spreker meent in orde is gekomen of zal komen. Indien nu straks blijken mocht dat de zaak niet zoo staat, zou er misschien aanleiding kunnen zijn om in dien geest pogingen aan te wenden, opdat het in orde komt. Voor twee jaar is door Dr. Buyze een cursus gegeven voor het verleenen van eerste hulp bij ongelukken en daarvan is door velen gebruik gemaakt. Genoemde heer is bereid opnieuw een cursus te houden, indien meerderen verlangen daarin onderwezen te worden, terwijl hij met de maritime vereeniging in .onderhandeling is, over het voorhanden zijn van een verbandkist aan de loskaden. Er wordt dus in den door adressanten gewenschten geest reeds gewerkt. Natuurlijk zal men niet bij elke paal, bij elke boot, bij elk huis een verbandkist voorhanden kunnen hebben, als er een hier .is en een te Sluiskil, zal dat wel voldoende zijn. Mocht blijken dat het niet voldoende is, dan zal worden getracht die zaak tot een goed einde te brengen. De heer De Jager acht het van de adressanten een bescheiden vraag. De voorzitter wil dat toegeven, maar meent ook met bescheidenheid te moeten opmerken, dat adressanten schrijven alsof ze hier iets nieuws verzoeken, alsof hier van dien aard niets bestaat, en dat zulks geheel onjuist is. Er is een verbandkist aanwezig op het station en ook is op elke stoomboot een verbandkist aanwezig. Mogelijk is het dat die niet steeds geborgen wordt op een plaats dat men die vlug bij de hand heeft, en ook kanhetvoor- komen dat er niet altijd iemand aanwezig is, die de ver bandmiddelen met voldoende kennis kan aanwenden. Wat dat laatste betreft heeft, zooals reeds gezegd, dokter Buyze zich bereid verklaard weer een cursus te houden, opdat meerderen zich die kennis kunnen eigen maken. llieruit blijkt dus dat die zaak niet aan de aandacht van het gemeentebestuur is ontsnapt en evenmin aan die der cargadoors, zoodat hier een onrechtmatige klacht is geuit. De heer De Jager vraagt of het ook niet mogelijk is de loskade telefonisch met al de geneesheereti te verbinderi, opdat er steeds spoedige geneeskundige hulp bij de hand zou kunnen zijn. De heer Van Borssum Waalkes meent, dat de werk- lieden die aan de zeeschepen werken, op dit punt voldoende beschermd zijn, daar atle zeebooten, voornamelijk de Nederlandsche, voorzien zijn van uitstekend ingerichte verbandkisten. Waar hij echter op wijzen wil, dat zijn de werklieden die op of bij de binnenschepen werken. Die hebben juist niets aan boord en voor dezen zou wel voorziening noodig zijn. Hij zou het gewenscht achten, dat burgemeester en wethouders eens daarheen hunne oogen richten. De voorzitter merkt op, dat het maar moeilijk zou gaan om overal langs het kanaal cellen in te richten, van waar kan getelefoneerd worden, maar dat het station tele fonisch is aangesloten en dat, naar hij vermeent, de stationschef wel geen bezwaar zal hebben om, bij onge vallen, om een geneeskundige te telefoneereti. Het zou trouwens kunnen worden gevraagd, of hij bij voorkomende gevallen daartoe bereid zou zijn. De heer De Jager opperde dit denkbeeld, omdat het bij ongevallen dikwijls gewenscht is, dat spoedige genees kundige hulp bij de hand is. De heer Waalkes meent dat het er toch altijd veel van zal afhangen waar een ongeval plaats heeft, daar men niet op elke plaats een hulpkist kan zetten of een telefoon- aansluiting. De heer Lensen wil er ook nog op wijzen, dat elke zeeboot verband- en heelmiddelen aan. boord heeft en ge- woonlijk zijn er ook menschen aan boord die er mede weten om te gaan. Bij het werk aan die schepen is dus voor eventueele gevallen hulp aanwezig. Hij is het eens met hetgeen te dezen opzichte door den heer Waalkes is opgemerkt, dat het werken aan de binnenschepen geheel onbeschermd plaats heeft. Voor de menschen die daar b.v. aan den Zevenaarpolder suikerbieten laden, of guano lossen meent hij dat door de bevrachters der schepen of eigenaars der lading ook wel voor eene gelegenheid tot eerste hulp bij ongevallen zou behooren te worden gezorgd, hij meent dat deze hunne verplichting in dit opzicht ook wel zouden behooren te gevoelen en dat het meer noodig is in die richting wat te doen dan in die der cargadoors, op wier werk in de meeste gevallen hulpkisten aanwezig zijn. De voorzitter meent dat deze zaak nu voldoende is be- sproken en dat bij eene herziening der politieverordening met de gemaakte opmerkingen rekening kan worden gehouden. m. De voorzitter deelt mede, dat, naar aanleiding van de in een vorige vergadering gestelde vraag, met betrekking tot de uitkeeringen door het hurgerlijk armbestuur, na het inwerkingtreden van art. 369 der invaliditeitswet, van dat college een schrijven is ingekomen, waaruit blijkt, dat voor de inwerkingtreding van art. 369 der invaliditeitswet door het Burgerlijk Armbestuur wekelijks aan contanten werd bedeeld 58,50 en aan brood 14,40. samen 72,90. Na het inwerking treden der pensionneeririg wordt aan contanten bedeeld 43 en aan brood 13,30, zoodat samen wordt bedeeld 56,30 's weeks. Verder genieten verschillende bedeelden door het inwerking treden der pensionneering 51, zoodat zij nu samen 107,30 ont vangen, of f 34,40 meer dan vroeger. Hieraan kan worden toegevoegd, dat van enkelen die in de pensionneering vielen, een gedeelte der ondersteuning is ingehouden, terwijl aan anderen die er buiten bleven wat meer wordt gegeven. Er blijkt dus dat ze alien in beteren doen kwamen en dat door het burgerlijk armbestuur op de vroegere bedeelingen niet veel is gekort, en de leden in dit opzicht hebben gedaan wat ze meenden dat redelijker wijze op hun weg lag. Aangenomen vooi kennisgeving. Een schrijven van burgemeester en wethouders van Hoek, waarbij deze berichten dat door hen aan den Minister van Oorlog het hierbij in afschrift gezonden adres is verzonden, met verzoek daaraan bij dien Minister adhaesie te willen betuigen. In bedoeld adres wordt te kennen gegeven dat de eenige toegangsweg om uit deze gemeente in Ter Neuzen te komen leidt over de brug in de vesting- gracht voor den Sas van Gentschen doorgang dat deze toegang in vroeger tyd voldoende was, doch dit voor den tegenwoordigen zeker niet meer kan worden gezegd dat toch het verkeer, vooral met rijwielen en motor- rijtuigen, zeer is toegenomen dat door den landbouw van dezen eenigen toegangsweg zeer druk gebruik wordt gemaakt tot het vervoer der producten dat het niet mogelijk is, dat men van eene zijde de brug willende overrijden, van de andere zijde een rijtuig kan zien komen en ontmoetingen binnen de poort zeer lastig en gevaarlijk kunnen zijn dat ook de breedte van den weg en van de brug alles te wenschen overlaat en het reeds meermalen is voorge- komen, dat aan lantaarns door met stroo of ongedorschen granen geladen wagens, schade werd toegebracht, hetwelk voor deu betrokkene vergoeding daarvan met zich brengt dat deze toegangsweg in geen enkel opzicht vergeleken kan worden met dien, leidende van den Provincialen weg naar de Axelsche brug aan de oostzijde van Tor Neuzen dat het van zeer groot belang en ter voorkoming ran schade en gevaar zoude zijn, indien uwe Excellentie kon besluiten den eenigen toegangsweg voor deze gemeente naar Ter Neuzen aanzienlijk te verbreeden en zoodanig te doen aanleggen, dat men van beide zijden elkander kan zien. Redenen waarom de gemeenteraad van Hoek zich tot den minister wendt met het eerbiedig verzoek, dat het Z.Exc. moge behagen, deze zaak in gunstige overweging te willen nemen en op de door hem te bepalen wijze aan de bezwaren een einde te willen maken. De voorzitter stelt namens burgemeester en wethouders voor dit verzoek te steunen, eenigszins op eene andere wijze dan gevraagd wordt, d. w. z. niet door het zenden van een adhaesiebetuiging aan den minister van Oorlog, maar zooals het volgens de wet in dit geval behoort, door het zenden van een verzoek aan Hare Majesteit de Koningin. Nadat de voorzitter op een vraag van den heer De Jager heeft geantwoord dat het de bedoeling is een verzoek van ongeveer gelijken inhoud als dat van het gemeentebestuur van Hoek te verzenden, wordt met algemeene stemmen aid us besloten. Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2