Tar Reuzsnsche Gourant, Dinsdag 3 Febr, 1914.No- 602Y- Gemengde berichlen. fetjilleton. Handsisbericliteo. rT^-y^7"TnSiX>IH3 BLAD. Een Nederlandsche onderzeeer gezonken. Vrijdagnamiddag werden te Vlissiagen in het marinedok, bij de werf der kon. maatscfaappy De Schelde voorloopige proeven geheuden met de daar gebouwde onderzeeboot no. ge durende die proeven is de boot plotseling ge zonken en een der daarin werkzaam zynden verdronken. Blijkens verschillende bladen deelt een oog- getuige daaromtrent mede Nummer 5 lag tusschen twee zasterschepen op de werf der Scbelde aan den wal gemeerd. Aan boord waren, toen bet ongeval plaats gTnP''tvoSe°ngeileelte van het schip werd gewerkt aan de onderwater lanceerbuis. Daarin zitten drie kleppen, een binnenklep met handbeweging, een wisselklep met lucht- druk en de buitenklep. Men vermoedt dat tijdens bet mechanisch sluiten van de wisselklep de buitenklep is opengegaan, ten minste op een gegeven oogen blik stroomde door de lanceerbuis, die een diameter van 16 Eng. duim heeft, een golt water naar binnen. Een aan boord zynde sergeant-torpedomaker deed al bet mogelijke om de wisselklep in den goeden stand te brengen en zoo het watei te keeren. Inmiddels vluehtten de ovenge werklieden naar de uitiaatklep, midscheeps. De laatsten waadden reeds tot bun middel door het- water- Reeds was de boot bijna geheel onder de oppervlakte verdwenen, toen genoemde sergean - torpedomaker ook door dit gat naar buiten kwam. Hij was tot 't laatste oogenblik op zyn post cebleven en had ten slotte kruipende, halt drijvende, langs den wand ran het vaartuig tastende 't mangat weten to bereiken. Direct werd appel gehouden en bleek, snover men na kon gain, een persoon, zekere Kramer, oncreveer 28 jaar oud, te worden vermist. Direct werd het marine bergingsvaartuig, dat in de Buitenhaven lag, naar de plaats van 't ongeval gesleept, waar getracht werd de takels aan den ouderzeeer te bevestigen. De werkzaamheden rlotten slechts laugzaam. Het was half zes toen het ongeluk voorviel. Nadat duikers zware hijschkleppen om de boo hadden geslagen, is men er gedurende den nacht van Vrijdag op Zaterdag in geslaagd de boot te lichten. Het vaartuig, dat vol water stond werd terstond leeggepompt. Na geruimen tyd kon het machinekamerluik boven water worden gebracht en werd het lijk van K. 8ev0.n<^eI?j.., Er bestaatgeen twijfel of de man is onmiddellg^ na het ongeluk verdronken. Hp was nog niet lang op de werf werkzaam, is afkomstig uit Amsterdam en laat eene weduwe met een kind na. Gebleken is, dat het water door de onderste boeglanceerbuis, die 45 centimeter wyd is, is binnengekomen. Waaraan het openstaau der beide kleppen der lanceerbuis moet toegeschreven worden, viel vooralsnog niet uit te maken. 16) /Harry, dat geldt haar levenmaak voort zoo vlug je kan", riep de lady, wIk volg zoo spoedig mogelyk Bevend ging zij naar het ziekbed van naar echtgenoot. Er scheen een kleine verbetering te zijn ingetreden en daarom durfde zy het wagen hem gedurende den nacht aan de zorg vaiT een trouwe dienstbode over te laten. Terwyl zij van kleeding verwisselde, werd het rijtuig ingespannen. Op het slot Northminster sloeg de torenklok juist twee uur, toen lady Oarley daar aankwam. De zoele zomerlucht was met heerlijken bloemen- geur bezwangerd, terwyl de nacbt alie zonde en misdaad onder haar schaduw bedekte, rustte de aarde in zoeten, vreedzamen slaap. Martha, de huishoudster, ontmoette haar in het portaalhaar oogen waren rood geweend. Nu verdween bij lady Carley ook de laatste o-eringe hoop, die zij nog gekoesterd had. „Is het waar, Martha?" fluisterde zij. Ja, mevrouwantwoordde zij onder het storten van heete tranen. //Ach hadden wij mevrouw tach wakker gemaakt ot tenminste het venster gesloten, want van daar moet de misdadiger den stoot gegeven hebben. Docter Nazy zegt, het is slechts een enkele stoot ge- weest, maar deze was direct doodelijk. Maar, vervolgde zy fluisterend, //zou mevrouw eens De penningmeester M. D. van het Kloe- tingsche fanfare-corps Excelsior is, naar de G. Crt. meldt, met een bijzondere groote kas, daar hp, behalve de gewone contribute, nog 114 geind had, voor reparatie van metru- menten, sedert Woensdag verdwenen. Men vermoedt, dat hij naar Antwerpen is vertrokken. Yerleden week heeft de schippersver- eeniging ,Schuttevaer" te Rotterdam de jaar- vergadering gehouden. Het bestnur werd ten Raadhuize door Burg, en Weth. ontvangen Bij deze gelegenkeid werd geconstateerd dat tijdens de vorst in Rotterdam vertoefden 3200 binnenschepen met een bevolking van 12.000 zielen. Rotterdam krijgt een vast circus- Althoff in het bekende gebouw aan het Stationsplein en eene cooperatieve keuken in een huis aan den Boezemsingel. Wegens ijsgang werd niet minder dan f 1000 gevraagd om een lading van ruim /UU balen ryst van Zwyndrecht aaar Rotterdam te vervoeren. De expediteur contracteerde met een aantal tuinders en zoo arnveerde te Rotter dam een stoet van 16 zwaar met ryst beladen wagens. Q Op de bandelsterreinen van de a. 13. en H. 1J.S. is de verzending enorm. Waggon- ladingen zijn tydelyk geschorst. Te Rotterdam doet zich weder een quaestie voor van eervol ontslag wegens huwelyk van een onderwijzeres. Een motie an Aalten om dit ontslag nog aan te houden, werd aange- nomen met eene stem meerderheid. Doodelijk getroffea. De 38jarige jjzer- werker De J. uit Schiedam was verleden week werkzaam op een in aanbouw zjjnd stoomschip op de werf der Rotterd. Droogdokmy. en werd op het hoofd getroflen door een vallend stuk hoefijzer. Per brancard naar het Ziekenhuis gebracht, bleek hy by aankomst reads te zyn overleden. -- In de Haagsche Bank van leening is in- gebroken. Er wordt uit de zilverkamer een groot bedrag rermisl. De dieven hadde* zich door het dak toegang verleend. De lommerd is tegen inbraak verzekerd. In het Pylsteegje te Amsterdam werd een Duitsche dame haar tascbje ontrukt. De con- tanten had zjj in de portemonnaie in haar zak. De Zeister-bosschen zullen nog gedeelte- ljjk behouden blijven en vooral het mooiste wandelgedeelte. Niet minder dan 110 hectaien zyn daarvoor bestemd, 88 hectaren aan de kant van Woudenburg zijn verkocht voor den bouw van villa's. Toch is men alles behalve mge- nomen met het besluit van den Raad. Adressen ter teekening liggen gereed. Ged. Staten van van Utrecht moeten nog beslissen. Steunpilaren voor gemeentekassen. In Den Haag heeft zich uit Leipzig voor goed gevestigd de Petroleum-Koning Randebrok. Daar deze olie-koning een inkomen heeft van een half millioen, zal zijn bijdrage in de gemeente- kas een sommetje zyn van 20.000. Het Haagje kan nog bogen op 2 andere rijke olie-mannen, de heeren Deen en Loudon. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Middelburg door onbekende oorzaak een pak- huis van den timmerman en aannemer C. H. Vertregt afgebrand. Het pakhuis stond achter de werkplaats van V. aan de St. Janstraat en in een zeer nauw bebouwde omgeving. Door het krachtig optreden der brandweer werd de met Johanna Pool willen spreken Zy durft de afsckuwelykste toespelingen uitspreken, waarait ieder kan begrijpen, dat zij mi«s Blanca verdenkt". /Martha!" riep de lady ontbutst, Blanca? z/Oh, mevrouw, neem het mij niet kwalyk ik zeg het niet, maar Johanna, die hield zoo- veel van mevrouw de gravin en zy haat miss Blanca. Met hare scherpe tong zal zij het ongeluk nog grooter maken. Een enkel woord van u, mylady, zal haar zeker wel tot zwygen brengen". Lady Carley keek trotsch op en sprak „Dat is onnoodig, Martha, Johanna Pool kan mijn nicht geen nadeel doen. Een miss Norton is' boven elke verdenking verheven Waar is Miss Blanca?" ,/Op hare kamer. Neem mij niet kwalyk, mevrouw, maar de jonkvrouw is geheel van streekmisschien vermoedt zij zelf reeds. Wil mevrouw niet eerst by haar gaan, alvorens naar het lijk te zien Ontsteld leek lady Carley haar aan en vroeg „ls de graaf bij het lijk?" vJa, mevrouw. Het is verschrikkelijk om aan te zien. Kon hy maar schreien of op wraak zinnen, maar daar zit hij onbeweeglijk, als ware hij dood, evenals de gravin." Lady Carley had moeite om haar zenuwen te bedwingen. z/Waar is zy vroeg zjj eindelijk zacht om j het bevea van hare stem te onderdrukken, #in welke kamer „In de witte kamer, - daar hebben de dokters haar gebracht. Mijnheerdegraafisalleenbij haar." brand echterjtot het aangetaste pereeel beperkt. Terwyl men met het blusschingswerk bezig was werd gemeld dat er brand was uitgebroken in de Bellinkstraat, hier bleek men gelukkig slechts met een schoorsteenbrand te doen te hebben, die spoedig gebluscht was. Het ver- brande pakhuis was verzekerd. Het te Zaandam bestaande straatje //Kat tegat" is thans herdoopt in Katerlaantje (K. ter Laaa-tje). (H- Crt.) De oudste inwoner van Almelo, de heer H. F. Smit, die den lOden dezer onder zeer veel blyken van belangstelling zyn lOOaten geboor- tedag herdacht, is Vrijdagmiddag na een onge- Bteldheid van een paar dagen overleden. Te Geflen viel het 3jarig zoontje van den landbouwer A. Langens, dat in de keuken aan't spelen was, achterover in een ketel kokende melk. Ofschoon 3poedig hulp werd verleend, is het kind aan de bekomen brandwonden overleden. Dezer dagen vervoegde zich bij een oude winkelierster te Delft een tweetal personen, die voorgaven in verband met de ouderdomspen- sioneering eenige vragen te moeten stellen. Het tweetal eischte, ,met het oog op de wet dat aile laden en kasten voor hen zouden geopend worden, hatgeen de vrouw, die alleen thuis was, deed, zonder ben daarbij uit het o*g te verliezen, Zij weigerde evenwel een stuk te teekenen, waar- van ze den inhoud niet kende. De mannen ver trokken en beproefden daarna by een andere oude van dagen hetzelfder doch deze wilde in het gebeel niet van ouderdomsrente hooren en liet hen niet in huis. (Hbl.) Hulst, 2 Februari 1914. Rotterdam, 2 Februari. Binnen 1. Granen. Wegens nog ge- deeltelijke stremming der scheepvaart door ijs gang, was de aanvoer nog van weinig beteekenis, Meei over het algemeen had de markt een vaster aanzien, zoodat de noteering bleef ge- handhaafd. Kooplust evenwel niet groot en bepaalde zicb tot latere termijnen. Men noteert: Goede Tarwe per hectol. van 80 kilo 7,25 a 7,75; mindere /6,50 h f 7,puike Wilhelmina per 100 kilo f 9,25 a 9,75overige soorten 8,25 a 8,75. Rogge per hectol. van 75 kilo 6,— a 6,50 en per 100 kilo 8,— a 8,50 Wintergerst per hectol. Zomer- gerst 5,a 5,50; Chevalier 6,25 a 6,80 Gerst per 100 kilo /9,25 a 10,50; Chevalier 10,75 a 12,25 en extra daarboven. Haver per hectol. lange y4,50a/5, dikke 5,50 a 6,—Haver per 100 kilo goede inl. /8,50 a /10,—mindere /7 a /7,50 Paardenboonen f 8,— a 10,— Witte Boonen 14,25 a 15,Bruine Boonen 8,50 a 11,50 en extra kooksoorten daarboven; Kook- erwten f 9,50 a 12,50 Voedersoorten 6,75 a /7,25; Kanariezaad Friesch 13,50 a 15,— en per 100 kilo 17,50 a 19,50. Buiten 1. Granen. Tarwe onveranderd en handel beperkt. Rogge lusteloos. Gerst traag en lager afgadaan. Mais tamelijk levendig vooral im Donau en La Plata. Grutten hooger. Tarwe per 2400 kilo 200 a f 240 Rogge per 2100 kilo Helena 153; Bulgaar 150; Gerst Zwarte Zee f 134; Amerik. Mais puike 152 Grove Donau f 130 Gallfox f 129 Odessa 128; Gele La Plata \Sl per 2000 kiloBoekweit f 190Grutten f 280 per 2100 kilo. Haver 6,90 a 720 per 100 kilo. M e e 1. Prima inl. en prima Belg. 12,50 a 13,le soort 11,50 a 12, Zeeuwsch patent 13,Prima Duitsch 12,75 a y* 13, prima Fransch 11,75 a /12,25 Extra puik Hong, f 19,a 20, goede soorten f 17, Prima Amerik. patent f 13,25 a 13,75 le soort /12,50 a 13,- 2e soort Bakers 11,50 a /12,Inl. Rogge- bloem 9, a 10,50. Duitsch 8,75 a 10,25 per 100 kilo. Runderprijzen 74 a 84; Ossen 72 a 82 Stieren 68 a 76 Kalveren 100 a 120 Schapen 58 a 65; Varkens 46 a 51licht soort 47 a 49 cents per kilo. Melkkoeien f 145 a 280 Kalfkoeien 165 a 310 Stieren 145 a 295; Vaarzen 130 a 200 Pinken 90 a 120; vette Kalveren f 70 a 100Fokkalveren 22 a 26nucbtere 14 a 17 Biggen 12 a 15 per stuk. Aardappelen. Brielsche kralen 3,50 Geldersche f 8,Zeeuwscbe blauwe 2,75 a 3,— Bravo's /3,— a 3,25 puike Eigenheimers 2,60 a 2,80Poters 1,80 per mud. Maltha 10 cents per kilo. Boterprijzen in vaten 60 k 67, stukken van 1/3 kilo 80 a 85 cent. Zoetemelksche kaas 33,— a f 37,per 50 kilo. Leidsche kaas le soort 32,a 33,50; 2e 29,- a 31, -. Zeeuwsche eieren 6, a 6,25 Veilingseieren naar grootte 5,70 a 7, Buitenl. 4,10 a f 4,25 per 100 stuks. Ajuin. Prijs naar qualiteit. Puike duur. V 1 a s. Blauw Hollandsch f 1,60 a 2,60. Wit Zeeuwsch 1,40 a f 1,50 per steen. L y n z a a d. Voer/12,a 13,Zaai 13,- a 14,50. Karwijzaad 14,50 a/15,per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilc 13,50Antwerpen 24s/4 fr. Per kan 9 a 9 Ya cent. Java-koffie in balen gewone soorten 42 cent. Beste Santos 34 cents per halt kilo. Bee t wo rte 1 - Su i ke r Febr. lls/16- Geraffineerde 15, Ter Neuzen, 2 Februari. Boter per 1/3 K.G. 0,65. Eieren per 26 stuks Axel, 31 Januari. Veilingseieren V. P. N. 6,50 per 104 stuks. Antwerpen, 31 Januari. Chili-Salpeter kalmloco fr. 25,10, Febr. fr. 25,10, Maart fr. 25,20, April fr. 25,20, Mei fr. 25,10. VEEHANDEL IN BELGIE. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,75 tot fr. 1,95, geslacht vleescb kalveren van fr. 2,20 tot fr. 2,60 per kilo, geslacht vleesch schapen van fr. 1,60 tot fr. 1,80 per kilo, ge slacht vleesch; varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,02 tot fr. 1,10 volgens kwaliteit. Lady Carley ging naar de aangewezen kamer maai "zij stond voor de deur nog wel eene voile minuut stil om naoed te scheppen, voordat zij binnentrad. De witte kamer was een der scboonste van bet slot. De wanden waren met marmeren inlegwerk en verguldsel versierd. Op eene licht blauwe ottomane bemerkte Lady Carley bet verstijfde lichaam van Margaretha, waar- over een wit laken lag gespreid. Er lag eene onuitsprekelijke bekoorljjkheid in haar gelaat, die nog verhoogd werd door den gloriekrans, gevormd door de lichtstralan, die in haar goudblonde haren speelden. Naast de doode zat haar echtgenoot, even stil, bleek en koud als zij. Zijne iiefde voor haar was grenzeloos, nam geen einde met den dood. Zijn gevoel streed tegen zijn verstand, als konde het den dood zyn offer ontrukken. Werd de deur geopend en trad er iemand binaen, hij sloeg er geen acht op. Hij keek niet op, ook niet, toen Lady Carley kwam. Onophoudelijk staarde hij naar Margaretha's gelaat. Victor", riep Lady. „Houdt toch op met je zoo te martelen kijk tocb niet zoo aanhou- dend naar het lijk Hij sloeg de oogen op. ^Zij is dood" sprak hij dof, //dood!" Wei- nige uren geleden verliet ik haar gezond en wel. om haar in zulk een toestand weer te vinden, doch vermoord Onder het uiten van deze woorden, richtte hij zijn blik op het lijk en verriel weer in dezelfde stompzinnigheid. Lady Carley werd angstig. Had het treurige voorval misschien zyn verstand gekrenkt Victor" riep zij, //kom, beheersch je als een manKom tot bezinning Je vrouw is ver moord Ga heen en zoek den moordenaar Was dat de blik van een verstandig menscb, waarmee hij haar aankeek z/Moet ik den dader zoeken vroeg hij met onnatuurlijke kalmte. Den moordenaar Wat gaat mij haar moordenaar aan Hii kan me haar leven niet teruggeven. Ze is dood dood Hij viel voor haar op de knieen. z/Kijk hier!" riep hij luid. //Door het hart gestoken, terwyl zij sliep De dokter gelooft, dat zy geen pijn heeft geledenAch, Marga retha, mijne lieve, lieve vrouw En hij kuste de wond, haar gelaat, haar handenToen trok hij kermend het laken naar zich toe en bedekte daarmee zijn gelaat. „Laat mij alleenhijgde hij in wanhoop. ,/Nooit verlaat ik haar. Zij behoort aan mij, aan mij alleenJuan loog, zooals alles van hem leugen is Margaretha is mijne vrouw Hij richtte zich dreigend op en riep z/Waarom kom jelui alien hierWat wil je hier Ik wil met haar alleen zijn, alleen, alleen. Oh, Margaretha, Margaretha Lady Carley zag, dat zy moest toegeven. De dood van Margaretha had zyn verstand verward. Zy poogde hem tot bedaren te brengen en zei Beste Victor, wees toch niet zoo wanbopig. Zeg mij slechts een ding, voor ik beenga. j Moeten haar ouders verwittigd worden I (Wordt vervolgd). VAN Middenpriis per 100 K.G. Tarwe /9,Rogge/7.75, Wintergerst 9,60, Zomergerst 9,25, Haver 7,50, Erwten /ll,—, Witte boonen 15,—Bruine boonen 1-2,50, Duivenboonen 11,50, PaardenbooDen 10.50, Boekweit fLijnzaad Koolzaad f Aardappels 3, Boter per kilo 1,20. Eieren per 26 stuks 1,25. Ter weekmarkt waren aangevoerd 34 stuks rundvee, 27 varkens, waarvan verkocht 17 stuks rundvee, 23 varkens.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 5