Landbouwbarichten. jremengde bertehten rtJ I a "Ts werd een 16jarige jongen uit Selzaete door een van de stelling vallende veldsmids getroffen, waarbij hij wonder boven wonder het er gelukkig nog levead afbracht, doch erge verwondingen aan het hoofd bekwam. Na door dokter Tem- merman alhier te zijn verbonden, werd hij naar de ouderlijke wooing overgebracht. Huist. Toen de kinderen Boone dezen ochtend naar hier kwatnen met inelk, zagen zij, op hun karretje gezeten, voor de sluis van de zoete vaart, naar zij nieenden, een pak kleeren of vodden in het water liggen. Bij nadere be- schouwing meenden zij dat daar meer lag dan kleeren, waarua zij bij J. Verberkmoes, die op eenigen afstand woont, mededeeling van hunne ontdekking deden. Deze ging met hen mede en ter plaatse gekomen bleek bij onderzoek de droeve zekerheid, dat daar een meisje verdronken was. Intusschen kwamen meerderen toegeloopen en werd de ongelukkige, uit het water gehaald, herkend als te zijn de dienstbode van mevr. de wed. an W., zekere M. P., afkomstig van het gehucht Kampen (gemeente Hengstdijk). Zij schijnt des morgens, terwijl hare mevrouw naar de vroegmis was, half gekleed de woning te hebben verlaten. Iioewacht. Vrijdag had hier eene openbare vergadering van den gemeenteraad plaats, waarop alle leden tegenwoordig waren behalve de heer E. L. Plasschaert wegens ziekte. De Voorzitter opende de vergaderingen wenschte de leden een gelukkig jaar. Daarna gat de secretaris voorlezing van de volgende ingekomen stukken lo. Brief van Ged. Staten mededeelende de verzetting van de kermis te Goes, 2o. Besluit van Ged. Staten tot vertraging hunner besjissing omtrent de begrooting der gemeente tot 1 April a. s. Beide werden voor kennisgeving aangenomen. 3o. Verzoek van de Wed. Kips om een hek te mogen plaatsen voor bare woning. Wordt afgewezes), omdat de woning te dieht bij de straat gelegen is. 4o. Adres van de Zeeuwsch-Vlaamsehe Tram weg-Maatschappij om vergunning tot verplaatsing van den gemetselden duiker in den Kinderdijk. Wordt toegestaan. 5o. Adres van J. Verschraege tot verlaging van zijn Hoofdelijken Omslag. Wordt terzijde gelegd als te laat ingezonden. Door B. en W. wordt aangeboden het ver- slag volgens art. 52 der Woningwet. Dit ver- slag wordt gelezen en goedgekeurd. Daarna kwam in bespreking de wijze van betaling der inkoopsom voor het pensioen der gemeente-ambtenaren. Na eenige discussie wordt goedgevonden te betalen aan het Rijk in 40 jaarlijksche termynen naar een rentevoet van 31/, ten honderd. Ten slotte wordt besloten over te gaan tot oproeping van een lantaarnopsteker (jaarwedde 35 gulden) en een schatter vo»r de Drankwet (jaarwedde 5 gulden). Zondag nam. werd ten huize van A. Ongenae de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de leden der Geitenfokvereeniging H. lsidorus. Ingekomen was een schrijven van het bestuur van den provincialen Bond om met het o op den oagunstigen finantieelen toestand het renteloos voorschot van 20 geheel of gedeel- telijk terug te mogen ontvangen. Besloten wordt uitstel te vragen. Naar aanlei- ding van dit schrijven ontspon zich eene discussie, waaruit bleek, dat de vereeniging er voor was zich te verstaan met andere geitenfokvereeni- gingen om^ te zamen^ een Bond te stichten in Zeeuwsch-Vlaanderen O.-D. Aan het bestuur wordt opgedragen de noodige stappen daarvoor te doen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de ve eeniging thans telt 108 leden dat in het vorige jaar ontvangen was 128,41 en uitgegeven 69,61, zoodat in kas was 58,80 Voor de voorjaarspremiekeuringen van paarden, welke zullen worden gehouden van 1828 Februari in de gemeenten St. Maartensdyk, St. Phihpsland, Zierikzee, Middelburg, Krui- ningen, Goes, Cortgene, Hulst, Axel en Oostburg, zijn aangegeven 353 tweejarige merries; 92 tweejarige hengsten 71 driejarige dekhengsten 34 vierjarige dekhengsten 35 vijf- tot zes- jarige dekhengsten en 32 zeven- tot dertienjarige dekhengsten. De machinist van de sleepboot ^Barbara 4" kapitein Kuypers is te Lobit vermist. De mam was Donderdagavond aan den wal gegaan en is vermoedelijk bij het naar boord gaan verdronken. Hij was gehuwd en vader van 6 kinderen thuis behoorande te Dordrecht. Een bof. Wij hebben reeds eenige malen melding gemaakt schrijft de Tel. van het vinden van een graote som gelds bij het overlijden van een zonderling te Breda. Onder de gelukkige neefjes en nicbtjes, die het groote bedrag erven, behoort ook de mole- naarsknecht van den heer Couwenberg te Besoyen zekere J. v. d. Meer ait W agenberg, tenminste in de toekomst zal hij met dezen raren oom, die al twintig jaar onder curateele stond, aardig goed zijn. Er is juist f 180,000 aan baar geld bij den zonderling in huis gevonden, maar zijn geheele vermogeu bedraagt om de 7 ton. Dit bedrag gaat z.g. naar twee stammen, zegt de »E. v. h. Z", die dus elk 350,000 hebben te verdeelen. De vader van v. d. M., heeft vier ongehuwde oude zusters, dus deze krijgen ieder zoowat 70,000. Behalve dus dat vader v. d. M. 70,000 erft, bestaat er alle kans, tenminste als die tantes bij hun goed voornemen blijven om niet te trouwen, dat de vader of wel diens vier kinderen later het geheele bedrag van f 350,000 plus misschien rente in hun bezit krijgen. Een prachtig buitenkansje, om jaloerscb te worden en de molenaarsknecht heeft den heer Couwenberg, natuurljjk zijn betrekkingopgezegd. De justitie te Tiel stelt een onderzoek in naar de misbandeling bij gelegenheid van een jjsfeest te Eck en Wiel op een heer Kloutjes gepleegd. Deze ontving daarbij een diepen sabelhouw over het voorhocfd. De veldwachter der gemeente Maurik, P. van Doesburg, werd dientengevolge geschorst. Zondag kwam hij met zijn gezin naar Tiel. Toen de Rijkspolitie zich Vrijdag bij hem vervoegde om een onder zoek in te stellen, bleek v. D. naar Duitschland uitgeweken te zijn. (Hbl.) Toen verleden week een bewoner van een der hoofdstraten van Amersfoort na langdurig verblijf elders met zijn gezin terugkeerde, vond hij de voordeur van zijn huis met een hang- slot gesloten. Alras bleek, dat dit was ge- schied op order van de politie, die des nachts die deur had open gevonden en den huiseigenaar had verwittigd. Bij het betreden van huis bleek dat nagenoeg al het huisraad, zelfs het beddegoed, was verdwenen. De recherche mocht het gelukken zoowel het gestolene als den dader, een 23jarigen jongen die aan de achterzijde van het huis woonde, op te sporen. De dader heelt van lieverlede al deze dief- stallen bedreven om te kunnen voldoen aan zijn drankzucht. Hij is ter beschikking gesteld van de justitie (Amh. Crt.) Oplichtingstruc. Van een nieuwe true van oplichting welke naar wij vernamen ook reeds in andere plaatsen toegepast is, verhaalt „Het N. v. d. D." Aan het bagage-depot op het eerste perron van het Centraal-Station kwam een man, die er een doos in.bewaring gafhij kreeg een repu, ge- nummerd 420, en datzelfde nummer kreeg de colli natuurlijk ook. De doos bleef kalm staan maar intusschen werd colli 422, een goede leeren tasch met kleermakersgarnituren, weg- gehaald. De bewaarder heeft niet atleen maar niet gezien - wat den man natuurlijk niet kwalijk is te nemen dat de meneer die straks no. 420 bracht, datzelfde was, die nu no. 422 meenam. Maar toen den volgenden dag de eigenaar van no 422 zijn tasch kwam opeischen, werd natuurlijk het geheele bedrog ontdekt. En toen bleek ook, dat *het repu, waarop de colli was afgegeven, netjes vervalscht was het nulletje van 420 was weggemaakt en vervangen door een twee in hetzelfde type drukletter. De true is heel eenvoudigeigenlijk een wonder dat niemand er eerder op is gekomen. De oplichter brengt iets absoluut waardeloos in Hij heeft dus geroepen j/Hei, professor, wat doe je daar en daarop is een gedaante naar beneden ait den laataarnpaal gekomen, die den agent schuw heeft aangekeken. Deze keek niet schuw. Hij wist niet, dat 's mans licht scheen over de grenzen van het land. Doch by kende hem een nichtje van een vroegere verkeering van zjja broer had bij jrhess" gedieni en dus maakte hij proces- verbaal op tegen professorX, den naam verzwijgen we nog maar wegens het uit- draaien van eea licht Helaas, het is aiet het eenige schandaal. Dienzelfden avond zijn er figuren in een cafe- die wij omhullen het aan aog meer liehten der De ongeveer 25jarige gehuwde touwslager B. te Gouda is op weg naar zijn werk t,e "water geraakt en verdronken. Frans Dijkman vrijgelaten Na bijna 3V, maand in voorloopige hechtenis te heb'ben gezeten is Frans Dijkman, die zichzelf had aan- gemeld als moordenaar van het knaapje De Klerk te Amsterdam, door de justitie in vrijheid gesteld. depot, en .'t is nu maar ^chance," wat hij terug zal krijgen winaen doet hjj er in ieder geval op. De man is nog niet gevonden. Studentengrap. De tfProv. Gron. Gt." vertelt: A la lanterne (licht der openbaarheid.) Wij hebben dagen lang geaarzeld of wij het bericht wel zoaden geven. Doch nu de plublici- teit niet meer is tegen te houden, de zaak van particuliere zaak tot publieke zaak dreigt te worden, na willen wij het wel meedeelen ja, het is waar een agent heeft 's avonds gezien hoe het licht eener lantaarn gedoofd werd en naderbij komend heeft hij een licht der weten- schap zien schynen of wanneer //schyuen" te veel is voor politie-agenten dan althans zien flikkeren vlak bij de plaats waar anders op een lantaarn alleen gasgloeilicht pleegt te sckynen. De agent heeft niet geweten dat het du nord was, que nous vient la lumiere en straatver- lichting met liehten der wetenschap heeft hem klaarbljjkelijk onvoldoende geschenen. restaurant gezien hoofd en denken wetenschap, die De iezer beklaagt zich mogeljjk over de vele puntjes in dit bericht, doch kunnen wij anders Want ook hier bleek de sckjjn niets dan schjjn en was wie zich tot jur. of phi!, prof, had gegrimeerd, niet meer dan dito stud, of hoogstens cand. Er waren namelyk 4 muzenzonen geweest, die eens voor een dag de hoogste hoogte der wetenschap hadden willen verkennen en zich dus als 4 professoren onzer universiteit hadden laten grimeeren. De mop gelukte. En zoo ge schiedde het, dat de politie op een dag een groot philosoof op haar boekjes had staan, die lantaarus had uitgedraaid, een criminalist, die aich aan //diefstal" (anoeren heet het buitea de criminologie) van het een of ander had sckuldig gemaakt, een derde sieraad eveneens vaa een der faculteiten, die voorbijgangers had lastig gevallen en deerlyk hai beetgehad. (Wat waren zij gecoilleerd met de vertrouwe- lykheid van professor) ea een vierde een ernstig roorganger op veieriei gebied, sieraad vas de- zelfde faculteit, die den kortsten afstand tusschen twee punten niet langer bleek te kennen. Een drama in de rechtzaal. Voor bet hof van gezworenen te Amberg speelde zich naar de Tel. tneldt, Doaderdag een treurig voorval af. Een ongeveer 25jarige kasjuffrouw uit Neurenberg moest als getuige in een proces gehoord worden, en daarbij werd, ofschoon het meisje er op wees, dat haar verloving zeker zou afspringen en zij zeer waarschijnlijk haar betrekking zou verliezen, bekend gemaakt, dat zij lange jaren geleden eenige dagen gevan- genisstraf had moeten ondergaan wegens in een jeugdige onbezonnenheid gepleegden diefstal. Toen dit vonnis door den griffier werd voor- gelezen, trachtte het meisje zich met een zak- schaartje den polsader door te snijden, en bracht zich een diepe snede in het halsgewricht toe. Het arme kind moest, zwaar gekwetst naar het ziekenhuis worden overgebracht. Een telegram, uit Lugo meldt, dat de inwoners van het dorp Bucerra, in Spanje, om zich van de wolven, die door konde en gebrek aan voedsel, zich voortdurend in de nabijheid hun ner woningen vert®onden, te ontdoen, een koe slachtten, het vleesch daarvan in vergif drenk- ten en daarna het kadaver in het vrjje veld lieten liggen als lokaas voor de vraatzuchiige dieren. Een troep Zigeuners, deze streek door- trekkend, vonden het, verdeelden de voorraad en aten er van, met het gevolg, dat twintig hunner gestorven zijn, terwijl een ander twintig- tal nog ernstig ongesteld is. Gevanyene zonder onderdak. Een heer uit Tandjong Balei ging eens ter jacht, 'tis nog niet lang geleden. Hij zag reeds het wild, richtte, schoot, raakte een drjjver. 't Kan den beste overkomen. Gevolg 'n perkara, president, rechters, offi- cier. griffier, deurwaarder, getuigen, hy be- klaagde. Acht dagen g^vangenisstraf luidde het vonnis. Gratie-kreeg-ie niet en zitten moest hij. Be- rustend maakte hij de r*is van Tandjong Balei naar Medan. Meldde zich bij den officier. Die keek hem eens aan Wat wenscht u vAcht dagen zitten als 't u blief't." Nadenkend legde de officier den vinger langs dea neus. Toen beslist z/Dat zal niet gaan." z/Maar ik ben toch veroordeeld //Wel mogelijk, maar dan most u in Tandjong Balei maar zien terecht te komea. Hier kan ik u niet hebben." As-je-me-nou dacht de ander en zeiv Daar hebben ze me juist verteld, dat ik naar hier moest. Want d'r is in Tandjong Balei geen gevangenis voor Europeanen." ,,Dan moeten ze u maar opsluiten in een namer of weet ik hoe Maar als u er beslist op staat, wil ik u hier wel laten opbergen zoolang." Doch de gestrafte had geen voorkeur, zei dat-ie 't dan nog maar eens in Tandjong Balei probeeren zon. En hij lachte. De officier lachte ook. Gaf 'm den raad ,U vraagt natuurlijk vergoeding voor de reis- tosten heen en terug van Tandjong Balei naar hier." De ongelukkige jager ging. Loopt nog altijd te houwen met z'n acht dagen. Daar moet je toch voor in Indie zitten, aldus schrijft de Tel. Heel Bradford verkeert in opwinding ovei een geheimzinnig verschijnsel, dat zick in set- schillende woningen heeft voorgedaan. Woeng- dagavond werd de brandweer vijf keer gealarmeerd om hulp te verleenen in hui'zen, waar lange, blauwe vlammen van onder den grond te voor- schijn kwamen. Het verschijnsel ging gepaard met hevige ontploffingen, de vensters sproi get en het pleisierwerk van de muren kwam naat beneden. Men veronderstelt, dat zich een groote hoeveelheid moerasgas onder den grond heeft verzameld, dat door de reten van den vloer omhoog stijgt en door de vlammen van de open haarden tot ontsteking wordt gebracht. De bewoners van het stadsg-rieelte, waar zich het verschijnsel voordoet, verkceren voortdurend in angst en durveu zich niet ter ruste begaven, Uit Dortmund wordt gemeld, dat zich Zaterdag in de mijn Minister Achenbach een ougeval had voorgedaan. Aanstouds waren reddingsploegen bij de hand om te trachten hulp te bieden. 19 mynwerkers zijn dood boves gebracht, 3 zijn zwaar gekwetst, en 3 worden nog vermist. Ze zijn vermoedelijk onder de door de ontploffiog veroorzaakte puinhoopen bedolven. In December 1912 kosrie een mijn-l gasontploffing in die mijn aan 50 menschen het leven. Te Soerabaja werd naar de Tel. meldt,, ee* inlander van Nitiredjo door drie Europeanen, Dinsbaeh. Landrecht en Dofgeianden, vermoede lijk in dronkenschap, doodgeknujipeld. De justitie stelde eeu onderzoek m de Euro peanen werden gearresteerd. Huwelijksstremming. De haastoineen prachtras van menschen te kweeken loopt ge aart om op een streraming van het geheele kweek- bedrijf uit te loopen. Een der AmerikaanscheI 'staten heeft de verplichte keuriftg voor het huwelijk ingevoerd eu het honorarium voor de keureude geneesheeren vastgesteld op :1 dollars. Maar nu is ook bepaald, dat een iegeiijk, hetzy man of maagd, de reactie van Wasserman moet ondergaan, en omdat hierdoor ieder onderzoek den dokter nog geld toe zou kosten, hebben de geneeskundigen besloten, geen huwelijks- keuriogen rneer te verrichten. Als de regeering van dieu vooruitstrevenden staat er niet achter kotut dat de icactie, vooral als zij door elken praktizeerenden geneesheer moet worden ver- richt, wel eens besmette lijders zou kunnen laten doorglippen en gezonde lieden zou kunnen bui- tensluiien, zal over 30 jaar de bevolking be- staan uit grijze verloofden en over 60 jaar zal zij zijn uifgestorven. (T. v. G.) De om's morgen half zes van Weeuen naar Koniggratz vertrekkende passagierstrein, i» Donderdag in de onoiiddellijke nabijheid van het station Hohenbruck in bofsing gekomen met een in vollen vaart rijdendeti goederen- trein. De botsing was zoo hevig, dat tien wa- gens van den goederentrein en een wagen van den passagierstrein volkomen verbrijzeld wer den. Totaal werden vijf en twintig personen gewond, van wie acht ernstig. De oorzaak van den ramp is nog niet bekend. Op Nestor Laude, den particulieren secretaris van den Belgischen minister Carton de Wiart is te Schaerbeek een moordaanslag gepleegd. De heer Laude ging 's nachts om half een een brief posten toen plotseling een man op hem toesprong en vijf revolverschoten op hem loste. De aangevallene is zwaar gewond. Het schijnt eene politieke misdaad te zijn, want de moordenaar riepNu zult ge niet rneer preeken, smerige callottin. Te San Remo is Moritz Sigall, een bekend zakeumau uit Leipzig, tijdens eeu auto-tocht doodgeschoten. Met liem zat een jonggetrouwd paar in de tuf, dat na den ruoord trachtte te ontsnappen, doch later is aangehouden. In dea man, zekere Longfield, rneent de politie een internationalen dief, herkomstig uit Santa Rosa in Californie, te hebbea gevat, de vrouw is een dochter van goeden huize uit Stuttgart, tegeu dei zin harer ouders met Lougfield ge- trouwd. De revolver, waarmede de moord is g-pleegd, nog niet gevonden. Een huis in zee gedreven. In de Ja- maica-baai, niet ver van New-York, heeft men dezer dagen het merkwaardige schou wspel kunnen waarnemen, van een huis, drijvend op de golven der zee. 't Was een huis van twee verdiepingen, verleden jaar dicht bij de kast gebou wd. Door het hoog getij en den ijsdruk werd de fundee- riag weggespoeid. Het huis, dat geheel ge- meubileerd was, dreef in zee, waar het lang- zamerhand zonk. De eigenaar is afwezig en zal bij zijn terugkomst zeker verrast zijn, hoewel minder aangenaam. Tegen een bealiende van de instelling voor pathologische anatomie te Grasz werd een ge- rechtelijk onderzoek ingesteld, omdat hij, aldus de ,/Koln. Ztg." een uitgebreiden handel in gouden tanden zou drijven, die hij roofde van lijken. Zijn onlangs overleden vrouw had twee gouden tanden. De man nam ze na de sectie weg en verkocht ze aan een jnwelier te Weenen. Maar met de gouden tanden van lijken was zijn misdadige roofzucht niet tevreden. Hij sneed den stoffelijken overblijfselen ook de vlechten af. w 1 Ya» de Oo( I is VLJ B 30 Eng. i3*ia 31 ling. 1 Bng. 30 Bag. 31 idea 30 Xig. id»a Balg. F ran. 31 Noor. 1 idaa Daitsc Belg. Bag. id en Oaittc Eng idea 30 Nad. Noor. Bag. ide° 31 idei idei idfF idei Zwee< Belg. Nad. Eng. 1 Belg Naar.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 2