Gemengde beriehten. Advertentien. PONDT-IUAR TEN S, Laatste Beriehten. Nederlandsch Tooneel te Gent. Groote Schouwburg te Gent. MATADOR, TER NEUZEN, Gatalogus op aanvraag Uiterst concurreerende prijzen. dat de getuigenverklaringen niet waardevolzijn, omdat het danker was. Beklaagden bleven ontkennen. De volgende zaak was die tegen C. S. J. uit Hulst, die niet verschenen was en wien ten laste gelegd dat hij op 26 December tegen den m&rechaussee T. J. Gouverneur, toen deze het cafe van Blommaerts kwamen sluiten, de woorden toevoegde #Je bent een groote schoft". Eisch 10 of 10 dagen. De voigende zaak was die tegen Ch. de R., J. P. D. en P. J. D. te Ter Neuzen. De eerste beklaagde stond terecht wegens ket op 20 December W. J. de Regt met een mes bloedend te verwonden, vervolgens wegens verzet in den naeht van 20 op 21 December tegen de agenten Witte en Trijsburg, terwijl alle beklaagden zich aau verzet zouden hebben schuldig gemaakt op 22 December tegen de agenten Kwaak en Van Doom, toen de eerste beklaagde wederom wegens dronkenschap werd aangehouden. De beide eerste feiten erkende De R., het laatste feit zeiden de bekl. zich niet te her- inneren, ze waren dronken. De eisch luidde voor De R. drie maanden en voor de beide anderen ieder een maand gevangenisstraf. Aan J. de R., bootwerker te Ter Neuzen, die niet en C. de R., bootwerker te Ter Neuzen, die wel verschenen was, werd verzet tegen den agent M. C. Annot, ten laste gelegd. De agent wilde J. de R., arresteeren en hier tegen verzetten de beide broeders zich. 0. de R., ontkende gerukt en getrokken te hebben. Voor ieder luidde de eisch een maand ge vangenisstraf. Door de Belgische regeering is de uitlevering ge*raagd van B. v. d. T., oud 26 j., ge- boren te Weert (B.) vroeger wonende te Hulst, thaus gedetineerd te Middelburg, ter zake van poging tot diefstal met ioklimming gepleegd te Weert (B.) den 28 September 1909. Naar de N. R. Crt. meldt is Woensdag te Zevenbergen opgegraven het lijk van zekeren G. d. B., die Maandag jl. werd begraven, op vermoeden dat deze geen natuurlijken dood zou gestorven zijn. Te Leeuwarden waagde zich een 9jarig kind in de nabijheid der ouderlijke woning op onbetrouwbaar ijs en verdronk. In de fabriek der firma Jacobs te Haarlem geraakte een werkman tusschen de raderen eener machine bekneld. Hij werd onmiddellijk ge- dood. Het was noodig een balk uit te zagen om het lichaam te kunnen wegnemen. Te Rotterdam werd door twee mannen van eene dame, toen zij uit de kerk kwam, in de Hoogstraat haar haudtaschje geroofd, waarin zich eene portemonnaie met geld en een zilveren rozenkrans bevond. Tengevolge van de ijsgang aan den Doel wordt het quarantaine-onderzoek van voor Belgie bestemde schepen tijdelijk te Vlissingen uitge- oefend. Opleggen zal eventueel moeten ge- achieden te Rammekens. Voor de kaart-liefhebbers. Het is zeker in den winter een goeden tijd voor de liefhebbers van een kaartje leggen. Dat het daarvoor echter niet altijd winter^be- hoeft te zijn, biijkt wel uit een lijstje dat een onzer abonne's ons ter hand stelde. Zoowel hij als zijrie vrouw blyken echte liethebbers van het spel. Zij hebben er zelfs een statistiek ■over aangelegd en daaruit biijkt dat zij in het afgelo^pen jaar gedurende de maand'Januari op 26 dagen 120 partijen speelden. De man won 65, de vrouw 55 partijen. In Pebruari waren die cijfers op 26 dagen, 150, 88 en 67 in Maart op 29 dagen 143, 87, 56 in April op 24 dagen 96, 54, 42 in Mei op 25 dagen 91, 54, 37 in Juni op 23 dagen 71, 43 en 28; in Juli op 28 dagen 124, 59 en 65 in Augustus op 27 dagen 119, 60 en 59 in Sep tember op 28 dagen 145, 70 en 75 in October op 30 dagen 160, 97 en 63 in November op 26 dagen 143, 71 en 72 en in December op 28 dagen 166, 84 en 82. Totaal werd dus gespeeld 320 dagen, 1528 partijen, waarvan de heer des huizes er 827 won en de moeder de vrouw 701. Bombardement van eene stoomboot. De stoomboot //Volbarding IV", kapitein Kwinkelenberg, is Dinsdagavond, komende van Leiden en van daar te 4.45 vertrokken naar Gouda, onderweg op een vreeselijke manier met steenen gebombardeerd, waardoor ernstig gevaar heeft ontstaan voor het teven der be^ manning en de aanboord zijnde passagiers, en waardoor de boot op schandelijke wijze is gehavend. De Goudsche Ct. vermeldt daaromtrent de volgende bijzonderheden De boot met 4 passagiers, 2e klasse, waar- onder twee kinderen aan boord, werd tusschen het Zwaantje en Prinsenschouw onder Koude- kerk, vermoedeljjk door werklieden der steen- bakkerijen daar ontbaald op een hagelbui van steenen, waardoor de dikke spiegelruiten van de kajuit werden ingegooid en de paneelen werden bescbadigd. De boot moest stoppen aan den steiger van bet Prinsenschouw, tot het uitlaten daar van 3 dames en het afgeven van enkele goetleren. Zoodra de boot bij den steiger kwam werd uit het daar aanwezige volk gevraagd of de boot nog terugkwam, waarop de kapitein antwoordde, dat dit met het oog op bet ijs, de laatste reis was. De kapitein, die vermoedde dat het volk niet veel goeds in den zin had, liet ij lings de plank innemen, zoodat de dames van boord zijn gesprongen. Onmiddellijk gaf kapitein Kwinkelenberg last om full speed te varen, toen bet volk in vrij groot aantal onder gebuil met steenen van de fabrieken de boot begon te bombardeeren waarbij de projectielen in de kajuit terecht kwamen. Na dezen aanval, waarbij de passagiers be- schutting zochten waar zij die in een hoekje of op een bank konden vinden, werd bet kalm tot dat de steiger van Molenaar, gemeente Ouds- hoorn, in zicht kwam. Zoodra voor dien steiger gefloten was, ver- zamelde zich een kleine menigte op den steiger. De kapitein achtte 't onder die omstandig- heden niet geraden aan te leggen, te meer daar hem van den wal af werd toegeroepen, niet door te varen, daar ze bem zouden doodgooien. Toen de boot doorvoer werden de zware steenen, alle van de fabrieken afkomstig en klaarblijkelijk reeds gereed gezet met kracht naar de boot geslingerd. De kapitein, die zich* in zijn stuurstoel veilig waande, daar deze door een breede plank was bes«hut, zag die zware plank door steenworpen opzij gaan en onmiddellijk daarop vloog de zware ruit van de stuurkast in, en moest kapt. Kwinkelenberg vluchten aehter de koelkast. Vandaar trachtte bij den machinist te beroepen doch deze kon hem door bet belsch lawaai niet verstaan. Toen heeft hij zich in de machinekamer weten te werke* en van daar uit de vaart van de boot geregeld, waarbij hij uit een der poorten zjj n vaar water overzag. Zoodra het volk bemerkte, dat de machine bleef werken, werd de aanval op de machine kamer gericbt. Door een grooten steen werd het „potje" van de dynamo verbrijzeld, waardoor overal de lichten werden gedoofd. De lantaarns waren reeds alle vernield. Er ontsnapte toen stoom en daarvan maakte het personeel gebruik alarm te maken, teneinde de belhamels in den waan te brengen, dat een ongeluk was gebeurd. Het scheelde toen ook niet veel of de boot was tegen een remmings- werk opgevaren. Zoo werd gestoomd, onder grooten angst van de passagiers tot Allen a. d. Ryu, waarpolitie- hulp werd ingeroepen. Politie was te Alfen niet aanwezig, deze was elders ter assistentie geroepen. Door den brugwachter, onbezoldigd Rijksveld- wachter, werd toen de ru'ine in oogenschouw genomen. Wonder boven wonder heeft niemand kwet- suren opgeloopen. Wel viel een der vrouwelijke passagiers in de kajuit flauw. Te Alfen kon de kapitein de van Amsterdam komende boot op- houden en waarschuwen om te wachten totdat nog andere booten onder politiegeleide zouden kunnen opstoomen. De boot is erbarmelijk beschadigd. Een lading steenen, kilo's zwaar, ligt op het dek en in de kajuiten tusscben dikke glas- scherven verspreid. In den zwaren, ijzeren schoorsteen is een gat gegooid, in den stoomketel in de machinekamer zit een deu'k overal zijn de sporen van ruw geweld, alsof een horde wilden aan bet werk is geweest. De gehavende boot ligt thans aan het Bol- werk te Gouda. Dit vandalenwerk is natuurlijk in bet donker gescbied. Maar toch is het te hopen, dat de schuldigen in deze zullen worden uitgevonden en met de meeste gestrengbeid zullen worden gestraft. De verongelukte onderzeesche boot is nog steeds niet teruggevonden, schrijft het Hbl. Tal van oorlogsbodems zijn thans belast met het afzoeken van de zee in de omgeving, waar het ongeluk plaats had en daar gisteren de sleepketting van een dezer schepen op een bindernis is gestooten, heeft men hoop, dat de boot nu toch eindelijk weer zal worden ontdekt. intusschen heeft bet gebeurde in de Engelsche pers aanleiding gegeven tot tal van beschouwin- gen en verwijten. Natuurlijk moet ook deze droeve ramp weer dienen voor partijbedoelingen. De ,/Westm. Gaz." wijst er althaas op, dat van zekere zijde ook dit ongeluk weer wordt uit- gespeeld tegen da liberate regeering, die met haar ,/politiek van bezuiniging" voor deze ramp verantwoordelijk zou zijn. Het liberate blad wijst deze beschuldiging ten scberpste af. Maar ook van andere zqde wjjst men er op, dat de klasse der A-booten, volkomen verouderd is, en al weet men nu ook nog niets omtrent de oorzaken ran het thans voorgekomen ongeluk - ook een nieuwe boot zou toch een ongeluk kunnen treffen de opvatting bestaat tock bij velen, dat bet onverantwoordelijk is, booten van dit verouderde type nog te gebruiken. De marine-specialiteit van de //Daily News" bij v. meent, dat de ervaring heeft geleerd, dat de A-booten verouderd zijn. Met deze booten zijn in den loop van de laatste jaren vijf onge- lukken voorgekomen, waarbij veertig mensehen bet leven verloren. Ze worden thans voor oefening gebruikt en de medewerker van da //Daily News" merkt met eenige bitterheid op, dat dus jaist onervaren manschappen aan boord van de oudste vaartuigen worden geplaatst. Naar de //Times" weet mede tg deeien, zullen nu in het komende dienstjaar de schepen van dit type van de lijst der strijdbare schepen worden geschrapt. In de ^Times'' komt in een uitvoerigsehrij- ven, de luitenant-kolonel Morrison, de vader van den met de A 7 verongelukten luitenant Morrisoa er tegen op, dat zulke onvoldoende booten als die van de A-klasse nog worden in dienst gehouden hij .vertelt o. a. dat tegen Kerstmis ook al bij manoeuvres voor Plymouth de A 7 plotseling was gezonken, en dat het eerst na een uur van hard werken gelukt was, de boot weer boven te brengen. Dat is zeker een ernstige mededeeling, omdat zij zou toonen, dat er dan toch waarschijniijk iets met die boot niet in orde was. 's Graveuhase, 23 Jan. Tweede Kamer. By het algemeen debat over de begrooting van Marine decide de heer Ram bonnet namens de Regeering nog mede, dat in den loop van dit zittingsjaar het wetsontwerp betreffeDde den aanbouw van een slagschip by de Kamer zal inkomen en de Regeering deze aangelegenbeid harerzijds zooveel mogelijk zal bespoedigen en dat de Gouverneur- Generaa! van Ned. Oost-Indie telegrafeerde dat het lndisch advies over bet rapport over de Staatscommissie voor de lndische defensie nog deze maand zal wordea verzonden. De Minister erkende het voile recbt voor d« matrozen om sociaal-democraat te zjjn en om geld aan arbeiders-organisatie's te zenden, maar betoogde dat een collectief optreden aan boord niet kan worden toegelaten, omdat men daar- mede, door het stadium waarin de Matrozenbond verkeert, ruoet kotnen in de banen eener strijd- vereeniging. Het algemeen debat is daarop gesloten. Met 48 tegen 13 stemmea is verworpen het amendement van den heer Hugenholtz om| niet toe te staan ecu bedrag van f 235,000 voor het repareeren van de //Holland." De Minister had dit amendement ouaannemelijk verklaard. Tegen dit kras optreden over deze betrekkelijk ondergeschikte zaak, kwamen de heeren De Muralt en Bos op. Deze laatsten verklaarden echter, uit politiek inzicht, tegen het amendement te zullen stemmen, zich evenwel de voile vrijheid voorbehoudende omtrent de verdere plannen van den Minister. Bij het verder debat beloofde de Minister aan den beer Hugenholtz eene salarisverbetering voor korporaal-stokers en boogere onderofficieren en eene lichtere dienstrcgeling voor de stokers. Aan den heer Ketelaar zegde hjj de indiening van een wetsontwerp toe voor vervroegde pen- sionneering van marineofficieren en aan den beer Van Harnel bevordering van rechtskundige studie, vooral in militair strafrecht voor de officiereu. Beslaten werd de volgende week Maandag- namiddag en eventueel ook Zaterdag te ver- gaderen om het begrootingswerk te beeindigen. POLITIE Aan het bureau van politie alhier zijn als ge- voriden gedeponeerd 2 zilveren armbanden. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Bestuurder: ARTHUR HENDRLKX. Zondag 25 Januari a. s., om 2'/s ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen, opvoering van hetovergroot lachsucces Het Luitenants- liefjeuieuw lustig zangspel in 3 bedvijven van Jozef Siener. Muziek van Benna Sternberg. Directeur J. DE RYCKE. Zondag 25 Januari a. s., om 21/< mur, dag- voorstelling aau verminderde prijzen, opvoering van: „La Tosca", opera in 3 bedrijven van V. Sardou, L. Illica en G. Giacosa. Muziek van Puccini; en Pierrot pere et fits", drama mimo-symphonique in I bedrijf. Muziek van Robert Guillemyn. ZKETIJDIINGEN. Van 21 tot ea met 22 Januari. Pofiitie der StoomscJiepen. l Voor de vele blijken van belang- stelling, ondervonden ter gelegenheid van mijn 80sten geboortadag, betuig ik rnijnen welgemeenden dank. JELIENTJE DE FEIJTER. Ter Neuzen, 23 Januari 1914. Voor de zeer vele bewijzeu van deelneming, ons betoond bij het overlijden onzer geliefde ecbtgenoote en moeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. Hoek, 19 Januari 1914. G. TOLLENAAR. De PRIJSKAMP op het Biljart m op Zondag 25 Januari a. s. bij D. SOLLEVELD—Pauwels, is uiigesteld tot Zondag 8 Februari (914, Ter Neuzeu. D. SOLLEVELDPAs W LLS- Geen enkel middel tegen het hoesten is ook op verre na niet te vergelijken men den Rijnlandscben Druiven-Borsthonig van W. H. Ziekenheimer te Mainz-Kastel, hetwelk met alleeu bet aangenaamste, maar ook bet werk- zaamste en daarom het goedkoopste huismiddel is tegen alle soorten verkoudheid en aandoening der ademhalingsorganen. Dit wordt door duizenden getuigschriften, zelfs uit de hoogste kringen eu een 46jarig succes bewezen. Verkrijgbaar in flesschen van fl. 2,— en fl. 1 proefflesch fl. 0,65 in de apotheken en drogerijen. Prospectussen gratis van den fabrikant. Hoofdvertegenwoordiger voor Nederland Fa Langenberg Co., 's Heerenberg (Geld.) beveelt zicli beleefd aan tot liet le~v ei en van T A- L a Li LI aebreveteerd door het Koninklijk Beslutt van Belgie, ondoorboorbaar, onverbrandbaarVuurpeoef genomen te AXEL29 Februari 1908, met gesorteerde gelden en papieren er in, ivelke onbeschadigd teruggevonden zign, na de hevigste hitte te hebben doorstaan. voorzien van letters-dot en protector. a VLAG. NAAM. Mi Van .a naar. Ladiag. 3 22 Eng. s.i. idem N-d. s.s. Eng. ».s. idem idem Hng. 8.8. idem idea Ned. s s. Eng. s.s. idem Franssh Duitsch s.s. idem Ned s.s. idem Eng. s.a. idem Ned. s.s. lielg. s.s. Deenach s.i Voaw Ves Weueai Quentin iSharon Zuid-Holland ;Skinningrove Topaze Biver Lagan River Thames (rerosel Skinnin^rove Zuid-Holland Remus Seven Seas Antoinette Moltlau Steinhoft Heelsum Jan Blokx Grenadier Port Kerry Mourdreeht Paul Polly 3«07 Leith kolen 6446 New-Castle idem 5205 idem idem 1460 Skinning. ijzer 19T0 Milium idem 2272 Londen stakg. r Weaien t 2242 Londen stukg. 170» idem ledig 14s0 Skinningr. idem 5205 New-Castle idem l.rul I S054 Goole kolen 3378 Londen stukg. 1187 Duiukerken ledig 2373 Southampt. idem 2486 Dautzig bout 3054 Aru ba guano S869 New-Caitle kolen 2842 idem stukg. 543 i Tunis phosph. 28 z9 Goole kolen 1365 idem idem 2258 Antwerpen ledig 2591 Goole ledig 1859 Methil idem 2763 Londen stukg. 2565 Hull idem 1312 Kolberg phosph. 1187 DuinKerken idem 3054 Goole ledig Selzaete 538 ICaen koolteer 21 Zweedss.s. Lydia Duitsch s.a. Ha e Visk Eng. s.s. Sea Gull idem Juno 22 Noor. s.s. Thorraag Fransch 8.8. Antoinette Eng. s.s. Remu Eng. i s. Alizarine Van 21 tot en met 22 Januari werden tangs de Oostsluizen alhier 13 binnenvaartuigen op es 19 afgeschut door de kliddensluizen 3 op en 0 afgeschut; door de Westsluizen 0 op en 1 afgeschut. s.s. RICHARD in loasing te Spezzia. s.s. ELISABETH in lossing te Genua. B.a. HELENA vertrekt heden van Newcastle on Tyne naar Niaa. S.i. MAGDALENA van Newcastle o« Tyni naar Genua passeerde 23 dezer Quessant.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 7