opening der oaan, Tandarts MEIER, Mend- en Tandsiekten, Kerkboeken en Bijbels Gemengd Zangkoor, Kw eekelingen Prijsian op M BILJART. f.1.50 H.B0NTEMS TER NEUZEN. 1 Laatste Beriehters. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Adverteotien. Specialist voor in alle prijzen. Firma P. J. Yan de Sande, Ter Neuzen. Op Zondag 18 Januari a. s. Huis gesticht iu 1851 - mPaar^entu^en met bootjes door de straten worden onderhouden. Regen, sneeuw en dooi hebben op verschil- lende plaatsen rondom Brusselgrondverzakkingen veroorzaakt. Te Hal en te Ruysbroek is de Senne nog aanmerkelijk gestegen. Steenwegen staan onder water en verscheidene fabrieken zijn bedreigd. Ook te Anderlecht stroomde de rivier Zater- dagnamiddag te 5 uur over de oevers en op vele plaatseD zijn de weilanden ondergeloopen. In de Demervallei wordt men ook ongerust, vooral in de omstreken van Aarschot en Diest. Uit Mechelen wordt gemeld, dat bij den samenloop van de Senne, Dyle en Nethe de landerijen uitgestrekte waterplassen vormen. In de omstreken van Hever, Boortmeerbeek en Haacht werden de boeren zoodaniy: verrast dat zij met hun vee moesten gaan vluchten. De steenbakkerijen langs de Scbeide- en Denderboorden tusschen Oudenaarde en Schel- derode zijn onder water gezet, zoodat eene menigte arbeiders het werk moest verlaten. Zelfde slecht nieuws uit Santbergen. De Poekebeek en andere kleine waterloopen richteu eveneens groote verwoestingen aan. In Frankrijk vait nog op enkele plaatsen, zooals in Bonneville en Saint Die, na eenige dagen van regen, veel sneeuw. De temperatuur is er aanzienlijk gedaald. Ook in Engeland daalde de temperatuur tot 12 graden Fahrenheit (vorst) nadat zij Zaterdag nog 54 graden was geweest. Men verwacht daar nu een tijdperk van aanhoudende vorst. Aan de kusten van Groot-Brittannie was veel mist en het scheepvaartverkeer werd bemoeiliikt. Tijdens den kerkdienst te Hartings bleef een man van koude dood. Een motor-reddingsboot van Clacton redde Zondag de zes opvarenden van een zinkenden schoener m°t eigen levensgevaar van een anders wissen dood. In de but van den kapitein van bet schip „Mary Ann" van Faversham naar Grimsby met guano, stond 5 voet water. Bedeiarij als groot-bedrijf. Heeft u hetgeweldige leger kreupelen, blinden, stommen, verlamden en ongelukkigen opgemerkt, dat dezer dagen de straten van Parijs bevolkte vraagt de //Gantois" aan zijn Parijsche lezers. Het blad beeft een onderzoek ingesteld naar de herkomst van al die individuen, en is tot het resultaat gekoraen, dat de ellendelingen niet anders waren dan het personeel van een onder- nemend zakenman, die de bedeiarij als groot- bedrijf uitoefende. De menscheu zijn afkomstig uit Bretagne, van de Pyreneen of van de Alpen, waar ze door de agenten van den koopman zijn gezocht. Deze agent had bij het uitzoeken slecbts acht te slaan op de kunst van simuleeren, want een echte lamme of echte blinde was te lastig te vervoeren. Voor reis- en verb!i]fkosten en voorts ook voor zorgvuldige bewaking heeft de agent te zorgen. IIij ontvangt een ruim per centage van het bedrag, door de bedelaars ge'iad, waarvan hij het grootste deel afstaat aan zijn chtf. Op het oogenblik is heel het ongure volkje weer afgereisd met het stelligste voornemen, het volgend jaar hun beroep op de goedgeefsch- heid en het medelijden, dat in de dagen van Kerstteest en Nieuwjaar gemakkelijker is op te wekken dan anders, te herhalen, Een New-Yorkseh blad meldt, dat de rebellen- generaal Villa in Mexiko een contrakt sloot met een bioskooplirma, die filmopnainen zal doen van de gevechten bij Ojinaga. De film-makers zullen zich in de vechtlinie der rebellen be- geven, om hun gevaarlijk bedrijf uit te oefenen. Maar men krijgt dan ook een echten veld- slag op 't doek De politie in New-York heeft onlangs be- sloten om de onveilige deelen van de stad zooveel rnogelijk van de gewapende boeven, die daar rondloopen, te zuiveren, meldt het Hbl. Dat de boeven niet heel bang zijn voor de waakzaamheid van de politie bewijst wel het volgende. Twee medeminnaars, die met elkaar in botsing kwarnen op een bal in de /East-side Hall", snelden de straat op en losten schoten op elkaar. De menigte, die hen uit het danshuis gevolgd was riep, toen ongeveer twaal schoten waren gelost, om de politie. Dadelijk wierpen de bandieten de revolvers weg en viuchtten. Geen van beiden had ernstig letsel gekomen. Een voorbijganger echter, Mr. Frederick Straus, die op wcg was naar een vergadering werd doodelijk getroffen. De politie is de daders nog niet op het spoor. Te Dinajpur in Engelsch-Indie zijn drie Indiers tot levenslange gevangenisstraf buiten Voor-Indie veroordeeld, omdat zij een oude vrouw, aan wier tooveren zij den dood van de ■echtgenoote van een hunner en de echtgenooten van de twee anderen weten, levend hadden verbrand. Te Parijs is men een advocaat op het spoor gekomen die spreekuur hield in een cafe bij het Paleis van Justitie, per advies 3 frank rekende, maar zijn ciienten tevens recht gaf op het gebruiken eener verversching. De raad van discipline vaardigde drie leden af, om zich van de waarheid van het betreffende bericht te overtuigen. Veinzend, als gewone ciienten bij den rechtsgeleerde te willen worden toegelaten, werd hun dadelijk een glas sterke drank aangeboden. De jonge advocaat is er met een berisping en veertien dagen schorsing afgekomen. Jan Olieslagers is ook aan het duikelen. Hij heeft uit Versailles gemeld dat hij daar bij eene windsnelheid van 20 M. per seconde en bij eene koude van 20° opder nul, in bet vliegkamp van Bleriot 10 kopduikelingen heeft uitgevoerd. Op het eind dezer maand zou hij te Autwerpen komen demonstreeren. De aankondiging der Ford Motor Company te Detroit (V. S.) dat uit de winst 10 millioen dollars onder het personeel zal worden verdeeld, had, volgens de N. R. Crt, de laatste dagen een groote menigte werkloozen naar de fabrieken der maatschappij gelokt, die luide om een be- scheiden aandeel in dezen overvloed vroegen. Eergisteren is de menigte wel 10.000 man sterk tot een aanval op de fabrieken overge- gaan, die met behulp van de brandweer werd afgeslagen. Stroomen ijskoud water werden op de aanvallers gespoten, die eindelijk afdeinsden, doch niet voor zij de glazen der fabriek hadden ingegooid en een politieagent zoo duchtig hadden afgerost, dat hij bewusteloos bleef liggen. Het spook is gesnaptWe bedoelen het spook, dat in een huis in kampoDg Maleyo te Makasser er pleizier in had met steenen tus schen bezoekers te smijten en het huisraad te breken, lezeu wij in de „Mak. Ot." Een onzer inlandsche reporters heeft do zaak opgelost. Zijn hulp was n.l. door den djaksa gevraagd en moedig trad hij op een avond de woning binnen om het ffspook" uit te dagen. Na pl.m. een half uur gedreigd en uitgedaagd te hebben, kreeg hij plots een groote sirih- pruim tegen zijn neus. Onze man .versaagde echter niet, liep fluks naar de richting, waar het projectiel vandaan kwam en pakte de vrouw des huizes. De zaak was nu spoedig opgelost. De vrouw was n.l. voornemens haar dochter waarzegster te laten worden. De spookgeschiedenis nu moest dienen om de goe-gemeeute te overtuigen, dat de duivel in haar dochter was gevarea. Eerst dan is het beroep van //Patjini" (waar- zegger) hier winstgevend. De affaire die juist begon te rendeeren, is nu verloopen. Onze reporter is in die buurt de held van den dag. Harry Thaw, de New-Yorksche millionair die enkele maanden geleden uit het krankzin- nigengesticht, waarin hij na den moord op zijn medemiunaar Stanford White was opgesloten, naar Canada is gevlueht en vandaar is uitge- leverd, is naar de N. R. Crt. meldt nog steeds te Concord in New Hamshire. Het gerechls- hof daar heeft een onderzoek laten instellen naar zijn geestvermogens en de commissie van psy chiaters heeft Zaterdag haar rapport uitgebracht. Zij komt tot de slotsom dat Thaw niet meer lijdt aan de geestesafwijkingen, die na zijn misdrijf de rechters hebben bewogen hem krank- zinnig te verklaren en dat er mitsdien geen gevaar bij is hem tegen borgtocht op vrije voeten te stelien. Vijf blanke mijnwerkers en zeven negers zijn Zaterdag gedood bij een ontploffing van kolenstol in de Rock Castle mijn te Birming ham in den staat Alabama (V. S.) Er waren ruim 200 man in de schacht op het oogenblik van de ontploffing. Behalve de 12 gedooden hebben alien zich weten te redden. Rotterdam. Heden morgen zijn 4 koolzuur- cylinders, liggende op de Oostmaaskade, bij de firma Van Schaik, gesprongen. Een persoon, zekere C. M. van Breede, werd gedood, 8 be- kwamen verwondingen waaronder enkele zeer ernstig. Er werd ook veel materieele schade aangericht, verschillende ruiten in de omgeving zijn gesprongen. 's Gravenhage, 14 Jan. Tweede Kamer. Het debat over de oorlogsbegrooting werd voort- gezet. De Minister belooide overweging van lotsverbeteriug voor het korps marecbaussee's, wier diensten de heeren Smeenge en Sasse van Isselt huldigden. De Minister nam op aandringen van de heeren Van Wichen, Marchant, Ter Laan (Den Ilaag) en Elan'd van de begrooting terug den post van f 146.500 als eersten termijn voor het bouwen van een rijksgraansilo met meelmolen aan de Hembrug en zulks, ten einde alvorens de zaak bij suppletoire begrooting aanhangig te raaken, eerst te onderzoeken de beweringeu van het adres van de vereeniging van meelfabrikanten, dat de haver- en tarwevoorziening in oorlogs- en vredestijd evengoed en veel goedkooper kan geschieden door bemiddeling van particulieren. De oorlogsbegrooting is aangenomen, nadat de heer Marchant namens de vri]zinnig-demo- craten had verklaard dat zij ditmaal voor zouden stemmeu, waar deze begrooting meer het werk was van den heer Colijn, dan van den nieuwen Minister, wiens eigen werk zij wilden af- wachten. II Datum. De sociaal-democraten alleen stemden tegen- Daarna werd behandeld de begrooting van Financien. De heer Ter Laan (Rotterdam) drong o. a. aan op eene herschatting van de ongebouwde eigendommen en hoopte met de, heeren DeJong en Van Deventer op bespoediging van de in- voering eener billijker personeele beiasting voor koffiehuishouders en restaurateurs. De heer Fleskens drong aan op afschaffing van den accijns op het geslacht. ZEETIJDINGEN. Van 12 tot en met 13 Januari. Van 12 tot en met 13 Januari werden langs de Oostsluizen alhier 24 binnenvaartuigen op en 14 afgeschut door de Middensluizen 10 op en 8 afgeschut; door de Westsluizen 7 op- geschut. Positie der Stoomsehepen. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maaudag Dinsdag Woensdag G E N. Voorm. Nam. 15 Januari 3.42 4.3 16 4.24 4.46 17 5.9 5.32 18 5.56 6.21 19 6.48 7.16 20 7 48 8.22 21 8.59 9.40 Op Zondag 18 Januari a. s. hoopt, zoo de Heere wil en zij leeft, onze geliefde Moeder, Groot- en Overgrootmoeder, JELSEKYJE DE FEIJTER Pd., te Ter Neuzen, Kleine Zevenaarpolder, haar §()sten geboortedag te herdenken. Dat zij nog lang moge gespaard blijven is de wensch van Hare dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Ter Neuzen, 14 Jan. 1914. Ondergetoekeuden betuigen hunnen hartelijken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling ontvangen bij hunne 50jarige echtvereeniging. Z. VERHAGE en Echtgenoote. Ter Neuzen, 14 Jan. 1914. Weder dienende morgen, Donderdag- namiddag I tare, voorloopig voor kinderen tot den leeftijd van 16 jaar, zoo rnogelijk ook voor ouderen. alsoek voor valsche tandem. Bagattenstraat 3G, 4* 1C TV T. Zij, die werkend lid wenschen te worden van een pas opgericht worden verzocht zich voor Alaandag 10 Jan. op te geven bij een der onderstaande personen. ALGEMEENE VERGADERING Woens dag 21 Jan. a. s., Hotel des Pays Bas, 8 uur n.rn. Mevr. BU1JZE—v. d. Vliet. Mevr. LE NOBEL— Beuningh. W. F. MEIJER. Den len Mei e. k, kunnen aan de liijksnormaallessen te Axel en in de aan die lessen toegevoegde voorbe- reidende' klasse leeriingen worden geplaatst. Zij, die aan het toelatir.gs-examen wenschen deel te nemen, moeten zich bij den onderge- teekende aanmelden voop I Febt*uai*i a.s. Zij hebben over te leggen lo. Hunne of hare geboorte-akte of geboorte-bewijs (binnen 3 maanden na toe- toelating te vervangen door de geboorte- akte) 2o. Eene verklaring van ouders of voogden, dat deze voornemens zijn, hem of haar voor het onderwijs te bestemmen 3o. Eene mededeeling aan welke school of scholen zij oBderwijs hebben ontvangen. Wie tot de normaallessen wenscht toegelaten te worden, moet op 1 April e. k. den leeftijd van 14 jaar, voor de voorbereidende klasse den leeftijd van 12 jaar bereikt hebben. Axel, 15 Januari 1914. De Directeur, D. A. VAN HOUTE. bi] LEO MEERT, te SSuiskil. Aanvang 5 uur n. m. 2 extra prijzen. Gedeponeerd merk. Nijverheidsdecoratie Eerediploma JW 1 gouden Medaille Fubriuk 2 zilveren Medailles VAN 1 bronzen (Harnais) voorRijtuigen,Ruiters en Militairen. 69, Frere-Orbanlaan, 69, GENT. Werkhuis voor Reparatien. Eeremetaal VLAG. NAAM. M3 Van en naar. Lading. Vsior Tei Kenien i 12 Eng. s.s. River Thames 2242 1London stukg. Kent l 12 Russ. s.s. Gen.Dragomirow 5579 Riga gemengd Deenech s.s Roma 4284 idem h. vlas idem Uranienburg 5591 idem vlas Dnitsch s.s. Jonas Sell 2040 Havre ledig Eng. s.s Horn 1815 Goole kolen Eng. 3mich. MargarethSntton 558 Fowey pijpaarde IS Eng. s.s. Fulmar 3593 1 iverpool stukg. idem Wraj Castle 12450 Galveston gemengd Belg. 8 s. Nixe 559 Ostende ledig Van Oen 1 12 Eng. s.s. John Shaw 4192 Goole ledig Eng. sch. Rose Sifi Falmouth phosph. idem Imogene 536 Plymouth idem 13 Eng. s.s. Auckland Castle 3068 Antwerpen ledig idem Sea Serpent 2554 Londen stukg. idem Rose 2468 Goole idem Fransch s.s. Port Bail 1069 Combrieux phosph. s.s. RICHARD vertrok 8 dezer van Hull naar Gibraltar voor orders. s.s. ELISABETH van Newcastle on Tyne naar Genua passeerde 10 dezer Dungeness. s.s. HELENA in het droogdolr te South Shields, ss. MaGDaLENA in lading te Newcastle on Tyne voor Genua. H f II H H II V'""v,jy'1- f 0

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3