s Roelants Almanakken, Bezoekt de CINEMA RQCSli p n Tandarts MEIER, Mor.d- en TancLziekten, ARBEIDSREGISTERS ARBEIDSLIJSTEU. Laatsta Benchten. Hoogwatergetlj te Ter Neuzen. BURGERLIJKEN STAND. Groote Schouwburg te Gent. Advertentien. VOORHANDEN: Firma P. J. VAN DE 8ANDE. Schoen- en Gareelmaker. Ned. Herv. Zondagschool „Samuel". Bekendmaking. De Zeeuwsch-Vlaamsche T ram weg-iaatschappij wenscht bij INSGBRIJVING te verkoopen WILGEN-, CANADA'S en andere BOOMEN, van HOTEL CENTRAAL. Specialist voor VERKRIJ GB AAR en Boekhandel Firma P. J. van de Sande. vermoorde gravin bevonden, werden openge- broken en alle "voorwerpen van waarden en juweelen gestolen. Tot nu toe heeft men geen spoor der inbrekers gevonden. Woensdagochtend is een buis van vijf verdiepingen aan de oostelijke zijde van New- Aork, naar de Tel. meldt, totaal door brand vernield. De bewoners, voor het grootste ge- deelte uit Israelieten bestaande, sliepen nog toen de vlammen doorbimken. Op de trappen heerschte een zoo verstifflvende rook, dat men zich langs deze weg niet in veiligbeid kon stellen. Een vreeselijke paniek brak uit. Vrouwen met bare kinderen op den arm worstelden als waanzinnigen om door de brandgangen te ont- komen. Het ontzettend gekerm en geschreeuw der in de bovenste verdiepingrti ingesloten bewoners was op grooten afstand, te hooren. Een groote menschenmeuigte had zich weldra otn het bran- dende huis verzameld en zoo groot werd de toeloop der nieuwsgierigeu, dat het reddings- werk bierdoor zeer belemmerd werd. Debrand- weer en eenige vrijwillige redders slaagden er in een groot aantal personen, waarvan sommigen nog in bed lagen, te redden. Eenige hadden reeds levensgevaarlijke ver- wondingen opgeloopen en werden naar een hospitaal overgebraeht. Vijf mannen en drie vrouwen ziju verbrand. Het huis was door vijftig gezinuen met talrijke kinderen bewoond. Zij, die er in slaagden zich in veiligheid te stellen, brachten er uiets dan het leven af; de meesten waren in nachtgewaad en hadden erg van de bittere koude te lijden. Men geiooft met brandstichting te doen te hebben. Het stoomschip, dat door de ,,Calvo" in ontredderden staat is aangetroffen op 30 mijleii afstands van Sandy Hook, is het petroieumtank- schip //Oklahoma", komende van New-York met bestemming naar Porth-Arthur. Het was een staleu schroefschip, 5.853 ton groot netto 3 795 ton en van* draadlooze telegrafie voorzien. De a Manuel Oalvo" had geantwoord op het draadloos verzoek van de //Oklahoma" om hulp en een reddingsboot met den eersten officier aan boord en zes man was uitgezonden, maar de boot werd stukgeslagen en de bemanning gered. Tegen acht uur sloeg de storm het draadloos toeslel op%de //Oklahoma" weg en de bemanning zocht haar toevlucht op het voorschip. De //Manuel Calvo" nam de „Oklakoma" daar- na op sleeptouw, maar volgens een bericht zonk het schip op 15 mijlen ten Oosten van Sandy Hook en volgens een ander werd het door eenige andere scbepen o a. de//Bavaria" van de Hamburg- Amerika-Lijn opgemerkt. Alleen de //Bavaria" was echter in staat hulp te verleenen. Zij nam den kapitein Gunter genaamd en. verscheiden officieren en matrozen aan boord, volgens een bericht in de Duitsche ochtendbladen, 8 personen in 't geheel, terwijl 30 anderen verdrouken zouden zijn, wanneer zij althans niet door andere schepen ziju op- genomen. Uit een brief uit Elisabethville in den Belgischen Congo dd. 29 November van het vorig jaar, bljjkt, dat er tijdens een onweder te Kambowo 44 personen ziju omgekomen. Yooral de wijk bij het station had bijzonder te lijden. De bliksem sloeg in het kamp van Ullmann en Stone, juist op het oogenblik, dat Stone bezig was levensmiddelen aan zijn personeel uit te deelen. De laatsten hadden voor den regen een schuilplaats in de opslngplaats van levensmiddelen gezocht. Plotseling trof een bliksemschicht de opslagplaats. De arbeiders en Stone werden dooreen geworpen en er ont- stond brand in het houten met stroo bedekte gebou w. Zoodra men vlammen zag, snelden degenen die zich bij het station bevonden te hulp. Vreese lijke kreten van pijn stegen op. Men had nog juist tijd de slachtoffers uit de vlammen te redden en ze op den grond neer te leggeu. De aaublik was vreeselijk. Hier en daar vluchtte een neger, die tot het bewustzijn kwam, huilende van pijn weg. Er verscbeen spoedig geneeskundige hulp. Tien slachtoffers waren reeds gedood. Stone had hevige brandwonden door den bliksem aan den rug bekomen, echter niet levensgevaarlrjk. Verder werden een blanke en 33 negers ge- wond. Nienwjaarsavond orastreeks 9 uur werd een rijke Duitsche koopman op het Brouckere- plein te Brussel door een jongeman aange- sproken, die hem, halfschreiend vertelde dat zijli moeder erg ziek was en hij de kosten vau dokter en den apotheker niet kon betalen. Door medelijden gedreven vergezelde de Duitscher den jongeman, naar een huis in de Plantenstraat, waar hi] zich van de echtheid van het verhaal wilde overtuigen. Nau welijks was de koopman in een doukere kamer gekomen, waarin iemand luidop te snik- ken lag, ot hij werd door zijn geleider en een anderen barldiet, die op de loer lag overvallen en half dood geslagen. De jonge apache beroofde hem van zijn portemonnaie, en gouden dasspeld van ongeveer 300 francs waarde, alsmede van zijn gouden horloge met dito ketting. Daarna brachten zij hem op straat en bedreigden hem met den dood, zoo hij de politie op de hoogte zou brengen. De Duitscher begat zich voorzichtigheidshalve eerst naar zijn hotel en vervolgens naar de politie. Deze deed des morgens een inval in het huis van de Plantenstraat en verraste er de bandieten, die nog te bed lagen. De apachen die nog in het bezit waren van hun buit werden in de gevangenis opgesloten. Op nieuwjaarsdag is in den Amerikaanschen staat Wisconsin (V. S.) naar de N. R. Crt. meldt, een wet van kracht geworden, die elk paartje, dat in het huwelijk wil treden, ver- plicht zich eerst geneeskundig te laten kenren. Om aan dat strenge voorschrift te ontkomen liep het op oudejaarsdag storm op de bureaux van den burgerlijken stand, die tot middernacht geopend bleven. De allerbedenkelijkste kant van de nieuwe wet is, dat de overheid weigert nieuwe hcwe- lijken te slujt.en voor het Hooggerechtshof uitspraak zal hebbeTi gedaan over de geldigheid der bepalingen. Daar komt nog bij dat de geneesheeren weigeren voor f 7.50 (het in de wet gestelde maximum) de voorgeschreven keuritig te verrichten. '8 Gravenliage, 7 Jan. Eerste Kamer. Bij het heden voortgezet debat over de lndische begrooting verdedigde de heer Bavinck de zending als een cultuurfactor, welke geheel buiten den partijstrijd dient beschouwd te worden. De heer Laan beval ten zeerste bij den Minister aan het plan van prof. Van der Bilt, betreffende radio-telegrafische gemeenschap tus- schen Nederland en Indie. De heer Kuyper bracht, zij het niet geheel zonder reserve, een woord van hulde en sym- pathie aan den Minister, met wiens standpunt hij zich in velerlei opzicht kon vereenigen. Hij zette uitvoerig uiteen, op welke wijze z. i. de iulandsche bevolking tot hooger peil dient te worden gebracht. Verkeerd acht hij het, dat de Minister Christelijk onderwys als iets bijkomstigs beschouwt. De heer Van der Does sloot zich aan bij het betoog van den heer Bavinck en de heer Van Wassenaar bepleitte krachtige verdediging van Indie. Daarna kwam de Minister aan het woord. a ZEETIJDINGEN. Van 5 tot en met 6 Januari. Van 5 tot en met 6 Januari werden langs de Oostsluizen alhier 8 binnenvaartuigen op en 20 afgesehut door do Middensluizen 3 op en 7 afgesehutdoor de Westsluizen 1 op en 3 afgesehut. Positie der Stoo msohepen. D A GEN. Voorm. Nam. Honderdag 8 Januari 10.44 11.16 Vrijdag 11.43 Zaterdag 10 0.9 12.33 Zondag 11 0.56 1.16 Maandag 12 1.37 1.58 Dinsdag 13 2.19 2 39 Woensdag 14 3.— 3.21 Directeur J. DE RYCKE. Zondag 11 Januari a. s., om 21/4 ure, dag- voorstelling aan avondprijzen opvoering van „Les Joy mix de la Madone". Lyrisch drama in 3 bedrijven. Woorden en muziek van E. Wolf-Ferrari. Getrouwd J. J. C. VAN SPRANG C. J. A. DE SM1DT, 'die, ook namens wederzijdsche familie, hunnen dank betuigen voor de vele blijken van be- langstelling bij linn huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 6 Januari 1914. Heden behaagde het do Heere van onze zijde weg te nemen na een langdurig, doch geduldig lijden mijne geliefde Echt- genoote, en der kinderen zorgvolle Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, CATHARiraitt E3EKKER, in den ouderdom vau 55 jaar en 9 roaanden. Sterke de Heere ons in dit zeer zware verlies. Namens de diepbedroefde familie, G. TOLLENAAR, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. floek, 6 Jan. 1914. Voor de vele blijken van belang- stelling, ondervonden bij het over lijden van onze geliefde Docbter en Zuster, betuigen ondergeteekenden hunnen hartelijkeil (lank. BRAKMAN en ZOON. Sluiskil, 7 'Jan. 1914. Het Bestuur der Algemeene Zang- vereeniging //ORELLO" betuigt door deze haren kartelijken dank aan den onbe- kenden gever of geefster, die de vereeniging verblydde met eene gift van wijf esi iYuinti&j gulden. Namens het Bestuur, P. H. ESSELBRUGGE, Voorz. P. MALJAAR3, Seer. ingenaaid en gebonden. Prijs 10 en 20 cent. TER NEUZEN. De ondergeteekende maakt het publiek van Driewegen en om- streken bekend, dat hy zich heeft gevestigd als Prompte en nette bediening verzekerd. Beleefd aanbevelend, Driewegen. VERBURG. Wegens plaatsgebrek mogen in het vervolg de leerlingen op de middagklasse in het lokaal ,zBETHEL" niet ouder zijn dan acht jaar, en op de avondklas niet jonger dan negen jaai*. Dit met het oog op de inschrijving van de leerlingen op a.s. Zondag 11 Januari. Namens het Bestuur, B. N. VAN DUKE, Voorzitter. P. A. LEUN1S, Secretaris. een p a r t ij staande in de Gemeenten- IJzendijke, Philip pine, Sas van Gent, Westdorpe, Zuiddorpe en Overslag. De inschrijving kan plaats hebben voor het geheel of voor een gedeelte, doch in het laatste geval voor alle boomen van een bepaalde Gemeente.] Betaling moet geschieden binnen 8 dagen na de guuningde rooiing en de opruiming der boomen voor 1 Maart 1914. Inlichtingen te bekomen op het Bureau der Maatschappij te Ter Neuzen> alwaar de inscbrij- vingen moeten worden ingediend voor den lo Januari e. De Secretaris Mr. P. DIELEMAN. alsook voor valsche tanden. Bagattenstraat 3G, fci TV T. Hocrdstraai, Ter lleuzen. VLAG. NAAM. M3 Van en naar- Lading. E Eng. s.s. Eng. s.s. Belg. Voor *e» Weuzen i Lestris I 3916 |Whitlehaven Von Ter Ke«en I Bywell 1 4306 New-Custle Voor Genl I 678 Ostende 2474 Duinkerken Naiade Duitsch s.s. Grete Cords Eng. s.s. Emlyneline 1401 Rochester idem Auckland Castle 3068 lluelva idem Avocet 3985 Glasgow Eng. 3msch. Emma 417 Par Von Gent ijzer 'edig Iedig idem idem phoaph. stukg. pijpaarde Ned. s.s. Helena Eng. 8.8. Sea Serpent Zweeds s.s. Bifrost 5093 S. Shields ledig 2554 Londen stukg. 0122 New-Castle ledig s.s. RICHARD in lading te Hull voor Livorno. s.s. ELISABETH in lading te Newcastle on Tyne voor Genua. s.s. HELENA wordt heden te South Shields verwacht. s.s. MaGDaLENA vertrekt heden van Gent naar New castle on Tyne. 9 Granuw. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Dec. Erlu- ardus Thuij, oud 30 j., jm. en Leonie Cornells, oud 26 j., jd. Geboorten. 1 Deo. Coleta Mathilde, d. van Josephns Johannes Buijsrogge en van Maria Cornelia van Kampen. 18 Dec. Irma Maria, d. van Petrns Augustinus Schille- mans en van Ulalie Maria Steijaert. - Overlijden. 8 Dee. Anna Maria Louisa Hofman.oud 74 j., wed. van Francies Kouijzer. 29 Dee. Hendriku« Maerman, oud 37 j., z. van Karolus Ludovicus en van Seraphina Herman. Petrus Sponselee, oud 44 j., echlgl van Anna Maria Maas. ItoewKClit. Huwelijks-aangiften. 10 Dec. Ber- hardus Verbeke, oud 30 j jm. en Cuania Maria Coone, oud 24 j., jd. Geboorten. 4 Dec. Angela Maria, d. van Franciseus van de Vijver en van Milanie de Vos. 0 Dec. Martha Maria Josephina, d. van Theophilus Verhoosel en van Josephina Maria Verschraegen. 11 Dec. Albertus Leo- riardus, z. yan Florentinus de Dauw en van Seraphina Savooy. 17 Dec. Josephns, z. van Augustus van Geer- saem en van Josephina van Gremberghe. Charles Louis Joseph, z. van Honore de Gronckel en van Coralie J. Cementier. 20 Dec. Gabrielle Maria, d. van Josephns Corn, van Waesberghe en van Leonia M. Coone. 21 Dec. Arthur Petrus Fiorent, z. van Antonius 'an Poecke en van Christina Antheunis. 24 Dec. Franciseus Belsa- minus, z. van Camillus van Puyvelde en van Coralia S. David. Theophilus, z. van Leonardus F. Saman en van Sophia M. de Block. Overlijden. 15 Dec Martha Celina Rosalie de Bock, oud 1 j., d. van Aloijsius en van Clementina M. van Poele. Osseninse. Huwelijks-aangiften. 24 Dec. Jan Fran cies de Booij, oud 40 j., weduwn. en Anna Maria Doro thea Lauwers, oud 32 j., jd. Geboorten. 26 Dec. Johaunes Benedictus, z. van Jan Francies Stoel en van Cecilia Maria Catharina Kint. 31 Dec. Josephns Franciseus Jacobus, z. van Jacobus du Bois en van Louisa Maria Koene. Overlijden. 18 Dec. Rozalia van Remortel, oud 73 j., echtg. van Petrus Franciseus Btommaart. Xaainslsg. Huwelijks-aangiften. 4 Dec. Rastiaan de Groote (van Axel), oud 18 j., jm. en Pieternella van Drongelen, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Dec. Bastiaan de Groote (van Axel), oud 18 j jm. en Pieternella van Drongelen, oud 21 j., jd. Geboorten. 7 Dec. Louis Francois Charles Theophiel, z. van Pieter Franciseus Johannes de Yos en van Maria Theodora Acke. 10 Dec. Jacomina Maria, d. van l'ieter Roose en van Elizabeth Maas. 16 Dec. Abraham, z. van Jozias Jan Dees er, van Adriana Haak 19 Dec. Daniel, z. van Michiel de Kraker en van Elizabeth van de Voorde. 21 Dec. Sara Maria, d. van Diugenis Kempe en van Helena Dieleman. 22 Dec. Jacobus, z. van Jacobus I.evinus van de Ree en van Adriana de Putter. 29 Dec. Andries Marinus, z. van Pieter lie Feijter en van Neeltje Cornelia Herrebout. Overlijden. 8 Pec. Janna VVolfert, oud 82 j., wed. van Pieter de Pooter. 26 Dec. Jacobus van Es, oud 68 j., echtg. van Cornelia de Krijger. Francois Dieleman, oud 33 j., echtg. van Janna van Cadsand. 29 Dec. Adriaan van Sweden, oud 76 j., weduwn. van Geertrui Penne. Adriaan Zegers, oud 52 j., echtg. van Cornelia Hamelink. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1914 | | pagina 3