Tsr Hsuzsnschs Courant YESB3SSII BEWIJZEI. Diasdag 2 Dec, 1913. No. 8001. rWBSDEl BXj.A_jD. Gemengde berichlen. FBUILLETOW. Handelsfoerichten. Toen de klompeumakHr J. v. Zoest, te Lekkerkerk, in zijn werkplaats de lamp aanstak en den lucifer op den grond vvierp, ontstond een geringe ontploffing, waarna een klein vlam- metje op den grond bleef branden. Bp onderzoek bleek daar een gasbron te zijn. Het vliegen komt meer en meer in den tijd. Blijkens hetgeen Chanteloup Zaterdag en gisteren te Amsterdam heeft te zien gegeven wordt het vliegen zou men zeggen kinderspel. Blijkens de berichten overtreft deze luchtman Peg.md en is het verbazingwekkend hoe hij blijk geeft zijn toestel in de lucht meester te zijn. De vliegmenschen gaan nu al bij elkaar per vliegtuig op jaardag-7i3ite, althans Zaterdag zjjn, ter gelegenheid van den jaardag van Van Meel, die thans te Tiel vertoeft, de heeren VaD Hejst en Versteegh uit Soesterberg daarheen gevlogen om Van Meel te feliciteeren. De heer Goblijn, wiens toestel defect was, vloog met den heer Van Heyst mede als passagier. Te half drie vertrokken, keerde het gezelschap na ongeveer een kwartier te Tie! te hebben ver toeft, te 4 ure te Soesterberg terug. Op een plaatsje in het oosten der provincie Groningen zou deze week het stoffelijk overschot van een jongeling aan den schoot der aarde worden toevertrouwd. 's Morgens waren een paar buren en een paar familieleden reeds naar het sterfhuis getrokken en het duurde niet lang aldus vertelt de „Pr. Gr. Ct." of de moeder haalde van een in de buurt wonenden verganninghouder een flesch jenever. Kort er op werd 'n tweede flesch gehaald, nog een en daarop nog al een. Het leek de vrouw van den vergunninghouder toch wat al te bar, te meer, omdat ze meende de uitwerking van den drank al te kunnen bespeuren. Ze waagde een opmerking te makenOf 't zoo niet te slim werd 't was pas 10 uur en om twaalf uur zou de begrafenis plaats hebben. Dat was te veet gezegd //Wat mainen ie, dat wie ons kind as 'n hond of 'n katte will'n begraoven Nee, heurt recht versounlek". En woedend trok de fatsoenlijke moeder naar het sterfhuis Doodelijk ongeluk. Bij het lossen van steenkolen uit een Rijnschip gleed te Rotterdam een 22jarige kolenwerker uit en geraakt onder den knijper. De man stierf kort daarna aan zijn wonden. Men meldt uit Bavel aan de's Hert. Ct. Als een bijzonderheid kunnen wij melden, dat de vier gezusters Petronella, Wilhelmina, Adriana en Anna Janssen, die steeds bij elkaar woonden, thans 300 jaar tellen. Deze gebeurtenis werd in familiekring feesteljjk herdacht. Een zeldzaam jubile. Het echtpaar den Boer te Herkingen heeft onder vele blijken van belangstelling beiden den 90sten verjaardag gevierd. Deze oudjes hopen a. s. Zondag hunne 70jarige echtvereeniging te herdenken. Weer valt steen op steen. De opening is nu zoo groot, dat Grates en Hubert elkaar de hand kunnen rijken. Nog een weinig inspanning en het groote werk is volbracht, de redding gelukt. //Te laat", mompelt Wenz en het hoofd zinkt hem op de borst. Als verdoofd staat hp daar, steeds meer in verwarring, niet in staat om helder te denken. Een ding weet hij het daglicht beteekent vrijheid, leven Hubert heeft zich intusschen door de opening gewerkt en valt den herder om den hals. De oude man weent, maar het zijn vreugdetranen. yjrVoorzicbtigNu ziet Hubert rondhij schrikt, nu hij ziet, hoe gevaariijk zij daar staan. Hij duizelt ervan maar Joost grijpt hem vast en laat hem nederzitten op het puin. z/Helpt" klinkt het uit het gewelf en in de opening worden hoofd en schouders van den tweeden levend begravene zichtbaar. Joost steekt hem de hand toe en helpt hem door de opening. Wat nu gebeurde is moeilijk te beschrijven. Op het kleine muuruitsteeksel staat Wenz. Onbeweeglijk ziet hij zijn bevrijder aan. Joost kijkt hem ook aan met vlammende blikken bij den eersten oogopslag heeft hij zijn broer herkend. Hij roept //Wenz Dit enkele woord brengt leven in de onbe- weeglijke gestalte. Hij snakt naar adem. Hij zwaait de armen, alsof hjj een dreigend schrik- beeld wil verjagen. Hjj doet een stap achter- Ter bewaking van het Militaire Vliegkamp te Soesterberg zijn er 4 marechaussee's gedeta- cheerd. Deze zijn ook belast als er gevlogen wordt en de roode bal is geheschen, personeu die de groote beide om het vliegkamp betreden te bekeuren. Voor menigeen is dit een groote last. Verleden Zondag zijn circa 46 kerkgangers die gewoon zijn den kortsten weg te neraen, bekeurd. Een protest zal niet achterwege blijven Een mooi geschenk. De twee gebroeders Bos te Rotterdam hebben een terrein ter waarde van 50.000 aangeboden aan den Westzeedijk hoek Westersingel om er een nieuwe Geref. Kerk te bouwen. De resteerende f 65,000 zal als le hypotheek worden genomen. Architect is de heer Kuipers te Amsterdam. Thans dient een vroeger koetshuis tot kerk. In 't Nijreesbosch, onder Ambt-Almelo, schijnen zich thans veel vossen op te houden, die bij hun strooptocbten op de boerderijen heel wat siachtoffers maken. Zoo vond de boer J. dezer dagen op een morgen een 50tal kippen wreedaardig vermoord. Vroeger wemelde het in het Nijreesbosch van wilde konijnen, thans zoekt men tevergeefs naar een enkele van deze springers. Reintje heeft oud en jong om hals gebracht. Wei wordt er jacht gemaakt op deze wildroovers, maar gewoonlijk weten de slimmerds den dans te ontspringen. Dezer dagen werd door den jachtopziener Lipman een prachtige moervos geschoten. Eerstdaags wil men 't ook eens met een drijf- jacht beproeven. (N. v. d. D.) De Belgische visschers klagen dat de meeuwenjacht welke verboden is langs het strand, nu uitgeoefend wordt in voile zee. Men zou zich nu afvragen waarom de visschers daar- over klagen De //Gazette van Gent" antwoordt, omdat de zeemeeuw een kostbare aanduidster is de vogels komen in dichte drommen vliegen boven de plaatsen in zee waar er haring- en sprotbanken ziin, vissehen waarop de meeuw verzot is. De visschers, die de gewoonten der vogels kennen werpen telkens op die plaatsen met goed gevolg hun netten uit. De Westminster Gazette" meldt, dat tusschen de verzekeringsmaatschappij te Londen en den eigenaar van het beroemde paarlensnoer Max Mayer een schikking tot stand is gekomen betreflende de uitkeering voor de niet terecht gekomen kostbaarheden. Deze bedraagt onge veer 14,00 p. st., daar van de 61 parels, die het snoer vormden, er nog twee vermist. worden en de twee los in het pakje geborgen parels evenmin als de diamanten gesp zijn terugge- vonden. De eisch had bovendien betrekking op een zeker bedrag als rente van het kapitaal sinds de diefstal op 16 Juli, dus voor meer dan vier maanden gepleegd werd. De kwestie van de 8000 p. st. als belooning uitgeloofd voor wie de politie doeltreffende aanwijzingen omtrent de(n) dader(s) zou geven, blijft echter nog onopgelost. De aanbrengers Quadratstein en Brandstatter zitten elkaar over de tusschen hen te dien opzichte getroffen af- spraak in de haren. Terwijl de tweede be- weert, kracbtens deze op 75 recht te hebben, eischt Q uadratstein de helft, voorgevend, dat aldus de verdeeli ng bij voorbaat geregeld was. Een tijgerjacht. De bevolking van het detachement Eure-et-Loir verkeert, naar het Hbl. meldt, sinds Woensdagmiddag in doodsangst de boeren durven hun woning niet te verlateu, waarts en roept//JoostJoostIn dat geroep klonk schrik, maar ook een bede om ontferming. Joost ziet hem aan met een blik vol toorn en afgrijzen. Weer zet hij een voet achterwaarts en het gelaat vertrokken door angst stort hij achterover in de diepte. Joost ontstelt hevig maar behoudt gelukkig zjjn vastberadenheidhij weet dat hij voor- zichtig moet zijn om zelf niet in de diepte te storten. Hij blijft dus staan en kijkt omlaag. De boot die hij reeds vroeger zag naderen, was juist aan den voet der rots aangekomen. De drie mannen hadden Wenz zien vallen. On- middellijk wenden zij het roer en stuurden naar den wal. Verpletterd vonden zij het Ijjk van den ellendigo aan den voet der rots liggen. Joost wendde zich af en ging naar Hubert. Deze had het tooneel ook gezien en keek Joost vragend aan. //Hij is gerichtsprak Joost. ^Het was Wenz, de moordenaar van den heer Von Beuren z/Ha! de moordenaar van mijn vaderDe ellendige En gij Gij zijt Joost Joost keek Hubert vreemd aan. /,De moor denaar van mijn vader?" Wat moest dat be- duiden Doch op die woorden ffGij zijt Joost 1" antwoordde hij. „Ja ik ben Joost! Nu mijn onschuld gebleken, is wil ik dat niet ianger verbergen." z/De vader van AmmiToe! Kom Laten we spoedig van hier gaan Zij is zeker onge- rust over ons Hubert stond op om met zijn redder omhoog te klauteren, doch daar viel hem iets in. //Ik moet nog eens terug om de jas van mijn vader het vee is binnengehaald, 's nachts worden in de dorpstraten groote vuren aangestoken. Frankrijk heeft thans n.l. ook zijn Bauern- schrecksinds Woensdagmiddag wandelt een leeuw rond in het departement. Het dier is „gedrost" het moest dienen als slachtoffer bij een gefingeerde tjjgerjacht voor een kinomatografische opname. Nabij het plaatsje Epernon was in een woest en onher- bergzaam terrein een kleine strook afgerasterd eenige jagers in phantastische costuums lagen in een verlaten leigroeve in hinderlaagde kooi werd opengezet doch het dier nam, in plaats van de richting zijner belagers te loopen, een koenen sprong, kwam over de om- rastering en was in vrijheid. Weliswaar schijnen hem eenige achterna gezonden kogels getroffen te hebben maar intusschen is het dier zoek. De gendarmerie is gemobiliseera, van alle kanten snelleu de Tartarina toe. Overal meent men het beest te zien, maar tot nog toe is niemand er in geslaagd het onschadeiijk te maken. De Belgische regeering is van plan, nieuwe postzegels uit te doen geven, Deze zullen fraaier worden bewerkt dan de thans in omloop zijnde en, aldus de //Gazette van Gent" voorzien worden van afbeeldingen van schilderachtige plekken. Een aardig voorval, hoe iemand zijn eigen werk ten sterkste becritiseerde, meldt de Tel. van den beeldhouwer Rodin, die daardoor een proces beliep. De groote beeldhouwer kwam voor korten tijd woedend in den winkel van den kunsthan- delaar Maline binnen en vroeg welke knoeier het gewaagd had een allerslechtst brons in de uitstalkast, //De Aarde", voor zijn werk uit te geven. Maline verzekerde, dat hij het van een Hamburgschen verzamelaar gekocht had, die het van Rodin zelf had. Dit bleek waar te zijn, het is een werk uit Rodin's jeugd. De kunstenaar gebruikte zulke onparlementaire termen, dat Maline hem nu wegens beleediging vervolgt. Eenigen tijd geleden verdween een man, Rhorosjko genaamd, uit het dorpje Belgradot hij Odessa. Zijn langdurige afwezigheid trok de aandacht van de politie. Men vroeg den broer van den verdwenene om inlichtingen, die vertelde, dat zijn broeder voor zaken op reis was. De politie bemerkte eenigen tijd daarna, dat de hond van Khorosjko iederen dag op een bepaalde plaats van het erf den grond omwoelde. Zij liet ter plaatse graven en weldra werd het lijk van den vermiste gevonden. De broeder van den doode werd gevangen genomen en bekende zijn broeder te hebben vermoord. Kleine oorzaken, groote gevolgen. Een stuk kinaerspeelgoed, in den vorm van een konijntje, veroorzaakte, naar het R. N. meldt, een efnstig ongeluk op den Boulevard de Straz- bourg te Parijs. Een blond jongetje van een jaar of vijf trok het beestje aan een touwtje voort, toen een banketbakkersjongen, die haastig met een mand op zijn hoofd voorbij liep, met zijn voet in het touwtje haakte en op den rij- weg neerstortte. De koetsier van een taxi-auto, die voor den gevallen jongen uitweek, botste tegen een motorrijtuig, waardoor beide rijtuigen omvielen. De jongen werd ernstig aan het hoofd gewond, terwijl de koetsier van de auto ernstige kneuzingen bekwam. Beiden werden door de politie ter verpleging naar een zieken- huis gebracht. Het kind vervolgde zijn weg te halen. Dat aandenken wil ik niet missen,' zeide hij. //Hier, Joost, neem dezen brief, ik heb hem in de uniform van mijn armen vader gevonden. Lees hem, dan zullen mijn woorden je niet raadselachtig meer voorkomen." Met deze woorden duwde hij den verbaasden oude den brief van den kapitein in handen en ver dween daarop in de opening van het gewelf. Joost ging zitten en las. Hjj keek niet op en bemerkte niet, dat Hubert met de door- schoten, met bloed bevlekte uniformjas reeds een poosje voor hem stond, zoo geweldig was hij aangegrepen door den inhoud van den brief. Wonderlijke samenloop",mompeldekjj,peinzend op het papier starende. Eindelijk sprak Hubert: //Kom vader Joost, hier kunnen wij niet langer blijven De oude man sloeg de oogen op. De blik waarmee hij Hubert aankeek, was geheel anders dan vroegerin plaats van liefde scbeeu die nu eerbied uit te drukken daar stond de nieuwe, de werkelijke heer Von Beuren voor hem, Hubert meende de gedachten van den oude te raden. Hij stak zijn redder de hand toe en zeide recht hartelijk //Mijn vader heb ik nooit gekend, hij is reeds dood, maar de Hemel schenkt mij in u een nieuwen vader. Neem mij als uw zoon aan en ik zal u eeren en liefhebben, zoo lang de goede God u in leven laat." Joost werd diep ontroerd bij het hooren van deze woorden. Aan zijn kind denkende vrier levensgeiuk hij aan de zjjde van dezeii edelen jonkman verzekerd achtte, reikte hij Hubert de hand en sloot hem in zijn armen. Eenige oogenblikken van liefderijke ontroering deden beiden zwjjgen. Toen liet Joost den jongen met zijn konijntje over den boulevard en had er geen begrip van, welk onheil hij had gesticht. Een brave postbeambte, Albert Seta uit Oran (Algerie) en 29 jaar oud, kwam dezer dagen van een snoepreisje uit Italie terug, dat hem lang zal heugen. Reeds lang had Seta er op gevlast, met eigen oogen te genieten van het schoone vaderland van Dante. Eindelijk had hij zooveel over- gespaard, dat hij aan zijn wensch kon voldoen. Seta stapte het eerst in Rome af, waar hij een week vertoefdevervolgens nam hij zijn intrek in een hotel te Stresa aan het Lago Maggiore. 1 ijdens den maaltijd vormde hij het plan een bezoek aan het beroemde meer te brengen en daai te eten. Hij vertelde den kellner wat hij voornemens was te doen en vroeg een mes en vork ter leen om op zijn tocht mee te nemen, Dit zou hem echter noodlottig worden. Toen de hotelhouder hem niet op het aangegeven uur zag terugkeeren, geioofde hjj het slachtoffer van een oplichter te zijn geworden en waarschuw- de de politie, wat tengevolge had, dat Seta den- zelfden avond nog, juist toen hij in den trein wilde stappen, die hem naar zijn hotel zou terugbrengen, gevangengenomen werd. Twintig dagen lang bleef de ongelukkige postbeambte in een eel opgesloten. Eindelijk moest hij voor den rechter komen en toen hij ten laatste ver- lof kreeg om zijn in beslag genomen bagage te gaan halen, hield men 130 francs van zijn spaarpenningen af voor de proceskosten en het honorarium van den advocaat. Hij werd onder geleide over de grenzen gezet. Reuter seint uit Reims, dat een militaire biplan, komende van Mourmelon en bemand met twee sapeur-aviateurs, op de grens van de departementen Marne en Aube is gevallen. De twee aviateurs verbrandden tengevolge van de ontploffing van het benzine-reservoir. Hulst, 1 December 1913. Rotterdam, 1 December. Binnen 1. Granen. Tarwe en Have: prijshoudend verkocht. Een goede voorraac Bruine Boonen is nog voorhanden. Meel. De markt is onveranderd. Buitenl meel iets flauwer, evenwel zonder invloed oj de prijzen. Men noteert: Tarwe per hectol. van 8( kilo goede 8,a 8,25; mindere 6,5( a 7,25 puike Wilhelmina van 9,75 a /10, tusschensoorten 9,— a 9,25 afwijkendi f 8,—- a f 8,50 per 100 kilo. Rogge pet hectol. 6,a 6,50 en per 100 kilo 8,— a 8,50Zomergerst per hectol. f 5,50 Winter 5,50 a 6,— Chevalier 6,75 i 7,— Gerst per 100 kilo 9,— a 11,50 Chevalier f 11,75 a f 12,50 en extra zwar daarboven. Haver per hectol. lange 5,— a 5,50 dikke 6,h 6,25. Haver pe rechter los en zei//Komaan, voorwaarts 1 Elkaar steunend en leidend, klauterden zj omhoog. Het was nog een inspannend gevaar lijk werk, maar gelukkig bevonden zij zich vr spoedig op een veilig terrein. NEGEN-EN-TWINTIGSTE HOOFDSTDK. Op den weg over den Mont Royal naar Trabe zagen Joost en Hubert verscheidene mensche die hun snel tegemoet kwamen loopen. PJoi seling weerklonk een luide kreet en een meisj snelde in vliegende haast toe. Het was A mm Hubert had haar onmiddellijk herkend en weldr lagen zij weenend van vreugde in elkanders armei Ongeveer een uur nadat Joost op weg nat den Mont Royal was gegaan was Katrien mi haar aanstaande op Beurenhof gekomen zondi betere tijdingen mee te brengen. Nu kon Arat het niet langer uithouden. Het wagentje wei ingespannen en zij liet zich naar Trarbach rijd< waar zij zich liet overzetten en zich aanslo' bij andere menschen die ook den Mont Roy bestegen. Zoo vond, gelijk wij zagen, Ami I haar geliefde terug, dien zij reeds verloren b: gewaand. Na de hartstochtelijke omhelzii bracht Hubert haar bij Joost en zeide //Hi is uw vader, Ammi z/Dat heb ik altjjd vermoed bekende Ami en onder vreugdetranen en een stroom vj liefeiijke woorden viel zij den ouden herder o den hals. Hare woorden klonken als hemelsc rnuziek in de ooren van den armen Joost, c zoovele jaren onverdiend het grievendste le had moeten dragen. Nu werd hij daar voor rjjfe ljjk beloond. (Wordt vervolgd.) I ST VAN BBBWMMMBaBHMJilllWHII Mil I JBftimWHUMI Middenprijs per 100 K.G. Tarwe /9,40, Rogge 7,80 Wintergerst 9,50, Zomergerst /9,—Haver 7,50 JErwten 11,75, Witte boonen 14,50, Bruine booner 11,60, Duivenboonen 11,50, Paardenboonen 10,— Boekweit fLijnzaad Koolzaad f— Aardappels 3,—. Boter per kilo 1,25. Eieren per 26 stuks 1,70. Ter weekmarkt waren aangevoerd 16 stuks rundvee 23 varkens, waarvan verkocht 7 stuks rundvee, 2( varkens.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 5