Alleen1verkoopG. VERPQCRTEIT, Prijstai! m\ fle Jaskaarl, Zit- en Slaapkamer CMQ i I.KILO'IBUS Prentbriefkaarten Gemengde berichteo. Laatste Bench tor.. KOKO vh°e°tr HAAR Advertentien. DANKBETUIGING. verdaagd, Coiffeur, TER NEUZEN. O N T VA N GEN: voor Gibsbordjes. Ter Neuzen. Firma P. J. VAN DE SANDE. van Groede naar Nieuwvliet, raming 392, 14, straatweg van Schoondijke over IJzendijke naar de Rijksgrens, raming 4280, en 15, straatweg van Oostburg naar Zuidzande, raming 600, gecombineerd, schreven in de heeren P. Daansev. d. Plas te Oostburg voor f 10150, A. du Burck te Breskens voor f 9160, J. M. H. van de Sande te Breskens voor 9121, A. Ris- seeuw Az. te Groede voor 8725, H. Karels en A.J. Risseeuw te Groede voor f 8724 en T. Cambier te Breskens voor 8463,40. Voor perceel 16, straatweg van Ter Neuzen naar Axel, raming f 4567, waren inschrijvers de heeren A. Kaan te Ter Neuzen voor 4850, J. F. Adriaansens Polfliet te Hontenisse voor 4666, J. P. de Vos te Ter Neuzen voor 4490 en J. de Bree Fz. te Ter Neuzen voor 4185. Voor perceel 17, straatweg van Walzoorden naar Hulst, raming f 6120, waren inschrijvers de heeren J. P. de V03 te Ter Neuzen voor 5990, A. AdriaansensMegs te Hontenisse voor f 5890 en J. F. Adriaansens Polfliet te Hontenisse voor f 5762. Voor perceel 18, steigerdam met steiger enz. te Walzoorden, raming 568, was eenige in- schrijver de heer J. F. AdriaansensPolfliet te Hontenisse vpor f 489. Voor de perceelen 16, 17 en 18 gecombineerd, schreven in de heeren A. Kaan te Ter Neuzen voor f 12700, J. F. AdriaanssensPolfliet te Hontenisse voor 10990 en J. de Bree Fz. te Ter Neuzen voor f 10098. Nog was er een biljet voor de perceelen 17 en 18 samen, dat echter ter zijde werd gelegd. Naar aanleiding van de in September in het garnizoen te Middelburg voorgekomen ge- vallen van buikloop welke werden toegescbreven aan het gebruik van Argentijnsch vleesch, wordt door de directie van de Mij. van Verduurzaamde levensmiddelen //Viande" te Hoek van Holland, in //De Huidenveiling" van 13 dezer het vol- gende schrijven gepubliceerd door haar ontvangen van generaal-majoor J. F. de Meester, hoofd- intendant //Ten vervolge op mijn schrijven van 19 dezer no. 2297 heb ik de eer u mee te deelen dat volgens verkregen inlichtingen het onderzoek te Middelburg geen bepaalde oorzaak heeft doen kunnen vinden voor de ziekteverschijnselen bij het garnizoen aldaar op 13 en 14 Sept. jl. Vermits aan de garnizoenen te Breda, Bergen op Zoom, Vlissingen, Tilburg en Geertruiden- berg, bevroren Argentijnsch vleesch en vet is verstrekt van dezelfde partij, waarvan het vleesch en vet ten behoeve van het garnizoen afkomstig was en in geen der eerstgenoemde plaatsen nadeelige gevolgen van het gebruik van het vleesch en vet zijn ondervonden, ligt het voor de hand dat de vorenbedoelde ziekteverschijn selen aan andere oorzaken moeten worden toegeschreven." Op de kermis te Gorinchem is een man uit Arkel, werkzaam aan den luchtschommel, door dien schommel zoo ernstig aan tret hoofd getroffen, dat hij in het ziekenhuis aan de ge volgen is overleden. Ontsnapt. Dezer dagen is een man, die bij de Amsterdamsche politie als een flesschentrekker" te boek staat, aan de politie ontkomen juist op het oogenblik dat men hem wegens oplichting wilde arresteeren. De man was directeur van een zich noemende inaat- schappjj tot verzekering tegen waterschade, en had zijn kantoor op een der grachten te Am sterdam, hij woonde in een huis aan diezelfde gracht. Hij wordt er van verdacht op de volgende wijze oplichting te hebben gepleegd. Bij de executeurs-testamentair van een overleden bekend Amsterdammer presenteerde hij quitanties voor een polis van verzekering tegen waterschade. De quitanties werden eenige maleu betaald, doch dezer dagen kreeg men argwaan, doordat de polis niefc bij de nalatenschap te vinden was. Toen dan ook 's mans zoon wederom ten kan'- tore van een der executeurs-testamentair de quitantie presenteerde, werd de politie gewaar- schuwd die den jongen aanhield. Den vader werd verzocht zijn zoon van het politiebureau te komen afhalen, doch papa ver- scbeen wijselijk niet. Rechercheurs togen daarop naar zijn woning, doch blijkbaar had de man lont geroken, want hij wist nog juist te ont komen. Thans zit hij in Duitschland. Die ontsnapping ging op de volgende, niet alledaagsche wijze in haar werk. Een jongere zoon van den flesschentrekker, een knaapje&van een jaar of twaalf, schelde 's namiddags om een uur of zes bij een schoenmaker in de steeg vlak bij de ouderlijke woning aan met de bood- schap, dat zijn vader op het plat naast de woning was, dat de deur, toegang gevende tot het plat, was dichtgeslagen, dat zijn moeder de deur niet open kon krijgen, en of nu de schoenmaker zoo vi iendeljjk zou willen zijn zijn vader in staat te stellen door den schoenwinkel van het plat af en zoo weer in de woning te komen. De schoenmaker had daartegen geen bezwaar en hielp den in het nauw gebrachten vader, natuurlijk zonder te beseffen, dat hij aldus een flesschentrekker aan de politie hielp ontkomen. Uit Koslin wordt aan de Koln. Ztg. ge- meld In de gymnastiekzaal van de stedelijke jongensschool werd door een buitenlandsche dierentemmer, die door een neger begeleid werd, een vertooning gegeven met getemde wilde dieren. De dieren liepen vrij rond, nadat zij uit de hokken waren gelaten en gehoorzaamden aan alle bevelen, die de dierentemmer gaf. Slechts een jonge, ongeveer eenjarige leeuwin, ging aan de kinderen snuffelen, waardoor een paar kinderen zoo bang werden, dat zij luid begonnen te schreeuwen. lemand deed de deur van het gymnastiekiokaal open en de kinderen sloegen in allerijl op de vlucht. De leeuwin liep ook mee naar buiten, de trappen van het schoollokaal af en de straat op. Hier sloeg zij met een geweldigen slag van haar klauw, een ongeveer zevenjarig knaapje op het hoofd, zoodat het kind bewusteloos neerviel. Een paar metselaars, die in de baurt werkten, snelden toe en joegen het dier weg, dat door den leeuwentemmer gevangen en opgesloten werd. Het knaapje, dat den slag met den leeuwen- klauw gekregen had, werd naar bet ziekenhuis gebracht en verkeert in levensgevaar. In de stad Koslin heerscht hierover groote opgewondenheid. De politie heeft de verdere vertooningen ver- boden. Dezer dagen is er te Kopenhagen een boekje uitgekomen over ,/jacht en dieren- bescherming", waarin verschillende bekende mannen hun oordeel zeggen. Zoo prof. Georg Brandes. //Ik weet," sckrijft hij, //dat het noodig en gerechtvaardigd is schadelijke dieren uit te roeien en, met zoo min mogelijk pijn, dieren te dooden die den menscb tot voedsel strekken. Maar ik heb er mij al miju leven over ver- wonderd, dat mannen en vrouwen, zonder een oogenblik te denken aan den doodsangst en de pijnen van het wild, de jacht een edel vermaak, een nobelen hartstocht vioden. Dat is zuiver atavismewreedheden hebben tijden lang aan de menschheid haar beftigste genoegens ver- schaftmaar dat atavisme gaat gepaard met domme onverschilligheid voor het lijden van het wezen, dat in rang onder den mensch staat. Zoo zegt de Italiaansche man uit het volk, wanneer hij ezels of paarden mishandelt//Het zijn geen Christenen (N. R. Crt.) '8 Gravenhage, 19 Nov. Tweede Earner. Bij het algemeen debat over de Indiscbe be- grooting vervolgde de Minister van Kolonien zijne gisteren aangevangen rede. Hij huldigde het optreden van den Gouverneur-Generaal, den heer Idenburg, jegens de Sarikat Islam, als eene daad van wijs beleid en hij oordeelde dat men het best doet deze vereeniging zijn gang te laten gaan, er leiding aan te geven waar dit gewenscht voorkomt, en overigens het oog op haar gevestigd 4e houden. Daarnevens acht hij het een plicht voor het gouvernement om krachtig werkzaam te zijn tot verheffing, kapitaalkrachtig maken en tot ontwikkeling van de inlandsche bevolking, o. a. door civiel-rechterlijke maatregelen tegen woeker, bij de volgende begrooting, ep door uibreidi.ng van het aantal scholen. De Minister wenschte niet te tornen aan het subsidiestelsel voor het bijzonder ondervvijs op Java en verklaarde zich voor facultatief- stelling van het bij wonen van godsdienstonderwijs. Hij oordeelde dat de toepassing daarvan zelfs met liberate vrijgevigheid mogelijk is, in centra waar voldoend gouvernementsonderwijs gegeven wordt. De Minister heeft door ervaring aan den lijve geleerd koel te zijn tegenover staatsmijn- exploitatie, wegens de wisselvalligheden in het bedrijf en de moeilijkheden daaraan verwant. Hij verklaarde van de Djambi-consessies nog geen werk te hebben gemaakt en keurde goed de weigering van rechtspersoonlijkheid aan de Indische partij en het interneeringsbesluit. De Minister verklaarde zich echter bereid, indien bem blijkt dat Tjipto en Soewardi tot inkeer zijn gekomen, hen bij den Gouverneur- Generaal voor ciementie voor te dragen. Aan het slot zijner rede deed de Minister een beroep op de medewerking der Kamer. Daarna zijn de replieken aangevangen. Leeuwarden. De rechtbank deed heden uit- spraak in de zaak tegen het echtpaar 1J. V. en T. L., die terecht- stonden onder verdenking hun lljarig kind door middel van vitrool om het leven gebracht te hebben. V. werd tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. De eisch tegen hem was 12jaren. De vrouw werd, wegens gebrek aan bewijs, overeenkomstig den eisch vrijgesproken. Veulo. De fabriek tot exploitatie van Van Hilles ijzergieterij alhier is gisteravond uitge- brand. 50 werklieden zijn daardoor zonder werk. 's Hertogenbosch. Het gerechtshof alhier behandelde heden de bekende zaak tegen den archivaris E. wegens verduistering. De ad- In Gebruik by alle Koninklyke Hoven in Europai\ Eene reputatie over de geheele wereld van 25 jaar. 9 vocaat-generaal vroeg bevestiging van het vonnis der rechtbank, maar veracdering der straf tot 1 dag gevangenisstraf. Mexio City. Ondanks officieele tegenspraak wordt door de bladen bevestigd dat er te Cindad Victoria een hevig gevecht tusschen opstandelingen en regeeringstroepen heeft plaats gehad, waarbij 600 der laatsten zouden gevallen zijn. Ventor (Eiland Wight) Het stoomschip Scots Dymke geraakte van morgen in brand. De passagiers en bemanning zijn door een Eugelsch oorlogschip opgepikt. I N G E Z 0 N I) E N S T II K KEN. M. de Redacteur, A. s. Zaterdag 22 dezer hopen mijn geliefde Pleegouders, P. K. KA1JSER ELISABETH DE SM1DT, hun30jarigkuwelijkteherdenkeu. Dat God hen tal van jaren schenke, is de iunige wensch van hunnen dankbaren pleegzoon P. K. KA1JSER. Axel, 17 November '13. ti)) fl it Ondergeteekende betuigt door dezen w haren harteiijken (lank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden op haar 75sten geboortedag. Zaamslag, 19 Nov. 1913. Wed. MATTH. DE BLAEIJ. Voor de vele blijken van belang stelling eu deelneming, ondervonden gedurende ^de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefdeu Echtgeuoot, Vader en Behuwd- zoon, den heer M. J. P. Mijnsbergen, betuigen wg ook namens de familie onzen liartclijkeu dank. Uit alter naam, Wed. M. J. P. MIJNSBERGENDhont. Ter Neuzen, 19 November 1913. Voor de vele blijken van belangstelling, gedurende de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder en Behuwd- broeder, zeggen wij alien hartelijk dank. A. MOERMAN. Hurgronjestraat No. 10. Vlissingen. De stangekondigde Aan- besteding der veranderingen en leveren van sckooltneubelen in de Openbare Scholen der gemeente Clinge is tot nader bekend- making Burgemeester en Wethouders van Olinge, D. VERCOUTEREN. De Secretaiis, O. KIEBOOM. op Zondag 23 iovembep 1913, bij YV. J. BOS, De Fegterstraat. Aanvang 5 uur namiddag. Gewone condi ties, 2 extra prijzen. gevrasgd, liefst zonder pension, vanaf 1 Januari a. s. Brieven franco met prijsopgave onder letter A, aan het Bureau van dit blad. T AND A R T S, Brouwerijstraat (hoek Havenstr.)TerNeuzen is dagelijks te consulteeren van 9—12 en van 3 —4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. een prachtige sorteering KOKO DOBT het haar groelen. Gaat het ultvallen tegen. Yersterkt de wortels. Geeft prachtige vleohten. Holder als krlstal- Yerfrisschend voor de hoofdhuid Koop het vandaag van uw drogist of coiffeur. PRIJS PI. 0.75, fl. 1.60, en fl 3 00 per flacon. Alleen Vertegenwoordigers Voor N. en Z. Holland, Utrecht, Zeeland, N. Brabant en Limburg. N.V. v/h HENRI SANDERS, Heerengracht 22. Amsterdam. Voor Friesland, Groningen, Drenthe, Overysel en Geldertand. Firma B. MEINDERSMA, Sneek. 93 Mag ik, naar aanleiding rapport-erfpaehts-eommissie. een plaatsje in uw veeigelezen blad Zoo ja, dan bij voorbaat mijnen dank. M. d. R., ik wilde n.l. een paar vragen stellen, en bij de behandeling in openbare zitting door onze vroede vaderen sonpartijdig" beantwoord zien. Ik zeg onpartijdig, omdat we op dat punt wanneer er belanghebbenden zijn die zelf de zaak hebben te berechten, hier heusch niet verwend zijn. !e. Is de Nieuwstraat met onze hoofdstraat, de Noordstraat, op een lijn te stellen? Me durikt van niet. De ver- koopswaarde der perceelen wijkt al te veel af, daar beboeft men geen onderlegd financier voor te zijn. 2e. Is de Westkolkstraat een mindere »stand" dan de Nieuwstraat Gekheid immers 3e. Is het wel billijk b.v. de Nieuwstraat-bewoners voor hun in de Dijkstraat nitkomende poorten of uitgangen 15 cent per M2 te doen betalen, en voor de daaraan grenzende perceelen. dikwijls llinke zaken, doch uitzicbt hebbende in de Uijkstraat slechts 8 cent. Mij dunkt van niet. Genoemde uitgangen, pakhuizen en derge- lijke, waren met 8 cent ruim betaald. Men zou zoo zeggen dat de Nieuwstraat, het voormalige moeras, de bijzondere aandacht van heeren rapporteurs heeft getrokken, en dat de in hun rapport ingeslaschte clausule, n.l.dat er rekening mode is gehouden dat de stijging der perceelen voor een groot gedeelte ook aan de respectieve eigenaren is te danken, op de Nieuwstraat niet behoeft te worden toegepast. Dit aangaande genoemd rapport, wat overigens wel door den beugel kan. Nu nog wat betreffende regeling »leges" Onder c, komt o. m. voor: certificaat van gedrag /0,I5. Is nu dat gedrags-bewijs vroeger gratis, thans te betalen met f 1,gereduceerd tot f 0,15 Of is het zoo bewijs van gedrag 0,15 handteekening burgemeester 0.25 'le getuige 0,25 2e 0,25 Totaal 0,90? Als men nu weet dat men nogal eens moet solliciteeren alvorens eenig, of geen resultaat te hebben, dan is dat toch nogal een dure liefhebberij. Wellichtkon daarovernog wel eensnader wordengevraagd door een onzer afgevaardigden. Ik vind, je maakt anders zoo een mal figuur, als je met de officieele 15 cent op zak »om je fatsoen komt vragen," en je komt dan 5/g op het werkelijke bedrag tekort. Ter Neuzen, -19-1T-'13. DIXI. KN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2