A seuws- e g e m e e n Advertentieblad r Zeeuwsch-Viaai No, 5989. Dinsdag 4 November 1913. F E II ILTi T ON? Gemengde beridhten* 53 Jaar^anar. 1 ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postYoor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,65 en voor bet overige Buitenland 2,Men abonneert zich bp alle Boekhande bars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Tan ADYERTEN T II St 1 tot 4 regels 0,40. Yoor elken regel moer 0,10. directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie worrit 4e prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden saar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentiSn v6or 1 uur op den dag der uitgave. TER NEUZEN, 3 November 1913. Bet weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bilt van heden luidt als voigt Hoogste barometerstand 767.8 Clermont. Laagste barometerstand 734.9 Thorshaven. Verwachting tot den avond van 4 November. Meest matige tot kracbtige Westelijke tot Zuidwestelijke wind, meest zwaar bewolkt, waar- schijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. Door Ds. A. M. Berkhoff te Leeuwarden is voor het beroep naar de Chr. Geref. gemeente alhier bedankt. Vrijdagavond was het schip van de wed. J, de Lege zeilende tusschen Sluiskil en Sas van Gent, in de rickting van Ter Neuzen. Er was weinig wind, waarom de schipper den loods van de acbterop komende stoomboot ./Ousel" aanriep of hij mocht meesleepen. Na bekomen toe- stemmend antwoord, werd een staaldraad aan boord van het stoomschip geworpen en nadat deze daar bevestigd was, rnoest die ook aan boord van bet zeilschip aan den bolder bevestigd worden. Ofschoon de //Ousel" de machine had stop gezet, was er nog gang in, waarom het noodig was den draad, schuivende langs den bolder te vieren, tot het vaartuig gelijken gang met het stoomschip had. Dat vieren werd verricht door den schipper, die daarbij geholpen werd door den 18jarigen knecht J. Pikkaart, om de lijn klaar te maken. Deze geraakte daarbij met zijn voet in den slag van den staal draad met bet gevolg dat die voet tegen den bolder door den staaldraad totaal werd afgesneden. De ongelukkige werd aan boord terstond voor- loopig verbonden, om zooveel mogelijk bet bloeden te stelpen en zoodra men hier was aangekomen, naar het ziekenhuis overgebracht. Naar we vernemen is de voet voor den hiel geamputeerd moeten worden. Een soortgelijk ongeval, maar van veel ernstiger afloop kwam Zondag voor op het Nederlandsche stoomschip //Helena", kapt. B. Meinsma, alhier thuisbehoorende. Dit stoom schip voer op naar Gent, maar moest met het oog op sanitaire maatregelen stoppen aan den steiger bij het douanekantoor te Selzaete. Daarbij is de matroos C. van Ertvelde, wonende te Gent, met een been verward geraakt tusschen een staaldraad die rond een bolder stond en aangetrokken werd met een stoomlier. Hij heeft zich niet uit den staaldraad kunnen los- 54) //Nog iets, voor we afscheid nemen We moeten dag en uur bepalen, waarop we ons plan kunnen uitvoeren. Aanstaande Vrijdag lijkt me het beste, dan hebben we voile maan en kunnen zonder veel moeite den weg vinden. Ik verwacht u dien avond. maar niet hier in het kasteel. Wacht op mij buiten het park, bij den muur, op de plek, waar ge dien nacht zijt overgeklommen. Ge herinnert; u die plaats nog wel, hoop ik." Blozend knikte Hubert en de slotheer ver- volgde //Beloof me toch nog eens, dat ge met Ammi niet over de zaak zult spreken Ik zal haar dien middag naar Marie te Zeltingen zenden en het zou het beste zijn, als ge haar dan uit den weg bleef. Wij kunnen dan onbemerkt onzen tocht ondernemen. Zullen wij zoo af- spreken Hubert vond dit goed, drukte den slotheer tot afscheid de hand en keerde huiswaarts, zonder Ammi nog eens gesproken te hebben. De heer Von Beuren was vermoeid en zonk weldra in een diepen slaap. Zonder eenig gedrnisch naderde Barbertje de verboden deur, opende die voorzichtig en sloop met ingehouden adera langs haar slapenden heer naar hare vertrekken terug. Ze had gehoopt veel zeldzaams te vinden. In deze verwachting was zij zeer teleurgesteld, maar ze had daar iets afgeluisterd, dat zeker gewichtig was. maken, met het gevolg dat deze hem tegen den bolder sleepte en daar zijn been tot aan de dij afkneep. Te Selzaete werd een geneesbeer te hulp geroepen, doch deze kon aan den ijselijk ver- minkte weinig doen. Deze is daarop met een sleepboot zoo spoedig doenlijk was naar Gent vervoerd en aldaar in een hospitaal gebracht. Hij is daar na eenige uren aan zijne verwon- ding bezweken. f Hij laat een vrouw met een kindje na. Jl. Donderdag en Vrijdag had alhier in het //Hotel Centraal" ten overstaan van de notarissen J. A. Dregmans te Axel, L. J. van der Moer te Ter Neuzen en G. D. Boerlage te Yelzen, ten verzoeke van de erven van den heer J. Huijssen alhier overleden, de veiling plaats van 4 hofsteden en 3 woonhuizen. Het oproepen van de afzonderlijke perceelen en verschillende combinaties nam de 2 veilings- dagen in beslag. Aan den avond van Vrijdag had de toewijzing in combinaties plaats als voigt De hofstede gelegen in gemeente Ter Neuzen, aan het Zwaantje, benevens het land in pacht bij verschillende voerlieden, de hofstede in deze gemeente bij de buurt Driewegen en de hofstede gelegen in den Groote«Huijssetlspolder, gemeente Zaamslag, ter gezametilijke grootte van 150 hectaren 13 aren 04 centiaren tegen 905 per gemet, of in het geheel 304910,20 en opleg van f 9764pVoor boomen enz. aan de heeren J. J. Huijssen te Zaamslag en P. Diele- man te Ter Neuzen. De hofstede gelegen in de gemeente Zaamslag bij het g'ehucht Otheue, in den Zaamslagpolder, groot 44 hectaren 26 aren 27 centiaren tegen f 830 per gemet, of in het geheel 82448 en opleg van boomen enz. van 2435, aan den heer D. J. Dees fe Ter Neuzen. Een woonbuis en erf te Ter Neuzen, in de Nieuwstraat, met het recht van erfpacht op den grond, eigendom van de gemeente Ter Neuzen, voor 6060, aan den heer Adr. van Hoeve te Axel. Een huis met toebehooren staande in de buurt Zwaantje, te Ter Neuzen, voor 415 aan den heer Jacob van Es, te Ter Neuzen. Eene strook zijkantweg langs den Provincialen weg te Ter Neuzen, aan den heer Mr. P. Dieleman te Middelburg, voor 450 en opleg van 120 van boomen. Het huis te Krabbendijke werd niet verkocht. ™D[HE-1™''WINTIGSTE HOOFDSTDk" Het werd Vrijdag. Hubert had daags te voren flink gewerkt om zoo noodig ook den Zaterdag aan het avontuur te kunnen wijden. Hij gebruikte zijn middagmaal, ordende pa- pieren, omkranste het portret van Ammi met frissche bloemen en zette dit midden op de tafel, zoodat het voile licht op haar gelaat viel. Vervolgens nam hij een pistool, onderzocht de lading en stak het toen in zijn borstzak. Met een stok in de hand stond hij gereed om te vertrekken, nog een laatsten blik op Ammi's portret werpende, bemerkte hij op de tafel een stuk brood, dat van zijn maal was overgebleven. Misschien heb ik het noodig, dacht hij en stak het in zijn jaszak. Nu opende hij de deur, ging naar de oude Marie en zeide haar dat hij een kleine reis ging maken en den volgenden dag zou terugkeeren. Zij be- hoefde zich dus niet ongerust te maken over zijn uitblijven. Hij sloeg den weg in naar de bouwvallen van den burcht Zeltingen en toen hij was aangekomen zocht hij een plekje waar hij onbemerkt den weg kon overzien. Hij wist, dat hij Ammi daar nog eens zou zien, al mocht hij niet met haar spreken. Na uren wachtens naderde een rijtuig met Nickel als koetsier. Het paard draafde lustig voort, maar het opge- jaagde stof van den weg verhinderde hem Ammi te zien. Dat was een teleurstelling 1 Echter wachtte ook haar een teleurstelling. Stellig hoopte zij te Zeltingen den geliefde te zien, maar hij zou er niet zijn. Met een zucht keerde hij zich om. Een gedachte troostte hem wat hij ging ondernemen deed hij ter wille van Ammi. Na een poosje stond hij op en Volgens gewoonte der laatste jaren wordt door de firma Ferwerda Tieman te Amster dam weder ter beschikking van hare afnemers gesteld een exemplaar van den Hoytemakalender voor 1914. De bladen der verschillende maanden zijn weer versierd met verschillende vogels, vlinders enz., overeenkomstig het jaargetijde waarvoor de bladen dienen. Dit door kenners gewaardeerd kunstwerk, zal zeker weder met genoegen worden begroet. Voor het aanstaande winterseizoen wordt door de Koninklijke Zangmaatschappij //De Melomanen" te Gent een zangwedstrijd ingericht voor solo's, duo's en trio's in het Nederlandsch en in het Fransch. De deelneming is opengesteld voor liefhebbers uit alle landen. RECHTSZAKEN. Het Haagsche Gerechtshof heeft de straf van 10 jaar gevangenis gehandbaafd in zake E. B., huisvrouw van L. Beverloo te Vuren door de Dordtsche rechtbank uitgesproken wegens poging tot vergiftiging met loodwit van haar echtgenoot. Te Rotterdam is reeds een begin gemaakt met de voorbereiding van het Onafhankelijks- feest op Maandag 17 dezer. Dinsdag wordt geen Beurs gehouden. De Graanbeurs heeft den volgenden dag plaats. De lucht-acrobaat Pegoud komt misschien in de helft van deze maand ook te Rotterdam als hij toestemming krijgt voor zijne toeren. Te Rotterdam is een man, werkzaam op een der graanelevators in de Maashaven over- boord gevallen en verdronken. Als een bijzonderheid van het zachte najaar, dient dat in de omstreken van Utrecht nog frambozen van den kouden grond geplukt worden. Op Allerheiligen stonden rozen en dahlia's nog in vollen bloei, doch leden van den regen. Het dempen van den Coolsingel te Rotter dam is reeds aangevangen. Bij de begrootingsdebatten in den Rotter- damschen raad is het beleid van Burg, en Weth. en van den directeur van gemeentewerken danig aangevallen door het socialistisch raadslid, den vervolgde zijn tocht naar Beurenhof, waar hij tegen den avond aankwam. Hij was er wat vroeg, hij moest nog een geruimen tijd op den slotheer wachten. Bij zocht dus de plaats van ontmoeting op en ging daar liggen peinzen. Nu en dan kwam bij hem een gevoel van vrees op, dat hij niet kon verklaren. Zou hem ge- vaar dreigen bij den nachtelijken tocht. Maar neen, het moest het vreemde van de onderne- ming zijn, de onzekerheid van de gebeurtenissen die hij zou meemaken, dat was allesMet deze gedachten vervuld verliepen er nog eenige uren en de maan stond hoog aan den hemel, maar de slotheer kwam niet. Hubert werd ongeduldig. Eindelijk hoorde hij den hoefslag van een paard en opkijkecde zag hij den heer Von Beuren naderen. Na een korte begroeting aanvaardden zij den tocht. De slotheer reed stapvoets. Hubert liep naast hem. Een paar uren gingen zij voort, tot zij in de nabijheid van het dorpje Kevenig gekomen waren. Van daar moesten zij de hoogten van den Mont Royal zien te bereiken. Ondanks zijn veeljarige afzondering moest de oude slotheer toch nog goed met deze plaats bekend zijn, want hij vond tusschen puin en struikgewas een pad, dat naar boven voerde. In een goed halfuur kwamen zij boven, de slotheer vooraan loopend en Hubert volgend met het paard van den ouden heer aan den teugel. Door en over de in puin gevallen muren baanden zij zich nu een weg en weldra bevonden zij zich te midden der bouwvallen. Het werd den heer Von Beuren wel wat bang om het hart. De bouwvallen lagen weer voor hem in het maanlicht, zooals twintig jaar geleden. heer Spiekman, die urenlang aan het woord was. Drie voorstellen inzake de verbinding met Feijenoord, den stand der uitbreidingsplannen en van socialen aard, zijn door hem ingediend. De kosten zijn enorm. Uit de Haagsche Courant knippen we de volgende advertentie die onderteekend is door een rechtskundig adviseur z/Aan de dames in Den Haag, die langer dan een jaar hare hoedenrekening onbetaald laten. Geachte Dames Gistermorgen trad ik voor de Rechtbank alhier op, om te voorkomen, dat een Dameshoedenzaak wegens niet-betaling van honderd vijf en twintig gulden werd failliet verklaard. Hoewel de be- trokken procureur onmiddellijke faillietverklaring wenschte, was de Rechtbank zoo welwillend, kennende de wantoestanden op het gebied van Dameshoeden, de zaak acht dagen uit te stellen, ten einde zoo mogelijk faillietverklaring te ver- mijden. Het treurige van deze zaak is, dat be- doelde Dameshoedenzaak vrij veel te vorderen heeft van Dames in Den Haag, die een, twee, drie jaren en soms langer hare rekening onbetaald laten en aan wie men geen betaling durft vragen uit vrees voor verlies van klandizie. Ik hoop dat de betrokken Dames deze week hare rekening zullen voldoen, zoodat faillietverklaring //Maan- dagmorgen a.s. achterwege kan blijveu." De gemeenteraad van Ambt-Hardenberg heeft met algemeene stemmen voor kennisgeving aangenomen het verzoek van den heer H. Meer- tens, om terug te komen op het besluit, waarbij hem ontslag is verleend als onderwijzer te Kloosterhaar, omdat hij geweigerd had de kinderen nationale liederen te leeren. De heer M. betuigde zijn spijt over het gebeurde. Er was een verzoek van 59 ingezetenen inge- komen ter ondersteuning van zijn verzoek. Te Serooskerken (Schouwen) had Donder dag een treurig ongeluk plaats De landbouwer M. B., keerde met paard en wagen van de haven terug. Bij hem was op den wagen gezeten het 5jarig zoontje zijns broeders. Bij den ingang van het dorp, sloeg het paard, door onbekende oorzaak, op hoi, kwam in botsing met palen rondom de kerk, waardoor het kind van den wagen viel en een paar wielen over het lichaam kreeg. In deeraiswaardigen toestand werd het knaapje naar het ziekenhuis te Noordgouwe vervoerd. Toen was het ook doodstil, alleen hoorde hij den hoefslag van zijn paard. Steeds naderde hij de piek, waar hij de ontzettende misdaad had gepleegd, waarvan hij nu de laatste sporen kwam vernietigen. Met koortsachtige haast liep hij voort, zwijgend gevolgd door Hubert, die zich in den nacht bij maanlicht op deze griezelige plaats volstrekt niet op zijn gemak gevoelde. Eindelijk was de plaats bereikt. Voor hen lag de verwoeste ingang van de vesting, waardoor twintig jaar geleden de werke- lijke heer Von Beuren reed, ginds was de plek, waar zijn moordenaar op hem loerde hier had de kogel den argeloozen kapitein getroffen hier werd den volgenden dag zijn lijk gevonden. Een eiudje verder kwamen zij aan de plek, waar de dragonder Wenz zijn paard had ver- borgen. Evenals in dien nacht bracht hij nu het paard tusschen de puinhoopen en maakte den teugel vast aan een groot stuk hardsteen. /Alles nog als toen," mompelde de oude. //De ingang naar den kelder zal ook nog wel in denzelfden toestand zijn." "Verwonderd had Hubert het eigenaardige doen van den oude gadegeslagen. De heer Von Beuren scheen in deze eenzaam gelegen puin hoopen even goed den weg te weten als in zijn eigen huis. De slotheer nam nu eenige werktuigen en een lantaarn uit een tasch, die hjj bij zich had en sprak tot zijn jongen metgezel//We zijn nu waar wij moeten wezen. Neem het houweel gjj zijt jonger en sterker dan ik ik zal met de schop meehelpen, als het noodig mocht zjjn. En nu vooruit 1" te le a ?t n t n A llU* -X togwo J V|T\>. VV4 O MS* bled reirirMiiH! MnntAmitf'Wossnediatg- VrijdM*voBil, aU«e.osd«7d op Sf4ese3*rt»»'en hij 4e fifSirmR I*. <S. yAft 8©!^ KAffWK. Sfeaien.. E.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 1