Lichameiijke Opvoeding G. van Praaijenhove. Kiezers fler H. H. le Axel J. de Kraker Rz (Wagenmaker). Kantoor- Landbouwherichten. Gemengde berichten. Nederlaudsch Tooneel te Gent. BCKHAM'S P1UEN Advertentien. de heer Dr. H. B. VAN NES, arts alhier. een Bode-vrachtdienst Hotel annex Cafe Restaurant, Hotel, Cafe Restaurant Gelegenheid voor GYMMASTIEK- en SCHERMONDERWIJS J. Viaander. GENT-PALACE. GATHARINA ELISABETH DONZE, GATHARINA ELISABETH DONZE, K. DUIZEHDSTPA, Door het dagelijkseh bestuur van de Zeeuw- scke Landbouwmaatschappij is reeds voor ge- ruimen tijd betoogd de wenschelijkheid van het doen houden van voordrachten over onderwerpen op landbouwgebied in de kazerne, in het be- lang van de bij den landbouw betrokken mili- ciens. Blijkens het //Zeeuwseh Landbouwblad" zal daaraan thans gevolg worden gegeven. Op Douderdag 13 November a. s. zal te Vlissingen voor Zeeland de eerste cnrsus voor miliciens geopend worden. Deze cursus zal gegeven worden door den heer A. de Smidt, land- en tuinbouwonderwijzer te Middelburg en in hoofdzaak betreffende de bemestingsleer. De lessen worden ten getale van 10 ieder van 2 achtereenvolgende avonduren gegeven in de kazerne //Koning Willem III" te Vlissingen. Voor het volgen dier lessen hebben zich 17 miliciens aangemeld, terwijl 7 miliciens van het blijvend gedeelte als toehoorder de lessen zullen bijwonen. AANBESTEDINGEN. Op Donderdag 13 November 1913, des voor- middags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestunr te Middelbursr van 1. Het onderhoud van het kanaal door Walcheren, gedurende de jaren 1914, 1915 en 1916. (Earning 32,800 per jaar.) 2. Het onderhoud van het Kanaal door Zuid-Beveland, gedurende de jareD 1914, 1915 en 1916. (Raming 24,250 per jaar.) 3. Het vernieuwen en onderhouden van het verf-, behang- en glaswerk van kunst- werken, aanlegplaatsen, gebouwen en verdere inrichtingen, behoorende tot het kanaal door Walcheren gedurende de jaren 1914, 1915 en 1916 in twee perceelen. (Raming le perceel 6070, 2e perceel 2470.) 4. Het vernieuwen en onderhouden van het verf-, behang- en glaswerk van de gebouwen en de kunstwerken vau het Kanaal door Zuid-Beveland, gedurende de jaren 1914, 1915 en 1916. (Raming f 5650.) In den Raad van Alkemade bepleitte een der Raadsleden opheffiug van de vleeschkeuring //de plaag der boeren". De voorzitter kantte zich daar sterk tegen en met succes. Spr. deelde mede, dat somtijds exemplaren afgekeurd worden, die reeds stonken en verrot waren. Hoe men dingen van waarde verzenden moet. Daaromtrent schrpft het Rott, Nwsbl. het volgende Bij het opzien, dat de jongste groote juweelendiefstal wekte, zullen veien er zich over verwonderd hebben, dat zulk een groote waarde alleen als //aangeteekend" per post werd verzonden, zonder meer. Jn de praktijk echter schijnt het bijna, alsof de anonieme verzending van voorwerpen van buitengewoon hooge waarde, nog de meeste waarborgen aan veiligheid biedt. Als voorbeeld kan de volgende historie dienen, die met de Cullinan-diamanten is voorgevallen 't Geval is ongeveer acht jaren geleden. Transvaal had toen besloten, koniDg Eduard VII, in dank voor de den Boeren toe- gestane grondwet, den grootsten tot dien tijd in Transvaal gevonden diamant ten gescKmke te geven, den Cullinan. Generaal Botha kreeg opdracht den diainant te verzenden. De slimme generaal liet een hooggeplaatst Transvaalsch beambte in gezelschap van vier kranige politie- mannen op reis gaan naar Engeland, de be ambte had een stalen kistje bij zich, dat dag en nacht bewaakt werd. Alaar feitelijk was het kistje leeg en den Cullinandiamant had men in een klein doosje verpakt en voor weinig stuivers als //monster zonder waarde" per post verzonden. Hij kwam behoorlijk aan, want niemand kwam op de gedachte dat een schat van millioenen waarde als monster zonder waarde zou worden verzonden Een tmijsrU. Men hoort dikwijls van een miljard spreken en van menschen die verscheiden miljards rijk zijn. Een miljard is een woord dat spoedig uit- gesproken is, doch weinige personen stellen zich voor wat een miljard verbeeldt. In zilver weegt een miljard 5 millioen kiloin goud bedraagt het gewieht 322,280 kilo's in briefjes van 1000 frank, 1780 kilo's in briefjes van 100 frank 11,500 kilo's. Om een miljard te vervoeren (indien men 50 kilo's per man laat dragen) zijn er 36 mannen noodig, indien 't in briefjes van 1000 frank bestaat230 mannen indien bet in briefjes van 100 frank is6450 mannen, indien bet miljard in goud, 100,000 mannen indien het zilver is. Een miljard in briefjes van duizend frank zou 2000 boekdeeien vau 500 bladen elk bedragen, Het zou werkelijk een bostelijke bibliotbeek zijn. Ln 5 frankstukken op een liju geplaatst, bet eene naast bet audere, zou een miljard een lengte bereiken van 7,400,000 M. Met een miljard zou men in stukken van 5 frank een baan kunnen plaveien van Antwerpen naar Brussel en dit op een breedte van ruim 3 Al. Om daarna al deze stukken op te rapen, met een snelheid van 4800 stukken per uur, zou een man die 10 uren per dag werkt, ongeveer 14 jaar daarvoor noodig hebben. Een man die een miljard bezit geplaatst aan 3 pCt. kan 21/2 millioen per maand of 83,333 frank per dag verteren. Elk uur maakt diens bezitter 3472 frank rjjker. De meeste menschen kunnen bet wel met minder doen. (Nieuwe Gazet). De ^Teutonic" een passagiersboot van de White Star-lijn is, op weg van Canada naar Liverpool, aan een groot gevaar ontsnapt. 't Mistte sterk en de waarschuwing van audere schepen was opgevatrgen, dat er ijsbergen in de buurt waren. Zes man werden op de Teu tonic" op den uitkijk gezet. Plotseling werd de uadering van een ijsberg gesignaleerd. De kapitein gaf aanstonds 't bevelAlet vollen stoom achteruit, en rakelings schoof de ijsberg, die veel booger was dan het scbip, voorbij. De //Teutonic" had 400 passagiers aan boord. Het gevaar werd voorkomen door de oplettendheid van den kapitein die 36 uren op de brug bleef. Er valt volgens het Hbl. wederom een wandaad van de Engelsche snifragettes te ver- inelden. Zij hebben n.l. de on'oewoonde villa iVIill House te Bordon (Hampshire), toebeboo- rende aan den broeder van minister Mac Kenna, in brand gestoken. Op het terrein van den brand lag een nummer van bet tijdschrift //The Suffragette" met bet volgende opschrift//Alac Kenna, gij lafaard, die dapper genoeg zijt om vrouwen te lolteren, maar bang zijt voor man nen Dit is een protest tegen de gedwongen voeding. Het kiesrecht voor de vrouwen De aangerichte schade is zeer belangrijk. Geheimraad Haber en Dr. Leiser, leden van het een jaar geleden gestichte Keizerlijk Wetenschappelijk instituut te Berlijn, hebben^ naar de N. R. Ct. meldt, een toestel uitgedacht, dat in steenkolenmijnen de aanwezigheid van ontplofbare en vergiftige gassen aangeeft. Het is een cylindrische metalen fluit die in versche lucht een ononderbroken toon geeft, in bedorven lucbt trillers en zwevingen van toon. De proeven, in tegenwoordigheid van Keizer Wilhelm genomen, moeten de bruikbaarheid van bet toestel hebben aangetoond. De fluit is boorbaar over een afstand van 100 M. AfscbafSng van fooien. De gemeenteraad van St. Louis heeft met algemeene stemmen te beginnen met de volgende maand, de fooien afgeschaft. Die afschafling is een gevolg van een kellnerstaking die verscheidene weken duurde en bij welke gelegenheid velen van ben de af schafling eischten van een gebruik, dat hun onteerend voorkwam. Tengevolge van de ver- ordening zal nu ieder, die een fooi geeft of ontvangt, tot een boete niet minder dan 10 dollars veroordeeld worden. Op die wijze hopen de vroede vaderen van St, Louis de onaange- name fooienkwestie uit de wereld te helpen. ZEET1JDINGEN. Van 29 tot en met 30 October. Datum.l Van 29 tot en met 30 October werden langs de Oostsluizen albier 68 binnenvaartuigen op- en 60 afgescbutdoor de Aliddensluizeu 17 op-en 17 afgescbut; door de Westsluizeu 4 op-en 5 afgeschut. Positie dsr Stoomschepen. Nieuwe Cirk. Bestuurder Daniel. Zondag 2 November a.s.,om 3 ure, dag voorstelling^ Onverbeterlijk programma. Nooit gezien in de voornaamste music-halls van Europa. De 10 Buyma's, beroemde springerstroep en Arabische voltigeursErras-Erras, komiscbe acrobaten De Kaufman's gedresseerde bonden De Rullis Wilson trio, acrobatic comedian act De 3 Arbas, cowboysNovedia, zangeres De 8 Collini-Clairons, acrobatische dansen Byzantz, barytou Frey and Frey, de Romeinsche worsteling en de Amenkaansche vrije worsteling. Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 2 November a. s., om 2*/4 ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van„De advocaat der armen", nieuw drama in 5 bedrijven en 7 tafereelen vau Jules Alary en Emiel Rochard. a S U f# L E V E R ZI E K Alaak hem dan in ordehet is gemakkelijk te doen. Zonder pijn, zonder stoornis alleen door bet beilzaam effect merkt ge al dat ge genezen zijt door Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders, Bebuwd- en Grootouders, JACOBUS VERBRUGGE NEELTJE BAKKER, op AVoensdag 5 November a. s. bunne t ijltig- jarige Eclitvereeniging te herdenken. Dat zij nog vele jaren mogen gespaard blijven is de wensch van Hunne Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen (Baandijk), 1 Nov. 1913. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Aloeder, W ed. M. F. Klaassen, in den ouderdom van bijna 67 jaar. Alede namens de Familie, J. J. KLAASSEN. F. L. KLAASSEN. MATH. F. KLAASSEN. Ter Neuzen, 31 Oct. 1913. m Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Zuster, Behuwd- zuster en Tante, Wed. M. F. Klaassen, in den ouderdom, van bijna 67 jaren. Namens de Familie, A. H. DONZE. Ter Neuzen, 31 Oct. 1913. Het Bestuur van bet TER NEUZENSCH Z1EKENFONDS maakt hiermede aan de leden bekend dat met ingang van 1 November a. s., mede is aan- gesteld tot yeneesheer voor het foods, Het Bestuur, A. H. DONZE, Voorzitter. H. J. VAN DEN OUDEN, Secr.-Penningm. Ter Neuzen, October 1913. Ondergeteekende bericht hiermede bet geachte publiek van Hoek en Ter Neuzen dat bij heeft geopend tusscheu Hoek en Ter Neuzen. Een accurate en vlugge bediening belovende, beveelt hij zich minzaam aan. Hoek. D. W. E. KAIJSER. Ondergeteekende brengt bij deze ter kennis van zijne geachte clientele dat hij zijn heeft over gedaan aan den beer Eug. AIussche. Daukzeggend voor bet verleende vertrouwen en de genoten gunst zoo vele jaren, beveelt hij zijn opvolger ten zeerste aan. W1JNE—DE FOELJAEGER. Philippine, 25 October 1913. Onder referte aan bet bovenstaande, deelt ondergeteekende bij deze mede dat bij het van den beer Wijne—de Foeljaeger heeft overgenomen. Hopende door eene prompte en nette bediening dezelfde gunsten van bet geacht publiek te mogen genieten, beveelt hij zijn zaak ten zeerste aan. lloogachtend, EUG. MUSSCHE. Philippine, 25 October 1913. aan kinderen en ook aan volwassenen. Gymnastiek leeraar H, B. S. Voor een Notabel der N. H. G. te Axel (blauw briefje) wordt aan- bevolen de beer EENIGE KIEZERS. ipft§gS5ggjgBa» Voor de verkiezing van een Notabele der Ned. Herv. gemeente te Axel (blauw biiefje) wordt met den meesten aan- drang aanbevolen, de heer VELE KIEZERS. Vult met ous op a. s. Maandag op het blauwe stembriefje in. den naaru VELE KIEZERS. en SCHRIJFBOEKEI9 in verschillende for- maten en liniaturen voorhanden in den boek- handel van de Firma P. J VAN DE SANDE, Ter Neuzen. J. L. P., mosselvisscher te Philippine ter zake als voren bij herhaling tot eene boete van f 5, subs. 3 dagon heeht. W. P., arbeider te Zaainslag J. C. E., zonder beroep aldaar en M. F., zonder beroep aldaar, ter zake van over- treding der binnenvisscherij, ieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag. hecht., met verbeurdverklaring der hengels van eerstgenoemde, en met verbeurdverklaring en bevel tot vernietiging van de hengels, zakjes en visch der twee laatstgenoemden. W. v. T., commissionairA.. V., chauffeur, beiden te Ter Neuzen, ter zake van het fletsen zonder licht, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. J. d. II., commissionairP. F. A., koopman C. v. d. W., arbeider W. M. V.. wagenmaker D. A. v. d. B., metselaar A. S. v. H., zonder beroep, alien te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. L. V., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van 5, subs. 5 dagen hecht. A. M. V., knechtC. D., landbouwer, beiden te Zuiddorpe, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. A. D. 't G., visscherC. B., postbodeG. D., land- bouwersknechtL. P. P., werkman, alien te Hoek, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. S. J. P., dienstbode te Hoek, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 1 week tuchtschool. A. J. G,, arbeider te Sas van Gent, ter zake als voren, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. C. L. G. d. N., koopman te Sas van Gent, ter zake als voren, tot eene boete vau f 3, subs. 3 dagen hecht. H. v. C, arbeider te Bassevelde, ter zake van het fietsen zonder bel, ter zake van f 1, subs. 1 dag hecht. G. K., zonder beroep A. d. P., arbeider A. F. B., bootmanA. Y'., werkmanP, M., werkman D. v. M., tijman, alien te Ter Neuzen, ter zake van open- bare dronkenschap, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. M. P. W., opperman; T. C. v. d. B., timmerman, beiden te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. P. v. H., arbeider te Sas van Gent, ter zake als voren, tot eene boete van 2, jSubs. 2 dagen hecht. L. ib R.. sehoenmaker te Vlissingen, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. Ontslasren van iterlitsvervolijing P. J. ,T., schipper op de Elizabeth te Ter Neuzen. Terngsave lievolea aan de ouders zonder strnf in de zaken van .1. L. d. P., knecht te Hoek en A. K., arbeider te Axel. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor ffet Heuzen 29 Ned. s.s. Richard 4830 St. Petersb. hout Deen. s.s Helmer Morch 6021 idem idem Eag. s.s. Transporter 4398 New-Castle kole.n 30 idem River Thames 2242 Londen stukg. Vro TTesr Meezeni 29 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. Eng. sch. Silvia 464 Ipswich phosph. 30 Eng. s.s. Cottingham 1451 Goole iedig idem Transporter 4398 New-Castle idem Voor Gent i 30 Eng. s.s. Seven Seas 3378 Londen stukg. idem Grenadier 2842 New-Castle idem idem Hero 2194 Hull idem idem Alt 2840 Gode idem Van Kent t 29 Eng. s.s. Altona 1901 Goole ledig idem Hornby Castle 10 05 Antwerpen rest lad. idem Truro 2367 Hull stukg. idem Sea Serpent 2554 Londen idem Eng. sch. Trevellas 361 idem phosph. Russ. s.s. Graf Schuwalow 4995 Blyth ledig 30 Duitsch s.s. Schaumburg 9836 Hamburg idem Eng. s.s. Wray Castle 12450 Antwerpen rest. lad. s s. RICHARD in lossing te Ter Neuzen. s.s. ELISABETH vertrekt heden van St. Petersburg naar Duinkerken. s.s. HELENA wordt heden te Gent verwacht. s.s. MAGDALENA in lading te St. Petersburg Voor Gent. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 6