1 J' V ee n F Ball verlaten, wat in de meeste orde^ geschiedde Het circus heeft zooveel geleden, dat het heden wordt afgebroken. Het Vroolijke Rad aldaar verloor eveneens een groot deel van zijn zeilen, waardoor de inrichting gesloten moest worden. Een te Arnhem wonende dame, die in haar tuin een van gips vervaardigden ooievaar had staan, kwam Zondagmorgen tot de ont- dekking, dat deze, behalve de pooten verdwenen was. Zij deed van haar bevinding aangifte bij de politie de recherche toog op onderzoek uit en vond den vogel te Rozendaal op het dak van 'n tent, staande op een voetbalterrein. Uit het verder onderzoek bleek, dat eenige jonge lieden in den nacht van Zaterdag op Zondag gefuifd hadden en de schuldigen waren. Het slot van de historie is, dat zij hun excuses aan de dame zullen aanbieden en haar een nieuwen ooievaar bezorgen. Slaapkamers verwarming Ten onrechte is de meening, dat een slaap- kamer koud moet zijn, nog zeer verbreid. Het is wel waar, dat slapen in frissche lucht verkwikkender is dan slapen in warme lucht, maar als de kamertemperatuur ongeveer 60, desnoods 54° F. bedraagt, is de lucht frisch genoeg. Wordt de kamertemperatuur nog kouder, dan slaat de uitgeademde waterdamp neer, waardoor de lucht een onaangename geur verkrijgt en de ventilatie geheel onvoldoende wordt. Inademen van de zeer koude slaapkamerlucht heeft geen enkel voordeel, terwijl bovendien gevaar voor tochtvatten (blootwoelen) ontstaat en men zich in de koude veel minder goed wasschen kan, dan wanneer kamer en water matig verwarmd zijn. (Moleschott.) Middeleeuwsche overblijfselen. Men schrijft uit Wierden in Overijsel aan „Het Volk" In deze gemeente bestaan nog ,,hand- en spandiensten". De gemeentenaren worden tel- kens opgeroepen tot het verriehten van deze diensten. Zoo ook j.l. Maandag. Onder hen, die opgeroepen waren, behoorde ook de heer M., onderwijzer aan de openbare lagere school te Wierden. Ingevolge de aanschrijving namens de gemeente werd hem bevolen 's morgens in een der buurtschappen aanwezig te zij n,!j voorzien van een schop of greep. Daar men met straf bedreigd wordt, wanneer men aan de oproeping geen gehoor geeft, meende de heer M. verplicht te zijn, aan de oproeping gevolg te geven. Zoo was hij op tijd met zijn werktuig op de aan- gegeven plaats aanwezig. De opzichter (ge- meente-veldwaehter) gaf hem als te verriehten werk op het laden van steen en puin. En t moet gezegd worden, al werd meesters rug wat pijnlijk en deden de blaren in zijn handen pijn, hij deed flink zijn best. Maar daar meester nu niet in school aan wezig kon zijn, werden zijn kinderen naar huis gestuurd, waarover de ouders minder te spreken zjjn. Daar ieder ingezetene per jaar acht dagen voor het zoogenaamde ^boerenwerken" kan worden opgeroepen, kunnen, wanneer ook de overige onderwijzende personen //boerenwerken" gaan, de kinderen heel wat dagen per jaar extra vacantie krijgen. Het zou goed zijn wanneer eens precies vastgesteld wordt, of men strafbaar is wanneer men niet aan het bevel van het gemeente- bestuur voldoet. Dit klemt hier nogal, daar het grootste gedeelte der arbeidende bevolking, dat in de naburige plaatsen werkt, telkens een heelen dag rerzuimen moet en dus loonderving plaats heeft. Men krijgt voor het verriehten der hand- en spandiensten geen vergoeding. A mien do Jeter-Roads I id. In de gemeente Anloo, gelegen tusschen de Drentsche hoofdstad en de Groninger gemeente Wildervank, is de verhouding tusschen de be- woners van allerlei gemeentedeelen niet te best. Het veengedeelte en het zandgedeelte hebben verschillende belangen, die zich niet te best met elkaar verdragen. Daarbij komt nog dat in de hoofdplaats van de gemeente, te Annen, zeer dikwijls ongenoegen bestaat tusschen den burgemeester Romelingh en den arts Borema. Beiden zijn ze nog slechts weinige jaren in Annen, doch de dokter is er reeds in geslaagd zich er populair te maken. De gemeente bouwt hem nu een woning. Wegeos het overlijden van een raadslid was er onlangs een tussehentijdsche verkiezing. En het noodlot bracht als candidaten den burge meester en den dokter. In het zuidelijke ®e- meentedeel Elset heeft men warm voor de can- didatuur-Romelingh gestreden. Doch de andere dorpen waren macbtiger en de dokter won Het pleit. Op den stemmingsdag kwamen eeni ge ingezetenen van het veengedeelte vernemen hoe de totaal-uitslag was, maar de burgemees ter joeg hen, onder wie een raadslid was, van e gemeentehuis, waarin de burgemeester woont In de raadsvergadering, die volgde, in erpelleerde het raadslid Hiddingh over deze beleediging, doch de burgemeester weigerde zich te verantwoorden en verwees hem naar de justitie. De dokter moest nu zitting nemen. Maar hij was gemeentegeneesheer en had een instructie, die hem aan den raad ondergeschikt deed zijn. Dr. Borema vroeg den Raad al datgene te doen wat noodig was om hem in staat te stellen zit ting te nemen. De burgemeester waarschuwde, niet alles op losse schroeven te zetten. De gemeente betaalt 800 salaris. Maar een der raadsleden kwam op het idee Dr. B. ongevraagd eervol ontslag te geven en de armenpractyk voor 100 minder aan hem //Op te dragen". Doodschouw en vaccinatie kan dan voor dat bedrag aan Dr. Freie van Zuid-Laren worden opgedragen. En aldus besloot de Raad. In de gisteren gehouden raadsvergadering werden de geloofsbrieven onderzocht. Een raads- commissie onderzocht ze en had geen beden- kingen, al verbloemde ze niet dat ze zich niet deskundig achtte. De burgemeester zeide dat hij, indien de Raad tot toelating mocht besluiten, daartegen toch bezwaren bij het college van Ged. Staten zou indieuen. Met op een na algemeene stemmen ging de Raad met de con- clusie der commissie accoord, waarna de burge meester zijn voornemeD herhaalde. De dorpsbewoners wachten nu met spanning af wie het pleit zal winnenhun dokter of hun burgemeester. (Hbl.) De gemaskerde inbreker. Een brutale diefstal heeft Zondagavond plaats gehad in de Albert Cuypstraat te Amsterdam. In genoemd perceel, drie hoog, woont de bakker Konijnenburg, met zijn gezin. Gisteravond was Konijnenburg nog even uitgegaan. Zijn vrouw zat met het kindje voor 't raam, doch had het licht nog niet aangestoken, toen er tegen kwartier over zevenen aan de deurgeklopt werd. Binnen trad een man van middelbare leugte meer kon zy toen in het donker niet waarnemen. //Ben jij juffrouw Konijnenburg?" zoo vroeg de man. En op het bevestigend antwoord, vervolgde hij//Is je man bakker Hij heeft my gezegd, dat ik maar bij je moest komen, dan zou je me 20 geven." De vrouw weigerde dit natuurlijk en verzocht den man, tegen 9 uur terug te komen, daar haar echtgenoot dan thuis zou zijn. Uit die woorden kon de man opmaken, dat Konijnenburg niet thuis was. Hij trad daarna dan ook plot- seling veel ruwer op. ,/Geef je me het geld niet zoo riep hij uit. //Dan zal ik het nemen En hij haalde een revolver voor den dag, waar- mee hij haar bedreigde. Hij dwong de vrouw daarop lucifers uit de keuken te halen en de lamp in de voorkamer op te steken. Bij het licht zag de vrouw nu, dat de man zijn gelaat bedekt had door een masker. Alleen kon zy nog waarnemen, dat hij zwart haa^ en een zwart snorretje droeg. De sleutels staken op de kasten. En een voor een werden zij door den indringer geopend, terwijl hij voort- durend de doodelijk beangste vrouw met de revolver bedreigde. De waschkast haalde hij geheel overhoop, totdat hij wat wisselgeld, dat voor de dagelijksche uitgaven daar geborgen was, gevonden had. z/Ik weet wel, dat je nog veel meer hebt", zoo zeide de gemaskerde. Doch hoewel de vrouw dit ontkende, zocht de man verder. Eerst onderzocht hij de wandkasten, waarin het servies van het kleine huishouden was ge- plaatst. Inderdaad was er geld in huis. Men had een f 160 bespaard en achtte dat sommetje veilig geborgen ineen ongesloten hoeden- doos. Op den bodem van de doos bevond zich het geld en daar boven op had men eenige oude lappen en een hoed geplaatst. Zoodoende meende men eventueele inbrekers om den tuin te kunnen leiden. De doos stond boven op een riggel in de alcoof. Toen het onderzoek der kasten niets ople- verde, begaf de gemaskerde inbreker zich plot- seling, in de alcoof. En tot den grooten schrik van de arme vrouw ging de man regelrecht af op den verborgen schat. Hij klom op een stoel, greep de doos, ledigde den inhoud op den grond, waarop ten slotte het geld voor den dag kwam. z/Dat is wat ik noodig heb", zoo sprak hij. En hij stak het geld in den zak, waarop hij haastig het vertrek verliet. De vrouw was zoo onder den indruk, dat zij eenige oogenblikken noodig had, om tot zichzelve te komen. Eerst een half uur later was zij in staat bare bevindingen mede te deelen aan de politie, die onmiddellijk een onderzoek instelde. Wij hebben de juffrouw gevraagd, hoe het kwam, dat men in dezen tijd, waarin het spaar- bankwezen volmaakt is, nog steeds naar aarts- vaderlyke methode zijn zuurverdiende spaar- penningen in huis hield. En het bleek, dat het geld niet naar de spaarbank was gebracht, omdat men bang was voor de belasting (Tel.) De New-Yorksche commissie //voor de hoogte van gebouwen" heeft, naar de N. R. Crt. meldt, een rapport uitgebracht, waarin zij op grond van brandgevaar het gemeentebestuur waarschuwt geen vergunning te verleenen tot den bouw van nog hoogere luchtkrabbers dan de nu bestaande, Het hoogste gebouw is dat van de Wool worth mpij.het heeft 47 ver- diepingen. Uit hetzelfde rapport blijkt dat het voor soliden bouw geen bezwaar is nog veel hooger te gaan zelfs tot 100 verdiepingen toe. Zaterdagavond heeft er in den mond van de Theems een noodlottige aanvaring plaats gehad tusschen het padvindersjacht //Mirror" een geschenk van het Engelsche blad de Daily Mirror en het stoomschip Hogarth" uit Gra- vesend. Het jacht was bezig de rivier over te steken, toen de //Hogarth" het midscheeps aanvoer en het letterlijk in tweeen sneed. Het vaartuig zonk onmiddellijk, maar negen van de dertien padvinders benevens de kapitein en twee matrozen, werden gered. De strafkamer te Duisburg heeft, naar de N. R. Crt. meldt, den 21jarigen haudels- bediende Vom Hoevel, die een jonge winkel- dochter ontvoerd en naar het buitenland gebracht had, wegens handel in meisjes tot vier jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Er is weinig hoop meer, dat er nog een der in de Stag Canyon-mijn bij Dawson (Ame- rika) ingesloten mijnwerkers in leven is. Zater- dagmiddag waren de redders volgens een telegram uit Londen nog door een groote massa ge> steenten en zand van de plaats van het ongeluk verwijderd. Volgens de laatste berichten uit Dawson zijn in het geheel 23 levenden uit de mijn verlost, terwijl 38 lijken konden worden begraven. Een der lijken werd herkend als dat van den 19jarigen zoon van den bekenden New-Yorkschen millionnair P. Moshane. Zijn vader is aandeelhouder van de mijnmaatschappij en de jonge Moshane moest het mijnwerk in de practijk leeren. Het geheele getal der om- gekomenen bedraagt 325. Enkele weken geleden kwam in vele Duitsche bladen een advertentie voor, waarin een dame die, behalve deugden, ook nog 100,000 kronen bezat, en verklaarde te willen huwen Op die advertentie kwamen een massa trouw- lustige mannen tusschen 17 en 70 jaren af onder wie een directeur-generaal, verscheiden officieren en hooge beambten, huisknechts zonder betrekking, bakkersgezellen, wegwerkers en zelfs een doofstomme stalknecht, die alien de hand der dame (of haar 100,000 kronen) be- geerden. 't Mooist was het aanzoek van een man, die zelf niet schrijven kon en door een ander een mooien minnebrief liet schrijven welke hij met drie kruisjes onderteekende. De gezamenlijke gegadigdeu waren niet weinig verwonderd, toen zij van het huwelijksbureau //Ideal" een circulaire ontvingen, waarin hun medegedeeld, dat de huwelijken niet meer in den hemel worden gesloten, maar het best door bemiddeling van het bureau //Ideal" en dat hun, op verlangen, het portret van de 100,000 kronen dame met een lange lijst van andere trouwlustige dames zou toegezonden worden onder rembours. Zij, die in de fuik liepen, ontvingen een portret van een dame in oudmodische kleeder dracht, misschien allang overleden, en de geheele zaak bleek zwendel. Het bureau //Ideal" direc- teur Grimm, werd vervolgd en bij de behande- ling bleek dat hij per post 24,535 mark ont- vangen had. Het Openbaar Ministerie eischte vijf maanden gevangenisstraf. Maar de recht- bank meende, dat de beklaagde zich niet aan valsche voorspiegelingen had schuldig gemaakt en sprak den man vrij. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 501 I i fl - o Vergadering van Donderdag 23 October 1913. (Y E R V O L G.) Hoofdstuk VIII. Armwezen. Afdeeling 1. Geneeskundige armverzorging. 2940. Art. 5. Subsidie aan de vereeniging tot ziekenver- zorging. f 400. De voorzitter deelt mede dat een adres is ingekomen van het bestuur der vereeniging tot ziekenverzorging. waarin dit te kennen geeft dat het, ter behoorlijke ex- ploitatie van het ziekenhuis alhier, voor het jaar 1914 gaarne in het genot zou worden gesteld van een gemeente- lijke subsidie, waaroin het verzoekt de subsidie voor het jaar 1914 te willen bepalen op f 500 en te willen goed- vinden dat ook voor 1914 voor ingezetenen, niet in den hoofdelijken omslag aangeslagenen zijnde, bij opname in het ziekenhuis, door de gemeente als tegemoetkoming in de verplegingskosten weder 50 cent per dag betaald wordt. Er wordt dus 100 subsidie meer gevraagd. Burge meester en wethouders meenen daarop niet te kunnen ingaan en stellen voor de subsidie evenals voor het loopende jaar vast te stellen, en ook weer beschikbaar te stellen de bijdrage voor de verpleging van onvermogenden, waar- voor onder artikel 6 100 wordt uitgetrokken. Vervolgens stellen burgemeester en wethouders voor onder artikel 7 evenals voor het loopende jaar op de begrooting te brengen een post ad 50 als subsidie aan het uitkeeringsfonds bij ziekte »Hulp in Nood" en daar- mede tegemoet te komen aan het verzoek der vereeniging. De heer D. Scheele merkt op, dat de vereeniging meer vraagt. Het is eene vereeniging die veel goed doet, dat zal elk moeten erkennen en hij zou er daarom wel iets voor gevoelen 100 toe te staan. Zou niet te onderzoeken zijn of de vereeniging ook voordeelen zal genieten van de inwerkingtredende invaliditeitswet. De voorzitter merkt op, dat men de pensionneering van 70jarige met betrekking tot deze vereeniging buiten be- schouwing moet laten. Daarvan kan zij geen voordeel hebben, aangezien zij hare leden uitkeering geeft in geval van ziekte en bij overlijden. Dat,heeft dus met het genieten van pensioen niets uitstaan, men mag de ge- pensionneerden van de ondersteuning bij ziekte niet uit- sluiten. In een der afdeelingen is ook nog over deze vereeniging gesproken in verband met de wet betreffende uitkeering bij ziekte, die nog niet is ingetrokken, en wilde men gaarne eens afwachten van welke gevolgen deze wet zou zijn voor de vereeniging en of de kas van »Hulp in Nood" dan in staat zal zijn om de noodige uitkeeringen gestand te doen. Met nu eene subsidie van f 50 voor te stellen zijn wij niet in de meening met dat bedrag te voorzien in het tekort in de kas der vereeniging, maar spreken daarmede waardeering uit voor haren arbeid. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van bur gemeester en wethouders aangenomen. Afdeeling 2. Armenverzorging. 7615. Art. 1 Subsidie aan het burgerlijk armbestuur. 6/00. Deze post is, overeenkomstig de goedgekeurde begrooting van het burgerlijk armbestuur, f 400 hooger uitgetrokken dan het vorig jaar. De heer Waalkes deelt mede, dat de voorzitter van den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente bij hem heeft geklaagd, dat het burgerlijk armbestuur geen briefjes voor genees kundige hulp en het ontvangen van medicijnen wil afgeven ten bate van de bedeelden der diaconie van die gemeente en van de verpleegden in het diaconiehuis. Ilij heeft gevraagd of de raad niet genegen zou zijn om, tegen een bijdrage van f 25 aan die diaconie evenals vroeger, het recht toe te kennen, zelf die briefjes af te geven. De voorzitter deelt mede dat de voorzitter van den kerkeraad ook bij hem is geweest en over het afgeven van die brieljes heeft gesproken. Dat onderhoud heeft plaats gehad in tegenwoordigheid van den secretaris-ont- vanger van het burgerlijk armbestuur. Toen is gebleken dat door het burgerlijk armbestuur een besluit is genomen, waarop het zal moeten terugkomen, als zijnde in strijd met de nieuwe wettelijke bepalingen. Dat besluit berustte op de vroegere regeling, waarbij was bepaald dat het burgerlijk armbestuur geen onderstand mocht verleenen aan verpleegden of ondersteunden van eene andere in richting van liefdadigheid, maar die bepaling komt niet meer voor in de nieuwe wet, deze staat juist dubbele bedeeling toe. Als het burgerlijk armbestuur in zijne eerstvolgende vergadering op dat besluit terugkomt, is de moeilijkheid naar de meening van spreker opgelost. Dan blijft er evenwel deze kwestie, dat de geneeskundige ver- zorging moet uitgaan vanwege het armbestuur. Spreker meent daarom dat het in het belang van de bedeelden en van den kerkeraad zou zijn, wanneer de laatste ten behoeve zijner armen een overeenkomst sloot met de geneesheeren en de apothekers. Dit kan op een billijke wijze geschieden, daarvan is spreker overtuigd. Dan verkrijgt de kerkeraad het recht om ten behoeve zijner armen briefjes af te geven. De heer Waalkes zou het eenvoudiger vinden wanneer vanwege de diaconie weer evenals vroeger aan het burger lijk armbestuur eene subsidie verleende en daarvoor het recht verkreeg tot het afgeven van die briefjes. De heer D. Scheele zou het beter vinden dat de diaconie een zeker accoord sloot met de geneesheeren en de apothekers. Deze zijn wel geneigd een zeer billijk accoord te sluiten, voor een werkelijke minimum belooning de diaconie van de Gereformeerde kerk heeft aldus gedaan. Die betaalt er niet veel voor. De heer De Jager merkt op, dat men nu hier weer op de oude kwestie terugkomt. Ilet lijkt wel mooi, dat de Ned. Herv. diaconie een zeker bedrag wil betalen, maar, vraagt spreker, is dat voldoende Bovendien, aan wie moet dan de geneeskundige verpleging worden gegeven Aan de verpleegden in het diaconiehuis, of ook aan de andere armen die daar buiten wonen Hij is met den heer D. Scheele van meening, dat ze ook beter een accoord met de doktoren konden sluiten. De heer Waalkes ziet niet, in waaroin dit noodig is; het burgerlijk armbestuur moet aan de armlastigen toch die ondersteuning geven, wanneer de kerkelijke diaconie het niet doet, en als de Ned. Herv. diaconie nu zelf die briefjes kon afgeven, was het veel eenvoudiger en ook in het belang der armen, die nu van den een naar den ander worden gestuurd, waardoor het veel langer duurt eer ze hulp kunnen bekomen. De heer Donze voorzitter van het burgerlijk armbestuur, wil even opmerken dat hij geen briefjes mag afgeven aan armen, wanneer ze door andere diaconien bedeeld worden dat is volgens de wet. De dominee van de Ned. Herv. kerk schijnt echter te denken dat er van de zijde van het burgerlijk armbestuur een parti pris bestaat tegen hem of tegen anderen, en dat daarom geen briefjes voor de verpleegden in het diaconiehuis worden gegeven, maar dat is geheel onjuist, we mogen het niet doen zegt spreker. De voorzitter merkt den heer Donze op, dat dit zoo was volgens de oude wet, maar nu de nieuwe wet geeft gelegenheid tot dubbele bedeeling en daarom zal ook het besluit van het armbestuur gewijzigd moeten worden, daar dat in strijd met de wet is. Hij ontraadt echter, om van den raad stappen te doen uitgaan, om eene bepaalde regeling met het kerkbestuur te treffen. Als er van wege het Ned. Herv. Kerkbestuur een adres komt, kan de raad daarover beslissen, maar spreker heeft er bezwaar in dat van deze zijde de eerste stap zou gedaan worden. Wil de Ned. Herv. diaconie afstand doen van haar recht om zelf hare armen te ver- zorgen, dan moet zij dat zelf te kennen geven. De heer De Bruijne merkt op, dat de tegenwoordige toestand niet is zooals het behoort want onlangs heeft te Driewegen een vrouw zeer lang moeten wachten ze worden van het kastje naar den muur gestuurd. De heer Waalkes stemt daarmede in, daarom zou hij eenvoudig het voorstel willen aannemen om voor 30 de Herv. diaconie zelf het recht te geven die briefjes af te geven, dan is het ineens uit en zijn de armen geholpen, die nu de dupe van de omstandigheden zijn. De heer De Jager betoogt dat de zaak heelemaal niet ingewikkeld behoeft te zijn. De Ned. Herv. kerk is evenals elk ander kerkbestuur verplicht te zorgen zoowel voor de geestelijke als voor de lichamelijke verzorging harer leden, dus ook voor de verzorging harer armen en wanneer ze nu een overeenkomst met de dokters en apothekers maakt is het ook geregeld, dan kan zij zelf briefjes afgeven, dan worden hare armen geholpen evenals die van elk ander bestuur. De heer R. Scheele geeft te kennen dat het Burgerlijk Armbestuur verplicht is voor de geneeskundige .verzorging te zorgen. daar de Herv. Diaconie dit niet kan, maar het zegt, het niet te mogen doen. De voorzitter merkt op, dat zich nu het ontbreken van een Armenraad wreekt. Daar is echter nog altijd in te voorzien. Hij betoogt echter nogmaals dat in deze geen voorstel behoort uit te gaan van een raadslid, de kerkeraad moet zelf komen. De heer Waalkes wijst er op dat, wanneer daarop wordt ingegaan de zaak in eens is afgeloopen. De heer de Jager stemt toe, dat dit eenvoudig is gere- deneerd, maar hij meent dat ieder zijne roeping behoort te gevoelen. De heer R. Scheele zegt dat dit goed en wel is, maar men moet toch ook maar eerst kunnen. Na nog enkele opmerkingen verklaart de heer R. Scheele, in antwoord op eene vraag van den voorzitter, dat hij van den kerkeraad eene opdracht heeft, om aan den Raad te vragen of deze kan toestaan, dat evenals vroeger weer eene overeenkomst wordt gesloten betreffende de genees kundige verzorging der armen van de Ned. Herv. diaconie met het Burgerlijk Armbestuur, waarvoor die diaconie dan jaarlijks wil betalen eene som van f 30. De voorzitter zou toch op dat voorstel nog niet willen ingaan en de Ned. Herv. diaconie alsnog in de gelegen heid stellen zelf rechtstreeks met de geneesheeren en apothekers eene overeenkomst te maken, opdat zij zich nog het recht kunnen reserveeren, zelf voor hunne zieke armen te zorgen. De heer D. Scheele wijst er op dat, als die diaconie, evenals zulks gedaan is door de diaconie der Geref. Kerk, zelf een overeenkomst sluit, hare menschen even vlug zullen geholpen worden als die van een agder. De heer R. Scheele herinnert er aan, dat het vroeger algemeen was geregeld, zooals het Ned. Herv. Kerkbestuur het nu weer zou wenschen geregeld te zien. Daar is toen een verandering in gekomen, omdat het R. K. arm bestuur niet meer betaalde.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2