i e rtentlsbiad ©or 2 AANBESTEDIN G. RECHTERHANB VAN DE ZUINIGE NUISVROUW No. 5985. Zaterdag 25 October 1913. 53e Jaargang# 6 B W 8 C Binnenland. Gemengde berichten. DE BUS aan te besteden: IS DE 1 ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Tor Neuzen 1,Franco per postVoor Nederland f 1,10. Y'oor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,65 en voor bet overige Buitenland 2,Men abonneert zich bp alle Boekhande- <aars, Postdireeteuren en Brievenbushouders. ADYEBTEMTISN'i 4 regels 0,40. Voor elken regel nicer 0,10. Van 1 tot j I - By directe opgaaf van driemaal plaatsing derzsifde advertentie wordt de pigs sleckts tweemaal berekend. Grootere letters vrorden naar plaatsruisnte berekend Telefoon No. 85. Inzending v-; n advertent .en v6or 1 uur op tier, dag der uitgave.. 2£it ^^Wo•eaal8€l^&g,- «ea ^rijda^s$vood9 srdl op de WA® lRjfc3fcR&Sfca B^graaea* Burgemeester en Wethouders vanZAAMSL A.G, zullen op Vrijdag 31 October 1913, des voormiddags 10 ure, ten Raadhuize dier gemeente, trachten Het veranderen van privaten en ramen der openbare larjcre school te Othene en die der openbare lag ere school in den Grooten Huissenspo Ider. Plaatselijke aanwijzing op Vrijdag 31 October 1913, des voormiddags 8 uur, te beginnen te Othene. Bestek is verkrijgbaar op de Secretarie. Inlichtingen zijn verder te bekomen bij den gemeente-architect A. P. Wisse. Zaamslag, 22 October 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. Het Stbl. no. 392 bevat het Kon. besluit van 16 dezer, betreffende de sterkte van de lichting der militie van 1914. De lichting bedraagt 25,830 man, waarvan 500 voor den dienst _ter zee worden bestemd. Het aandeel, door elke provincie te dragen in de lichting, bedraagt: Noordbrabant 2397, Gelderland 2948, Zuidholland 5953, Noordholland 5692, Zeeland 1055, Utrecht 1192, Friesland 1748, Overijsel 1404, Groningen 1432, Drenthe 824, Limburg 1185. 25jarig bestaau der Middernachtzemling. De welbekende arbeid der Middernachtzending hoopt binnenkort het 25jarig bestaan te ge- denken. Het is naar aanleiding daarvjm, dat er, door 't geheele land (en dezer dagen ook hier) een circulaire zal worden verspreid, waarin op dit feit de aandacht wordt gevestigd. Bij ver- nieuwing wordt daarin om belangstelling ge- vraagd voor dat werk tot heil van den naaste, en wordt voor een //feestgave", tot steun voor het werk, en tot dekking van een bestaand tekort, een beroep op de sympathie van ons volk gedaan. We hopen, niet tevergeefsch, en bevelen de lezing dier circulaire gaarne aan. Met ingang van 1 Januari a. s. is aan de afdeeling Argentijnsch bevroren vleesch, van de firma VV. H. Miiller Co., te Hoek van Holland, de levering van dit vleesch opgedragen voor het geheele Nederlandsche leger. Bijna tweemaal per week komt te Hoek van Holland het stoomschip Ville de Lyon", met een lading bevroren vleesch aan, dat dan direct in de daar- voor gemaakte vrieskelders opgeslagen wordt. Dit stoomschip voert het vleesch van Londen naar Hoek van Holland in de opslagplaats. De jonge kaaimannen in Artis te Am sterdam Ze maken het goed, de vijf kaaimannetjes. ^Met de voeding loopt het naar wensch en ze zijn nog al tierig, al zitten ze ook op //water en wormen." Overdag zoeken ze liever niet het licht, dat schijnt te sterk te zijn. Bovendien zijn het van natura dieren, die meer 's avonds op het land komen. Er liggen nu nog 16 eieren, dat zijn dus nakomertjes, als alles zonder ongelukken afloopt kunnen Maandag de broertjes en zusjes worden verwacht. 1 (N. v. d. D.) Door een 88jarige schoenmakersknecbt te 's Gravemoer (Noord-Brabant) is ingevolge art. 269 der Invaliditeitswet een rente-aanvrage gedaan, op grond dat hii niet 10 maar76jaren onafgebroken voor een en dezelfde firma heeft gewerkt. IntemationaalEen eigenaardige zaak, waarvan een verslag in het //Nieuwsblad v. h. Noorden" voorkomt, is door de arr.-rechtbank te Groningen behandeld. Voor een Nederlandsche rechtbank, stond terecht een Duitscher, die gedomicilieerd is in Engeland. Hij werd beschuldigd schoenen te hebben gestolen van een Zweed en een pak van een Rus op een Russisch schip, dat in Hollandsche haven lag. De verdachte, Duitscher, beweerde echter, dat niet hij, doch de Rus den diefstal had gepleegd. In deze zaak waren twee tolken. Een gelieimziunige verdwijning. Dinsdagavond werd in de buurt van den Kasterenswal, te 's Hertogenbosch, nogal wat opschudding teweeg gebracht, doordat een onzer inspecteurs van politie met den eigenaar der aldaar staande woningen een bezoek bracht aan een der benedenhuizen, waarin sinds een drietal weken twee personen hadden gewoond men meende vader en zoon onder de firma Meijer Co., in boter en kaas. Beiden waren hier totaal onbekenden, leefden nogal geheimzinnig en zijn ook even geheimzinnig in den nacbt van Zaterdag op Zondag verdwenen. In de woning werd niets gevonden dan wat niet te ontcijferen beschreven papieren met bedrukt hoofd, een tafel en twee stoelen. De eigenaar der woningen, waarmede zij een huurcontract voor een jaar hadden aangegaan, heeft een brief ontvangen, door een onbekende hem bezorgd, doch met als plaats van afzending boven den brief geschrevenUtrecht, waarin zij excuus maakten voor het niet nakomen van het contract. Achteruitgang van //zaken" was daarvan oorzaak. De achtergelaten tafel en stoelen moest hij rnaar cadeau geven aan de buurvrouw. Het trekt wel de aandacht dat de jongste der twee personen de oudste zal een goede zestiger zijn geweest een jonge man van ongeveer 25 jaar, overeenkomt met het signa- lement van een persoon, die is gezien Zater- dagavond in de Kerkstraat van ongeveer even elf uur af gedurende geruimen tijd op en neer wandelend van den hoek Torenstraat tot de woning van Mr. Kolfschoten, welke zelfde per soon men ook meent gezien te hebben even voor het sluiten der kerk in de Lieve Vrouwe- kapel der Kathedraal. Of een en ander verband kan hebben met de Zaterdagnacht gepleegde inbraak in de St. Jan, zal natuurlijk uit het onderzoek der politie, die voortdurend vol ijver in de weer is, moeten blijken. ('s-Hert. Ct) Men schrijft nit Noordbroek aaD de Pr. Sr. Ct. In ons schoon, rustig dorp heerscht angst en vreeze. Een geheimzinnig wezen waart hier in de morgen- en avonduren rond in allerlei ge- daanten en vermommingen. De melkmeiden gaan onder geleide de koeien melken de meisjes van de kookcursus worden's avonds onder politie- geleide naar huis gehracht. Dag en nacht is de politie in de weer, om den onverlaat te pakken, maar tevergeefsch hij is zoo glad als een aal. Electrische lantaarns zijn van gemeen- tewege voor de veld wachtersaangeschaft, maar de du-isternis, waarin het wezen zich hult, is nog door geen enkel lichtsprankje verhelderd. Stil Wie sluipt daar den pastorietuin in? Welk geheimzinnig licht gloort daar tusschen de struiken Behoedzaam nadert de predikant. Daar is het licht weer, op het bergje, bij den koepel. Vlug erheenNu sluipt hij achter den bijenstal, maar onze dominee is er ook al. ,,Sta wie ben je Ha, eindelijk heb ik je te pakkenVervolger eD vervolgde pakken elkaar bij den kraag, het electrische licht schittert en tableau De dominee en de veldwachter hebben elkaar gearresteerd Tweede tooneelEen dichte menschenmassa omringt het kerkhof. De onverlaat is daar ge zien Zie, daar sluipt hij tusschen de graf- zerken door. Wat heeft hij in de hand Een emmer? BrrHij trekt jas, vest en broek uit en kleedt zich in een wit pak. Griezelig ziet de menschenmassa dit aan rilling op rilling vaart door de liuid. //Een zelfmoordenaar Beelzebub in levende lijve Wie was die lugubere verschijning Een brave verversjongen, die uit pieteit het graf zijner moeder kwam schoonmaken met een ern- mertje water. Geliefd Noordbroek Kannst rnhig sein 1" Een inbreker Dinsdagavond om een uur of tien werd de politie gewaarschuwd, dat er onraad was in het magazijn van den brandstoffenhandel der firma Honing Co., Singel 19—21 Amsterdam. Een juffrouw zoo lezen wij in't Handels- blad had een man het magazijn zien binnen- kruipen aan de zijde van de Ossenspooksteeg zjj was er nog juist getuige van geweest, dat 's mans beenen in bet gebouw verdwenen Inderdaad bleek op de plaats, waar de inbreker naar binnen moest zijn gegaan, het gaas voor een ruit stuk te zijn, terwijl de ruit zelf even- eens defect was. Agenten kwamen en omsingelden het magazijn dat ook een uitgang heeft aan de zijde van de Koggestraat. Twee rappe dienders klauterden in de Ossen spooksteeg in een lantaarn en drongen van daar het magazijn binnen door de opening, waar- doorheen ook de inbreker zijn weg moest ge- nomen hebben. Hulpvaardige handen reikten kaarsen aan. Toen kwamen er, voor de nieuwgierigen, die zich allengs op straat verzameld hadden, oogen- blikken van spanning. En die spanning werd nog verhoogd toen een agent de luiken van een der ramen aan de Singelzijde opende en tot een collega buiten zeide We kooren hem, maar we zien hem niet Ze hooren hem, maar ze zien hem niet, ging het van mond tot mond. De spanning wies. Weer ging een luik open. Weer verscheen een agent, ditmaal idylisch met een brandende kaars in de hand. Of er iemand was, dien den meter van het electrische licht kon vinden informeerde hij. Een werkman van den kolenhandel, die zich onder de nieuwsgierigen bevond, kon de ge- wenschte inlickting over de verlichting geven en werd naar binnen geheschen. Daar heb je den inbreker gvappigde een nieuwsgierige, toen de werkman zich naar binnen bad gewerkt. Zijn lnirn zou dra ernst blijken. Want plots verbreidde zich onder de menschen buiten het bericht, dat ze 'in werkelijk hadden. Het heette te zijn aan den kant van de Kogge straat en daarheen zwevmde de menigte. Maar daar werd weer gezegd, dat de man aan den kant van den Singel gepakt was en terug naar den Singel stoven de nieuwsgierigen. Weer ging het luik open, waar zich zooeven de agent met de kaars vertoond had. llaar nu zag men er twee agenten en den werkman van den kolenhandel, met een man tusschen zich in. De inbreker 1 Men liet hem op straat zakken, waar een paar andere agenten hem stevig vastkielden. De man protesteerde. Een misdadiger was hij niet. Bij was alleen maar naar binnen gekropen om in den stal te slapen. Omstanders herkenden in hem een los werk man van den kolenhandel. Twee agenten namen hem mede naar het politiebureau in de War- moesstraat. Onderweg vergastte by zijn geleiders op een diepzinnig betoog over de noodlottigheid van het alcoholgebruik. Van welke noodlottig heid bij blijkens zijn ietwat moeielijke spraak zelf allerminst overtuigd was Op het bureau kerhaalde hij zijn onsckulds- betuigingen. Hij was naar binnen gekropen om in den stal te slapen. Zonder vaste woon- plaats zijnde, bad hij zicb toegang tot het magazijn versckaft, om des morgens tydig bij de hand te zijn. Of dit met medeweten van zijn patroon was en of deze het goed vond dat hij daarvoor een ruit iiisloeg, kan eerst heden blijken, daar de patroon buiten de stad woont. Dan zal tevens moeten uitgemaakt worden of uit het magazijn, waarin tevens het kantoor gevestigd is, iets vermist wordt. In afwachting daarvan werd de arrestant opgesloten in het burean Warmoesstraat. De rue St.-Gilles te Luik werd verleden week in opschudding gebracht door twee voorvallen, die kort na elkander plaats hadden. In een kruideniers- en boterwinkel kwam een dfenvoudig gekleed persoon binnen en vroeg de winkelierster een kaas, die hij aan wees, in te pakken. De winkelierster, juffrouw Ringlet, wilde kieraan voldoen, toen zij eensklaps zag, dat de vreemde- ling den loop van een revolver op liaar gerieht hield. Verschrikt snelde zij naar de binnen- kamer, terwijl zij een melkkau omver wierp. In de kamer zat haar verloofde, Mulkin, die nu opsprong om den indringer het binnen- komen te beletten. Deze loste toen op Mulkin zes revolver- schoten en trof hem op verschillende plaatsen, zoodat hij viel, terwijl de indringer de vlucht nam op de straat. Juffrouw Ringlet was eveneens, om hulp roepend, naar buiten gesneld en er ontstond weldra een volksoploop.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 1