van vervoer i d d e e n Spoorweg Ter Neuzen—GJent. Ter Nenzeuiirussel over Lokereu. Spoorweg Ter Neuzen -Mecheleri. Van Ter Neuzen over St. Nieolaas naar Gent. Van Gent over St. Nieolaas naar Ter Neuzen. Stoomtramweg Hulst-Waisoorden. Wordt vervolgd). Be voorzitter merkt op dat er nu dus een voorstel van 2,50 en een van 5 is. De heer Lensen vraagt hoe de voorzitter er toe kwam om bij het doen van een voorstel eerst over f 5 en later over f 2,50 te spreken. De voorzitter antwoordt dat die bedragen genoemd zijn omdat de heer Klaassen f 2,50 bood voor den grond in de Lange Kerkstraat, maar f 5 vroeg voor zijn grond in de Smalsteeg. Toen hebben. burgemeester en wethonders gezegd wij geven ook niet meer dan 2,50 en wenschen ook dat de kosten der akte, die ongeveer 20 zullen beloopen, ten koste van den verzoeker komen. Dat was een bemidde- lingsvoorstel. Spreker merkt op dat hij in opdracht van borgemeester en wethouders rnet den secretaris de samenspreking met den heer Klaassen liield, en dat hij bij het doen van het voorstel alzoo namens burgemeester en wethouders kon spreken. Er blijkt hem uit mededeelingen van de wet houders dat ze het niet met hem eens zijn. Hij spreekt dus in deze alleen voor zichzelve. De heer Lensen acht dat, wanneer de grond in de steeg 5 waard is, die gelegen nan de Lange Kerkstraat dat toch zeker ook wel waard zal zijn. De voorzitter ineent dat, waar op de Markt grond is verkocht voor '10 per ML een prijs van 2,50 daar voldoende mag worden geacht. De heer Lensen stelt de vraag, wanneer men den grond niet hooger taxeert, waarom het dan noodig geacht wordt over te gaan tot een herziening van de erl'pachtscanons. De heer Eijke wijst er op, dat de gemeente toch zooveel belang niet heeft bij het verbreeden der Smalsteeg. Het is toch maar een straatje om door te loopen. De voorzitter zegt dat er in het laatste eind ook veel met een handwagen gereden wordt. Desgevraagd ant woordt spreker dat het hem niet bekend is of er ook bij de naastgelegen betrokkenen geneigdheid bestaat den grond te koopen. De heer Waalkes acht dat het dan nog veel gemakke- lijker wordt om te besluiten. Men heeft dan alleen te doen met den heer Klaassen. Deze vraagt 5 voor het- geen hij wil afstaan en er is niets tegen dat hij hetzelfde betaalt voor wat hij van de gemeente krijgt. De heer Lensen blijft er ook bij, dat, waar de verzoeker dien grond in de steeg op 5 per ML schat, de gemeente ook zeker dat bedrag behoort te vragen voor den grond aan de Lange Kerkstraat. Hij stelt voor aldus te besluiten. Het voorstel wordt door verschillende leden gesteund. Het voorstel van den heer Lensen, om voor den grond die de gemeente krijgt f 5 per ML te betalen, maar ook 5 te rekenen voor den grond die de gemeente aan de Lange Kerkstraat wil afstaan, wordt aangenornen met algemeene stemtnen. Voorts wordt bepaald dat de kosten der akte vobr het sluiten der ovefeenkomst met den heer Klaassen evontueel door de gemeente voor de helft zullen worden gedragen,' daar zij zelve ook grond in koop neemt. 14. Voorloopige vaststelling pmsioengrondslay ge- meenteambtenaren. De voorzitter deelt medo dat burgemeester en wethouders de voorloopige vaststelling van den pensioengrondslag voor de gemeente-ambtenaren en de regeling van de betaling der bijdragen die op de ambtenaren mogen verhaald worden, oVernemen zooals die zijn besproken in de beide afdeelihgsvergader.ingen van den raad bij het onderzoek der gemeentebegrooting. Ingevolge daarvan wordt voorgesteld dat de gemeente water hare rekening .neemt het geheele bedrag, noodig voor inkoop der ambtonareit en ook de geheele premie voor het pensioen der ambtenaren zelve, terwijl wordt voorge steld op de ambtenaren alleen te verhalen 5 procent voor het pensioen van hunne weduwen en weezen, en om aan de vrouwelijke ambtenaren 4 procent in rekening te brengen. Voorts woidt voorgesteld de pensioensgrondslag voor de ambtenaren te bepalen overeenkomstig de aan de leden toegezonden lijst, met dien verstande dat daarvan alleen worden vastgesteld de bedragen voor die ambtenaren, waarvan de bepaling van het salaris bij den raad berust. Naar aanleiding eener vraag van den heer Lensen deelt de voorzitter mede dat het bedrag van het gezamenlijk salaris der ambtenaren zal bedragen 22.000. Daarvoor zal door de gemeente aan premie moeten worden betaald 2640, waarvan op de ambtenaren voor het pensioen hunner weduwen en weezen zal worden verhaald 1100, zoodat de gemeente zelf betaalt f 1540,70. Deze bedragen zijn er natuurlijk op berekend dat alle ambtenaren meedoen en wanneer de voorgestelde regeling door den raad wordt goedgekeurd. Wanneer de raad gebruik maakt van zijn recht om de som voor inkoop van de in dienst zijnde ambte naren te betalen in 40 annulteiten, tegen een rentevoet van procent, dan zal daarvoor, berekend op een bedrag van 200,000 dat door hen gedurende bun diensttijd als salaris is genoten, gedurende 40 jaren versehuldigd zijn 749,24, zoodat dan, overeenkomstig het voorstel de ge heele pensionneering der ambtenaren aan de gemeente zou kosten f 2289,94. De heer De Jager vraagt of het de bedoeling is, dat voor de in de toekomst aan te stellen ambtenaren dezelfde regeling zal gelden. De voorzitter meent dat dit de bedoeling is. De heer Lensen vraagt of de in de toekomst aan te stellen ambtenaren zich aan een geneeskundig onderzoek zullen hebben te onderwerpen. De voorzitter antwoordt dat dit in de bedoeling ligt. De heer Waalkes acht het wel eenigszins bezwarend om voor de ambtenaren die in de toekomst zullen worden aangesteld ook dezelfde bepalingen te maken. Hij meende dat die hun pensioen zelf zouden moeten betalen, dat doen anderen toch ook. lets anders is het voor de in dienst zijnde ambtenaren, daar de regeling is gemaakt nadat ze in dienst traden. De latere weten waaraan zij zich te houden hebben. De heer D. Scheele vraagt of ook geen schifting in de ambtenaren rnogelijk is. Hij heeft daarbij het oog op de dokters. Deze zijn toch eigenlijk niet als gemeente- ambtenaren in den waren zin des woords te beschouwen. Hun werk gaat geheel buiten dat der gemeente om en het bedrag dat zij als salaris genieten is meer te be schouwen als eene subsidie voor hunne vestiging in de plants. Hunne positie is ook van dien aard, dat hij meent dat het toch niet noodig is, dat de gemeente ook te hunnen behoeve offert. De voorzitter stemt toe, dat er voor die stelling wel wat te zeggen valt, maar dat het toch moeilijk zal vallen om er op in te gaan. Misschien maken die heeren wel geen gebruik van de pensionneering. Een schifting maken zal toch echter moeilijk gaan. Bovendien zal zich dusdanige verhouding ook tot de geneesheeren bepalen en zou dat, wanneer ze deelnemen, op het totaalbedrag der kosten, toch niet van overwegenden invloed zijn. De heer Scheele had de becWeling de gemeente te ont- lasten met het bedrag voor den inkoop voor die heeren en ook van de premie voor hen zelven, omdat hij meent dat ze niet in dezelfde omstandigheden verkeeren als amlere gemeenteambtenaren. De heer Waalkes vraagt nogmaals hoe het gaan moet met de nieuwe ambtenaren. Hij zou deze zelf de premie willen laten betalen voor zoover die mag verhaald worden. Is zulks dan noodig, dan zou hij liever het salaris wat verhoogen. De voorzilter meent dat voor nieuwe ambtenaren later altijd nog kan worden bepaald wat men daaromtrent doen wil. De heer Dees wijst er op, dat voor nieuwe ambtenaren geen inkoop moet betaald worden en dat het daaroin minder bezwaarlijk is voor hen de premie te betalen. De heer Waalkes stemt dat toe, maar merkt op, dat door de in dienst zijnde ambtenaren gezegd word dat het er niet af kan, de toekornstige zouden echter weten dat het eraf moet. Spreker oppert ook de vraag of het toch misschien niet bctcr zou zijn om in plaats van procent 6 procent als bijdrage te vorderen, opdat de ambtenaren dan ook iets voor hun eigen pensioen betalen. Nu de raad het standpunt wil innemen om het voor inkoop noodige bedrag geheel voor rekening der gemeente te nemen, mag toch ook wel de vraag geopperd worden of bij dit mime standpunt te verdedigen is bovendien ook nog de geheele premie voor de ambtenaren zelve te be talen, tegenover zoovele andere menschen die niet van zoodanige regeling kunnen profiteeren, maar weldelasten daarvan helpen dragen. De heer Eijke merkt op dat de salarissen toch niet zoo hoog zijn. De heer Waalkes meent dat men toch met andere menschen ook rekening houden moet. De voorzitter geeft te kennen dat er ook nog over ge- sproken is om op, verschillende wijz'e wat te verhalen, zooveel procent op dit, en zooveel op dat. Het is echter administratis! gemakkelijker om ten slotte alles op een bepaalde post te verhalen. Spreker meent dat het thans gedaan voorstel in de gewenschte richting gaat. De heer De Jager betoogt, dat het gedaan voorstel eigenlijk ook wel wat een voorzichtigheidsmaatregel is. Wanneer de raad het geheele bedrag, dat de wet tuelaat, op de ambtenaren zou willen verhalen, kon men er zeker van zijn, dat er een adresbeweging op touw zou worden gezet voor het verkrijgen van salarisverhooging. Dat is wel ecu van de heweegredenen geweest waarom in de, aldeelingen het denkbecld went besproken de premie geheel voor rekening van de gemeente te nemen en zich tevredon te stellen met de bijdrage van 5 procent voor de weduwen en weezen. Na nog enkele opmerkingen wordt het voorstel van burgemeester en wethouders aangenornen. De voorzitter meent ook uit naarn van de gemeente ambtenaren een woord van dank te moeten brengen aan den gemeenteraad voor het besluit dat hij in dezen heeft genoinen, door zoowei het bedrag voor inkoop als dat van de premie voor de ambtenaren zelve, voor rekening der gemeente te nemen. 15. In gebruik geven van lokalen der H. B. S. De voorzitter herinnert, dat in de vorige vergadering mededeeling is gedaan van een verzoek van den heer K. Duizendstra, gymnastiekleeraar aan de gemeentelijke hoogere burgersehool alfiier, pin hem voor het geven van lessen in de lichamelijke opvoeding aan kiuderen, welke niet de hoogere burgersehool bezoeken en ook aan vol- ivassenen die zulks wenschen, te vergunnen buiten de schooiuren gebruik te maken van het gymnastiekiokaal yan de hoogere burgersehool. Dit verzoek is gesteld in handen der commissie van toezicht op het midclelb'aar onderwijs om advies, .welke advjseert het verzoek toe te staan, onder voorwaarde dat het gebruik plaats heeft buiten de gewone lesuren, en dat alle scftade die aan het gebo.uw of de werktuigen zou worden toegebracht, behoort te. worden vergoed. Burgemeester en wethouders stellen ingevolge dat advies voor het gebruik in te willigen en verder als voorwaarde. te stellen dat voor het gebruik van af 16 October tot 15 Maar,t voor verwarming en verlichting eene vergoeding zal worden betaald van I per uur, en van af 16 Maart tot 15 October voor verlichting 0,50 per uur. De heer Lensen vraagt hoe het gaan moet als anderen een localiteit van de hoogere burgersehool in gebruik vragen. Er is b.v. ook eene teekenzaal en nu zullen er misschien wel zijn die liever teekenonderwijs zouden geven in zoo n moole teekenzaal. Men heeft hier b.v. de ver eeniging ,)De Vereenigde Handwerkslieden" en ook de Christelijke Werkliedenvereenigipg. Als die het gebruik zouden vragen, zou men het hen dan kunnen weigeren De voorzitter merkt op dat de vereeniging »De Ver eenigde Handwerkslieden" wel niet om een lokaal vragen zal, want die gebruiken hun eigen lokaal, om daardoOr eenigszins de zware lasten te dekken die ze voor dat ge- oouw op zich genomen heeft. De andere vereeniging is naar hem bekend is ook bezig om een eigen lokaal in te richten. Spreker aeh; het door den heer Lensen geopperde be- 2waar niet denkbeeldig, maar meent dat er toch wel eenig verschil is in het gebruik dat er van gemaakt moet worden" Do bedoeling is om het lokaal ter beschikking te stellen van den heer Duizendstra om ook buiten de lesuren de leerlingen die dat wenschen oin zich te groepeereu en ook anderen in de gelegenheid te stellen die zich in gymnastiek en scherraen willen oefenen. Men moet daarbij ook in het oog houden dat het niet alleen de zaal betreft, maar ook de werktuigen en dat het niet rnogelijk is voor dat onderwijs een andere gelegenheid te vinden. Zoo is het ook wat het teekenonderwijs betreft. De heer Van der Eijk heeft ook gevraagd de teekenzaal te mogen gebruiken ten einde daar een schildercursus te geven. Schildercursus hier niet te verwarren met een cursus voor ververs. Eenige jongelui zouden daarvan gebruik willen maken. Burgemeester en wethouders stellen voor om het ge- vraagde gebruik voorloopig voor een half jaar toe te staan en verder tot wederopzeggens. De heer Lensen meent dat, wanneer verzoeken zouden komen van onderwijzers van de openbare scholen voor het gebruik van een schoollokaal voor het geven van lessen, men die dan, als dit verzoek wordt toegestaan, ook niet zou kunnen weigeren. De voorzitter beoogt, dat het wel eenig verschil maakt. Het voorbeeld is niet gelijk. Voor gevvoon onderwijs heeft men niet juist de sehoollokalen noodig. Ietsandersis dat voor gymnastiek en teekenonderwijs, daar heeft men bijzondere lokalen voor noodig. Men moet rekening houden met het kader van het onderwijs dat in de lokalen zal worden ge- geven. En wanneer b.v. een nieuwe vereeniging zou worden opgericht voor het geven van teekenonderwijs, dan zou spreker zoo zeggen die menschen krijgen het niet. Dat houdt geen verband met het middelbaar onderwijs. Het gebouw is opgericht voor het geven van middelbaar en meer uitgebreid lager onderwijs, maar niet om het ter beschikking te stellen van Jan, Piet en Klaas. De heeren Lensen acht dat uit die stelling vo.ortvloeit, dat de leeraren van de hoogere burgersehool een voorrang zouden hebben boven anderen en dat acht hij niet zooals het behoort. Als een particulier, bevoegd om onderwijs te geven in bouwkmidig teekenen, gebruik der teekenzaal" vroeg, zou men hem dit, naar het spreker voorkomt, ook niet kunnen weigeren als het aan een ander is toegestaan. Hij apprecieert zeer de bedoeling der heeren die anderen dan de leerlingen der school ook in de gelegenheid willen stellen om zich te ontwikkelen in de vakken waarin zij onderwijs geven, maar hij is huiverig om in deze een precedent te scheppen. Hij is daar zoo bevreesd voor, dat bij, ofschoon tegen zijn zin, tegen het voorstel zou moeten stemmen. De heer Waalkes deelt mede dat de commissie van toezicht zich op het standpunt heeft gesteld, dat de hoogere burgersehool, nu deze er eenmaal staat, zoo productief rnogelijk behoort te worden gemaakt, opdat het effect daarvan zoo groot rnogelijk zij. Men behoort dan ook de school en aanwezige middelen ter beschikking te stellen ten behoeve van hen die niet tot de categorie der schoolgaanden kunnen behooren, doch hunne kennis buiten die uren wenschen te verrijken. Hij heeft daarmede op het oog jongens die van een ambachtsschool komen, doch nog verder teekenonderwijs, of onderwijs in de wiskunde willen volgen, of weer anderen die zich willen oefenen in gymnastiek. Wat de gyrnnastiekzaal betreft, nu we een gymnastiek- zaal hebben die is ingericht zooals misschien geen enkele in geheel ons land, zou de commissie gaarne zien dat het daarheen werd geleid dat de kinderen van de andere scholen, ook die der bijzondere, onderwijs ontvingen in gymnastiek, een vak waaraan hier nog zoo goed als niets is gedaan en dat toch van zooveel belang is voor de volks- opvoeding. De gelegenheid is er nu en daarom zou de commissie die gaarne zien benut. De heer Dees meent ook dat het een juist standpunt is, om nu de school er is, deze beschikbaar te stellen voor zaken die in het kader der school vallen, wanneer er ver zoeken gedaan worden tot het geven van particuliere lessen nlleen /al er op gelet moeten worden dat bij het ingebruik geven van de lokalen, werktuigen en instrumenten, de gemeente geen schade mag lijden. De heer Waalkes zou aan de voorwaarden waaronder de vergunning gegeven wordt willen toevoegen, dat het gebruik alleen wordt toegestaan voor groepen leerlingen dat het niet het karakter mag krijgen van privaatles in een bepaald vak, want voor degenen die les willen kriio-en in een bepaald vak, bestaat gelegenheid de lessen der hoogere burgersehool te volgen. De heer De Jager Verklaart dat hij wel eenigermate aan de zijde van den heer Lensen staat, hij vreest ook dat men er in de toekomst moeilijkheden van zal kunnen ondervmden. Wanneer men nu tegen vergoeding voor vuur en licht de lokalen gaat beschikbaar stellen. Zou men dat ook niet kunnen weigeren als b.v. de leeraar in de Engelsche taal een lokaal vroeg om les te geven, dan zou men het ook niet kunnen weigeren aan den leeraar m de scheikunde om het daarvoor bestemde lokaal met I de instrumenten te gebruiken. Dan moet men consequent aoor redeneeren. En wat bedoelt de heer Waalkes met dat productief maken Moet de gemeente de school voor zichzelf productief maken door lokalen te verhuren of spreekt dat er op dat de school productief moet zijn voor de leeraren, opdat zij daardoor bijverdienste kunnen ver krijgen De heer Lensen is van ineening dat, wanneer hot aan den een wordt toegestaan, het ook aan alien moet vergund worden. De heer Eijke meent dat er toch wel verschil is. De heer De Jager noernde den leeraar in de Engelsche taal, en naar aanleiding daarvan wijst spreker er op, dat men voor het geven van taalondenvijs niet juist een lokaal der hoogere burgersehool noodig heeft, dat kan ook aan huis gebeuren. De heer Waalkes herhaalt dat het ook zfjne bedoeling is, onderwijs te geven aan een groep leerlingen en niet aan een enkeling. De heer De Jager vraagt of het, waar de heer Waalkes zoo even sprak van het geven van gymnastiekonderwijs aan de leerlingen van andere scholen, in zijne bedoeling ligt dat onderwijs kosteloos te doen geven door den beer Duizendstra, of moet- daarvoor betaald worden. IJe voorzitter verzoekt hierop thans niet in te gaan, dat is inaar een opgeworpen denkbeeld en niet aan de orde. Men wijkt op die wijze te veel af. Er moet nu beslist worden of de gevraagde lokalen ten gebruike zullen worden gegeven of niet. De heer Lensen blijft van meening dat. als men het de heeren toestaat, men het aan anderen niet kan weigeren. De voorzitter houdt staande dat die stelling niet opgaat, I dat men maar elk verzoek zou moeten inwilligen, al is het niet gemakkelijk een grens aan te geven. De klip valt echter niet te ontzeilen. De heer Waalkes staat er op, dat moet bepaald worden dat met aan een enkelen leerling onderwijs mag gegeven worden. De voorzitter zou daaraan niet willen vasthouden. eronderstelt dat er eens iemand bij den heer Duizendstra kwam voor massage. Dan zou deze niet in de gyrnnastiek zaal mogen geholpen worden. De heer Waalkes merkt op dat daarvoor de zaal ook met noodig is, evenmin als de werktuigen. De voorzitter zou het gebruik niet aan banden willen leggen. De heer Lensen vraagt wat er gebeuren moet, wanneer een ander bevoegde het gebruik van een lokaal vraagt. De voorzitter meent dat er dan besloteu moet worden zooals men ineent dat het belang van de gemeente en de zaak die het betreft, dat vorderen. De heer Lerisen blijft bezwaar zien in inwilliging van het verzoek. De heer Dees ziet dat zoo niet in, er moet toch over elk verzoek beslist worden en de gemeente rnoet voor het gebruik worden schadeloos gesteld. De heer Waalkes vraagt om in elk geval de toestem- ming maar te verleenen voor een half jaar en dan verder tot wederopzeggens. De voorzitter zegt toe, dat die bepaling zal worden opgenomen. Het voorstel van burgemeester en wethouders tot in williging van het verzoek der heeren Duizendstra en Van der Eijk, voor het gebruiken van de gymnastiek- en van de teekenzaal der hoogere burgersehool, wordt als nu aan genornen met algemeene stemmen. 16. Oedeelte reclames hoofdelijken omslag. He voorzitter stelt aan de orde de behandeling van een deel der ingekomen reclames tegen den hoofdelijken om- slag. Hij schorst daartoe de openbare vergadering, die overgaat in eene zitting met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der vergadering deelt de voorzitter mede dat in de vergadering met gesloten deuren op de ingekomen reclames is bescliikt als volgt andhaafd zijn de aanslagen van L. van Waesberghe, W. H. van Doeselaar, O. de Kleijn. Teruggebracht zijn D. Buyzevan de 55e naar de 52e klasse. M. G. A. Blankers A. Bal J. P. Scheele V. P. Stasse M. Dieleman Abr. de Jonge A. J. M. Nolet H. Hartog P. J. de Ruijter Wed. K. Kielman A. J. Stroo Wed. E. Maartens J. J. Heijgelaar C. P. Butler Wed. C. J. Dhont Th. Aarnoutse A. F. Berwald J. P. Geensen C. J. Leunis Wed. Mels Leunis G. J. Verlinde W. van Aalst J. A. Bedet P. J. T. Bruggeman C. Clemminck G. van Driel P. W. de Feijter Machiel Hamelink J. Cornells Leunis Andries Meijer A. J. van der Sloot L. Zandstra J. J. II. van Dixhoorn K. J. Huineman Pieter Oppeneer Pz. G. Pladdet A. A. van Driel Chr. Dieleman W. P. 't Gilde Jacs. Corns. Huijssen M. Potters Pieter Meertens Wed. P. C. van der Ilooft Wed. \V. A. Wieland J. H. Notebaart D. van Aken Anth. Verhulst G. van de Wege, Afgevoerd zijn wed. F. 37e 30e 35e 33e 35e 32e 35e 34e 31 e 26e 30e 27e 29e 28e 28e 26e 27e 15e 25e 22e 18e 14e 17e 16e 16e lie 15e 12e 45e 4e 14e 12e 14e 12e 14e 12e 14e 12e 44e 8e 14e lOe 13e lie 13e lie 13e 8e 13e lie •13e lOe 13e 6e 13e 12e 13e lie 1 13e lie 13e lie 13e lOe 12e lOe 12e 6e 42e 2e 12e 8e lie 9e lOe 2e lOe 7e lOe i» 8e lOe 6e 9e 8e 8e 3e 8e 4e 7e 6e 6e 4e 6e 3e 6e 2e van Es, wed. F. Verbeke. Amsterdamsche tijd. TerNeuzonn. Gent 5,56 8,52 12,19 Sluiskil Sluiskil (brug) Philippine Sas van Gent 6,04 6,07 8,11 6,19 9,00 9,03 9,07 9,15 12,27 12,30 12,34 12,43 Greenwiehtijd. Selzaete (aankomst 6.04 9,00 (vertrck 6,16 9>07 Aank. te Gent (kl. st.) 6,50 9,38 u te Gent (gr. at.) 7,04 9^50 12,28 12,41 5,31 5,39 5,42 5,46 5,55 5,40 5,50 8,35 8,43 8,46 8,50 8,59 8,44 8,59 1,24 6,36 9,41 v.Gent ^r.st.Jn. T.N. i Gent ("kl. st.) Selzaete (aanko'u»t Greenwiehtijd. 5.11 5,24 6,00 6.12 8,19 8,31 9,03 9,10 (vertrek Anntordamsche Sas van Gent?aailk" (vertrek v. Philippine Sluiskil (brug) Sluiskil Aank. te Ter Reuzen 6,37 6,42 6,50 6,54 6,57 9,35 9,40 9,48 9,52 >,55 11,50 12,02 12,34 12,43 tij d 1,08 1,15 1,23 1,27 1,30 1,38 5,04 5,16 5,48 5,55 6,20 6,25 6,83 6,37 6,40 6,48 8,03 8,15 8,47 8,59 9,24 9,30 9,38 9,42 9,45 9,53 7,05 10,03 COltltESPONDENTlE. G r o e n w i c h t ij d. Selzaete n. Eeeloo 6,13 9,10 12,38 5 50 9 00 Eedoo n. Selzaete 5,11 8,12 11,39 4^52 7 05 selzaete n, Moerbeke en Lokeren 6,09 9,12, 12,47 5 49on9 21 (De trein van 9,21 loopt niet verder dan Moerbekel Lokeren n. Moerbeke en Selzaete 5,16 7,15 11 -.8 5 00 8 IP Gent n. Brussel 7,19 10,02 1,32 6,58 9 50 '°08'le Bruscel n. Gent 5,58 9,32 11,40 3,57 6 14 Gent u. Ostende 8,31 11,03 11,07 6 20 9 54 Ostende n. Gent 6,28 8,48 11,02 11,34 3,27 5,40 v. Ter Neuzen v. Selzaete v. Brussel v. Brussel a. Selzaete a. Ter Neuzen 5,56 8,52 6,09 9,12 10,04 12,41 5,25 10,15 9,10 12,43 10,03 1.38 12,19 12,47 3,31 2,02 5,55 6.48 5,31 5,49 9,16 6,20 8,59 9.53 Am. T Gr. T Am. X Amsterdamsche Ter Neuzen Sluiskil Axel Kijkuit Hulst Olinge St. Gillis Aank. te St. Nieolaas Vertr. Aank. te Mechelen t ij d. 6,58 10,00 7,05 10,08 7,12 10,17 7,19 10,26 7,27 10,38 Greenwiehtijd. 1,48 1,56 2,04 2,13 2,22 7,20 7,29 7,38 8,22 9,17 10,36 10,45 10.54 10,57 11.55 Greenwiehtijd. Mech. St. Nic. n St. Gillis Clinge n. St. Nie. T. N. 6,37 7,45 7,54 8,03 U< 10,32 11,43 11,55 12,07 2,18 2,26 2,35 3,00 3,57 1,29 3,05 3,16 3,26 Amsterdamsche tijd. Hulst Kijkuit u Axel Sluiskil Aank. te Ter Neuze^ 8,35 8,42 8,49 8,56 9,04 12,48 12,55 1,02 1,09 1,16 3,58 4,08 4,14 4,22 4,28 6,12 6,20 6,29 6,37 6,46 6,42 6,51 7,02 7,14 8,14 6,01 7,15 7,25 7,35 8.06 8,13 3,20 8,27 8,34 CORRESPON DENTIE. Greenwiehtijd. St. Nieolaas n. Antwerpon 8,23 11,44 2,52 7 19 Antwerpen n. St Nieolaas 6,44 10,39 2,08 6 18 St. Gillis n. Moerbeke 8,01 11,20 3,26 7 3o' Moerbeke n. St. Gillis 6,45 9,59 11,15 i,2o'6 15 Mechelen n. Brussel 9,24 11,59 4,14 8,18 Brussel n. Mechelen 5,59 9,36 12,36 5,29 Mechelen n. Leuven 9,31 12,36 4,'l9 10,29 Leuven n. Mechelen 5,35 9,36 10,03 11,55 5,17 v. Ter Neuzen St. Nieolaas Aank. te Gent (Waes) u n Gent (Zuid) 6,58 8,17 8,52 9,10 10,00 11,33 12,41 12,52 1.48 2.49 3,35 3,4S 6,12 7,18 8,26 8,37 Am. T. Gr. T. v. Gent (Zuid) 6,01 e Gent (Waes) 6,27 St. Nieolaas 7,48 Aank. te Ter Neuzen 9,04 10,20 10,33 11,43 1,16 1,46 2,03 3,05 4,28 5,47 6,01 7,15 3.34 Gr. T. Am. T. Amsterdamsche t ij d. v. Hulst, Station 5,05 Postkantoor 5,08 Hubbele Poort 5,11 8,06 n Tivoli 5,14 8,09 Rustwat 5,20 8,15 n Terhole 5,25 8,20 Hoefkensdp 5,33 8,28 11,13 Kuitaart, Tol 5,38 8,33 11,' 18 KloosterzandeTasdijk 5,46 8,41 lj'26 Dorp 5,49 8,44 11,29 Waisoorden Kruisweg 5,52 8,47 11 32 Aank. Waisoorden, Dijk 6,00 8.'s5 1140 8,00 fl0,45 [-2,25 5,30 8,03 10,48 2,28 5,33 10,51 10,54 11,00 11,05 2,31 5,36 2,34 5,39 2,40 5,45 2,45 5,60 2,53 5,58 2,58 6,03 3,06 6,11 3,09 6,14 3,12 6,17 3,20 6,25 8,05 8,08 8,11 8,14 8,20 1,25 8,33 8,38 8,46 8,49 8,52 9,00 V raehtgoederen worden slechts met deze treinen vervoerd Sophia B. v.an Laere. Afgewezen, als te laat ingediend, de reclame van Wed P. van Maele. v. Waisoorden, Dijk Kruisweg Kloosterz., Dorp 6,21 Tasdijk 6,24 Kuitaart, Tol 6,32 Hoefkonsdijk Terhole Rustwat Hulst Tivoli Dubbele poort PostkMitoor Aank.Hulst.Station 6,10 f9,23 6,18 9,31 9,34 9,37 9,45 9,50 9,58 11,55 f3,45 12,02 3,53 6,37 6,45 6,50 10,03 6,56 10,09 6,59 i0,12 7,02 10,15 7,05 10,18 7,20 10,01 7,26 10,06 7,29 10,09 7,32 10,12 7,35 10,15 Vrachtgoederen worden slechts met deze treinen vervoerd, 12,05 12,08 12,15 12,20 12,27 12,31 12,86 12,39 12,42 12,45 56 3,59- 4,07 4.12 4,20 4,25 4,31 4,34 4,37 4,40 6,40 6,48 6,51 6,54 7,02 7,07 7,15 9,25 9,32 9,35 9,38 9,45 9,50 9,57

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 10