Gemengde berichten. Met een rijtuig van het station Axel afgehaald, werd het paar bij aankomst het welkom toege- roepen door een maagdeken, die de bruid een mooien bloemtuii aanbood. Voor de woning prijkte met levende bloemen //Welkom bruid en bruidegom". De heer de Blieek was zicht- baar verrast, dankte alien voor de hartelijke ontvangst en onthaalde de geheele buurt. Zondag namiddag werd ten huize van de wed. A. van den Eeckhout eene buitengewone algemeene vergadering gehouden van de leden der geitenfokvereeniging H. Isidorus. Het eerst aan de orde was aanbesteding voor het voeden en verzorgen van den vereenigingsbok voor het volgende dienstjaar. Er waren 5 biljetten ingekomen nl. 3 van y* 100, een van j (5 en een van f 56. Aan den minsten in- schrijver namelijk de wed. De Vos werd het gegund. Besloten werd het dekgeld op 30 cts. per lid te stellen. erder werd aangenomen, dat de jonge geitjes slechts ievend verkoeht mogen worden aan leden der vereeniging op boete van f 2,50. In plaats van den heer J. de Blieck, die wegens vertrek naar elders, ontslag had aangevraagd, werd tot onder-voorzitter gekozen de heer Aug. van Mossevelde. rechtszaken. Bij bevelscbrift der arrondissements-rechtbank te Middelburg is rechtsingang verleend met last tot gevangenhouding en instructie tegen W. V., 28 j., en F. V., 23 j., handelaars in rijwielen te Zaamslag, thans gedetineerd te Middelburg, ter zake van fraude in hun faillissement. orige week heeft in Den Haag terecht gestaan de 22jarige student Van L. beklaagd van opzettelijk en met voorbedachte rade in den avond van 25 April zijn verloofde, mej. W. J. Haus in haar woning aan de Van Meilenstraat te hebben doodgeschoten. De eisch is 15 jaar gevangenisstraf. Volgens het Handelsblad heeft de kerke- lijke kiesvereeniging „Het Evangelie" te Amster dam met algemeene stem men Dr. J. Th. de Visser candidaat gesteld in de vacature voor Ds. v. d. florst aldaar. Alweer een. Te Amersfoort is een 13jarig meisje bij het spelen in aanraking gekomen met een brandend petroleumstel. De kleeren vatten vlam en het kind is na een vreeselijk lijden overleden. De Rotterdamsche couranten bevatten thans bericbt over de 1813 feestviering op Maandag 17 November aldaar. Alle voorname straten zullen versierd zijn muziek wordt gegeven op de piemen des middags wordt een optocht gehouden. Aan de beurtschepen die op den marktdag in de havens liggen, worden lampions verstrekt om ook des avonds te illumineeren. Van gemeentewege wordt op drie plaatsen vuur- werk ontstoken. De dag wordt ingeluid door klokgelui van de torens. Muziekuitvoeringen, wedstrijden, kerk, kinderspelen enz. behooren eveneens tot het program. Men hoopt nu maar op goed weder. De Rotterdamsche gemeenteraad heeft zonder discussie of stemming aangenomen het voorstel tot aankoop van de bebouwing van den lagen Westzeedijk bij den Westersingel ad 3 ton. Besloten werd wegens demping van de Cool vest de Melkmarkt te verplaatsen naar een terrein aan de Schie. Van de schipbreukelingen der //Volturno" zijn te Rotterdam achtergebleven 8 Russen en 5 Oostenrijkers. De anderen zijn vertrokken. Kuim 6500 is voor hen ontvangen en uit- gedeeld. Ook van kleedingstukken zijn de arme menschen voorzien. Zij waren heel dankbaar voor de gastvrijheid te Rotterdam. De geheele Rotterdamsche familie Groeneveld is gered. Men meldt ons uit Soesterberg Op het militaire vliegkamp worden dagelijks oefeningen gehouden bij gunstig weder. Soms zgn drie a vier vliegtuigen in de lucht. Hier is men er reeds zoo aan gewend, dat van het vliegen weinig notitie meer wordt genomen. Dinsdagmiddag bezocht H. M. de Koningin vergezeld van een hofdame en twee ordonnans- offic.eren, het vliegkamp. H. M. inspecteerde de gebou wen en bezichtigde de 4 vliegmachines. Daarna werden eemge vluchten verricht. De Koningin was over een en ander zeer tevreden en vertrok een uur later per auto naar het Loo. Te Hengelo slikte de zoon van den heer dop van een potlood in. Hevige be- waren daar het gevolg van! De jongen is naar Amsterdam gebracht, waar ge- verwijdeZal W°rden het kinderlijke voorwerp°te Inbreker tegen wil en dank! In een moeielgk parket bevond zich man, die in een stoep van een huis H. een nauwdheden Roelof Hartstraat te Amsterdam, stond: Hij stond daar niet met kwade bedoelingen doch voor iets heel natuurlijks, hetgeen echter, wanneer het aan den openbaren weg geschiedt, bij politieverordening strafbaar is gesteld. Plotseling hoorde hij voetstappen. Om zich voor de naderende voorbijgangers een houding te geven, haalde hij een s'leutelbos uit zijn zak en deed alsof hij de deur wilde openen en hij de bewoner was. Het noodlot wilde, dat de voetstappen af- komstig waren van den... bewoner zelf! Deze beschouwde den man dadelijk als een inbreker en leverde hem aan de politie over. De inbreker tegen wil en dank zal zich nu hoogstens wegens overtreding van de politie verordening te verantwoorden hebben. (Hbl.) Naar het Rott. Nwsbl. meldt zal Donder- dag te Spijkenisse eene zeldzame huwelijks- plechtigheid plaats hebben. Bij dat huwelijk zullen van de zijde van bruid en bruidegom vertegenwoordigd zijn 4 grootvaders en 3 groot- moedersdaar de bruid reeds moeder is, zal na deze huwelijksverbintenis de kleine dus hebben 4 overgrootvaders, 3 overgrootmoeders, 2 grootvaders en 2 grootmoeders, deze laatsten de ouders van bruid en bruidegom. Zooals wij onlangs meldden werd in ver- band met den moord op den jachtopziener Boers in arrest genomen de jager J. B. te Diever. Na eenige weken in voorloopige hechtenis te hebben doorgebracht, is deze thans weer op vrije voeten gesteld. Hit een der lokalen van de gemeente- school aan de Van Damstraat te 's Gravenhage is bljjkens aangifte bij de politie een bedrag van 125 vermist, geborgen in een kistje ge- plaatst in eene kast in dat lokaal. De moord op het knaapje te Amsterdam heeft niet alleen aldaar, maar ook in andere gemeenten vele gemoederen met angst vervuld, schrijft de Tel. Dientengevolge ziet men in de laatste dagen dikwijls gevaar, waar dit in het geheel niet bestaat. Te Zaaodam gaf dit reeds een paar malen tot een klucht aanleiding. Zoo werd een dezer dagen bij de politie aldaar aangifte gedaan, dat een man zich op verdachte wjjze voortbewoog langs den berm van den Zuiddijk, blijkbaar met de bedoeling een slachtoffer te bespringen. De politie er heen en vond daar iemand bezig met het zoeken naar wormen. Een ander maal werd aangifte gedaan, dat een man zich in den laten avond met een nog jong meisje had begeven naar een der buiten- wijken. De politie vond er werkelijk het tweetal, doch de zaak bleek zeer onschuldig, want de ouders van het meisje woonden daar en met hun medeweten had een hunner huis- vrienden het meisje medegenomen naar het Apollo-theater en nu bracht hij het meisje behoorlijk thuis. rijdagavond bevond zich te Zaandam een een 15jarig Amsterdamsch meisje, dat de ouder- lijke woning was ontloopen. Men zou haar echter wel 20 jaar gegeven hebben. Haar kleeding was ietwat zonderling, want zij had een doek om het hoofd en dit gaf haar een zeer verdacht uiterlijk. Weldra verspreidde zich het gerucht, dat zjj kinderen met chocolade medegetroond had, ja, men wist reeds te ver- tellen, dat er vier kinderen vermist werden, van wie een na schooltijd nog niet thuis ge- weest was. Weldra liep een heele drom jongens en meiden achter haar, van wie enkelen haar nariepen en uitjouwden of allesbehalve vleiende beuamingen toevoegden. Daardoor vertoornd, keerde zij zich af en toe om en ging dan haar vervolgens achterna, wat natuurlijk groote op- schudding veroorzaakte. 't Werd een oploop van geweld, vooral toen de politie het meisje naar het bureau bracht. Daar bleek spoedig, dat het een ondeugend kind was, maar dat zij niets kwaads had uitgevoerd. En nog voor de politie haar naar Amsterdam kon terugvoeren, verscheen reeds een lid der Amsterdamsche recherche, om het kind namens de ouders te halen. die daartoe aanleiding geven kon, zelfs maar kan vermoeden. En met den geheel vernielden ballon vonden bekwame ingenieurs op het gebied der luchtvaart een jammerlijken dood. Volgens het verhaal van een ooggetuige aan de Berliner Lokal-Anzeiger had men Vrijdag den geheelen ochtend midden op het vliegveld aan de L 2 gewerkt. Tegen 10 uur stak een beetje wind op en begon het buiig te worden. Verscheidene vlieg tuigen vlogen om het veld. Ongeveer kwart over tienen steeg de L 2 tegen den opstekenden wind in op en sloeg de richting naar Rudow in. Het luchtschip was juist de vliegloods voorbij, toen men het geheel in vlammen gehuld zag. Weinige seconden later hoorde men een vreeselijke outploffing, waarbij waarschijDlijk de benzine-reservoirs ontploft zijn. Met een vreeselijken slag vielen de overblijfselen op de weide bij de brug neer. Alle militairen, die automobielen tot hun beschikking hadden, reden daar heen. De Zeppelin vormde een verwarden hoop allumi- nium. De benzine-reservoirs stonden in voile vlam. Men trachtte de gekwetsten te voorschijn te halen. Dat ging wegens de gloeiende draden en de brandende onderdeelen zeer moeilijk. Eenige gekwetsten uit de vlammen getrokken. Een van hen was zeer zwaar gewond en schreeuwde als waanziuuig van pijn ook hij was reddeloos verloren. Een ander lag in zijn laatste stuiptrekking. Van vijf anderen, die te voorschijn werden gehaald waren slechts de voeten verbrand, terwijl de overige lichaams- deelen zwaar gehavend waren. Nog moeilijker was het werk bij het voorste schuitje. Hier was met den besten wil niet te helpen. De verteller trachtte door de vlammen heen te komen en zag in het schuitje een geheel ver- koolden man staan. Hier moesten alle pogingen worden opgegeven. Een groote menigte stond om den brandenden wrakhoop. Soldaten met bijlen en houweelen sloegeu het uiterst taaie allumi- nium-geraamte uit elkaar. Alle opvarenden, die te voorschijn gehaald werden, waren dood op den eenen na, die nog steeds jammerlijk lag te schreeuwen, doch die later ook is over leden. De directeur van de Albatros-fabrieken, die het ongeluk op een afstand van 500 meter aanzag, deelde mede Het omhulsel was reeds geheel verbrand toen het luchtschip neerviel. Ook van de gasballons was niets meer te zien. Het was slechts een geraamte, dat op de weide neerkwam. zijn toestel en kwam tegen 2 boomen viel met terecht. Hij geraakte in de carrosserie van zijn vlieg- tuig vastgeklemd en brak daarbij beide armen en beenen. Zijn mede-passagier, luitenant Frei berg, gelukte het uit de machine te springen, en snelde naar Schweinitz om hulp te halen. Toen hij terugkeerde, was kapitein Haeseler nog steeds bij zijn voile bewustzijn. Hij kon echter niet uit de carrosserie bevrijd worden. Bij de pogingen, om hem uit zijn benarde positie te verlossen, ontplofte het benzine- reservoir. Kapitein Haeseler verbrandde levend, terwijl luitenant Freiberg brandwonden aan het gezicht en de handen kreeg, evenals eenige burgers, die hem behulpzaam waren. Uit New-York wordt gemeld dat mevrouw Pankhurst, de leidster der Engelsche kiesrecht- vrouwen aldaar is aangekomen, doch dat de imigratie-commissie, die haar op Ellis Eiland interneerde, na besloten te hebben haar den toegang tot de Vereenigde Staten te ontzeggen. Mevr. Pankhurst zal echter te Washington van die beslissing in hooger beroep gaan. Volgens de laatste berichten bestaat er niet de minste hoop de 395 nog in de Universal- mijn begraven mijuwerkers te redden. Vreeselijk denkbeeld Vrijdagnacht werd het reddingswerk gestaakt, maar Zaterdag is het hervat. Daar het vuur echter nog voortwoedde, mag men op geen resultaat meer hopen. Als het gelukt op de een of andere plaats het vuur te dooven breekt het op de andere plaats weer uit. Ondanks Vrijdag nog een der redders door neerstortende balken werd gedood, zetten de reddingsbrigaae's hun werd onverschrokken voort. Aan den ingang van de mijn wachten de verwanten der slacht- offers, naar het Hbl. meldt, in diep stilzwijgen af. Alleen een enkele maal wordt de stilte verbroken door de smartkreten der wachtenden, die de spanning niet meer kunnen verdragen en uit- barsten. Vreeselijke tooneelen spelen zich af, maar de redders, die weer boven komen kunnen geen hoop geven. Voor de slachtofiers is een inzameling ge- opend. Reeds zijn 5000 guinjes bijeenge- bracht. Mr. Henry Clan Frick, een cokes- en staalkoning, heeft zijn zoon, toen deze Donderdag met miss Frances Shoemaker Dixon, uit Balti more, in het huwelijksbootje stapte, naar de Tel. meldt, op meer dan milde wijze bedacht. De jonge Frick ontving van zijn papa het aardige sommetje van 28,800,000 gulden. Doch ook het lieve bruidje werd niet vergeten. Onmid- dellijk na de trouwplechtigheid kreeg zij van haar scboonvader een cheque van 4,800,000 gulden. Papa Frick heeft hier een record ge stagen. een in de W el is het een tijd van rampen. Bij de ramp der Volturno, die ondanks de redding van velen nog een groot aantal slachtoffers eischte, de versehrikkelijke mijnramp in Enge- land, kwam zich in het laatst der vorige week nog voegen het vergaan van den luchtkruiser L 2, waarbij 26 dooden zijn te betreuren. De Zeppelins zijn niet gelukkig. Dit is de twaalfde die verongelukt en met een stijgend aantal slachtoffers. De L 2 was reeds populair geworden na de welgeslaagde proeftochten en de ramp met zijn voorganger, de L 1, die bij Helgoland verging, was reeds eeniger mate vergeten. Alleen dacht men nog aan de daarmede omgekomen 15 slacht ofiers, waaraan men vooral herinnerd werd als door visschers weer een der lijken werd aan- gebracht. Die ramp werd aan forcemajeure toegeschreven en nu is dit luchtschip in de nabijheid van de ballonloods vergaan, zonder dat men de reden Het parket te Grasse houdt zich naar het Rott. Nwsbl. meldt met een zaak bezig, die stof zou kunnen opleveren voor een sensatie-roman. Eenige jaren geleden kwam een eenvoudige burgerman, Etienne C. genaamd, zich aan de Azurenkust vestigen om er zijn fortuin te zoeken. Aanvankelijk liep hem alles tegen, totdat een rijke koopman uit Nizza zich voor hem interes- seerde. Langzamerhand bracht hij het zoover, dat hij aannemer van publieke werken werd. De fortuin was hem gunstig en zoo zag hij op 69jarigen leeftijd zijn droom van rentenier ver- wezenlijkt in een aardig aan zee gelegen villatje. Zijn verdere dagen had hij in kalme rust kunnen slijten, als hij te Parijs niet een zoon gehad had die tot over de ooren in de schulden zat, en wiens schuideischers papa aanspraken, De toestand werd hoe langer hoe hacbelijker, de schuideischers drongen steeds dringender op betaling aan. Toen rijpte in het brein van C. een vernuftig plan. Hij besloot van het tooneel te verdwijnen. Den 15 November 1912 kregen zijn kennissen de aankondiging van zijn over- lijden. De begrafenis had in alien eenvoud op het kleine kerkhof te Antibes plaats. De blinder, van de villa bleven verder gesloten en de tuin verwilderde. Ook de schuideischers van den zoon van den overledene hadden van diens dood gehoord en staakten langzamerhand hun vervolgingen, totdat de geheele zaak in het vergeetboekje raakte. Een industrieel te Nizza echter, bij wien de overledene vroeger als boekhouder werkzaam was geweest, houdt vol, dat C. nog in leven is. Hij is tot de ontdekking gekomen, dat de hand, die de doodsaankondiging geschreven heeft, wonderlijk veel overeeukomst heeft met die van zijn voormaligen boekhouder. Tevens beweert hij, dat hij den gewaanden doode meermalen is tegengekomen. Ook anderen moeten hem te Nizza en Monte Carlo gezien hebben. Het parket van Grasse stelt nu een onderzoek naar de gegrondheid van deze beweringen in. Intusschen vraagt men zich af, wat de lijkkist, die op het kerkhof van Antibes aan den schoot der aarde toevertrouwd, bevat. Vliegongelukken. De doodenlijst der vliegeniers is ook weer uitgebreid. In de nabijheid van Kirchlauter is Vrijdag eene vliegmachine die in den vroeger. morgen te Nieder Neuenberg was, opgestegen te pletter gevallen, waardoor den officier Koch en de sergeant Mante op slag werden gedood. I 24 gulden boete veroordeeld, omdat zg geveitde 1 sinaasappelen verkoeht. Daar haar klanten Te Cleveland, in de staat Ohio, is dezer dagen in een rechtszaal gedanst, meldt de N. R. Crt. Het gold, uit te maken of de veelbesproken „tango" een behoorlijke en bekoorlijke dans is, dan wel een onkuische, stuitende vertooning. De hoofdeommissaris van politie in Cleveland had aan een plaatselijken dansmeester, ,/prof." A. Anderson, verboden, voort te gaan met het onderwijzen van de tango. En nu tracht deze //professor" een rechterlijke uitspraak uit te lokken, waar bij dit verbod van den politie-chef wordt opgeheven. Anderson en een zijner leer- lingen hebben nu voor den rechter den tango gedanst, met talrijk publiek op de openbare tribune. De rechter, Vichery, moest erkennen, dat de prestatie volkomen schoon was te noemen en daarbij absoluut vrij van alle immoraliteit. De commissaris van politie had echter ge- zorgd voor een tegen-prestatie. Hij had ook een danser en een danseres gestuurd, en ook deze beiden gaven nu een vertooning van den tango. En de dans bleek in dezen vorm stuitend en gemeen. Thans zal rechter Yichery moeten beslissen, welke tango de ware is, die van den dansprofessor of die van de politie- getuigen. De bacil der kinderpokken ontdekt. Nadat men dit jaar de bacil van hondsdolheid en malaria ontdekt heeft, is dokter Walter Fornet te Berlgn er in geslaagd, den verwekker der kinderpokken aan te toonen en te kweeken. Door deze zeer belangrijke ontdekking is men in staat groote verbeteringen in de be- handeling dezer ziekte te brengen. Totnutoe werd de entstof voor kinderpokken altijd van dieren afgenomen, die met pokkensmetstof geent waren welke bovendien een aantal andere ziektekiemen bevatte. Door de uitvinding van dokter Fornet is men nu in staat inentingen te verrichten met smetstof die alleen de zuivere bacillen der kinderpokken bevat. Te Parijs is een fruithandelaarster tot Den avond te voren was volgens een bericht aan de Tel., kapitein Haseler in de nabijheid van Schweinitz genoodzaakt met zijne machine eene noodlanding te doen, doch werd daarin door de heerschende duisternis verhinderd. Hij liever donkergekleurde appelen hadden, doopte zij ze in een oplossing van mahoniebeits. De vrouw verklaarde, dat deze ververg iets heel gewoons onder fruithandelaars was.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2