A I g e m e e n iieows- en Advertentieblad veer Zeeiiwscb-Vlaaiderea. IH Bp Mu Xo. 5979 Bekendmaking-. Prljsopgaaf Prijsopgaaf Gemeogde berichtea. Zaterdag 11 October 1913. Jaargang. Nos 0, 12, 29 en 41 kostelooze vaccinatie, en revaccinatie, 70000 E.G. zoogenaamfie Ballast. 30000 zoogenaamde Qrenailles. 10000 Macadam, afmetingen 2A c.M. Binnenland ABO N UEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postYoor Nederlana 1,10. Yoor Beigie f 1,40. Yoor Amerika f 1,65 en voor feet overige Buitenland 2,—. Men abonneert zich by aile Boekhande- l&ars, Postdirecteuren en Brievenbuahoudera. ADYERTEN T I E Ki Yan 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel raear 0,10. Bjj directe opgaaf van driemaal plaatsing dwiselide advertentie wordt de prgs alecbts tweemaa! berekend. Grootere letters wovden nsar plaatsruimte berekend. Te 1 efoojj No. 2 5. Inzending van advertentien v6or 1 uur op den dag der uitgave. EERBTB -RT.AT-) Burgemeester en Wethouders van WEST- DORPE maken bekend dat op heden zijn uit- geloot en bij den Gemeente-Ontvanger betaalbaar gesteld de obligation der Geldleening groot 9000,aangegaan in 1900. Westdorpe, 7 October 191B. Burgemeester en Wethouders, C. VAN WAES, Voorzitter. R. KIEBOOM, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeeute ZAAMSLAG maken bekend dat op Woesisdagen 8 en 15 October a.s., telkens des namiddags te 2 uren, de gelegenbeid zal zijn opengesteld tot van de ingezeienen die zich daartoe ten gemeentehuize kunnen aanmelden, met mede- brenging van z. .g. trouwboekjes. Zaamslag, 1 October 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLK Lz., Secretaris. wordt gevraagd voor de levering franco, zoowel losplaats Margaretha'' als station Sluis- Jeil, van Het gewicht wordt bepaaid ter plaatse van levering op de weegbrug. De kosten hiervan voor vekening van de koopster. Opgave van prijs, ODder brjvoeging van monsters, inleveren ten gemeentehuize van Zaamslag voor of op 14 October 3913, des voormiddags 10 uur. Levering van 1—10 December 1913. Zaamslag, 24 September 1913. Burgemeester en Wethouders, JOH. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. wordt gevraagd voor het vervoer, zoowel van de losplaats Margaretha" als van station Slu ish il, van 2000 K.G. Ballast naar de Inlage. 12000 Othene. 12000 B Poonhaven. 10000 Kenzenhoek. ^000 Yal. 12000 't Zaamslagsche Yeer 18000 't Slachtpleiu, Dorp. 30000 Grenailles,, id. Dorp. 10000 Macadam id. Dorp. Nadere inlichtingen zijn ter secretarie te bekomen. Prijsopgaven worden ingewacht ten gemeente huize van Zaamslag, voor of op 14 October I9E3, voormiddag 91/,, uur. Zaamslag, 24 September 1913. Burgemeester en Wethouders, JOH. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. Het nieuwbenoemde lid van den Raad van State, Mr. Th. Heemskerk, bij Kon. Besluit van 1 dezer aangewezen tot lid van de afdeeling van dien raad voor de geschillen van bestuur, heeft in de gisteren gehouden openbare vergadering van die afdeeling zitting genomen. Herhalings- en Landweeroefeningen in 1914. Het ligt in de bedoeling van den Minister van Oorlog, de milicien- en landweerverlofgangers van de hierna genoemde korpsen en lichtingen in het volgende jaar voor herhalings- of land weeroefeningen onder de wapenen te doen roepen. Herhalingsoefeningen. infanterie,hos- pitaalsoldaten en wielrijderslichtingen 1907 en 1908, 11 dagen lichtingen 1909 en 1910, 26 dagen mitrailleursafdeelingenlichtingen 1909 en 1910, 26 dagen cavalerielichting 1911, 20 dagen; veldartillerielichtingen 1909 en 1911, 27 dagen rijdende artillerie lichting 1911, 27 dagen; pontonnierslichtingen 1907 en 1908, 11 dagen; lichtingen 1909 en 1911, 26 dagen; vestingartillerielichting 1907, 11 dagen; lielfting 1908, 20 dagenlichting 1911, 27 dagen pantserfortartillerie lichting 1909, 20 dagen lichting 1911, 27 dagen; torpedisten lichting 1910, 19 dagen; genietroepenlichtingen 1907 en 1808, 11 dagen; lichtingen 1909 en 1911, 26 dagen; milicien-telegrafisten van lichtingen 1910 en 1912, 20 dagen. Landweeroefeningen. Landweer- lichtingen 1912 en 1913, benevens het dienst- plichtig kader van de landweerlichtiugen 1909, 1910 en 1911. De oefeningen duren voor landweersoldaten 6 dagen, voor het kader 9 dagen. (N. R. Crt.) TER NEUZEN, 10 October 1913. Koewacht. Nog eenige dagen en men zal hier met het vlaszwingelen beginnen. In den vlashandel, die het geheele jaar door zoo treurig was, is nog weinig verbetering gekomen. Toch zijn er teekenen, die er op wijzen, dat eene rijzing der prijzen te wachten is, vooral van de goede soorten. Zoowel in Beigie als in Engeland neemt de vraag naar gezwingeld vlas toe en de prijzen zijn zeer vast. In Kortrijk wordt Hollandsch vlas voortdurend gevraagd, terwijl de voornaamste handelaara met Engelsche huizen reeds contracten hebben afgesloten voor de levering van nieuw vlas. Voor onze vlasboeren, meestal kleine land- bouwers, was het voorzeker te hopen, dat er dezen winter wat meer levendigheid kwam in den vlashandel, want velen zitten nog met groote hoeveelheden gezwingeld vlas van ver- leden jaar, dat dezen zomer onverkoopbaar was. De vorige week zijn uit deze gemeente verschillende personen naar Schotland vertrokken om daar be&ulpzaam te zijn bij het rooien der beetwortelen. Naar aanleiding daarvan hebben we eenige inlichtingen genomen omtrent de beetwortelcultuur in Schotland en kunnen daar- omtrent het volgende melden. In de laatstejaren zijn door groote landbouw- maatschappijen verschillende pogingen in het werk gesteld om in Engeland de suikerbieten op groote schaal te gaan verbouwen. En daar deze pogingen gesieund werden door de regee- ring, terwijl gelden beschikbaar werden gesteld uit het //Development Fund" kon men ditjaar beginnen met een proet te nemen. In een paar streken van Schotland werden groote velden bieten aangelegd, waarvoor meestal Nederland- sche en Belgische arbeiders werden gebruikt. Deze menschen verdienen /2a 2,50 per dag, hebben vrijen overtocht en vrij iogement in veldtentenwaarin bedden zijn aangebracht. Voor het gereed maken van bet eten zorgen de vrouwelijke arbeiders, die ook medegegaan zijn. Eenige Hollandsche gediplomeerde jonge- lingen zijn als opzichters werkzaam, terwijl de leiding van de geheele cultuur in handen is van den heer F. C. O. M. Hombacb uit Hulst. Naar wij vernemen zijn de bieten op verschil lende plaatsen goed gegroeid. Veel last heeft men gehad van het onkruid, vermoedelijk ten gevolge van de vroegere verwaarloozing der akkers. De opbrengst wordt geschat op 40 a 45000 Kg. per hectare zijnde 17 a 18000 Kg. per gemet. Ook het suikergehalte is voldoende. Onbegrijpelijk, buitengewoon en zeer inte- ressant is het aanbod van Gebr. E. M. Cohen, te Amsterdam, in dit nummer. Werkelijk goede en beroemde boeken van de beste auteurs voor bijna niets en dan bovendien nog cadeaux, als mooie heeren-horloges, impe- rators, vulpenhouders met gouden pen, enz. enz. Men verzuime vooral niet kolossale aanbod met aandacht door te lezen. Alles wordtfranco ver- zonden door geheel Nederland. De Grondw. meldt bet overlijden in den ouderdom van 105 jaar, in het R. K. gasthuis Charitas te Steenbergen, van Antonius deMooij. De oude man genoot tot het laatst eene goede gezondheid, maar zijn gezichtsvermogen was geheel weg. Te Alteveer (Dr.) is, zoo wordt aan de N. Gron. Ct. gemeld, een kindje van 2 maanden van den arbeider L. des nacbts bijna het geheele groote teentje van den linkervoet door een rat afgebeteu. De ouders werden wakker door bet erbarmelijke schreien van het kind, en de moeder zag een groote rat uit het wiegje springen. Dinsdagavond ongeveer 9 uur had een 35jarig bewoner van de Lauriergracht te Amsterdam het ongeluk, toen bij met zijn hond eenige oogenblikken op straat was gegaan, 'achteruit in de gracht te loopen. Een man sprong gekleed te water en bracht den drenkeling, met hulp van de politic, spoedig op het droge. In bewusteloozen toestand werd hij bet politiebureau aan de Lauriergracht binnengebracht, waar hij korten tijd daarna overleed, Het lijk is per autoziekenwagen naar het gasthuis vervoerd. (Hbld.) In de Premiermijn is, naar het Hbld. meldt, werderom een diamant gevonden van bijzondere grootte, en van het zuiverste water. De diamant onderscheidt zich door een zeeil.. mooie kleur. Deze steen weegt 378 karaat en is aangekocht door de firma Asscher te Amster dam, op wier bekende fabriek aan de nieuwe Tolstraat de steen in een speciaal daarvoor ingerichte afdeeling zal worden bewerkt. De landbouwer 1., te Spork, bij Dinxperloo, had in Januari jl. uit zijn schuur op Hollandsch gebied, naar zijn tegenovergelegen schuur op Duitscb gebied, 7000 pond koren gesmokkeld, waarbij zijn beide dochters op den uitkijk stonden, om tegen de kommiezen te waarschuwen. Slechts met moeite konden de kommiezen de smokkelwaren in beslag nemen. De rechtbank te Munster heeft den landbouwer Maandag voor dit feit veroordeeld tot 3 maanden gevangeuisstraf en f 832 boete. De beide dochters werden veroordeeld tot 3 dagen ge- vangenisstraf en 30 gulden boete elk. Heet gebakerd. Dezer dagen werd een jongen, die een hondenkar met slofFen be- stuurde, door een kolenwagen op den Ginneker- weg te Breda, over de teenen gereden. De jongen kermde iuid, bad veel pijn en werd bij 'n dokter binnengedragen. Deze verbond hem, deed hem een paar scboone kouseti aantrekken en ging zich de handen wasschen. Middelerwijl dacht de jongen ik ben klaar, tippelde naar zijn wagen en reed weg. Dat zag een mijnheer, die, meenende dat de jongen een rijtuig of brancard noodig zou hebben, driftig geworden moet zijn, wijl de jongen op zijn hondenkar wegreed. Hij scbreef den dokter niet eventjes, maar van dik hout zaagt men planken. Dat was den dokter te kras, die er den veld- wachter over aansprak. Ik wilde dien heer wel eens aan 't verstand brengen, dat bij zich vergist, zei de dokter, gaat gij, veldwachter, even mee Goed, de veldwachter ging mee. En beide heeren werden in de voorkamer gelaten, die gesloten werd. De heer des huizes trad binnen wat riep hij uit, gij veldwachter, in mijn kuis Ik zal je. En met een sloeg hij er op. De veldwachter op zulk een ontvangst niet gesteld, verkoos heen te gaan, doch de deur was dicht. Wat huisheer kans gaf zijn ransellust nog eenigen tijd voort te zetten. Tot zoover het verhaal van den veldwachter. Enne, vroegen wij hem, wat hebt gij verder gedaan Ik heb er een opstelletje van gemaakt en dit den heer officier van justitie overhandigd. Zoo, zoo. (D. v. N.) Om den spaarzin aan te moedigen is door de spaarbank van de gemeente Bielefeld met 1 October den maatregel ingevoerd dat voor elk aldaar geboren kind een spaarboekje met een inschrijving ad 1 Mark beschikbaar woHt gesteld. JwB 5EEZESSCHE EOERAST. 15»lt te5«.S vere«*iti IJntf JtStsamfimg-,, rkWoe;n8fia>($- ess r.rfi op Sirii5e#liiia.gfeiis Mj fie JPHmsbb Jl* VATS 6>#F Sii Tfts'JS®lK» So fffoir Wasssaen. IWHiimC.JCC.'ft. "TUT •JfTIIIIII»» T T1

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 1