r Gemengde berichten. Laatste Berichten. ft Wordt vervolgd). De officier van justitie te Amsterdam heeft 1000 uitgeloofd voor degenen die zoodanige aanwijzingen zullen kunnen verstrekken, dat deze leiden tot opsporing, inhechtenisneming en veroordeeling van den moordenaar van den 6- jarigen Hendrik de Klerk. Een uitgever in Zuid-Duitschland heeft, naar de N. R. Crt meldt, heel wat geld verdiend met een handige reclame. Hij had in de kranten een advertentie geplaatst, waarin hij een boek aankondigde onder den tifcel //Wat een jong meisje voor haar huwelijk moet weten". Binnen een maand had hij 25,000 exemplaren a 1,50 per stuk verkocht. Andere uitgevers dienden een aanklacht tegen hem in wegens oneerlijke concurrentie. Het verkochte boek was namelijk niets dan een kookboek. Doch de rechter heeft den beklaagde vrij uit laten gaan. Ben opzienbarende diefstal. Een belangrijke diefstal, die veel opzien zal verwekken in de kunstenaarswereld, is, naar uit Brussel aan de Tel. gemeld wordt, gedurende den nacht van Woensdag op Donderdag bedreven in de prachtige kerk Notre Dame te Lombeek bij Brussel. De onbekenden hebben zich met behulp van valscbe sleutels toegang verschaft tot de kerk en roofden het prachtige altaarstuk, dat het altaar van de heilige Maagd versierde. Dit artistiek gebeeldhouwd altaarstuk is een meesterwerk van den beeldhouwer Borremans, die in de 15e eeuw te Brussel leefde. Het is van hout en verdeeld in negen afdee- lingen, die elk een episode uit het leven van de heilige Maagd voorstellen. Het meet 3.30 meter in hoogte en 2.64 meter in de breedte en is van onschatbare waarde. Het was een der glanspunten van de expositie der primitieven, die eenige jaren geledeu te Brugge werd ge houden. De dieven hebben de kerk en het plaatsje met hun kostbaren buit verlaten, zonder dat iemand hen opgemerkt heeft. Men kan zich de opschudding voorstellen, welke door het meuws werd gewekt toen dit verspreid werd dooi den koster, die den diefstal constateerde, toen hij, evenals alle ochtenden, de deur van de kerk ging openen. Deze deur was door de dieven half open ge- laten. Niettegenstaande alle nasporingen die onmiddellijk ondernomen werden, is men er tot heden niet in geslaagd het minste spoor te ontdekken van de plegers van dezen buiteuge- wonen diefstal. een ziekenhuis te Berlijn is de koopman Macrinus bezweken aan verwondingen, die hij bij een ongeluk had gekregen. Macrinus had, voigens de N. 11. Crt., een uitvinding gedaan, weike ten doel had, auto's te beveiligen tegen dwars over den weg gespannen stalen trossen. Voor den koeler van de auto werd een dikke ijzeren stang vastgemaakt, aan het voorste gedeelte waarvan een toestel was aangebracht, dat den stalen draad eerst opwipte en daarna door- sneed. Bij de proeven, die er mee genomen werden, werkte deze inriehting tweemaal zonder fout. Maar toen de auto voor de derde maal tegen de hindernis opreed, werd zij op zij geslin- gerd. De bestuurder kwam er ongedeerd af, maar Macrinus werd tegen een boom geslingerd en liep een schedelbreuk op. De Ttaliaansche bladen bevatten een aller- zonderlingst verhaal van een jongen man, die vier weken lang in de riolen van Milaan zou hebben vertoefd. Bij een herstelling van buizen werd hij, geheel en al uitgeput en tot een ge- raamte vermagerd, door werklieden gevonden en naar het ziekenhuis gebracht. Hij zou al dien tijd geleefd hebben van ratten en van het afval, dat hij in de riolen vond. Voigens zijn verklaring is hij in den nacht van 6 September in slaap gevallen in het voorportaal van een kathedraaldrie gemaskerde mannen hebben hem toen gebonden, opgepakt en eenige straten verder in het riool geduwd. De politie gelooft niet veel van dit al te romantische verhaal. 4 lissingen. In de heden gehouden vergade- ng van den gemeenteraad werd op voorstel van den heer Staverman eene commissie benoemd van drie leden, wier taak het is een onderzoek in te stellen naar de grieven, door den directeur der hoogere burgerschool en der handelsschool geuit tegen het beleid van burgemeester en wethouders dezer gemeente en om tevens mid- delen te beramen, die kunnen leiden tot een volledig herstel van de goede verstaudhouding tusSchen genoemd college en den directeur. ZEETUDINGEIV. Van 8 tot en met 9 October. o Van 8 tot en met 9 October werden langs de Oostsluizen alhier 58 binnenvaartuigeu op- en 57 afgeschut; door de Middensluizen 3 18 afgeschut; door de Westsluizen 3 3 afgeschut. Positie der Stoomschepen op- op en en lo. in afwijking van art. 1, sub lo. en art. 4, sub 4o van de thans geldende verordening regelende de jaar wedden van de hoofden en het verder onderwijzend personeel der openbare lagere scholen in de gemeente Ter Neuzen, de vaste jaarvvedde van den heer F. van Dixhoorn, hoofd van school B, vast te stellen op /1525; 2o. aan genoemd hoofd, wanneer meer dan 3 onder- wijzers hem bijstaan, een verhooging van wedde uit te keeren van f 50 voor iederen onderwijzer van bijstand, •j meer dan genoemd aantal, tot ten hoogste /450; 3o. in afwijking van art. 4 sub 2o, 3o en 4o der aan- l gehaalde verordening de jaarwedde van den heer L. J. de I Vries, onderwijzer aan school B, vast te stellen op 4200 4o. in afwijking van art. 1 sub 4o, van de aangehaalde j verordening de jaarwedde van den heer A. de Kraker, onderwijzer aan school B, voor het tijdvak 4 September 494334 Augustus 4944 te bepalen op 4050' en daarna te berekenen overeenkomstig de onder to, van dit besluit vermelde verordening. 5o. in afwijking van art. 1 sub 4, van de aangehaalde verordening de jaarwedde van mej. J. T. de Kraker, onderwijzeres aan school B, voor het tijdvak 1 September El 491334 Augustus 4914 te bepalen op 4200 en daarna te berekenen overeenkomstig de onder lo. van dit besluit Ij vermelde verordening (io. te bepalen, dat dit besluit wordt geacht te zijn in werking getreden den 1 September 4913. De commissie van toezicht, in wier handen dit voorstel p if om advies is gesteld, adviseert voor de heeren Van Dixhoorn *i en De Kraker, in verband met hunne geringe medewerking, aan burgemeester en wethouders verleend bij de verande- ring van school B en de stichting der nieuwe school voor meer uitgebreid lager onderwijs, geen uitzonderingsbepa- lingen vast te stellen. De commissie gaat accoord met de regeling die voorgesteld is voor mej. De Kraker en den heer L. J. de Vries. Op deze zaak is ook van betrekking een in de vergadering van 41 September 11. medegedeeld adres van F. van Dixhoorn, j hoofd van school B, die zich door het voorstel van burge- I meester en wethouders benadeeld acht, aangezien daaruit I zal voortvloeien dat zijn salaris wegens vermindering van het aantal onderwijzers van bijstand aan zijne school met f 50 zal verminderen. Adressant wees er op dat onder gelijke omstandigheden het salaris van het hoofd van school C niet is verminderd en dat ook ten opzichte van het hoofd van 1 school A zoodanige gunstige beslissing werd genomen, nog j voor hij alhier in dienst getreden was. Daar het door i hem genoten salaris als hoofd van de school voor meer j- uitgebreid lager onderwijs steeds lager is geweest dan dat i hetwelk het hoofd der nieuwe school ontvangen zal, en hij in verband met zijne langdurige trouwe diensten aan I de gemeente bewezen, meent niet minder aanspraak te hebben op eene gunstige beschikking dan zijne collega's, verzoekt hij beleefdelijk zijn salaris vast te stellen op een bedrag, niet geringer dan de jaarwedde tot nu toe door hem genoten. De heer De Jager vraagt of er bij burgemeester en wethouders iets van bekend is dat er bezwaren zijn in- gebracht tegen deze door den raad voorgenoinen regeling. De voorzitter zegt dat aan burgemeester en wethouders i evenals trouwens aan den raad-officieel bekend is, dat er i iegen de regeling bezwaar is ingebracht door den heer \an Dixhoorn, door zijn aan den raad ingezonden request over de vermindering van zijn salaris met f 50, en offlcieus is aan het college bekend, dat door den heer en mej. De Kraker tegen die regeling een bezwaarschrift is ingezonden j naar gedeputeerde staten. De raad zal behooren af te wachten hoe dat college er over beslist. Het voorstel van burgemeester en wethouders wordt aan- genomen met algemeene stemmen. k 1 6. Bijdragen voor pensioen gemeente-ambtenaren. jH- De voorzitter herinnert dat in werking is getreden eene i wet tot pensionneering van gemeente-ambtenaren en hunne jj weduwen en weezen. In verband daarmede moeten door den gemeenteraad nog verschillende regelingen worden 11getrolfen. Gedeputeerde staten hebben daarover aan burge- JSneeshjr en wethouders geschreven en op een spoedige "fafdc/ening daarvan aangedrongen. Het dagelijksch bestuur ■had de zaak nog wel op zijn beloop kunnen laten, maar 1 j meende dat het beter was dat de raad zich hierover eens 'kon beraden. De leden zullen vermoedelijk alien ont vangen hebben de circulaire van het hoofdbestuur van den Nederlandschen bond van gemeente-ambtenaren, terwijl |Ihun vanwege burgemeester en wethouders is toegezonden teene uiteenzetting van de kosten die voor de gemeente an de ingevoerde wet het gevolg kunnen zijn." n De uiteenzetting luidt als volgt »Naar aanleiding van het in werking treden van de j Pensioen wet voor de gemeenteambtenaren 1913" en de »Weduwemvet voor de gemeenteambtenaren 1913". hebben wij de eer het volgend^onder de aandacht van Uwe ver gadering te brengen Voor gemeenteambtenaren komt de tijd die zij voor 1 October 1913 boven den leeftijd van 48 jaren in werke- lijken dienst, in gemeentelijke betrekkingen hebben door- Sgebracht indien die tijd niet reeds voor pensioen ten laste van den Staat werd ingekocht als diensttijd in ^aanmerking, wanneer deze dienstjaren worden ingekocht. De voor inkoop voor pensioen van dien tijd aan het .Pensioenfonds voor de gemeenteambtenaren te betalen "ujdragen beloopt 8 pet. van het totaal der gedurende men tijd genoten belooningen en is door de gemeente of /floor de gemeenten elk voor haar deel die deze felooningen heeft of hebben betaald, verschuldigd voor oover wij bereids hebben kunnen nagaan, zal het loon, Idelat voor de op 1 October 1943 in dienst zijnde ambtenaren llo<°or toePassing van art. 63 der »Pensioenwet voor de emeenteambtenaren" in rekening zal moeten worden i ^ebracht, 200,000 niet overtreffen. Ingevolge het zooeven aangehaald artikel zal de gemeente P lebben te voldoen 8 pet. van pl.m. 200,000 is 46000, I Dit totaal ad f 16000,kan meens of bij wijze van f JO annuiteiten, berekend naar een rentevoet van pet. ItVorden betaald. Wordt laatstgenoemde vorm van betaling verkozen, dan - D gedurende 40 achtereenvolgende jaren f 749,24 ver- j I ietdiuldigd zijn. r !ev an het bedrag van f 16000,kan door de gemeente JoXpcl. op de ambtenaren worden verhaald, d. i. f 6000,—. II Deze f 6000,moeten eventueel in 40 gelijke jaar- jermijnen worden voldaan. Indien de gemeente van haar rech,t van verhaal gebruik p.aakt, komt zij gedurende de eerste 40 jaar voor de olgende uitgaaf wegens inkoop van dienstjaren voor lansioen barer ambtenaren te staan Annui'teitf 749,24 Bijdragen van de ambtenaren 600,— B1 ij ft alzoo voor rekening der gemeente f 449,24. "1 Van het elfde tot en met het 40e jaar is ieder jaar 01f 749,24 verschuldigd. d) De door de gemeente verschuldigde bijdrage voor pen- lioenen van de op 1 October j.l. in dienst zijnde ambte- —laren en voor de weduwen en weezen der ambtenaren f' veloopt 7 pet. van pl.m. f 21000,voor eigen en 5 pet. jan f 21000,voor weduwen- en weezenpensioenen d. i. die samen een bedrag van f 2520. (u Door de gemeente kan worden verhaald 3 pet. van pl.m. 21000,— voor eigen en 5 pet. van pl.m. 21000, oor weduwen- en weezenpensioen is f 1680, Resumeerende heeft de gemeente, gebruikmakende van aar recht van verhaal, gedurende de eerste 10 jaren te talen pl.m. 989,24, van het lie—40e jaar pl.m. 4589,24maakt zij van haar recht geen gebruik, dan eft zij gedurende 40 jaren pl.m. 3269,24 te voldoen. la diensttijd komt de annui'teit te vervallen. De hiervoren opgegeven cijfers zijn berekend naar den oestand op 1 October 1913." 'I De heer Waalkes zou deze zaak hog eens willen aan- A>uden tot eene volgende vergadering, om na te kunnen l ian wat de juiste kosten voor de gemeente zullen zijn. het ook om het principe of de gemeente al of niet de geheele kosten voor hare rekening zal nemen. De heer Dees steunt het voorstel van den heer Waalkes om deze zaak nog eens aan te houden. Hij meent, dat dit een zaak is die goed onder de oogen behoort te worden gezien en hij wenscht ook nog wel eens goed te overwegen hoe hij zijne stem in deze zal motiveeren. De voorzitter heeft er geen bepaald bezwaar in, om uitstel van behandeling toe staan, daar over 44 dagen toch weer vergaderd moet worden, hoewel hij overigens meent dat de zaak rijp is voor behandeling. De heer De Jager vraagt of misschien niet kan worden aangegeven welken weg men wil bewandelen ofeencijfer van de kosten worden genoemd De voorzitter wijst er op, dat in de uiteenzetting van burgemeester en wethouders de kosten zijn aangegeven hij acht het niet wenschelijk er nu op in te gaan, als men de behandeling wil uitstellen. Hij is er in het al- gemeen niet voor zaken uit te stellen, maar thans heeft hij daartegen minder bezwaar omdat in de volgende week de raad in atdeelingen zal vergaderen voor de behandelin, van de begrooting en dan wellieht hierover ook' eens van gedachten gewisseld kan worden. De heer De Jager vraagt of de weduwe en kinderen van den overleden ambtenaar ter secretarie Tolhoek toch in elk geval onder de wet vallen. De voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Waalkes vraagt of de heer De Jager soms zelf een denkbeeld heeft hoe men hieromtrent zal behooren te handelen. De heer De Jager zegt de zaak te willen afwachten, hij wenscht er nu geen discussie meer over uit te lokken. Met algemeene stemmen wordt overeenkomstig het voor stel van den heer Waalkes besloten de behandeling dezer zaak aan te houden. 7. Vaststelling rooilijn. De voorzitter deelt mede, dat door den heer F. L. Rijrrberg van het rijk vergunning is verkregen tot het bouwen van een ijzeren loods, op het terrein van den afgegraven dijk ten noorden van den oostelijken kanaalarm, nabij het voormalig kruitmagazijn. Het is voor dien bouw noodig een rooilijn vast te stellen. Burgemeester en wethouders stellen voor die rooilijn _te bepalen op 10 M. uit den kant van den basaltmuur. De gezondheidscommissie, wier zetel is gevestigd te Ter Neuzen, heeft, blijkens van haar ontvangen schrijven. tegen dat voorstel geen bezwaar. Het voorstel van burgemeester en wethouders wordt aangenomen met algemeene stemmen. 8. Voorstel in sake verkoop faecalien. De voorzitter herinnert, dat in den loop van dit jaar-is besloten de opgehaalde faecalien te verkoopen aan den heer Rene de Smedt, te Zele, tegen 46 cent per hectoliter zoodra deze met zijn sehip 400 M3. tegelijk kon afnemen. Daarvoor was het dan echter noodig een bergplaats voor faecalien te maken, daar de schuit der gemeente waarin die stoffen geborgen kunnen worden te klein is voor die hoeveelheid. Nu doet zich de omstandigheid voor, dat de gemeente geen vergunning heeft kunnen krijgen van den rijks waterstaat tot het maken van een put, zooals men zich had voorgenomen en dat de gemeente dus in gebreke moet blijven om aan De Smedt de voile 400 M3. te leveren. Deze is thans met een ander voorstel gekotnen. Wan neer de gemeente hem de faecalien wil teveren voor een vasten prijs van 45 cent per hectoliter, dus 1 cent per H.L. minder dan was overeengekomen, wil hij de meststoffen onder de tegenwoordige omstandigheden blijven aanvaarden. Dan zal hij telkens zijn schip een dag of 4 hier in lading laten liggen, totdat het de voile lading heeft, of wanneer hij weinig tijd heeft een paar dagen, als wanneer het ook met circa 800 hectoliter vertrekken kan. Hij vertrouwt er op dat dan, evenals thans, vanwege het gemeentebestuur al het mogelijke zal worden gedaan om zooveel mogelijk faecalien bij te brengen. Wanneer die regeling wordt aangenomen behoeft de gemeente naar geen grootere bergplaats uit te zien-en moet zij bijgevolg ook geen nieuwe kosten maken. De voorzitter stelt namens burgemeester en wethouders voor, op het voorstel van den heer De Smedt in te gaan. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. i). Voorstel tot af- en overschrijving in de begrooting voor 1913. Ingekomen is een schrijven van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 26 September 1913, waarin zij te kennen geven hunne goedkenring niet te kunnen verleenen aan het raadsbesluit van 41 Sept. 1.1. tot het aangaan eener geldleening van 5000, tot dekking der stichtingskosten van de hoogere burgerschool, aangezien de opbrengst dier leading, blijkens een tevens ingezonden raadsbesluit tot wijziging der begrooting, zou worden aangewend tot andere doeleinden dan waarvoor zij zou worden aangegaan, nl. voor jaarwedden van onderwijzers bij het middelbaar en lager onderwijs, openbare feesten, terwijl een gedeelte zou worden bestemd voor onvoorziene uitgaven. In verband daarmede is blijkens een schrijven van gedeputeerde staten van 26 September 4943 eveneens goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit van 41 Sep tember 11. tot wijziging der begrooting voor 1943. De voorzitter deelt ter toelichting van deze zaak mede, dat gedurende dezen zomer de zaak administratief steeds zuiver gehouden is. Op een gegeven oogenblik kon de draad niet meer vastgehouden worden en toen bleek dat de noodige fondsen tot dekking der noodige uitgaven niet meer aanwezig waren. Er was oorspronkelijk een overschot van 9000 en daarvan werd 4000 bestemd voor be- stratingswerken, terwijl de rest ad 5000 was bestemd om daaruit te betalen de salarissen der leeraren en onder wijzers. Ondertusschen bleek dat de voor stichtingskosten der hoogere burgerschool bestemde som niet toereikend was, in verband met het aankoopen van verschillende benoodigdheden. De gelden'bestemd voor salarissen, werden toen daarvoor gebruikt, en burgemeester en wethouders wilden de opbrengst der leening nu weer besteden voor het betalen dier salarissen, wat dan toch ten slotte op hetzelfde neerkomt, al is het administratief niet juist. Thans wordt een voorstel tot af- en overschrijving in de begrooting gedaan, om n.l. af te schrijven van hoofd- stuk 7, afd. 2, art. 2, xstichtingskosten der hoogere burgerschool" /5000 en dit bedrag over te schrijven op den post voor onvoorziene uitgaven. Op deze wijze kan de zaak administratief gevonden worden. Dat burgemeester en wethouders eensklaps verrast kwamen te staan voor het feit dat geen gelden tot dekking der uitgaven meer aanwezig waren, spruit voort uit de omstandigheid, dat voortdurend verschillende aanbeste- dingen en opdrachten voor uitvoering van een of ander in verband met de school gedaan werden en de man die aan burgemeester en wethouders de daarvoor noodige be- dragen moest opgeven, dit niet deed. Dit is wel te goeder trouw geschied, maar het was toch oorzaak dat burgemeester en wethouders daarvoor ten slotte uit het goed slot gelden hebben gebruikt die ze daarvoor niet hadden mogen nemen waardoor de zaak administratief verkeerd liep. Er moet nu dus een andere weg worden gekozen. De heer Waalkes vraagt waar dat verzuim dan eicen- lijk ligt. De voorzitter antwoordt dat het verzuim niet hier ligt, het vindt zijn oorzaak in het niet tijdig inkomen van de noodige opgaven van den bouwmeester. Die had dat tijdig moeten berichten. Vermoedelijk heeft hij er echter "een gelegenheid voor gehad. De heer Visser meent ter toelichting hiervan nog te moeten mededeelen dat de bouwmeester de staat "van verrekening van meer en minder werk pas moet inleveren bij de eindopneming van het werk, welke nog niet ge schied is, hij dacht dus nog alien tijd te hebben. Dat aldus gehandeld wordt is ook de gewoonte, maar dat duurde te lang voor hier, daar de adminislratie gebrek aan zijne opgaven had. De voorzitter meent, dat er toch wel eenig misverstand heerscht, want de te laat gekomen opgaven betrell'en niet de verrekening van meer of minder werk, maar zij be- treffen verschillende werken en leveringen die nevens de hoofdbesteding van het werk zijn uitgevoerd, b.v. het aanleggen der geleiding voor de verlichting en die voor de verwarming. Het voorstel tot af- en overschrijving in de begrooting voor 4913 wordt aangenomen met algemeene stemmen. 10. Voorstel tot wijziging der begrooting voor 1913. De voorzitter stelt namens burgemeester en wethouders voor: Onder de ontvangsten op te nemen een post ad 5000 zijnde de opbrengst der geldleening tot dekking der hoogere stichtingskosten voor de hoogere burgerschool en f 1126 als opbrengst van verkochte roerende goederen (verkoop van °ude straatkeien), totale verhooging der inkomsten f 6126. Onder de uitgaven op te nemen nieuwe of verhoogde posten als volgtvoor salaris van de leeraren bij het middelbaar onderwijs f 3600, voor de onderwijzers bij hot lager ."onderwijs 350, voor kosten van openbare feesten f 360, jaarwedde van den amanuensis-concierge 7?eo -5' 242,22^-, verdere kosten van het onderwijs •t. 8ratificatie aan het onderwijzend personeel te Sluiskil 30, teruggaaf van teveel genoten rijksbijdrage 489,97, samen j 10.022,19j en den post voor onvoorziene uitgaven te verminderen met /389G,49i, zoodat ook de uitgaven in totaal f 6126 hooger worden. Dit voorstel wordt aangenomen met algemeene stemmen 11 1 oorstel inzake het inrijden van de Noordstraat van eene zijde. Ingekomen is een adres van P. van der Bent en Jacs. de Ivok, bewoners der Noordstraat, die daarin te kennen geven dat het van bekendheid is, dat door de Noordstraat een druk verkeer plaats heeft; dat het niet is te ontkennen dat deze straat van af den hoek der Lange Kerkstraat tot aan den hoek der ICorte Kerkstraat, met uitzondering van een tweetal plaatsen, veel te smal is voor het drukke verkeer dat er door ge- schiedt dat het dan ook meerrnalen voorkomt dat voertuigen met elkaar in aanrijding komen, waarvan, hetzij vroeger ol later, ongelukken het gevolg zullen zijn dat, nu deze straat is herlegd en over het grootste ge deelte is verhoogd, het reeds is voorgekomen dat voer tuigen bij het uitwijken over de voor de huizen liggende stoepen reden dat dit voor de betrokken bewoners zeer onaangenaam is, daar eventueel stuk rijden van stoeptegels hun kosten veroorzaakt; dat een en ander zeer gemakkelijk zoude zijn te voor- komen, indien de Noordstraat van af hoek Lange Kerkstaat tot hoek liorte Kerkstraat slechts van eene zijde werd ingereden redenen waarotn adressanten zich tot den Raad wenden met het dringend verzoek het daarheen te willen leiden dat een besluit worde uilgevaardigd, waarbij de Noordstraat van af hoek Korte Kerkstraat tot hoek Lange Kerkstraat slechts van eene zijde mag worden ingereden. De voorzitter deelt mede dat burgemeester en wethouders voorstellen op dit adres niet in te gaan en het voor kennis- gevmg aan te nemen. Het is niet gemakkelijk in dezen eene regeling te treffen en zij meenen, dat daarmede dan toch in elk geval gewacht zou behooren te worden tot eene algeheele herziening der politieverordening: Ook moet niet uit het oog worden verloren dat het adres uitgaat van slechts 2 bewoners der Noordstraat. Er zou eerder reden zijn tot ingrijpen, wanneer alle bewoners der straat dat verlangen te kennen gaven. De toestand in de straat wordt ook voortdurend beter, het hekje voor de wachterswoning staat nu te verdwijnen, misschien zullen nog wel meerdere volgen. Eene bepaling om die straat maar van een zijde te mogen berijden zou ook eerder kunnen doorgevoerd worden wanneer de nieuwe straat langs de hoogere burger school en het Diaconiehuis werd doorgetrokken, maar zoover is men nog niet. De heer Waalkes vraagt of niet zou voorgeschreven kunnen worden, dat door de Noordstraat stapvoets moet worden gereden. De heer Dees meent dat de politie dit nu reeds kan gelasten. De heer Eijke zou het wel gewenscht achten dat maat- regelen werden genomen tegen het harde rijden met motoren en auto's door de straten, want dat is niet zonder gevaar. In Zierikzee heeft hij opgemerkt dat in verband met dergelijk verbod overal bordjes staan. De voorzitter deelt mede dat het in de bedoeling van burgemeester en wethouders ligt om bij eene herziening van de politieverordening daartegen ook maatregelen voor te schrijven, maar dit gaat zoo maar niet en dient te worden overwogen, terwijl ook moet worden nagegaan dat geen bepalingen worden gemaakt in strijd met de motor- en rijxvielwet, die daarover ook voorschriften bevat. De heer R. Scheele meent dat wenschelijk zou zijn het rijden met zwaar geladen wagens door de Noordstraat te verbieden. De voorzitter rnerkt op dat de politieverordening het rijden met verschillende vrachten, b.v. hooi en stroo door de Noordstraat verbiedt, maar allicht komt er eens een enkele door, wien dat verbod niet bekend is, De heer Waalkes oppert ook nog de vraag of men er wel alle bewoners der Noordstraat een dienst mede zou bewijzen, wanneer men de helft van het rijtuigverkeer naar een andere straat verlegde. Neringdoenden zouden daartegen wel eens een bezwaar kunnen hebben. De heer De Jager acht het toch niet prettig, als men eens een geheelen dag een wagen geladen met hooi voor de deur kreeg. De heer Waalkes voert daartegen aan, dat men in de straat niet met een wagen bepaald mag stilstaan. Met algemeene stemmen wordt besloten het adres voor kennisgeving aan te nemen. VLAG. B 8 Eng. s.s. 9 idem idem 8 Ned. s.s. Noor. s.s. Eng. s.s. 9 idem 8 Rnss. s.s. Duitsch zeel Eng. s.s. 9 idem idem idem idem Russ. s.s. 8 Deen. s.s Eng. s.s. idem 9 Duitsch s.s. Juitschzeel. NAAM. M3. Van en naar. Lading Voor Ter Weazen Quentin 3607 Leith River Lagan j 2272 London Trentwood I 2237 iMiddelsbro Van Ter Weazen i Znid-Holland Bard River Thames Braeside Voor Natalie Ostzee Zeitung Seven Seas Grenadier Otto Saltmarshe Middleh™ Castle Gen. Radetzky 5205 Immingham 2009 Kragero 2242 Londen 1151 (Dundee Kent t Riga Koiberg Londen New-Castle Hull Goole Antwerpen Riga 4956 1902 3378 2842 2367 2633 12831 6000 Van Kent i Bryssel Equity Sea Serpent Matador Unterweser 19 3762 gemengd stukg. User ledig kalksteen stukg. phosph. hout graan stukg. idem idem kolen gemengd idem Burnt Island ledig stukg. idem ledig idem 2635 Guole 2454 Londen 1863 Greifswald 2543 Vlissingen s.s. RICHARD in lossing te Kroonstad. s.s. ELISABETH vertrekt 8 dezer van Hull naar Kroonstad. s.s. HELENA in lossing te Kroonstad. s.s. MAGDALEN A vertrok 10 dezer van Duinkerken naar Hull.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 10