meS" gefrokken draad geeft bij hetzelfdestroom- verbruik viermaal meer nuttig lichteffect dan een gewone metaaldraadlamp. Bezoekt de CINEMA 50 Gulden belooning. Tandarts MEIER, MoncL- en Tandsiekten, 1.1.50 Afd. AXEL Z L. M. LEERAAR m Advertentien. BURGERLIJKEN STAND. Groote Schouwburg1 te Gent. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. mm FHILias fl Verkrijgbaar bij alle H.H. installafeurs. van HOTEL CENTRAAL. PIETERNELLA MARIA PLATTEEDW, S 1IKERBAKKERIJ Specialist voor die van de mishandeling op het bureau getuige waren en noch tusschenbeiden waren gekoraen, noch juiste verklaringen omtrent het gebeurde hadden afgelegd, ontslagen. De beide gearresteerde agenten hebben voor den rechter erkend, zich aan mishandeling te hebben schuldig gemaakt. Roekeloos. Het stoutste stukje op het gebied van bioscopische opnamen is dezer dagen in Engeland door een tooneelspeelster van nog geen achttien jaar, Marie Pickering, volbracht, schrijft de G. Crt. Miss Pickering, een klein teer meisje met een overvloed van blond haar, heeft op een hoogte van 3000 voet vanuit een aeroplaan, die onder een ballon doorging, het touw van dezen laatsten gegrepen en is hier- langs naar de mand van den ballon geklommen. Miss Pickering geeft haar gemoedstoestand weer, op het oogenblik, dat zij aan het touw van den ballon naar boven klom. //Ik was verschrikkelijk zenuwachtig", ver- telde zij. ,/lk had nog nooit in eene vlieg- machine gezeten, en de wind greep mijn mantel, zoodat ik op een gegeven moment dacht ge- worgd te worden. Een oogenblik stond ik doodsangst uit. Toch was ik vast besloten, mijn rol te spelen, wat er ook zou gebeuren. Na drie uur in de lucht vertoefd te hebben, bracht de bestuurder van het vliegtuig, Ewan, zijn vliegmachine, waaruit ik den sprong moest wagen, zoo dicht bij den ballon, dat ik het touw kon grijpen. Op dit oogenblik was ik geheel in mijn rol. Ik had slechts een gedachte //Ik moet mijn vader redden Nooit zal ik dit oogenblik vergeten. Dertig voet boven de vliegmachine bevond zich de ballon en 3000 voet onder mij lag de aarde. Ik had het gevoel, of ik mij ergei:s aan moest vastklemmen en ikkreegeen pijnlijk gevoel in mijn keel. Maar ik hield mijn oogen strak op den ballon gevestigd en ik begon aan het slingerende touw naar boven te klimmen. Ik dacht, dat ik nooit mijn doel zou bereiken. Op deze manier klom ik twintig a dertig voet langs het touw en toeu voelde ik, dat een touw otn mijn lichaam geslagen werd, dat mij binnen de mand haalde. Ik kreeg een behaaglijk, veilig gevoel over mij en kon weer vrij ademhalen." ,/Wilt u uw hoed even afzetten, mevrouw, wij moeten die aigrette hebben Met die woorden werden, volgens het Hbl., Zaterdag ongeveer alle dames, die te New-York aan wal stapten met verboden vederen op haar hoofd- deksel, door de douane-beambten ontvangen. Dien dag was n.l. de nieuwe tariefwet in werking getreden, die den invoer verbiedt van vederen, van levende vogels geplukt. Het eerste slachtolfer was een Franfaise. Gekleed volgens den laatsten smaak en met een klein hoedje op het hoofd, waarop een kostbare aigrette prijkte, stond zij met andere passagiers van het stoomschip /Lorraine" te wachten, tot de douane-beambten gereed waren met het door- tzoeken van haar bagage. Plotseling trad een bejaarde inspecteur, gewapend met zijn nieuw instruetieboek, op haar toe en deed haar de bovenvermelde vraag. De dame was zoo verbaasd, dat zij zelfs geen geluid kon geyen. De inspecteur deed nog een stap vooruit en rukte de veer eenvoudig van den hoed. En zoo werden nog een aantal dames beroofd van de vederen van haar hoofd- tooisel, maar deze dames, minder bedeesd dan het eerste slachtoffer, lieten daarbij aan hare verontwaardiging den vrijen loop en maakten weinig vleiende opmerkingen over de ridderlijk- keid van de //gentlemen" van de Amerikaansche douane. In minder dan geen tijd prijkten op de tafel een hoop aigrettes en vogels, van dameshoeden getrokken of gesneden, door een grappenmaker aadelijk betiteld als „Eerste uitstalling van Uncle Sams nieuw tarief' Over den Atlantischen Oceaan Er loopen, volgens het Hbl., geruchten dat de be- kende aviateur Graham White zich gereed maakt om den tocht over den Atlantischen Oceaan te ondernemen. Het Fransche blad ,,1'Auto" teekent er bij aan, dat het tijdstip zoo slecht gekozen is, dat dit bericht op zijn minst voorbarig moet zijn. Edele menschenredders. Onlangs werd in de kleine gemeente bij Parijs, naar het R. N. meldt, met zekere plechtigheid een //dub van redders" gesticht, die het edele doel nastreefde drenkelingen te redden, die in het kanaal van Ourog zouden vallen. Tot nog toe echter hadden de //redders" geen gelegenheid hun tegenwoordigheid van geest en hun moed te toonen en toch brandden zij van verlangen om het nut van hun vereenigiug met daden te be°wijzen. Zij hebben er echter wat op gevonden. Het gelukte hun namelijk een paar vrijwilligers op te duikelen, die zich beschikbaar stelden om in het water te vallen. Onder luid gejubel van de toeschouwers vielen de ongelukkigen te water, waaruit zij met ware doodsverachting door de dappere clubgenooten gered werdern En het succes moet zoo verrassend geweest zijn, dat, dat de club voortaan ieder jaar een derge- lijke proel zal nemen, om het nut er van in het juiste licht te stellen. De Duitsche kanonneerboot//Pianet" heeft ter hoogte van de Philippijnen de grootste tot nu toe bekende diepte van de zee geconstateerd namelijk een diepte van 9,780 Meter. DirecteurJ. DE RIJCKE. Zondag 12 October a. s., om 21/s ure, voor- stelling aan verminderde prijzen opvoering van „L(l Veuve Joyeutse", operette in drie bedrij- ven, door Meilhac, muziek van Frans Lehar. ZEETIJDINGEN. Van 6 tot en met 7 October. 1 Datum.) an 6 tot en met 7 October werden langs de Oostsluizen alhier 42 .binnenvaartuigen op- en 48 afgeschutdoor de Middensiuizen 21 op- en 12 afgeschut; door de Westsluizen 2 op- en 0 afgeschut. Positie der Stoomschepen DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 9 October 9.34 10.19 Vrijdag 10 n 10.58 11.27 Zaterdag 11 11.52 Zondag 12 0.11 12.29 Maandag 13 0.45 1.— Dinsdag 14 1.14 1.29 Woensdag 15 1.42 1.55 Heden overleed tot onze diepe droefbeid, na een ze'er kortstondig lijden en voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze iunig geliefde Echt- genoote en Moeder Mevrouw A. M. C. MALOTAUX, geb. Nijst, in den ouderdom van 47 jaar. P. MALOTAUX. G. MALOTAUX. R. MALOTAUX. Sas van Gent, 6 October 1913. VERLOREN Maandag 6 Oct. j.L, een Portefeuille met Bank-papier. De eerlijke vinder wordt verzocht deze terug te bezorgen aan het Bureau van dit Blad. Heden ontsliep zacht en kalm, na een langdurig en smartelijk lijden, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder en Kind, in den jeugdigen leeftijd van 32 jaar en bijna 6 maanden. H. W1SSE Jz. MARIETJE LEVINA WISSE. JOH. PLATTEEUW en Echtgenoote. JACOB WISSE en Echtgenoote en Broeders en Zusters. Zaamslag, 7 October 1913. Voor de talrijke bewijzen van be- langstelling door ons ontvangen ter gelegenheid van het opdragen zijner eerste H. Mis door onzen zoon, op jl. Zondag, betuigen wij onzen liartelijkeu (lank. Sluiskil, 8 October 1918. TH. FERMONT en Echtgenoote. die genegen zijn een cursus te volgen in PaardentcenniS| geven hiervan kennis voor of op Zaterdag 11 October aan een der ondergeteekenden. L. BOOGAERT, Rijksveearts. W. D1ELEMAN Pz„ Seer. Bij deze geef ik aan mijn vroegere clientele te kennen, dat van af half Octobc mij ne zal hereaend zijn. Voor eene nette bediening en goede kwaliteit zal zorg gedragen worden Prijzen zeer concurreerend. Aanbevelend, Philippine. EUG. NIUSSCHE. Grossiers genieten rabat. Bestellingen worden wekelpks aan huis opgevraagd. Soilicitanten naar de betrekking van aan de Avondrakteekenschool te Axel (Ned. taal, sty I, algebra en schrijven) kunnen solli - citaties inzenden tot 15 Octobei*, bij den ondergeteekende, die bereid is inlichtingen te geven. Salaris f0,90 per lesuur en vergoeding voor reiskosten. De Secretaris, J, A. VAN HOEVE, Axel. aisook voor valsche tanden. Bagattenstraat 36, G IE 1ST T Cliuge. Huwelijks-aangiften. 18 Sept. Alpkons Burm, oud 30 j., jm. en Maria Veneranda de Deckere, ond -29 j., jd. Geboorten. 18 Sept. Angela Maria Philomena, d. van Ludovicus Augustinus Verstraeten en van Maria llelphina Reunis. 21 Sept. Franciscus Ludovicus, z. van Francies de Moor en van Armonica Pharazijn. 23 Sept. Philomena Seraptiina Cornelia, d. van Phile mon Plasscliaert en van Mathilda Coleta Pauweis. Overlijden. 24 Sept. Maria Elodia Verstraeten, oud 2 m., d. van Ferdinandus en van Philomena Bracke. 27 Sept. Joseph rlenricus Kint, oud 22 m., z. van Felix en van Maria Ermeiiende Segers. 30 Sept. Jo- sephns Verhoeven, oud 65 j., z. van Petrus en van Anna Catharina Bruggeman (beiden overleden). SHuiitenisse. Geboorten. 19 Sept. Albert Petrus, z. van Jan Francies de Bruijn en van Leonie van Ombergen. 23 Sept. Jan, z. van Josias Lucasse en van Adriana Krijnsen. 24 Sept. Martha Theresia, d. van Eduard Alouisius Seraphinus Maas en van Catharina de Booy. 25 Sept. Bertha Maria, d van .iacohus Geensen en van Sophia Wilhelmina de Koning. 28 Sept. Pia Anna, d. van Ludovicus Joseph Colsen en van Leonie Honorina Vereecken. 30 Sept. Alouisius Mackarius, z. van Aiphonsius Roels en van Cornelia Maria Mangnns. Overlijden. 19 Sept. Levina de Clippeleir, oud 16 j d. van Cornelis en van Apolonia van Waterschoot. 24 Sept. Judocus Elias, oud 80 j., echtg. van Maria Anna Cornelia de Dijker. lioeivaclit. Huwelijks-aangiften. lSept. Aloysius van Waesberghe, oud 36 jjm. en Emelie Leontine Rooms, oud 28 j., jd. 5 Sept. Petrus Francies Wijnacker, oud 31 j., jm. en Irma Ph. Zwartel6, oud 30 j., jd. 6 Sept. Joannes F. Roeges, oud 45 j., weduwn. en Maria CI. Raes, oud 35 j., wed. 22 Sept. Augustus C. de Blieck, oud 33 j., jm. en Clementia van de Vijver, oud 26 j., id. 25 Sept. Rend C. M. van den Eeckhout, oud 25 j., jm. en Helena E. A. Ceeiaert, ond 22 j., jd. Hnwelijks—voltrekkingen. 9 Sept. Johannes Fr. de Rechter, oud 43 j., jm. en Maria L. van Poele, oud 38 j., jd. 17 Sept. Joannes Fr. Roeges, oud 46j., weduwn. en Maria CI. Raes, oud 35 j., wed. 22 Sept. Leon M. Vanpuyvelde, oud 25 j., jm en Cornelia M. Audenaevde. oud 28 j., jd. 26 Sept. Aloijsius van Waesberghe, oud 36 j., jm. en Emelie L. Rooms, oud 28 j., jd. 29 Sept. Petrus F. Wijnacker, oud 31j., jm. en Irma Ph. Zwartele, oud 30 j., jd. Geboorten. 6 Sept. Augustinus, z, van Petrus van den Berghe en van Maria D. de Vos. 13 Sept. Elvira Clementina, d. van Franciscus Roegiest en van Mathilda Slabbaert. Benignus Joseph Francois, z. van Honoreus B. Plasschaert en van Alicia J. J. Wuytack. 15 Sept. Rene Jacobus, z. van Josephus de Nijs en van Leonki M. de Jonghe. 19 Sept. Virgenie Marie Clemer.ce, d. van Maria Sofia van der Vioet. 29 Sept. Ludovicus Franciscus, z. van Dom. Franc. Verschuuren en van Fridalina M. Savoye. Overlijden. 17 Sept. Leo Josephus Cerpentier, oud 35 j., echtg. van Delphina M. L. Suy. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading Voor Ter ft'euien 6 Eng. s.s. River Thames 2242 Londen stukg. idem Avocet 3985 Whitehaven gemengd 7 idem Braeside 1151 Dovre ledig Deen. s.s. Elsborg 4034 Hangerborg hout Van Ter Menzen i 6 Eng. s.s. Heriot 3506 Antwerpen rest. lad. 7 idem The President 1830 Middlesbro ledig Voor Kent i 6 Fran. s.s. Antoinette 1187 Duinkerken ledig Eng. s.s. Sea Serpent 2554 Londen stukg. idem Equity 2635 Goole idem idem Don 2658 idem idem Eng. sch. Snow Flake 309 Plymouth pijpaarde Deen. s.s. Thorvaldoen 3444 W i borg hout Eng. s.s. Fulmar 393 l.iverpool stukg. 7 Deen. s.s England 2871 Rafso hout Van Kent t 6 Eng. s.s. Egret 3945 Manchester stnkg. 7 idem Sea Guil 2763 Londen idem idem Truro 2367 Hull idem idem Don 2658. Goole ledig phosph. Fran. s.s. Antoinette 118? St. Brieux Belg. s.s. Paul 1865 Goole ledig Voor Sel/aete 7 Eng. barge Tintara i 242 ILonden salteakes s.s. RICHARD in lossing te Kroonstad. s.s. ELISABE m vertrekt heden van Hull naar Kroonstad. s.s. HELENA wordt heden te Kroonstad verwacht. s.s. MAGDALEN A in lossing te Duinkerken. H H II H 1/ V. 1

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 3