Gemeente-Secretarie. Gemengde berichten. Laatste Berichten. BURGEBLUKEN STAND. Handelsberichten. Velen hebben een nieraandoening, Handelsberichten. overgelegd en den getuige Wells gevraagd of htj dat herkende als het horloge dat hrj aan beklaagde destijds heeft ontnomen, waarop hij beslist ontkennend antwoordde. Zooals getneld werd de verdere behandeling dezer zaak uitgesteld tot op a. s. Donderdag en een verzoek van den verdediger tot onmiddel- lijke in vrijheidstelliug van beklaagde afgewezen. Op 22 September vierde de fabriek van P. Molenaar Co. te Westzaan, waar het be- kende kindermeel vervaardigd wordt, haar zilveren jubile. In de laatste Wereldkroniek" komt voor eene beschrijving dezer grootsche inrichting, met eenige kiekjes op en in de tabriek. De tegenwoordige firmanten hebben deze tabriek tot den tegenwoordigen bloei gebracht. Uit de beschrijving blijkt dat zij voor een kwarteeuw nog bakker en timmer- man waren en door noodlottige familie-omstan- digbeden genoopt werden op te treden voor het exploiteeren van den aan de familie behoorenden wiudmolen, welke molens toen reeds meer en meer door de bloemfabrieken werden verd rongen. Hoe uit iets kleins iets grootsch kan voort- komen leert ons de verdere geschiedenis dezer zaak. Door dat een geneesheer een moeder van een zwak kind naar Molenaar om een bepaalc soort rijst stuurde, die Molenaar met een door hen daarvoor vervaardigde machine maalde en het kind na het gebruik van dat voedsel voor spoedig opgroeide, werd de naam van Molenaars kindermeel gevestigd, eerst plaatselijk, daarna buiten de gemeente, het geheele land door en nu is ook reeds in het buitenland een verkoops- kantoor gevestigd. Door de verkregen gunstige resultaten en den grooten omzet was het spoedig noodig den molen door een raoderne tabriek te vervangen. Het is thans een der gunstigst bekend staande aan de Zaan. De vierkante stuiver. De Rijks Munt is dezer dagen begonnen met den aanmaak van den nieuwen vierkanten stuiver metrondehoeken. Over eenigen tijd zal deze nieuwe munt in circulatie worden gebracht. (U. D.) Twee jonge Duitschers behoorend tot de bemanning van het s.s. Lubeck zijn even voorbij Rotterdam over boord gesprongen, daar zij geen lust meer in het varen hadden. Zwemmende bereikten zij den wal, maar vielen in handen der politie, die hen weder aan boord terugbracht. Id Amsterdam heeft weder een relletje plaats gehad met studenten. Eenige Leidsche groenen maakten daar een rijjool en passeerden op den fleiligen Weg de societeit der Amsterd. studenten. Zij werden begroet door hun broeders met emmers water. Het publiek trok partij voor de groenen en vervolgden de studenten in haar eigen lokaal. De politie deed een charge, waarbij verscheiden lui werden gewond. Gekozen met een stem. Bij de gehouden herstemming voor leden van de Kamer van Koophandel voor coufec-tie- en bouwbedrijven te Voorburg werden naar het Vad. meldt'uit- gebracht resp. geen en ee'u stem. Bij de eerste stemming bedroeg dit resp. geen en drie stem- men, waarvan e'en van onwaarde. De gisteren gekozenen werden dus met een stem lid van de Kamer van Koophandel te Voorburg. Zaterdagoehtend moest op de Rijnkade te Utrecht een stier worden gelost uit een schuit, om naar de veemarkt te worden gebracht. Het kwam de politie voor, dat het dier te woest was om op de markt te komen, reden waarom zij gelastte dat het beest moest worden vast- gebonden aan een boom, in afwachting van een nader deskundig onderzoek. Het terrein rondom den boom werd inmiddels afgezet voor de veilig- heid van het publiek. De onder-directeur van het abattoir, die een onderzoek instelde, verbood de overbrenging van den stier naar het Vreeburg, waama het beest, stevig met touwen gebonden, weder in de schuit werd teruggebracht om naar de plaats van herkomst terug te gaan. Een en ander loktenatuurlijk veel publiek.^ (U. D.) Te Oud-Vossemeer bevindt zich aan den, voorgevel van een smidse een zeer eigenaardig uurwerk, dat evenwel reeds een reeks van jaren niet meer werkte. De tegenwoordige eigenaar heert echter gemeend alles weer in orde te jmoeten maken en nu laat het uurwerk weer geregeld zijn kunstige werking zien. Op de beele en halve uren komen allerlei figuren in beweging, een houten pop slaat op een bel, pen smid, welke in een houten kastje aan het aambeeld staat, opent zijn deur en slaat op het Aambeeld; een scharenslijper trapt het wiel van zpn slijpwageneen molen laat de wieken Iraaien en ruiters rennen met gevelde lansen ond. Een der figuren is steeds in beweging, net is een trompetter, die steeds van de eene - e van de kast wandelt naar de andere, a,nt alles is omgeven door een houten kast, I drdooi een en ander tegen den hevigsten zon beschut is. Het meest werkwaardige is j O! dat alles vervaardigd is omstreeks 1781 aa een eenvoudigeu dorpssmid, eentoenmalig bewoner, wiens nazaten het werk in orde hielden, later evenwel kwamen de gebreken, maar nu heeft een uurwerkmaker op loffelijke wjjze weer gezorgd, dat vreemdelingen, die toevallig aldaar vertoeven, het kunstige uurwerk weer komen bewonderen. (Hbl.) Een soldaat bij de 2e compagnie wiel- rijders te Zutphen had voor eenigen tijd een ongeval met zijn dienstrijwiel. De kapitein, zoo meldt de „N. Arnh. Crt." kwam na onder zoek tot de overtuiging, dat het ongeval aan zijn schuld was te wijten en bepaalde dat hij de helft der kosten zou moeten betalen. Toen voor de eerste maal korting op zijn traktement was geschied, weigerde hij daarna met zijn rijwiel mede uit te rukken voor dienst, op- gevende dat hij niet meer durfde rijden. Op den uitdrukkelijken last van zijn compagnies- commandant om zijn rijwiel te bestijgen, besteeg hij wel het rijwiel maar viel om, daar hij niet aantrapte. De krijgsraad te Arnhem heeft hem wegens dienstweigering veroordeeld tot 6 maanden militaire gevangenisstraf. Tegen dit vonnis heeft hij zich in beroep voorzien bij het Hoog Militair Gerechtshof. Een ouafhankelijksheidspijp Een eigenaardige heriunering van de herden- king van Neerlands oOjarige onafhankelijkheid kwam dezer dagen te voorschiju uit het puin van gesloopte huizen der Ned. Herv. kerk te Alfen a. d. Rijn. Bij het wegruimen van dat puin werd nl. gevonden een steenen pijpekop, waarop in relief te lezen staat De vrijheid is hersteld Wij moge Gode loven, Verlost van vreemd geweld, Is 't weer Oranje boven November 1813 tot 1863. 't Geheel is omgeven door een lauwerkrans eveueens in relief. De pijp is niet berookt en dus enkel als souvenir bewaard. Jammer dat de steel ontbreekt. Ze had anders wellicht thans, bij de herdenking van Neerlands honderdjarige onafhankelijkheid, dienst kunnen doen als Vredespijp. (R. Nr.) Een onpleizierig baantje. Door den Rotter- damschen raad is onlangs een commissie benoemd van drie heeren onderwijzers tot goedkeuring van films voor kindervoorstellingen. Daar Rot terdam een 16tal bioscopen telt, en de films spoedig veranderen, zijn deze heeren overladen met af- en goedkeuring en bevreesd voor hun zenuwgestel en gezichtsvermogen, zoodat ver- sterking der commissie noodig zal zijn. Een groot plan. Te Rotterdam zal in verband met de Stadhuisplannen het volgend jaar een gedeelte van de Coolvest bij den Doele gedempt worden. Door den raad is daarvoor toegestaan een som van f 165,000 en f 10,000 voor het maken van een ligplaats der ruelk- schuiten aan de Linker Rottekade, die daarheen verplaatst worden. Comediespel. Eindelijk na lang beraad heeft de Haagsche Raad besloten om den ouden sehouwburg aan het Voorhout op te knappen voor circa U/j ton, volgens de plannen van de deskundige commissie. Er komt daar geen nieuwe comedie van stadswege. In de groote restauratiezaal van het restau rant Stromberg aan het West Nieuwland te Rotterdam, waren Zaterdag twee electriciens bezig om een electrische liehtkroon op een gasbuis te plaatsen. Een hunner stak daarbij een lucifer aan, waardoor het zich tusschen het plafond verzamelde gas ontvlamde en een ont- ploffing volgde. Een groot gedeelte van het plafond sloeg weg en de eleetricien, die van zijn ladder viel, werd door de valleude stukken van het plafond en de vlam licht in het gelaat verwond. Hij sprong door het laag bij de straat gelegen raaro en kwam zoo in veiligheid. Het brandje dat ontstond is met een op de water- leiding geplaatste slang gebluscht. Verzekering dekt de schade. (N. R. Ct.) Trouwpartij met hindernissen 1 Deze week zou de Beesd een jong paartje trouwen. Alles was er voor gereed. De buurt vlagde en de bruiloftsgasten begaven zich naar het huis van de bruid. De vader van deze weerde hen echter, volgens de H. Crt., van zijn erf, zoodat ze moesten terugkeeren. Alle pogingen om den man tot andere gedachten te brengen, mislukten. Zelfs een boodschap van de secretarie deed hem niets anders zeggen dan ,,Ze moeten maar zes weken wachten" en zonder zich verder om iets te bekommeren, ging hij naar zijn aardappelland. In Antwerpen zijn verscheiden menschen er, volgens de Midd. Crt., met het koopen van diamanten leelijk ingeloopen. Een man aldaar heeft hun gewone stukjes glas voor echte dia manten in handen weten te stoppen. Een van deze had voor 600 frank gekocht. Thuis komend, bemerkte hij echter het bedrog, waarna hij den gauwdief nog kon dwingen hem zijn 600 frank terug te geven onder bedreiging anders de politie te zullen waarschuwen. Anderen zijn echter minder gelukkig geweest. Zoo had iemand eveneens 600 frank voor dat waardeloos goed betaald en dat op zijn beurt tegen 800 frank van de hand gedaan aan zijn broer. De politie heeft, aldus verhaalt de Antwerpsche //Matin" een paardenslachter aan- gehouden op 't oogenblik dat hij voor 550 frank een deel van die z. g. n. diamanten trachtte te verkoopen. De man werd nog in 't bezit ge vonden van twee partijtjes van dien rommel evenals van 1000 frank. Hij verklaart, die stukjes glas te hebben ge- kregen van een onbekende, die hem met den verkoop had belast tegen betaling van een commissieloon. De vleeachhouwer is in vrijbeid gesteld. Hedennamiddag kwamen de lieden van den gemeentelijken ruimingsaienst met den gevulden wagen bij de schuit, om dien daarin te ledigen en zetten den wagen als naar gewoonte aan den walkant. Juist toen zij begonnen met het aanieggen der slangen deinsdehetpaardachteruit, waardoor het voorste deel van den wagen van den walkant zakte. Het paard stortte daardoor van den wal op het schip en kwam met de hartstreek op de verticaal staande schroef van een luchtkoker terecht, die zonder het beest te verwonden in het lichaam drong. Het paard was terstond dood. Met behulp van de lier van een vaartuig de beermachine op den wal geheschen en daarna kon ook het paard aan wal worden gehaald. Het paard behoort aan den voerman Ver- eouteren. Hedennamiddag had even voor 4 ure op den nieuwen weg bij de Axelsche brug een droevig ongeval plaats. De lOjarige Anna Griguttis, die te half 4 ure de school had ver- laten om naar het spoor koifie te brengen, was juist bij het begin van den weg toen een ledige boerenwagen, van den landbouwer L. de Regt, bestuurd door een 14jarigen jongen, dien weg kwam opgereden. Het kind geraakte onder de wielen van den wagen, die haar naar het schijnt ook over het hoofdje gingen. Hevig bloedend werd zij door ijlings toege- schoten personen opgeoomen en in een daar- staand cafe binnengedragen, terwijl verschillende personen op zoek gingen naar een geneeskundige. Deze was niet aanstonds' te vinden, waarom, naar we vernamen, de heer Klaassen, apotheker, aan het kind de eerste hulp verleende. Nader kunnen we melden Na verloop van eenigen tijd kwam de heer C. van Rompu, arts, die in Ter Neuzen ver- toeft en gewaarschuwd was, ter plaatse, kort daarop gevolgd door dokter Spruitenburg. Bij het onderzoek van het kind bleek, dat het gelaat deerlijk is verwond, vermoedelijk door een slag van het paard, doch dat overigens geen kenteekenen van letsel op het lichaam waren te bespeuren, zoodat de wielen ver moedelijk langs haar zijn heengegaan. Het bewustzijn keerde langzamerhand weder en het kind mocht naar de ouderlijke woning vervoerd worden, waar het verder moet worden verbonden. De jeugdige voerman van den wagen bleek zoo van streek dat hij wegrijdende, bij het ziekenbuis met zijn span op hoi geraakt is. Een eind verder vlogen de paarden met den wagen in de haag van den landbouwer Zegers. De paarden zijn gegrepen en hiermede is de jongen naar huis gereden, den wagen, die in een sloot zit, achter latende. Hulst, 6 October 1913. ZEETIJD1NGEN. Yan 3 tot en met 5 October. Datum. 1 Van 3 tot en met 5 October werden iangs de Oostsluizen alhier 62 binnenvaartuigen op- en 67 afgeschutdoor de Middensfuizen 17 op-en 24 afgeschut; door de Westsluizen 13 op- en 8 afgeschut. Positie der Stoomscliejten- docli weten het niet. Velen hebbeu een nieraandoening, doch weten het niet, omdat deze dikwijls zoo sluipend zich verder ontwikkelt. Uiterlijk schijnt de patient een goede gezondheid te genieten, behalve dat hij nu en dan last heeft van rugpijn en een zwaar, dof gevoel. Doch reeds spoedig en plotseling kan hij er last van hebben, dat scherpe pijnen door zijn lendenen en rug trekken, het water kan bewolkt zijn en neerslag achterlaten, soins heeft hij voortdurend aandrang tot urine- loozing, het kan ook zijn dat de loozing moei- lijk en pijnlijk geschiedt. Voorts kunnen zijn ledemateu opzwellen door water (waterzucht), het hart schijnt aangedaan, de handen en voeten zijn rillerig, hij kan last krijgen van rheumatiek of jicht. Het is noodig in te grijpen, voordat uw nieren ernstig ontstoken worden. Een goede kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen dient de ontsteking en overwerktheid der nieren op te heffen en de natuurlijke werking der nieren en blaas te hersfellen. Dit geneesmiddel werkt spoedig en recbtstreeks op de nieren en her- stelt haar goede werking, waardoor het bloed volkomen gezuiverd wordt, ten gevolge waarvan de oorzaak van uw lijden wordt weggenomen. Te Ter Neuzen verkrijgb. bij A. van Over- beekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending ge schiedt franco na ontv. v. postwissel a 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels- rnerk. Rotterdam, 6 October. Binnenl. Granen. Puike Tarwe pnjs- houdend. Ruim aanbod van mindere soorten, die met moeite werden verkocht. Haver als voren. Meel bleef vorige week onveranderd in prijs. Er giDg nogal om in binnenl. meel. Voor buitenl. soorten was weinig belangstelling. Men noteert: Goede en puike Tarwe per hectol. 8,50 a 9,mindere 7, a /7,50; Wilhelmina van /9,75 a 10,50; mindere j 8,a 9,per 100 kilo. Puike Essex 12,— Rogge per hectol. 5,75 a 6,50 en per 100 kilo 8,25 a 8,75 Zomergerst per hectol./5,50 a 5,75; Winter gerst 6,a 6,25 Chevalier 6,75 a 7,Gerst per 100 kilo 9,50 a 12, Chevalier 12,25 a 13,50 en extra zware daarboven. Haver per hectol. lange 5,— a 5,50 dikke 6,— a 6,50 en per 100 kilo 10,mindere 7,— a 7,75; Paardenboonen 8,a /9,50; Nieuwe Witte is Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter algemeene tennis dat de Secretarie der gemeente op ng- J Oetoln-r van 13 mir voor het publiek zal zijn GEtiliUTId. Ter Neuzen, 6 October 1913. Burgemeester en Wethouders voornoeind, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Ter Seuzeo. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Oct. Francois de Doelder, oud 21 j., jm. en Johanna Cornelia de Zeeuw, oud 20 j., jd. Geboorten. 28 Sept. Hendrika Jacoba, d. van Jan van Wijck en van Jozina Paulina Kolijn. .Johannes Marines Leonardus, z. van Johannes Marinus Leonardos van Houcke en van Pieternella Amelia de Rijke. 30 Sept. Jozina Maria en Maatje, dochters van Jacobus Jansen en van Jozina Maria van Drongelen. 1 Oct. Cornelis, z. van Reinier Verschelling en van Cornelia de Waaij. Jacoba Cornelia, d. van Abraham Casteleijn en van Cornelia Pieternella Bal. 2 Oct. Johannes Franciscus, z. van Charles Ludovicus Heijens en van Paulina Baert. Overlijden. 28 Sept. Reinier de Jonge, oud 4 m., z. van Pieter Cornelis en van Suzanna de Kraker. 4 Oct. Dingenis Tolhoek, oud 46 j., echtg. van .lanna Katharina WilhelmiDa de Jonge. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe /9,50, Rogge 8, Wintergerst 9,50, Zomergerst 9,Haver 8, Erwten 12,—, Witte boonen 15,Bruine boonen f 15,50, Duivenboonen f Paardenboonen Boekweit fLijnzaad /12,Koolzaad f Aardappels 2,20. Boter per kilo 1,45. Eieren per 26 stuks f 1,30. Ter weekmarkt waren aangevoerd 21 stuks rundvee, 17 varkens, waarvan verkocht 7 stuks rundvee, 13 varkens. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading Veer Ter Neuzen 3 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stufcg. 5 idem fleriot 350R Grangem. idem idem The President 1830 Millom ijzer Ned. s.s. Zuid-Holland 5205 New-Castle kolen Van Ter Neuzen 4 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. Dean. s.s. Wladimir Sawin 5825 Hull ledig idem Gen. Con' Pallisn 6027 idem idem Voor Cent s 3 Eng. s.s. Hodder 2877 Goole stukg. idem Sea Gull 2763 Londen idem Noor. s.s. Tjomo 4111 Peterhaven hout 4 Eng. s.s. Egret 3945 i Antwerpen Stukg. Belg. s.s. Paul 1865 Goole kolen 5 Eng. s.s. Truro 2367 Hull stukg. Noor. s.s. Bamse 2?U Fredershald steenen Duitach s.s. Matador 1863 Rostock graan Duitschzeel. Unterweser 19 2544 Riga hout V Hit <Aent 3 Deen. s.s. Spygersborg 4382 Barry ledig Russ. s.s. Gen. Suwarow 5351 Iinmingham idem idem Gen. Kutusow 5469 Hull idem idem Graf Schuwalow 4995 idem idem Ned. s.s. Katendrecfot 6105 Rotterdam idem Zweeds s.s. Klippan 1503 Neufahrwas. phosph. 4 Eng. s.s. Vanelles 5085 Belfast stukg. idem Astrologer 2580 Leith idem idem Hodder 2877 Goole idem idem Seven Seas 3378 Londen idem idem Grenadier 2842 New-Castle idem Russ. s.s. Graf Tolstoi 3776 Immingham ledig >oor. s.s. Geira 2721 Blyth idem Eng. s.s. Thames 1142 Brideford phosph. 5 Noor. s.s. Largo 3607 New-Castle ledig Zweeds s.s. Gamen 7411 idem idem Dnitsch s.s. Brietzig 4235 Newport ijzer Belg. s.a. Numitor 685 Osteude ledig Eng. s.s. Otto 2367 Hull stukg. 1 an Selzaete 5 Eng. s.s. Fonnawanda 9697 |New-York creos .olie s.s. RICHARD wordt- heden te Iiroonstad verwacht. s.s. ELISABETH in lading t: Hull voor Kroonstad. s.s. HELENA wordt heden te Kroonstad verwacht. s.s. MAGDALENA in lossing te Duinkerken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2