AEBEIDSHEGISTEHS AUBEIDSLIJSTEN. Bekendmaking. Prijskamp mel fla JASKAART, Openbare _V erkooping. 60 Canadaboomen, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. 100 zware MAMBOOM, 0 P R u I M i N G Behangselpapieren, BKCHAMS P1U£N Advertentieiu Boekhandel Firma P. J, van de Sande, Kaaftvereenigin^ „ONSJERMAAK". en C. 19 Canadaboomen, Nederlandsch Tooneel te Gent. Groote Schouwburg te Gent. GENT-PALACE Haemorrhoiden. Onafhankelijkheidsfeest VERKRIJGBAAR en SUIKERBAKKERIJ A. 85 Canadaboomen, B. 70 lange gave Canadaboomen, Firma P. J. VAN DE SANDE, Na zijn misdaad is de moordenaar naar zijn ouders gegaan, waar gendarmes hem gevangen namen. Hij bekende dadelijk, doeh wist geen opheldering over zijn beweegredenen te geven. Men moest hem te Nantes tegen de woede der menigte beschermen. De moordenaar, Marcel Redureau, is 16jaar oud. Hy stond bekend als een ijverige, goed- haitige en verstandige jongen. Nooit te voren bad hij af keurenswaardige dingen gedaan. Zijn familie is zeer achtenswaardig zijn ouders zijn boeren en hebben 10 kinderen. Redureau heeft het volgende verhaal gedaan Dinsdagav®nd was ik met den boer in de pers- kamer, toen hij aanmerkingen begon te maken en mij verweet dat ik niet werkte. Zonder te weten waarom heb ik toen een mes, waarmee men druiven snijdt, geoomen en heb het hem in de keel gestoken. Ik wou hem echter niet doodsteken. loen ik het bloed op den grond zag stroomen, heb ik mijn bezinning verloren. Ik was bang dat de anderen zoude.n komen en ben daarop naar de keuken gegaan, waar ik de dienstbode den keel heb afgesneden. Toen heb ik mevrouw Mabit gestoken. Zij viel dadelijk dood neer. Vervolgens heb ik de moeder van Mabit en zijn drie kinderen, twee meisjes van .j en jaar en een jongetje van 2 jaar, die schreiende wakker werden, vermoord. Alleen het jongetje van 4 jaar is niet wakker geworden en dat heb ik ook niet vermoord. - Omtrent het bloedig gevecht tusschen blanken en negers te Fayette, waarvan we in ons vorig nummer melding maakten, meldt de Parijsche editie van de New-York Herald" de volgende bijzonderheden Een dronken 17jarige neger, Will Jones, die veimoedelijk bi] het dobbelspel met rasge- nooten oneenigheid had gehad, wist aan een geweer te komen en schoot onverhoeds op een groep negers, waarvan hij er een doodde en verscheiden anderen wondde. Opgewonden liep hij daarop met zijn moordtuig in de hand door de stad, tot hij aan een kofSehuis kwam, waar een aantal blanken poker speelden. Hij schoot naar binnen, doodde weder een man en wondde verscheiden andere. Het gezelschap, voor zoover het ongedeerd was gebleven, zette daarop den neger na, die onderweg herhaaldelijk m het wilde zijn geweer afschoot. Toen hij aan het station kwam, hield daar juist een trein uit Memphis (Tenn.) stil. Jones schoot den eonducteur, die uit den trein stapte, dood en snelae toen, voortdurend door de anderen achtervolgd, naar zijn huis, waar hij zich ver- schanste met zijn broeder en twee andere negers. Nu begon een geregelde schietpartij tusschen de negers en de buitenstaande blanken, wier aanvoerder Sheriff Ham met, doodgeschoten werd. Ten slotte wisten de blanken een ouden neger te overreden het huis binnen te gaan en de negers over te halen zich over te geven. Wil Jones en zijn broeder vluchtten daarop, werden achteihaald en gelyncht onder de oogen van een compagnie staatsmilitie. Tien menschen waren in het geheel om het leven gekomen en zeventien gewond. Een treinroof, zoo vermetel als er zelfs in Amerika zelden voorkomen heeft plaats ge had in den staat Alabama, nabij Bibville. Daar werd een trein van den Alabama and Great Southern Railway door een onveilig sein tot stilstand gebracht. Dat onveilig sein was ge- geven door drie bandieten, die, zoodra de trein stond, te voorschijn kwamen. Een hunner hield met een revolver in. iedere hand den machinist en den stoker in bedwang en toen de stoker zich wilde verweren, werd hij met de kolven der revolvers neergesiagen. De twee anderen vielen op den trein aan en joegen met hun revolvers het personeel van den postwagen weg. Een bediende uit den restauratiewagen, die den roovers een kan met kokende koffie naar het hoofd wierp, werd doodgeschoten. Daarna dwongen de bandieten 't treinpersoneel den bagage- en postwagen, die achter de loco motief stonden, los te koppelen. Nu sprongen zij alle drie op de locomotief en noodzaakten den machinist voort te rijden zoodat alleen de post- en de bagagewagen meegenomen werden en het overige deel van den trein staan bleef. Zij reden eenige kilometers verder, lieten daar stoppen en deden de ijzeren kast, die in den postwagen stond, met dynamiet springen. In die kast was voor een waarde van 240,000 aan bankpapier en effecten geborgen, welke de roovers buit maakten. Zij lieten vervolgens de locomotief zonder bestuurder voortrijden en brachten daardoor de pohtie op een dwaalspoor, die hen met een extra-trein achterna stoomde, terwijl zijzelf in de bosschen verdwenen. Ongeveer 60 K.M. van de plaats, waar de overval gebeurd was, kwam de onbestuurde locomotief vanzelf tot staan, gelukkig zonder een trein op haar baan ontmoet te hebben. De politie, 'n 100 man sterk, begon daarna den omtrek af te zoeken naar de roovers, geholpeu door gewapende boeren, maar zij waren verdwenen. Daarbij kwam nog een ongelukkig toeval voor een politieagent schoot een collega dood, dien hij voor een van de roovers hield. (R. N.) INGBZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Reeds aanstonds werd de vorige week mijne en veler aandacht gefcrokken door hetgeen u en vele andere bladen, zelfs geheel Nederland door, vermeldden omtrent hetgeen door Mr. Groot als verdediger in de zaak Le M. voor de rechtbank te Middelburg was gezegd. i/Luctor et Emergo" publiceerde deze week het geheele pleidooi en dan blijkt dat het begin daarvan luidt als volgt i/Het eind van deze groot opgezette zaak is een eenvoudige te laste legging van mishande- ling van twee meisjes door den beklaagde. //Groot opgezet, want onder de nawerking van de politieke hartstochten (cursiv. van mij) altijd een slecht ding, de politiek is de politie tegen dezen eerzamen onderwijzer, die misschien wel de fout had begaan het bijzonder onderwijs te dienen, opgetreden als tegen een groot moordenaar. //Mat heeft de beklaagde gedaan? z/Niets anders dan wat elk uur van elken dag gebeurt op bijna elke school in ons vader- land. Hij heeft een paar lastige kinderen een klap of een duw gegeven. En toen^ geheel toeuallig uit geheel andere oorzaken een dier kinderen eenige dagen later overleed, moest en zou de beklaagde de oorzaak zijn geweest van dat sterven. De politiek is toch een gek ding (Cursiv. van den laatsten zin van mij). Ik houd er in het algemeen niet van pleidooien van advocaten aan critiek te onderwerpen. Maar ze al hun best doen, hun client vrij te pleiten, zullen ze meer dan eens in overdrijving vervalle.n, wat hun niet ten kwade mag geduid worden. Hier echter past een ernstig woord van protest. Wat h ier in den aanhef van het pleidooi gezegd wordt, is in zoo flagranten strijd met de waarheid en bevat in het algemeen ook eene zoo beleedigende strekking aan het adres van anderen, dat het niet met stilzwijgen mag worden voorbijgegaan. Wat toch is de zaak? Toen de heer Le M. in zijne moeilijke om- standigheden, naar aanleiding der bekende beschuldiging, verkeerde, ondervond hij en zijn gezin sympathie, ook onder de dienaars van het openbaar onderwijs, ook onder de mannen van de linkerzijde in Ter Neuzen. Wie in dien tijd gelezen heeft het ingezonden stuk in de Ter Neuzensche Courant van J. L. v. Overbeeke, een openbaar onderwijzer, wie in het publiek verkeert en de stemming naging, weet, dat dit zoo is. En dat de politie zich in haar ambt door voorliefde voor openbaar of bijzonder onderwijs, voor links of rechts in de politiek, Jaat leiden, dit idee is te bespottelijk, om ernstig te nemen. De officier van justitie deed reeds een woord van protest hooren wegens dat er bijslepen van de politiek. Ik protesteer namens de open bare onderwij zers en mede namens tal van inwoners onzer goede plaats tegen de scheeve voorstelling door Mr. Groot in de door mij geciteerde woorden gegeven. Met mij zijn velen in Ter Neuzen benieuwd, wie Mr. Groot zulke fabeltjes heeft wijs gemaakt. Had Mr. Groot zijn licht opgestoken bij personen; die meer de waarheid getrouw waren, dan hadde hij ervaren, dat, waar nawerking van politieke kartstocht te constateeren viel, deze allerminst links, te zoeken was. We hopen dan ook, dat hij voortaan eerst beter zal icformeeren, alvorens zulke dingen in eene openbare zitting van een rechtbank te uiten. Dat verpolitieken van alles en nog wat wordt een beetje te erg, Het spreekt van zelf, dat dit protest het medegevoel voor den onderwijzer onaangetast laat. Met dank voor de plaatsing, Uw dw., J. v. d. PEIJL, Openbaar onderw. te Ter Neuzen. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een poppensportkar. Rechthebbende vervoege zich aldaar. BestuurderARTHUR HENDRIKX. Zondag 5 October a. s., om 21/i ure, eerste dagvoorstellingopvoering van „Joseph in Dothan" (De tweedracht de ontrouwe broeders aanhitsend), treurspel in 5 bedrijven, door Joost van den Vondel. DirecteurJ. DE RIJCKE. Zondag 5 October a. s., om 2T/4 ure, eerste dagvoorstelling aan verminderde prijzen op voering van Faustopera in 5 bedrijven en 9 tafereelen van J. Barbier en van M. Carre. Muziek van Ch. Gounod. Nieuwe Cirk, St-Pietersnieuwstraat en Liimnierstraat, Gent. HEROPENING YAN DE VARIETES onder een nieuw bestuur. Zondag 5 October om 3 ure, eerste dag voorstelling. Optreden van De beroemde Bernardi, die oogenblikkelijk van gedaante veraudert, nabootser van de com- ponisten;. de Trio Ma'iss, melange act; Miss Theer, de toovergodin van het lichtPrince Masculin, de goochelaarskunst bekend gemaakt de 5 Marylands, acrobaten op de wipplank de vier Drolings, American two step dansers de Valois, zangeres de gebroken Spiegel, komiek sketch door de Schwarz Cie. De dagvoorstellingen beginnen om 3 ure. Prijzen gelijk gewoonte. Groote en prachtige veranderingen aan de zaal. zijn reeds meer dan zestig jaren het meest gebruikte huismiddel van de geheele - wereld. Hiermede betuigen wii onzen har- :sa,—w- telijken dank voor de vele blijken van deelneming, ondervouden bij de ziekte en.het overlijden van onze gelitfde Zuster, Behuwd- zuster en Tante, Maria Adriana van der Est. MAR1NUS YAN DER EST. A. M. VAN DER EST—Meijer. M1CH1EL VAN DER EST. J. VAN DER EST—Balnikker. Ter Neuzen, 3 October 1913. Voor de vele blijken van belang- stelliDg bij onze 50jarige echtver- eeniging ondervonden, betuigen wij ook namens onze familie onzen hartelijken dank. C. LEIJS. A. LEIJS—Verheijke. Hoek, 3 October 1913. Voor de vele blijken van belang- stelling zoo van hier als elders ondervonden op mijn 60sten geboortedag betuig ik mijnen hartelijken dauk. M. DE FE1JTER, Wed. P. Pladdet. Hoek, October '13. Hiermede wordt de heer W. A. hs, KAAN, gewezen penningmeester van de T. V. V. SPARTA", uitgenoodigd om rekening en verantwoording te doen van boven- genoemde vereeniging bij het bestuur I. V. //Sparta". HET BESTUUR. Haemorrhoiden (aambeien) worden gewoon- lijk veroorzaakt door verstopping,. een zittende leveDswijze, zwangerschap, sterk prikkelende purgeermiddelen, er.z., en zij werken door de vreeselijke jeuk en stekende pijn zeer nadeelig op het humeur van den lijder. Dikwijls worden zij veronachtzaamd, hetgeen aanleidingkan geven tot sterke bloedingen, verzwering, enz. Foster's Zalf heeft vanaf de eerste aan wen ding een wonderlijk verzachtenden en heelenden invloed. Een geschikt dieet en nauwkeurige opvolging van de gebruiksaanwijzing, welke iedere doos vergezelt, doet uw kwaal spoedig genezen. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Ter Neuzen verkrijgb. bij A. van Overbeeke— .leunis, Westkolkstraat. Zoezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a 1,75 per doos. te ZAANBSLAG. Zij, die nog iets te vorderen hebben van de FEESTCOMMISS1E, gelieve hunne rekening in te dienen uiteniijlc VOOP of op 7 October a. s., by den Penningmeester, Zaamslag. -T- 1VJ. r>E VOS. Noordstraat, Ter Neuzen. De Ontvanger-Griffier van den VAN WU1JCK- HUISEPOLDER, maakt bij deze bekend aan Ingelanden van dien polder dat hij tot ontvangst van dijkgeschot zal zitdag houden op Woens- dag 3 October 9913, van des voor- middags 10 tot des middags 12 ure, in het Hotel Centraal" aan de Markt te Ter Neuzen. De Ontvanger-GrifSer voornoemd, P. A. RAMMELOO. Philippine, 4 October 1913. Bij deze geef ik aan mijn vroegere clientele te kennen, dat van af half October mijne zal heropend zijn. Voor eene nette bediening en goede kwaliteit zal zorg gedragen worden. Prijzen zeer concurreerend. Aanbevelend, Philippine. EUG. MUSSCHE. Grossiers genieten rabat. Bestellingen worden wekelijks aan huis opgevraagd. zonder roevn, op Zondag 89 October, bij den heer E. DHERT, #Cafe de vier Emmers". Prijzen van f 4, 2.50, 1,50, 1, 2 extra-prijzen. Inleg20cent. AanvaDg4,30 uur. HET BESTUUR. De Notarissen J. A. Dregmans te Axel en E. van Haelst te Zwyjndrecht, zullen op Yioensdag den 8 October 1983, des voormiddags 11 lire, verkoopen staande op de weide der hofstede bewoond door Mejuffr. Wede W. DE FEIJTER de Feijter, polder Beoosten en Bewestenblij, gemeente Axel, alwaar te vergaderen. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mej. Wed. A. KIPS te Koewacht, op Dinsdag den 28 October 1933, des voormiddags 11 ure, verkoopen metende 1.55 M. tot 1.70 M., I Noten- boom en I Kerseboom, staande op de hofstede bewoond door den heer Hon. Kips te Koewacht, Koestraat. metende 1.35 M. tot 1.55 M., staande achter de hofstede bewoond door Jos. Verbruggen, Koestraat, staande aan de hofstede bewoond door den heer Alph. Kips, langs den keiweg, Koestraat. Te vergaderen op de hofstede van Hon. Kips. De Notaris E. B. Ilnnioleyn te Honte- nisse, zal ten verzoeke van het Bestuur van het Waterschap ABSDALE R1ET- en WULFS- D1JK, op Dinsdag 7 October 1993, des voormiddags 10 uur, in het openbaar verkoopen wassende nabij de hofstede bewoond door den heer Jacobus de Feijter, oabij het Eiland, gemeente Sint-Jansteen en voor- malig tolhuis vroeger J. B. van Achten. De verkooping begint om 10 uur, aau Jac. de Feijter, Sint-Jansteen, Klein Eiland. wan enkele partijtjes aan veel verminderde prijzen. teb neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 6