Gemengde bericnten Laatste Berichten. BURGERLIJKEN STAND. Wordt, vervolga). Kantonger-echt te Ter Beazen, Te Ledeberg (Gent) wilde Woensdag een auto voor een wielrijder uitwijfteu en kwam ten- gevolge daarvan op een trottoir tereeht, waar een vrouw en twee kinderen werden aangereden. De vrouw is gedood en de 2 kinderen zijn verwond. Ter waarschuwing van kinderen meldt de N. R. Crt. datte Londen een jongetje van 3 jaar, dat zich achter een sleeperslsar liet meesleepen, met een been tusschen een der spaken van een wiel geraakte. Het ventje werd zoodanig tegen een der veeren van de wielen geslagen, dat het na korten tijd overleden was. De vlieger Pegoud, die vliegt met toe- stellen uitgevonden door Bleriot, verbaasd de toesckouwer steeds meer ernneer bij zijn demon- straties, door de stoute en naar men zou zeg'gen onmogelijke wendingen en tuimelingen die hij zijne machine laat maken, terwijl hij steeds zonder ongevallen neerkomt. Hij protesteert tegen de meening dat dit werk zou zijn voor een lucht-acrobaat. Die demonstraties hebben ten doel te bewijzen dat een vliegtuig van die constructie onder alle omstandigkeden weder in zijn goeden stand kan worden teruggebracht, wanneer de vlieger zijne tegenwoordigheid van geest behoudt. Pegoud vloog op eene hoogte van 800 M. in verticale kringen en ook wierp hij bij een vlucht zijn toestel zoo om dat de vleugels gedurende 40 seconden bijna lo«drecht stonden. Ondertusscheu kwamen ook weer ongevallen met vliegtuigen voor. De Russiscbe officier Fischer is te Sebastopol met een vliegtuig van 200 meters hoogte gevallen en was terstond dood. Ook Farman had een ongeluk. Na een vlucht met een dame zakte juist boven het vliegterrein een vleugel door, deze raakte den grflnd en het toestel sloeg om, waardoor zoowel Farman als de dame ernstig gewond werden. Te Hendon heeft Lodewijk Noel een tocht gemaakt met een vliegmachine van Engelsch maaksel die men gerust een lucht-Jan-Plezier zou kunnen noemen, Die machine stelde den vlieger in staat om niet minder dan 7 passagiers mede te nemen. Hij vloog daarmede 17,35 minuten. Machine, bestuurder en passagiers wogen te samen 1134 pond. Een aardig voorval deed zich jl. Zaterdag te Durham voor. Daar gaf de Engelsche vlieger Salmet vliegvertooningen. Met zeer veel belangstelling waren daarbij een heer en een dame tegenwoordig, waarvan vooral de laatste zeer enthousiast was en zich onwillekeurig liet ontvallen ffdat zij ook wel zou willen vliegen". ,/lk wed om 100 pond sterling dat je't niet doet" repliceert haar echtgenoot. ffls dat als een weddepschap bedoeld Y" ,/Zoo is het." Zonder verder talmen zet de lady haar hoed af, neemt een voile en een stofbril en eenige oogenblikken later vliegt zij inderdaad, 1060 voet hoog boven haar echtgenoot, hem in triomi: toewuivend met de hand Het spookhuis. Eenige weken geleden werd, volgens het R. N., aan een medewerker aan het technologisch instituut van Massachu setts verzocht een onderzoek in te stellen in een prachtig groot huis te Boston, waar het zou spoken. De kinderen en de dienstboden die op de derde en vierde verdieping sliepen, werden 's nachts door zonderlinge gewaarwor- dingen in hun slaap gestoord. Zij ontwaakten meermalen met een gevoel van beklemming, dikwijls was het, also! iemand hen beklopte, o:' dat er iets over hun lichaam kroop, terwijl zij een verlammend gevoel in hun ledematen hadden. Ook namen zij geluiden waar, alsof er iemanc in 't huis heen en weer liep. Deze gewaar- wordingen duurden dikwijls nog voort, wanneer de betrokken persoon al klaar wakker geworden en nadat er licht aangestoken was. Den kinderen verging het op dezelfde manier. Een kleine jongen werd b.v. 's nachts wakker en vroeg aan het kindermeisje, waarom het bovenop hem had gelegen. Een ander kinc stormde de kamer van de kinderjuffrouw binnen en vertelde luid schreiend, dat een man het wakker gemaakt had. De kinderen waren's mor gans moede en bleek en zelfs koud water frischte hen niet op. Deze toestand had reeds twee maanden geduurd. Bij onderzoek bleek, dat de vorige bewoners hetzelfde ondervonden hadden. De tegenwoordige bewoner was op't denkbeeld gekomen, dat er misschien iets niet in orde met de gasleiding was, en dat het uitstroomende gas de onaangenaamheden veroorzaakte. Werke- lijk bleek ook een dergelijk euvel de oorzaak te zijn. »De centrale verwarming was zoodanig defect, dat de verbrandingsgassen in de ver- warmingsbuizen kwareftn. Bovendien had een onvolledige verbranding plaats, waarbij zich een groote hoeveelheid zwavelhoudende gassen en kolendamp ontwikkelden, die de bovengenoemde lichamelijke en geestelijke storingen teweeg brachten. De schrik der boeren. Het is -volgens het R. N. zoo goed als zeker, dat de roofdieren, die sedert eenigen tijd groote slachtingen onder het vee in het westelijk gedeelte van Stiermarken aanrichten, uit twee groepen bestaan, een van twee wolven of twee hyena's en een van een wolf en een roofdier van het kattengeslacht met een jong. Daar het bedreigde gebied ongeveer 1000 vierkante kilometer beslaat, zeer bergachtig en boschrijk is en dientengevolge een aantal schuil- plaatsen voor de rootdieren biedt, is het voor jagers zeer moeilijk deze dieren neer te leggen. Daarom zijn maatregelen getroffen om met een afdeeling soldaten jacht op de dieren te maken. Vermoedelijk zijn de dieren uit een wilde- aeestenspel ontsnapt. Zij hebben nu reeds 100 runderen en 400 sckapen gedood. Het Handelsblad van Antwerpen meldt De gravers, werkzaam aan de plaats, die vroeger eens de kalkschuur was, doen de eene akelige vondst op de andere, hetgeen heel wat opschudding in de buurt van het aloude schipperskwartier verwekt en waarbij ook de tongen geweldig losraken. Zaterdag hebben de gravers, die nog maar enkele meters van de straat zijn, weer een enschengeraamte gevonden, het vierde, dat tot hiertoe ontdekt werd. Het schijnt van een meisje of zeer jonge vrouw te wezen. In het hoofd stak nog een volledig gebit van allerzuiverste tanden. Ook lag bij den schedel nog een hoeveelheid haar. Wilt ge gelooven, dat daar tusschen het volk, dat dien morgen naar de opgravingen stond te zien, verteld werd, dat aldaar vroeger een klooster had gestaan en dat het al lijken van menschen waren, die men om den ,/Scherreweg had doen verdwijnen Men behoeft maar het eerste het beste boek over de geschiedenis van Antwerpen te lezen, om te weten, dat er noch op Rouaansche kaai, noch in de buurt ooit een klooster ge staan heeft. Wat echter waar is, nooit is dit plaatsje een begraafplaats geweest, zoodat daar, in de kalk schuur, de menschen gelijk konijnen werden af- gemaakt en in den grond gedolven. Dat moet daar een echt moordenaarsbol geweest zijn, be sluit het blad. Een fortuintje. Men scbrijft aan het Bat. Nbl. Een bewoner van Weltevreden, groot liefhebber van wandelen, maakte in de omstreken van Batavia dikwijls groote uitstapjes en kwam o.a. over een oud Chineesch kerkhof. Hij zag bij die gelegenheid een paar mooie echt Chineesche vazen ap een grat staan, die hem door vorm en kleursel bijzonder mooi schenen. Thuis gekomen, stelde hij een onderzoek in naar den eigenaar en toen hij met veel moeite dieus adres vernomen had, trad hij in onder- handeling over aankoop. Na veel loven en bieden werd hij vcor een som van 800 gld. de gelukkige bezitter van de pronkstukken, die hij in zijn binnengalerij opstelde. Toen hij eenige jaren later naar Europa zou teruglreeren, wilde hij de vazen voor den kostende prijs wel van de hand doen, doch daar hij geen kooper vond, besloot hij de zware, groote en breekbare voorwerpen naar het moederland mede te nemen. Ze kwamen heelhuids aan, maar bleken ongeevenredigd groot voor de kleine kamers en werden ten slotte lastposten. Op advies van een vriend zond hij ze daarop in commissie naar een beroemd magazijn in Londen, met opdracht ze daar te verkoopen. En hij meende te droomen toen hem een bod van 30.000 (dertig duizend) gulden werd over- gekabeld. Hij heeft haastig toegetast, maar is sedert tot de overtuiging gekomen dat de pracht- stukken voor kenners misschien wel het dubbele van dat bedrag waard zijn. Een herbergier van Rochefort, Belgie, had Donderdag een jongen van 18 jaar een rammeling gegeven, zoodanig, dat vrienden hem uit zijn handen moesten halen. De jongeling, Guelle genaamd, was nog al erg gekwetst. De vrienden van het slachtoffer, woedend omdat de herbergier in vrijheid was gelaten, kwamen Zaterdagavond voor de herberg manifes- teeren, zoodat de gendarmerie moest optreden en de bende uiteen drijven. Maar Zondag werd het erger. De betoo- gers, meer dan 2000 in getal, overmeesterden de gendarmen, liepen door de straten, voorzagen zich van steenen en bombardeerden het huis zoodanig dat er meer dan een wagenlading in en rond het huis lag. De meubelen werden naar buiten gedragen, op een hoop geworpen met petroleum begoten en in brand gestroken. Kortom, het was een verwoesting van belang. De gendarmerie, die versterkt was, moest met een charge te paard de menigte uiteenjagen. Het tooneel duurde heel den nacht. Maandag kwamen het parket en twintig nieuwe gendarmen. De burgemeester heett samenscholingen ver- boden en de herbergen ten 8 ure doen sluiten. Op de staatsmijn Hereynia, bij Vlienenburg, brak Dinsdagmiddag, bij de aflossing der middag- ploeg, in schacht 1 het touw van de maand, waarin de mijnarbeiders naar beneden gelaten en opgehaald worden. De mand, die met 12 werklieden bezet was, stortte met groote vaart in de diepte. Yolgens de //Braunschweigische Landeszeiting" werden vier mijnarbeiders op slag gedood de overige zwaar gewond. In den afgeloopen nacht zijn door onbe- kende oorzaak drie hooimijten afgebrand van den landbouwer W. de Feijter in den Vlooswijk- polder, onder deze gemeente. In de, heden gehouden raadszitting is benoemd tot onderwijzer aan de school voor m. u. 1. o., de heer H. L. C. Kok, van Koude- kerke, thans volontair aan die school. Naar wij vernemen is door gedeputeerde staten aan burgemeester en wethouders dezer gemeente te kennen gegeven dat naar de meening van dat college de dienstprestatie's ten behoeve van het burgerlijk armbestuur, zooals die ver- leend worden door den heer E. H. T. van Borssum Waalkes, apotheker, volgens de nieuwe armenwet in st-rijd zijn met het ambt van lid van den gemeenteraad. Zij geven in overweging aan genoemden heer mede te deelen dat deze voor 15 October a. s. afziet vaD het doen dier diensten voor het burgerlijk armbestuur of in het andere geval ontslag neemt als lid van den gemeente raad. KOERS VAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per IIET GELD. 47.60 a 47.625 12.a 12. ZEETIJDINGEN. Van 24 tot en met 25 Sept. Van 24 tot en met 25 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 39 binnenvaartuigen op- en 44 afgeschutdoor de Middensluizen 16 op- en 23 afgeschutdoor de Westsluizen 2 op- en 2 afgeschut. Positie der StoomscJiepen i. Een schrijven van Dr. E. C. Godee Molsbergen, directeur der H. B. S., waarin deze den raad dank betuigt voor de benoeming van een concierge aan de H. B. S. en m. u.l. o. school alhier, in den persoon van A. I. B. Schirris, een del drie Ter Neuzenaren, die zijn inziens voor eene benoe ming als zoodanig in aanmerking kwamen en die by daarom voor die post aanbeval in zijn advies. De benoemde, schoenmaker van zijn vak, weet letteriijk niets van de te verrichten werkzaamheden bij de lessen in natuur- en scheikunde, noch kerit hij het glasblazen, wat een amanuensis beslist moet kennen. De beer Inspec- teur van het middelbaar onderwijs, vernemend dat wellicht een niet-vakman benoemd zou worden, schreef d.d. 25 Aug. 1913 »(Men) moest liever een keus doen uit bekwame menschen, dan u een amanuensis bp het dak zenden, die geen goed instrumentmaker is. Als zulk een beambte dat niet is, en b.v. geen glas kan blazen, is hij tot niets nut." De Raad heeft de H. B. S. en m. u. 1. o. school uit- stekend doen inrichten en getracht. de best beschikbare leerkrachten en te verkrijgen leermiddelen er aan te ver- binden. Met vertrouwen doet de directeur voornoemd het dringend verzoek ten spoedigste een bevoegd Amanuensis te benoemen en niet toe te laten dat aan de duizenden guldens getost hebbende instrumenten schade wordt toe- gebracht door een niet-vakman. De heeren leeraren in de vakken natuur- en scheikunde hebben, evenals aan andere Hoogere Burgerscholen, recht op de hulp van een kundig Amanuensis, wil het onderwijs er niet door lijden. Aangeiiomen \por kennisgeving. j. Een missive van gedeputeerde staten van Zeeland. d.d. 19 September 1913, waarbij ter kennis van den Raad wordt gebracht het besluit van den raad der gemeente Sas van Gent tot verzetting der wekelijksche veemarkt van Dinsdag op Maandagnamiddag. Aangenomen voor kennisgeving. It. Een adres van D. van Akeii, boekbinder, drukker en boekhandelaar, te Ter Neuzen, welke daarinte kennen geeft dat hij uit de gemeenterekening, dienst 1911 heett opgemerkt, dat het totaal der leverancies wat zijn vak betreft eene som aanwijst van pl.m. 2220, waarvan by inschrijving is toegewezen voor een som van pl.m. 1101 en dat hem van die leveranties is toebedeeld voor een som van 4,85. dat ook de gemeenterekening dienst 1912 weer onge- veer dezelfde som aanwijst, en dat hem daarvan is toe bedeeld voor een som van 34 dat hij ook heeft opgemerkt dat voor de inrichting der gemeente H. B. S. een zeer groot bedrag aan -boeken, schrijfbenoodigdheden enz. is aangeschaft en vermoedelijk nog wel wat te leveren zal zijn, en dat hij voor die leve- ringen geheel is gepasseerd dat hij ook, wat het drukwerk der gemeente betrell wel in staat is, op enkele uitzonderingen na, dit te leveren, waarom hij de vrijheid neemt wat drukwerk dat in zijn werkplaats is vervaardigd, als bijlage bij zijn adres te voe^en i redenen waarom hij dit alles onder de wehvillende aan dacht van den raad brengt en beleefd verzoekt het daar heen te leiden, dat hij in de naaste toekomst ook eens wat ruimer bedacht worde, wat betreft de gemeenteleve- rancies, waar hij als belasting betalend ingezetene ook wel eenig recht op meent te hebben. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten dit adres om bericht en raad te verzenden naar burgemeester en wethouders. 3. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan den Directeur der H. B. S. De voorzitter deelt mede dat is ingekomen een schrijven van den beer Dr. E. C. Godee Molsbergen, waarin dezo tegen 1 November a. s. eervol ontslag verzoekt als direc teur en leeraar aan de Hoogere Burgerschool alhier. De voorzitter stelt namens burgemeester en wethouders voor het ontslag overeenkomstig het verzoek eervol te verleenen. Dienovereenkomstig wordt met algemeene stemmen besloten. subs. 3 dagen liecht., met vrijspaak van bet meerdere. A. S., bootwerker te Ter Neuzen, thans te Hoorn in de Rijkswerkinrickting, ter zake van openbare dronken- schap bij z e s d e herhaling tot hechtenis van drie vveken. Zitting van 26 Sept. 1913. Veroordeeld zijn L. v. H., rijwielhandelaar te St. Nicolaas, ter zake van zender verlof van het bevoegd- gezag een teekening maken van een militair vyerk, tot eene boete van 5, subsidiair 5 dagen hechtenis. A d F., J. de P., veldarbeiders, alien te Axel ter (zake van Leerplichtwetovertreding, ieder tot eene boete 5, subs. 3 dagen hecht. A. O., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. M A v. d. E., werkman te Ter Neuzen E. G., slager te Gent; A. V., bestuurder van M. 0., le Lokeren, ter zake van overtreding der Yisscherij wet, ieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht., met verbeurdv. en vernietiging der hengels. G. v. d. P., herbergier te Gent, ter zake als voren, tot eene boete van /l, subs. 1 dag hecht., met verbeurdv. en vernietiging van het schepnet. F. v. N., metselaar te Sas van Gent, ter zake als voren, tot 2 boeten, elk van f 1, subs. 1 dag hecht., met ver beurdv. van het kruisnet. F. B., leurder te Clinge, ter zake van het rapen van schelpvisch, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. E. F. L., schipper te Ter Neuzen, ter zake van over treding van de Brandweerverordening, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. E. H. T. v. B. W., apotheker te Ter Neuzen, ter zake als voren. tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht, C. L. v. d. Y., herbergier te Sas van Gent, ter zake van een openbare vermakelijkheid geven zondei ver- gunning, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. I. v. H., bierhuisbouder te Sas van Gent, ter zake van herbergovertreding, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. J. B. D., .T. F. D., fabrieksarbeider en J. G., boom- snoeier, ter zake als voren, iedei1 tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. A. L., metselaar te Axel, ter zake van in staat van dronkenschap in de raadzaal te Axel de oide verstoren, tot eene boete van f 10, subs. 5 dagen hecht. J. v. d. L., klompenmaker te Ter Neuzen, ter zake van het verwekken van burengerucht, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. G. A. d. C., slager te Westdorpe, ter zake van onge- keurd vleesch verkoopen, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. C. J. L., loods te Ter Neuzen, ter zake van het als getuige opgeroepen wederrechtelijk wegblijven, tot eene boete van f 0,50 subs. 1 dag hecht. A. A.H., werkbaas; F. J. B., koopman G.J.B., werkman; C. d. P„ bootwerkerP. v. D., fabrieks arbeider P. J. v. T., fabrieksarbeider; J._v. L., broodbakker, alien te Ter Neuzen P. J. S., herbergier M. W. H., knecht; E. H., landbouwstevH. D., zonder beroep, alien te Axelter zake van het tietsen zonder licht, ieder tot eene boete van 3 subs. 3 dagen hecht. H. J. v. M., arbeider te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 2 subs. 2 dagen hecht. G. B_ werkbaas te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 1 subs. 1 dag hecht. C. d. F., landbouwer te Axel, ter zake van liet njden met een voertuig zonder licht, tot eene boete van J 2 subs. 2 dagen hecht. P. F.'v. K., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van 3 subs. 3 dagen hecht. J. C. d. F., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van vijftien gulden Clinge. Huwelijks-aangiften. 1 Sept. Joseph Mag nus (van Antwerpen), oud 25 j., jm. en Marie Louise Emma Bogaert, oud 20 j., jd. 5 Sept. Alfons Joseph de Pauw (van Antwerpen), oud 24 j., jm. en Elisa Stephania Bernardina van Geijt, oud 23 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Maria Louisa, d. van Jacobus Lippens en van Angelique Roegies. 3 Sept. Johannes, z. van Petrus de Burger en van Emerentiana van Goethem. Josephus Camillus, z. van Constantinus Cerillus van Remoortere en van Emma Maria Behiels. 11 Sept. Arthur Prosper Emile, z. van Tobias Wauters en van Josephina Joanna Staes. 14 Sept. Rosalia, d. van Camiel Daelman en van Maria Josephina de Rijck. Pharailde, d. van Ludovicus Cerijlus Smet en van Maria Francisca Bleijenberg. 15 Sept. Aloijsius, z. van Charles Louis Bracke en van Florentina van den Broeck. Overlijden. 2 Sept. Theophilus Bolsens, oud 25 j., z. van Joseph en van Maria Josepha de Block-. 14 Sept. Josephina Maria Van Puijvelde, oud 6 m., d. van Constantinus en van Christina Seghers. Hunfenisse. Huwelijks-aangiften. 9 Sept. Jo sephus Rent: de Bliek, oud 37 j., jm. en Philomena Adriaansens, 34 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Sept. Johan Christiaan Ree, oud 29 j., jm. en Maria Maglina Roelse, oud 24 j., jd. Geboorten. 2 Sept. Josephus Andreas, z. van Petrus Marcelis en van -Maria Elisabeth Wullems. 4 Sept. Alouisius Josephus, z. van Alphonsus Hoefijzers en van Anna Catharina Goossen. 5 Sept. Petrus Cornelis en Alouisius Johannes, zonen van Petrus VYalckx en van Suzanna Huberdina de Burger. 13 Sept. Francies Joseph, z. van Josephus Malcontent en van Wilhelmina Louisa d'Hont. 15 Sept. Joseph Ludovicus, z. van Petrus Augustinus Tieleman en van Cornelia Judoca van Sikkelerus. Eduardus, z. van Petrus Johannes Baart en van Rosalia van Heese. Overlijden. 4 Sept. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Petrus Augustinus van Troost en van Clemence Hesman. 6 Sept. Johanna van Sikkelerus, oud 38 j., d. van Adriaan en van Ida Peers- man. 8 Sept. Emilius Adrianus Petrus Neve, oud 5 m., z. van Petrus Johannes en van Leonia Maria Blauwaert. Datum. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading Voor Ve> Menien 24 Ned. s.s. Zuid-Hoiland 5205 New-Castle kolen Duitsch s.s. Oberpt- Delbruck 3170 Hudiksvall hout Deen. s.s Gen. Con1 Pollis11 6027 St. Petersb. idem Eng. s.s. Whorlton 4156 New-Castle kolen 25 idem River Thames 2242 Londen stukg. Deen. s.s. Wladimir Samin 5825 St. Petersb. hout Von Ter Weazen i 24 Eng. s.s. River Lagan 1 2272 Londen stukg. Voor Kent l 24 Ned. s.s. Katendrecht 6105 Hangerborg bout Zweeds s.s. Valhyrian 3429 Lulea AWm Duitsch s.s. Anna 3403 Riga idem idem Carsten Russ 2816 Trangsnnd idem Belg. s.s. Delta A 681 Ostende ledig 25 Eng. s.s. Grenadier 2842 New-Castle stukg. idem Ronan 3391 Leith idem idem Seven Seas 3378 Londen idem idem Otto 2367 Hull idem idem Glassalt 1756 Calais ledig Duitsch s.s. Brietzig 4235 Trangsund hoot Van Kent i 24 Zweeds s.s. Rosa Fred 1810 Warburg ijzor Eng. s.s. Ousel 3633 Liverpool stukg. idem Alt 2840 Goole idem idem Sea Serpent 2554 Londen idem Noor. s.s. Bamse 2711 Sarpsburg phosph. Belg. s s. La Flandre 1980 Stolpmunde idem Ned. s.s. Richard 4850 Hull ledig 25 idem Helena 5090 idem idem Duitsch s.s. Emilie Minlos 8644 Pillau phosph. Deen. s.s. Europa 4712 Burnt Island ledig Eng. s.s. Fulmar 3593 Liverpool stukg. s.s. RICHARD in lading te Hull voor Kroonstadt. s.s. ELISA BETH vertrok 20 dezer van Narva naar Brugge, s.s. HELENA vertrok 25 dezer van Gent naar Hull, s.s. MAGDALENA vertrok 20 dezer van St. Petersburg naar Duinkerken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 10