Loting Nationale Militie. twee meisjes getroffen, welke eerst bewusteloos waren doch spoedig weer bijkwamen. Vier andere heeren werden licht gewondeen der heeren was geheel ongedeerd gebleven. In den laten avond van Zaterdag is nabij den Gasselternijveenscbenmond te StadskanaaL verdronken de scheepsjager A. Schoester, die een vrouw met 4 kinderen acbter laat. Naar de N. R. Crt. meldt, is Zaterdag te Rotterdam aangekomen hetEngelschestoomschip RtJddan, komende van Algiers. Drie dagen na het vertrek van bet schip uit Cursan, werd in die plaats cholera geconstateerd. In verband daarmede werd bij aankomst te Rotterdam door den ontsmettingsdienst uiet toegestaan dat het schip verbinding met den vasten wal kreeg. Ook de havenloods en 2 roeiers, een schoenmaker en een besteller die zich aan boord hadden begeven om hun diensten aan te bieden, werd niet meer vergund aan land te gaan. Eerst nadat Maandagmorgen de bemanning door den inspecteur van het geneeskundig staats- toezicht gesond was bevonden, werd die vergun- ning verleend, en het schip uit de quarantaine ontslagen. Een cngeveer dertigjarig koopman uit Vianen, gehuwd en vader, had, volgens het Hbl., dezen zomer met de twintigjarige dochter van een vakgenoot uit de Wagenaarstraat te Amsterdam en haar vier en twintigjarige vriendin uitstapjes gemaakt. Vervolgens was hij met de beide meisjes naar Eugeland en vandaar naar Amerika vertrokken. De vader van het minderjarige meisje diende bij de politie een aanklacht in wegens schaking, en toen dan ook dezer dagen de echtgenoot berouwvol naar vrouw en kinderen terugkeerde, wachtte hem de onaangename ver- rassing, dat hij werd aangehouden en naar Amsterdam werd overgebracht. Hier werd hij door de politie gehoord, waarna hij opnieuw naap zijn gezin kon terugkeeren. Een jougmensch van Zwartsluis had Zaterdag een bezoek gebracht aan zijn verloofde te Steenwijk en keerde naar het Hbl. meldt, des avonds 11 ure per fiets buiswaarts. Een half uur van zijn woonplaats verwijderd, werd hij plotseling door drie onbekende personen aangevallen, die zich van zijn geld wildeu meester maken. Slechts een gulden had hij bij zich, dieu hij gewillig overgaf. Een horloge waar- naar zij vroegen, was niet in zijn bezit. De aanvallers, misschien teleurgesteld door't luttele van den verkregen buit, trapten het rijwiel stuk en mishandelden De Goede zoo, dat hij tot het aanbreken van den morgen op den weg moest blijven liggen. Bij de dezer dagen in Gelderland ge- houden manoeuvres van het leger hebben voor het eerst militaire vliegers medegewerkt, n.l. de heeren Van Meel, luitenant Van Heijst en Van Steijn, die vergezeld is van luitenant Ver- steeg. De verrichte verkenningsdiensten werden met succes uitgevoerd. Tegen een bakkersknecht, die de vrouw met wie hij samenleefde het puntje van den neus had afgebeten, om haar te misvormen, daar hij jaloersch was omdat zjj met andere mannen uitging, is door de rechtbank te Haarlem 3 maanden gevangenisstraf geeischt. Vroeger heeft hij al eens een stuk van haar oor afge beten, waarvoor hij tot 6 maanden gevangenis straf werd veroordeeld. Uit Zevenaar wordt aan de Tel. gemeld dat Zaterdagavond door twee commiezen op een automobiel geschoten, wegens het weigeren van visitatie. Tegen den inzittende, den heer T. uit Arnhem, die aanvankelijk meende met aan- randers te doen hebben, welke zich voor ambtenaren uitgaven, werd proces-verbaal op- gemaakt. Bij onderzoek bleek de auto een paar stuks klein wild te bevatten, 's middags op de jacht bemachtigd t daarna kon de auto vertrekken. Nabij de halte Wassenaar is Zondag, volgens de A. R. Crt., een stoker van den extra- trein, die de deelnemers aan het internationale phermaceutische congres van Scheveningen (station Z. H. E. S.) naar Amsterdam bracht, met hoofd tegen een langs de lijn staande paal geslagen, toen hij even buiten de machine keek. Hij viel van de loeomotief en werd, nadat de trein tot staan was gebracht, voorloopig door enkele congressisten verbonden. Vervolgens werd hij in een goederenwagen neergelegd, waar een der Hongaarsche afgevaardigden tot het Haagsche station bij den hewusteloozen man bleef. In Den Haag werd de gemeentelijke eerste- hulpdienst gewaarschuwd, waarop den zieken- auto van dien dienst kwam en Dr. Van den Hooru vaststelde, dat de man herschenschudding had en verschtliende hoofdwonden. Hy werd met de auto naar het gemeenteziekenhuis ver- voerd. De congressisten, onder wie hetongeval groote deelneming wekte, hielden op een boottocht naar het Muiderslot en naar Marken een col- lecte voor den verwonden stoker, welke ruim 200 opbracht. Op dezelfde lijn kwam verleden jaar een reiziger, die nit het raampje had gekeken, eveneens met het hoofd tegen een paal. Hij was op slag dood. Naar het Hbl. schrijft wordt de toestand nu te Amsterdam zoodanig dat men niet meer behoeft te vragen //is er ingebroken maar vwaar is er nu weder ingebroken". Zondag heeft de familie Sluis, die een bovenwoning bewoont aan de Stadhouderskade het weer moeten ondervinden. Deze was den geheelen dag afwezig en bemerkte des avonds laat thuiskomende van het bezoek der ongenoode gasten. Ze zijn met een valschen sleutel binnengekomen en hebben voor omstreeks f 150 aan geld en bovendien een groot aantal gouden en zilveren voorwerpen meegenomen. -Dinsdagnacht zijn nabij het station Zeve naar twee goederentreinen met elkaar in botsing gekomen, waardoor een aantal wagens werden versplinterd persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch de lijn was gestremd. Te Veenendaal is een rangeerende machine tengevolge van verkeerden wisselstand op een goederentrein geloopen, waardoor 2 wagons uit de rails werden gelicht en een daarvau kantelde. Een werkman geraakte tusschen den eersten wagon en de machine en beliepeenigekneuzingen. J)e moordenaar Wagner. Het onderzoek in zake den moordenaar Wag ner, die te Miiblhausen na den moord op vrouw en kinderen, een bloedbad aanrichtte, doet volgens het Hbl., meer en meer zien met welk een overleg de man zijn gruweldaden heeft voor- bereid en uitgevoerd. Na den moord in zijn woning te Degerloch begaf hij zich naar eenige plaatsjes in de buurt, o. a. naar Bietigheim, waar hij in alle gemoedsrust nog een onderhoud met een collega had. Vervolgens nam hij den iokaalspoorweg in de richting van Miihlhausen, om nauwkeurig op te nemen op welke wijze hi] het best zou kunnen ontkomen, als hij zijn wraakoefening te Miihlhausen zou hebben vol- voerd. Hij stapte voor deze plaats uit en bestudeerde nu de omstreken om zich een uitweg te kunnen verzekeren. Zelfs dacht bij er aan de telefoongeleidingen door te snijden, opdat het onmogelyk zou zijn de nabtirige plaatsen te waarschuwen. Dit echter mislukte hem en hij besloot toen, wat haast te maken, opdat hij nog tijdig met den trein naar Eylos- heim zou kunnen komen. Alle kansen waren dus door den moordenaar berekend. Dat Wagner zijn plannen lang had voorbereid, blijkt wel hieruit, dat hij reeds een jaar geleden op het schietterrein te Degerloch zijn pistolen had beproefd, en toen ontdekt had dat het laden sneller ging als hij slechts negen en niet tien patronen in het magazijn deed. Te Woodstock (Connecticut) is, naar de Tel. meldt, Woensdag een dertienjarige jongen voor de oogen van ruim vijfduizend toeschouwers, uit een ballon gestort, die zich op ongeveer 500 meter boogte bevond. Met den luchtschipper Fowlen, uit Boston, was hij opgestegen om later met een parachute neer te komen. Op het oogenblik, dat het zweeltoestel werd uit- gelaten, raakte de knaap met een zijner voeten verward in een touw. Hij viel voorover en hing eenige oogenblikken met het hoofd naar beneden in de lucht. Hartverscheurend gilde hij om hulp, maar niemand was in staat, hem uit zijn benarde positie te redden. Hulpeloos wrong hij zich heen en weer zijn eigen gewicht hield het touw om zijn been gespannen. Einde- iijk gelukte het hem, zich op te richten en met de handen het touw 'n paar centimeters boven de lus om zijn voet te grijpen. Op dat oogen blik liet de strik los en hield de jongen zich nog slechts met de handen aan het touw vast. Krampachtig kneep hij zijn vingers samen, roaar hij mocht er niet in slagen, het dunne touw langer dan een paar minuten vast te houden. Men zag het koord langzaam door zijn vingers glijden, tot hij ten slotte moest loslaten en met duizelingwekkende vaart omlaag viel. Hij was onmiddellijk dood. Een Kopeuickerstreek. -Dezer dagen meldde zich in een groot dorp in de omstreken van Schweidnitz een man aan in het uniform van het te Breslau in garnizoen liggende regiment, die zich als kwartiermeester bekend maakte en inkwartieriug voor het regiment verzocht. Ieder huis kreeg een zeker aantal manschappen voor zijn rekening, een boer zelfs 60 man. De dorpelingen maakten zich ijlings in gereedheid om het regiment, dat tegen twaalf uur zou aaukomen, behoorlijk te kunnen ontvangen. Uit de naburige stad liet men een hoeveelheid levensmiddelen komen, omdat de voorraad in het dorp reeds uitverkocht was. Toen echter het regiment er 's avonds nog niet was ging men eens poolshoogte nemen en vernam toen, dat het reeds lang te Breslau in zijn kazerne was aangeland. Eerst toen begreep men, dat men het slachtoffer van een handigen bedrieger was geworden, die intusschen van de aan- g,ekochte levensmiddelen gretig gebruik ge maakt had. Een noodlottige bioscoop-opname Te Klausenburg, in flongarije, liet, volgens het R. N., Woensdag een Fransche filmfabriek een opname van het Hongaarsche volksstuk//'tGele paardje" maken. In dit stuk komt een tooneel voor, waarin een aantal cafebezoekers met bootjes over den Theisz varen. Een dier bootjes moet daarbij omslaan. Dit tooneel werd, zooals voorgeschreven was, op de Szamos-rivier, in de buurt van Boedapest opgenomen, maar op een zeer gevaarlyke plek, in de nabijheid van een watermolen, waar de oever met hooge, tot vlak aan 't water staande huizen en fabrieksgebouwen is bezet. Duizenden nieuwsgierigen waren komen toe- loopen, om van de opname getuige te zijn. Nauwelijks waren de booten van den wal ge- duwd en in 't bereik van den lens gekomen, of een der booten werd volgens voorschrift om- gekanteld. De tien acteurs en actrices echter die zich tot het spel hadden geleend, in het voile vertrouwen dat het water niet diep was, werden door den sterken stroom onder de molen- raderen gezogen. Een groot aantal toeschou wers sprong hen dadelijk na en bracht hen met groote moeite aan den oever. Yerscheidene artisten werden zwaar gewond, terwijl de actrice Elisabeth Imre van den door- gestanen angst en opwinding stierf, nadat zij op het droge was gebracht. Naar uit Londen gemeld wordt heeft men daar in de gevangenis van Peterhead een werk- plaats van valsche munters ontdekt, waar de heeren hun handwerk met zooveel succes uit- oefenden, dat de door versehillende gevangenen vervaardigde banknoten zelfs door eenige banken als echt werden aangenomen. Op Tredegarsquare te Londen is Zaterdag - morgen een huis van drie verdiepingen uitgebrand dat door een paar gezinneu en vrijgezellen be- woond werd, en waarbij 2 mannen en een kind in de vlammen omkwamen. Een der mannen, zekere Desser, was een vastslaper. Een buurman meende hem gewekt te hebben en sprong toen uit een raam der tweede verdieping. Men heeft Desser echt niet meer gezien. Een andere, Jacobs, die zich reeds in den tuin bevond, was naar de derde verdieping gesneld, om zijn jarig dochtertje te redden. Zijne radelooze vrouw en buren hebben echter tevergeefs op beider komst gewacht. Door een groentehandelaar, zekere Van Gelder, is met moeite en ten koste van het bekomen van verwondingen, een 8 jarig zoontje van Jacobs uit de derde verdieping van het brandende huis gered. De Dinsdag alhier gehouden loting voor de Nationale Militie, had voor onderstaande gemeenten den volgenden uitslag T E R NEIJZEN. N A M E N LOTELINGEN. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 Visser Gerrit. Harms Rokus Jan. Volkerijk Paulus Petrus. Cense Johannes Marinus. van der Hooft Pieter Willem Judocus. Vanbijfte Edmond. de Groot Cornelis Arie. van den Bulck Bernardus Cornelis. de Jonge Jacobus. Doppegieter Levinus Bernardus Dom. Dhaeze Johan. de Feijter Jacobus Pieter. Servaas Joos Adriaan. Klaassen Jan. Scheele Adriaan. Stockman Alphonse Joseph. de Feijter Abraham Marsz. van de Velde Jozias. de Mul Frans. de Smit Jean Baptiste. Machielsen Hendrik Cornelis. van der Hooft Abraham. van Cadsand Daniel. Heule Louis. van den Ende Adriaan Jacobus. de Bruijne Abraham. Harte Jacobus Cornelis. Open neer Louis Marinus Adriaan. van Geldereu Andries. Smallegang Mattheus. Faas Jacobus Frauqois. Hoek Izaak. Bedet Jan. Goethals Bruno Antonius. van der Straeten Johannes Jacobus. de Cooker Charles Antoine. Faas Abraham Jacobus Johannes. Bruning Petrus- Leonardus Franciscus. Dees Albertus Arie. Dees Johannes Abraham. Liebers Dingenus Pieter. Kouwijzer Gerardus. Harms Paulus Rokus. Broekhoven Guillaam Johannes. de Feijter Abraham Jansz. ten Hoeven Frans. van Doeselaar Jan Hendrik. Blok Arie Leendert. Schalk Louis Anton. IJsebaert Alphonsius FlorimondEduard. Peters Gustaaf Adolf. de Vuijst Pieter. Riemens Jan. van Drongelen Frans. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 HOEK. van Doeselaar Andries. Dieleman Francois. Dekker Cornelis. van Alten Adriaan. Donze Jan. Haak Jan Cornelis. van Opdorp Jacobus Alouisius. Dekker Hendrik Antbeunis. Buijze Jan. Dieleman Gelein. de Feijter Maarten. Deij Andries. ZAAMSLAG. Hamelink Jacobus Czn. Overdulve Pieter Marinus. Riekwel Pieter Jacobus, van Arenthals Adolf. Verhelst Martinus Cornelis. Koster Willem. Jansen Jacobus. Potters Pieters Francois, van de Wege Jacob. Kolijn Francois, de Footer Louis. Faas Arie. van Drongelen Daniel Cornelis. Schoonakker Arie. Dekker Daniel Egbert. Gefense Jan. Wisse Joris Jacob. De Dinsdag te Sas van Gent gehouden loting had voor onderstaande gemeenten den volgenden uitslag 8 As' VAN GENT. 1 2 3 4 5 6 7 1 2 3 4 5 6 7 1 2 3 4 5 Dhaene Gustave. de Boeuf Maurits Leone. Gijsel August, de Kock Cyrillus. Lammens Wilhelm Louis (in dienst). Kalfsvel Ferdinandus Johannes, van Walle Albert. 1VESTDOEPE. Janssens Franciscus Levinus. Kalle Eduardus. van der Steen Gustaaf L. de Smet Augustus Bern. Emil. Lafort Petrus Cornelis. de Smet Arthur Augustus' Oderie Alfred Gustaaf. Kersbulck Alfred August. Lafort Albertus Dominicus. PHILIPPINE. de Vos Leonardus Ant. Hub. de Bock Franciscus Bernardus. Voerman Pieter Michiel. Berggracht Polidor. Cornelis Michiel Pieter. De Woensdag te Axel gehouden loting had voor onderstaande gemeenten den volgenden uitslag AXEL. 1 de Putter Cornelis. 2 't Gilde Abraham Thomas. 3 de Feijter Cornelis. 4 van Alten Marinus. 5 de Bruijne Meeuwis. 6 Mangold Pieter Cornelis. 7 Oppeneer Marinus. 8 de Regt Adriaan Jan. 9 Heijnsdijk WTillem Gijsbregt. 10 Dieleman Willem Mattheus. 11 le Feber Adriaan Pieter. 12 IJzebaart Marinus. 13 Dieleman Pieter. 14 Vermast Augustinus. 15 van de Yijver Joannes Franciscus. 16 de Pooter Pieter. 17 Marijs Pieter Leendert. 18 de Smet Eduardus. 19 Lourens Adriaan. 20 van den Berg Constantinus Anthonius. 21 Faas Dirk. 22 Dieleman Adriaan. 23 Haak Jacobus. 24 Freekenhorst Joost Daniel. 25 van Tatenhove Cornelis Marinus. 26 de Regt Marinus. 27 den Engelsman Marinus. 28 Jonkman Johannes Cornelis. ZUIDDORPE. 1 de Block Alphonsus Hilarius. 2 Goossens Joseph us Dominicus; 3 de Block Joseph Marie. OYERSLAG. 1 van de Yijver Joseph Modest. 2 Herman Emilius Alphonsus. 3 Lauret Alfred Lodewijk. Positie der Stoomschepen E> O L. I T I E. Aan het bureau van politie alhier, is als gevonden gedeponeerdeen parapluie en een oliejas. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Jid GJ E 03 O DER ss RICHARD vertrok 24 dezer van Gent naar Hull, s.s.' ELISABETH vertrok 20 dezer van Narva naar Brugge, s'.s". HELENA in lossing te Gent. e s MAGDALENA vertrok 21 dezer van St. Petersburg naar Duinkerken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2